PDA

Επιστροφή στο Forum : Καινούργια Προσφορά από την TELLAS



Trader
06-06-08, 00:29
Καλησπέρα σε όλους,
Επείδη έχω ακούσει ότι οι καινούργιοι managerέοι της Tellas και ειδικά ο καινούργιος CEO τρελαίνονται όταν θέλουν να βγάλουν κάτι και αυτό διαρρέει νωρίτερα, και επειδή θέλω να δώ εάν θα συνεχίσουν να απολύουν κόσμο για να διασφαλίσουν το confidentiallity τα νέα έχουν ώς εξής :

Την Τρίτη 10 Ιουνίου θα ανακοινώσουν προσφορά για το Double Play και από 39,9€ θα το δίνουν 29,90€. Επίσης θα κάνουν και μια προσφορά στην οποία θα δίνουν και Notebook με μηνιαίο πάγιο για 2-3 χρόνια. :whistle:

Mouse Potato
06-06-08, 00:35
Καλησπέρα σε όλους,
Επείδη έχω ακούσει ότι οι καινούργιοι managerέοι της Tellas και ειδικά ο καινούργιος CEO τρελαίνονται όταν θέλουν να βγάλουν κάτι και αυτό διαρρέει νωρίτερα, και επειδή θέλω να δώ εάν θα συνεχίσουν να απολύουν κόσμο για να διασφαλίσουν το confidentiallity τα νέα έχουν ώς εξής :

Την Τρίτη 10 Ιουνίου θα ανακοινώσουν προσφορά για το Double Play και από 39,9€ θα το δίνουν 29,90€. Επίσης θα κάνουν και μια προσφορά στην οποία θα δίνουν και Notebook με μηνιαίο πάγιο για 2-3 χρόνια. :whistle:

:shock: Αναμένουμε ν' ακούσουμε τα νέα... 4 μέρες έμειναν.

Τι κόλπα είναι αυτά με το laptop? Αν υποθέσουμε ότι ένα λάπτοπ μπορεί να έχει 750-800€ βγαίνει 23 ευρώ/μήνα για 3 χρόνια + τα 29,90= 53€. Μου φαίνεται κάπως παράλογο :hmm:

Spanos
06-06-08, 00:36
Exει λαπτοπ και με 300€

Mouse Potato
06-06-08, 00:40
Exει λαπτοπ και με 300€

Όπως και να 'χει το βλέπω λίγο μούφα... Άποψη μου. Το θέμα μας είναι αν θα ρίξουν την τιμή. :hmm:

Trader
06-06-08, 00:45
Σωστά έχει laptop και με 300€ και ςας θυμίζω ότι τα laptop επιδοτούνται στην Κοινωνία της Πληροφορίας (παντού εκτός Αθήνα και Θεσσαλονίκης) οπότε εάν έχει κλειστεί μια καλή συμφωνία για το έργο αυτό έχουν πάρει πολύ χαμηλή τιμή για τα laptop οπότε την επεκτείνουν σε όλη την Ελλάδα...λέω εγώ τώρα...:hmm:

........Auto merged post: Trader πρόσθεσε 1 λεπτά και 22 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι για τους παλιούς συνδρομητές θα είναι μόνο για τους καινούργιους...κοινώς τη κάτσαμε....

Spanos
06-06-08, 00:47
Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι για τους παλιούς συνδρομητές θα είναι μόνο για τους καινούργιους...κοινώς τη κάτσαμε....

Βάζεις μια ΟΤΕ αορίστου και ξανακάνεις αίτηση, έτσι και αλλιώς κλείσαμε χρονο οι περισσότεροι :p

θα είναι καμμιά προσφορά για νέες αιτήσεις απο 10 εώς...11 Ιουνίου :p

Mouse Potato
06-06-08, 00:48
Βάζεις μια ΟΤΕ αορίστου και ξανακάνεις αίτηση, έτσι και αλλιώς κλείσαμε χρονο οι περισσότεροι :p

:oneup::oneup:

Spanos
06-06-08, 00:50
:oneup::oneup:

θα προλάβεις όμως αν ξεκινάει η προσφορά απο 10/6/2008 8:00 και τελειώσει 10/6/2008 23:59:59;:whistle:

