PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

subzer0
17-06-10, 23:25
Spanos
ΔΕΝ ΣΕ ΧΑΛΑΣΕ ΠΟΥ Ο ΣΑΛΠΙΓΓΙΔΗΣ ΣΕ ΕΦΤΥΣΕ ΚΑΤΑΜΟΥΤΡΑ.
ΧΩΝΕΨΕ ΤΟ.
ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΛΕΙ ΜΟΝΟ.

Spanos
17-06-10, 23:32
Ο Σαλπιγγίδης δε πούλησε ποτέ οπαδιλίκη, ούτε έλεγε αυτά που λέγανε άλλοι, τελείωσε το συμβόλαιο και γύρισε εκεί που αγαπάει και θα χειροκροτηθεί στο ΟΑΚΑ, δεν είναι Νικοπολίδης ούτε Κωσναντίνου, αλλα αφου επιμένεις τεσπά, μας έφτυσε ούτε πανό θα δείς όμως ούτε φειγ βολάν απο Παναθηναικούς.

yiapap
18-06-10, 09:46
Καλά... δεν παίζεστε!
Και φυσικά η αλήθεια είναι κάπου στη μέση.
Ο Σαλπιγγίδης δεν με πείθει με την καμιά ότι γυρίζει στη Θεσσαλονίκη επειδή είναι εδώ οι καλές μπουγάτσες.
Από την άλλη, όταν έφυγε δεν είχα κανένα μα κανένα πρόβλημα μαζί του. Ήταν λίγο άκομψο μετά την προσπάθεια που έκαναν οι φίλαθλοι να μαζέψουν χρήματα για την πάρτι του αλλά αν το δούμε επαγγελματικά πάλι δεν έκανε κάτι λάθος.

Θα πρέπει όμως και ο ίδιος να αποφασίσει. Ή είναι επαγγελματίας οπότε του βγάζω το καπέλο, ή είναι άμυαλος 25χρονος που έκανε λάθη και τρελλή ΜΠΑΟΚάρα που επιστρέφει στη Θεσσαλονίκη με τον δικέφαλο τατού στο μέτωπο. Και τα δύο μαζί, απλά, ΔΕΝ υπάρχουν (με την κακή έννοια)!!!!

skapetis
18-06-10, 10:28
Εγώ πάλι λέω ότι ο Σαλπι "έφυγε" με τη σύμφωνη γνώμη και την προτροπή της διοίκησης Γούμενου, γιατί τα ανταλλάγματα που πήρε η ομάδα από τον παο εκείνη την εποχή δεν αντισταθμίζονται με κανένα έρανο φιλαθλων.

Αυτή είναι η εντύπωση που μου είχε δημιουργηθεί προσωπικά από τότε, αλλα βρίσκω τωρινά άρθρα που λένε τα ίδια:

http://www.paokmania.gr/component/content/article/43-mme/6362-dilwseis-pozatzidi.html

Γι'αυτό και θεωρώ κάφρους όσους έβριζαν τον Σαλπι τόσα χρόνια.

Rebel Scum
18-06-10, 12:41
Καλά... δεν παίζεστε!
Και φυσικά η αλήθεια είναι κάπου στη μέση.
Ο Σαλπιγγίδης δεν με πείθει με την καμιά ότι γυρίζει στη Θεσσαλονίκη επειδή είναι εδώ οι καλές μπουγάτσες.
Από την άλλη, όταν έφυγε δεν είχα κανένα μα κανένα πρόβλημα μαζί του. Ήταν λίγο άκομψο μετά την προσπάθεια που έκαναν οι φίλαθλοι να μαζέψουν χρήματα για την πάρτι του αλλά αν το δούμε επαγγελματικά πάλι δεν έκανε κάτι λάθος.

Θα πρέπει όμως και ο ίδιος να αποφασίσει. Ή είναι επαγγελματίας οπότε του βγάζω το καπέλο, ή είναι άμυαλος 25χρονος που έκανε λάθη και τρελλή ΜΠΑΟΚάρα που επιστρέφει στη Θεσσαλονίκη με τον δικέφαλο τατού στο μέτωπο. Και τα δύο μαζί, απλά, ΔΕΝ υπάρχουν (με την κακή έννοια)!!!!

