PDA

Επιστροφή στο Forum : Πακέτο ή απλή αίτηση;



nerofida
26-05-08, 14:56
Θέλω να βάλω HOL 2play, πήγα σε κατάστημα πληροφορικής και μου είπαν ότι παίρνεις το πακέτο με τον εξοπλισμό και προπληρωμένο το 1ο τρίμηνο και κάνεις την αίτηση από εκεί (συν μια δικιά τους αν θυμάμαι καλά). Χρόνος ενεργοποίησης 1+ μήνας.
Παίρνω τηλέφωνο στο κέντρο εξυπηρέτησης της HOL και μου λένε για ενεργοποίηση σου στέλνουμε εμείς την αίτηση και τον εξοπλισμό. Χρόνος ενεργοποίησης 25 μέρες.
Τον ρωτάω αν πάρω το πακέτο (που έχει και δώρα ανάλογα το κατάστημα) είναι το ίδιο; και μου απαντάει ότι αν κάνω αίτηση από το πακέτο θα ενεργοποιηθεί σε 3 μήνες!

Ισχύει κάτι τέτοιο όσο αφορά στο χρόνο ενεργοποίησης;

digitals
26-05-08, 23:06
Εγώ προτίμησα να μην πληρώσω προκαταβολικά και έκανα την αίτηση μέσω fax. Η ενεργοποίηση έγινε σε 15 ημέρες...

theopan
27-05-08, 00:57
Θέλω να βάλω HOL 2play, πήγα σε κατάστημα πληροφορικής και μου είπαν ότι παίρνεις το πακέτο με τον εξοπλισμό και προπληρωμένο το 1ο τρίμηνο και κάνεις την αίτηση από εκεί (συν μια δικιά τους αν θυμάμαι καλά). Χρόνος ενεργοποίησης 1+ μήνας.
Παίρνω τηλέφωνο στο κέντρο εξυπηρέτησης της HOL και μου λένε για ενεργοποίηση σου στέλνουμε εμείς την αίτηση και τον εξοπλισμό. Χρόνος ενεργοποίησης 25 μέρες.
Τον ρωτάω αν πάρω το πακέτο (που έχει και δώρα ανάλογα το κατάστημα) είναι το ίδιο; και μου απαντάει ότι αν κάνω αίτηση από το πακέτο θα ενεργοποιηθεί σε 3 μήνες!

Ισχύει κάτι τέτοιο όσο αφορά στο χρόνο ενεργοποίησης;

Ποτέ "πακέτα" στους περιορισμένης αξιοπιστίας παρόχους. Αν κάτσει στραβή (πράγμα διόλου απίθανο) θα ταλαιπωρείσαι μήνες για να πάρεις τα λεφτά σου πίσω (και στο τέλος πιθανότατα δεν θα τα πάρεις).

lsavvaid
27-05-08, 03:32
Εγώ προτίμησα να μην πληρώσω προκαταβολικά και έκανα την αίτηση μέσω fax. Η ενεργοποίηση έγινε σε 15 ημέρες...

:oneup:

Νομίζω έκανες την καλύτερη κίνηση! και εγώ όταν έβαλα τηλεφωνικά το έκανα για να μην κλαίω μετά και για τα προβλήματα αλλά και τα χρήματα που έδωσα ενώ τώρα με 55 ευρουλάκια όποτε νιώσω ότι με κοροϊδεύουν παίρνω... το κουβαδάκι μου και σε άλλη παραλία

moriarti
27-05-08, 17:40
Θέλω να βάλω HOL 2play, πήγα σε κατάστημα πληροφορικής και μου είπαν ότι παίρνεις το πακέτο με τον εξοπλισμό και προπληρωμένο το 1ο τρίμηνο και κάνεις την αίτηση από εκεί (συν μια δικιά τους αν θυμάμαι καλά). Χρόνος ενεργοποίησης 1+ μήνας.
Παίρνω τηλέφωνο στο κέντρο εξυπηρέτησης της HOL και μου λένε για ενεργοποίηση σου στέλνουμε εμείς την αίτηση και τον εξοπλισμό. Χρόνος ενεργοποίησης 25 μέρες.
Τον ρωτάω αν πάρω το πακέτο (που έχει και δώρα ανάλογα το κατάστημα) είναι το ίδιο; και μου απαντάει ότι αν κάνω αίτηση από το πακέτο θα ενεργοποιηθεί σε 3 μήνες!

Ισχύει κάτι τέτοιο όσο αφορά στο χρόνο ενεργοποίησης;

Εγώ πήρα πακέτο, έστειλα την αίτηση με ΦΑΞ και ενεργοποιήθηκα σε ένα μήνα και κάτι, που δεν διαφέρει ιδιαίτερα από την τηλεφωνική ενεργοποίηση των 25 ημερών αν σκεφτείς ότι πρέπει να σου στείλουν ταχυδρομικά την αίτηση και να την ξαναστείλεις πάλι πίσω υπογεγραμμένη. Υπάρχει πάντως και τρόπος και να πάρεις πακέτο και να κάνεις την αίτηση. Το έκανα όταν είχα βάλει hibox. Αγόρασα πακέτο απ' έξω και πήρα τηλέφωνο στη ΧΟΛ και τους είπα ότι επειδή δεν ξέρω πολλά από συνδέσεις internet και για να μην κάνω κανένα λάθος μόνος μου, αν γίνεται να την έκανα την αίτηση τηλεφωνικά εκείνη τη στιγμή. Η υπάλληλος μου είπε "ελάτε να την κάνουμε μαζί από το τηλεφωνο τώρα" πριν καν προλάβω να τελειώσω τη φράση μου, χαχα. Και έτσι έγινε.

Όσο για το χρόνο ενεργοποίησης δεν νομίζω να ισχύει απόλυτα ούτε ο 1+ μήνας ούτε οι 25 μέρες. Σύμφωνα με αυτά που γίνονται και που αναφέρονται και εδώ μέσα, δεν υπάρχει κάτι στάνταρ. Αν πέσεις στην περίπτωση τότε μπορεί να περιμένεις και μήνες (άσχετα με ποιον τρόπο έκανες αίτηση). Αν πάνε όλα όπως πρέπει τότε περίπου σε ένα μήνα (συν/πλην μερικές μέρες) θα ενεργοποιηθείς.

@ ADSLgr.com All rights reserved.