PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι εχει γινει χάλια Ping



papias
14-09-05, 17:20
Εδω και καμια βδομαδα στα καλα καθουμενα εχω μεγαλα πινκ σε παιχνιδια και δυσκολευτεται να ανιξει σελιδες πολλες φορες.εκανα φορματ αλλα παλι τα ιδια,το μοντεμ ειναι το 520..αλλα θα ηθελα να ρωτησω μηπως ειναι το δικτιο υπερφορτομενο????γιατι δεν το κανει παντα :mad:

πληροφοριακα λεω πως ειμαι λημνο αλλα ι ιπ μου ειναι thes

ευχαριστω εκ των προτερων :D

sdikr
14-09-05, 18:45
Το καλύτερο είναι να πάρεις κανα demo απο άλλον isp για να δείς τι γίνεται

Strategos
14-09-05, 19:27
και εγω φιλε εχω 150 ping οταν Κανω Ping την otenet και μενω mitilini και μου λενε να παρω στο 121 και οτι δεν τους νοιαζει οι χχχχχχχχ εδω και 4 μερες το εχω εγω

FifthBaby
14-09-05, 19:41
Γυρησαν ολοι απο διακοπες...λογικο.....το καλοκαιρι ηταν παραδεισος=)) τωρα να δουμε τι θα γινει με τους διψαλαιους downloaders!!

papias
14-09-05, 20:00
Eγω πηρα το 121 και δεν ηξερε τι βλαβη να δηλωσει..τελικα απο αυτα ποθ ελεγε δηλωσα χαμιλο νταουνλοαντ στρενθ
κατι τετιο :evil:

ενας φιλος εχει φορθνετ και ειναι ολα οκ
:evil:

sdikr
14-09-05, 20:06
Καιρος τοτε να αλλάξεις isp ;)

papias
14-09-05, 20:24
:cry: αυτο θα κανω αν και δεν θελω να μπλεκω παλι με γραφειοκρατιες.αλλα αν και μετα απο την δηλωση βλαβης δεν διωρθωθει τοτε μαλον δεν εχω αλλη λυση

papias
14-09-05, 21:15
να ρωτισω υπαρχει περιπτοση να ειναι απο το μοντεμ??????????? :(

sdikr
14-09-05, 21:16
Πολύ δυσκόλο, κάνε την δοκιμή με άλλον Isp να βεβαίωθεις ομως

NoYmErOs
15-09-05, 01:10
Καιρος τοτε να αλλάξεις isp ;)

Γιατί τί έχει η OTENET ?



Eγω πηρα το 121 και δεν ηξερε τι βλαβη να δηλωσει..τελικα απο αυτα ποθ ελεγε δηλωσα χαμιλο νταουνλοαντ στρενθ
κατι τετιο

Τελικά με pings έχει πρόβλημα ή με ταχύτητες ?

Άμα παίζει games και το emule κατεβάζει τα πάντα και όλα αυτά με jetspeed.. θέλει να πετάει και στο σερφαρισμα ? και να έχει και χαμηλά pings .... :D

sdikr
15-09-05, 01:19
Γιατί τί έχει η OTENET ?

Διάβασε τι εχει γράψει ο φίλος, λέει οτι στο ίδιο dslam αυτός έχει πρόβλημα με ping αλλά ο φιλος τους με άλλον isp δεν έχει.

Ποιός φταεί; ;)

NoYmErOs
15-09-05, 01:36
Επειδή Μυτιλήνη έχω φίλο που παρεπίπτοντος μιλάω τώρα μαζί του και έχει OTENET μου λέει ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα..

Strategos
15-09-05, 16:28
Πεστου τωρα να κανει ping στην οτενετ και πες μου το μεσο ορο του!

papias
15-09-05, 18:09
παιδια το βραδυ μετα της 9 πεφτουνε τα πινκ σε κανονικα επιπεδα...παλι πολλα αλλα οκ

ολη την ημερα ομως,!!!!!!!!!!!!!!!!!!
εγω αν και δεν γνωριζω :roll: πολλα θα ελεγα οτι ειναι το δυκτιο η υπερφωρτομενο η εχει καπιο προβλημα

papias
15-09-05, 18:11
εγω ηδη πηρα στης βλαβες τωρα ο καιρος θα διξει :worthy:

Lagman
15-09-05, 20:08
Από Ηλιούπολη 21097..... Isp forthnet 384. ο σερβερ που συνδεόμουν είναι και αυτός σε forthnet… όταν συνδεόμουνα στον server να παίξω counter strike source ενώ τα network settings ήταν απόλυτα σωστά έπιανα ping 13.000 !!! και περίμενα να πέσει βέβαια δεν μπορούσα να κάνω τιποτα... εχθές και προχθές έχει πέσει κάπως πιάνω 3000 600 500 200 300 αλλά πέφτει...

και στο counter strike source είναι πολύ σημαντικό το ping τι μπορώ να κάνω για να έχω καλύτερο ping ? έχω crypto f200 υπάρχει router που θα δώ διαφορα στο ping ??

Δεν είχα τίποτα άλλο ανοιχτό ώστε να μου τρώει bandwidth , spyware,virus clean.

NoYmErOs
15-09-05, 20:12
Αυτό το μπουζούκι που έχεις για modem να άλλαζες, αν και δεν θα δεις μεγάλη διαφορά.
Δοκίμασε demo από άλλους ISPs και δες αν έχεις διαφορά ..

FR_Connection
18-09-05, 18:52
εχθές και προχθές έχει πέσει κάπως πιάνω 3000 600 500 200 300 αλλά πέφτει...

και στο counter strike source είναι πολύ σημαντικό το ping τι μπορώ να κάνω για να έχω καλύτερο ping ?

Όλοι έχουμε κάπως προβλήματα με τα παιχνίδια , αλλά το δικό σου , Lagman , μου φαίνεται περίεργο... :confused:

1- Firewall χρησιμοποιείς ?

Μου έτυχε παρόμοιο πρόβλημα ( πολύ άστατο και ψιλό ping ) πριν ένα χρόνο περίπου καθώς χρησιμοποιούσα Kaspersky Anti Hacker και παρά τις σωστές ρυθμίσεις . Πολύ καλό FW, αλλά όχι για Online-gaming.

Εάν χρησιμοποιείς FW , δοκίμασε Kerio 2 η 4 ( freeware ), είναι καλύτερο για gaming.

2- Τσέκαρε επίσης , αν το Steam κάνει κάποιο Update την ώρα που παίζεις ( στο Monitor )

3- Μην πειράζεις πολύ τα .cfg files του παιχνιδιού ( rate , updaterate .. )

4- Delete το ClientRegistry.blob και Reboot ( θα βάλει καινούργιο)

5- Κάνε ξανά εγκατάσταση το Steam εάν δεν δουλεύει τίποτα άλλο.

Αυτά για το Counter , αλλά βέβαια μπορεί να είναι άλλο το πρόβλημα

Κουράγιο

Koursaros4
15-10-05, 17:12
Εσύ ρε Noymeros μην πούμε κακό λόγο για την οτενετ.Μπάς και δουλεύεις εκεί πέρα,γιατί πρέπει να σε έχω δει και σε άλλο πόστ να την υποστηρίζεις.Για ρώτα εμένα τι έχει η οτενετ να σου πώ εγώ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.