PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαρίζονται παλιά περιφερειακά (όχι αιτήματα για χάρισμα ή αγορά)



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150

jim68
31-05-11, 21:00
Παλιά τεύχη του Hitech χρονιάς 1996,1998,1999,2000,2001,και 2002 αν τα θέλει κάποιος έχει καλώς, αλλιώς πάνε για ανακύκλωση.
Παραλαβή από Χαλάνδρι.


Τέλος.
Ανακυκλώθηκαν :oneup:

Μάνος1952
02-06-11, 18:58
Τα βιβλία, είτε έχουν δωθεί, είτε έχουν κρατηθεί για συγκεκριμένους.
Θα επανέλθω αργότερα

drfear
03-06-11, 12:02
Καλημερα. Υπαρχουν διαθεσιμα τα παρακατω.
1.Φουρνος μικροκυματων Bluesky λειτουργει κανονικοτατα
2.Στερεοφωνικο με διπλο κασσετοφωνο, ραδιοφωνο και πικ απ (οχι cd) ολα σε ενα (λειτοθργει κανονικα, εχει το τηλεχειριστηριο του αλλα δεν εχει ηχεια)
3. Ηλεκτρικη σκουπα miele 1000watt (λειτουργει κανονικα αλλα εχει καποια φθορα στα πλαστικα μερη)

Οποιος ενδιαφερεται παρακαλω να επικοινωνησει μονο με pm .
Τα αντικειμενα λογω ογκου ειναι διαθεσιμα μονο στη Θεσσαλονικη (θα χρειαστει και μεταφορικο μεσο)
Ελπιζω να δωθουν αρκετα γρηγορα ωστε να μην καταληξουν στην ανακυκλωση αφου ολα ειναι λειτουργικα.

Δοθηκαν, ευχαριστω για το ενδιαφερον.

Μάνος1952
05-06-11, 16:02
Παίδες επειδή έγινε κάτι και έχω ξενερώσει, όποιος έχει ζητήσει βιβλία και του έχω κρατήσει,
να με ενημερώσει άμεσα πότε θα έρθει να τα πάρει.
Από προαστιακό, Άνω Λιόσια.
Περιμένω μέχρι αύριο το βράδυ. Μετά τα δίνω όπου να ναι.
Όσοι είναι εκτός Αθηνών, συνεχίζουμε ως έχει.
Περιμένουν να πάω μέχρι στα ΚΤΕΛ.

haris_216
07-06-11, 13:29
χαρίζεται το Genius TVGo A31. κάνει την οθόνη του υπολογιστή τηλεόραση ενώ δουλεύεις στο pc.
το είχα πάρει πριν κάνα μήνα από αυτό εδώ το φόρουμ αλλά, έτσι όπως εξελίσσονται τα πράγματα στην καθημερινότητά μου, δεν θα το χρησιμοποιήσω. γι' αυτό είπα να το δώσω κι εγώ με την σειρά μου σε κάποιον που να του χρειάζεται.
είναι σε πολύ καλή αισθητική κατάσταση. και η λειτουργική του είναι οκ όπως μου είχε πει το παλικάρι που μου το έδωσε, αλλά προσωπικά δεν είχα καθόλου χρόνου να το τσεκάρω.
το post αφορά μόνο τη συσκευή χωρίς manual (εύκολα από ιντερνετ), καλώδια (εύκολα από μαγαζί ή το junk box που πολλοί έχουμε) ή τροφοδοτικό (μαγαζί ή box και πάλι).
παραλαβή από ν.σμύρνη
για αποφυγή παρεξηγήσεων εκδήλωση ενδιαφέροντος με post εδώ

Μάνος1952
07-06-11, 13:39
To θέλω στελνω πμ...

Μάνος1952
08-06-11, 12:42
Αυτά είναι τα τελευταία.
Πολλά είναι πολύ καλά και ακριβά βιβλία
γι αυτό θα παρακαλέσω, όποιος ζητάει, να τα χρειάζεται πραγματικά.
Παρατηρήθηκε το φαινόμενο, να ζητάνε βιβλία, και αν δε τα κατέβαζα κάπου κέντρο,
να τα αφήνανε.
Εντάξει δεν είμαι και πολύ μακριά. Από Σταθμό Λαρίσης και Δ. Πλακεντίας 10-15 λεπτά δρόμο.
Αν κάποιος τα χρειάζεται τον κάνει το δρόμο.
Χωρίς αυτό να σημαίνει, ότι αν είστε στο δρόμο μου και μπορώ δε θα τη κάνω τη διευκόλυνση.


