PDA

Επιστροφή στο Forum : Rapidshare: Διπλασιασμός του ορίου κατεβάσματος



Σελίδες : [1] 2 3 4

fadasma
04-06-08, 00:33
Το RapidShare, στα πλαίσια ανανέωσης αλλά και αύξησης των παρεχομενων δυνατοτήτων του, ανανέωσε το website του, όμως, μία αλλαγή την οποία οι χρήστες θα καλοσωρίσουν με ευχαρίστηση, είναι η αύξηση του ορίου κατεβάσματος.

Οι χρήστες του RapidShare, έως τώρα, μπορούσαν να κατεβάσουν 25 Gigabytes ανά πέντε ημέρες όμως η δημοφιλής υπηρεσία διπλασίασε αυτό το όριο και πλέον οι χρήστες θα μπορούν να κατεβάζουν έως και 50 Gigabytes ανά 5 ημέρες. Tο όριο όμως των 100 Mbyte ανά uploaded αρχείο, παραμένει ως έχει.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το RapidShare διαθέτει 240 Gbps διασυνδεσιμότητα με το Internet και χωρητικότητα αποθήκευσης η οποία αγγίζει τα 4.5 Petabytes (4.5 εκ. Gigabytes ή 4.500 Terabytes)


Πηγή: Rapidshare (http://rapidshare.com/news.html)

and64
04-06-08, 01:10
Σωστή η κίνηση του rapid!! Ήδη πλησιάζω το νέο όριο:whistle:

Άντε τώρα να βρούμε σκληρούς να αποθηκεύσουμε αυτά που κατεβάζουμε:wall:

TermInuS
04-06-08, 01:11
Είπανε επίσης ότι θα αλλάξουν και τον τρόπο κατεβάσματος για του ελεύθερους χρήστες σε κάτι τέτοιο (http://kazani.gr/uploads/posts/1210689926_rapidshare.png).



:lol::lol::lol:

Simpleton
04-06-08, 01:20
Είπανε επίσης ότι θα αλλάξουν και τον τρόπο κατεβάσματος για του ελεύθερους χρήστες σε κάτι τέτοιο.
(...)

:lol::lol::lol:

Μακάρι, γιατί αυτό με τα γατιά καταντά γρίφος...

gravis
04-06-08, 01:22
Αυτη η ταχυτητα των 250Gbps μου αρεσε :D,

Mouse Potato
04-06-08, 01:23
Είπανε επίσης ότι θα αλλάξουν και τον τρόπο κατεβάσματος για του ελεύθερους χρήστες σε κάτι τέτοιο.

:lol::lol::lol:

Παρ' όλα αυτά καλή κίνηση του rs

MadAGu
04-06-08, 01:35
καιρός ήταν....... ήταν λιιιιιιγο λίγα τα 25GB

subzer0
04-06-08, 01:36
Την είδα κι εγώ την αλλαγή και στην αρχή μπερδεύτηκα , αλλά στάνιαρα κατ'ευθείαν.
Δεν έχει και τόσα πολλά για να παραμείνεις μπερδεμένος. :p

Είπανε επίσης ότι θα αλλάξουν και τον τρόπο κατεβάσματος για του ελεύθερους χρήστες σε κάτι τέτοιο.
(...)

:lol::lol::lol:

Happy Hour λέμε.....

iml
04-06-08, 01:41
Καλοδεχουμενο ο νεο οριο. Θα προτιμουσα και μηνιαια πακετα, καθως ως τωρα αλλες φορες ηθελα 25gb σε 2 μερες και αλλες φορες σε 1 μηνα (και βάλε)

Hunter 85
04-06-08, 01:53
Παιδια αν και δεν έχω λογαριαμο (ρποφανως ολοι εσεις έχετε) επικροτω την κίνηση. Αλλα θα ηθελα να ρωτησω τιμες,τροπο πληρωμης και αν είστε ευχαριστημένοι

apavlidis2
04-06-08, 02:00
Πάλι σε έξοδα μας βάζει το rs. Με βλέπω από εβδομάδα να πηγαίνω ξανά στο Πλαίσιο για δίσκο...

