PDA

Επιστροφή στο Forum : To Combo του Compaq έχει πρόβλημα



jcharas
10-09-05, 07:39
Έχω ένα Compaq Presario του οποίου το Combo ενώ διαβάζει dvd δεν διαβάζεi και δεν γράφει cd.
Μου ζητησαν από την ΗΡ 400 ευρώ για καινούργιο. Θεωρώ πως είναι εξωφρενικό ποσο, ενώ πριν από 5 μήνες η τιμή ήταν 250. Θα ήθελα την άποψη σας παρακαλώ πρώτων για την πολιτική των εταιριών που θεωρούν πως μπορούν να "εκβιάζουν" κατα αυτό τον τρόπο και δεύτερον τι λύσεις προτείνεται. Σημειωτέων πως το Βios δεν διαβάζει απο usb.
Ευχαριστω εκ των προτέρων.

mrsaccess
10-09-05, 08:39
Είχα δει μια διαφήμιση στο pc magazine Ιουλίου και είχα κρατήσει τα στοιχεία για περίπτωση ανάγκης.

Είναι μια εταιρία λέει που ειδικεύεται σε ανταλλακτικά για laptop, γνήσια ή oem με εγγύηση και αρκετά φθηνότερες τιμές.
Δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει αλλά κάν'τους ένα τηλέφωνο μήπως μπορούν να σε εξυπηρετήσουν .
Τηλ: 210-3636785
Διευθ: Ιπποκράτους 58 Αθήνα (κάθετος στην Πανεπιστημίου αν δεν τη ξέρεις!)

Αν τους πάρεις πες και μια γνώμη να ξέρουμε και εμείς κατά πόσο αξίζει. Το λέω γιατί η διαφήμιση δεν φαινόταν κάτι το ιδιαίτερο...

kvas
11-09-05, 21:22
Έχω ένα Compaq Presario του οποίου το Combo ενώ διαβάζει dvd δεν διαβάζεi και δεν γράφει cd.
Μου ζητησαν από την ΗΡ 400 ευρώ για καινούργιο. Θεωρώ πως είναι εξωφρενικό ποσο, ενώ πριν από 5 μήνες η τιμή ήταν 250. Θα ήθελα την άποψη σας παρακαλώ πρώτων για την πολιτική των εταιριών που θεωρούν πως μπορούν να "εκβιάζουν" κατα αυτό τον τρόπο και δεύτερον τι λύσεις προτείνεται. Σημειωτέων πως το Βios δεν διαβάζει απο usb.
Ευχαριστω εκ των προτέρων.



Προφανως ειναι εκτος εγγυησης?!

jcharas
03-10-05, 14:21
Μετά από αρκετο καιρό πήρα τηλέφωνο και μου άφησαν καλές εντυπώσεις. Βέβαια θα πάω και από εκεί για να δω αν ταιριάζουν αυτα που μου πρότειναν για λύσεις. π.χ. DVD RW με 180 ευρώ ενώ περιμένουν και άλλα στα μέσα Οκτωβρίου. Τοτε θα σας πω τι έγινε ακριβώς. Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

@ ADSLgr.com All rights reserved.