PDA

Επιστροφή στο Forum : Level One FBR-1461A σε connx 24?



kogas
05-06-08, 21:06
εχει κανεις τον συνδυασμό Levelone FBR-1461A με connx 24Μ?
Υπάρχουν προβλήματα αποσυγχρονισμού? , εδω στο φορουμ διάβασα οτι έχει προβλήματα υπερθερμανσης!! με επιπτώσεις στην σταθερότητα...ισχύει ή ηταν ένα μεμονωμένο περιστατικό? στα torrents παει καλά ή μπουκώνει?
τελος θα ήθελα να ρωτήσω εαν είναι αξιόπιστο μηχάνημα ή προτείνετε κάποιο άλλο? :hmm:

gkimonas
06-06-08, 01:16
Το ρουτεράκι είναι μια χαρά και αυτά που είχαν υποθεί ανήκουν στο παρελθόν και ήταν μεμονωμένα περιστατικά, εμένα ποτέ δεν είχε προβλήματα με θερμοκρασία.

Όσο για το ρούτερ και με conn-x δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Το συγκεκριμένο είναι ADSL2+ που σημαίνει πως μπορεί να συγχρονιστεί σε τέτοιες ταχύτητες και υποστηρίζει PPPoA encapsulation που χρησιμοποιούν τα dslam του ΟΤΕ.


Προχώρα κανονικά, πριν λίγες ημέρες το δικό μου το είχα πάει σε φίλο που είχε γραμμή ΟΤΕ στα 8Μ για να δοκιμάσουμε κάτι.;)

Cloudman
09-06-08, 21:01
Φίλε gkimonas νομίζω ότι οι 24άρες του ΟΤΕ είναι PPPoE. Έτσι κι αλλιώς όμως, όπως πολύ σωστά ανέφερες, το συγκεκριμένο ρούτερ υποστηρίζει και adsl(v1) και adsl2(+) καθώς και PPPoA, PPPoE και δεν τίθεται θέμα συμβατότητας. Επίσης μπορώ να πω κι εγώ με τη σειρά μου ότι είναι ένα πολύ αξιόπιστο και γρήγορο ρούτερ, σε καλή τιμή.

gkimonas
09-06-08, 21:05
Δεν ξέρω να πω την αλήθεια αν οι 24 του ΟΤΕ παίζουν σε PPPoE, εκεί που το δοκίμασα με 8Μ έπαιζε μόνο σε PPPoA.

Anyway, το ρουτέρι είναι καταπληκτικό για αυτά που προσφέρει και μάλιστα σε αυτήν την τιμή.
Best for money value που λένε μερικοί. :p

Κάποιον τον οποίον δεν τον ενδιαφέρει το ασύρματο είναι μια καλή επιλογή.;)

Εγώ είμαι υπέρ-ευχαριστημένος. :oneup:

baskon
16-06-08, 16:42
Αλλου μπορει να παιζει μόνο pppoA αλλου μόνο pppoE (το πιο συνηθισμένο ) και αλλου και με τα δυοΑναλογα το dslam.
Συμφωνώ ότι είναι καλό ρουτερακι και δε θα έχεις κανένα προβλημα..

@ ADSLgr.com All rights reserved.