and64
04-06-08, 02:05
Παιδια αν και δεν έχω λογαριαμο (ρποφανως ολοι εσεις έχετε) επικροτω την κίνηση. Αλλα θα ηθελα να ρωτησω τιμες,τροπο πληρωμης και αν είστε ευχαριστημένοι

30 ευρώ το 6 μηνο, 55 ο χρόνος (για πιο αναλυτικά δες εδώ (http://rapidshare.com/premium2.html)). Βγάζεις μια prepaid κάρτα αν δεν θες να δώσεις πιστωτική. Αν το καλοσκεφτείς, είναι ένας (τσιμπημένος) καφές το μήνα και τώρα με τα 50 gb είναι ακόμα πιο δελεαστικό...


Πάλι σε έξοδα μας βάζει το rs. Με βλέπω από εβδομάδα να πηγαίνω ξανά στο Πλαίσιο για δίσκο...

+1:oneup:

stefgoon
04-06-08, 02:05
Παιδια αν και δεν έχω λογαριαμο (ρποφανως ολοι εσεις έχετε) επικροτω την κίνηση. Αλλα θα ηθελα να ρωτησω τιμες,τροπο πληρωμης και αν είστε ευχαριστημένοι

Paypal με πιστωτικη. Για ολα τα υπολοιπα ...ψαχνεις βρισκεις κατεβαζεις, ανεβαζεις μοιραζεσαι κτλ κτλ
30€ το εξαμηνο ή κατι λιγοτερο απο 60€ ο χρονος.

gtl
04-06-08, 02:14
Την επόμενη φορά που γνωστός ή γνωστή θα με ρωτήσει πώς να παρακάμψει την εγγραφή στο rapidshare πάνω από τον καφέ των 5 ευρώ (ή την μπύρα των εφτά, έλεος!) θα πέσει κατραπακιά. :p

........Auto merged post: gtl πρόσθεσε 8 λεπτά και 17 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Επίσης, μάλλον θα (http://www.pcper.com/article.php?aid=524) αγοράσω αυτό (http://www.youtube.com/watch?v=OUrw9W3-FcA) όταν το βρω στην Ελλάδα. :lol:

Άρης13
04-06-08, 02:33
Καλη κινηση της Rapidshare. Αλλα μην υπερβαλουμε, 25 gb σε 5 μερες δεν ηταν και λιγα...

Tigran
04-06-08, 02:37
LOL! Σήμερα παρήγγειλα τον νεο WD 640GB απο πλαίσιο και πριν λίγη ώρα βλέπω οτι ανέβηκε το όριο του rapidshare. Κάτσε να τους κάνω 2 τους 640άριδες για καλό και για κακό. :p

On topic τώρα, φοβερή η κίνηση του rapidshare και πολυαναμενόμενη. Πλέον τα 25GB ειναι πολυυυυ λίγα. Θα επικροτούσα και κάποια κίνηση με ογκοχρέωση. Δηλαδή να αγοράζεις ανα GB και οχι μηνα.

ikar6
04-06-08, 02:54
Καλή η κίνηση αλλά θα συμβούλευα επίδοξους χρήστες να μην αγοράζουν πάνω από τρίμηνο άντε εξάμηνο. Είναι ζήτημα χρόνου να βάλουν περιορισμούς στην παράνομη διακίνηση περιεχομένου, πιεζόμενοι από τις πολυεθνικές δισκογραφικές και τα studio!

Zer0c00L
04-06-08, 02:57
στο RS εννοεις φιλε μου???

σορρυ αλλα δεν ειναι παρανομο το RS αλλα οι ΧΡΗΣΤΕΣ εκει ειναι το ΜΕΓΑ λαθος.

οπως και στα ΤΟΡΡΕΝΤ οι ΧΡΗΣΤΕΣ ειναι οι παρανομοι.

αρα το RS δεν το αγγιζει κανεις οπως τα χιλιαδες sites/torrent που ειναι private.

οτι αφορα τις εταιρειες ας βελτιωσουν τα προιοντα τους και την υποστηριξη τους και να κατεβασουν τις τιμες και τοτε τα ξαναλεμε μεχρι τοτε αντε γεια...