+1

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί ένας παίκτης πρέπει απαραίτητα να έχει φτύσει κάποιον ή να είναι προδότης;
Οι Θεσσαλονικείς θα ξέρουν καλύτερα βέβαια αλλά εμένα ο Σαλπιγγίδης μου έχει δώσει την εντύπωησ ανθρώπου χαμηλών τόνων...τώρα αν πούλησε οπαδισμό στον ΠΑΟΚ και μετά έγινε ξαφνικά επαγγελματίας ναι έχει και αυτός τις ευθύνες του. Αλλά έλεος λίγο με τις κορώνες.

skapetis
18-06-10, 13:07
Δηλαδή αν εγώ που είμαι παοκτσής είχα βγει να το πώ σε ανύποπτο χρόνο, και μετά με πούλησε ο πρόεδρος γιατί δεν έχει μία, (εβγαλα κι εγώ μερικά φράγκα από εκεί που ήμουν απληρωτος), σταματάω να είμαι παοκ και είχα πουλήσει οπαδιλίκι;

τι είδους λογική είναι αυτή;

φανάλα πάοκ θα έτρωγε ο σαλπιγγίδης στα γεράματά του ή ήταν μάντης να υπολογίσει ότι θα έρθει ο ζαγοράκης με τους επενδυτές μετά από Χ χρόνια για να περιμένει;

Rebel Scum
18-06-10, 13:12
Δηλαδή αν εγώ που είμαι παοκτσής είχα βγει να το πώ σε ανύποπτο χρόνο, και μετά με πούλησε ο πρόεδρος γιατί δεν έχει μία, (εβγαλα κι εγώ μερικά φράγκα από εκεί που ήμουν απληρωτος), σταματάω να είμαι παοκ και είχα πουλήσει οπαδιλίκι;

τι είδους λογική είναι αυτή;

φανάλα πάοκ θα έτρωγε ο σαλπιγγίδης στα γεράματά του ή ήταν μάντης να υπολογίσει ότι θα έρθει ο ζαγοράκης με τους επενδυτές μετά από Χ χρόνια για να περιμένει;

Φυσικά και δεν εννοώ να έχει κάνει απλά μια δήλωση ότι είναι ΠΑΟΚτζης.

Απλά πολλοί παίκτες γίνονται κολλητάρια με οργανωμένους, κάνουν συνεχώς δηλώσεις για την ομαδάρα τους και μετά όταν έρθει η ώρα του αποχαιρετισμού γίνονται άξαφνα ψυχροί επαγγελματίες.

Δεν νομίζω ο Σαλπι να ανήκει σε αυτή την κατηγορία.

skapetis
18-06-10, 13:29
Δεν έχω ακούσει ποτέ κάτι τέτοιο. Αλλά αυτό δεν λέει τίποτα, πρέπει κάποιος που τον γνώρισε από κοντά να μας πει αν το έχει κάνει.

yiapap
18-06-10, 13:42
Δεν έχω ακούσει ποτέ κάτι τέτοιο. Αλλά αυτό δεν λέει τίποτα, πρέπει κάποιος που τον γνώρισε από κοντά να μας πει αν το έχει κάνει.Μα το έκανε τώρα λέγοντας ότι στα 25 του ήταν "μικρός και άμυαλος" ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων! Δλδ το υπονοούμενο ήταν ότι έπρεπε να μείνει στον ΠΑΟΚ αλλά να, η κακιά η ώρα τον έδιωξε από την ομάδα που πάντα λάτευε (και τις καλές μπουγάτσες βεβαίως-βεβαίως):crazy:

Rebel Scum
18-06-10, 13:50
Πάντως ρε παιδιά λίγη επιείκια στους παίκτες....η δουλειά τους είναι και προσπαθούν να βελτιώσουν τα οικονομικά τους όσο μπορούν.

yiapap
18-06-10, 14:38
Πάντως ρε παιδιά λίγη επιείκια στους παίκτες....η δουλειά τους είναι και προσπαθούν να βελτιώσουν τα οικονομικά τους όσο μπορούν.Ακριβώς. Αυτό λοιπόν έπρεπε να πει:
"εκείνη την εποχή η καλύτερη απόφαση για μένα και τον ΠΑΟ ήταν να κατέβω στην Αθήνα. Από αυτή την αποφάση οφελήθηκε οικονομικά σημαντικά και ο ΠΑΟΚ"
κι όχι χαζομάρες περί άμυαλου 25χρονου!

subzer0
18-06-10, 16:55
Ο Σαλπιγγίδης δε πούλησε ποτέ οπαδιλίκη, ούτε έλεγε αυτά που λέγανε άλλοι, τελείωσε το συμβόλαιο και γύρισε εκεί που αγαπάει και θα χειροκροτηθεί στο ΟΑΚΑ, δεν είναι Νικοπολίδης ούτε Κωσναντίνου, αλλα αφου επιμένεις τεσπά, μας έφτυσε ούτε πανό θα δείς όμως ούτε φειγ βολάν απο Παναθηναικούς.

