PDA

Επιστροφή στο Forum : ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΟΤΕΝΕΤ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ



spiros77
31-05-08, 00:07
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΣΧΕΣΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΤΑ ΤΟΠΟΥΣ ΓΡΑΦΕΙΩΝ ΤΟΥ ΟΤΕ,ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΚΟΝΝΕΧ.ΜΑΤΑΙΑ ΟΜΩΣ ΧΑΡΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΖΟΥΦΙΟ.ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΕΔΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΨΕ ΜΟΛΙΣ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΟΧΛΕΙΣΕΙΣ ΜΟΥ ΣΤΟ 134 ΚΑΙ ΣΤΟ1242 ΧΟΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΗΛΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΚΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΑΨΟΓΑ ΤΙΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ,ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Η ΓΡΑΜΜΗ.ΑΚΟΜΑ ΜΑΛΛΟΝ ΤΙΝ ΨΑΧΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΙΝ ΒΡΟΥΝ ΘΑ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΙΣΟΥΝ ΕΙΠΑΝ.ΕΔΩ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΛΗΡΩΝΟ ΤΟ ADSL ΠΑΚΕΤΟ ΜΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟ ΤΗΝ DIAL UP ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΔΕΚΑΔΕΣ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΛΥΣΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ. ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΤΟΥ ΟΤΕ:down:???????????????????????

leon21
31-05-08, 00:23
ειναι απλα παρε 121 και αν δεν την φτιαξουν ζητησε συνεργειο,και αν σε εχουν στο περιμενε πηγαινε εσυ στο τεχνικο τμημα.

pnikolo
31-05-08, 01:50
Και μη γραφεις με κεφαλαια, ειναι σαν να φωναζεις! :whistle:

leon21
31-05-08, 07:16
τωρα που τα λεμε pnikolo πηρα ftp μπορεισ να μου πεισ πωσ ξεκιναω.

pnikolo
31-05-08, 15:37
τωρα που τα λεμε pnikolo πηρα ftp μπορεισ να μου πεισ πωσ ξεκιναω.

Τι εννοεις? Γινε πιο συγκεκριμενος :hmm:

leon21
31-05-08, 18:38
εχεισ δικιο ενοω πηρα καλωδιο ftp πωσ κανω εξωτερικη εγκατασταση.απο που ξεκιναω κατω στο κουτι επανω ξερω στην πριζα,κατω ομωσ.

pnikolo
31-05-08, 18:58
εχεισ δικιο ενοω πηρα καλωδιο ftp πωσ κανω εξωτερικη εγκατασταση.απο που ξεκιναω κατω στο κουτι επανω ξερω στην πριζα,κατω ομωσ.

Πρεπει να ξερεις καπως τη διαδρομη. Ενωνεις γερα το καινουριο καλωδιο με το παλιο, και κουτι - κουτι τραβας πισω το καλωδιο! Στο τελος θα φτασεις στη χωνευτη και θα δεις σε πιο ζευγαρι καταληγει. Προσεχε μη σου σκαλωσει και κοπει γιατι μετα θες ατσαλινα. Αν το πας εξωτερικα ακολουθα την κοντινοτερη και ευκολοτερη διαδρομη. ;)

leon21
31-05-08, 19:37
εξωτερικα θα παω.πιστευεισ να ανεβη το snr θελω να τουσ τη μπω γιατι λενε οτι ειμαι τυχεροσ που εχω adsl η περιοχη δεν υποστηρηζη δικτιο εγω πωσ εχω 8000.αρα κατι γινεται με τα ζευγη.

pnikolo
31-05-08, 19:58
εξωτερικα θα παω.πιστευεισ να ανεβη το snr θελω να τουσ τη μπω γιατι λενε οτι ειμαι τυχεροσ που εχω adsl η περιοχη δεν υποστηρηζη δικτιο εγω πωσ εχω 8000.αρα κατι γινεται με τα ζευγη.

Δε νομιζω να ανεβει, μια χαρα ειναι για 8αρα! Απλα αν υπαρχει προβλημα στο δικτυο θα πεσει ελαχιστα το attn. Εσυ ειπες οτι το αλλαζεις για να αποφυγεις πιθανες παρεμβολες. ;)

leon21
02-06-08, 16:40
εχεισ δικιο pnikolo δεν εγινε τιποτα τα ιδια,πρεπει να βρω τροπο να ανεβω στα 24 εχω φαει κωλιμα γιατι δεν γινετε να λενε η περηοχη δεν υποστιρηζη adsl,να την κανουνε να υποστηριζη.θελουν η δεν θελουν πελατεσ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.