MNP-10
04-06-08, 03:05
Ακριβως.. αμα σκεφτομασταν ετσι, τοτε και το youtube "παρανομο" θα ηταν.

nm96027
04-06-08, 03:06
Πιο πολυ πιέζονται τα sites που εχουν links στο rapidshare παρα το ιδιο το rapishare. Απο την στιγμη που δεν εχει καταλογο περιεχομενων, δεν νομιζω πως ειναι ευκολο νομικα καποιος να το κυνηγήσει.

Gila1899
04-06-08, 03:12
Καλη κινηση της Rapidshare. Αλλα μην υπερβαλουμε, 25 gb σε 5 μερες δεν ηταν και λιγα...
Tώρα με το HD...είναι.:whistle:


Πιο πολυ πιέζονται τα sites που εχουν links στο rapidshare παρα το ιδιο το rapishare. Απο την στιγμη που δεν εχει καταλογο περιεχομενων, δεν νομιζω πως ειναι ευκολο νομικα καποιος να το κυνηγήσει.
Συν το γεγονός ότι αν του επισημάνει κάποια εταιρεία αρχείο με προστατευόμενο υλικό το αφαιρεί.Αφήνει άλλους να κάνουν τον χωροφύλακα και από τη στιγμή που συμμορφώνεται με τυχόν παράπονα εταιρειών τυπικά τουλάχιστον είναι απόλυτο νόμιμο.

m2040
04-06-08, 03:19
στο RS εννοεις φιλε μου???

σορρυ αλλα δεν ειναι παρανομο το RS αλλα οι ΧΡΗΣΤΕΣ εκει ειναι το ΜΕΓΑ λαθος.

οπως και στα ΤΟΡΡΕΝΤ οι ΧΡΗΣΤΕΣ ειναι οι παρανομοι.

αρα το RS δεν το αγγιζει κανεις οπως τα χιλιαδες sites/torrent που ειναι private.

οτι αφορα τις εταιρειες ας βελτιωσουν τα προιοντα τους και την υποστηριξη τους και να κατεβασουν τις τιμες και τοτε τα ξαναλεμε μεχρι τοτε αντε γεια...

υπάρχει μια ουσιαστική διαφορά μεταξύ file hosting services torrent.
Oi fhs αναφέρουν νομίζω κάτι σχετικό με παράνομο περιεχόμενο και όταν ενημερωθούν σβήνουν αμέσως καθε τι που είναι παράνομο. Αυτό είναι και η προστασία τους έναντι αξιώσεων αποζημίωσης.
Τα τορρεντ είναι σαφώς 100% παράνομα [σε χώρες μα το ανάλογο νομικό πλαίσιο βέβαια ] γιατί παραπέμπουν σε πειρατικό περιεχόμενο χωρίς να λαμβάνουν καποια μέτρα αν τους ζητηθεί να απομακρύνουν τα links. Είναι σαν να έχω μια σελίδα να παραπέμπω σε λινκς με κατορθώματα παιδεραστών και να επικαλούμαι την ευθύνη των χρηστών -αρνούμενος παράλληλα να δώσω και τα στοιχεία τους. Αν κάτι δεν είναι παράνομο -εκτός από ανήθικο και σε ορισμένες περιπτώσεις κτηνώδες -τότε είναι νόμιμο. Είναι;
Το youtube ακολουθεί το ίδιο κόλπο με τα rapid. Απομακρύνει υποτίθεται περιεχόμενο που παραβιάζει το copyright [ οι ίδιοι το αναφέρουν δεν το λέω εγώ.] Επίσης οι ίδιοι αναφέρουν ότι δεν επιτρέπουν περιεχόμενο ρατσιστικό, περιεχόμενο που προσβάλλει την ανθρώπινη αξιοπρέπεια και άλλα σχετικά. Στην πράξη δεν κάνει ούτε το ένα ούτε το άλλο. Άλλοτε εχοντας τη σιωπηλή συγκατάθεση των θιγομένων- διαφημιζομένων και άλλοτε καλυπτόμενο πίσω από το δεν ξέραμε αλλά τώρα που μάθαμε θα το αφαιρέσουμε. Φυσικά το αφαιρούν μόνο όταν αυτός που μπορεί να τους απειλήσει έχει την απαιτούμενη ισχύ. Σε διαφορετική περίπτωση ισχύει η γνωστή αμερικανιά fredom of speech ( όπου μας βολεύει ).

