PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

Rebel Scum
28-02-10, 22:39
Πάλι καλά που είστε και εσείς ρε wi fi να προστατεύετε τους ΠΑΟΚτσήδες και να τους ανοίγετε τα μάτια...

wi fi thief
28-02-10, 23:42
Έλα wi fi thief , όλα καλά?
Είναι ωραίο πράγμα να έχεις άδεια και να ετοιμάζεις τις βαλίτσες σου για αναχώρηση , βλέποντας Greek Super Leauge .

Αυτά.

η καλυτερη φαση :cool:


Πάλι καλά που είστε και εσείς ρε wi fi να προστατεύετε τους ΠΑΟΚτσήδες και να τους ανοίγετε τα μάτια...

ευχαριστω! :)

αν και το post γραφτηκε την ωρα που εγινε το ανθρωπινο λαθος στο καραισκακη, ητανε προφητικο και για τη νεα σμυρνη...:whistle:
σιγα τη μαγκια, δεν ειναι δυσκολο να μαντεψεις ποτε και για ποιον θα κανουνε λαθη οι ανθρωποι... :p

xabikos
01-03-10, 02:12
Μόλις είδα τα στιγμιότυπα από τα τις δυο πανάξιες νίκες των άλλων δυο διεκδικητών του τίτλου. Εντάξει το πιάσαμε το νόημα. Είπα ότι αν κερδίσουμε όλα τα υπόλοιπα ματς έχουμε πιθανότητες να πάρουμε το πρωτάθλημα. Ε το παίρνω πίσω. Όταν εμείς για να πάρουμε κόκκινη υπέρ μας πρέπει να μας σπάσουν τα πόδια και οι άλλοι παίρνουν πέναλτι που δεν θα έδινε ούτε ο Πατέρας και ο άλλος παίζει καράτε μέσα στην περιοχή και δεν συμβαίνει τίποτα τότε δεν παίρνεις πρωτάθλημα.
Τόσα χρόνια αυτό που ακούγαμε ήταν κάντε ομάδα πρώτα και μετά να έχετε απαιτήσεις για πρωτάθλημα. Ε και τώρα που έχουμε την καλύτερη ομάδα τι έγινε;;; Μάλλον πρέπει να είμαστε τρεις φορές καλύτεροι μήπως και μας αφήσουν. Και θα παρακαλέσω τους φιλάθλους των άλλων ομάδων να μην σχολιάσουν το ποστ μου γιατί δεν θα καταφέρω μάλλον να απαντήσω σε κόσμια πλαίσια. ;)

Rebel Scum
01-03-10, 02:41
ευχαριστω! :)

αν και το post γραφτηκε την ωρα που εγινε το ανθρωπινο λαθος στο καραισκακη, ητανε προφητικο και για τη νεα σμυρνη...:whistle:
σιγα τη μαγκια, δεν ειναι δυσκολο να μαντεψεις ποτε και για ποιον θα κανουνε λαθη οι ανθρωποι... :p

Μιζέρια, γκρίνια και όπως θες πες το....θα μιλούν για πολλά χρόνια για το πέναλτυ αυτό που ο αμυντικός δεν πλησιάσε ούτε καν στο μέτρο το Νινί.


@xabikos σέβομαι φίλε μου την επιθυμία σου να μην σχολιαστείς αλλά επίτρεψε μου να σε βρίσκω λάθος...ακόμα και αν διαφωνέις πρέπει να μιλάς. Εκτός αν θεωρείς συζήτηση το να έρθουν κι άλλοι ΠΑΟΚτσήδες (ή και τρίτοι που θέλουν να ενισχύσουν το προφίλ του αδικημένου για τις δικές τους ομάδες) για να φωνάξουν για τη σφαγή που έγινε....

jded
01-03-10, 02:45
αν και το post γραφτηκε την ωρα που εγινε το ανθρωπινο λαθος στο καραισκακη, ητανε προφητικο και για τη νεα σμυρνη...:whistle:
σιγα τη μαγκια, δεν ειναι δυσκολο να μαντεψεις ποτε και για ποιον θα κανουνε λαθη οι ανθρωποι... :p
Νομίζω ότι και το Σάββατο είχε παιχνίδι για το πρωτάθλημα. Μάλλον δε θα είχε ανθρώπινα λάθη να αναφέρεις εκεί....:whistle:

subzer0
01-03-10, 02:47
xabikos δεν στα είπανε καλά.
Του ΠΑΟ το πέναλτι ήταν πεντακαθαρότατο και στον Ολυμπιακό δεν δόθηκε πασικαταφανεστότατο πέναλτι.
Άλλωστε εσύ δεν δικαιούσαι να μιλάς γιατί έχεις τον Γκαρσία που πέρυσι ήταν τσεκούρι , έχεις χρέη , σου έχουν φτιάξει γήπεδο , μπλα , μπλα , μπλα , μπλα.

Και γελάει όλος ο κόσμος.

xabikos
01-03-10, 10:20
Ρε συ Sub ειλικρινά το πρωτάθλημα δεν με νοιάζει καθόλου. Τέτοια πρωταθλήματα δε μου λένε κάτι. Αν η έβδομη θέση έδινε απ ευθείας πρόκριση στους ομίλους του Ch L θα ήθελα να βγω έβδομος και να αφήσω το πρωτάθλημα στους Πρασινοκόκκινους να έχουν να χαίρονται. Τα φράγκα μας λείπουν εμάς και δυστυχώς μόνο από εκεί μπορούμε να τα βρούμε γι αυτό τσαντίζομαι και εκνευρίζομαι τόσο πολύ.

@Rebel να πούμε τι δηλαδή; Μέχρι τώρα μας τα έλεγαν οι παλιοί για τις σφαγές. Τώρα τα βλέπουμε και εμείς. Σε δέκα χρόνια όλοι θα λένε ναι είχατε καλή ομάδα αλλά δεν ήσασταν για πρωτάθλημα. Απλά τα πράγματα.

skapetis
01-03-10, 11:28
Ποιο δαιμόνιο Error, ποιος τα πιστεύει αυτα. Όλη τη βδομάδα φώναζατε και λέγατε διαφορά για τις τιμές και τον Πανόπουλο και τελικά βρέθηκαν 1000 άτομα του ΠΑΟΚ με δωρεάν προσκλήσεις, οι γηπεδούχοι οπαδοί έμειναν έξω και τελικά η Ξάνθη έπαιζε....εκτός έδρας.

Spanos, αναρωτήσου πρώτα πώς κέρδισες στη Ν. Σμύρνη με τη βουτιά του Νίνη και έμεινες στην κορυφή της βαθμολογίας και μετά έλα να λύσεις το πρόβλημα με τις προσκλήσεις που βρέθηκαν στα χέρια των οπαδών του ΠΑΟΚ.
αν ψάχνεις για συνωμοσίες, αναρωτήσου γιατί η ομάδα σου περπατούσε στο 0-2 με την Καβάλα :whistle::whistle::whistle:


Σε τέτοιες περιπτώσεις καλό είναι να κάνεις ότι έκανες μετά το 0-2 με καβάλα και το 2-1 με τον παοκ, που είχες "εξαφανιστει" από τα φόρουμ ;)

Rebel Scum
01-03-10, 12:39
@Rebel να πούμε τι δηλαδή; Μέχρι τώρα μας τα έλεγαν οι παλιοί για τις σφαγές. Τώρα τα βλέπουμε και εμείς. Σε δέκα χρόνια όλοι θα λένε ναι είχατε καλή ομάδα αλλά δεν ήσασταν για πρωτάθλημα. Απλά τα πράγματα.

Απλά εγώ προσωπικά δεν είδα χτες σφαγή με την έννοια της λέξης.

Ναι ο Νίνης εκμαίευσε το πέναλτι και να δεχτώ ότι ο διαιτητής ίσως να μην το έδινε σε κάποια άλλη ομάδα....αλλά....μέχρι τώρα το πρωτάθλημα έχει πάει "καλά" από άποψη διαιτησίας και η δική σου ομάδα ειδικότερα δεν έχει αδικηθεί καταφανώς.

Δεύτερον ο ΠΑΟ κέρδισε με 2-0 ....ξέρω ότι θα μου πεις ότι αν δεν το είχε δώσει το ματς μπορεί να είχε πάει διαφορετικά...αλλά με μπορεί δεν γίνεται να μιλάς για σφαγή.

Τέλος προτρέχεις...το πρωτάθλημα δεν έχει τελειώσει.

ΥΓ. Αν μιλάμε για στήσιμο της διαιτησίας ο ΠΑΟ θα είχε σπρωχτεί να πάρει διπλά με ΑΕΚ και Άρη και χ με εσένα που από αγωνιστικής πλευράς τα άξιζε.

xabikos
01-03-10, 12:45
Ναι ο Νίνης εκμαίευσε το πέναλτι και να δεχτώ ότι ο διαιτητής ίσως να μην το έδινε σε κάποια άλλη ομάδα....αλλά....μέχρι τώρα το πρωτάθλημα έχει πάει "καλά" από άποψη διαιτησίας και η δική σου ομάδα ειδικότερα δεν έχει αδικηθεί καταφανώς.

Έτσι λες ε; Πρόχειρα θα σου πω δυο ακυρωμένα γκολ με Πανιώνιο και Ατρόμητο σε ματς που έληξαν 0-0. Θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα;; Μάλλον ε;

Ειλικρινά θέλω να δώσει ένα τέτοιο πέναλτι στον Ολυμπιακό μέσα στο Οακα ή να μην δώσει ένα πέναλτι σαν αυτό του Ατρόμητου στον Ολυμπιακό και να κάθομαι και να γελάω μετά.

