PDA

Επιστροφή στο Forum : wow και tellas zisto



preditor
27-05-08, 23:07
γεια σας εδω και 6 μηνες ειμαι στο ζιστο και εχω τρελλο προβλημα με το wow ,παρουσιαζει υψηλα ping (3000ms) και πολλες φορες κολαει στο login, η μοναδικη ωρα που μπορω να παιξω ειναι μετα της 22:30.
το εχω δηλωσει βλαβη στην τελλας αλλα δεν νιω8ει τιποτα .
τι να κανω.............

ermis333
27-05-08, 23:08
γεια σας εδω και 6 μηνες ειμαι στο ζιστο και εχω τρελλο προβλημα με το wow ,παρουσιαζει υψηλα ping (3000ms) και πολλες φορες κολαει στο login, η μοναδικη ωρα που μπορω να παιξω ειναι μετα της 22:30.
το εχω δηλωσει βλαβη στην τελλας αλλα δεν νιω8ει τιποτα .
τι να κανω.............

Να φύγεις από τους Server του Cyclone battlegroup, υπάρχει γενικό πρόβλημα με ISP από πολλές χώρες.

Στον Genjuros Μια ζωή κάτω από 180ms είμαι.

preditor
27-05-08, 23:11
ειμαι στον thundernorn και παιδια που εχουν οτε παιξουν χωρις προβλημα

ermis333
27-05-08, 23:20
ειμαι στον thundernorn και παιδια που εχουν οτε παιξουν χωρις προβλημα

Αυτά έχουν να κάνουν με τα peering agreements των carriers η Tellas δεν μπορεί να κάνει τίποτα.

Πρίν λίγο καιρό για να καταλάβεις η Cogent τα έσπασε με τη Teliasonera και όσοι είχαν teliasonera δεν μπορούσαν ούτε καν να μπούν στο WoW.

Μακρυά από το Cyclone Battlegroup αν έχετε Tellas ή HOL, κάποιο από τα links της Teliasonera, δε βγαίνει σωστά όταν σκάτε στο Cyclone.

Davout
28-05-08, 00:02
Βάλε ΟΤΕ λοιπόν. :)

preditor
28-05-08, 00:17
ναι σωστα αυτο θα κανω

DiM
28-05-08, 03:20
Βάλε ΟΤΕ λοιπόν. :)

:respekt::respekt::respekt: :lol:

JediMasterMANIAC
28-05-08, 16:30
εγω προτεινω να σταματησετε εντελως το wow
εχει γεμισει με 14χρονια που γκρινιαζουν ολην την ωρα
το σιχαθηκα αυτο το παιχνιδι για αυτο τον λογο + κατατντησε βαρετο πια :p
Υπαρχουν πολλα αξιολογα MMOs στην αγορα :p
wow killers -οχι
καλυτερο gameplay -yes

δεν προτεινω την λυση του "γυρνα ΟΤΕ " :p

ermis333
28-05-08, 19:45
εγω προτεινω να σταματησετε εντελως το wow
εχει γεμισει με 14χρονια που γκρινιαζουν ολην την ωρα
το σιχαθηκα αυτο το παιχνιδι για αυτο τον λογο + κατατντησε βαρετο πια :p
Υπαρχουν πολλα αξιολογα MMOs στην αγορα :p
wow killers -οχι
καλυτερο gameplay -yes

δεν προτεινω την λυση του "γυρνα ΟΤΕ " :p

Κάνεις μεγάλο λάθος για τα 14χρονα, αν είσαι σε καλό guild με αξιόλογους παίχτες τότε όλα είναι τέλεια.

Εμείς στο guild είμαστε όλοι από 22-38 και έχουμε και πολλές κοπέλες και παιρνάμε γενικά πολύ καλά.

Lagman
29-05-08, 08:26
γεια σας εδω και 6 μηνες ειμαι στο ζιστο και εχω τρελλο προβλημα με το wow ,παρουσιαζει υψηλα ping (3000ms) και πολλες φορες κολαει στο login, η μοναδικη ωρα που μπορω να παιξω ειναι μετα της 22:30.
το εχω δηλωσει βλαβη στην τελλας αλλα δεν νιω8ει τιποτα .
τι να κανω.............