pelopas1
04-06-08, 03:19
ρε παιδια
το uploading ποσο επιτρεποταν πριν με premieum member και ποσο επιτρεπετε τωρα?

κατι διαβασα στο site τους για 2 giga!!!!!!! πανε καλα η κανω λαθος?

MNP-10
04-06-08, 05:42
Τα τορρεντ είναι σαφώς 100% παράνομα [σε χώρες μα το ανάλογο νομικό πλαίσιο βέβαια ] γιατί παραπέμπουν σε πειρατικό περιεχόμενο χωρίς να λαμβάνουν καποια μέτρα αν τους ζητηθεί να απομακρύνουν τα links.

To torrent ειναι πρωτοκολλο και ως τετοιο μπορει να χρησιμοποιηθει για οτιδηποτε θελει να μεταφερει ο καθενας. Ειτε ειναι δωρεαν περιεχομενο (open source προγραμματα, ανεξαρτητες παραγωγες, ελευθερα αρχεια πασης φυσεως), ειτε ειναι επι πληρωμη περιεχομενο (πχ Vuze οπου κατεβαζεις video και τα πληρωνεις), ειτε ειναι πειρατικο περιεχομενο.

Αν αναφερεσαι σε πειρατικους torrent trakcers, εκει φταινε τα αντιστοιχα websites / trackers. Αλλα οσο παρανομο ειναι το web (που φιλοξενει τετοια websites / trackers) αλλο τοσο παρανομο ειναι και το torrent (ως πρωτοκολλα).

ermis333
04-06-08, 06:45
ρε παιδια
το uploading ποσο επιτρεποταν πριν με premieum member και ποσο επιτρεπετε τωρα?

κατι διαβασα στο site τους για 2 giga!!!!!!! πανε καλα η κανω λαθος?

On principle, we host data without a time limit. But files that have not been accessed for 90 days are deleted to relieve the system of forgotten and not needed information. This rule applies to Premium members only if you have stored more than 500 gigabyte (500,000,000,000 Byte) in your account.

Μάλλον όχι :):rofl:

armodios
04-06-08, 06:59
Ο pelopas1 εννοεί μάλλον ότι το όριο για κάθε αρχείο που ανεβάζει κανείς στο rapidshare είναι 2 GB εάν είσαι premium user (αντί για 100 ΜΒ που αφορά τους free users). Αυτό λοιπόν δεν άλλαξε, παραμένει στα 2 GB για τους premium και 100 ΜΒ gia τους free αντίστοιχα. Επίσης να σημειώσω ότι τα αρχεία των 2 GB για να τα κατεβάσει κάποιος πρέπει να είναι premium user.

RyDeR
04-06-08, 07:41
:yahoo: :yahoo:

Ενιωθα πολυ "στενοχωρημενος" πριν... Τωρα κατι γινεται. :oneup: :p

dancerman
04-06-08, 07:48
Καλη κινηση της Rapidshare. Αλλα μην υπερβαλουμε, 25 gb σε 5 μερες δεν ηταν και λιγα...

Φιλε μου με την 24αρα τα 25giga δεν ειναι τπτ αμα θες να ακτεβασεις πολυ πραγμα.