3. Συμβολικές Γλώσσες και Αρχιτεκτονική Μικρο/στών – ΤΕΙ Πειραιά-------washcloud
4. Συστήματα Αυτομάτου Ελέγχου – ΤΕΙ Πειραιά (Βελώνη)--------washcloud
5. QBasic – Δημόπουλος, Σταματάκος
6. Σύχρονα Λειτουργικά Συστήματα – Andrew S. Tanenbaum ---andreapaog328
7. To βιβλίο του 6502 – Γαρίδης, Οικονόμου, Πασούρης
8. Βασικά Θέματα αριθμητικής ανάλυσης - ΤΕΙ Πειραιά
9. Σχεδίαση ψηφιακών κυκλωμάτων – Κοσσίδας, Χελιώτης ---------washcloud
10. Δομή & Λειτουργία Μικρουπολογιστών (Θεωρία) - Λύκειο--------washcloud
11. Δομή & Λειτουργία Μικρουπολογιστών (Ασκήσεις) - Λύκειο---------washcloud
12. Ψηφιακή Επεξεργασία Σήματος – Σειρά Shaum
13. Οι Υπολογιστές PC/PS - Ατματζίδη - Γλαμπεδάκη----------washcloud
14. Τηλεπικοινωνίες και δίκτυα Υπολ. Αλεξόπουλος – Λαγογιάννης -------washcloud
15. Μικροηλεκτρονική (Τόμος Α) – Richard Jaeger ---andreapaog328
16. Μικροηλεκτρονική (Τόμος Β) - Richard Jaeger ---andreapaog328
17. Χρήση Η/Υ – Ατματζίδη, Γλαμπεδάκη------------washcloud
18. Εργαστηριακές ασκήσεις Φυσικής ΙΙ - ΤΕΙ Πειραιά spurakos
19. Μαθηματικά Ι – Άλγεβρα αναλυτικη γεωμετρία (Τόμος Α)– Τει Πειραια spurakos
20. Το περιβάλλον προγραμματισμού Unix – Kernighan, Pike
21. H γλώσσα προγραμματισμού C – Kernighan, Ritchie ---andreapaog328
22. Standard Pascal - Ατματζίδη - Γλαμπεδάκη-------------washcloud
23. Τεχνολογία Ηλεκτρονικών Εξαρτημάτων –Ανδρέα Ζερβάκου-*****---washcloud
24. Εφαρμογές ηλεκτροτεχνίας 1 - ΤΕΙ Πειραια--------washcloud
25. Μαθηματικά Γ’ ΤΕΛ spurakos
26. Γενικά Ηλεκτρονικά – Εμμανουήλ Τσαγάκη-*-------washcloud
27. Ηλεκτροτεχνία Ι – Κοκκινάκη, Καρύδη---------washcloud
28. Ηλεκτροτεχνία Ι – Κοκκινάκη, Καρύδη----------washcloud

washcloud
09-06-11, 00:17
Αυτά είναι τα τελευταία.
Πολλά είναι πολύ καλά και ακριβά βιβλία
γι αυτό θα παρακαλέσω, όποιος ζητάει, να τα χρειάζεται πραγματικά.
Παρατηρήθηκε το φαινόμενο, να ζητάνε βιβλία, και αν δε τα κατέβαζα κάπου κέντρο,
να τα αφήνανε.
Εντάξει δεν είμαι και πολύ μακριά. Από Σταθμό Λαρίσης και Δ. Πλακεντίας 10-15 λεπτά δρόμο.
Αν κάποιος τα χρειάζεται τον κάνει το δρόμο.
Χωρίς αυτό να σημαίνει, ότι αν είστε στο δρόμο μου και μπορώ δε θα τη κάνω τη διευκόλυνση.



3. Συμβολικές Γλώσσες και Αρχιτεκτονική Μικρο/στών – ΤΕΙ Πειραιά
4. Συστήματα Αυτομάτου Ελέγχου – ΤΕΙ Πειραιά (Βελώνη)
9. Σχεδίαση ψηφιακών κυκλωμάτων – Κοσσίδας, Χελιώτης
10. Δομή & Λειτουργία Μικρουπολογιστών (Θεωρία) - Λύκειο
11. Δομή & Λειτουργία Μικρουπολογιστών (Ασκήσεις) - Λύκειο
13. Οι Υπολογιστές PC/PS - Ατματζίδη - Γλαμπεδάκη
14. Τηλεπικοινωνίες και δίκτυα Υπολ. Αλεξόπουλος – Λαγογιάννης
17. Χρήση Η/Υ – Ατματζίδη, Γλαμπεδάκη
22. Standard Pascal - Ατματζίδη - Γλαμπεδάκη
23. Τεχνολογία Ηλεκτρονικών Εξαρτημάτων –Ανδρέα Ζερβάκου
24. Εφαρμογές ηλεκτροτεχνίας 1 - ΤΕΙ Πειραια
26. Γενικά Ηλεκτρονικά – Εμμανουήλ Τσαγάκη
27. Ηλεκτροτεχνία Ι – Κοκκινάκη, Καρύδη
28. Ηλεκτροτεχνία Ι – Κοκκινάκη, Καρύδη

Αν νομίζεις, ότι για κάποιον άσχετο με σχετικές σπουδές, που απλά ασχολείται ενθέρμως με πισιά (χρήση υπολογιστή/"παιχνίδι" με hardware), θα είναι χρήσιμα τα παραπάνω (ή έστω ΟΠΟΙΑ από αυτά θα είναι αρκετά βατά - με προτεραιότητα στα bold) και αν μπορείς να είσαι στο σταθμό Λαρίσης του προαστιακού ή έστω Άνω Λιοσίων του προαστιακού, πες μου.

