PDA

Επιστροφή στο Forum : NO ADSL on WEEKEND ! AGAIN !



sv2evs
01-06-08, 16:32
Για μια ακόμα φορά, σαββατοκύριακο ΧΩΡΙΣ ADSL:mad:

Μπράβο στον ΟΤΕ που με τις άχρηστες υπηρεσίες του μας αφήνει χωρίς γραμμή το σαββατοκύριακο.

Και για να σας προλάβω, δεν έχω πειράξει τίποτα...πήρα στο 1242 σήμερα και απο καθαρή τύχη έπιασα γραμμή και τους είπα φυσικά οτι ΔΕΝ μπορώ να πιάσω γραμμή εδώ και 2 μέρες (για ακόμα μια φορά)..και μου είπε η κοπέλα: ξέρετε πόσοι πέρνουν τηλέφωνο κάθε μέρα; Σκασίλα πόσοι πέρνου, εγώ πέρνω και δεν μπορώ να πω το παράπονο μου σε κανένα...μου αρχίζει τα κλασικά, της λέω οτι ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ και οτι η γραμμή κόπηκε και μου λέει να δηλώσω βλάβη. Πέρνω και το παληκάρι ντε και καλά να με παραπέμψει ξανά στο 1242, δεν ήθελε να περάσει την βλάβη..χάρη μου έκανε τελικά γιατί του είπα οτι (βλάκας εντελώς :mad: ) δεν θα ξαναπιάσω γραμμή και να δηλώση βλάβη...

Μόλις περάσει το υποχρεωτικό χρονικό διάστημα, έχω φύγει...

ΟΤΕ......ΜΑΣ...ΑΠΟΞΕΝΩΝΕΙ !!! :down:

Άρης13
02-06-08, 00:00
Και τι σε κανει να πιστευεις οτι σε ιδιωτικη θα εισαι σε καλυτερη κατασταση? :rolleyes:

pnikolo
02-06-08, 00:05
Για μια ακόμα φορά, σαββατοκύριακο ΧΩΡΙΣ ADSL:mad:

Μπράβο στον ΟΤΕ που με τις άχρηστες υπηρεσίες του μας αφήνει χωρίς γραμμή το σαββατοκύριακο.

Και για να σας προλάβω, δεν έχω πειράξει τίποτα...πήρα στο 1242 σήμερα και απο καθαρή τύχη έπιασα γραμμή και τους είπα φυσικά οτι ΔΕΝ μπορώ να πιάσω γραμμή εδώ και 2 μέρες (για ακόμα μια φορά)..και μου είπε η κοπέλα: ξέρετε πόσοι πέρνουν τηλέφωνο κάθε μέρα; Σκασίλα πόσοι πέρνου, εγώ πέρνω και δεν μπορώ να πω το παράπονο μου σε κανένα...μου αρχίζει τα κλασικά, της λέω οτι ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ και οτι η γραμμή κόπηκε και μου λέει να δηλώσω βλάβη. Πέρνω και το παληκάρι ντε και καλά να με παραπέμψει ξανά στο 1242, δεν ήθελε να περάσει την βλάβη..χάρη μου έκανε τελικά γιατί του είπα οτι (βλάκας εντελώς :mad: ) δεν θα ξαναπιάσω γραμμή και να δηλώση βλάβη...

Μόλις περάσει το υποχρεωτικό χρονικό διάστημα, έχω φύγει...

ΟΤΕ......ΜΑΣ...ΑΠΟΞΕΝΩΝΕΙ !!! :down:

Ακομα δεν εμαθες οτι οι βλαβες δηλωνονται στο 121? :hmm:
Μαζοχιστης εισαι και παιρνεις το 1242, ασχετη υπηρεσια? HELP DESK εναι αυτο!!! :worthy:
Εαν δεχτηκε τη βλαβη σιγουρα ηταν βλακας. Αλλα κι εσυ μη περιμενεις να διορθωθει απο εκει ;)

paparesta
02-06-08, 00:06
Ηρεμα βρε παιδιά, δεν χάθηκε κι ο κόσμος που θα μείνω χωρίς adsl 2-3 ημέρες.Ήμαρτον....:cool:

sv2evs
02-06-08, 00:12
1. Πήρα στο 1242 γιατί δεν ήξερα αν λειτουργούν οι βλάβες ημέρα Κυριακή και 1 φορά που δοκίμασα άκουσα το γνωστό ήχο που παίρνεις και σε γειώνει.
2. Όχι δεν παθαίνουμε τίποτα αν μείνουμε 2-3 μέρες..αρκεί αυτές οι 2-3 μέρες να έχουν αιτία που θα μείνεις χωρίς ίντερνετ και να μην είναι σαββατοκύριακο που είμαι σπίτι περισσότερες ώρες.Στο κάτω-κάτω..πληρώνω για να έχω ίντερνετ.Όχι για να μην δεν έχω !
3.Δεν δέχθηκε βλάβη το 1242, με παρέπεμψε στο 121 όπου ΕΚΕΙ ΔΕΝ δέχονταν ο τύπος και με έστελνε ξανά στο 1242 και άρχισα να φρικάρω :down:(τα ελληνικά μου μέσα)...!!!
4. Όσο διάστημα ήμουν στην forthnet αν και με 2mbit ζήτημα αν τους χρειάστηκα 1 φορά στον 1 περίπου χρόνο όταν είχε βλάβη στο dslam και για 2-3 μέρες δεν είχα ίντερνετ.:hmm: Είναι η 4η φορά που κόβεται σε διάστημα μόλις 2-3 μηνών με conn-x.

ela002
02-06-08, 00:25
[quote=sv2evs;2088443]1. Πήρα στο 1242 γιατί δεν ήξερα αν λειτουργούν οι βλάβες ημέρα Κυριακή και 1 φορά που δοκίμασα άκουσα το γνωστό ήχο που παίρνεις και σε γειώνει.

Δεν παίζει το 121 τη Κυριακή και δεν υπάρχει λόγος να πάρεις άσχετο helpdesk με το πρόβλημά σου. Πήγαινε σε άλλη εταιρεία τότε γιατί μένεις στον ΟΤΕ.

pnikolo
02-06-08, 02:21
1. Πήρα στο 1242 γιατί δεν ήξερα αν λειτουργούν οι βλάβες ημέρα Κυριακή και 1 φορά που δοκίμασα άκουσα το γνωστό ήχο που παίρνεις και σε γειώνει.
2. Όχι δεν παθαίνουμε τίποτα αν μείνουμε 2-3 μέρες..αρκεί αυτές οι 2-3 μέρες να έχουν αιτία που θα μείνεις χωρίς ίντερνετ και να μην είναι σαββατοκύριακο που είμαι σπίτι περισσότερες ώρες.Στο κάτω-κάτω..πληρώνω για να έχω ίντερνετ.Όχι για να μην δεν έχω !
3.Δεν δέχθηκε βλάβη το 1242, με παρέπεμψε στο 121 όπου ΕΚΕΙ ΔΕΝ δέχονταν ο τύπος και με έστελνε ξανά στο 1242 και άρχισα να φρικάρω :down:(τα ελληνικά μου μέσα)...!!!
4. Όσο διάστημα ήμουν στην forthnet αν και με 2mbit ζήτημα αν τους χρειάστηκα 1 φορά στον 1 περίπου χρόνο όταν είχε βλάβη στο dslam και για 2-3 μέρες δεν είχα ίντερνετ.:hmm: Είναι η 4η φορά που κόβεται σε διάστημα μόλις 2-3 μηνών με conn-x.

Απαραδεκτη η δικαιολογια σου! Γιατι δεν επαιρνες να δεις πρωτα αν δουλευουν? Τσαμπα ειναι! Γιατι δεν επαιρνες το 134 που βγαινει πιο γρηγορα! Το ιδιο ασχετη υπηρεσια ειναι κι αυτη! Αφου το 121 δε δουλευει πιος μιλησε και σου 'πε να παρεις το 1242? Εκει επρεπε να επιμεινεις και -αν ισχυει αυτο- παρ' του τη θεση και το ονομα και κανε του αναφορα! Γιαυτο ειναι υποχρεωμενοι να λενε τη θεση τους, εαν δε σου εδινε τ' ονομα του.
Αφου ειναι καλυτερα στη forthnet γιατι δεν πας εκει? :hmm:

Tiven
02-06-08, 02:28
Ηρεμα βρε παιδιά, δεν χάθηκε κι ο κόσμος που θα μείνω χωρίς adsl 2-3 ημέρες.Ήμαρτον....:cool:

2-3 ημέρες ξεκίνησε και μένα. Μετά πήγε 1 εβδομάδα. Και μετά πήγε 3 εβδομάδες.
Τι έχεις να πεις ?