ZAGNA
04-06-08, 08:28
Υπάρχει και κάτι άλλο που αλλάξανε που μένει κρυφό από τις ανακοινώσεις....
Εδώ και πολύ καιρό κατεβάζω πολλαπλά αρχεία με DAP από το Rapidshare , κάνοντας δεξί κλικ στο download αφού επιλέξω server... πλέον δεν υποστηρίζεται αυτό.
Η μοναδική λύση είναι να εγκατασταθεί σαν plug in πάνω στον browser ή όταν θα γίνει αρχικά εγκατάσταση να τσεκαριστεί το DAP να είναι ο default download manager και όχι αυτός του browser.

hadderakk
04-06-08, 08:33
ουφ, ανασανα βρε αδερφε...
HouseMD s4 σου' ρχομαι :p


Υπάρχει και κάτι άλλο που αλλάξανε που μένει κρυφό από τις ανακοινώσεις....
Εδώ και πολύ καιρό κατεβάζω πολλαπλά αρχεία με DAP από το Rapidshare , κάνοντας δεξί κλικ στο download αφού επιλέξω server... πλέον δεν υποστηρίζεται αυτό.
Η μοναδική λύση είναι να εγκατασταθεί σαν plug in πάνω στον browser ή όταν θα γίνει αρχικά εγκατάσταση να τσεκαριστεί το DAP να είναι ο default download manager και όχι αυτός του browser.

Εαν εχεις στα settings στο RS Random selection στους servers, δεν θα απεφευγες την όποια χειροκινητη επιλογη ;

gkandir
04-06-08, 09:16
Ωραία! Αν και δε νομίζω να είχα φτάσει ποτέ το προηγούμενο όριο, πολύ χαίρομαι που το διπλασίασαν. Ποτέ δεν ξέρεις... ;)

Phaethon
04-06-08, 09:22
Επιτέλους καιρός ήταν :)

Ουφ, θέλω και άλλον δίσκο τώρα :mad:

Νικαετός
04-06-08, 09:23
Eυχάριστη είδηση... με δύο κόρες και δύο premium accounts και πάλι δεν πρόλαβαινα να κατεβάσω...LOL !!!

hel
04-06-08, 09:36
Φιλε μου με την 24αρα τα 25giga δεν ειναι τπτ αμα θες να ακτεβασεις πολυ πραγμα.

Θεωρητικά με 1MB/s κατεβάζεις και 80 GB την μέρα. Εγώ με torrents έχω κατεβάσει 50 GB (γιατί ήταν και νέο torrent και οι seeders δεν ήταν πολλοί). Kάτι που δεν μπορείς να το κάνεις με rapidshare.

Πάντως, εγώ πιστεύω ότι ότι γίνεται στο ίντερνετ δεν θα πρέπει να το πληρώνουμε, γιατί έτσι ανοίγει η όρεξη σε πολλούς σιγά σιγά. Βλέπε donations σε private trackers κλπ.
Είμαι 100% ευχαριστημένος από τις ταχύτητες των pr.trackers που χρησιμοποιώ (με 30 seeders πιάνω 500-1000 KB/s) και από την ποιότητα του υλικού που διαθέτουν, οπότε δεν χρειάζομαι το rapidshare.

razorblade1100
04-06-08, 09:48
αν και δεν πολυχρησιμοποιω το rapidshare ειναι σιγουρα μια ευχαριστη ειδηση

ermis333
04-06-08, 09:54
Θεωρητικά με 1MB/s κατεβάζεις και 80 GB την μέρα. Εγώ με torrents έχω κατεβάσει 50 GB (γιατί ήταν και νέο torrent και οι seeders δεν ήταν πολλοί). Kάτι που δεν μπορείς να το κάνεις με rapidshare.

Πάντως, εγώ πιστεύω ότι ότι γίνεται στο ίντερνετ δεν θα πρέπει να το πληρώνουμε, γιατί έτσι ανοίγει η όρεξη σε πολλούς σιγά σιγά. Βλέπε donations σε private trackers κλπ.
Είμαι 100% ευχαριστημένος από τις ταχύτητες των pr.trackers που χρησιμοποιώ (με 30 seeders πιάνω 500-1000 KB/s) και από την ποιότητα του υλικού που διαθέτουν, οπότε δεν χρειάζομαι το rapidshare.