(πιθανώς για Παρασκευή, ή και για από βδομάδα)

Μάνος1952
09-06-11, 00:43
Αν νομίζεις, ότι για κάποιον άσχετο με σχετικές σπουδές, που απλά ασχολείται ενθέρμως με πισιά (χρήση υπολογιστή/"παιχνίδι" με hardware), θα είναι χρήσιμα τα παραπάνω (ή έστω ΟΠΟΙΑ από αυτά θα είναι αρκετά βατά - με προτεραιότητα στα bold) και αν μπορείς να είσαι στο σταθμό Λαρίσης του προαστιακού ή έστω Άνω Λιοσίων του προαστιακού, πες μου.

(πιθανώς για Παρασκευή, ή και για από βδομάδα)

Καλησπέρα, ζητάς 13-14 βιβλία...Θα κάτσεις να διαβάσεις όλα αυτά;;;;
Αν ναι τότε να τα πάρεις, για να τελειώνω γιατί κουράστηκα, και θέλω να τα διώξω....
Μπορώ να στα βάλω σε μια κούτα, και να στα φέρω στο προαστιακό στα Άνω Λιόσια..
Για παραπέρα, όλα αυτά, χλωμό...........

cranky
09-06-11, 00:47
Εγώ, γιατί κατάλαβα οτι θέλει αυτά που έχει σε bold ; http://img171.imageshack.us/img171/4439/scratchw.gif

V4Nelle
09-06-11, 01:35
Γνωμη μου ειναι πριν αποστελονται πραγματα που μενουν στο ραφι,για ανακυκλωση κτλ καλο θα ηταν αν εχουν χρονο οι ιδιοκτητες των περιφερειακων να επικοινωνουν ειτε με το Ελληνικο μουσειο πληροφορικης (http://www.elmp.gr/index.html) είτε με καποιο LUG.

Εκει πιθανον να ειναι χρησιμα τετοια αντικειμενα.

Αυτα :)

washcloud
09-06-11, 05:10
Θα κάτσεις να διαβάσεις όλα αυτά;;;;


...όχι, όρθιος...:p



...βασικά, αν δεν εμφανιστεί κανείς που να τα έχει ανάγκη λόγω σχολής (οπότε κάνω πέρα), απλά εκδήλωσα ένα ενδιαφέρον με βάση τους τίτλους, γενικά. Για να υπάρχουν (και να μη τυχόν τα φάνε τα σκουπίδια) και να διαβάζονται με τα...χρόνια. Όσα τουλάχιστον από αυτά είναι βατά για αρχάριους, όπως είπα.


cranky, τα bold δηλώνουν "σειρά προτίμησης".

odys2008
09-06-11, 12:45
Θα διαβάσεις ΣΑΕ??:respekt:
Βεβαια δεν ξέρω το επίπεδο αυτού του βιβλίου, αλλά αν είναι σαν τα 2-3 που έχω αν δεν έχεις κάνει σχετικές σπουδές δεν θα καταλάβεις τπτ

Μάνος1952
09-06-11, 14:13
...όχι, όρθιος...:p



...βασικά, αν δεν εμφανιστεί κανείς που να τα έχει ανάγκη λόγω σχολής (οπότε κάνω πέρα), απλά εκδήλωσα ένα ενδιαφέρον με βάση τους τίτλους, γενικά. Για να υπάρχουν (και να μη τυχόν τα φάνε τα σκουπίδια) και να διαβάζονται με τα...χρόνια. Όσα τουλάχιστον από αυτά είναι βατά για αρχάριους, όπως είπα.


cranky, τα bold δηλώνουν "σειρά προτίμησης".

Tώρα με μπέρδεψες....Δεν θα πεταχτεί τίποτα στα σκουπίδια.
Τώρα πόσο αρχάριος είσαι δε ξέρω.
Αν απλά ξέρεις να χρησιμοποιείς τον υπολογιστή, και να σερφάρεις μάλλον δε θα καταλάβεις γρι από τα πιο πολλά.

Mouse Potato
09-06-11, 14:30
Θα διαβάσεις ΣΑΕ??:respekt:
Βεβαια δεν ξέρω το επίπεδο αυτού του βιβλίου, αλλά αν είναι σαν τα 2-3 που έχω αν δεν έχεις κάνει σχετικές σπουδές δεν θα καταλάβεις τπτ

Το επιβεβαιώνω... Εδώ δεν το καταλαβαίνουμε εμείς που το διδασκόμαστε... :p

razor7
09-06-11, 19:15
@Μάνος, μπορείς να πείς ποιά βιβλία είναι ακόμα διαθέσιμα και που σε βολεύει εσένα? (μετρό,προαστιακός,κτλ.)