ΗΜΑΡΤΟΝ.


ps: Πέτρο , θυμάσαι πόσο ήταν η γραμμή μου πριν 2-3 εβδομάδες ? 14.000 ? Και πόσο έφτασε τώρα φασούλι φασούλι ? 11.000!! Μου φαίνεται πως πάλι θα έχουμε τρεχάματα...:whistle:

pnikolo
02-06-08, 02:47
ps: Πέτρο , θυμάσαι πόσο ήταν η γραμμή μου πριν 2-3 εβδομάδες ? 14.000 ? Και πόσο έφτασε τώρα φασούλι φασούλι ? 11.000!! Μου φαίνεται πως πάλι θα έχουμε τρεχάματα...:whistle:

Κυνηγα τους φιλε, θυμασαι με μενα! 4 μηνες τους ετρεχα αλλα δικαιωθηκα :up:

sunrise
02-06-08, 03:27
Προτεινω να πας μια βολτα απ το τεχνικο κεντρο του οτε που ανηκεις...με ομορφο τροπο τουσ εξηγεις το προβλημα σου!
Μη φρικαρεις τζαμπα.....το 1242 δεν εχει καμμια δουλεια...
Καλη δυναμη

sv2evs
02-06-08, 11:21
Απαραδεκτη η δικαιολογια σου! Γιατι δεν επαιρνες να δεις πρωτα αν δουλευουν? Τσαμπα ειναι! Γιατι δεν επαιρνες το 134 που βγαινει πιο γρηγορα! Το ιδιο ασχετη υπηρεσια ειναι κι αυτη! Αφου το 121 δε δουλευει πιος μιλησε και σου 'πε να παρεις το 1242? Εκει επρεπε να επιμεινεις και -αν ισχυει αυτο- παρ' του τη θεση και το ονομα και κανε του αναφορα! Γιαυτο ειναι υποχρεωμενοι να λενε τη θεση τους, εαν δε σου εδινε τ' ονομα του.
Αφου ειναι καλυτερα στη forthnet γιατι δεν πας εκει? :hmm:
1. Πήρα να βρω κάποιον που υποτίθεται ότι είναι τεχνική υποστήριξη. Κυριακή πως να ξέρω ότι δουλεύουν οι βλάβες;
2.Έπερνα και βούηζε..
3. ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ πΟΤΕ
4. Την επόμενη φορά πραγματικά θα κάνω αναφορά σε όποιον μου λέει βλακείες.
5. Ήμουν στην φόρθνετ και τα πράγματα δεν ήταν ΤΟΣΟ χάλια όσο τώρα με τον ΟΤΕ.
6. Αν συνεχιστεί αυτό το χάλι, σίγουρα έχω φύγει !!! :mad:

........Auto merged post: sv2evs πρόσθεσε 1 λεπτά και 29 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Δεν παίζει το 121 τη Κυριακή και δεν υπάρχει λόγος να πάρεις άσχετο helpdesk με το πρόβλημά σου. Πήγαινε σε άλλη εταιρεία τότε γιατί μένεις στον ΟΤΕ.
Περιμένω να περάσει ο υποχρεωτικός χρόνος και στην συνέχεια αναλόγως τον προσφορών έχω φύγει !:mad:

foyltaka
02-06-08, 19:43
121 http://www.oteshop.gr/blank.gif ΚΕΝΤΡΟ ΑΝΑΓΓΕΛΙΑΣ ΒΛΑΒΩΝ
ΑΝΑΓΓΕΛΙΑ ΒΛΑΒΗΣ ΓΙΑ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ PSTN, ISDN BRA, ADSL όταν καλείτε από σταθερό τηλέφωνο ΟΤΕ. (ατελώς για όλη την Ελλάδα)
Ώρες Λειτουργίας: Καθημερινά 07:00-22:00 Σάββατο-Κυριακή -Αργίες: 08:00-14:00