Σε rapidshare όμως βρίσκεις πολύ πράγμα, όπως παλιές ταινίες και σειρές παιχνίδια που δεν έχουν πολλούς seeders και δεν ανησυχείς για ταχύτητες, ενώ επίσης δεν χρειάζεται να μοιράζεις το σκληρό σου στο δίκτυο και να είσαι με το άγχος του ratio συν του ότι έχεις εγγυημένη ανωνυμία.....αφού κανείς δεν έχει κυνηγήσει rapidshare users.

Επίσης 300gb το μήνα το θεωρώ ένα ΑΚΡΩΣ αξιόλογο ποσό που σε αφήνει να κατεβάσεις το rapidshare.:p

fadasma
04-06-08, 10:01
Έχουν προστεθεί και 2 νέοι servers από την Deutsche Telecom.

gpan
04-06-08, 10:08
Αυτά είναι νέα!!:worthy:

kennyyy
04-06-08, 10:12
υπάρχει μια ουσιαστική διαφορά μεταξύ file hosting services torrent.
Oi fhs αναφέρουν νομίζω κάτι σχετικό με παράνομο περιεχόμενο και όταν ενημερωθούν σβήνουν αμέσως καθε τι που είναι παράνομο. Αυτό είναι και η προστασία τους έναντι αξιώσεων αποζημίωσης.
Τα τορρεντ είναι σαφώς 100% παράνομα [σε χώρες μα το ανάλογο νομικό πλαίσιο βέβαια ] γιατί παραπέμπουν σε πειρατικό περιεχόμενο χωρίς να λαμβάνουν καποια μέτρα αν τους ζητηθεί να απομακρύνουν τα links. Είναι σαν να έχω μια σελίδα να παραπέμπω σε λινκς με κατορθώματα παιδεραστών και να επικαλούμαι την ευθύνη των χρηστών -αρνούμενος παράλληλα να δώσω και τα στοιχεία τους. Αν κάτι δεν είναι παράνομο -εκτός από ανήθικο και σε ορισμένες περιπτώσεις κτηνώδες -τότε είναι νόμιμο. Είναι;
Ο παραλληλισμός με παιδεραστές είναι επίκληση στο συναίσθημα και ευτυχώς τα δικαστήρια δεν σκέφτονται συναισθηματικά:p



Το youtube ακολουθεί το ίδιο κόλπο με τα rapid. Απομακρύνει υποτίθεται περιεχόμενο που παραβιάζει το copyright [ οι ίδιοι το αναφέρουν δεν το λέω εγώ.] Επίσης οι ίδιοι αναφέρουν ότι δεν επιτρέπουν περιεχόμενο ρατσιστικό, περιεχόμενο που προσβάλλει την ανθρώπινη αξιοπρέπεια και άλλα σχετικά. Στην πράξη δεν κάνει ούτε το ένα ούτε το άλλο. Άλλοτε εχοντας τη σιωπηλή συγκατάθεση των θιγομένων- διαφημιζομένων και άλλοτε καλυπτόμενο πίσω από το δεν ξέραμε αλλά τώρα που μάθαμε θα το αφαιρέσουμε. Φυσικά το αφαιρούν μόνο όταν αυτός που μπορεί να τους απειλήσει έχει την απαιτούμενη ισχύ. Σε διαφορετική περίπτωση ισχύει η γνωστή αμερικανιά fredom of speech ( όπου μας βολεύει ).
Στην πράξη το youtube κάνει και τα 2. Όταν του αναφέρουν ότι παραβιάζει copyright, ή έχει παράνομο περιεχόμενο (ρατσιστικό κ.α.) το αποσύρει άμεσα.
Απλά δεν έχει κανένα λόγο να πληρώνει κόσμο να βλέπει κάθε video προς submission χωρίς να συντρέχει λόγος (καταγγελία).
Φυσικά δεν ξέρω τι έχεις υπόψιν για το fredom (ή freedom...) of speech, αλλά σε περιπτώσεις παράνομου περιεχομένου δεν είναι το θέμα η ελευθερία έκφρασης.
Γενικότερα βέβαια η ελευθερία έκφρασης νομίζω ότι δεν είναι αμερικανιά αλλά κατόρθωμα όλου του Δυτικού Κόσμου :)

pelopas1
04-06-08, 10:20
ermis333+armodios

thanks ;)