Μάνος1952
09-06-11, 20:56
Έχουν μείνει 5,7,8 περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει με τον washcloud

........Auto merged post: Μάνος1952 πρόσθεσε 14 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Παίδες είμαι λίγο ξενερωμένος....
Έχω στείλει βιβλία σε μέλος από δω μέσα, με αντικαταβολή...
Με βάση το βάρος τους, ήταν 5€, και 2,5 περίπου η αντικαταβολή.....
Επειδή σε πμ μου είπε τη φράση,
"μέχρι 5 καλά είναι. Μην είναι 10 ή 15" δε το σκέφτηκα και είπα να πληρώσω, τα 2,5 από τη τσέπη μου....
Τα έστειλα με αντικαταβολή λοιπόν στις 20/5. Κάποια στιγμή μιλήσαμε, για το αν τα πήρε και μου έλεγε ότι να ναι.
Εκτοτε έχει χαθεί. Του στειλα ένα πμ, πριν 3 μερες και ακόμα δεν έχει απαντήσει.
Πάμε να κάνουμε ένα καλό, και κάποιο δεν το εκτιμάνε.....Ελληνάρες....
Και δεν είναι τα λεφτά. Αν και άφραγκοι, αυτό είναι το λιγότερο.....
Τεσπά, όνομα δε λέω, αλλά αν δεν αλλάξει κάτι, θα πρέπει κάπως να επιβληθούν κάποιες κυρώσεις....Λέω γω τώρα....

cranky
09-06-11, 21:11
Έχω στείλει βιβλία σε μέλος από δω μέσα, με αντικαταβολή...
Μισό, γιατί σ' έχασα.
Βιβλία που χαρίζεις, τα στέλνεις ταχυδρομικώς, και πληρώνεις τα μεταφορικά ; :what:
Και η αντικαταβολή, πού κολλάει ; http://img171.imageshack.us/img171/4439/scratchw.gif

grayden
09-06-11, 21:57
Μισό, γιατί σ' έχασα.
Βιβλία που χαρίζεις, τα στέλνεις ταχυδρομικώς, και πληρώνεις τα μεταφορικά ; :what:
Και η αντικαταβολή, πού κολλάει ; http://img171.imageshack.us/img171/4439/scratchw.gif

Προφανώς για να πάρει τα λεφτά που ξόδεψε για να τα στείλει...

Μάνος1952
09-06-11, 22:34
Λόγω βάρους πάει μόνο αντικαταβολή, αλλιώς τα πληρώνω όλα εγώ.
Με τα ΕΛΤΑ. Γι αυτό δε ξαναπάω ΕΛΤΑ για τέτοιες δουλειές..........

haris_216
10-06-11, 08:47
χαρίζεται το Genius TVGo A31.
δόθηκε στον συνφορουμίτη Μάνος1952 ο οποίος και είχε εκφράσει ενδιαφέρον.
ελπίζω να του φανεί χρήσιμο

........Auto merged post: haris_216 πρόσθεσε 10 λεπτά και 42 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Τεσπά, όνομα δε λέω, αλλά αν δεν αλλάξει κάτι, θα πρέπει κάπως να επιβληθούν κάποιες κυρώσεις....Λέω γω τώρα....
έχω προσέξει ότι σε αυτό το φόρουμ (αλλά και σε άλλα αντίστοιχα) υπάρχουν πολλά "μέλη" τα οποία τους χαρίζει κάποιος κάτι και πρέπει μετά να τους παρακαλάει (ή και να φεσώνεται έξοδα αποστολής) για να το πάρουν. από την άλλη έχω επίσης δει περιπτώσεις όπου κάποιος ζητάει κάτι, αυτός που το χαρίζει (από καλή πρόθεση) το στέλνει και με έξοδα δικά του και στο τέλος εμφανίζεται το εν λόγω αντικείμενο σε άλλο φόρουμ προς...πώληση. για να μην πω ότι πουλιέται και με χρέωση εξόδων αποστολής (ονόματα δε λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε;)).
αλλά σκέφτομαι μήπως τελικά κάποια στιγμή θα πρέπει να πούμε και κάποια ονόματα.
ή και να γίνει μια συζήτηση (εδώ ή αλλού) και να δούμε αν τελικά αυτός που λαμβάνει κάτι έχει και κάποια (έστω και ηθική) υποχρέωση ή έχει μόνο "δικαιώματα"

Μάνος1952
10-06-11, 09:58
δόθηκε στον συνφορουμίτη Μάνος1952 ο οποίος και είχε εκφράσει ενδιαφέρον.
ελπίζω να του φανεί χρήσιμο


Ξέχασα χθες να ενημερώσω. Χάρη σ' ευχαριστώ.



