PDA

Επιστροφή στο Forum : Συνεχεια αποσυνδεσεις



jim_nut18
04-06-08, 19:45
Γιατι κανει συνεχεια αποσυνδεσεις?
οταν ενεργοποιηθηκα μετα απο 1 μερα αρχισε να το κανει..λεω δε θα ναι τιποτα.
δε το κανει και ολη μερα..αλλα οταν το κανει το κανει 3-4 φορες...τι συμβαινει?
και μετα μου διαγραφει και τα cookies γιατι οταν παω να μπω σε μια σελιδα που θελει register εχουν φυγει τα στοιχεια και πρεπει να κανω ξανα login.

hel
04-06-08, 20:08
Δοκίμασε με διαφορετικό ρούτερ να δεις αν φταίει αυτό.
Μπορεί να φταίει και στιγμιαίος θόρυβος στη γραμμή που σου ρίχνει τη σύνδεση λόγω χαμηλού snr.

jim_nut18
04-06-08, 20:13
που να το βρω το αλλο royter?

hel
05-06-08, 19:27
Από κανένα φίλο.
Το λέω για να δεις αν έχει πρόβλημα το ρουτερ, ώστε να το πας για έλεγχο στην forthnet.

29gk
05-06-08, 20:09
Γιατι κανει συνεχεια αποσυνδεσεις?
οταν ενεργοποιηθηκα μετα απο 1 μερα αρχισε να το κανει..λεω δε θα ναι τιποτα.
δε το κανει και ολη μερα..αλλα οταν το κανει το κανει 3-4 φορες...τι συμβαινει?
και μετα μου διαγραφει και τα cookies γιατι οταν παω να μπω σε μια σελιδα που θελει register εχουν φυγει τα στοιχεια και πρεπει να κανω ξανα login.

Δοκιμασε με αλλο ρουτερ αν και αυτο

και μετα μου διαγραφει και τα cookies γιατι οταν παω να μπω σε μια σελιδα που θελει register εχουν φυγει τα στοιχεια και πρεπει να κανω ξανα login

μου δειχνει πως μαλλον εχεις προβλημα στο συστημα σου.

jim_nut18
06-06-08, 01:03
σε ποιο συστημα μου?με τη προηγουμενη συνδεση ποτε δεν ειχα αποσυνδεσεις και ποτε τα cookies δε σβηνονταν αν δε τα εσβηνα εγω.
σημερα παντως δεν εκανε αποσυνδεσεις

hel
06-06-08, 08:43
Στον υπολογιστή εννοεί. Τι internet security έχεις;

Χρηστος1975
06-06-08, 09:24
Καλημερα φιλε μου και εγω τα ιδια προβληματα αντιμετωπιζω.Κατα την γνωμη μου δεν ειναι θεμα ρουτερ,ειμαι στην forthnet απο τον Σεπτεμβριο εχω δοκιμασει 3 διαφορετικα ρουτερ και το προβλημα παραμενει.Ειναι τωρα ομως περιπου 1μηνα που δια μαγιας ολα δουλευουν ρολοι φτου-φτου!!!!!!!ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΑΡΟΧΕΑ διστυχος μονο να περνουν πελατες ενδιαφερονται!!!!!Αυτοι και πολλοι αλλοι προσπαθουν να περασουν ελεφαντα μεσα απο κλειδαροτρυπα.Καλη τυχη σου ευχομαι τα καλυτερα..

TomSak
06-06-08, 09:33
Καλημερα φιλε μου και εγω τα ιδια προβληματα αντιμετωπιζω.Κατα την γνωμη μου δεν ειναι θεμα ρουτερ,ειμαι στην forthnet απο τον Σεπτεμβριο εχω δοκιμασει 3 διαφορετικα ρουτερ και το προβλημα παραμενει.Ειναι τωρα ομως περιπου 1μηνα που δια μαγιας ολα δουλευουν ρολοι φτου-φτου!!!!!!!ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΑΡΟΧΕΑ διστυχος μονο να περνουν πελατες ενδιαφερονται!!!!!Αυτοι και πολλοι αλλοι προσπαθουν να περασουν ελεφαντα μεσα απο κλειδαροτρυπα.Καλη τυχη σου ευχομαι τα καλυτερα..
Καλα ολα αυτα .....αλλα η διαγραφη των cookies ειναι καποιο προβλημα συστηματος και οχι παροχεα!

theopan
06-06-08, 10:43
Καλα ολα αυτα .....αλλα η διαγραφη των cookies ειναι καποιο προβλημα συστηματος και οχι παροχεα!

