PDA

Επιστροφή στο Forum : 6η Συνάντηση Θεσσαλονίκης & Εκθετών ΔΕΘ



Σελίδες : [1] 2 3

yiapap
11-09-05, 15:14
Επ' ευκαιρία της ανόδου του apok για τη ΔΕΘ, προτείνω την 6η Συνάντηση Θεσσαλονικέων και εκθετών/επισκεπτών ΔΕΘ...

Προτεινόμενη ημέρα και ώρα:
Παρασκευή 16 Σεπτεμβρίου 21.30
Προτεινόμενο μέρος:
Μετά την τελευταία πατάτα μου, νομίζω ότι πρέπει να προτείνει και κάποιος άλλος!
(ο sdikr, αν είναι εδώ, εξαιρείται!!!)

Συμμετοχές:
1. apok
2. yiapap
3. euri (<-- ξέρεις, με τις γνωστές δημοκρατικές διαδικασίες!)

FifthBaby
11-09-05, 15:48
Ειναι ομορφη η euri; =))

wintech2003
11-09-05, 15:51
Ειναι ομορφη η euri; =))

LoL? :D

EvilHawk
11-09-05, 17:09
Aχαχαχα θα τον κάνετε να αλλαξει το avatar με την :worthy: θεά, μην λέτε τέτοια!

mastermind
11-09-05, 17:19
Ειναι ομορφη η euri; =))

Δεν έχω δει απο κοντά τον Ευριπίδη ;)

WAntilles
11-09-05, 18:00
Επ' ευκαιρία της ανόδου του apok για τη ΔΕΘ, προτείνω την 6η Συνάντηση Θεσσαλονικέων και εκθετών/επισκεπτών ΔΕΘ...

Προτεινόμενη ημέρα και ώρα:
Παρασκευή 16 Σεπτεμβρίου 21.30
Προτεινόμενο μέρος:
Μετά την τελευταία πατάτα μου, νομίζω ότι πρέπει να προτείνει και κάποιος άλλος!
(ο sdikr, αν είναι εδώ, εξαιρείται!!!)

Συμμετοχές:
1. apok
2. yiapap
3. euri (<-- ξέρεις, με τις γνωστές δημοκρατικές διαδικασίες!)

Να φάτε καί για μένα, έτσι; :mrgreen:


Ειναι ομορφη η euri; =))

Κουκλάρα !!! :mrgreen:

XTCgr
11-09-05, 21:19
χαχαχαχα......λοιπόν το μέρος πρέπει να το ορίσει ο Σπύρος ανεξάρτητα απο το που βρίσκεται τώρα! !!! Παρασκευή είναι οκ για εμένα!

sdikr
11-09-05, 21:21
χαχαχαχα......λοιπόν το μέρος πρέπει να το ορίσει ο Σπύρος ανεξάρτητα απο το που βρίσκεται τώρα! !!! Παρασκευή είναι οκ για εμένα!

Εγώ λέω να το όρισει ο DSL_worshiper να δούμε πώς θα τα παεί

Εγώ πιστέυω οτι θα χαθούν όλοι, :D (πετάει το γάντι this is a challenge)

euri
11-09-05, 21:25
Βρε ουστ όλοι σας! :twisted: :p

JohnGR
11-09-05, 21:28
Εγώ λέω να το ορίσει όποιος να' ναι γιατί Παρασκευή (όπως πάντα) δεν είναι ok για μένα! :evil:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Καλά να περάσετε! ;) :lol:

euri
11-09-05, 21:32
Εγώ λέω να το ορίσει όποιος να' ναι γιατί Παρασκευή (όπως πάντα) δεν είναι ok για μένα! :evil: Γιάννη, αν καβαλήσεις τη μαύρη Μ1 δεν προλαβαίνεις να έρθεις; ;) :cool:

JohnGR
11-09-05, 21:45
Με βλέπω να αναβαθμίζω σε Μ3 με τόσες συναντήσεις! :lol:

yiapap
11-09-05, 22:52
Μέρος θα προτείνει κανείς μπρε;

Σπύρο, επέστρεψες; Θα έχεις επιστρέψει;