Αυτή είναι η διαφορά Spanos.
Όσο και αν ήταν προδότης ή δεν ξέρω τι όταν έφευγε από τον ΠΑΟΚ , ποτέ κανείς οπαδός του ΠΑΟΚ δεν αμφισβήτησε την ποδοσφαιρική αξία του Σαλπιγγίδη όσο ήταν στον Παναθηναϊκό.
Για εσάς όμως τώρα που φεύγει ενώ δεν θεωρείτε πως είναι προδότης και Νικοπολίδης , ξαφνικά δεν κάνει σαν παίχτης , και δεν μπορεί και είναι κοντός κτλ.

BTW ο Σαλπιγγίδης είναι κοντός. Κανένας δεν αμφισβητεί την φύση. Κι εμείς κοντό τον λέμε.
Υπάρχει όμως μια διαφορά. Εσύ τον λες κοντό για σέντερ φορ.

και για σέντερ φορ κοντός.
Οπότε είσαι Αλέφαντος (http://www.youtube.com/watch?v=GLk720U7gG8#t=2m15s) , πως να το κάνουμε δηλαδή.

Rebel Scum
18-06-10, 17:33
Κι ο Μέσσι κοντός είναι :p

Spanos
19-06-10, 01:19
Αυτή είναι η διαφορά Spanos.
Όσο και αν ήταν προδότης ή δεν ξέρω τι όταν έφευγε από τον ΠΑΟΚ , ποτέ κανείς οπαδός του ΠΑΟΚ δεν αμφισβήτησε την ποδοσφαιρική αξία του Σαλπιγγίδη όσο ήταν στον Παναθηναϊκό.
Για εσάς όμως τώρα που φεύγει ενώ δεν θεωρείτε πως είναι προδότης και Νικοπολίδης , ξαφνικά δεν κάνει σαν παίχτης , και δεν μπορεί και είναι κοντός κτλ.

BTW ο Σαλπιγγίδης είναι κοντός. Κανένας δεν αμφισβητεί την φύση. Κι εμείς κοντό τον λέμε.
Υπάρχει όμως μια διαφορά. Εσύ τον λες κοντό για σέντερ φορ.

Οπότε είσαι Αλέφαντος (http://www.youtube.com/watch?v=GLk720U7gG8#t=2m15s) , πως να το κάνουμε δηλαδή.

Λέω αυτά που έβλεπα 4 χρόνια, μπορείς να διαβάσεις και το πράσινο νήμα για το τι λέγαμε οσο ήταν δικός μας παίκτης, ο Παναθηναικός είχε να αντιμετωπίσει πολύ κλειστές άμυνες ενώ ο Σαλπιγγίδης είναι ιδανικός για την κόντρα, οχι για να παίζει με πλάτη ή με το κεφάλι και να παίζει ξύλο με τους αμυντικους, άλλωστε γι'αυτό πήγε στα δεξιά, για να βρεί χώρους με την ταχύτητα του όμως δεν είχε σέντρα και οι πάσες πήγαιναν συνήθως στον αντίπαλο για να σπάνε τα δικά μας νεύρα. Μπορεί να ταιριάξει καλύτερα στον ΠΑΟΚ αλλα ο Σαλπιγγίδης είναι για συγκεκριμένο στύλ παιχνιδιού και στα 29 ( τον Αύγουστο) είναι αργά για να γίνει Βαζέχα, Σαραβάκος, Αναστόπουλος, Ντέμης, Κούδας γιατί είναι κοντός αλλα δεν έχει αλλα προσόντα για να αντισταθμίσει αυτό το μειονέκτημα όπως το άλμα ή την ντρίμπλα, έχει όμως ταχύτητα και πολύ γερά πατήματα γιατι τα πόδια του είναι σαν τσιμεντοκολώνες, μπορεί λοιπόν να πάει καλά μονο αν ο προπονητής φτιάξει ένα σύστημα πάνω του για να εκμεταλευτεί αυτά τα προσόντα.

Άντε πάλι τσάμπα σεμινάρια κάνω.:smoke:

Νικαετός
19-06-10, 01:26
Spanos
ΔΕΝ ΣΕ ΧΑΛΑΣΕ ΠΟΥ Ο ΣΑΛΠΙΓΓΙΔΗΣ ΣΕ ΕΦΤΥΣΕ ΚΑΤΑΜΟΥΤΡΑ.
ΧΩΝΕΨΕ ΤΟ.
ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΛΕΙ ΜΟΝΟ.

Mα τι είναι αυτά που λέτε?

Ο Σαλπιγγίδης επαγγελματίας ποδοσφαιριστής είναι. Όπου είναι το συμφέρον του εκεί θα πάει.

subzer0
19-06-10, 03:52
Άντε πάλι τσάμπα σεμινάρια κάνω.:smoke:

:rofl: :rofl: :rofl:
Πήγε δεξιά ο καλύτερος σκόρερ του Παναθηναϊκού τα προηγούμενα χρόνια για να βρει κι άλλους χώρους?
Τώρα είναι που έπαθα υπερσεμιναρίωση.
Αλέφαντος πορομ πορομ πομ περομ περομ.