Hunter 85
02-06-08, 20:03
1. Πήρα να βρω κάποιον που υποτίθεται ότι είναι τεχνική υποστήριξη. Κυριακή πως να ξέρω ότι δουλεύουν οι βλάβες;
2.Έπερνα και βούηζε..
3. ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ πΟΤΕ
4. Την επόμενη φορά πραγματικά θα κάνω αναφορά σε όποιον μου λέει βλακείες.
5. Ήμουν στην φόρθνετ και τα πράγματα δεν ήταν ΤΟΣΟ χάλια όσο τώρα με τον ΟΤΕ.
6. Αν συνεχιστεί αυτό το χάλι, σίγουρα έχω φύγει !!! :mad:

........Auto merged post: sv2evs πρόσθεσε 1 λεπτά και 29 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Περιμένω να περάσει ο υποχρεωτικός χρόνος και στην συνέχεια αναλόγως τον προσφορών έχω φύγει !:mad:

Φιλε με συγχωρεις, αλλά μου φαίνεται περίεργο να είσαι σε μια εταιρεία και να φευγεις ενω δεν έχεις προβλήματα. Και πιο φθηνη

manoulamou
02-06-08, 20:27
Τελικα δεν καταλαβα και το 1242 παρ ολο που ηταν ασχετο
δεχτηκε την δηλωση βλαβης,
αφου απαντησε βεβαια με καθυστερηση, καθολου σπανιο σε τετοιες υπηρεσιες!
Σιγα την αναφορα, βρισε τους γιατι σε εξυπηρετησαν
αντε και στην Forthnet να δεις Τ/Ε...
Το 121 οντως δουλευει και Σαββατοκυριακο!
Εαν βρεις αλλου καλυτερα πηγαινε ... τι να σου πουμε?

odisa
02-06-08, 21:19
Περιμένω να περάσει ο υποχρεωτικός χρόνος και στην συνέχεια αναλόγως τον προσφορών έχω φύγει !:mad:

εγώ λέω μόλις περάσει ο ένας χρόνος να φύγεις:)

........Auto merged post: odisa πρόσθεσε 8 λεπτά και 10 δευτερόλεπτα αργότερα ........


εγώ λέω μόλις περάσει ο ένας χρόνος να φύγεις:)

αλλά ξέχασα στον οτε μπορείς να φύγεις και στο εξάμηνο

andreas.papak
02-06-08, 21:34
πάνε στη hol φίλε. αμέσως μπαίνεις στο ιδιόκτητο. σταθερά σε όλο τον κόσμο, τζάμπα και 60 λεπτά σε κινητό κούτρα! προβλήματα όπως τα δικά σου δεν υπάρχουν στη hol.

sdikr
02-06-08, 21:38
πάνε στη hol φίλε. αμέσως μπαίνεις στο ιδιόκτητο. σταθερά σε όλο τον κόσμο, τζάμπα και 60 λεπτά σε κινητό κούτρα! προβλήματα όπως τα δικά σου δεν υπάρχουν στη hol.

Αλήθεια; το υπογράφεις αυτό;

FuS
02-06-08, 21:40
Για μια ακόμα φορά, σαββατοκύριακο ΧΩΡΙΣ ADSL:mad:

Μπράβο στον ΟΤΕ που με τις άχρηστες υπηρεσίες του μας αφήνει χωρίς γραμμή το σαββατοκύριακο.

Και για να σας προλάβω, δεν έχω πειράξει τίποτα...πήρα στο 1242 σήμερα και απο καθαρή τύχη έπιασα γραμμή και τους είπα φυσικά οτι ΔΕΝ μπορώ να πιάσω γραμμή εδώ και 2 μέρες (για ακόμα μια φορά)..και μου είπε η κοπέλα: ξέρετε πόσοι πέρνουν τηλέφωνο κάθε μέρα; Σκασίλα πόσοι πέρνου, εγώ πέρνω και δεν μπορώ να πω το παράπονο μου σε κανένα...μου αρχίζει τα κλασικά, της λέω οτι ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ και οτι η γραμμή κόπηκε και μου λέει να δηλώσω βλάβη. Πέρνω και το παληκάρι ντε και καλά να με παραπέμψει ξανά στο 1242, δεν ήθελε να περάσει την βλάβη..χάρη μου έκανε τελικά γιατί του είπα οτι (βλάκας εντελώς :mad: ) δεν θα ξαναπιάσω γραμμή και να δηλώση βλάβη...