Rebel Scum
01-03-10, 12:49
Έτσι λες ε; Πρόχειρα θα σου πω δυο ακυρωμένα γκολ με Πανιώνιο και Ατρόμητο σε ματς που έληξαν 0-0. Θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα;; Μάλλον ε;

Ειλικρινά θέλω να δώσει ένα τέτοιο πέναλτι στον Ολυμπιακό μέσα στο Οακα ή να μην δώσει ένα πέναλτι σαν αυτό του Ατρόμητου στον Ολυμπιακό και να κάθομαι και να γελάω μετά.

Φίλε δεν θα μπω στο παιχνίδι του μετρήματος των πέναλτι και των οφσάιντ γιατί πρώτον δεν ασχολούμαι τόσο πολύ ώστε να θυμάμαι φάσεις και δεύτερον πραγματικά θα χάσουμε την μπάλα και θα μνημονεύει ο καθένας από μια φάση που έκοψε βαθμό από την ομάδα του.

Και δεν το λέω τώρα αυτό που στην ατμόσφαιρα πλανάται ότι ο ΠΑΟ κάνει κουμάντο....πάντα έτσι ήμουν ακόμα και όταν ο ΟΣΦΠ είχε την παράγκα.

Burning Skies
01-03-10, 12:59
Και δεν το λέω τώρα αυτό που στην ατμόσφαιρα πλανάται ότι ο ΠΑΟ κάνει κουμάντο....πάντα έτσι ήμουν ακόμα και όταν ο ΟΣΦΠ είχε την παράγκα.

Τι ωραία που τα λες βρε Rebel...:rolleyes:

subzer0
01-03-10, 13:07
Και να μην ξεχνάμε παίδες πως ο Καλόπουλος είναι Σαλονικιός και ΠΑΟΚτσης.

Rebel Scum
01-03-10, 14:35
Τι ωραία που τα λες βρε Rebel...:rolleyes:

Γιατί ρε Burning σαρκασμός; Τα έχουμε ξαναπεί αυτά...είμαι από τους λίγους που λέει ότι ο ΠΑΟ έχει πάρει τον έλεγχο της διαιτησίας....αλλά μέσα στο γήπεδο αυτός ο έλεγχος δεν έχει μετουσιωθεί σε εύνοια που αλλοιώνει αποτελέσματα.

Τέλοσπάντων το κόβω εδώ γιατί πραγματικά άκρη δε πρόκειται να βγει.

Burning Skies
01-03-10, 15:22
Γιατί ρε Burning σαρκασμός; Τα έχουμε ξαναπεί αυτά...είμαι από τους λίγους που λέει ότι ο ΠΑΟ έχει πάρει τον έλεγχο της διαιτησίας....αλλά μέσα στο γήπεδο αυτός ο έλεγχος δεν έχει μετουσιωθεί σε εύνοια που αλλοιώνει αποτελέσματα.

Τέλοσπάντων το κόβω εδώ γιατί πραγματικά άκρη δε πρόκειται να βγει.

Εγω αναφερθηκα στην προσεκτικη επιλογη των λεξεων σου (που τις εχω σε bold).
Μου φαινεται βλεπεις λιγο "βολικη"...

Οσο για αυτα που λες τωρα, συμφωνω οτι καλο θα ειναι να το κοψουμε εδω γιατι ακρη δεν βγαινει.

Απλα θα πω (χωρις να εχει ουσια η οποια αντιπαραθεση) οτι παρα το γεγονος οτι προσωπικα ειδα ευνοια χθες στο δικο σας ματς και οχι στο δικο μας, οπου τα λαθη κατ'εμε ηταν μοιρασμενα (και δεν με ενδιαφερει τι προαγουν τα ΜΜΕ) ΓΕΝΙΚΑ συμφωνω με τον xabiko. Τον ΠΑΟΚ ΔΕΝ προκειται να τον αφησουΜΕ να παρει πρωταθλημα.
Και φυσικα εννοω στη δεδομενη περιπτωση που η διαφορα ειναι μικρη, διοτι στην κατασταση που βρισκομαστε ο ΠΑΟΚ θα μπορουσε να ειχε ξεφυγει και με 10 ποντους και δεν θα τον αγγιζε κανεις (μονο σε αυτο δηλαδη διαφωνω με τον xabiko).

Και θα επαναλαβω οτι προσωπικα επιθυμω να παρει ο ΠΑΟΚ το πρωταθλημα (και θεωρω οτι αυτο θα ειναι το καλυτερο για ΟΛΟΥΣ μας - ακομη και για σας)...

Rebel Scum
01-03-10, 15:38
Ναι για το ποδόσφαιρο καλύτερο είναι να το πάρει ο ΠΑΟΚ.

Αλλά το θεωρώ υποκριτικό να βγω να πω ότι θέλω να το πάρει ο ΠΑΟΚ από τη στιγμή που υποστηρίζω τον ΠΑΟ και θέλω να το πάρει η ομάδα μου. Οπαδός δηλώνω απλά προσπαθώ να είμαι το δυνατόν αντικειμενικός.

ΥΓ. Και το πλανάται ας συμφωνήσω ότι ακούγεται λίγο υπεκφυγή...να το επαναδιατυπώσω : Η παράγκα του ΠΑΟ.;)

Burning Skies
01-03-10, 16:45
Ναι για το ποδόσφαιρο καλύτερο είναι να το πάρει ο ΠΑΟΚ.

Αλλά το θεωρώ υποκριτικό να βγω να πω ότι θέλω να το πάρει ο ΠΑΟΚ από τη στιγμή που υποστηρίζω τον ΠΑΟ και θέλω να το πάρει η ομάδα μου. Οπαδός δηλώνω απλά προσπαθώ να είμαι το δυνατόν αντικειμενικός.

Μπα το εννοώ. Και δεν είναι θέμα αντικειμενικότητας ή φιλαθλου ιδιοτητας (αυτα δεν εχουν σχεση με μενα).
Την ομαδα μου σκεφτομαι πρωτιστως και παλι. Θελω να το παρει ο ΠΑΟΚ διοτι αφενος δεν γουσταρω να το παρετε εσεις και αφετερου αν το παρουμε εμεις θα βγει μαγκας ο θειος παρα τα φετινα του εγκληματα.

Απλα τυγχανει να ειναι και η καλυτερη εκδοχη για ολους μας - αφου θεωρω οτι θα ξυπνησουν πολλα προβατα και καποιοι θα αναγκαστουν να σοβαρευτουν.


ΥΓ. Και το πλανάται ας συμφωνήσω ότι ακούγεται λίγο υπεκφυγή...να το επαναδιατυπώσω : Η παράγκα του ΠΑΟ.;)

Τωρα μαλιστα. Και για να μην υπαρχει παρανοηση εννοω οτι εισαι σωστος με γνωμωνα τις αποψεις σου. Διοτι εγω εχω πει πολλακις οτι η παραγκα υπηρχε ανεκαθεν αλλα δεν ειχε συγκεκριμενο χρωμα καθως και οτι συντηρειται πρωτιστως λογω της νοοτροπιας μας...

Spanos
01-03-10, 16:52
Σε τέτοιες περιπτώσεις καλό είναι να κάνεις ότι έκανες μετά το 0-2 με καβάλα και το 2-1 με τον παοκ, που είχες "εξαφανιστει" από τα φόρουμ ;)

Eίσαι σίγουρος οτι μιλάς για εμένα;:what:

Rebel Scum
01-03-10, 16:57
Μπα το εννοώ. Και δεν είναι θέμα αντικειμενικότητας ή φιλαθλου ιδιοτητας (αυτα δεν εχουν σχεση με μενα).
Την ομαδα μου σκεφτομαι πρωτιστως και παλι. Θελω να το παρει ο ΠΑΟΚ διοτι αφενος δεν γουσταρω να το παρετε εσεις και αφετερου αν το παρουμε εμεις θα βγει μαγκας ο θειος παρα τα φετινα του εγκληματα.

Απλα τυγχανει να ειναι και η καλυτερη εκδοχη για ολους μας - αφου θεωρω οτι θα ξυπνησουν πολλα προβατα και καποιοι θα αναγκαστουν να σοβαρευτουν.

Εμ έχεις 12 στα 13 σε παίρνει να είσαι λίγο large ;)




Τωρα μαλιστα. Και για να μην υπαρχει παρανοηση εννοω οτι εισαι σωστος με γνωμωνα τις αποψεις σου. Διοτι εγω εχω πει πολλακις οτι η παραγκα υπηρχε ανεκαθεν αλλα δεν ειχε συγκεκριμενο χρωμα καθως και οτι συντηρειται πρωτιστως λογω της νοοτροπιας μας...

Μάλλον δεν διέκρινες λίγο τον σαρκασμό μου....

Τέλοσπάντων είχαμε δεν είχαμε το κάναμε πάλι κ*λο το θέμα της διαιτησίας....χωρίς καν να έχει βγει ο πρωταθλητής. Στις υγείες μας και εις ανώτερα. over and out.