Mouse Potato
06-06-08, 00:58
θα προλάβεις όμως αν ξεκινάει η προσφορά απο 10/6/2008 8:00 και τελειώσει 10/6/2008 23:59:59;:whistle:

Προλάβω δεν προλάβω, "δεν έχει πάγιο ΟΤΕ" :p

kdihalas
06-06-08, 01:09
δεν κοιτανε να φτιαξουν το e-care που ειναι και κατι απλό μου θέλουν και λαπτοπ

johnvam
06-06-08, 09:07
Φαντάζομαι θα γίνει και κάτι αντίστοιχο και για Best Price..?????

razorblade1100
06-06-08, 09:12
παιδια στο double play εχουν περασει αυτοματα αυτοι που ηταν στο zisto telephone+dsl? :hmm:

kozi1989
06-06-08, 12:01
Καλησπέρα σε όλους,
Επείδη έχω ακούσει ότι οι καινούργιοι managerέοι της Tellas και ειδικά ο καινούργιος CEO τρελαίνονται όταν θέλουν να βγάλουν κάτι και αυτό διαρρέει νωρίτερα, και επειδή θέλω να δώ εάν θα συνεχίσουν να απολύουν κόσμο για να διασφαλίσουν το confidentiallity τα νέα έχουν ώς εξής :

Την Τρίτη 10 Ιουνίου θα ανακοινώσουν προσφορά για το Double Play και από 39,9€ θα το δίνουν 29,90€. Επίσης θα κάνουν και μια προσφορά στην οποία θα δίνουν και Notebook με μηνιαίο πάγιο για 2-3 χρόνια. :whistle:

Αλήθεια είναι ή αστείο???????:hmm:

vasiliou
06-06-08, 12:09
Την Τρίτη 10 Ιουνίου θα ανακοινώσουν προσφορά για το Double Play και από 39,9€ θα το δίνουν 29,90€..

Αν πάντως είναι αλήθεια αυτό θα είναι μια καλή απάντηση για μένα σε σχέση όσους έλεγαν οτι ειναι ήδη φθηνά...

ermis333
06-06-08, 14:06
Αν πάντως είναι αλήθεια αυτό θα είναι μια καλή απάντηση για μένα σε σχέση όσους έλεγαν οτι ειναι ήδη φθηνά...

Χμμμ άμα θυμάσαι τι σου έλεγα, σου μίλαγα για προσφορές, δεν θα πάει μόνιμα στα 29.90, θα είναι προσφορά, γι αυτό και μάλλον δεν θα ισχύσει και για τους παλιούς συνδρομητές.

razorblade1100
06-06-08, 14:11
παιδια στο double play εχουν περασει αυτοματα αυτοι που ηταν στο zisto telephone+dsl? :hmm:
αυτο το ξερει κανεις?:p

lamargosx
06-06-08, 15:19
Πολύ δύσκολο το θεωρώ να είναι μόνιμη μείωση. Μάλλον μόνο πρόσφορά το κόβω να είναι. Πάντως αν είναι μόνιμη μείωση τότε αυτή η κίνηση της Tellas θα αλλάξει ριζικά το όλο τοπίο (με την προυπόθεση ότι σ' αυτή την τιμή θα προσφέρει τις΄ίδιες παροχές που δίνει και τώρα )

masterandcommander
06-06-08, 16:14
αυτο το ξερει κανεις?:p
Απο τον λογαριασμό μου μπορώ να πω οτι η προσφορά με τα κινητά και τα διεθνή μου έχει δοθεί χωρίς να κάνω τίποτα. Αρα κατα 99% μάλλον έχει δοθεί σε όλους ακόμα και στους παλιούς αρκεί να έχουν το συνδυαστικό. Για τα άλλα προγράμματα μάλλον όχι αφού ούτε στους νέους το δίνουν.

Τώρα για το λαπτοπακι όλα θα εξαρτηθούν από την τιμή. Αν μιλάμε για 200-300 ευρώ τους βλέπω να μένουν από stock.

Trader
06-06-08, 16:46
Παιδιά για να μην το κουράζουμε είναι καρατσεκαρισμένο ότι θα το κάνουν...