Μόλις περάσει το υποχρεωτικό χρονικό διάστημα, έχω φύγει...

ΟΤΕ......ΜΑΣ...ΑΠΟΞΕΝΩΝΕΙ !!! :down:

Γιατί πήρες στο 1242 και όχι στο 121; :hmm:

Το 1242 είναι για setup εξοπλισμού

Λες:
"και μου είπε η κοπέλα: ξέρετε πόσοι πέρνουν τηλέφωνο κάθε μέρα; Σκασίλα πόσοι πέρνου, εγώ πέρνω και δεν μπορώ να πω το παράπονο μου σε κανένα..."

Επειδή έχω παρατηρήσει σε άλλο thread ότι παραπονιόσουν για τον μεγάλο χρόνο αναμονής στο 1242, απλά σου παραθέτω το μύνημα σου για να δεις ότι και την λες και σε λάθος υπηρεσία την λες :down:

Και αν με ρωτάς, με χαλάει.., διότι εσύ παραπονιέσαι από την μία και χαλιέσαι που έχει κίνηση η "ουρά" του 1242 και από την άλλη παίρνεις και ενοχλείς (και χάνεται κάποιος άλλος πελάτης που μπορεί να έχει σοβαρό πρόβλημα και ΣΧΕΤΙΚΟ με την υπηρεσία αυτή) ΑΛΛΟ κέντρο (1242) αντί για το 121 :down:
(όπως φαίνεται και εδώ)


Σαφώς και έχει το 1242 τα μύρια προβλήματα αλλά όταν δεν τα βρίσκεις με μια υπηρεσία (την σχετική) δεν παίρνεις μια άσχετη έτσι για να εκτονωθείς.. :evil:
Υπάρχουν άλλοι από πίσω που χρειάζονται το 1242 και έχει σχέση με το πρόβλημα τους.
Πολύ παρτίστικο το βλέπω, γι΄ αυτό στο λέω. :down:

........Auto merged post: Fusmoker πρόσθεσε 1 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα αργότερα ........


πάνε στη hol φίλε. αμέσως μπαίνεις στο ιδιόκτητο. σταθερά σε όλο τον κόσμο, τζάμπα και 60 λεπτά σε κινητό κούτρα! προβλήματα όπως τα δικά σου δεν υπάρχουν στη hol.

Χαχαχαχαχα

:lol: :lol: :lol:

(μάλλον αστειέυεσαι εκτός αν είσαι τόσο τυχερός)

Hunter 85
02-06-08, 22:18
πάνε στη hol φίλε. αμέσως μπαίνεις στο ιδιόκτητο. σταθερά σε όλο τον κόσμο, τζάμπα και 60 λεπτά σε κινητό κούτρα! προβλήματα όπως τα δικά σου δεν υπάρχουν στη hol.

Εισαι 100% σιγουρος?

sv2evs
03-06-08, 00:17
Σήμερα επανήλθε η σύνδεση μετά απο τηλέφωνο στο 134 σήμερα...με την μόνη διαφορά φυσικά ότι πάλι έχω 4.3 mbit ταχύτητα...και θα τους πάρω πάλι απο την άλλη εβδομάδα (γιατί θα λείπω) και θα τους πω να το φτιάξουν...γιατί φυσικά δεν μπορούν μόνοι τους !!! :down:

Fixman_cc
03-06-08, 00:19
Βελτιώθηκε τόσο γρήγορα η Hol και μας το φύλαγε για εκπληξη....?:rofl::lol:

sv2evs
03-06-08, 00:22
πάνε στη hol φίλε. αμέσως μπαίνεις στο ιδιόκτητο. σταθερά σε όλο τον κόσμο, τζάμπα και 60 λεπτά σε κινητό κούτρα! προβλήματα όπως τα δικά σου δεν υπάρχουν στη hol.

Τα βάζω κάτω το καλοκαίρι κ βλέπω...θα έχει λήξει και το 6μηνο..και αν συμφέρει, σίγουρα έχω φύγει για ιδιώκτητο.:(

........Auto merged post: sv2evs πρόσθεσε 3 λεπτά και 34 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Γιατί πήρες στο 1242 και όχι στο 121; :hmm:




Σαφώς και έχει το 1242 τα μύρια προβλήματα αλλά όταν δεν τα βρίσκεις με μια υπηρεσία (την σχετική) δεν παίρνεις μια άσχετη έτσι για να εκτονωθείς.. :evil:
Υπάρχουν άλλοι από πίσω που χρειάζονται το 1242 και έχει σχέση με το πρόβλημα τους.
Πολύ παρτίστικο το βλέπω, γι΄ αυτό στο λέω. :down:

Πήρα για να βγάλω άκρη...