Rezwalker
02-03-10, 00:52
Μητρόπουλος: «Ο Π.Α.Ο.Κ. δεν θα πάρει το πρωτάθλημα λόγω διαιτησίας» (http://troktiko.blogspot.com/2010/03/blog-post_5693.html)

"Ο ΒΙΕΡΙΝΙΑ ΘΕΛΕΙ ΤΡΕΙΣ ΛΕΤΟ ΚΑΙ 20 ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ"

Ο πρώην πρόεδρος της ΕΠΑΕ και εκδότης αθλητικής εφημερίδας, Βίκτωρας Μητρόπουλος μίλησε στο «Αθλητικό Metropolis» σχετικά με ένα δημοσίευμα στην εφημερίδα του ότι ο Π.Α.Ο.Κ. δεν θα πάρει το πρωτάθλημα, παρότι έχει καλύτερη ομάδα από τον Παναθηναικό και τον Ολυμπιακό...



...Ο κ. Μητρόπουλος είπε: «Ο Π.Α.Ο.Κ. δεν θα πάρει το πρωτάθλημα λόγω διαιτησίας και οικονομικών. Είδαν όλοι την φάση στον αγώνα Ολυμπιακού-Ατρομήτου που είναι ο ορισμός του πέναλτι. Και το πέναλτι που κέρδισε ο Νίνης είναι αμφισβητούμενο. Η διαιτησία θα παίξει καθοριστικό ρόλο στο να κερδίσουν το πρωτάθλημα ένας από τους δύο «μεγάλους» της Αθήνας. Το πρωτάθλημα θα κριθεί σε ένα σφύριγμα, αν δίνονταν χθες στον Ατρόμητο, ο Ολυμπιακός ίσως να έμενε εκτός διεκδίκησης. Στο δεύτερο σκέλος, ο Π.Α.Ο.Κ. δεν μπορεί εύκολα να αντεπεξέλθει μετά τις δύο αυξήσεις κεφαλαίου, την στιγμή που έχει καταφέρει να μειώσει τα χρέη. Επενδυτής του Π.Α.Ο.Κ. είναι ο κόσμος του αλλά φτάνει; Δεν φτάνει. Το γεγονός ότι υπάρχει οικονομική στενότητα είναι ένας παράγοντας έστω στο 20% και αν βάλετε την διαιτησία μαζί, τότε καταλαβαίνει κανείς την δυσκολία» και συμπλήρωσε: «Η επόμενη αγωνιστική είναι κρίσιμη, το παιχνίδι Ηρακλή-Ολυμπιακού είναι σημαντικό. Αν χάσει ο Ολυμπιακός μένει εκτός τίτλου, αν έρθει ισοπαλία μένει 80% εκτός τίτλου. Θεωρώ ότι το παιχνίδι με τον άρη θα είναι καθοριστικό για την πορεία του Π.Α.Ο.Κ. είναι το ντέρμπι των «αιωνίων». Επίσης ο Παναθηναικός θα έχει δύσκολο παιχνίδι με την Τρίπολη, ενώ ο Ολυμπιακός παίζει με τον ΠΑΣ που θα παλέψει για τον πόντο.

Ο Αστέρας Τρίπολης ενδιαφέρεται για την σωτηρία του και θέλει να κερδίσει. Ο Παναθηναικός έχει δείξει ότι δεν χάνει εύκολα στο ΟΑΚΑ. Ο Ολυμπιακός δεν είναι ο περσινός, με τον Ατρόμητο περιμένανε πότε θα σφυρίξει το τέλος. Για τον Π.Α.Ο.Κ. θα χρήματα του Champions League μπορεί να είναι σωτήρια γιατί σβήνουν τα χρέη, αλλά και για τους άλλους δύο είναι σημαντικότατα και δεν θα τα αφήσουν εύκολα. Δύσκολα ο ΠΑΟΚ να ωφεληθεί από την κόντρα Παναθηναικού-Ολυμπιακού».

Ο κ. Μητρόπουλος τόνισε: «Δεν με στεναχωρεί αυτό που βλέπω με τα λάθη και τα πέναλτι. Με στεναχωρεί ότι αυτοί οι άνθρωποι μένουν ατιμώρητοι. Γίνονται και ανθρώπινα λάθη, αν είναι ο διαιτητής μακριά, τότε έκανε λάθος. Αν είναι στο ένα μέτρο, δεν μπορώ να πω ότι κάνει λάθος. Ποιος κυβερνάει την ποδοσφαιρική Ελλάδα; Ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναικός. Όταν θέλησα να βοηθήσω στα διοικητικά τον ΠΑΟΚ, το έκανα όχι γιατί είμαι αντίπαλος με τον Παναθηναικό και τον Ολυμπιακό, αλλά επειδή δεν άντεχα άλλο αυτή την κατάσταση».

Για την πιθανή συνεργασία Ολυμπιακού-Β. Γκαγκάτση είπε: «Είναι σίγουρη η συνεργασία του Ολυμπιακού με τον Βασίλη Γκαγκάτση, έχει αθωωθεί από τις πρώτες κατηγορίες, πιστεύει ότι θα αθωωθεί και από το δεύτερο σκέλος. Αν ο Κόκκαλης παραμείνει, θεωρώ σίγουρη την συνεργασία με τον Βασίλη Γκαγκάτση, που είναι ένας τεχνοκράτης και μπορεί να προσφέρει σε οποιαδήποτε ομάδα» ενώ συμπλήρωσε για την διαιτησία: «Οι δύο μεγάλοι της Αθήνας θα παίρνουν τα σφυρίγματα μαζί τους, με εξαίρεση το ντέρμπι. Αν χρειαστεί να γίνει κάτι κατά του Π.Α.Ο.Κ. δεν νομίζω ότι θα έχουν κάποιον ενδοιασμό».

Επίσης ανέφερε για τον Βιειρίνια: «Ο Βιερίνια θέλει τρεις Λέτο και είκοσι Μήτρογλου. Το καλοκαίρι θα ασχοληθούν οι δύο της Αθήνας μαζί του, το θεωρώ δεδομένο. Εγώ θα το έκανα γιατί είναι εκπληκτικός παίκτης. Και εκεί αναφέρομαι στα οικονομικά του ΠΑΟΚ, θα μπορέσει να διατηρήσει τους παίκτες που θέλει το καλοκαίρι; Θέλω ο ΠΑΟΚ να είναι το αντίβαρο της Αθήνας».

Μιλώντας για τον Μάκη Ψωμιάδη είπε: «Ο Μάκης Ψωμιάδης έχει βάλει τα... γυαλιά σε όλους. Δημιούργησε την ΑΕΚ, τον Ακράτητο και τώρα πήγε στην Καβάλα και την έχει κάνει εκπληκτική ομάδα. Έχει τρομερό... μάτι, του βγάζω το καπέλο. Η Καβάλα δεν έχει ευνοηθεί από την διαιτησία, θα έλεγα ότι έχει αδικηθεί, έχει πολύ καλή ομάδα».

http://www.metropolisradio.gr/mitropoulos-%C2%ABo-paok-den-tha-pari-to-protathlima-logo-dietisias%C2%BB

subzer0
02-03-10, 00:55
Διάβασα πως χτες στην Νέα Σμύρνη φώναζαν οι Πάνθηρες : «Αυτό είναι σωστό, πρωτάθλημα στον ΠΑΟΚ να βάλλεται μυαλό» και μετά συνέχισε όλο το γήπεδο.
Και επειδή οι δηλώσεις του Τσακίρη , περί ΠΟΚ και πως είναι η καταστροφή του Ελληνικού ποδοσφαίρου , θεωρήθηκαν γραφικές , τότε η αντίδραση των φιλάθλων του Πανιωνίου πως κρίνεται?

Spanos
02-03-10, 01:19
Διάβασα πως χτες στην Νέα Σμύρνη φώναζαν οι Πάνθηρες : «Αυτό είναι σωστό, πρωτάθλημα στον ΠΑΟΚ να βάλλεται μυαλό» και μετά συνέχισε όλο το γήπεδο.
Και επειδή οι δηλώσεις του Τσακίρη , περί ΠΟΚ και πως είναι η καταστροφή του Ελληνικού ποδοσφαίρου , θεωρήθηκαν γραφικές , τότε η αντίδραση των φιλάθλων του Πανιωνίου πως κρίνεται?

Η πολεμική ατμόσφαιρα υπήρχε πριν δωθεί το πέναλτι, δυναμιτάκια, αντικείμενα στον πάγκο, "αλβανέ" οσο για τις δηλώσεις Τσακίρη εντάξει αλλα και αυτός δε χτύπησε το μάτς με τον Ολυμπιακό γιατι δεν έβαλαν τους δυο καλύτερους Κουμουρτζί και Εστογιανόφ ενώ χτές έπαιξε ο Κουμουρτζής και θα έπαιζε ο Εστογιανόφ αν δεν είχε τον ατυχή τραυματισμό και για το γκόλ του ΠΑΟΚ στη Ν. Σμύρνη γαργάρα. Λαμόγια είναι, μη τους ακούτε.

Gordito
02-03-10, 01:26
Μητρόπουλος: «Ο Π.Α.Ο.Κ. δεν θα πάρει το πρωτάθλημα λόγω διαιτησίας» (http://troktiko.blogspot.com/2010/03/blog-post_5693.html)

"Ο ΒΙΕΡΙΝΙΑ ΘΕΛΕΙ ΤΡΕΙΣ ΛΕΤΟ ΚΑΙ 20 ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ"

Ο πρώην πρόεδρος της ΕΠΑΕ και εκδότης αθλητικής εφημερίδας, Βίκτωρας Μητρόπουλος μίλησε στο «Αθλητικό Metropolis» σχετικά με ένα δημοσίευμα στην εφημερίδα του ότι ο Π.Α.Ο.Κ. δεν θα πάρει το πρωτάθλημα, παρότι έχει καλύτερη ομάδα από τον Παναθηναικό και τον Ολυμπιακό...