έχω προσέξει ότι σε αυτό το φόρουμ (αλλά και σε άλλα αντίστοιχα) υπάρχουν πολλά "μέλη" τα οποία τους χαρίζει κάποιος κάτι και πρέπει μετά να τους παρακαλάει (ή και να φεσώνεται έξοδα αποστολής) για να το πάρουν. από την άλλη έχω επίσης δει περιπτώσεις όπου κάποιος ζητάει κάτι, αυτός που το χαρίζει (από καλή πρόθεση) το στέλνει και με έξοδα δικά του και στο τέλος εμφανίζεται το εν λόγω αντικείμενο σε άλλο φόρουμ προς...πώληση. για να μην πω ότι πουλιέται και με χρέωση εξόδων αποστολής (ονόματα δε λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε;)).
αλλά σκέφτομαι μήπως τελικά κάποια στιγμή θα πρέπει να πούμε και κάποια ονόματα.
ή και να γίνει μια συζήτηση (εδώ ή αλλού) και να δούμε αν τελικά αυτός που λαμβάνει κάτι έχει και κάποια (έστω και ηθική) υποχρέωση ή έχει μόνο "δικαιώματα"

Σωστά τα λες...Είπα ότι δε θα πω όνομα να δω πως θα καταλήξει.
Αν περάσουν αρκετές μέρες και δεν έχω νέα, σαφώς και θα πω, και θα έχω και απαίτηση από τους mods να πάρουν μέτρα....

Μάνος1952
10-06-11, 11:27
Παίδες με μια γρήγορη ματιά, δε θέλω να ασχοληθώ με τη συσκευούλα που πηρα από το xaris_216.
Η ανάλυση του είναι 1280*1024.
Κάνει μόνο για αναλογική τηλεόραση.
Όπως ανέφερε ο xaris, υπάρχει μόνο η συσκευή. Όλα τα υπόλοιπα πρέπει να τα βρείτε.
Παραλαβή από προστιακό Άνω Λιοσίων.
Επισυνάπτω και το manual, για οποιον ενδιαφέρεται

Geocheats2
10-06-11, 12:09
Παίδες με μια γρήγορη ματιά, δε θέλω να ασχοληθώ με τη συσκευούλα που πηρα από το xaris_216.
Η ανάλυση του είναι 1280*1024.
Κάνει μόνο για αναλογική τηλεόραση.
Όπως ανέφερε ο xaris, υπάρχει μόνο η συσκευή. Όλα τα υπόλοιπα πρέπει να τα βρείτε.
Παραλαβή από προστιακό Άνω Λιοσίων.
Επισυνάπτω και το manual, για οποιον ενδιαφέρεται

Ενδιαφέρομαι

Μάνος1952
10-06-11, 12:18
Ενδιαφέρομαι

Κρατήθηκε.........

vickymnt
10-06-11, 18:33
Παίδες με μια γρήγορη ματιά, δε θέλω να ασχοληθώ με τη συσκευούλα που πηρα από το xaris_216.
Η ανάλυση του είναι 1280*1024.
Κάνει μόνο για αναλογική τηλεόραση.
Όπως ανέφερε ο xaris, υπάρχει μόνο η συσκευή. Όλα τα υπόλοιπα πρέπει να τα βρείτε.
Παραλαβή από προστιακό Άνω Λιοσίων.
Επισυνάπτω και το manual, για οποιον ενδιαφέρεται

Αν για κάποιο λόγο δεν το πάρει ο φίλος που εκδήλωσε ενδιαφέρον, θα το ήθελα εγώ. :)

razor7
10-06-11, 22:45
Μάνο σ στειλα pm για τα βιβλία...

5. Assembly 80x86 και εφαρμογές στον clipper - Παναγιώτης Κούτσης ----------aristos87
7. Συστήματα Μικροϋπολογιστών Κ.Ζ. Πεκμετζή --------------------------------andreapaog328
8. Βασικά Θέματα αριθμητικής ανάλυσης - ΤΕΙ Πειραιά

αυτά δεν εννοείς ότι μείναν?
αν ναι κρατησέ μου τα....

Μάνος1952
11-06-11, 00:37
Μάνο σ στειλα pm για τα βιβλία...

5. Assembly 80x86 και εφαρμογές στον clipper - Παναγιώτης Κούτσης ----------aristos87
7. Συστήματα Μικροϋπολογιστών Κ.Ζ. Πεκμετζή --------------------------------andreapaog328
8. Βασικά Θέματα αριθμητικής ανάλυσης - ΤΕΙ Πειραιά

αυτά δεν εννοείς ότι μείναν?
αν ναι κρατησέ μου τα....