τώρα το ζήτημα είναι ότι η αντιμετώπισή ήταν χάλια (για να μην πω τίποτα άλλο)..και φυσικά φτιάχτηκε το πρόβλημα μόνο εν μέρει γιατί πάλι πρέπει να τηλεφωνήσω για να κάνω παράπονο για το ότι η ταχύτητα ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ χαμηλή ! :down:

Πληρώνουμε για εώς 8...και πέρνουμε τα μισά...:mad: (πάλι).

ermis333
03-06-08, 10:44
Kλασσικά προβλήματα σε ADSL, όλοι μα ΟΛΟΙ οι πάροχοι ADSL από τον ΟΤΕ μέχρι την ΚωλοπετινίτσαΝΕΤ, έχουν παρόμοια προβλήματα.

Να ξέρετε όμως ότι από τα βλαβοληπτικά κέντρα γύρω στο 80% των προβλημάτων στις ADSL προέρχονται από την πλευρά του χρήστη (προβληματικές γραμμές, λάθος καλωδίωση, ελλατωματικά φίλτρα, διακλαδωτές σε γραμμές, ελλατωματικά router κ.α) και μόλις το 20% οφείλεται σε πραγματικά προβλήματα στα DSLAM.

Είναι καθαρά θέμα τύχης το να πάς κάπου και η ADSL λειτουργεί απροβλημάτιστα.

pnikolo
03-06-08, 16:11
Kλασσικά προβλήματα σε ADSL, όλοι μα ΟΛΟΙ οι πάροχοι ADSL από τον ΟΤΕ μέχρι την ΚωλοπετινίτσαΝΕΤ, έχουν παρόμοια προβλήματα.

Να ξέρετε όμως ότι από τα βλαβοληπτικά κέντρα γύρω στο 80% των προβλημάτων στις ADSL προέρχονται από την πλευρά του χρήστη (προβληματικές γραμμές, λάθος καλωδίωση, ελλατωματικά φίλτρα, διακλαδωτές σε γραμμές, ελλατωματικά router κ.α) και μόλις το 20% οφείλεται σε πραγματικά προβλήματα στα DSLAM.

Είναι καθαρά θέμα τύχης το να πάς κάπου και η ADSL λειτουργεί απροβλημάτιστα.

Το 50% οφειλεται στο κακο δικτυο (σε πολλαπαλα σταδια) εκ των οποιων μολις το 10-20% μπορει να διορθωθει :down:

hackman_gr
04-06-08, 08:29
μια από τα ίδια είμαι φίλε μονο που ειμαι Αγιο Αθανάσιο! πριν ένα μηνά με κόπηκε στα καλά καθούμενα για 2 εβδομάδες, τώρα πάλι τα ίδια... άντε να δούμε πότε θα ξανά έρθει

Tiven
04-06-08, 13:19
μια από τα ίδια είμαι φίλε μονο που ειμαι Αγιο Αθανάσιο! πριν ένα μηνά με κόπηκε στα καλά καθούμενα για 2 εβδομάδες, τώρα πάλι τα ίδια... άντε να δούμε πότε θα ξανά έρθει

Oh yeah :down:

Και όπως λέει στην διαφήμιση του Connex... "Σταθερή σύνδεση internet χωρίς διακοπές.." :whistle:

:down::down::evil:

xmperop1
04-06-08, 18:28
Το 50% οφειλεται στο κακο δικτυο (σε πολλαπαλα σταδια) εκ των οποιων μολις το 10-20% μπορει να διορθωθει :down:

Το 80% οφείλεται στο μπάχαλο δίκτυο των σπιτιών των συνδρομητών αποδεδειγμένα.
Αλλάζεις ένα καλώδιο και κατεβαίνει το atenuation 10db.
Αλλάζεις μία μπρίζα και ξεμπουκώνει το σύστημα.
Καθημερινά αποδεικνύεται.

pnikolo
04-06-08, 18:46
Το 80% οφείλεται στο μπάχαλο δίκτυο των σπιτιών των συνδρομητών αποδεδειγμένα.
Αλλάζεις ένα καλώδιο και κατεβαίνει το atenuation 10db.
Αλλάζεις μία μπρίζα και ξεμπουκώνει το σύστημα.
Καθημερινά αποδεικνύεται.