...Ο κ. Μητρόπουλος είπε: «Ο Π.Α.Ο.Κ. δεν θα πάρει το πρωτάθλημα λόγω διαιτησίας και οικονομικών. Είδαν όλοι την φάση στον αγώνα Ολυμπιακού-Ατρομήτου που είναι ο ορισμός του πέναλτι. Και το πέναλτι που κέρδισε ο Νίνης είναι αμφισβητούμενο. Η διαιτησία θα παίξει καθοριστικό ρόλο στο να κερδίσουν το πρωτάθλημα ένας από τους δύο «μεγάλους» της Αθήνας. Το πρωτάθλημα θα κριθεί σε ένα σφύριγμα, αν δίνονταν χθες στον Ατρόμητο, ο Ολυμπιακός ίσως να έμενε εκτός διεκδίκησης. Στο δεύτερο σκέλος, ο Π.Α.Ο.Κ. δεν μπορεί εύκολα να αντεπεξέλθει μετά τις δύο αυξήσεις κεφαλαίου, την στιγμή που έχει καταφέρει να μειώσει τα χρέη. Επενδυτής του Π.Α.Ο.Κ. είναι ο κόσμος του αλλά φτάνει; Δεν φτάνει. Το γεγονός ότι υπάρχει οικονομική στενότητα είναι ένας παράγοντας έστω στο 20% και αν βάλετε την διαιτησία μαζί, τότε καταλαβαίνει κανείς την δυσκολία» και συμπλήρωσε: «Η επόμενη αγωνιστική είναι κρίσιμη, το παιχνίδι Ηρακλή-Ολυμπιακού είναι σημαντικό. Αν χάσει ο Ολυμπιακός μένει εκτός τίτλου, αν έρθει ισοπαλία μένει 80% εκτός τίτλου. Θεωρώ ότι το παιχνίδι με τον άρη θα είναι καθοριστικό για την πορεία του Π.Α.Ο.Κ. είναι το ντέρμπι των «αιωνίων». Επίσης ο Παναθηναικός θα έχει δύσκολο παιχνίδι με την Τρίπολη, ενώ ο Ολυμπιακός παίζει με τον ΠΑΣ που θα παλέψει για τον πόντο.

Ο Αστέρας Τρίπολης ενδιαφέρεται για την σωτηρία του και θέλει να κερδίσει. Ο Παναθηναικός έχει δείξει ότι δεν χάνει εύκολα στο ΟΑΚΑ. Ο Ολυμπιακός δεν είναι ο περσινός, με τον Ατρόμητο περιμένανε πότε θα σφυρίξει το τέλος. Για τον Π.Α.Ο.Κ. θα χρήματα του Champions League μπορεί να είναι σωτήρια γιατί σβήνουν τα χρέη, αλλά και για τους άλλους δύο είναι σημαντικότατα και δεν θα τα αφήσουν εύκολα. Δύσκολα ο ΠΑΟΚ να ωφεληθεί από την κόντρα Παναθηναικού-Ολυμπιακού».

Ο κ. Μητρόπουλος τόνισε: «Δεν με στεναχωρεί αυτό που βλέπω με τα λάθη και τα πέναλτι. Με στεναχωρεί ότι αυτοί οι άνθρωποι μένουν ατιμώρητοι. Γίνονται και ανθρώπινα λάθη, αν είναι ο διαιτητής μακριά, τότε έκανε λάθος. Αν είναι στο ένα μέτρο, δεν μπορώ να πω ότι κάνει λάθος. Ποιος κυβερνάει την ποδοσφαιρική Ελλάδα; Ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναικός. Όταν θέλησα να βοηθήσω στα διοικητικά τον ΠΑΟΚ, το έκανα όχι γιατί είμαι αντίπαλος με τον Παναθηναικό και τον Ολυμπιακό, αλλά επειδή δεν άντεχα άλλο αυτή την κατάσταση».

Για την πιθανή συνεργασία Ολυμπιακού-Β. Γκαγκάτση είπε: «Είναι σίγουρη η συνεργασία του Ολυμπιακού με τον Βασίλη Γκαγκάτση, έχει αθωωθεί από τις πρώτες κατηγορίες, πιστεύει ότι θα αθωωθεί και από το δεύτερο σκέλος. Αν ο Κόκκαλης παραμείνει, θεωρώ σίγουρη την συνεργασία με τον Βασίλη Γκαγκάτση, που είναι ένας τεχνοκράτης και μπορεί να προσφέρει σε οποιαδήποτε ομάδα» ενώ συμπλήρωσε για την διαιτησία: «Οι δύο μεγάλοι της Αθήνας θα παίρνουν τα σφυρίγματα μαζί τους, με εξαίρεση το ντέρμπι. Αν χρειαστεί να γίνει κάτι κατά του Π.Α.Ο.Κ. δεν νομίζω ότι θα έχουν κάποιον ενδοιασμό».

Επίσης ανέφερε για τον Βιειρίνια: «Ο Βιερίνια θέλει τρεις Λέτο και είκοσι Μήτρογλου. Το καλοκαίρι θα ασχοληθούν οι δύο της Αθήνας μαζί του, το θεωρώ δεδομένο. Εγώ θα το έκανα γιατί είναι εκπληκτικός παίκτης. Και εκεί αναφέρομαι στα οικονομικά του ΠΑΟΚ, θα μπορέσει να διατηρήσει τους παίκτες που θέλει το καλοκαίρι; Θέλω ο ΠΑΟΚ να είναι το αντίβαρο της Αθήνας».

Μιλώντας για τον Μάκη Ψωμιάδη είπε: «Ο Μάκης Ψωμιάδης έχει βάλει τα... γυαλιά σε όλους. Δημιούργησε την ΑΕΚ, τον Ακράτητο και τώρα πήγε στην Καβάλα και την έχει κάνει εκπληκτική ομάδα. Έχει τρομερό... μάτι, του βγάζω το καπέλο. Η Καβάλα δεν έχει ευνοηθεί από την διαιτησία, θα έλεγα ότι έχει αδικηθεί, έχει πολύ καλή ομάδα».

http://www.metropolisradio.gr/mitropoulos-%C2%ABo-paok-den-tha-pari-to-protathlima-logo-dietisias%C2%BB

Αυτα σας ταιζουν εκει πανω;

Και τα αναπαραγετε κιολας;

subzer0
02-03-10, 02:15
Spanos please όχι σε μένα αυτές οι θεωρίες. Μπορείς να ανατρεξεις μερικές σελίδες πιο πριν να δεις ένα κατεβατό που έχω γράψει για αυτά που λες.
Άλλωστε και με εσάς ο Πανιώνιος έπαιξε χωρίς άμυνα λόγω τιμωριών όπως και στο παιχνίδι Πανιώνιος - Ολυμπιακός από το 12ο λεπτό πετούσαν κροτίδες στα κόρνερ οι Πανιώνιοι. Και τι μ´ αυτό?
Αυτό που ανακαλυπτετε φαντάσματα ο ένας στο άλλον είναι δικό σας προνόμιο.

Εγώ ρωτάω πως σας φάνηκε που το γήπεδο φώναζε «Αυτό είναι σωστό, πρωτάθλημα στον ΠΑΟΚ να βάλλεται μυαλό» το οποίο αν δεν κάνω λάθος το φώναζαν μετά το πέναλτι.

@Gordito
Εσάς τι σας ταΐζουν εκεί κάτω?
Ότι ήταν πεντακάθαρη πεναλτάρα του Νίνη?

Spanos
02-03-10, 02:36
Εγώ ρωτάω πως σας φάνηκε που το γήπεδο φώναζε «Αυτό είναι σωστό, πρωτάθλημα στον ΠΑΟΚ να βάλλεται μυαλό» το οποίο αν δεν κάνω λάθος το φώναζαν μετά το πέναλτι.


Εσένα πως σου φαίνεται αυτό που θα φωνάζουν οι αρειανοί τη μεθεπόμενη αγωνιστική; Μα είναι δυνατόν να κάνουμε συζήτηση με βάση τα συνθήματα;

Burning Skies
02-03-10, 02:40
Απ'ολο το post αυτο συγκρατησε ο spanos. :rolleyes:

Spanos
02-03-10, 02:47
Απ'ολο το post αυτο συγκρατησε ο spanos. :rolleyes:

Τι να συγκρατήσω οτι ειναι το ίδιο να μη παίξει ο Εστογιανόφ και ο Κουμουρτζής με το να μη παίξει ο Καστελιόνε;:rolleyes:

Burning Skies
02-03-10, 02:51
Το οτι ψαχνουμε αφντασματα μεταξυ μας (με αποτελεσμα να δειχνουμε γραφικοι στους αλλους) , οπως και το κουτοχορτο που σας πλασαρουν περι πεναλταρας Νινη ουτε που σου περασαν απο το μυαλο; :rolleyes:

alfagamma
02-03-10, 02:54
Αυτα σας ταιζουν εκει πανω;

Και τα αναπαραγετε κιολας;
οχι, καλπικα πρωταθληματα μας ταιζουν.... αλλα δεν θα ειναι πολλα ακομα, αντε ενα με το ζορι, μετα δεν θα ξερετε απο που σας ηρθε.
μ'αρεσει που μιλατε κιολας, θα επρεπε να ντρεπεστε, αλλα σε μια χωρα που βασιλευει η σαπιλα η κομπινα και η απατη τι να περιμενουμε!!!

subzer0
02-03-10, 02:59
Spanos εσύ δεν δίνεις καμμία σημασία στα συνθήματα , εγώ με βάση αυτά , λέω και πιστεύω πως όλοι οι υπόλοιποι φίλαθλοι σας έχουν βαρεθεί.
Δεν έχουν καμμιά αποκλειστική κόντρα οι φίλαθλοι του Πανιωνίου ΜΟΝΟ με τον Παναθηναϊκο.

