PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαμηλό Upload



blugosi
06-06-08, 08:51
Καλημέρα,

Χθες το βράδυ συνδέθηκε η γραμμή Conn-x 24 στο σπίτι μου. Με ρούτερ Linksys WAG200G συγχρονίζει λίγο κάτω από τα 8 στο download και γύρω στα 750 στο upload.

Παρόλα αυτά, το upload είναι υπερβολικά αργό, τουλάχιστον στην αποστολή mail μέσω του server της ΟΤΕΝΕΤ.

Σε άλλους που έχουν παραπλήσια στοιχεία γραμμής, πως είναι η ταχύτητα στο στείλε?

Ευχαριστώ!

pnikolo
06-06-08, 19:36
Καλημέρα,

Χθες το βράδυ συνδέθηκε η γραμμή Conn-x 24 στο σπίτι μου. Με ρούτερ Linksys WAG200G συγχρονίζει λίγο κάτω από τα 8 στο download και γύρω στα 750 στο upload.

Παρόλα αυτά, το upload είναι υπερβολικά αργό, τουλάχιστον στην αποστολή mail μέσω του server της ΟΤΕΝΕΤ.

Σε άλλους που έχουν παραπλήσια στοιχεία γραμμής, πως είναι η ταχύτητα στο στείλε?

Ευχαριστώ!

Αυτο δεν ειναι ενδειξη αργου upload. Εκει πεζουν ρολο ο mail server κλπ.
Για να μετρησεις το upload ανεβαζεις ενα αρχειο γυρω στα 10 Mb στον λογαριασμο σου στον ftp server της οτενετ μεσω ενος ftp client και βλεπεις την ταχυτητα σου απο εκει και μονο. ;)

blugosi
06-06-08, 20:53
Αυτο δεν ειναι ενδειξη αργου upload. Εκει πεζουν ρολο ο mail server κλπ.
Για να μετρησεις το upload ανεβαζεις ενα αρχειο γυρω στα 10 Mb στον λογαριασμο σου στον ftp server της οτενετ μεσω ενος ftp client και βλεπεις την ταχυτητα σου απο εκει και μονο. ;)

Έχεις δίκιο, τελικά μου δίνει 72ΚΒytes/sec με upstream 726 kbιts/sec στη γραμμή DSL.
Κατεβάζω με 830 Kbytes/sec οπότε τελικά η ταχύτητα είναι ΟΚ.

Πάντως τώρα το απόγευμα, με έχει πετάξει έξω αρκετές φορές, όχι η γραμμή αλλά το Internet. Στα καλά καθούμενα χάνει ΙΡ και ενώ η γραμμή δείχνει καθαρή αποτυγχάνει να πάρει ΙΡ και μπαίνει μετά από λίγα λεπτά τελικά....

Θα το παρακολουθήσω...

@ ADSLgr.com All rights reserved.