Έλα ντε... Και εμένα μου δημιουργήθηκε η απορία πως είναι δυνατόν η σύνδεση να διαγράφει τα cookies...

kuti
06-06-08, 11:20
διαγραφη cookies με υπαιτιοτητα ISP λιγο δυσκολο:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:

jim_nut18
06-06-08, 11:56
αποκλειεται να φταει το συστημα.αφου ποτε δε μου το εχει κανει ξανα.
μολις εβαλα αυτη τη συνδεση και εκανε αποσυνδεσεις αρχισε να το κανει.και βασικα δε το κανει και σε ολα τα site.εκτος αν φταινε τα site..δεν εχω ιδεα.
nod32 εχω αλλα δε παιζει προβλημα με αυτο.παντα αυτο ειχα.

slaughter
06-06-08, 12:38
αποκλειεται να φταει το συστημα.αφου ποτε δε μου το εχει κανει ξανα.
μολις εβαλα αυτη τη συνδεση και εκανε αποσυνδεσεις αρχισε να το κανει.και βασικα δε το κανει και σε ολα τα site.εκτος αν φταινε τα site..δεν εχω ιδεα.
nod32 εχω αλλα δε παιζει προβλημα με αυτο.παντα αυτο ειχα.

κάποια sites σε κάνουν verify κ με την ip άσχετα με το cookie. Αν λοιπόν αλλάξεις ip θα πρέπει να ξανακάνεις login.

όσο για τα disconnects θα βοηθούσε αν μας έδινες τα στοιχεία της γραμμής σου.

το ότι δεν τα έκανε πριν δεν σημαίνει ότι δεν έχεις κολλήσει κάποιον ιό ή κάτι χάλασε στο σύστημά σου.

theopan
06-06-08, 12:53
κάποια sites σε κάνουν verify κ με την ip άσχετα με το cookie. Αν λοιπόν αλλάξεις ip θα πρέπει να ξανακάνεις login.


Αυτό είναι.

jim_nut18
06-06-08, 14:16
κάποια sites σε κάνουν verify κ με την ip άσχετα με το cookie. Αν λοιπόν αλλάξεις ip θα πρέπει να ξανακάνεις login.

όσο για τα disconnects θα βοηθούσε αν μας έδινες τα στοιχεία της γραμμής σου.

το ότι δεν τα έκανε πριν δεν σημαίνει ότι δεν έχεις κολλήσει κάποιον ιό ή κάτι χάλασε στο σύστημά σου.

αυτο που μολις προσεξα ειναι οτι η ip μου εχει αλλαξει.
ενω ηταν κατι σε 77.....
μετα τις αποσυνδεσεις εγινε 195.122.***.***
γιατι αλλαξε?


Τύπος: ADSL2+ Forthnet Full
Ταχύτητα: 13785/1021
ISP: Forthnet
DSLAM: Forthnet - ΑΡΙΑΔΝΗΣ
Router: DSL-G624T
SNR / Attn: 6(dB) / 26(dB)
αυτα ειναι

Kokostas
06-06-08, 14:41
TomSak (http://www.adslgr.com/forum/member.php?u=55939)
Regular Member
http://www.adslgr.com/forum/images/ranks/rank3.gif

http://www.adslgr.com/forum/customavatars/avatar55939_2.gif (http://www.adslgr.com/forum/member.php?u=55939)

Εγγραφή: 03-11-2007
Περιοχή: Κορινθος
Ηλικία: 30 Φύλο: http://www.adslgr.com/forum/images/misc/male.gif
Μηνύματα: 186
Downloads: 6

ADSL Info:
Τύπος: ADSL2+ Forthnet Full
Ταχύτητα: 1.023 / 24.387
ISP: ...δωσε κι'αλλο Bandwidth
DSLAM: Forthnet - ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Router: THOMSON ST585
SNR / Attn: 9,0(dB) / 0,0(dB)




:hmm::oneup: :cool: Φιλαράκι τι νούμερα είναι αυτά που δίνεις; Είναι πραγματικά; Μέσα στον ΟΤΕ κατοικείς; Σε ζηλεύω! :oops: ;)

TomSak
06-06-08, 15:38
Πραγματικοτατα φιλε μου ...μενω απεναντι απο τον πΟτε:)

jim_nut18
06-06-08, 19:12
αρχισε παλι τις αποσυνδεσεις...λολ

29gk
06-06-08, 19:38
αρχισε παλι τις αποσυνδεσεις...λολ

Τα βηματα , για τις αποσυνδεσεις οχι για τα coockies, ειναι τα εξης :

- Δοκιμαζεις με το ρουτερ σου απευθειας επανω στην πριζα, χωρις σπλιτερ

αν το προβλημα εξακολουθει
- Δοκιμαζεις με το ρουτερ σου απευθειας στην κεντρικη πριζα του τηλεφωνου χωρις καμια αλλη συσκευη στις αλλες πριζες του χωρου που βρισκεσαι