JohnGR
11-09-05, 22:56
Τι θα λέγατε για Περαία όσο βοηθάει ακόμη κι ο καιρός;

yiapap
11-09-05, 23:02
Τι θα λέγατε για Περαία όσο βοηθάει ακόμη κι ο καιρός;
Αφού εσύ δε θα έρθεις ρε χαμένε!
<yiapap μετραει: 10€ για τα κοψίδια, 20€ Γεωργιάδη, 400€ λαμαρινοδουλειά++ζυγοστάθμιση+ευθυγράμιση, 150€ υπέρβαση ταχύτητας,500€ οδήγηση με 0.999 αλκοόλ, 6€ τσιγάρα στο αυτόφορο...>
Εμμμ, νομίζω καλύτερα κάπου μέσα στην πόλη...

opimis
11-09-05, 23:03
Μήπως είναι καιρός να σας παρασύρουμε δυτικά η όχι;;;:-k :D

opimis
11-09-05, 23:04
Αφού εσύ δε θα έρθεις ρε χαμένε!
<yiapap μετραει: 10€ για τα κοψίδια, 20€ Γεωργιάδη, 400€ λαμαρινοδουλειά++ζυγοστάθμιση+ευθυγράμιση, 150€ υπέρβαση ταχύτητας,500€ οδήγηση με 0.999 αλκοόλ, 6€ τσιγάρα στο αυτόφορο...>
Εμμμ, νομίζω καλύτερα κάπου μέσα στην πόλη...
Ταξί φίλε μου, ταξί!:p

yiapap
11-09-05, 23:06
Μήπως είναι καιρός να σας παρασύρουμε δυτικά η όχι;;;:-k :D
Ουγκ...
Χλωμό yiapap δεν έχει αντίρρηση, αρκεί να είναι εύκολα προσβάσιμο από τον περιφερειακό γιατί το κέντρο με τη ΔΕΘ δεν είναι εύκολα προσβάσιμο!

sdikr
11-09-05, 23:07
Μέρος θα προτείνει κανείς μπρε;

Σπύρο, επέστρεψες; Θα έχεις επιστρέψει;

Εγώ δυστηχώς θα είμαι Σαββάτο βράδι ή κυριακή πίσω

sdikr
11-09-05, 23:08
<yiapap μετραει: 10€ για τα κοψίδια, 20€ Γεωργιάδη, 400€ λαμαρινοδουλειά++ζυγοστάθμιση+ευθυγράμιση, 150€ υπέρβαση ταχύτητας,500€ οδήγηση με 0.999 αλκοόλ, 6€ τσιγάρα στο αυτόφορο...>

Υπάρχει και άλλη λύση, <yiapap γίνει ευρωπαίος, πάρει ταξί ;) >

opimis
11-09-05, 23:09
Ουγκ...
Χλωμό yiapap δεν έχει αντίρρηση, αρκεί να είναι εύκολα προσβάσιμο από τον περιφερειακό γιατί το κέντρο με τη ΔΕΘ δεν είναι εύκολα προσβάσιμο!
Κι αν μαζευτούμε κάποια άτομα ικανοποιητικά, το σφάζουμε το ζωντανό! ;)

JohnGR
11-09-05, 23:10
:respekt:

WAntilles
11-09-05, 23:16
Αφού εσύ δε θα έρθεις ρε χαμένε!
<yiapap μετραει: 10€ για τα κοψίδια, 20€ Γεωργιάδη, 400€ λαμαρινοδουλειά++ζυγοστάθμιση+ευθυγράμιση, 150€ υπέρβαση ταχύτητας,500€ οδήγηση με 0.999 αλκοόλ, 6€ τσιγάρα στο αυτόφορο...>
Εμμμ, νομίζω καλύτερα κάπου μέσα στην πόλη...

Α-χα-χα-χα-χα !!!

ΦΟΒΕΡΟ !!!


Ουγκ...
Χλωμό yiapap δεν έχει αντίρρηση, αρκεί να είναι εύκολα προσβάσιμο από τον περιφερειακό γιατί το κέντρο με τη ΔΕΘ δεν είναι εύκολα προσβάσιμο!

Μααααααα, τώρα με το μερτό, είσαι στην άλλη άκρη της πλόλης, σε πέντε λεπτά. :haha :haha :haha

Καιιιιιι αυτό, είναι δέμευφση. :haha :haha :haha

vgiozo
11-09-05, 23:24
Σήμερα πήγα έκθεση και πέρασα χάρμα...καιρό είχα να χαλαρώσω και να ευχαριστηθώ ετσι...