BTW ο Εστογιαννοφ δεν έπαιξε με τον Ολυμπιακό γιατί είχε αποβληθεί στο αμέσως προηγούμενο παιχνίδι του Πανιωνιου στην Τρίπολη με τον Αστέρα.
Αυτά περί κυνηγών φαντασμάτων.

Burning Skies
02-03-10, 03:07
Μην τους χαλατε την προπαγανδα. Ξερετε ποσα χρονια την εχτιζαν;

Οταν ελεγα οτι οι λοιποι μας εχετε αμφοτερους στην μπουκα και οτι γινομαστε γραφικοι-προκλητικοι απεναντι σας, με δουλευανε.

Rebel Scum
02-03-10, 03:53
Διάβασα πως χτες στην Νέα Σμύρνη φώναζαν οι Πάνθηρες : «Αυτό είναι σωστό, πρωτάθλημα στον ΠΑΟΚ να βάλλεται μυαλό» και μετά συνέχισε όλο το γήπεδο.
Και επειδή οι δηλώσεις του Τσακίρη , περί ΠΟΚ και πως είναι η καταστροφή του Ελληνικού ποδοσφαίρου , θεωρήθηκαν γραφικές , τότε η αντίδραση των φιλάθλων του Πανιωνίου πως κρίνεται?



Εγώ ρωτάω πως σας φάνηκε που το γήπεδο φώναζε «Αυτό είναι σωστό, πρωτάθλημα στον ΠΑΟΚ να βάλλεται μυαλό» το οποίο αν δεν κάνω λάθος το φώναζαν μετά το πέναλτι.


Δεν είναι περίεργο που οι οπαδοί πλην ΟΣΠΦ και ΠΑΟ (άντε και Άρη:p) θέλουν να πάρει ο ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα.

Πέρα από τις αδικίες υπέρ των μεγάλων 2 κυρίως , λογικό είναι να έχουν βαρεθεί να βλέπουν τους ίδιους να το παίρνουν (τα τελευταία χρόνια τον ίδιο) και να θέλουν κάποιο τρίτο. Τι το περίεργο;

Α και επειδή Νεοσυμρνιώτης είμαι οι οπαδοί του Πανιώνιου έχουν ιδιαίτερο μίσος για τον ΠΑΟ (παρότι η δεύτερη ομάδα σε κόσμο εδώ στα πέριξ) λόγω των μεταγραφών πολλών καλών παικτών στο παρελθόν. Αν και τα τελευταία χρόνια πήραν την εκδίκηση τους με τα σαπάκια που έστειλαν προς Παιανία :p

........Auto merged post: Rebel Scum πρόσθεσε 2 λεπτά και 1 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Οταν ελεγα οτι οι λοιποι μας εχετε αμφοτερους στην μπουκα και οτι γινομαστε γραφικοι-προκλητικοι απεναντι σας, με δουλευανε.

Καλά σας έκατσε πάντως φέτος burning...13 χρόνια εξισώθηκαν με ένα έτος που δεν έχει ακόμα τελειώσει...;)

Burning Skies
02-03-10, 07:11
Καλά σας έκατσε πάντως φέτος burning...13 χρόνια εξισώθηκαν με ένα έτος που δεν έχει ακόμα τελειώσει...;)

Αυτο το θεωρω μεγαλη πατατα καθως:
-Το οτι δεν επαιρνες πρωταθλημα δεν σημαινει και οτι δεν ησουν ευνοημενος (και επομενως εισαι και εσυ δικαιως στην μπουκα των αλλων). Δεν το βλεπατε τοσο καιρο αλλα τωρα το λουζεστε (και το χαιρομαι γιατι ειχα ακουσει ενα καρο βλακειες). Το ιδιο ισχυει σε ενα βαθμο και με την Αεκ - και αυτουςε τους εχουν οι περισσοτεροι στην μουκα.
-Δεν ειναι ολοι 15-20 χρονων. Το ΠΟΚ εχει πολυετη ιστορια ευνοιας. Απλα εναλλασοταν το ποιος επαιρνε το πρωταθλημα. Εσεις νομιζετε πως επειδη ο ΠΑΟΚ ειχε παρει ενα πρωταθλημα οταν ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ οτι κινουσατε εσεις τα νηματα (κατι που δεν δεχομαι διοτι το ΠΟΚ -πλην ελαχιστων εξαιρεσεων- παντα ηταν ευνοημενο στο συνολο του) θα επρεπε να σας εχει και στην καρδια του.
Ελα ομως που τον εσφαζες και εσυ τοσα χρονια, ασχετα αν επαιρνες πρωταθλημα ή οχι.

Τι τους ενδιαφερει λοιπον τους αλλους αν εμεις βλεπουμε φαντασματα μεταξυ μας;

Και στην τελικη αν κατσει και παρει φετος το πρωταθλημα ο ΠΑΟΚ (μακαρι) θα σημαινει και οτι δεν αδικηθηκε; Θα σβηστουν ολα συμφωνα με την ακυρη λογικη σας; Ολα θα ειναι μελι-γαλα; Αυτο το λεω επειδη ειλικρινα δεν καταλαβαινω αυτο που γραφεις, το θεωρω απο καθε αποψη ακυρο για οποιονδηποτε μη βαζελο.
Σε αυτη την περιπτωση ομως ειμαι σιγουρος οτι οι εκαστοτε Spanoi που επιμενουν οτι ο ΟΣΦΠ εχει μονος του μεχρι σημερα την παραγκα θα κ@λοτουμπιασουν και θα μιλανε για τον μεγαλοψυχο πατερα που ενω κινουσε τα νηματα εδωσε το πρωταθλημα στον ΠΑΟΚ.
Καποιοι βλεπεις ειναι απιστευτα προβλεψιμοι.

subzer0
02-03-10, 08:06
Δεν είναι περίεργο που οι οπαδοί πλην ΟΣΠΦ και ΠΑΟ (άντε και Άρη:p) θέλουν να πάρει ο ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα.

Πέρα από τις αδικίες υπέρ των μεγάλων 2 κυρίως , λογικό είναι να έχουν βαρεθεί να βλέπουν τους ίδιους να το παίρνουν (τα τελευταία χρόνια τον ίδιο) και να θέλουν κάποιο τρίτο. Τι το περίεργο;

Α και επειδή Νεοσυμρνιώτης είμαι οι οπαδοί του Πανιώνιου έχουν ιδιαίτερο μίσος για τον ΠΑΟ (παρότι η δεύτερη ομάδα σε κόσμο εδώ στα πέριξ) λόγω των μεταγραφών πολλών καλών παικτών στο παρελθόν. Αν και τα τελευταία χρόνια πήραν την εκδίκηση τους με τα σαπάκια που έστειλαν προς Παιανία :p


Το ότι οι υπόλοιποι φίλαθλοι θέλουν να πάρει ο ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα το ξέρω και το φαντάζομαι για εκεί που δεν το ξέρω.
Το σκηνικό με τους Πανιώνιους το αναφέρω για 2 λόγους.
1) γιατί πρώτη φορά εκδηλώθηκε αυτή η επιθυμία από άσχετους με ΠΑΟΚτσηδες φιλάθλους.
2) γιατί το σύνθημα έπεσε μετά από αυτό το πέναλτι. Δεν νομίζω να υπήρχε τέτοιο σύνθημα αν δεν υπήρχε τέτοιο πέναλτι.


Και κάτι άσχετο-σχετικό.
Έχω γράψει πως εδώ και έναν χρόνο , τον όμιλο Sport-FM τον έχω κόψει γενικώς.
Επειδή λοιπόν αποφεύγω να κοιτάω έστω και το εξώφυλλο της SportDay , μου διέφυγε πως στην αναφορά της για το Ολυμπιακός - Ατρόμητος και για το πέναλτι που δεν έδωσε στον Ατρόμητο , απλά γράφει : «Μέλμπεργκ - Δεν έκανα πέναλτι» και τίποτα άλλο.
Σαν να διαβάζεις τον Πρωταθλητη δηλαδή.
Μου θύμισε όταν πέρυσι το καλοκαίρι που ήμουνα στου διαόλου την μάνα , χωρίς τηλεόραση , ραδιόφωνο , ίντερνετ που έπεσε στο μάτι μου το εξώφυλλο της SportDay , την επομένη του ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός για τα play-off που ήταν η μοναδική ντεμέκ αντικειμενική εφημερίδα που δεν έγραφε πως έπρεπε να αποβληθεί ο Σιμάο σε εκείνο το παιχνίδι.
Κάποιες μικρές λεπτομέριες , έτσι για να μην ξεχνάμε το τι ρόλο βαράει ο καθένας.

Burning Skies
02-03-10, 10:10
Σωστός ο sub...