Παρεξήγηση...
Μάλλον είδες παλιό ποστ.
Αυτά τα 5 και 7 έχουν κρατηθεί.
Δες το ποστ #2257
5. QBasic – Δημόπουλος, Σταματάκος
7. To βιβλίο του 6502 – Γαρίδης, Οικονόμου, Πασούρης
8. Βασικά Θέματα αριθμητικής ανάλυσης - ΤΕΙ Πειραιά

aristos87
11-06-11, 00:40
Αποσύρω το ενδιαφέρον μου εγώ μιας και δεν έχω καταφέρει να βρω χρόνο για την συνάντηση. Ευχαριστώ πολύ Μάνο και συγνώμη για την καθυστέρηση.

Jose Gustavo
11-06-11, 02:09
Γεια σας παιδια!

Μια και ειδα να γραφετε για βιβλια, εχω κι εγω καποια για χαρισμα. Αν υπαρχει που μπορει να σας φανει χρησιμο πειτε μου. Η παραδοση μπορει να γινει μονο στη Θεσσαλονικη χερι χερι.

1) Πληρης οδηγος του Dreamweaver MX 2004 Ray West Tom Muck Β. Γκιουρδας Εκδοτικη
2) Εγχειριδιο του Flash MX 2004 Phillip Kerman Εκδοσεις Μ. Γκιουρδας
3) Ecdl Webstarter με το Frontpage 2003 Syllabus Version 1.5 Β. Γκιουρδας Εκδοτικη
4) Ecdl 4 σε 1 Windows XP - Word 2002 - Βασικες εννοιες της πληροφορικης - Internet Syllabus 4.0 Β. Γκιουρδας Εκδοτικη
5) Ecdl 7 σε 1 Βασικες εννοιες πληροφορικης - Windows XP - Word 2002 - Excel 2002 - Access 2002 - Powerpoint 2002 - Internet Syllabus 4.0 Β. Γκιουρδας Εκδοτικη
6) Το βιβλιο του Nero 6 Wallace Wang Εκδοσεις Κλειδαριθμος

Τα βιβλια ειναι ολα στα ελληνικα, τα συνοδευτικα cd τα εφαγε η μαρμαγκα.
Επειδη δεν ξερω αν τα βιβλια λογω παλαιοτητας ειναι εντελως αχρηστα θα τα κρατησω για 2 βδομαδες και μετα ανακυκλωση.

Εχω και 6 βιβλια ιταλικων για χαρισμα παντα. Να γραψω τη λιστα;

Samael_667
11-06-11, 10:54
Χαρίζεται οθόνη CRT 17" από τον Νέο Κόσμο (πλησίον ΙΚΑ Νέου Κόσμου)
πληροφορίες pm

jim68
11-06-11, 15:34
Βρήκα μέσα στο συρτάρι μου μετά από καλό καθάρισμα(σε βάθος :rofl: ) Αυτό (http://www.amazon.co.uk/Jabra-BT-200-Bluetooth-Headset/dp/B0000C7A2O) όποιος το θέλει έρχεται και το παίρνει.
Δυστηχώς δεν βρήκα τίποτα άλλο (φορτιστή του κ.τ.λ.)

stefanos90
13-06-11, 15:39
Εμενα θα ενδιέφερε το

Πληρης οδηγος του Dreamweaver MX 2004 Ray West Tom Muck Β. Γκιουρδας Εκδοτικη

Jose Gustavo
13-06-11, 16:33
Εμενα θα ενδιέφερε το

Πληρης οδηγος του Dreamweaver MX 2004 Ray West Tom Muck Β. Γκιουρδας Εκδοτικη

Αν ειναι στο προγραμα σου να ερθεις Θεσσαλονικη η αν εχεις καποιον φιλο εδω που μπορει να το παραλαβει σφυρα.

Οποιος ενδιαφερεται για κατι, καλο θα ειναι να στελνει ( και ) μηνυμα γιατι δε βλεπω συχνα το φορουμ ενω το μηνυμα θα το δω αμεσως στο email μου οτι ηρθε.

Μάνος1952
16-06-11, 08:16
Καλημέρα, είχα αναφερθεί πριν μέρες σε ένα μέλος, που του έστειλα κάποια βιβλία.
Είχα βάλει αντικαταβολή, μόνο τα έξοδα αποστολής (5€), δηλ το κόστος λόγω βάρους και τα 2,5€ που είναι κάτι γραφειοκρατικά τα πλήρωσα από τη τ΄σεπη μου.
Δηλ πλήρωσα 7,5€ με σκοπό να πάρω πίσω τα 5€.
Η αποστολή έγινε στις 20/5.
Τα χρήματα δεν είναι πολλά, αλλά για έναν άνεργο (εμένα λέω είναι ένα ποσό που θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει αλλού.
Σήμερα πήγα στα ΕΛΤΑ. Δεν έχουν επιστραφεί ούτε τα λεφτά, ούτε το δέμα.
Προφανώς το παλικάρι μας, έχει παρατήσει το δέμα στα αντίστοιχα ΕΛΤΑ και δε δίνει δεκάρα.
Επίσης δεν απαντάει ούτε στα μηνύματά μου.
Εύχομα μόνο, να μην έχει πάθει κάτι.
Το μέλος είναι ο "button".
Από δω και στο εξής, θα μου βάζετε χρήματα πρώτα στη τράπεζα και μετά θα τα στέλνω.
Αύριο θα κατέβω στα ΚΤΕΛ για να δω τις τιμές για τα παλικάρια, που έχω κανονίσει.

makfil
16-06-11, 08:48
Είναι πολύ λυπηρό να συμβαίνουν αυτές οι καταστάσεις, δεδομένου ότι, κυρίως, αποδυναμώνουν όποιες άλλες πρωτοβουλίες στην ίδια κατεύθυνση (δωρεάν παροχής αγαθών).