........Auto merged post: Trader πρόσθεσε 2 λεπτά και 45 δευτερόλεπτα αργότερα ........

...ξέχασα και θα είναι Προσφορά....δεν θα γίνει στους παλιούς συνδρομητές...

Mouse Potato
06-06-08, 20:34
Παιδιά για να μην το κουράζουμε είναι καρατσεκαρισμένο ότι θα το κάνουν...

........Auto merged post: Trader πρόσθεσε 2 λεπτά και 45 δευτερόλεπτα αργότερα ........

...ξέχασα και θα είναι Προσφορά....δεν θα γίνει στους παλιούς συνδρομητές...

Περιμένουμε επαλήθευση λοιπόν :closed:

juniorjack
06-06-08, 20:43
Εγώ που έχω κάνει ήδη αίτηση καμια 10ριά μέρες τώρα, μπορώ να την ακυρώσω κ να ξανακάνω..; :blink:

kozi1989
06-06-08, 21:08
Εγώ που έχω κάνει ήδη αίτηση καμια 10ριά μέρες τώρα, μπορώ να την ακυρώσω κ να ξανακάνω..; :blink:

Και εγώ το ίδιο......:hmm:

vasiliou
06-06-08, 21:24
Mέχρι 15 μερες αφου βάλετε την τζίφρα μπορείτε να το ακυρώσετε με την δήλωση υπαναχωρήσεις(γιαυτό την έχουν μαζι με το συμβόλαιο) ,χωρείς να σας ρωτήσουν το γιατί!

ΥΓ: Thnx juniorjack το τσεχασα :whistle:

juniorjack
06-06-08, 21:26
Mέχρι 15 μέρες εννοείς;

v_zalmas
07-06-08, 00:06
επιβεβαιωνω την προσφορα με το λαπτοπ....για τα 29.90 δεν εμαθα κατι παραπανω. :)

apostol70
07-06-08, 01:21
επιβεβαιωνω την προσφορα με το λαπτοπ....για τα 29.90 δεν εμαθα κατι παραπανω. :)

Η προσφορά αυτή θα ισχύει για τους παλιούς;

Mouse Potato
07-06-08, 01:28
Η προσφορά αυτή θα ισχύει για τους παλιούς;

Λίγο πιο πάνω αναφέρεται (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=2100983#19)

Psycho13
07-06-08, 21:39
Η προσφορά αυτή θα ισχύει για τους παλιούς;

Οχι και ειναι απολυτως αδικο!

DiM
08-06-08, 14:35
Mέχρι 15 μερες αφου βάλετε την τζίφρα μπορείτε να το ακυρώσετε με την δήλωση υπαναχωρήσεις(γιαυτό την έχουν μαζι με το συμβόλαιο) ,χωρείς να σας ρωτήσουν το γιατί!


Εμενα δεν την είχανε στείλει αυτή την αίτηση υπαναχωρήσης ούτε την πρώτη φορα ούτε προ 2-3 μηνών που έκανα. Με αλλα λόγια είναι ότι κάτσει άμα κάτσει :) Και μου κανε εντύπωση γιατί δε το ξερα, μου το είπε από το 13800 :)

Αλλα και πάλι πρόβλημα δεν υπάρχει ένα fax θα πρέπει να στείλεις και είσαι ok και γλιτώνεις από την Τέλη :oneup:

........Auto merged post: DiM πρόσθεσε 7 λεπτά και 36 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Οχι και ειναι απολυτως αδικο!

Εγώ δε το βλέπω άδικο πάντως, αυτές τις προσφορες τις κάνουν οι εταιρίες για να πιάσουν νέους πελάτες :)

Είναι έξυπνο γιατί σου λέει δεν έχεις pc? έχεις παλιό pc ? κανένα πρόβλημα έλα τελλας πάρε και με ένα κόστος (θα δούμε κατά ποσο συμφέρει η όχι όταν ανακοινωθεί βεβαια) ένα laptop, πάρε και απεριόριστη τηλεφωνία για να είσαι άρχοντας :oneup:

Με καλές προσφορες μεγαλώνει ο ανταγωνισμός με μονο κερδισμένο τον καταναλωτή :)

HELL_pegaSOS
08-06-08, 21:36
Οχι και ειναι απολυτως αδικο!