Mα τι είναι αυτά που λέτε?

Ο Σαλπιγγίδης επαγγελματίας ποδοσφαιριστής είναι. Όπου είναι το συμφέρον του εκεί θα πάει.

Αν το συμφέρον του είναι :
- να πάει σε μια ομάδα που ένα μεγάλο ποσοστό φιλάθλων δεν τον γουστάρει
- να πάρει λιγότερα χρήματα από οτι του πρόσφερε η προηγούμενη ομάδα του και πιθανώς κάποιες από το εξωτερικό
- να αφήσει την σιγουριά του έχω αυτά τα παραπάνω λεφτά μου βρέξει χιονίσει
- να έχει κλείσει σε μια ομάδα πολύ πριν το νταμπλ του Παναθηναϊκού , και πιο πριν από την συμμετοχή του στο μουντιάλ
τότε πάω πάσο.

Εμένα η κόντρα μου με το Spanos είναι πως , από την εμπειρία μου τον τελευταίο καιρό στο συγκεκριμένο θέμα και λόγω του οτι ζω στην Αθήνα , έχω καταλάβει πως μεγάλος μέρος των φιλάθλων του Παναθηναϊκού , δεν έχει χωνέψει το γεγονός πως ένας παίχτης αφήνει τον Παναθηναϊκό για να πάει στον ΠΑΟΚ. Ούτε και ρεπόρτερ του Παναθηναϊκού το είχαν χωνέψει αυτό το πράγμα. (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/Panathinaikos/271740.html)
Ο Spanos που λέει πως το έχει χωνέψει , μας κάνει οικονομικές αναλύσεις του στυλ , τώρα που θα πάει στην Θεσσαλονίκη , θα μένει στο δικό του σπίτι , οπότε θα γλιτώνει λεφτά για ενοίκιο (μπορεί και να μείνει στο σπίτι των γονιών του οπότε να γλιτώνει και το ρεύμα) , όπως επίσης μας κάνει και αγωνιστικές αναλύσεις , του στυλ έχω τον πρώτο σκόρερ στην ομάδα μου για 3 χρονιές όσο παίζει κορυφή στην επίθεση , αλλά τον βάζω δεξιά για να βρει και άλλους χώρους , οπότε αφού δεν έπαιξε καλά σε εκείνη την θέση δεν μας κάνει. Επίσης είναι και κοντός για σέντερ φορ και δεν είναι δα και τόσο καλός παίχτης (τώρα που φεύγει).

Spanos
20-06-10, 13:33
Eίσαι σίγουρος οτι παρακολουθείς τον Σαλπιγγίδη και Παναθηναικό γιατι τουλάχιστον δυο χρόνια τώρα έπαιζε δεξιά και στην κορυφή ο Μάτζιος πέρσι και πρόπερσι, ο Σισέ φέτος και την πρώτη χρονιά εναλλάσσονταν οι Παπαδόπουλος, Μάντζιος, Σαλπιγγίδης, πότε αριστερα ο Παπαδόπουλος- πότε κορυφή, πότε ο Μάτζιος, συν διάφοροι άλλοι απίθανοι που επαιζαν όπως Εντόι, Μανούτσος, Ροντρίγκο, Πόστιγκα. Το θέμα ειναι οτι τόσα χρόνια ο Παναθηναικός δεν είχε σέντερ φόρ και έκανε διάφορους πειραματισμούς και αλχημείες μέχρι να έρθει ο Σισέ και τα γκόλ που έβαζε ο Σαλπιγγίδης ήταν λίγα γα μια ομάδα σαν τον Παναθηναικό, ο Σισέ είναι σέντερ φόρ, ο Μουσλίμοβιτς είναι σέντερ φόρ, ο Μπλάνκο είναι σέντερ φόρ, ο Σαλπιγγίδης είναι δεύτερος επιθετικός. Επίσης δεν είπα οτι δεν είναι καλός παίκτης απλά δεν είναι ο παίκτης όπως ο Σισέ, ο Λέτο, ο Γκαλέτι που θα πάρει μια ομάδα σαν τον Παναθηναικό απο το χέρι και θα την προχωρήσει.

subzer0
20-06-10, 22:46
Spanos κουράζεις.
Εγώ τον θυμάμαι πρώτο σκόρερ του Παναθηναϊκού και τρίτο σκόρερ του πρωταθλήματος να βάζει 14 και 15 γκολ.
Αν τον έβαζαν οι προπονητές του , να παίζει από εδώ και από εκεί παρόλο που ήταν πρώτος σκόρερ του Παναθηναϊκού , δεν είναι δικό του θέμα ούτε θέμα ικανοτήτων μια και όλα αυτά τα ονόματα που αναφέρεις στην αρχή είναι πολύ κατώτεροι του Σαλπιγγίδη.