...βέβαια η ημέρα άρχισε καλά με καφεδάκι στην παραλία Μαρτίου, μετά ψαρικό στην "Ίμβρο" - σαρδελιτσα ψητή, γεμιστό καλαμάρι, χταποδάκι στη σχάρα, γάβρο, χτυπητή και χόρτα και πατατούλες και λευκό κρασί - στη συνέχεια βόλτα παραλία με συνοδεία γλυκού - ραβανί με παγωτό από τον "Νίκο"...
..έπειτα κάναμε μια βολτίτσα στο κέντρο, και καταλήξαμε στην ΔΕΘ, όπου κάναμε μια γύρα στα περίπτερα, χαζέψαμε τα εκθέματα - τις γυναίκες - και καταλήξαμε στο Αιγυπτιακό περίπτερο...εκεί αράξαμε στο "Αλεξάνδρεια", τα είπαμε εκεί με τους Αιγύπτιους, κεραστήκαμε ζεστό τσαγάκι με συνοδεία δύο ναργιλέδων - φράουλα και μήλο - βγάλαμε και τα βιβλια επάνω και πιάσαμε τις φιλοσοφικές συζητήσεις και τέλος - ως απαραίτητο συμπλήρωμα ειδαμε τα μωρά να λικνίζονται σε αραβικούς ήχους...

...απ' όλα αυτά μόνο το καφεδάκι είχε σχεδιαστεί, ενώ μετά προβλεπόταν μελέτη στο πανεπιστημιακό αναγνωστήριο...όταν όμως υπάρχει κεφάτη παρέα και η απαραίτητη δόση τρέλας, όλα κυλούν όμορφα...τουλαχιστον όταν περνάς καλά δεν κλαίς το χρόνο που χάνεις απο διάβασμα...

maik
11-09-05, 23:34
Τσιπουραδικο-ταβερνα " Παλια Σαλαμινα" στην παραλιακη λιγο μετα την Μποτσαρη. Μακρυα απο ΔΕΘ και βαβουρα αλλα ευκολα προσβασιμο ειτε με ταξι ειτε με λεοφορειο.
Μια προταση .

opimis
11-09-05, 23:38
Ουγκ...
Χλωμό yiapap δεν έχει αντίρρηση, αρκεί να είναι εύκολα προσβάσιμο από τον περιφερειακό γιατί το κέντρο με τη ΔΕΘ δεν είναι εύκολα προσβάσιμο!

Εννοείται ότι από τον περιφερειακό υπάρχει πρόσβαση, αλλά θα ήταν πολύ καλύτερα αν αφήνατε τα αυτοκίνητα και ερχόσασταν με ταξί. Πιο εύκολα θα βρείτε το μαγαζί, το πρόβλημα με το παρκάρισμα είναι λίγο καλύτερα από το κέντρο.

Αλλά το κυριότερο θα αποφευχθούν τα παρακάτω!!!:twisted:

<yiapap μετραει: 400€ λαμαρινοδουλειά++ζυγοστάθμιση+ευθυγράμιση, 150€ υπέρβαση ταχύτητας,500€ οδήγηση με 0.999 αλκοόλ, 6€ τσιγάρα στο αυτόφορο...>

apos74
11-09-05, 23:38
Συμφωνω με τον opimis. Ας το κανουμε αυτη τη φορα Δυτικες Συνοικιες. Δεν θα εχει και μποτιλιαρισμα λογω εκθεσεως. :-k

euri
11-09-05, 23:44
Μααααααα, τώρα με το μερτό, είσαι στην άλλη άκρη της πλόλης, σε πέντε λεπτά. :haha :haha :haha

Καιιιιιι αυτό, είναι δέμευφση. :haha :haha :hahaΜπαααα, και αυτό το έργο είναι μακέτο... :haha


Στα επί του θέματος τώρα: αν σας πω ότι σ'φωνάω με την πρόταση του maik49, τι θα πείτε;

opimis
11-09-05, 23:53
... αν σας πω ότι σ'φωνάω με την πρόταση του maik49, τι θα πείτε;
Ότι αν καταλήξουμε εκεί, θα κάνουμε απόπειρα να σας πείσουμε να έρθετε δυτικά την επόμενη φορά:thumbsup1
Το ζωντανό θα περιμένει…http://www.planetsmilies.com/smilies/animal/animal0026.gif

