PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με σκληρό και αποσυμπιεση



belafonte21
02-06-08, 13:54
Κατεβαζω αρχεια απο το rapishare και κατα την αποσυμπιεση μου βγαζει σφαλμα(corrupted ή το αρχειο συμπιεσης τερματιστηκε απροοπτα).Αλλαζω τη τοποθεσια του κατεβασματος στον 2ο σκληρο,ξανα σφαλμα. Εκανα απεγκτασταση -εγκατασταση το winrar παλι τιποτα .Κατεβασα τα ιδια αρχεια απο αλλο pc και ειναι οκ.Το προβλημα ξεκινησε οταν εδω και 2 μερες κατα την εκκινηση των windows, μου βγαζει μηνυμα για τον ενα σκληρο οτι υπαρχει high risk of data loss κα πως να κανω backup!Τι να κανω??

razorblade1100
02-06-08, 13:57
Κατεβαζω αρχεια απο το rapishare και κατα την αποσυμπιεση μου βγαζει σφαλμα(corrupted ή το αρχειο συμπιεσης τερματιστηκε απροοπτα).Αλλαζω τη τοποθεσια του κατεβασματος στον 2ο σκληρο,ξανα σφαλμα. Εκανα απεγκτασταση -εγκατασταση το winrar παλι τιποτα .Κατεβασα τα ιδια αρχεια απο αλλο pc και ειναι οκ.Το προβλημα ξεκινησε οταν εδω και 2 μερες κατα την εκκινηση των windows, μου βγαζει μηνυμα για τον ενα σκληρο οτι υπαρχει high risk of data loss κα πως να κανω backup!Τι να κανω??
κανε δεξι κλικ στον σκληρο/ ιδιοτητες/ εργαλεια/ ελεγχος σφαλματων (με τικαρισμενες τις 2 επιλογες) . μαλλον τα παιζει ο σκληρος σου. εγγυηση εχει?

kuja
02-06-08, 14:03
Βαλε αυτο HDDlife Pro 2.9.110 και στειλε μια εικονα.

belafonte21
02-06-08, 15:56
Λοιπον εκανα ελεγχο σφαλματων στους 2 δισκους.Στον 1ο δεν μου εβγαλε καποιο σφαλμα ενω στον 2ο που οπως ανεφερα μου βγαζει warning δεν καταφερα να κανω γιατι κολλησε!
Επισης προσπαθησα να κατεβασω το HDDlife Pro αλλα μου το κατεβαζει σε 1 δευτερολεπτο κ επειτα δεν μπορει να το εγκαταστησει!Μονο την ρωσικη εκδοση καταφερα να εγκαταστησω αλλα δεν βγαζω ακρη.Μια photo απο την ρωσικη εκδοση θα βοηθουσε?

razorblade1100
02-06-08, 16:05
Λοιπον εκανα ελεγχο σφαλματων στους 2 δισκους.Στον 1ο δεν μου εβγαλε καποιο σφαλμα ενω στον 2ο που οπως ανεφερα μου βγαζει warning δεν καταφερα να κανω γιατι κολλησε!
Επισης προσπαθησα να κατεβασω το HDDlife Pro αλλα μου το κατεβαζει σε 1 δευτερολεπτο κ επειτα δεν μπορει να το εγκαταστησει!Μονο την ρωσικη εκδοση καταφερα να εγκαταστησω αλλα δεν βγαζω ακρη.Μια photo απο την ρωσικη εκδοση θα βοηθουσε?
μου ακουγεται σαν autorun ιου.
κατεβασε το superantispyware καθως και το spybot search and destroy και σκαναρε
τον 2ο δισκο με αυτα

belafonte21
02-06-08, 17:02
Eκανα scan και στον 2ο σκληρο μου βρηκε αυτα:[HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
DisableTaskMgr = 1
[HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
NoFolderOptions = 1
τα οποια κ αφαιρεσα.
Επισης κατεβασα ενα αρχειο απο rapidshare και ενω στο 2ο δισκο(που ειχε και το προβλημα) το αποσυμπιεζει κανονικα στον 1ο(στον οποιο εχω τα windows) παρουσιαζει σφαλμα!
Μηπως ενα format θα μου ελυνε τα προβληματα?
Ή χρειαζομαι αλλαγη δισκων οι οποιοι ειναι 3+ ετων?

razorblade1100
02-06-08, 17:30
σωστα καντου ενα φορματ (αλλα οχι το γρηγορο ...το κανονικο κανε) και κανε και backup απο τα αρχεια σου

belafonte21
02-06-08, 17:35
Ευχαριστω για την προσπαθεια!

@ ADSLgr.com All rights reserved.