με ΟΤΕ θα πιανεις τα καλυτερα Ping. εχω ακουσει περιπτωσεις που πιανουν και κατω απο 100ms.

Οτι πληρωνεις παιρνεις.

ermis333
29-05-08, 08:54
με ΟΤΕ θα πιανεις τα καλυτερα Ping. εχω ακουσει περιπτωσεις που πιανουν και κατω απο 100ms.

Οτι πληρωνεις παιρνεις.

Αυτό το ότι πληρώνεις παίρνεις απλά δεν στέκει.....

JediMasterMANIAC
29-05-08, 16:57
Κάνεις μεγάλο λάθος για τα 14χρονα, αν είσαι σε καλό guild με αξιόλογους παίχτες τότε όλα είναι τέλεια.

Εμείς στο guild είμαστε όλοι από 22-38 και έχουμε και πολλές κοπέλες και παιρνάμε γενικά πολύ καλά.
δεν μιλουσα για τα guilds αλλα γενικα για τον πλυθησμο :)
Το guild μου ηταν(κ ειναι) απο τα καλυτερα κ πιο "γερικα" στον server του tarren mill απλα το καλυτερο
Ο Genjuros ηταν εντελως μουφα για μενα :)

........Auto merged post: JediMasterMANIAC πρόσθεσε 1 λεπτά και 13 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Αυτό το ότι πληρώνεις παίρνεις απλά δεν στέκει.....
+1 btw
Πεταμενα λεφτα :P :)

preditor
29-05-08, 17:55
μιλησα με τελλας και θελουν λεφτα για να με αφησουν να φυγω , τι γινετε τωρα?
εγω τους ειπα οτι δεν τους δεινω τιποτα αφου δικο τους ειναι το προβλημα

ermis333
29-05-08, 19:30
μιλησα με τελλας και θελουν λεφτα για να με αφησουν να φυγω , τι γινετε τωρα?
εγω τους ειπα οτι δεν τους δεινω τιποτα αφου δικο τους ειναι το προβλημα

Κάνεις μεγάλο λάθος, θα πληρώσεις και θα παραπαληρώσεις, αφού η υπηρεσία που σου παρέχουν δεν έχει πρόβλημα. Το γεγονός ότι ένα Link της teliasonera έχει πρόβλημα δεν απασχολεί καθόλου την Tellas.

Θα πάς και θα τους πείς τί δηλαδή, επειδή η Σουηδική teliasonera έχει πρόβλημα με ένα site από servers του wow οπού είναι το Cyclone battlegroup , δεν μπορώ να παίξω wow με τους φίλους μου και θέλω να σπασω το συμβόλαιο έτσι;;;:p

preditor
29-05-08, 22:58
να ρωτισω κατι πως γινετε να μπορω να παιξω μετα της 22:00 και το πρωι μεχρι το απογευμα να μην μπορω να κανω ουτε login?

ermis333
30-05-08, 07:17
να ρωτισω κατι πως γινετε να μπορω να παιξω μετα της 22:00 και το πρωι μεχρι το απογευμα να μην μπορω να κανω ουτε login?

Congested link, κάποια από τις συνδέσεις της Teliasonera έχει πρόβλημα....κοινώς μπουκώνει, γι αυτό σου λέω να φύγεις από το Cyclone Battlegroup. Aν και με Silvermoon και Stormscale δεν θα έχεις πρόβλημα.

Δοκίμασε να κατεβάσεις και αυτό το Addon http://wow.curse.com/downloads/details/10599/
είναι 100% ασφαλές και βοηθάει τα μέγιστα.

ΥΓ. Αύριο που θα μπώ wow θα δοκιμάσω να φτιάξω χαρακτήρα στον server σου να δώ μήπως φταίει και τίποτα άλλο.

DiM
30-05-08, 16:10
να ρωτισω κατι πως γινετε να μπορω να παιξω μετα της 22:00 και το πρωι μεχρι το απογευμα να μην μπορω να κανω ουτε login?