XTCgr
12-09-05, 16:27
Εγώ λέω να το όρισει ο DSL_worshiper να δούμε πώς θα τα παεί

Εγώ πιστέυω οτι θα χαθούν όλοι, :D (πετάει το γάντι this is a challenge)

λάθος άτομο προκαλείς - δεν τσιμπάω! εγώ μόνο μπριζώνω (DSL_φυτιλιατζής) :D

opimis
12-09-05, 16:37
εγώ μόνο μπριζώνω (DSL_φυτιλιατζής) :D
Ανεπιτυχώς στην προηγούμενη συνάντηση! :p

yiapap
12-09-05, 16:41
Τσιπουραδικο-ταβερνα " Παλια Σαλαμινα" στην παραλιακη λιγο μετα την Μποτσαρη. Μακρυα απο ΔΕΘ και βαβουρα αλλα ευκολα προσβασιμο ειτε με ταξι ειτε με λεοφορειο.
Μια προταση .
Η "Παλιά Σαλαμίνα" είναι δίπλα από τον "Βόλο";
Κοψίδια και τιμαί λογικαί, παίζουν;

yiapap
12-09-05, 16:43
Ότι αν καταλήξουμε εκεί, θα κάνουμε απόπειρα να σας πείσουμε να έρθετε δυτικά την επόμενη φορά:thumbsup1
Το ζωντανό θα περιμένει…http://www.planetsmilies.com/smilies/animal/animal0026.gif
Κατέβασε συγκεκριμένη πρόταση μπρε... Αλλά να έχει χώρο να παρκάρουμε και να μη χρειαζόμαστε Πλοηγό για να πάμε!

opimis
12-09-05, 17:00
Κατέβασε συγκεκριμένη πρόταση μπρε... Αλλά να έχει χώρο να παρκάρουμε και να μη χρειαζόμαστε Πλοηγό για να πάμε!
Λοιπόν η πρόταση λέει: γουρουνόπουλο 6 κιλών (αναλόγως τα άτομα που θα έρθουν) με ρετσίνα και μεζέδες. Όλα αυτά αν μαζευτούμε 10 άτομα και πάνω με 15 ευρώ το άτομο. Η ταβέρνα είναι στην Νεάπολη κι αυτός που την έχει είναι φίλος μου.

Το παρκάρισμα δεν μπορώ να το εγγυηθώ, είναι λίγο δύσκολα, αλλά όχι περισσότερο από το κέντρο.

Πάντως το καλύτερο θα ήταν, για να μην υπάρχει πρόβλημα και χαθούν άτομα, να έρθετε (αν καταλήξουμε σε αυτήν την πρόταση) με ταξί.:roll:

maik
12-09-05, 19:08
Η "Παλιά Σαλαμίνα" είναι δίπλα από τον "Βόλο";
Κοψίδια και τιμαί λογικαί, παίζουν;
Ναι σε ολα, ισως οχι τοσο πολλα κοψιδια καθοτι και ψαροταβερνα τα βασικα ομως σιγουρα.

WAntilles
12-09-05, 19:34
...γουρουνόπουλο 6 κιλών...

Μιαμ-γκναμ !!! :mrgreen:

yiapap
12-09-05, 20:56
Εμένα πάντως το γουρουνόπουλο κάτι μου είπε... γιαμ..

Opimis, το πρόβλημα με το ταξί είναι να βρούμε ΜΕΤΑ ταξί... Καλά ερχόμαστε, αν όμως το διαλύσουμε στις 4 το πρωί, πως θα βρούμε 10 άτομα ταξί;;;

Μπορείς να φέρεις το γουρουνόπουλο στη Μπότσαρη; :mrgreen:



Το παρκάρισμα δεν μπορώ να το εγγυηθώ, είναι λίγο δύσκολα, αλλά όχι περισσότερο από το κέντρο.ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!
Λίγοοοοο δύσκολα!!!
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!
:rotfl:

Μη βλέπεις την προηγούμενη που ήταν κατακαλόκαιρο... Πήγαινε τώρα στις 21.30 να παρκάρεις στο κέντρο!

opimis
12-09-05, 21:01
Εμένα πάντως το γουρουνόπουλο κάτι μου είπε... γιαμ..

