PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με Conn-x



maraki1
31-05-08, 16:15
Καλησπερα σε ολους,

Ειμαι καινουρια σε αυτο το φορουμ και σας γραφω γιατι απο προχθες το πρωι αντιμετωπιζω ενα προβλημα με την συνδεση μου στο Ιντερνετ.Πριν συνεχισω θα ηθελα λιγακι την υπομονη σας διοτι με το ολο αντικειμενο(κομπιουτερ, συνδεσεις, ιντερνετ, κτλ) ειμαι ασχετη. Θα προσπαθησω να ειμαι οσο το δυνατον πιο κατανοητη γινεται
Εχω συνδεση conn-x με Philips modem/router,μοντελο CGA5720, και απο προχθες το πρωι οταν ανοιγω το conn-χ για να μπω στο Ιντερνετ, ενεργοποιουνται οι λυχνιες που ονομαζονται power, adsl, wireless αλλα η λυχνια που ονομαζεται online δεν ενεργοποιειται.
Ηλπιζα οτι θα ηταν παροδικο αλλα δυστυχως το προβλημα συνεχιζεται μεχρι τωρα.
Μπορειται να μου δωσετε καποια ιδεα/συμβουλη για το τι μπορει να συνεβη ξαφνικα και πως μπορει να eπιλυθει το προβλημα.:(

cuper
31-05-08, 16:32
Καλησπέρα και καλώς ήρθες!

Πάνε πρώτα εδώ (http://www.otenet.gr/hd/HTML/adsl/dsl_philips_cga5720_15.htm) - "Παραμετροποίηση και Σύνδεση στο Internet"
και έλεγξε αν οι κωδικοί είναι καταχωρημένοι σωστά.

Είχες κανονικά adsl και ξαφνικά χωρίς να κάνεις κάτι, χάθηκε το providing (δηλαδή ενώ το modem συγχρονίζει, δεν έχεις internet) ;

maraki1
31-05-08, 16:58
Καλησπερα και καλως σας βρηκα!!

Πηγα εκει που μου ειπες και διαπιστωσα οτι πραγματι δεν ηταν σωστα καποιοι κωδικοι.

Σε ευχαριστω πολυ, πολυ, πολυ!!!!:worthy::)

@ ADSLgr.com All rights reserved.