PDA

Επιστροφή στο Forum : αφου δεν εχω antivirus ?????



bazoozoo
30-05-08, 13:40
Χαιρετε

(αρχικα αν εχει αναφερθει καπου το θεμα ζητω συγνωμη και αν μπορειτε παραπεμψετε με)

λοιπον ειπα να εξαφανισω τα αντιβιοτικο που ειχα για να βαλω καποιο αλλο στο μεταξυ ομως
to security center λεει οτι εχω πανω απο ενα antivirus εγκατεστημενο και τουλαχιστον ενα απο αυτα ειναι και ενημερωμενο

εχω κοιταξει οπου μπορω να φανταστω αλλα δεν βρηκα τιποτα .
Προφανως ειναι υπολοιπο απο προηγουμενες εγκαταστασεις?

Δεν ξερω ειπα να κανω μια ερωτηση πριν εγκατηστησω κατι αλλο
καμια ιδεα ?:hmm:

Dr.CHaNaS
30-05-08, 16:12
Αυτο το security center οτι θυμαται χαιρεται. Ξεμειναν τιποτα εγγραφες στην registry για τις οποιες βεβαια φταιει και ο uninstaller του A/V. Εαν τα εβγαλες ολα, βαλε οτι θες.

delta9
30-05-08, 16:15
Αυτο το security center οτι θυμαται χαιρεται. Ξεμειναν τιποτα εγγραφες στην registry για τις οποιες βεβαια φταιει και ο uninstaller του A/V. Εαν τα εβγαλες ολα, βαλε οτι θες.

Ναι, και πες στο security center να μη σε ενημερωνει αν εχεις a/v ή οχι.Εσυ ξερεις πολυ καλα τι εχεις κ τι οχι.Δεν χρειαζεσαι και το security center να στο πει ;p

ZackNV
30-05-08, 16:22
Το Security centre είναι μια από τις πολλές ηλιθιότητες των Windows. Απευθύνεται σε παντελώς άσχετους χρήστες που επιπλέον επιθυμούν να παραμείνουν άσχετοι. Συνεπώς, κάνε εσύ το κουμάντο σου και άστο αυτό να λέει ό,τι θέλει (μάλιστα αν μπορείς να το απενεργοποιήσεις τελείως ακόμα καλύτερα).

grgz
30-05-08, 16:48
λοιπον ειπα να εξαφανισω τα αντιβιοτικο που ειχα για να βαλω καποιο αλλο στο μεταξυ ομως
to security center λεει οτι εχω πανω απο ενα antivirus εγκατεστημενο και τουλαχιστον ενα απο αυτα ειναι και ενημερωμενο


Προφανως ειναι υπολοιπο απο προηγουμενες εγκαταστασεις?

καμια ιδεα ?:hmm:

Αν κάποιο από τα προηγούμενα ήταν το Norton θα πρέπει να τρέξεις το Norton removal tool για να αφαιρέσει όλα τα κατάλοιπα.

21century
30-05-08, 19:12
Το Norton removal tool με έχει σώσει αρκετές φορές και ειναι πολυ καλο, αλήθεια αν έχεις Βίστα μήπως βλέπει τον windows defender?

bazoozoo
02-06-08, 12:57
ευχαριστω για ολες τις απαντησεις

θα βαλω το avast και θα το απενεργοποιησω security center

ZAGNA
02-06-08, 14:24
Και μένα το κάνει αυτό μου έχει κρατήσει ένα anti-virus το οποίο έχω απεγκαταστήσει αλλά δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.