Ας μην ειμαστε υπερβολικοι :worthy:
Οτι το 80% οφειλεται στο συνολικο δικτυο (εσω - εξω) ναι!!! Υπαρχουν 10αδες αλλες αιτιες. ;)

xmperop1
04-06-08, 18:59
Ας μην ειμαστε υπερβολικοι :worthy:
Οτι το 80% οφειλεται στο συνολικο δικτυο (εσω - εξω) ναι!!! Υπαρχουν 10αδες αλλες αιτιες. ;)

Κιόμως εγώ παρακαλάω μερικές μέρες να βρεθεί μια βλάβη του ΟΤΕ από τις 20 που παίρνω κάθε μέρα.

pnikolo
04-06-08, 19:20
Κιόμως εγώ παρακαλάω μερικές μέρες να βρεθεί μια βλάβη του ΟΤΕ από τις 20 που παίρνω κάθε μέρα.

Επρεπε να ερθεις στη δικα μου και θα σουλεγα εγω! :lol:
Υπαρχουν και αλλες βλαβες οπως οι παρεμβολες που δεν ευθυνεται κανεις ουσιαστικα, αλλα ειναι θεμα του οτε να τη διαγνωσει τουλαχιστον. Αν ειχες διαβασει τη δικια μου περιπτωση θα εβλεπες το μπαχαλο που επικρατισε και τι τραβηξα 4μηνες! :oops:

manoulamou
04-06-08, 19:29
Νομιζω πως αλλο ενα θεμα με ... ξενογλωσσο τιτλο
και εξοργισμενο με τον πΟΤΕ δημιουργο, οδευει προς:closed::lock:

papathvas
05-06-08, 17:57
μια από τα ίδια είμαι φίλε μονο που ειμαι Αγιο Αθανάσιο! πριν ένα μηνά με κόπηκε στα καλά καθούμενα για 2 εβδομάδες, τώρα πάλι τα ίδια... άντε να δούμε πότε θα ξανά έρθει
Απο Δευτέρα μου κόπηκε και εμένα. Δεν συγχρονίζει καν το modem!!:mad:
μέσω της otenet έγινε δήλωση βλάβης και ακόμη περιμένω... (απο Γέφυρα είμαι)

xmperop1
05-06-08, 19:44
Επρεπε να ερθεις στη δικα μου και θα σουλεγα εγω! :lol:
Υπαρχουν και αλλες βλαβες οπως οι παρεμβολες που δεν ευθυνεται κανεις ουσιαστικα, αλλα ειναι θεμα του οτε να τη διαγνωσει τουλαχιστον. Αν ειχες διαβασει τη δικια μου περιπτωση θα εβλεπες το μπαχαλο που επικρατισε και τι τραβηξα 4μηνες! :oops:

Το γνωρίζω το θέμα σου αλλά υπήρχε ποτέ περίπτωση να βρεθεί το πρόβλημα σου με συμβατικά μέσα?

manoulamou
05-06-08, 19:57
end of weekend, may be next one?
:what:

pnikolo
06-06-08, 02:31
Το γνωρίζω το θέμα σου αλλά υπήρχε ποτέ περίπτωση να βρεθεί το πρόβλημα σου με συμβατικά μέσα?

Φυσικα και με ενα ραδιοφωνακι μεσαιων / ΑΜ. Και μετα να ειδοποιουσε ο οτε την ΕΕΤΤ να ψαξει το απο που και πιος το δημιουργει. Και οταν το ειπα στον προϊσταμενο της τεχνικης περιοχης απαντησε οτι θα το πει στον "πιο πανω" και δεν ηξερε το τι θα κανει. Περιμενεις να σου πω τι εκανε? Απολυτως τιποτα! Αν δεν ετρεχα εγω θα κανανε μονο... τι αλλο? Υποβαθμιση! :angryr:

@ ADSLgr.com All rights reserved.