PDA

Επιστροφή στο Forum : sms απο το site της TELLAS



giovanni81
29-05-08, 17:43
Καλησπερα!
σημερα δεν μπορω να στειλω sms απο το site της TELLAS.
Μου βγαζει το μηνυμα
ΛΑΘΟΣ!
Λάθος κατά την διάρκεια αποστολής του SMS!
το εχετε παρατηρησει και εσεις?

Mouse Potato
29-05-08, 17:49
Καλησπερα!
σημερα δεν μπορω να στειλω sms απο το site της TELLAS.
Μου βγαζει το μηνυμα
ΛΑΘΟΣ!
Λάθος κατά την διάρκεια αποστολής του SMS!
το εχετε παρατηρησει και εσεις?

Ακριβώς το ίδιο μου βγάζει κι εμένα. Χθες έστελνε;

37504

my8os
29-05-08, 18:51
Ναι δυστυχώς δεν παίζει. Ελπίζω να είναι προσωρινό.

........Auto merged post: my8os πρόσθεσε 53 λεπτά και 39 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Τελικά ήταν παροδικό ευτυχώς. Μόλις έστειλα sms.

Mouse Potato
29-05-08, 21:41
Ναι δυστυχώς δεν παίζει. Ελπίζω να είναι προσωρινό.

........Auto merged post: my8os πρόσθεσε 53 λεπτά και 39 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Τελικά ήταν παροδικό ευτυχώς. Μόλις έστειλα sms.

Μου βγάζει timeout η σελίδα :wall:

pan82
30-05-08, 02:12
Eυτυχώς λύθηκε γιατι προς στιγμήν είχα ανησυχήσει

Andree
30-05-08, 02:15
ΑΑ μπορεις να στειλεις σμς απο το σιτε της τελλας

Mouse Potato
30-05-08, 02:26
ΑΑ μπορεις να στειλεις σμς απο το σιτε της τελλας

Ακριβώς. Στην "Περιοχή Συνδρομητών" δεξιά της κεντρικής σελίδας (http://www.tellas.gr/) βάζοντας το user και το pass που έχεις δηλώσει.

myob
30-05-08, 14:56
ΑΑ μπορεις να στειλεις σμς απο το σιτε της τελλας

Ναι, μονο που πρεπει να ειναι σε μορφη παλιου τηλεγραφηματος και χειροτερα γιατι εχουν βαλει περιορισμο 60 χαρακτηρες ανα sms. Και καθε μερα δεν μπορεις να στειλεις πανω απο 5 sms ή κατι τετοιο. Λες και 5 γραμμες κειμενου πιανουν καθολου bandwith και θελουν να κανουν οικονομια.

papdoux
30-05-08, 15:06
Ναι, μονο που πρεπει να ειναι σε μορφη παλιου τηλεγραφηματος και χειροτερα γιατι εχουν βαλει περιορισμο 60 χαρακτηρες ανα sms. Και καθε μερα δεν μπορεις να στειλεις πανω απο 5 sms ή κατι τετοιο. Λες και 5 γραμμες κειμενου πιανουν καθολου bandwith και θελουν να κανουν οικονομια.
Ειναι θεμα encoding του SMS και rules που πρεπει να ακολουθησει.

Spanos
30-05-08, 16:12
Ναι, μονο που πρεπει να ειναι σε μορφη παλιου τηλεγραφηματος και χειροτερα γιατι εχουν βαλει περιορισμο 60 χαρακτηρες ανα sms. Και καθε μερα δεν μπορεις να στειλεις πανω απο 5 sms ή κατι τετοιο. Λες και 5 γραμμες κειμενου πιανουν καθολου bandwith και θελουν να κανουν οικονομια.

Έχεις κάνει χρήση της υπηρεσίας ποτέ και έχεις διαπιστώσει τέτοια πράγματα;:hmm:

148 είναι οι χαρακτήρες, δηλαδή όσο είναι ένα κανονικό SMS μείον το (tellas.gr) που μπαίνει στο τέλος του SMS

Τα sms είναι 15 ανα ημέρα γιατί είναι 5 ανα e-mail account και έχεις δικαίωμα να έχεις τρία.

alexk
30-05-08, 20:38
Περί του θέματος: Γνωρίζετε μήπως αν επιτρέπεται πλέον να στέλνουμε και σε άλλους αριθμούς που ανήκουν σε Ελληνικές εταιρίες αλλά αρχίζουν σε 699xxxxxxxx γιατί προ καιρού που είχα προσπαθήσει να στείλω δεν επιτρεπόταν. Ξέρει κανείς τίποτα?

pan82
30-05-08, 20:53
Περί του θέματος: Γνωρίζετε μήπως αν επιτρέπεται πλέον να στέλνουμε και σε άλλους αριθμούς που ανήκουν σε Ελληνικές εταιρίες αλλά αρχίζουν σε 699xxxxxxxx γιατί προ καιρού που είχα προσπαθήσει να στείλω δεν επιτρεπόταν. Ξέρει κανείς τίποτα?

Ναι στέλνει κανονικά πλέον και σε συνδρομητές Q σε 699, το αναγράφει κι ολας

@ ADSLgr.com All rights reserved.