....την καταδίκη μας! :evil:

liberostelios
08-06-08, 21:48
Αφού πρόκειται για προσφορά περιορισμένης διάρκεις, γιατί είναι άδικο; Δηλαδή, εσύ όταν παίρνεις ένα προϊόν από ένα κατάστημα και αργότερα το ίδιο κατάστημα το βάζει σε προσφορά πρέπει να σου δώσουν πίσω τη διαφορά ή να σου δώσουν ένα δώρο, πχ., που πιθανόν να έχει η προσφορά;

HELL_pegaSOS
08-06-08, 22:23
θα ήταν σα να το παίρναμε με πολλές άτοκες δόσεις.

;)

Κι αρα θεωρούμε τους εαυτούς μας γκαντεμηδες, αν χάσαμε για λίγο καιρό την προσφορα

Φυσικό δεν είναι...?

(να εγώ ακόμη νέος είμια: ούτε λογαριασμός δεν ήρθε ακόμη!)

Mouse Potato
08-06-08, 22:41
θα ήταν σα να το παίρναμε με πολλές άτοκες δόσεις.

;)

Κι αρα θεωρούμε τους εαυτούς μας γκαντεμηδες, αν χάσαμε για λίγο καιρό την προσφορα

Φυσικό δεν είναι...?

(να εγώ ακόμη νέος είμια: ούτε λογαριασμός δεν ήρθε ακόμη!)

Έτσι είναι η ζωή φίλε μου. Τι να πουν κι άλλοι που έχουν χάσει ευκαιρίες ζωής για λίγες ώρες :rolleyes:

lx911
09-06-08, 09:27
Ωραια! Εαν παω και κανω διακοπη της συνδρομης μου και καπακι ξανα κανω αιτηση θα ισχυει για εμενα η προσφορα;
Και εαν γινεται σε ποσες μερες θα με ξανα ενεργοπιησουν; Εγω πιστευω πως δεν θα γινει διακοπη καθολου.

vasiliou
09-06-08, 10:19
Εγω πιστευω πως δεν θα γινει διακοπη καθολου.

Eγω πιστευω πως αν τους ρωτήσεις θα σου πουν ναι ετσι θα γίνει!
Αλλα στην πράξει θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις,γιατι θα σε κόψουν εστω και για λιγο και θα χάσεις την πόρτα και μετά θα μπεις στην ουρά!
Επίσης θα χάσεις το νούμερο αν τους πεις διακοπή!Έκτος αν πας οτε,και μετα ξανά τελλας!

brell
09-06-08, 14:23
http://www.adslgr.com/forum/images/editor/separator.gifΤο φορητό πρέπει να είναι μάρκας Fujitsu-Siemens core duo με 2 gb μνήμη και 150 σκληρό δίσκο...
Η δέσμευση δύο χρόνια τουλάχιστον και τιμή πακέτου 35 ευρώ.
Όλα τα ανωτέρω με κάθε επιφύλαξη.....

manoz
10-06-08, 11:35
Που είναι η προσφορά οεοο;

BELIS
10-06-08, 12:06
έλα ντε, που είναι????Άντε και θέλω να βάλω και στο σπίτι των γονιών μου!!!

kostantis
10-06-08, 12:09
Τι λαπτοπ να δινουν αραγε??Με επεξεργαστη απο gameboy??:lol:

Mouse Potato
10-06-08, 14:24
Τι λαπτοπ να δινουν αραγε??Με επεξεργαστη απο gameboy??:lol:

:lol::lol: Απ' ότι φαίνεται δεν το δίνουν ούτε κι αυτό :whistle:

brell
10-06-08, 15:20
Παίδες,η προσφορά με τον φορητό θα γίνει,αλλά θα υπάρχουν λίγα κομμάτια και όποιος προλάβει..

Mouse Potato
10-06-08, 17:05
Νομίζω πως το παρόν νήμα μπορεί να κλειδωθεί αφού υπάρχει η προσφορά επίσημα εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=210488) :lock:

@ ADSLgr.com All rights reserved.