Επίσης δεν ξέρω αν μπορείς να φτιάξεις ομάδα με 11 Σισέ ή 11 Λέτο ή 11 Γκαλέτι.
Και αν μπορείς , δεν ξέρω αν μπορείς να βρεις αυτούς τους Σισέ και Λέτο και ξέρω γω ελεύθερους. ;)

Και κάτι για να ευθυμήσουμε.
Ξέρετε ποιος φταίει για το άσχημο θέαμα στο μουντιάλ?
Ο Σάντος.
Ορίστε.

Σε αντίθεση λοιπόν όλων των παραπάνω, φέτος μέχρι στιγμής το Μουντιάλ του 2010 είναι το πιο... άμπαλο όλων των εποχών.

Φαντασία μηδέν, θέαμα ελάχιστο, ταλέντο θαμμένο κάτω από τόνους σκοπιμότητας και σκληράδας, είμαστε υποχρεωμένοι να το παρακολουθούμε ανήμποροι να αντιδράσουμε.

Γιόμες από το πουθενά, γκολ με καραμπόλες και απίστευτα λάθη των αμυντικών, το αγαπημένο μας παιχνίδι φαίνεται να έχει μετατραπεί στην αηδία που μας έχει επιβάλει στο ελληνικό πρωτάθλημα ο Σάντος και έχει αναδειχθεί από τα ΜΜΕ σε ποδόσφαιρο επιτυχίας.

Η FIFA πρέπει να σταματήσει τώρα αυτή την παγκόσμια συνωμοσία που έχει εξυφάνει ο Πορτογάλος με το καφέ δερμάτινο με τους συνεργάτες του, πρώην σαρδέλες και νυν αστακούς, που κατάφεραν να μας πείσουν πως αυτό το πράγμα που έπαιζαν επί τρία χρόνια είναι μπάλα, αφού κατάφεραν να κερδίσουν τη δεύτερη θέση στο άμπαλο ελληνικό πρωτάθλημα.

Μαζί με τις βουβουζέλες που ταράζουν τις παικτάρες και δεν αποδίδουν -παρεμπιπτόντως, τη μία που έφερε ο απεσταλμένος μας στη Νότια Αφρική δεν κατάφερα να την κάνω να βγάλει ούτε φθόγγο- να επικηρυχτεί και ο Σάντος, γιατί το δημιούργημά του, σαν μολυσματική αρρώστια, μεταφέρθηκε στη Μαύρη Ήπειρο και από τα επόμενα χρόνια θα μεταφερθεί σε όλο τον κόσμο σαν κακιά επιδημία, που θα μας κάνει να μισήσουμε τον Βασιλιά των Σπορ.

http://www.athlitikanea.gr/index.cfm?pid=59&sub=90&detail=T&art_id=370

Τάδε έφη , Λάμπρος Σκόρδας.

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

wi fi thief
21-06-10, 00:20
αν εξαιρεσουμε το οπαδικο-χουλιγκανικο υφος, αλλαξουμε τα ονοματα και στη θεση του σαντος μπει ας πουμε ο ρεχαγκελ ή ο λιπι η ο μουρινιος, το σχολιο σκορδα ειναι σωστο ;)

subzer0
21-06-10, 01:03
αν εξαιρεσουμε το οπαδικο-χουλιγκανικο υφος, αλλαξουμε τα ονοματα και στη θεση του σαντος μπει ας πουμε ο ρεχαγκελ ή ο λιπι η ο μουρινιος, το σχολιο σκορδα ειναι σωστο ;)

Ειλικρινά δεν βάζω το άρθρο για να δούμε τι γράφει. Αν ήταν θα το έβαζα στο νήμα για το μουντιάλ.

Το βάζω εδώ μόνο και μόνο για να το βλέπω και να γελάω.
Όπως υπήρχε και στο παρελθόν μια βαθμολογία από την ίδια εφημερίδα.
74054
Και άλλα πολλά , για να έχουμε να γελάμε.

Ένας ακόμα λόγος που το βάζω είναι πως στο παρελθόν , είχε γίνει σύγκριση επιπέδου σε αυτό το νήμα , ανάμεσα στον εν λόγω κύριο (που είναι και οδοντίατρος) και στον Ζαγοράκη.

