PDA

Επιστροφή στο Forum : Παρακαλώ 'ολοι προσοχή σε αυτό !!!



tgrendo
02-10-03, 14:07
Σημερα σερφαροντας στο site εδω οπως κανω καθε μερα,ειδα ενα post οτι ο ΟΤΕ( :x )εριξε τις τιμες στο JetSpeed 500i.Κοιταω και τι να δω.ΜΙΣΗ ΤΙΜΗ !!!!!!!!!????!!!!!!!!!

Εξοργισμενος λοιπον παιρνω το 134 και το τι ακουσαν δεν λεγεται.
Καταρχιν τους λεο δεν ντρεπεστε???Φωναζαμε 2 μηνες πριν για αυτο το αισχος στην τιμη και στην υποχρεωτικη αγορα και εσεις μας γραφατε.Και ερχεστε τωρα 2 μηνες μετα και κανετε οτι λιγο ή πολυ σας λεγαμε τοσο καιρο.Αλλα η ανευθυνοτητα σας εχει ξεπερασει καθε οριο.Αντι οι πρωτοι που να ευνοηθουν να μαστε εμεις που σαν τους βλακες σκηψαμε το κεφαλι(για να μην πω τι αλλο) και πληρωσαμε τα αισχη σας,τωρα δεν μπορουμε να καρποθουμε αυτο που ειναι το δικαιο.
ΜΙΣΗ ΤΙΜΗ!!!!!!!????????!!!!!!Ναι τοσο αξιζει ΤΟΣΟ πρεπει να το πληρωσουν ΟΛΟΙ ΜΑΣ.ΟΛΟΙ,ΟΛΟΙ.

Με τα πολλα με παραπεμπουν στο 6115232 για να ζητησω την κα Τσαγκανου.Εκει το σηκωνει ενας κυριος και τα ακουει και αυτος φυσικα.Ουτε λιγο ουτε πολυ του λεω τα ιδια,του λεω για την υποχρεωτικη αγορα του μοντεμ και το οτι εκανα μονος μου την εγκατασταση και ΠΛΗΡΩΣΑ παλι.Ειπα πολλα και δεν θελω να σας κουρασω τα εχουμε πει 10000 φορες εδω.

Το δια ταυτα.
Μου λεει οτι δεν εχει παγιωθει τι θα γινει με το μοντεμ και τους παλιους.Μου λεει οτι παιζει το σεναριο να μας επιστραφουν τα μισα χρηματα και επισις να του στειλω ε-μαιλ για να δει τι μπορει να κανει ωστε να μου επιστραφουν και τα τελη εγκαταστασης(αφου το κανα μονος μου).
Απο οτι καταλαβα θελουν πιεση και ο κυριος αυτος ειναι υπευθυνος για το DSL απο ΟΤΕ.

Οποτε παρτε στο τηλεφωνο και χωστε τα.Οι δουλοι του ειπα ξυπνησαν και μαλιστα χαριλογωντας μου λεει το χουμε δει και προσπαθουμε να βοηθησουμε :wink:

Για οποιον ενδιαφερετε να μου στειλε PM να του δωσω και το ε-μαιλ του κυριου να στειλει τη διαμαρτυρια του.

Παιδες ως εδω.Εβαλα απο τους πρωτους 512 Forthnet,πληρωσα οτι μου παν(ναι ξερω τι ειμαι) αλλα το παρακανουν και τωρα εχω εξοργιστει.
Ορματε και απο οτι καταλαβα θα μας δικαιωσουν.

ΥΓ.Συγνωμη για κανα ορθογραφικο αλλα εχω συνηθισει τα greekglish.

economist
02-10-03, 17:11
Το ότι θα έπεφταν οι τιμές στο 50% το ξέρουμε εδώ και ένα μήνα περίπου. Προσέξτε λίγο με τα θέματα των threads και με τα άλλα topics. Τα έχουμε πει χιλιάδες φορές τα ίδια πράγματα.