Δεν φτάνει που ο προσφέρων φτάνει στο σημείο να μπαίνει στην πρόσθετη διαδικασία (και ταλαιπωρία) της αποστολής των αγαθών μέσω ΕΛΤΑ ή ΚΤΕΛ ή άλλου τρόπου αποστολής, αλλά καλείται να καταβάλει, εξ ιδίων, και τα έξοδα αποστολής και ο αποδέκτης της δωρεάς αρνείται να τα καταβάλει ...

Jose Gustavo
16-06-11, 22:46
Update: Το βιβλιο του Dreamweaver εχει κρατηθει για τον masteripper

button
17-06-11, 17:31
μανό σε καταλαβαίνω δεν είχα πρόθεση να σε θέρο σε αυτή κατάσταση και καταλαβαίνω γιατί και εγώ είμαι στα ιδία προβλήματα ο πατέρας μου είναι άνεργος και εγώ είμαι σε δύσκολη θέση γιατί πρέπει να πάρω κάποιες αποφάσεις γιατί τελείωσα το ΕΠΑΛ και η συνεχεία σε αυτή τη κρίση είναι δύσκολη. Παραδέχομαι οτι έκανα λάθος υπολογισμό του χρόνου μεταφοράς του δέματος και έγινε μλκ απο την πλευρά μου. Συγνώμη που δεν απαντούσα πριν αλλά είχα εξετάσεις ιδικά αυτή εβδομάδα που γράφαμε κάθε μέρα είχα και δουλειά στο χωράφι και πολλά άλλα που μου έκαναν το μυαλό σαλάτα ..

........Auto merged post: button πρόσθεσε 3 λεπτά και 31 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Είναι πολύ λυπηρό να συμβαίνουν αυτές οι καταστάσεις, δεδομένου ότι, κυρίως, αποδυναμώνουν όποιες άλλες πρωτοβουλίες στην ίδια κατεύθυνση (δωρεάν παροχής αγαθών).

Δεν φτάνει που ο προσφέρων φτάνει στο σημείο να μπαίνει στην πρόσθετη διαδικασία (και ταλαιπωρία) της αποστολής των αγαθών μέσω ΕΛΤΑ ή ΚΤΕΛ ή άλλου τρόπου αποστολής, αλλά καλείται να καταβάλει, εξ ιδίων, και τα έξοδα αποστολής και ο αποδέκτης της δωρεάς αρνείται να τα καταβάλει ...

Δεν αρνούμαι να καταβάλω πίστεψε με δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος αλλά αυτή εποχή μου έχει φέρει πολλά προβλήματα και κάποιες φορές απλά δεν ξέρω τι να κάνω πρώτα και τα αφήνω στην άκρη μπας και βάλω μια τάξη στο μυαλό μου .

The King
17-06-11, 19:22
οκ σορρυ ανακαλώ

BlindG
17-06-11, 19:30
Λίγη ψυχραιμία δεν έβλαψε κανέναν.
Ας περιμένουμε να ξεκαθαρίσουν μεταξύ τους την κατάσταση και ας μην μπλεκόμαστε έτσι....

Μάνος1952
17-06-11, 22:56
Μπορούσες απλά να ειδοποιήσεις τον άνθρωπο και όχι να σε ψάχνει και να μη σηκώνεις τα τηλέφωνα.. από κει και πέρα ό,τι και να προσπαθείς να εξηγήσεις στο γραπτό σου κρεσέντο αλλά και ό,τι να συνέβη απλά ακυρώνεται.

Κρίμα πάντως, τέτοιες καταστάσεις αμαυρώνουν τη φιλοσοφία ενός ολόκληρου thread...

Δεν είπα πουθενά ότι δε σήκωνε τηλέφωνα. Τηλέφωνο τον πήρα 1-2 φορές και μου έδειχνε ότι δεν είχε σήμα, ή κάτι τέτοιο.
Όλοι κάνουμε λάθη, ελπίζω ο button, να κατάλαβε πραγματικά, ότι σε δύσκολες καταστάσεις, κρίνεται ο σωστός άνθρωπος, και να διορθώσει τα λάθη του.
Μην αρχίσουμε όλοι το πυροβοβλητό.
Βγήκε ζήτησε συγνώμη, τη Δευτέρα, θα παραλάβει το δέμα, (ελπίζω να είναι ακόμα εκεί βέβαια) και όλα τελειώνουν εδώ.