Rebel Scum
02-03-10, 12:54
Αυτο το θεωρω μεγαλη πατατα καθως:
-Το οτι δεν επαιρνες πρωταθλημα δεν σημαινει και οτι δεν ησουν ευνοημενος (και επομενως εισαι και εσυ δικαιως στην μπουκα των αλλων). Δεν το βλεπατε τοσο καιρο αλλα τωρα το λουζεστε (και το χαιρομαι γιατι ειχα ακουσει ενα καρο βλακειες). Το ιδιο ισχυει σε ενα βαθμο και με την Αεκ - και αυτουςε τους εχουν οι περισσοτεροι στην μουκα.
-Δεν ειναι ολοι 15-20 χρονων. Το ΠΟΚ εχει πολυετη ιστορια ευνοιας. Απλα εναλλασοταν το ποιος επαιρνε το πρωταθλημα. Εσεις νομιζετε πως επειδη ο ΠΑΟΚ ειχε παρει ενα πρωταθλημα οταν ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ οτι κινουσατε εσεις τα νηματα (κατι που δεν δεχομαι διοτι το ΠΟΚ -πλην ελαχιστων εξαιρεσεων- παντα ηταν ευνοημενο στο συνολο του) θα επρεπε να σας εχει και στην καρδια του.
Ελα ομως που τον εσφαζες και εσυ τοσα χρονια, ασχετα αν επαιρνες πρωταθλημα ή οχι.

Τι τους ενδιαφερει λοιπον τους αλλους αν εμεις βλεπουμε φαντασματα μεταξυ μας;

Και στην τελικη αν κατσει και παρει φετος το πρωταθλημα ο ΠΑΟΚ (μακαρι) θα σημαινει και οτι δεν αδικηθηκε; Θα σβηστουν ολα συμφωνα με την ακυρη λογικη σας; Ολα θα ειναι μελι-γαλα; Αυτο το λεω επειδη ειλικρινα δεν καταλαβαινω αυτο που γραφεις, το θεωρω απο καθε αποψη ακυρο για οποιονδηποτε μη βαζελο.
Σε αυτη την περιπτωση ομως ειμαι σιγουρος οτι οι εκαστοτε Spanoi που επιμενουν οτι ο ΟΣΦΠ εχει μονος του μεχρι σημερα την παραγκα θα κ@λοτουμπιασουν και θα μιλανε για τον μεγαλοψυχο πατερα που ενω κινουσε τα νηματα εδωσε το πρωταθλημα στον ΠΑΟΚ.
Καποιοι βλεπεις ειναι απιστευτα προβλεψιμοι.

Δεν κατάλαβες....δεν υποκρίνομαι ότι ο ΠΑΟ είναι ο αδικημένος...απλά όταν έχεις 12 στα 13 και εμείς 1 τα βέλη λογικά και φυσικά στρέφονται προς εσένα πρώτα και κύρια.

Απλά οι υπόλοιποι βλέπουν και τους 2 με τόσο μίσος που παρότι εσύ ήσουν τα τελευταία χρόνια ο κατά συρροήν δολοφόνος ενώ εγώ ήμουν σκέτος ληστής τραπεζών μπαίνουμε στην ίδια μοίρα.

Δεν διαμαρτύρομαι απλά κάνω μια διαπίστωση περί ψυχολογίας των οπαδών των άλλων ομάδων.

Burning Skies
02-03-10, 13:10
Δεν κατάλαβες....δεν υποκρίνομαι ότι ο ΠΑΟ είναι ο αδικημένος...απλά όταν έχεις 12 στα 13 και εμείς 1 τα βέλη λογικά και φυσικά στρέφονται προς εσένα πρώτα και κύρια.

Απλά οι υπόλοιποι βλέπουν και τους 2 με τόσο μίσος που παρότι εσύ ήσουν τα τελευταία χρόνια ο κατά συρροήν δολοφόνος ενώ εγώ ήμουν σκέτος ληστής τραπεζών μπαίνουμε στην ίδια μοίρα.

Δεν διαμαρτύρομαι απλά κάνω μια διαπίστωση περί ψυχολογίας των οπαδών των άλλων ομάδων.

Δεν καταλαβαινεις κατι πολυ απλο. Οτι εσυ μπορει να εχεις τις αποψεις σου (που για μενα ειναι αυταπατες) περι διακρισεως δολοφονων και ληστων τραπεζων αλλα αυτο οφειλεται απλουστατα στο οτι σου ελειπαν οι τιτλοι (και σου την λεω διοτι εγω στα πετρινα δεν ειχα αυτες τις αυταπατες και γι'αυτο δεν μιλουσα) και επρεπε να δικαιολογησεις καπως αυτη την ελλειψη.

Οι αλλοι ομως εβλεπαν 2 ομαδες (και συνηθως και την Αεκ) να τους σφαζουν διαρκως. Επομενως σαφως και δεν εχουν την δικη σου οπτικη ενω βλεπουν γραφικες και προκλητικες τις κοκορομαχιες μας.

Το οτι οι αλλοι δεν εχουν ΜΜΕ να χειραγωγησουν (οπου γραφονται διαφορα προπαγανδιστικα τσιτατα των ισχυρων) εχει μπερδεψει πολλους ΠΟΚιτες για το τι πιστευει ο υπολοιπος κοσμος. Ρωτα ομως τον οπαδο μιας μικρομεσαιας ομαδας αν βλεπει με διαφορετικο ματι τον ΠΑΟ και τον ΟΣΦΠ.
Και μη νομιζεις οτι στα πετρινα θα σου πει οτι ηταν λιγοτερο αδικημενος απο τον ΟΣΦΠ ή την τελευταια δεκαετια λιγοτερο αδικημενος απο τον ΠΑΟ διοτι απλουστατα δεν εχει νιωσει σχεδον ποτε κατι τετοιο (πλην ελαχιστων season που απλα επιβεβαιωνουν τον κανονα).

Και τον κανονα τον επανελαβαν προσφατα ο Δωνης, ο Τσακιρης, οι φιλοι Παοκτζηδες και τοσοι αλλοι:
"Απεναντι στο ΠΟΚ το 50-50 παει περιπατο"

Και η αδικια σαφως και ειναι κουτο να οριζεται απο το ποιος ειναι πρωταθλητης. Μπορει 10 να ειναι οι δολοφονοι-μνηστηρες (2-3 ειναι για την ακριβεια) αλλα 1 ειναι ειναι ο θρονος - αυτο δεν σημαινει οτι οι αλλοι ηταν λιγοτερο δολοφονοι, δεν παιρνει μονο του το παρασκηνιο πρωταθλημα. Με αυτη τη λογικη το μονο που επιτυγχανεται ειναι να βρισκονται αλλοθι για σωρεια εγκληματων και να υποβαθμιζεται ακομη περισσοτερο το κυρος του τιτλου.

Θεωρω λοιπον οτι μεγαλυτερη αναλυση χρειαζεται η δικη μας ψυχολογια και οχι των λοιπων οπαδων. Αυτοι βλεπουν τα πραγματα πιο απλα και ξεκαθαρα.

Rebel Scum
02-03-10, 13:25
Το ότι οι υπόλοιποι φίλαθλοι θέλουν να πάρει ο ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα το ξέρω και το φαντάζομαι για εκεί που δεν το ξέρω.
Το σκηνικό με τους Πανιώνιους το αναφέρω για 2 λόγους.
1) γιατί πρώτη φορά εκδηλώθηκε αυτή η επιθυμία από άσχετους με ΠΑΟΚτσηδες φιλάθλους.
2) γιατί το σύνθημα έπεσε μετά από αυτό το πέναλτι. Δεν νομίζω να υπήρχε τέτοιο σύνθημα αν δεν υπήρχε τέτοιο πέναλτι.

Δεν διαφωνώ...αλλά δεν λέμε κάτι διαφορετικό νομίζω.

Και εγώ ο ΠΑΟΚ θέλω να το πάρει αν δεν το πάρω εγώ.

Απλά επίτρεψε μου να θεωρώ ότι ακόμα δεν στο έχω κλέψει λόγω του πέναλτι του Νίνη.
Αν αυτό ήταν προεόρτιο και γίνουν εγκλήματα στα επόμενα παιχνίδια τότε θα θέλω να το πάρεις σύ πριν την ομάδα μου.



Και κάτι άσχετο-σχετικό.
Έχω γράψει πως εδώ και έναν χρόνο , τον όμιλο Sport-FM τον έχω κόψει γενικώς.
Επειδή λοιπόν αποφεύγω να κοιτάω έστω και το εξώφυλλο της SportDay , μου διέφυγε πως στην αναφορά της για το Ολυμπιακός - Ατρόμητος και για το πέναλτι που δεν έδωσε στον Ατρόμητο , απλά γράφει : «Μέλμπεργκ - Δεν έκανα πέναλτι» και τίποτα άλλο.
Σαν να διαβάζεις τον Πρωταθλητη δηλαδή.
Μου θύμισε όταν πέρυσι το καλοκαίρι που ήμουνα στου διαόλου την μάνα , χωρίς τηλεόραση , ραδιόφωνο , ίντερνετ που έπεσε στο μάτι μου το εξώφυλλο της SportDay , την επομένη του ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός για τα play-off που ήταν η μοναδική ντεμέκ αντικειμενική εφημερίδα που δεν έγραφε πως έπρεπε να αποβληθεί ο Σιμάο σε εκείνο το παιχνίδι.
Κάποιες μικρές λεπτομέριες , έτσι για να μην ξεχνάμε το τι ρόλο βαράει ο καθένας.

Ακόμα φυλλάδες διαβάζετε ρε παιδιά; Λίγο ιντερνετι και τέρμα.

