PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως το εξηγείτε???



electro
27-05-08, 21:02
Μόλις παρέλαβα το D-Link από την TELLAS...Το πηρα μόνο και μόνο για να το συγκρίνω με το USR9108A που έχω και...έμεινα <<έκπληκτος>>:yahoo: τι να δω...To status του D-Link με δείχνει 4 db λιγότερο το attetunation δηλαδή 20 από 24 που μου έδεινχνε το USR τόσο καιρό...και φυσικά λειτουργεί σε PPPoA:oneup: σε αντίθεση με το USR που λειτουργεί πλέον μόνο με το PPPoE...Πως το εξηγήτε???:hmm:

sunrise
27-05-08, 21:16
Αφου απαντας μονος σου..Η διαφορα μεταξυ των 2 μηχανηματων ειναι ορατη;)

Spanos
27-05-08, 21:30
H διαφορά στην πράξη όμως ποιά είναι; Ένα νούμερο (attenuation) μονο δε λέει τίποτα ;)

kdihalas
27-05-08, 22:09
Το ίδιο συνέβει και σε μένα απο 12 το att πήγε στα 10
+δεν το έχω πηράξει εδώ και 4 μέρες όλα λειτουργούν ρολόι
+επιτέλους το port forward (ή virtual server όπως γράφει το μενού του router) δουλεύει!!

Τελικά το D-Link είναι πολύ καλό!! Σε σχέση με το Speedstream :oneup:

anergos13
27-05-08, 23:13
Eγω παντως με το d-link δεν εμεινα ευχαριστημενος. To attenuation επεσε 3-4db σε σχεση με το sagem αλλα συγχρονιζε και 1-1.2mb/s mb/s λιγοτερο.!!!
Μετα δεν συνδεοτανε στο νετ δεν επαιρνε ip και τωρα εχω κανονισει να το γυρισω πισω!

ermis333
27-05-08, 23:28
Eγω παντως με το d-link δεν εμεινα ευχαριστημενος. To attenuation επεσε 3-4db σε σχεση με το sagem αλλα συγχρονιζε και 1-1.2mb/s mb/s λιγοτερο.!!!
Μετα δεν συνδεοτανε στο νετ δεν επαιρνε ip και τωρα εχω κανονισει να το γυρισω πισω!

Παίζει να έπεσες σε ελλατωματικό μοντέλο.

Mouse Potato
28-05-08, 00:53
Οι διαφορές τιμών (attn & snr) διαφέρουν από ρούτερ σε ρούτερ, κάτι που το βρίσκω απόλυτα λογικό. Όπως όμως είπε κι ο Spanos παραπάνω, ποια είναι η διαφορά στην πράξη ;)

DiM
28-05-08, 03:15
Οι διαφορές τιμών (attn & snr) διαφέρουν από ρούτερ σε ρούτερ, κάτι που το βρίσκω απόλυτα λογικό. Όπως όμως είπε κι ο Spanos παραπάνω, ποια είναι η διαφορά στην πράξη ;)

+1

Κάτι δεν πάει καλά με τα USR και το ιδιόκτητο της τελλας πάντως. Έχουν κάποιες μικρό ασυμβατότητες και σε θέματα SNR και συγχρονισμού ανάλογα το modulation που του βάλεις και όπως είπε ο φίλος δε παίζουν κάποιες σελίδες με PPPOA ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.