PDA

Επιστροφή στο Forum : Εσεις τι θα κανατε;Λαθος χρεωση OTEnet.



Lumens
14-09-05, 16:34
Ξερω οτι αφορα συνδεση isdn αλλα 1ον) ηρθε αμεσως μετα την αλλαγη σε dsl 2ον) θα μπορουσε να γινει σε dsl συνδεση.

Κοιταξτε εδω.

http://www.lumenz.net/varima/otenet.JPG

Yngwiedis
14-09-05, 16:41
Με συγχωρείς αν θα γίνω κακός, αλλά από την στιγμή που έιχες συνδρομή στην OTEnet και δεν έβλεπες να χρεώνεται στον λογαριασμό του ΟΤΕ, θα έπρεπε να το ελέγξεις.
Προφανώς επαναπαύτηκες γνωρίζοντας οτι είναι λάθος τους και νομίζοντας οτι αυτά τα χρήματα δεν θα στα ζητούσαν ποτέ.
Ξανά χωρίς να θέλω να γίνω κακός... Ας πρόσεχες.

Lumens
14-09-05, 16:50
Φιλε μου συμφωνω. Αλλα οταν μια εταιρεια εχει 10 τηλεφωνικες γραμμες ειναι λιγο δυσκολο να ελεγχονται και οι τυχον συνδρομες που μπορει να ερχονται μαζι. Και μετα απο 5 (!) χρονια να ερχεται ο ΟΤΕ και να ζηταει 2000+ ευρω. Ειναι καπως. Το ποσο πληρωθηκε ηδη, και η εταιρεια απλα αλλαζει παροχεα internet και εταιρεια για voice calls.

Να στο πω αλλιως, μπορει εσενα η ΔΕΗ να σταματησει να σου χρεωνει την ΕΡΤ, και μετα απο 5 χρονια να σου ζητησει 1000 ευρω αναδρομικα. Δεν ειναι λιγο κουφο;

Yngwiedis
14-09-05, 16:54
Και πολύ καλά κάνει ;)
Απλώς είχα μια αντίστοιχη περίπτωση και για 3 λογαριασμούς ( 6 μήνες ) δεν μου χρέωναν το πάγιο της ISDN γραμμής. Αν δεν το έψαχνα και δεν έτρεχα εγώ θα μου ερχόταν κανένα μπουγιουρντί σαν το δικό σου κάποια στιγμή και θα ψαχνόμουνα.

hedgehog
14-09-05, 16:58
Και εμένα δεν μου φαίνεται παράλογη κίνηση, δεδομένου οτι προσφέρουν την δυνατότητα δόσεων! Αν δεν το κάναν αυτό, ναι... θα ήταν... αχαρακτήριστοι!!! Σαφώς το σφάλμα τους είναι κατακριτέω, αλλά για την αντίδραση τους δεν μπορώ να πω το ίδιο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.