Opimis, το πρόβλημα με το ταξί είναι να βρούμε ΜΕΤΑ ταξί... Καλά ερχόμαστε, αν όμως το διαλύσουμε στις 4 το πρωί, πως θα βρούμε 10 άτομα ταξί;;;

Πλάκα μου κάνεις φαντάζομαι!

yiapap
12-09-05, 21:03
Πλάκα μου κάνεις φαντάζομαι!
Όχι, καθόλου...
Έχει ταξί στο Φαρ Ουέστ;;; :vava:

opimis
12-09-05, 21:06
Έχει ταξί στο Φαρ Ουέστ;;; :vava:
:banned: :mad: :evil: :evil: :thumbdown :ork :dwarf :viking

yiapap
12-09-05, 21:11
:banned: :mad: :evil: :evil: :thumbdown :ork :dwarf :viking
Απάντηση όμως δεν πήρα...
ΕΧΕΙ ΤΑΞΙ κοντά, ή θα μας φάνε οι Ινδιάνοι;;;; :innocent:

Πείτε μπρε και οι υπόλοιποι:
Τι προτιμάτε;
Νεάπολη για γουρουνόπουλο ή Σαλαμίνα για ψαροκατάσταση;

opimis
12-09-05, 21:20
Απάντηση όμως δεν πήρα...
ΕΧΕΙ ΤΑΞΙ κοντά, ή θα μας φάνε οι Ινδιάνοι;;;; :innocent:

Πείτε μπρε και οι υπόλοιποι:
Τι προτιμάτε;
Νεάπολη για γουρουνόπουλο ή Σαλαμίνα για ψαροκατάσταση;
Νομίζω ότι η «απάντηση» μου ήταν σαφής.

Δυο πιάτσες έχει στην Νεάπολη και μια στο σταθμό του ΟΣΕ
(Η οποία είναι πολύ κοντά στην ταβέρνα), με ένα τηλεφώνημα έχουμε όσα ταξί θέλουμε!

WAntilles
12-09-05, 21:32
...γουρουνόπουλο...

Το αυτό. :mrgreen:

opimis
12-09-05, 21:39
Αν είναι να καταλήξουμε στη Νεάπολη, θέλω να το ξέρω δυο μέρες νωρίτερα δηλαδή μέχρι την Τετάρτη βράδυ.

maik
13-09-05, 01:03
πω πωωωω χολιστερινες
μεσα και γω

yiapap
13-09-05, 01:33
Είμαστε σχεδόν έτοιμοι για "χοληστερίνες"; :lol:
Καμιά ένσταση κανείς;

opimis
13-09-05, 01:42
Άσχετα από το μέρος που θα βρεθούμε, κάνε και μια σούμα να δούμε πόσοι είμαστε μέχρι τώρα.

yiapap
13-09-05, 01:45
Άσχετα από το μέρος που θα βρεθούμε, κάνε και μια σούμα να δούμε πόσοι είμαστε μέχρι τώρα.

Όοοοοοχι φιλαράκι... Εγώ είμαι φιλοξενούμενός σου πλεόν!
ΕΣΥ θα κάνεις τη σούμα, τους χάρτες και τα λοιπα κονέ ;)

opimis
13-09-05, 01:49
Όοοοοοχι φιλαράκι... Εγώ είμαι φιλοξενούμενός σου πλεόν!
ΕΣΥ θα κάνεις τη σούμα, τους χάρτες και τα λοιπα κονέ ;)
Συμμετοχές:

1. apok
2. yiapap
3. euri
4. φιτιλιατζής
5. Μaik49
6. apos74
7. opimis

Επιμένεις να έρθεις με δικό σου αυτοκίνητο;:what:

yiapap
13-09-05, 01:56
Συμμετοχές:

1. apok
2. yiapap
3. euri
4. φιτιλιατζής
5. Μaik49
6. apos74
7. opimis

Επιμένεις να έρθεις με δικό σου αυτοκίνητο;:what:

Όχι απαραίτητα... Θα με βόλευε βέβαια, αλλιώς πρέπει κάποιος να με οδηγήσει μέχρι τον πολιτισμό...

Και δε νομίζω ότι θα το εκτιμήσει η σύζυγος να με οδηγάει νυχτιάτικα για να πάω να μπεκροπιώ με τους 'adslgrάδες"

Είτε έτσι είτε αλλιώς πρέπει να κάνεις ένα σχεδιάγραμμα πρόσβασης από τον περιφερειακό γιατί μπορεί και άλλοι να έρθουν με αυτοκίνητο ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.