Δεν έχω ιδέα από WOW αλλα δεν μας λες σε ποιον server προσπαθείς να μπεις να κάνουμε ένα trace να δούμε το routing και τυχόν προβλήματα? :)

ermis333
30-05-08, 16:26
Δεν έχω ιδέα από WOW αλλα δεν μας λες σε ποιον server προσπαθείς να μπεις να κάνουμε ένα trace να δούμε το routing και τυχόν προβλήματα? :)

Δεν υπάρχει, η blizzard βαζει φραγή, μέχρι το login server σε αφήνει να δείς, που είναι ο
eu.login.worldofwarcraft.com αλλά δεν μπορείς να καταλάβεις τίποτα.

Υποτίθεται όλοι οι servers του wow είναι στο ίδιο site στην Γαλλία, πάντως με 4-5 servers συγκεκριμένα υπάρχει πρόβλημα με αρκετούς ISP από το εξωτερικό κτλ. Στους υπόλοιπους 70 servers όλα είναι μια χαρά.

preditor
31-05-08, 04:32
ermis333 ευχαριστω για την βοη8εια και εyχαριστω και ολα τα παιδια , περιμενω να μου πεις τι εγινε....
ο server einai o thundernorn

DiM
31-05-08, 15:29
Τι να περιμένεις εάν είναι όπως τα λέει ο ερμής το πρόβλημα υπάρχει μήνες οποτε η αλλάζεις πάροχο internet η αλλάζεις wow server. ;)

ermis333
31-05-08, 20:16
ermis333 ευχαριστω για την βοη8εια και εyχαριστω και ολα τα παιδια , περιμενω να μου πεις τι εγινε....
ο server einai o thundernorn

Χμμ έκανα έναν Horde me το όνομα Agiogditis, και είχα 121ms, ώρα 20:12 δοκίμασα.

Αν δεν σταθηκα τυχερός.

Δοκίμασε να κάνεις τα εξής να κατεβάσεις το http://wow.curse.com/downloads/details/10599/

Kαι να εγκαταστήσεις του OPENDNS από εδώ http://www.opendns.org/

Lagman
02-06-08, 13:58
ναι βαλε opendns γιατι ειναι γνωστο οτι οι dns servers της tellas εχουν προβλημα και κανενας δεν τους προτιμάει ...

........Auto merged post: Lagman πρόσθεσε 2 λεπτά και 55 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Αυτό το ότι πληρώνεις παίρνεις απλά δεν στέκει.....



Έτσι απλά δε στέκει ;

Γιατί ο περισσότερος κόσμος έχει οτε ;

vaggos_fromhell
02-06-08, 14:01
Μια χαρά είναι oi dns της Τελλάς σήμερα.

ermis333
02-06-08, 14:05
Έτσι απλά δε στέκει ;

Γιατί ο περισσότερος κόσμος έχει οτε ;

Γιατί είναι ηλίθιος και σκέφτεται με τη λογική....ΟΤΕ είναι δημόσιο άρα πάω εκεί.

Όπως επίσης και με την ηλίθια λογική ότι για να είναι πιο ακριβός θα είναι και καλός.

ΥΓ. Περίμενε λίγο μέχρι να χτιστεί το ΜΕΝΑ που θα παιρνάει από Αίγυπτο, Ελλάδα, Ιταλία και Γαλλία και θα δείς πώς θα πέσουνε τα Pings.

Lagman
02-06-08, 18:36
εγω πιστευω οτι ο περισσοτερος κοσμος με τα προβληματα και τις καθυστερισεις που εχει ακουσει μενει ΟΤΕ ... Αν ηταν η Τελλας ενταξει θα ειχε κερδισει την εμπιστοσινη του κοσμου ...

Οταν λες περιμενε λίγο ; μερικα χρονια ;

ermis333
02-06-08, 22:22
εγω πιστευω οτι ο περισσοτερος κοσμος με τα προβληματα και τις καθυστερισεις που εχει ακουσει μενει ΟΤΕ ... Αν ηταν η Τελλας ενταξει θα ειχε κερδισει την εμπιστοσινη του κοσμου ...

Οταν λες περιμενε λίγο ; μερικα χρονια ;

Χμμμ αρχές 2009.;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.