PDA

Επιστροφή στο Forum : DSLAM Αργυρούπολης



Lion
11-09-05, 16:51
Γνωρίζει κανείς σχετικά με αυτό;

johnidis
12-09-05, 09:49
Γνωρίζει κανείς σχετικά με αυτό;

Δεν είναι της Αργυρούπολης, της Ηλιούπολης είναι και μάλιστα 3. Τουλάχιστον το 1 από αυτά, που είμαι εγώ, είναι άγρια πιταρισμένο (φτάνει και 10ΚΒ/s τις ώρες αιχμής με forthnet και hol!) Αν και για λόγους ψυχικής υγείας είπα να μην ξαναασχοληθώ με αυτό το πράγμα και να το αφήσω να πηγαίνει όσο αργά θέλει, με βλέπω σήμερα-αύριο να ξαναρχίσω τα τηλέφωνα για βλάβες. Προτείνω όσοι άλλοι έχουν πρόβλημα από Αργυρούπολη-Ηλιούπολη να κάνουμε το ίδιο μπας και φτιάξει τίποτα...

Lagman
12-09-05, 19:48
παίδες είμαι Ηλιούπολη και τις τελευταίες μέρες έχω φρικάρει...
εγώ δεν κάνω downloads και πολύ αλλά ποιο πολύ παίζω on line counter strike source σε ελληνικούς server Που τυχαίνουν να έχουν forthnet ως isp(forthnet έχω και εγώ)

πάω να συνδεθώ στο σέρβερ που παίζω ως συνήθως και πιάνω 13000 ping!!! περιμένω περιμένω αλλά αργεί πολύ να πέσει... επίσης πρόσεξα ότι σήμερα το πρωί εκεί στα καλά καθούμενα το ping Μου από 60 έφτανε 600 900 !!!! παίζω σχεδόν καθημερινά αλλά αυτό το πρόβλημα παρουσιάσθηκε τις τελευταίες μέρες . βέβαια έκανα tracert www.forthnet.gr και μου έβγαζε 60 -58 εκεί... δέν έπιανα τπτ 120ρες

τι άλλο να τεστάρω ?? απο τήν σελίδα adsltest.forthnet.gr είδα loss 0.01...
inbound kai outbound normal

βέβαια βρήκα μια προσωρινή΄λύση seturo το css για σύνδεση 56κ !!! και μπορώ και συνδέομαι με 3000 ping το οποιο πέφτει γρήγορα (αντι 13000) βέβαια αυτο δεν σημαίνει οτι έπαιζα με σταθερό ping σήμερα... έφτασε και κάτι 500ρες κλπ...

στον οτε τι λέμε ? το ping μου εχει σκαμπανεβάσματα απο 60 εως 500 ? 800 ?
spyware Κλπ δέν παίζει... :(

loner
12-09-05, 22:41
Κι εγω DSLAM Ηλιουπολης, αστα να πανε. Χαλι μαυρο... Τουλαχιστον δεν ειμαι ο μονος που τραβαει ζορια.....

FR_Connection
13-09-05, 03:35
Lagman, εχω το ιδιο προβλημα, τελευταια. ( Στο ιδιο DSLAM πρεπει να ειμαστε )
Παιζω Day of Defeat και εχω πανω απω 120-600, σε servers στην Γερμανια, Αγγλια και Γαλλια ( αντι για 80-160 κανονικα ), ακομα και βραδυ ... :thumbdown :thumbdown :thumbdown

Lagman
13-09-05, 20:40
Είμαι συνδρομητής forthnet από τον Απρίλιο και χοντρό πρόβλημα εχω δεί 2 φόρες την μία έκανα tracert www.forthnet.gr και μου έβγαζε το πρώτο κόμβο (dslam Μου) 120 60 500 ....
Το σίγουρο είναι επειδή παίζω σχεδόν κάθε μέρα(σε ελληνικούς ποιο πολύ) το καταλαβαίνω όταν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.
Εάν θέλει κάποιος καμιά μέρα να με ρωτήσει εάν έχω και εγώ πρόβλημα μπορεί να με βρει και στο http://www.heat-clan.gr/forum

note:συνήθως παίζω πρωϊ μέχρι τις 14:00 η βράδυ μετα τις 12...

petros_gly
16-09-05, 13:02
Παιδιά εγω στην Αργυρούπολη με 384 και παει σφαίρα.Γυρω στα 37-39 σε ώρες αιχμής και 40 τις άγριες ώρες...

NoYmErOs
16-09-05, 13:22
Παιδιά εγω στην Αργυρούπολη με 384 και παει σφαίρα.Γυρω στα 37-39 σε ώρες αιχμής και 40 τις άγριες ώρες...

Μήπως είσαι σε άλλο dslam ? :roll:

@ ADSLgr.com All rights reserved.