Και επίσης το thread είναι σε λάθος θεματική ενότητα, έπρεπε να είναι στο OTE ADSL

organus
02-10-03, 18:21
kala tous ta pes...an kai se geiosan kanonika opos panta , toulaxiston ektonothikes :P!

vasika o economist exei dikio...symazefteite ligo me ta "nea" sas threads

ibok
03-10-03, 10:28
Παρα του ότι εισαι κάτοικος Αφγανιστάν έδωσες ΜΑΧΗ ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ :lol: :lol: .Ελα μπράβο καλά τους τα είπες.
Αλλά σε λάθος "ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ" το έβαλες οπως σου επισήμανε και ο economist.
Πρέπει να ψιλοχοντροπροσέχουμε που γραφουμε διότι καμμιά μέρα θα χαθούμε τελείως εδώ μέσα.
Οσο για τα χέσ......ο θα το κάνω και εγώ. :evil: :evil:

vass
03-10-03, 23:46
Το ότι θα έπεφταν οι τιμές στο 50% το ξέρουμε εδώ και ένα μήνα περίπου. Προσέξτε λίγο με τα θέματα των threads και με τα άλλα topics. Τα έχουμε πει χιλιάδες φορές τα ίδια πράγματα.

economist, τώρα θα με αναγκάσεις να βγω off topic, αλλά πρέπει να τω πω, χωρίς αυτό να αποτελεί προσωπική επίθεση εναντίον σου, δεδομένου ότι δε γνωριζόμαστε και επίσης, σε κάποια άλλα threads εκτίμησα θετικά τον τρόπο που σκέφτεσαι και γράφεις.

Παρακολουθώ αρκετό καιρό τα τεκταινόμενα στο forum και παρατηρώ, ότι συχνά - πυκνά δε χάνεις την ευκαιρία να "επιπλήξεις", χωρίς σοβαρή, κατά τη γνώμη μου, αιτία, διάφορα μέλη όταν εκφράζουν κάποιες γνώμες τους.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση, που διάβασες ότι ο tgrendo μας ανακοινώνει ότι μειώθηκαν οι τιμές. Εκείνος μπορεί να το έμαθε σήμερα, αλλά δε μας λέει αυτό. Απλώς καταγράφει την επικοινωνία που είχε με τον ΟΤΕ και τις απαντήσεις που του έδωσαν, κάτι που πιθανόν να αποτελέσει οδηγό και για άλλους χρήστες. Τώρα, αν δε θα έπρεπε να ανοίξει καινούργιο θέμα, αλλά να το επισυνάψει σε κάποιο παλιό, που να ταιριάζει, εντάξει, αλλά πάλι πιστεύω ότι δίνει μια καινούργια διάσταση στο θέμα.

Και εν πάση περιπτώσει, πέρα του ότι στο ADSLgr επικρατεί υποδειγματική τάξη, σε σχέση με άλλα forums, αρμόδιοι για να επιτηρούν το site και να "επιπλήττουν", αν κάποιος χρήστης παρεκτραπεί, είναι, κατά τη γνώμη μου, οι Administrators.

psyxakias
04-10-03, 11:57
Να κεράσω ένα lexotanil ή valium όλη την παρέα εδώ για να μην μαλλιοτραβηχτεί;

UGF_GreekMind
04-10-03, 21:35
Vass...

Σίγουρα στο forum αρμόδιοι για την τάξη στο forum είναι οι admins-monds, αλλά θα δεις ότι οι παλιότεροι χρήστες του forum αρκετές φορές προσπαθούν να βάλουν σε κάποια τάξη ορισμένα πράγματα. Μπορεί να υπάρχει κάποια τάξη εδώ στο forum, αλλά αυτή κρατιέται με τη συμβολή όλων μας. Και επειδή το ADSLgr έχει πολλές εννότητες και πολλά θέματα θα πρέπει όλοι μας να είμαστε λίγο προσεκτικοί όσον αφορά το τι λέμε και που το λέμε !

Για το καλό όλων των χρηστών και του forum θα πρέπει είμαστε λίγο "αυστηροί" σε θέματα οργάνωσης. Μη νομίζεις ότι η "υποδειγματική τάξη" που αναφέρεις κρατιέται εύκολα και με τόσους λίγους monds !

Αλλά θα συμφωνήσω μαζί σου ότι θα πρέπει να είμαστε και λίγο ανεκτικοί όσον αφορά νέους χρήστες και να προσέχουμε όλοι τον "τόνο" μας !

Δεν είναι κακό να μην ξέρεις... γι' αυτό υπάρχει το forum. Για να βοηθάει αυτούς που δεν ξέρουν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.