PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet-Hλιούπολη



Arikos
27-05-08, 20:57
Καλησπέρα σας,

Ενδιαφέρομαι να κάνω σύνδεση Double play στη Forthnet αλλά διαβάζω στο forum για έντονη καθυστέρηση σε αιτήσεις για γραμμές στο DSLAM Ηλιούπολης. Κάλεσα στη Forthnet στο 13801 πριν 10 λεπτά και μου είπαν ότι δεν υφίσταται τέτοιο ζήτημα και μπορώ αν θέλω να κάνω αίτηση. Τι ισχύει τελικά;

Επιπλέον, έχω ήδη σύνδεση Conn-x. Aν κάνω την αίτηση για Double Play, χωρίς να ζητήσω κατάργηση απο τον οτε για το conn-x ώσπου να ενεργοποιηθώ, θα μείνω καθόλου χωρίς υπηρεσία;

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, και ζητάω συγνώμη αν υπάρχει στο forum απάντηση ήδη και δεν την έχω βρει.

Άρης

jim_nut18
27-05-08, 21:15
εγω εκανα αιτηση 20 απριλη και μ ερχεται το ιντερνετ 29 μαιου.
γυρω στον 1 μηνα να περιμενεις.
εκτος βεβαια και αν σε εκεινη τη περιοχη κατι παιζει.
οσο για το connx , εγω hol εχω και τα κανανε ολα αυτοι.ουτε καν πηρα τηλεφωνο τη hol για καταργηση.και εχω ακομα τη συνδεση.
μου ηρθε σημερα μηνυμα απο forthnet και ελεγε οτι ισως αυτες τις μερες υπαρξουν διακοπες.αυριο μαλλον λογικα.
γτ σημερα μια χαρα παιζει ακομα.

Arikos
28-05-08, 10:48
Κανείς απο Ηλιούπολη να με ενημερώσει, έστω και σε PM;:oops:

slaughter
28-05-08, 10:52
βασικά υπάρχει ένα μεγάλο thread για προβλήματα στην Ηλιούπολη εγώ πριν κάνα χρόνο που έβαλα περίμενα 2 μήνες. Αναλαμβάνουν αυτοί να διακόψουν την παλιά σου σύνδεση οπότε λογικά μέχρι τελευταία στιγμή δεν θα μείνεις χωρίς ιντερνετ. Καλή τύχη ..

spiderPan
28-05-08, 12:54
Πάντως για Ηλιούπολη Dslam, σημείωσε τα εξής:

Είχα otenet και πήρα την περσινή προσφορά της Forhtnet της 1ης Ιουνίου. Τέλος Ιουλίου κόπηκε η otenet και 15 Σεπτεμβρίου κατέφθασε η Forthnet τουτέστιν 2 1/2 μήνες. Έφυγα από Αθήνα και γύρισα και δεν είχα συνδεθεί ακόμα.

Επειδή δεν έχω προβλήματα και είμαι και κοντά στο ΟΤΕ, λέω δεν κάνω και μια αίτηση για economy double play να μην πληρώνω και πάγιο ΟΤΕ;
Και πράγματι έκανα στις 15/03/08 και το site λέει καταχώρηση και αναμονή αποδέσμευσης βρόχου από 20/03/08. Μέχρι τώρα τίποτα.

ΥΓ. και μένα μου είπανε τηλεφωνικώς ότι έχουν λυθει τα προβλήματα και ότι η όλη διαδικασία θα πήγαινε κανά μήνα το πολύ. Internet πάντως έχω

plex27
28-05-08, 14:56
μπορεις να διατηρησεις την παλια σου συνδεση μεχρι να ενεργοποιηθει η καινουρια. Εμενα μου εκανε 2.5 μηνες να ερθει περσυ το καλοκαιρι. Σε φιλο μου που εκανε περσυ το χειμωνα, ακομα περιμενει. Οπως νομιζεις, αλλα παρε και καμμια γνωμη ακομα για Ηλιουπολη ειδικα, και κυριως διαρκεια αναμονης.

Lagman
28-05-08, 15:28
Ηλιούπολη είσαι μακριά από τον ΟΤΕ ; γιατί φίλος από την Αγια μαρίνα συνδέετε στην Δάφνη και έχει προβλήματα 4Mbps Κλπ αποσυνδέσεις συνεχεία ...

Arikos
28-05-08, 15:36
Το Line atten που μου δίνει το router φαίνεται στο προφιλ μου και το οποίο δίνει και την απόστασή μου απο το DSlam. Θεωρητικά δεν πρέπει να έχω προβληματα με τη γραμμη, με αυτά τα χαρακτηριστικά και εφόσον ενεργοποιηθεί. Απλά διαβάζω για την έντονη καθυστέρηση για συνδέσεις στο dslam Ηλιούπολης, και τους απαντάνε ότι φταίνει απο τον ΟΤΕ εκει. Αυτό θέλω να επιβεβαιώσω. Το connx πήρε 9 εργάσιμες μέρες να ενεργοποιηθεί, όταν σε άλλους κόμβους γίνεται πολυ πιο γρήγορα.

JERY
28-05-08, 15:53
Παιδια στην ηλιουπολη δεν εχει ζευγη χαλκου ο οτε,εχω φιλο που περιμενει 2 μηνες και το εχω γραψει πολλες φορες.Πρεπει να μαζευτουν αιτησεις για να παρει τα καλωδια ο οτε.
( για double play)

Arikos
28-05-08, 16:20
Jery,

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Δηλαδή δε γίνεται φορητότητα αυτή τη στιγμή ενεργού βρόχου απο ΟΤΕ σε Fortnet στο DSLAM Ηλιούπολης; δεν θέλω να κάνω νέα γραμμή που χρειάζεται άλλη καλωδίωση. Ισχύει το ίδιο και για άλλους παρόχους;

JERY
28-05-08, 17:09
Τι να σου πω δεν ξερω, ενα φιλαρακι που δουλευει στη forthnet μου ειπε οτι οτε κανει παραγγελιες μετα απο εναν αριθμο αιτησεων απο ολους του παροχους.Τωρα μπορει η υπολοιποι να μην εχουν προβλημα και απλα ο οτε να περιμενει να δημιουργηθει σε ολους ελλειψη για να κανει εγκατασταση

ThuNderGr
02-06-08, 13:08
φίλε μου ενα θα σου πω για την ηλιούπολη και την forthnet...
07/11/2007 09:53http://www.forthnet.gr/_images/blank.gifΠαραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

και ακόμα περιμένω...

Seed
02-06-08, 15:00
φίλε μου ενα θα σου πω για την ηλιούπολη και την forthnet...
07/11/2007 09:53http://www.forthnet.gr/_images/blank.gifΠαραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

και ακόμα περιμένω...


+1 και εχω ηδη ξεκινησει επικλησεις στον Πανμεγιστο:worthy::worthy::worthy:

@ ADSLgr.com All rights reserved.