νομιζα οτι το οριο για να ανεβασει κανεις αρχεια(ολα τα ανεβασμενα αρχεια εννοω) ειναι τα 2 giga:hmm::hmm:.....αλλα αφου το πηγαν στα 500 giga:twisted::twisted::twisted:...εχει να ανεβει πραγμα:clap::clap::clap::clap::clap:

ZAGNA
04-06-08, 10:20
Συγνώμη δεν σε κατάλαβα? :hmm:

ownagE_
04-06-08, 10:21
Επιτελους.
Παμε να το ξεσκισουμε τωρα :worthy:

21century
04-06-08, 10:28
Τεράστια γραμμή και αποθηκευτικός χώρος, όμως το όρι οτων 100ΜΒ θα μπορούσε άνετα να διπλασιαστεί και να γινει εστω 200ΜΒ, για να συγκεντρώνουν οι χρήστες αυτά που επιθυμούν. Πάντως οι δίσκοι γεμίζουν σταδιακά και να δούμε ποιοι θα προλάβουν..

Avesael
04-06-08, 10:30
Θαυμάσια νέα και θαυμάσιο το νέο site του Rapidshare. Αν και 2-3 φορές σε διάστημα 1 έτους έφθασα το όριο των 25GB (που σημαίνει ότι τα 50GB για μένα είναι πάαααααααααααα πολλά) well done Rapidshare!

pelopas1
04-06-08, 10:36
Συγνώμη δεν σε κατάλαβα? :hmm:
500 giga οριο ειναι το uploading(ανεβασμα) αρχειων, αλλα το καθε ανεβασμενο αρχειο δεν πρεπει να υπερβαίνει τα 2 giga

marios007
04-06-08, 10:41
Ευτυχώς δεν το έχω ανάγκη το Rapidshare.
Λίγες φορές το έχω χρησιμοποιήσει και όσες φορές ήταν χωρίς γάτες ήταν μια χαρά.
Όταν όμως εμφανίζονταν οι γάτες τα νεύρα μου τα χάπια μου.

mpotsos
04-06-08, 10:48
Αυτη η ταχυτητα των 250Gbps μου αρεσε :D,
σωστη:oneup: η κινηση αυτη,ειναι επαγγελματιες οι ανθρωποι.Οι ανθρωποι ξερουν να δινουν στον κοσμο χωρο,αφου υπαρχουν απαιτησεις και ο κοσμος τους ανταμειβει,με συνδρομες κλπ.
:nono:ειναι Ελλαδα:down:,που ισχυει το αντιθετο:whistle:

papajohn
04-06-08, 10:58
Να κάνω μια ερώτηση ως άσχετος torrentάς?
Index για αρχεία του RS υπάχει? Δηλαδή ποιός είναι ο τρόπος για να εντοπίσει κανείς περιοχόμενο στο RS που τον ενδιαφέρει?

Φυσικά μη μου πείτε επώνυμα, "στο τάδε site". Aπλώς θα ήθελα να μάω αν υπάρχει κάτι σαν tracker για RS η η όλη προσέγγιση είναι εντελώς αποκεντρωμένη.

chal_4
04-06-08, 11:00
Με search στο Google. Αλλιώς μέσω κάποιων sites-forums-blogs, που έχουν συσγκεντρωμένα links που δίνουν οι χρήστες για να download από rapidshare

razorblade1100
04-06-08, 11:01
Να κάνω μια ερώτηση ως άσχετος torrentάς?
Index για αρχεία του RS υπάχει? Δηλαδή ποιός είναι ο τρόπος για να εντοπίσει κανείς περιοχόμενο στο RS που τον ενδιαφέρει?

Φυσικά μη μου πείτε επώνυμα, "στο τάδε site". Aπλώς θα ήθελα να μάω αν υπάρχει κάτι σαν tracker για RS η η όλη προσέγγιση είναι εντελώς αποκεντρωμένη.
οχι αλλα υπαρχουν προγραμματα που κανουν κατι παρομοιο οπως το Rapidshare_Search_Database
και κανα 2 αλλα :whistle::hmm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.