αν το προβλημα εξακολουθει
- Δοκιμαζεις με αλλο ρουτερ τις παραπανω διαδικασιες

αν το προβλημα εξακολουθει
- Τσεκαρεις αν οι αποσυνδεσεις γινονται τυχαια ή μηπως οταν ανοιγεις καποια p2p εφαρμογη. Αν συμβαινει το δευτερο μειωνεις τις πολλαπλες συνδεσεις ή και αγοραζεις καλυτερο ρουτερ

αν το προβλημα εξακολουθει
- Καλεις τον παροχο, δηλωνεις το προβλημα, κρατας το ονομα του τεχνικου που σου απαντησε και αν δεν διορθωθει , ξανακαλεις και επαναλαμβανεις τη διαδικασια σε 2 μερες

αν το προβλημα εξακολουθει
- Καλεις τον παροχο, δηλωνεις το προβλημα και τα ονοματα με τους οποιους μιλησες και ζητας αλλαγη ρουτερ ( αν στο εδωσαν αυτοι ) και επισκεψη τεχνικου στο χωρο σου για ελεγχο.

jim_nut18
07-06-08, 01:39
πρωτον το ρουτερ ειναι απευθειας χωρις τιποτα αλλο να παρεμβαλλεται.
αλλο ρουτερ δεν εχω αυτο πληρωσα και ουτε αγοραζω αλλο.απο τη στιγμη που δινουν αυτο για τις υπηρεσιες γιατι να δωσω αλλα λεφτα?αν ηταν να δινανε αλλο.
και απο φιλο να βρω και πες οτι δουλευει ετσι καλυτερα παλι θα πρεπει να αγορασω νεο οποτε..
τριτον τι τυχαια?
δηλαδη να εχω το pc ανοιχτο και να μη κανει τιποτα και να περιμενω ποτε θα κανει αποσυνδεση ?λολ
καθημερινα κατεβαζω και ανεβαζω.το ιντερνετ δεν ειναι μονο για σερφαρισμα.αν ηταν ετσι να λεγανε το ιντερνετ που δινουμε ειναι για σερφαρισμα και μονο και οτι αλλες δραστηριοτητες δε τις αντεχει.
οσο για το τεχνικο καπου ειδα οτι πληρωνεις και μετα θα σου πει και για ηλεκτρολογο οποτε πληρωνεις και εκει οποτε το αφηνουμε και αυτο απο τη στιγμη που εγω δεν εχω ευθυνη γιατι να πληρωσω και απο πανω?
και επισης δε παιζει να καλεσω τεχνικο γιατι χειροτερα θα μου τα κανει μαλλον και θελω τουλαχιστον να εχω ιντερνετ παρα καθολου.
το μονο που μπορω να κανω και δεχομαι ειναι να τους παρω τηλεφωνο και να μου πουνε αν γινεται τιποτα που να κανουν μονο αυτοι απο κει που ειναι σχετικα με το snr μαλλον.

hel
07-06-08, 09:25
Τον τεχνικό δεν τον πληρώνεις αν δεν φταις.

jim_nut18
08-06-08, 21:12
τι στο καλο..
σημερα ξανα αποσυνδεσεις και τωρα δε μπαινει η κανει εκατο ωρες να μπει σε μια σελιδα..
ακομα και στο google κανει εκατο ωρες.
οταν δε μπαινει λεει ο internet explorer δε μπορει να μπει στη σελιδα..και με firefox τα ιδια.
εκανα επανεκκινηση το pc και το ρουτερ.
τωρα μολις μπηκα ξανα και δουλεψε αλλα σιγουρα θα ξαναχαλασει.

kodimis
09-06-08, 17:44
Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ με τις αποσυνδέσεις.. Τις τελευταίες 2-3 βδομάδες κάνει πολλές αποσυνδέσεις τη μέρα..
Τα στατιστικά της γραμμής μου είναι αυτά:

DSL Modulation Mode: Multimode

DSL Path Mode: Interleaved

Downstream Rate: 1020kbps

Upstream rate: 252kbps

Downstream Margin: 20 db

Upstream Margin: 10 db

Downstream Line Attenuation: 47 db

Upstream Line Attenuation: 13 db

Downstream Transmit Power: 0

Upstream Transmit Power: 0

Οι αποσυνδέσεις κρατάνε από ένα λεπτό μέχρι και ώρα...
Πρέπει να τηλεφωνήσω σε κανά κέντρο βλαβών;

Τώρα είδα ότι το topic είναι για Forthnet..:oops::oops::oops:

@ ADSLgr.com All rights reserved.