PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτιση... Οτε σε Φορθνετ



Mouritsa
31-05-08, 20:02
Καλησπέρα παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι μπορεί να είναι και βλακεία αλλά οκ…
εγώ έχω οτε (4mb) και μια φίλη μου forthnet (24mb) θέλω να μάθω αν γίνετε να της δώσω τα password μου και να μπαίνει μέσω οτε και το αντίστροφο… και αν ναι πως? Εγώ (οτε) έχω ρουτερ και αυτή modem :rolleyes::rolleyes::whistle:

pnikolo
31-05-08, 20:17
Καλησπέρα παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι μπορεί να είναι και βλακεία αλλά οκ…
εγώ έχω οτε (4mb) και μια φίλη μου forthnet (24mb) θέλω να μάθω αν γίνετε να της δώσω τα password μου και να μπαίνει μέσω οτε και το αντίστροφο… και αν ναι πως? Εγώ (οτε) έχω ρουτερ και αυτή modem :rolleyes::rolleyes::whistle:

Μπορεις, εσυ οταν θα συνδεεσαι με το λογαριασμο της θα εχεις ταχυτητα 4Μ, ενω εκεινη με τον λογαριασμο σου θα κατεβαζει με 4Μ :cool:

Mouritsa
31-05-08, 20:26
Ωρεα και ολο αυτο πως θα γινει? δλδ εγω στο ρουτερ που ειναι το baudtec θα μπω στο http://192.168.1.1 και απλα θα αλλαξω τα pass??? και ως ip στο Ιδιοτητες Πρωτοκολλο ιντερνετ tcp/ip τι θα βαλω???? η φιλη μου?? με modem απο forthnet? pls help

alany
31-05-08, 20:31
Αν η φίλη σου είναι στο ιδιόκτητο δίκτυο της forthnet δεν γίνεται. Αν είναι πάνω στην γραμμή του ΟΤΕ τότε όταν θα αλλάζετε κωδικούς εσύ θα έχεις πάλι 4 Mb και η φίλη σου το ίδιο.

pnikolo
31-05-08, 20:33
Ωρεα και ολο αυτο πως θα γινει? δλδ εγω στο ρουτερ που ειναι το baudtec θα μπω στο http://192.168.1.1 και απλα θα αλλαξω τα pass??? και ως ip στο Ιδιοτητες Πρωτοκολλο ιντερνετ tcp/ip τι θα βαλω???? η φιλη μου?? με modem απο forthnet? pls help

Το login, pass και ρυθμισεις ο ενας του αλλου που αφορουν τον isp, οχι της adsl συνδεσης (αυτες παραμενουν ως εχουν). ;)

Άρης13
31-05-08, 20:38
Παντως μεσα στον ΟΤΕ αν εχεις στοιχεια αλλου που δεν εχει 24αρα πχ εχει 1 mbit και βαλεις τα στοιχεια του σε router που κλειδωνει σε adsl2+ θα κατεβαζεις και με τοσο.

Mouritsa
31-05-08, 20:49
Είναι στο ιδιόκτητο της φορθνετ... αλλά θα μπορούσαμε να δοκιμάσουμε… μπορεί κάποιος να μας πει αναλυτικά τι θα αλλάξουμε γιατί είμαστε λιγοοοο άσχετες?? Δλδ στο Ρουτερ μου μονό τα pass θα αλλάξω? Και αυτή στο modem της θα βάλει τα pass τα δικά μου και τον αριθμό σύνδεσης του οτε?

gvenos
31-05-08, 20:51
Είναι στο ιδιόκτητο της φορθνετ  αλλά θα μπορούσαμε να δοκιμάσουμε… μπορεί κάποιος να μας πει αναλυτικά τι θα αλλάξουμε γιατί είμαστε λιγοοοο άσχετες?? Δλδ στο Ρουτερ μου μονό τα pass θα αλλάξω? Και αυτή στο modem της θα βάλει τα pass τα δικά μου και τον αριθμό σύνδεσης του οτε?

Username kai Pass Θα αλλάξετε

@ ADSLgr.com All rights reserved.