BlindG
18-06-11, 00:32
Μην αρχίσουμε όλοι το πυροβοβλητό.

Το αυτό :)

n_i_kos
19-06-11, 00:24
Χαριζω το τροφοδοτικο και το ανω μερος (με την οθονη και τα πληκτρα), απο εκτυπωτη Canon Pixma iP6600D...ειχαν χυθει μεσα μελανια και το μονο που εχει αξια χρηστικη ειναι αυτα, τα υπολοιπα πεταχτηκαν.
Οποιος εχει γνωσεις και μερακι βεβαια, ισως μπορει να κανει κανα project με το οθονακι που εχει επανω ο εκτυπωτης .
ΘΕΝΚΣ !

trelomhxmhx
19-06-11, 01:54
Χαριζω το τροφοδοτικο και το ανω μερος (με την οθονη και τα πληκτρα), απο εκτυπωτη Canon Pixma iP6600D...ειχαν χυθει μεσα μελανια και το μονο που εχει αξια χρηστικη ειναι αυτα, τα υπολοιπα πεταχτηκαν.
Οποιος εχει γνωσεις και μερακι βεβαια, ισως μπορει να κανει κανα project με το οθονακι που εχει επανω ο εκτυπωτης .
ΘΕΝΚΣ !

έχεις π.μ.

Geocheats2
19-06-11, 09:49
Χαριζω το τροφοδοτικο και το ανω μερος (με την οθονη και τα πληκτρα), απο εκτυπωτη Canon Pixma iP6600D...ειχαν χυθει μεσα μελανια και το μονο που εχει αξια χρηστικη ειναι αυτα, τα υπολοιπα πεταχτηκαν.
Οποιος εχει γνωσεις και μερακι βεβαια, ισως μπορει να κανει κανα project με το οθονακι που εχει επανω ο εκτυπωτης .
ΘΕΝΚΣ !

btw Εχω ενα εκτυπωτή Lexmark x4850 με πρόβλημα στην πλακέτα
Πιθανά modulakia
Καρτα wifi με δικό της βίσμα (δεν κατάφερα να την συνδέσω σε pc)
Oθόνη πληκτρολόγιο
Card Reader μεγάλο με πολλά slots (δεν ξέρω αν συνδέετε με pc)


H λαμπα του σκάνερ πρέπει να είναι καμένη γτ όταν σκαναρα μου έβγαζε μια μαυρη γραμμή στην μέση του εγγράφου (αλλά δεν είναι στανταρ)

και γενικά ότι άλλο θέλετε απο τον εκτυπωτή

Όμως παραλαβή μόνο από Σπάτα (ή στο Mac Arthour Glen άμα πάτε καμιά βόλτα)
ή αποστολή με ταχυδρομείο τα έξοδα του παραλήπτη

Άρης13
19-06-11, 13:37
Χαρίζω 2 μητρικές (προβληματικές νομίζω είναι , έχω καιρό να τις δοκιμάσω) S775 μάρκας Foxconn. Μοντέλο δεν θυμάμαι καθόλου, απλώς ξέρω ότι είχαν 533 μνήμες επάνω και Pentium 4 640

Όποιον ενδιαφέρεται pm! Θεσσαλονίκη δυτικά συνάντηση!

Μάνος1952
20-06-11, 10:23
Ενδιαφέρομαι

Η συσκευούλα δόθηκε...

Geocheats2
20-06-11, 11:14
Η συσκευούλα δόθηκε...

Μια χαρά το πείρα μετά πείρα λάθος τρένο και έδεσε το γλυκό .Τεσπά σε ευχαριστώ

button
21-06-11, 15:27
Εχω κάτι βιβλία απο Β και Γ ΕΠΑΛ δεν θέλω να τα πετάξω η να κάψω έτσι απλά αν θέλει κάποιος
παραλαβή Λαγκαδά/Βαρδάρη/ άντε και Κέντρο δεν πάω παραπέρα

τα βιβλία είναι σε καλή κατάσταση θα τα κρατήσω για 1-2 εβδομάδες και μετά ανακύκλωση ..

Τα βιβλία ηλεκτρονικών δεν μπορώ να δώσω είναι πολύτιμα :biggrin:

Άρης13
22-06-11, 17:02
Χαρίζω 2 μητρικές (προβληματικές νομίζω είναι , έχω καιρό να τις δοκιμάσω) S775 μάρκας Foxconn. Μοντέλο δεν θυμάμαι καθόλου, απλώς ξέρω ότι είχαν 533 μνήμες επάνω και Pentium 4 640

Όποιον ενδιαφέρεται pm! Θεσσαλονίκη δυτικά συνάντηση!

Σύντομα εάν δεν ενδιαφερθεί κάποιος θα πάνε στην ανακύκλωση. ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.