........Auto merged post: Rebel Scum πρόσθεσε 10 λεπτά και 4 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Δεν καταλαβαινεις κατι πολυ απλο. Οτι εσυ μπορει να εχεις τις αποψεις σου (που για μενα ειναι αυταπατες) περι διακρισεως δολοφονων και ληστων τραπεζων αλλα αυτο οφειλεται απλουστατα στο οτι σου ελειπαν οι τιτλοι (και σου την λεω διοτι εγω στα πετρινα δεν ειχα αυτες τις αυταπατες και γι'αυτο δεν μιλουσα) και επρεπε να δικαιολογησεις καπως αυτη την ελλειψη.

Οι αλλοι ομως εβλεπαν 2 ομαδες (και συνηθως και την Αεκ) να τους σφαζουν διαρκως. Επομενως σαφως και δεν εχουν την δικη σου οπτικη ενω βλεπουν γραφικες και προκλητικες τις κοκορομαχιες μας.

Το οτι οι αλλοι δεν εχουν ΜΜΕ να χειραγωγησουν (οπου γραφονται διαφορα προπαγανδιστικα τσιτατα των ισχυρων) εχει μπερδεψει πολλους ΠΟΚιτες για το τι πιστευει ο υπολοιπος κοσμος. Ρωτα ομως τον οπαδο μιας μικρομεσαιας ομαδας αν βλεπει με διαφορετικο ματι τον ΠΑΟ και τον ΟΣΦΠ.
Και μη νομιζεις οτι στα πετρινα θα σου πει οτι ηταν λιγοτερο αδικημενος απο τον ΟΣΦΠ ή την τελευταια δεκαετια λιγοτερο αδικημενος απο τον ΠΑΟ διοτι απλουστατα δεν εχει νιωσει σχεδον ποτε κατι τετοιο (πλην ελαχιστων season που απλα επιβεβαιωνουν τον κανονα).

Και τον κανονα τον επανελαβαν προσφατα ο Δωνης, ο Τσακιρης, οι φιλοι Παοκτζηδες και τοσοι αλλοι:
"Απεναντι στο ΠΟΚ το 50-50 παει περιπατο"

Διαχρονικά ναι είμαστε το ίδιο ακριβώς...αλλά αν επιμελώς αγνοείς ότι τα τελευταία έχεις 12 και ο ΠΑΟ έχει 1. Γίνεται να είναι και οι δυο το ίδιο ευνοημένοι;

Και να το ξαναπώ για χιλιοστή φορά....δεν κλαίγομαι, γιατί είναι προκλητικό να το παίζει αδικημένος οπαδός των 2. Αλλά δεν μου αρέσει η ισοπέδωση.

Και τέρμα εδώ...αν θες το συνεχίζουμε στα δικά μας νήματα.

Burning Skies
02-03-10, 13:28
Απλά επίτρεψε μου να θεωρώ ότι ακόμα δεν στο έχω κλέψει λόγω του πέναλτι του Νίνη.


Ήδη εχεις ευνοηθει ιδιαιτερα (οπως και εγω) σε σχεση με τον ΠΑΟΚ. Να στο πω χοντρα (επειδη δεν κραταω και τεφτερια οπως αλλοι) μονο τις αποβολες να βαλεις που δεν εχεις παρει ενω επιβαλλοταν αρκουν για να το καταλαβεις.
Η φετινη χρονια ειναι μια τυπικη χρονια της τελευταιας 25ετιας (πιο πριν δεν θυμαμαι) που οι ισχυροι ειχαν εντονη ευνοια εναντι των υπολοιπων. Δεν αλλαξε κατι... Απλα θεωρω οτι τα τελευταια χρονια (σε σχεση με μια δεκαετια πριν) αυτη η ευνοια ειναι λιγοτερο κραυγαλεα - αφου προσεχουν λιγο περισσοτερο οι διαιτητες πως θα σφαξουν...
Οι εξαιρεσεις οπως ειπα ειναι μετρημενες στα δακτυλα του ενος χεριου.

........Auto merged post: Burning Skies πρόσθεσε 2 λεπτά και 19 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Διαχρονικά ναι είμαστε το ίδιο ακριβώς...αλλά αν επιμελώς αγνοείς ότι τα τελευταία έχεις 12 και ο ΠΑΟ έχει 1. Γίνεται να είναι και οι δυο το ίδιο ευνοημένοι;

Και να το ξαναπώ για χιλιοστή φορά....δεν κλαίγομαι, γιατί είναι προκλητικό να το παίζει αδικημένος οπαδός των 2. Αλλά δεν μου αρέσει η ισοπέδωση.

Και τέρμα εδώ...αν θες το συνεχίζουμε στα δικά μας νήματα.[/OFFTOPIC]

Σαφως και γινεται. Σκεψου το λιγο. Δες και αυτο που ειπα περι μνηστηρων-δολοφονων και μοναδικου θρονου.
Οι μνηστηρες δολοφονοι μπορει να εχουν διαφωνιες για τα σημεια (στις οποιες αποδιδουν το χασιμο του θρονου) αλλα ολοι οι αλλοι βλεπουν τις σφαγες τους πιο ξεκαθαρα. Τι τον νοιαζει τον ουδετερο ποιος δολοφονος (και γιατι) καθισε στον θρονο;

yiapap
02-03-10, 13:50
Mπέρνιν, θα ψιλοσυμφωνήσω με τον Rebel.
Το ότι ο Ολυμπιακός έχει πάρει τους τίτλους μοιραία συγκεντρώνει τα βλέματα και την κριτική πολύ περισσότερο από τον ΠΑΟ. Γι αυτό το λόγο άλλωστε πολύ σπάνια θα ακούσεις σχόλια για την... παράγκα της ΑΕΚ παρά το γεγονός ότι (imho) δεν είναι καθόλου μα καθόλου αδικημένη από την διαιτησία.

Πάντως έχω ξαναπεί ότι μπορεί η διαιτησία να είναι εκνευριστική, ανίκανη, συχνά ύποπτη αλλά δεν φταίει για το ότι εκτός ΠΑΟ-ΟΣΦΠ καμιά ομάδα δεν μπορεί να φτάσει στο budget των "αιωνίων". Είναι το σύνολο των παραγόντων, από τα ΜΜΕ έως τον τελευταίο φίλαθλο που πετάει κροτίδες που διαμορφώνουν την αθλιότητα της Σουπερλίγκας που, όπως κι αν την ονομάσουν, παραμένει αθλιότητα.

Burning Skies
02-03-10, 13:55
Mπέρνιν, θα ψιλοσυμφωνήσω με τον Rebel.
Το ότι ο Ολυμπιακός έχει πάρει τον τίτλο μοιραία συγκεντρώνει τα βλέματα και την κριτική πολύ περισσότερο από τον ΠΑΟ. Γι αυτό το λόγο άλλωστε πολύ σπάνια θα ακούσεις σχόλια για την... παράγκα της ΑΕΚ παρά το γεγονός ότι (imho) δεν είναι καθόλου μα καθόλου αδικημένη από την διαιτησία.


Μα στην ουσια νομιζω οτι με μενα συμφωνεις και οχι με τον rebel. :p
Ο rebel αν δεν κανω λαθος δεν αναφερεται στα βλεμματα αλλα στο οτι αδικως μας εξισωνετε. Και του λεω οτι δικαιως μας εξισωνετε διοτι σας εχουμε σφαξει πανω-κατω το ιδιο.
Αυτα που λες αλλωστε τα εχω πει και ο ιδιος στο παρελθον. Λογικο την περισσοτερη κριτικη να την ακουει ο πρωτος αλλα αυτο δεν εχει σχεση με την αποψη του μεσου Πανιωνιου, Ηρακλειδεα κλπ κλπ


Πάντως έχω ξαναπεί ότι μπορεί η διαιτησία να είναι εκνευριστική, ανίκανη, συχνά ύποπτη αλλά δεν φταίει για το ότι εκτός ΠΑΟ-ΟΣΦΠ καμιά ομάδα δεν μπορεί να φτάσει στο budget των "αιωνίων". Είναι το σύνολο των παραγόντων, από τα ΜΜΕ έως τον τελευταίο φίλαθλο που πετάει κροτίδες που διαμορφώνουν την αθλιότητα της Σουπερλίγκας που, όπως κι αν την ονομάσουν, παραμένει αθλιότητα.

Πολυ σωστος...

yiapap
02-03-10, 14:09
Ο rebel αν δεν κανω λαθος δεν αναφερεται στα βλεμματα αλλα στο οτι αδικως μας εξισωνετε. Και του λεω οτι δικαιως μας εξισωνετε διοτι σας εχουμε σφαξει πανω-κατω το ιδιο. Η διαφορά είναι ότι από το σφάξιμο (τα τελευταία χρόνια) κερδισμένος βγαίνει ο ΟΣΦΠ. Ο ΠΑΟ το μόνο που καταφέρνει (καλά, δεν είναι λίγο) είναι να βγαίνει Τσου-Λου και η ΑΕΚ... εεεε... καλά, άστο :twisted:

Rebel Scum
02-03-10, 15:20
Παρότι ξύνομαι να απαντήσω δεν την πάμε πουθενά αλλού τη συζήτηση αυτή;

Η όλη κατάσταση θυμίζει "δυο γάιδαροι μαλώνανε σε ξένο αχυρώνα"...

yiapap
02-03-10, 16:25
Παρότι ξύνομαι να απαντήσω δεν την πάμε πουθενά αλλού τη συζήτηση αυτή;

Η όλη κατάσταση θυμίζει "δυο γάιδαροι μαλώνανε σε ξένο αχυρώνα"...Εννοείς ΠΑΟ-ΟΣΦΠ στο πρωτάθλημά μας; :whistle::innocent:

Rebel Scum
02-03-10, 16:33
Εννοείς ΠΑΟ-ΟΣΦΠ στο πρωτάθλημά μας; :whistle::innocent:

:lol::lol:

Εννοώ Rebel - Burning ή ΠΑΟ - ΟΣΦΠ στο νήμα του ΠΑΟΚ.

