PDA

Επιστροφή στο Forum : Double Play Unlimited router



panagiotis95
30-05-08, 12:44
Μετά από την απογοητευτική μου εμπειρία στην HOL, απόφασισα να πάω στο Tellas Double Play Unlimited. Όμως, αναρωτιέμαι, εαν μπορώ να χρησιμοποιησω όποιο router θέλω εγώ ,πχ αυτό (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.533117), ή καποιο άλλο US Robotics που είναι πολύ καλό και έχει τα χαρακτηριστικά του USR809113

Τις υπόλοιπες ερωτήσεις μου, πιστεύω ότι θα τις απαντήσει η τεχνική υποστήριξη, αλλιώς θα ρωτήσω εδώ

Ευχαριστώ

johnvam
30-05-08, 15:29
Μια χαρά θα είναι!

Οποιοδήποτε ADSL2+ router θα είναι μια χαρά! Το συγκεκριμένο που λες απλά μαμάει!!!!!

DiM
30-05-08, 16:03
Εγώ απλά να πω ότι έχει παρατηρηθεί μια μικρή ασυμβατότητα με τα DSLAM της τελλας και τα USR.

Εάν ψάξεις στο forum θα βρείς περισσότερες λεπτομέρειες.

panagiotis95
30-05-08, 17:02
Ναι αλλά γιατί να υπάρχει ασυμβατότητα;;

Διάβασα μερικά παλαιά topics και είδα ότι το d-link της Τελλας, μια χαρά είναι. Εσείς τι λέτε;Θα πιάνω πολύ καλές ταχύτητες;;

Mouse Potato
02-06-08, 00:09
Φίλε μου δεν υπάρχει καλύτερο και χειρότερο ρούτερ. Αν η γραμμή σου στέκεται καλά τότε το κάθε ρούτερ θα κάνει την δουλειά του. Τώρα εσύ αποφασίζεις με ποια κριτήρια θα διαλέξεις το καλύτερο (για σένα) ρούτερ.

ntsili
02-06-08, 00:50
Στο Π.Φάληρο που έχω USR9108 όντως είχα κάποιες μικρές ασυμβατότητες. Στην Καλαμάτα με το Speedstream 4200 δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Μάλιστα κουβάλησα από περιέργεια για μία μέρα το Speedstream στην Αθήνα και κατάλαβα ότι είναι ελαφρά καλύτερο σε σχέση με το USR. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να ανησυχήσεις.


Ναι αλλά γιατί να υπάρχει ασυμβατότητα;;

Διάβασα μερικά παλαιά topics και είδα ότι το d-link της Τελλας, μια χαρά είναι. Εσείς τι λέτε;Θα πιάνω πολύ καλές ταχύτητες;;

Μάλλον είναι θέμα πρωτοκόλλων της Tellas. Μια χαρά ταχύτητες θα πιάσεις πάντως dont worry.

@ ADSLgr.com All rights reserved.