Έτσι να έχουμε να βλέπουμε να συγκρίνουμε.

wi fi thief
23-06-10, 20:59
Χίλια μπράβο

Μέρες τώρα το σκέφτομαι. Τι είναι άραγε πιο λυπηρό στην ιστορία του Ηρακλή; Οι παλινωδίες των επιτροπών της ΕΠΟ που δεν λένε να πάρουν μία απόφαση ή το γεγονός ότι οι δύο μεγαλύτεροι σύλλογοι της χώρας, δηλαδή ο Ολυμπιακός και ο ΠΑΟ, εκμεταλλεύονται τα οικονομικά προβλήματα του Ηρακλή για να αποκτήσουν τζάμπα ο ένας τον Επστάιν κι ο άλλος τον Ιωαννίδη; Νομίζω το δεύτερο. Προς Θεού, δεν λέω ότι γίνεται τίποτα το παράνομο: όλα είναι νόμιμα. Αλλά ό,τι είναι νόμιμο δεν είναι απαραίτητα και ηθικό και χίλια μπράβο στον Θοδωρή Ζαγοράκη που όταν κάποια λαμόγια τού πρότειναν παίκτες του Ηρακλή τούς έδιωξε κλοτσηδόν...

http://www.sday.gr/page.ashx?pid=2&aid=13400&autid=4&sn=13

και αλλα χιλια απο εμενα = 2000 μπραβο στο θοδωρη :oneup:

Spanos
24-06-10, 00:02
Ναι έχασε τα κελεπούρια...

hammer21
24-06-10, 14:14
Εσυ θα τους παρεις ομως ο Ζαγορ οχι.Και χαιρομαι που η ΑΕΚ δεν πηρε τον Επσταιν με φουστια τελικα.Δεν θα γινουμε γαυροβαζελοι εμεις, ειδικα οταν τα εχουμε προσφατα.:oneup:

Spanos
24-06-10, 15:59
Nαι και η Κολωνία πήρε τον Γιαννούλη, είδες τι λαμόγια είναι οι γερμανοί; Αυτά που λέτε απλά δεν υπάρχουν, ο Ηρακλής χρωστάει και στους τρείς παίκτες και προκειμένου να γλυτώσει τις προσφυγές τους αφήνει ελεύθερους ή ζητάει συμβολικά ποσά.

Εσείς υποστηρίζετε τους κακοπληρωτές, μας λέτε οτι αφού ο Ηρακλής χρώσταγε σε κάποιους παίκτες και αυτοί δίκαια είχαν κάνει προσφυγή για να διεκδικήσουν τα δεδουλευμένα τους πρέπει αυτοί οι παίκτες να τιμωρηθούν με το να μην υπάρξει καμμία πρόταση απο καμμία ομάδα και να μείνουν στον Ηρακλή που δεν πληρώνει ή να μείνουν άνεργοι και να αποσύρουν και τις προσφυγές.

Υπάρχει βλέπω αλληλεγύη μεταξύ κακοπληρωτών :down:

subzer0
24-06-10, 19:52
Πόσες φορές τα έχω γράψει στο παρελθόν , πως οι κοκκινοπράσινοι θέλουν όλους τους άλλους διαλυμένους για να ψωνίζουν τζάμπα?
Και τώρα που δεν υπάρχει μια , κάνουν πανηγύρι με περιπτώσεις τύπου Ηρακλή.
Και φυσικά ο καλός Πιλάβιος μαζί με τον καλύτερο Πατέρα (πρόεδρο Super League) , οι 2 μεγαλοευεργέτες του ελληνικού αθλητισμού , οι εξηγιαντές του ελληνικού ποδοσφαίρου , κρατάνε ακόμα τις εμπλεκόμενες ομάδες σε ομηρία μη μπορώντας να βγάλουνε μια απόφαση για το θέμα του Ηρακλή.
Έτσι και ενώ σε λίγο οι ομάδες ξεκινάνε προετοιμασία δεν ξέρουμε ακόμα ποιες θα αγωνίζονται στην Super League.
Και φυσικά το μεγαλύτερο πρόβλημα το έχει ο Ηρακλής.

Όλα τα άλλα για τους κακοπληρωτές τα ακούω βερεσέ.
Είναι οι ίδιοι που νομίζουν πως μπορούν να κάνουν τα πάντα με τα λεφτά τους.
Το ίδιο πράγμα έχει γίνει αμέτρητες φορές στο παρελθόν.
Τα κοράκια μυρίζονται αίμα και ορμάνε.

Spanos
24-06-10, 20:11
Ο Πατέρας έχει παραιτηθεί εδω και καιρό αν το το έχεις ακούσει και το οτι δεν έχει γίνει ακόμα η κλήρωση είναι εις βάρος των προπονητών των μεγάλων ομάδων που δε ξέρουν το πρόγραμμα και δε μπορούν να κάνουν προγραμματισμό αλλα είπαμε όταν μια ζωή σε ποτίζουν με το οτι για όλα φταίει η Αθήνα μετά σου γίνεται συνήθεια.