Παρότι γράφω με τις καλύτερες προθέσεις δεν θα λυθεί εδώ ποιος είναι πιο ευνοημένος από τους 2 ή ποιον μισούν περισσότερο οι υπόλοιποι, δικαίως ή αδίκως.

Ας τα πούμε αλλού και αν εκεί θέλει ένας ΠΑΟΚτσης να συνεισφέρει τη γνώμη του είναι εύκολο.

Burning Skies
02-03-10, 17:04
Η διαφορά είναι ότι από το σφάξιμο (τα τελευταία χρόνια) κερδισμένος βγαίνει ο ΟΣΦΠ. Ο ΠΑΟ το μόνο που καταφέρνει (καλά, δεν είναι λίγο) είναι να βγαίνει Τσου-Λου και η ΑΕΚ... εεεε... καλά, άστο :twisted:

Το σφαξιμο γινεται κυριως για το Τσουλου.
Απο εκει και περα το ποιος βγαινει κερδισμενος απο τους 2 (που κατα βαση βγαινουν και οι 2 παιρνοντας τα λεφτα του Τσουλου) δεν νομιζω να νοιαζει τον μεσο μη ΠΟΚιτη ελληνα οπαδο. Αυτον τον νοιαζει απλα οτι τον σφαζουν.

Κανω λαθος;

Εκτος βεβαια αν καποιοι νιωθετε συμπαθεια για οποιον σας εσφαξε αλλα δεν πετυχε αυτο που ηθελε. :p:p

........Auto merged post: Burning Skies πρόσθεσε 3 λεπτά και 7 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Παρότι ξύνομαι να απαντήσω δεν την πάμε πουθενά αλλού τη συζήτηση αυτή;

Η όλη κατάσταση θυμίζει "δυο γάιδαροι μαλώνανε σε ξένο αχυρώνα"...

Στο thread σας παντως δεν ερχομαι. Αρκετα μετωπα εχω ανοιξει εκει, δεν εχει νοημα ανα ανοιξω αλλο ενα. Αφου ουτως η αλλως δεν προκειται να βγει ακρη...

Αν θες να το συνεχισουμε στο κοκκινο νημα, be my guest...

Δεν θεωρω παντως οτι λεω κατι παραλογο. Αντιθετως δεν καταλαβαινω γιατι επιμενεις οτι οι λοιποι οπαδοι θα επρεπε να εχουν τις ανησυχιες των κοκκινων ή των πρασινων.

........Auto merged post: Burning Skies πρόσθεσε 20 λεπτά και 37 δευτερόλεπτα αργότερα ........


:lol::lol:

Εννοώ Rebel - Burning ή ΠΑΟ - ΟΣΦΠ στο νήμα του ΠΑΟΚ.

Παρότι γράφω με τις καλύτερες προθέσεις δεν θα λυθεί εδώ ποιος είναι πιο ευνοημένος από τους 2 ή ποιον μισούν περισσότερο οι υπόλοιποι, δικαίως ή αδίκως.

Ας τα πούμε αλλού και αν εκεί θέλει ένας ΠΑΟΚτσης να συνεισφέρει τη γνώμη του είναι εύκολο.

Νοημα να βρεις ποιος ειναι πιο ευνοημενος απο τους 2 δεν υπαρχει. Ουτε εδω αλλα ουτε και πουθενα αλλου. Τετοιες συγκρισεις απλα διαιωνιζουν το προβλημα και ακρη δεν προκειται να βγει ουτως ή αλλως.

Προσωπικα πιστευω -συμφωνα και με συζητησεις που εχω κανει (και αυτο λεω εδω) οτι οι λοιποι οπαδοι μας μισουν εξισου διοτι νιωθουν αρκουντως σφαγμενοι και απο τους 2 μας.
Τον νοιαζει πχ.τον Εργοτελη (τυχαια η επιλογη) το οτι καταληγεις πρωτος δευτερος ή τριτος; Αλλωστε και δεκατος θα μπορουσες να βγεις οντας ο πλεον ευνοημενος - δεν ειναι η πρωτια απολυτο κριτηριο.
Τον Εργοτελη φιλε μου τον νοιαζει οτι κατα κανονα τον σφαζουμε και οι 2 μας...
Αυτο λεω.
Αυτο θεωρω οτι ειναι αλλωστε το λογικο και αυτο εχω επαληθευσει και απο συζητησεις που εχω κανει με φιλους.

odd
02-03-10, 18:41
Μπέρνινγκ παραβιάζεις ανοικτές πόρτες.

Δηλαδή αν ήσουν Διαγόρας Ρόδου, ποιος θα ήθελες να πάρει το πρωτάθλημα. Ο ΠΑΟ, ο ΟΣΦΠ ή ο ΠΑΟΚ;

Πάντα όλοι θέλουν να το πάρει ο πιο αδύναμος εκτός αν ο αδύναμος είναι "αιώνιος" (βλ. ότι είναι ο ΠΑΟΚ για τον Άρη).

Φυσικά οι του ΠΟΚ ευνοούνται μόνιμα έναντι των άλλων και θα πάρουν σφυρίγματα, όπως θα πάρει και ο ΠΑΟΚ σφύριγμα μία στο τόσο.

Αυτό δεν το λέω για να εξισώσω τις καταστάσεις (όπως αποπειράσαι εσύ) γιατί ο ισχυρότερος έχει αντικειμενικά τη μεγαλύτερη ευθύνη για το πως λειτουργούν τα πράγματα.

Αν μια λιγότερο ισχυρή ομάδα πάρει ένα σφύριγμα έναντι μιας μικρότερης, δεν θα βγω να πω: "να κι εσείς έτσι δουλεύετε", γιατί η ευθύνη της πρώτης είναι πολύ μικρότερη από αυτή του "αυτοκράτορα" (ξέρεις αυτού με το μέταλλο).

Αυτό εξηγεί και γιατί ο ΟΣΦΠ είναι πιο μισητός από τον ΠΑΟ, γιατί έχουν βγει εκφράσεις τύπου: "Μη γίνεσαι γαύρος", κλπ.

Επί "κυριαρχίας" καπετάνιου (84-96):
ΠΑΟ: 6 πρωταθλήματα
ΑΕΚ: 4 πρωταθλήματα
ΠΑΟΚ: 1 πρωτάθλημα
ΟΣΦΠ: 1 πρωτάθλημα
Λάρισα: 1 πρωτάθλημα

Επί "κυριαρχίας" θείου (97-09):
ΟΣΦΠ: 12 πρωταθλήματα
ΠΑΟ: 1 πρωτάθλημα

Φυσικά οι κυριαρχίες είναι ενδεικτικές (πχ περίοδος 90-93 ή τη περσινή χρονιά) αλλά νομίζω παίρνουμε μια ιδέα.

Burning Skies
02-03-10, 20:56
Εξακολουθειτε να μην καταλαβαινετε απλα πραγματακια. Ο Χ μικρος νιωθει σφαγμενος απο το ΠΟΚ. Οποτε δεν θα κατσει να ασχοληθει ποιος ΠΟΚιτης ειναι στα σημεια περισσοτερο ευνοημενος. Ποσο σκεψη θελει για να το καταλαβει καποιος αυτο;

Και το "μη γινεσαι γαυρος" το εχουν βγαλει βαζελοαεκτζηδες οποτε για μενα ειναι μια μεγαλη ανουσια παπατζα...

και εμεις λεμε "μη γινεσαι βαζελος"... Και;

ΥΓ. Τεσπα αν δεν πιστευετε αυτο που λεω ρωτηστε κανεναν μη ΠΟΚιτη να σας πει.

yiapap
02-03-10, 22:05
ΥΓ. Τεσπα αν δεν πιστευετε αυτο που λεω ρωτηστε κανεναν μη ΠΟΚιτη να σας πει.Εγώ δεν μετράω δηλαδή; :what:

Burning Skies
02-03-10, 22:15
Εγώ δεν μετράω δηλαδή; :what:

Γιατι τι ειπες;

Δεν νομιζω οτι απαντησες σε αυτο που λεω:
Νοιαζεται ο μη ΠΟΚιτης για το ποιος βγαινει πρωτος ή απλα τον ενδιαφερει οτι τον σφαζουνε;

........Auto merged post: Burning Skies πρόσθεσε 4 λεπτά και 5 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Σε αυτο:


Εξακολουθειτε να μην καταλαβαινετε απλα πραγματακια. Ο Χ μικρος νιωθει σφαγμενος απο το ΠΟΚ. Οποτε δεν θα κατσει να ασχοληθει ποιος ΠΟΚιτης ειναι στα σημεια περισσοτερο ευνοημενος. Ποσο σκεψη θελει για να το καταλαβει καποιος αυτο;

...διαφωνεις; (αν και δεν σας κατανεμω στους "μικρους")

@ ADSLgr.com All rights reserved.