1. Χρωστάει ο Ηρακλής φταίει το ΠΟΚ

2. Φέυγουν οι παίχτες που έχουν να πληρωθούν απο πέρσι, άλλος πάει Γερμανία, άλλος Αθήνα, φταίει το ΠΟΚ

3. Δεν έχει γίνει η κλήρωση φταίει το ΠΟΚ

4. Βγαίνουν με σημαίες των Σκοπίων στην πορεία φταίει το ΠΟΚ

Γιατι δε πάνε να βρούν τον Ρέμο που τα έκανε σκατά και γιατί να πληρώνει ο πολίτης για το κάθε άρθρο 44 και το κάθε λαμόγιο που έφαγε τα λεφτά και πήγε στη Λιβύη, στην τελική για ποδόσφαιρο μιλάμε, υπάρχουν και πιο σημαντικά πράγματα στη ζωή και εκτός απο τους ρουφιάνους και τουσ συνδεσμίτες που ζούν απο αυτά δε μας κόβει το φαί αν πέσει η ΧΨΖ ομάδα.

Επίσης μη ξεχνάτε οτι δε μιλάμε για τον Σισέ ή τον Σαλπιγγίδη αλλα για κάποιους παίκτες που έχουν δέκα χρόνια μπάλας με μικρά συμβόλαια και με αυτά τα λεφτά πρέπει να εξασφαλίσουν ολη τους ζωή. Το λαμόγιο λοιπόν ο Ρέμος που κάθε βράδυ χαλάνε χιλιάρικα στο μαγαζί του όλους αυτούς τους έχει απλήρωτους και τη βγάζουν με δανεικά. Ελάτε και λίγο στη θέση αυτών των παικτών.

subzer0
24-06-10, 20:14
Σταμάτα μου πόνεσε το στομάχι από τα γέλια.

Μίλησε κανείς για ΠΟΚ??????????????????????????????????????????
Για την ΕΠΟ του κολλητού σου του Πιλάβιου (για αυτό και έβαλα τον Πατέρα από δίπλα) μίλησα.

Για αυτήν την ΕΠΟ που τόσο πολύ έχει φτιάξει το ελληνικό ποδόσφαιρό.

Spanos
24-06-10, 20:30
Σταμάτα μου πόνεσε το στομάχι από τα γέλια.

Μίλησε κανείς για ΠΟΚ??????????????????????????????????????????
Για την ΕΠΟ του κολλητού σου του Πιλάβιου (για αυτό και έβαλα τον Πατέρα από δίπλα) μίλησα.

Για αυτήν την ΕΠΟ που τόσο πολύ έχει φτιάξει το ελληνικό ποδόσφαιρό.

Quiz: ποιός παραιτήθηκε και μετά υποστήριξε την υποψηφιότητα Πατέρα;

subzer0
24-06-10, 20:40
Για πες...

Spanos
24-06-10, 22:39
H AEK, επομένως για ΠΟΚ μιλάμε;)

........Auto merged post: Spanos πρόσθεσε 101 λεπτά και 45 δευτερόλεπτα αργότερα ........

...και πρίν αλέκτωρ λαλήσει τρείς, αυτοί που διώχναν με τις κλωτσιές παίκτες αλλων ομάδων,

Σκέφτονται Κάμπορα εάν πουληθεί ο Μουσλίμοβιτς

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/PAOK/278653.html

και μη μου πείτε οτι "'έμεινε ελεύθερος" γιατι και του Ηρακλή ελεύθεροι μένανε όπως και ο Κάμπορα για οικονομικούς λόγους.

subzer0
24-06-10, 23:45
H AEK, επομένως για ΠΟΚ μιλάμε;)

........Auto merged post: Spanos πρόσθεσε 101 λεπτά και 45 δευτερόλεπτα αργότερα ........

...και πρίν αλέκτωρ λαλήσει τρείς, αυτοί που διώχναν με τις κλωτσιές παίκτες αλλων ομάδων,

Σκέφτονται Κάμπορα εάν πουληθεί ο Μουσλίμοβιτς

http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/PAOK/278653.html

και μη μου πείτε οτι "'έμεινε ελεύθερος" γιατι και του Ηρακλή ελεύθεροι μένανε όπως και ο Κάμπορα για οικονομικούς λόγους.

Spanos
έχεις κάνει ένα αχταρμά και γράφεις οτι να' ναι.
Το κακό σε αυτές τις περιπτώσεις είναι πως ενώ όσοι τα διαβάζουν περνούν ευχάριστες στιγμές γελώντας , αυτός που τα γράφει νομίζει πως κάτι κάνει.

Κατ' αρχήν που κολλάει πως η ΑΕΚ στήριξε τον Πιλάβιο?
Ο Ολυμπιακός που δεν τον στήριξε δεν είναι ΠΟΚ?

Και επίσης που κολλάει γενικά η στήριξη στον Πιλάβιο?
Και ο Ηρακλής τον στήριξε. Ή μήπως αυτοί που δεν τον στήριξαν πρέπει όσο είναι αυτός πρόεδρος να τον τρώνε?

Αν δεν έχεις καταλάβει , εγώ τον Πιλάβιο , την ΕΠΟ και την Super League τους κράζω γιατί μας έχουν υποσχεθεί καλύτερο ποδόσφαιρο. Για αυτό και κράζω περισσότερο αυτούς που θέλανε να αλλάξουν τα πράγματα για ένα καλύτερο ποδόσφαιρο.
Και βλέπουμε πως αρχίζει το καινούριο πρωτάθλημα και ακόμα δεν ξέρουμε ποιος θα παίζει. Το επιχείρημα σου οτι αυτό επηρεάζει τις μεγάλες ομάδες είναι για το Fun Section. Λες και αλλάζει κάτι για ΠΑΟ , ΠΑΟΚ , ΑΕΚ , ΟΣΦΠ αν παίζει στην Α ο Ηρακλής ή ο Λεβαδειακός ή ο ΟΦΗ.
Βλέπουμε ακόμα πως υπάρχει στο μουντιάλ διαιτητής από τις Σεϊχέλες ενώ στην Ελλάδα έχουμε τον πενηνταρίσιο Σπάθα που απορούμε γιατί δεν σφυρίζει αυτός στην Ν. Αφρική.
Και έχουμε δει ακόμα 1002 λαλακίες που παλαιότερα δεν γίνονταν.
Και όλα αυτά επι της προεδρίας του εθνοσωτήρα Πιλάβιου.

Στο θέμα Κάμπορα δεν ήξερα οτι ο Άρης είναι διαλυμένος. Αλήθεια είναι? Είναι όπως ο Ηρακλής δηλαδή , στην ίδια μοίρα?
Εγώ βλέπω πως ανακοίνωσε τον Τζέζαρεκ (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/Aris/278675.html).
Ελπίζω να καταλαβαίνεις την διαφορά.
Και βασικά αν θέλεις να ξέρεις , ο Κάμπορα πρότεινε τον εαυτό του στον ΠΑΟΚ και δεν ασχολήθηκε ο ΠΑΟΚ με αυτόν.
Ελπίζω να καταλαβαίνεις την διαφορά.

Ελπίζω γενικά να καταλαβαίνεις την διαφορά από τον διαλυμένο ΠΑΟΚ του Γούμενου που πήρες για ένα κομμάτι ψωμί τον Σαλπιγγίδη , δίνοντας και 2-3 παλτά , από τον ΠΑΟΚ του Ζαγοράκη που πλήρωσες 2μύρρια τον Μελίσση και 5 τον Χριστοδουλόπυλο. Αυτός τους 2 με Γούμενο θα τους έπαιρνες 500 χιλιάρικα σύνολο και τον Λεοντίου δώρο για να ψηθεί , για να μας λες μετά τι καλό μας έκανες.

subzer0
02-07-10, 15:57
Ξέρει μήπως κανείς πότε άρχισε τις συζητήσεις με τον Σάντος ο εθνοσωτήρας Πιλάβιος , γιατί δεν μας απάντησε σήμερα στην παρουσίαση του Πορτογάλου (όχι οτι τον ρώτησε κανείς βέβαια)?

Spanos
02-07-10, 20:49
Έχει σημασία; Ελεύθερος έμενε, ο Σαλπιγγίδης σαν παίκτης είχε δικαίωμα να διαπραγματευτεί με οποιοαδήποτε ομάδα 6 μήνες πρίν λήξει το συμβόλαιο, φαντάζομαι στους προπονητές θα είναι πιο χαλαρά τα πράγματα.

skapetis
02-07-10, 22:06
Ξέρει μήπως κανείς πότε άρχισε τις συζητήσεις με τον Σάντος ο εθνοσωτήρας Πιλάβιος , γιατί δεν μας απάντησε σήμερα στην παρουσίαση του Πορτογάλου (όχι οτι τον ρώτησε κανείς βέβαια)?

Τι κάνει νιαου νιαου στα κεραμίδια ... δεν φάνηκε μέσα στα play off οτι ο Σαντος ετοιμάζεται να την κάνει;

Και σκέψου ότι αν οι επαφές είχαν αρχίσει μετά την αποδέσμευση από τον παοκ, δεν θα είχαν πρόβλημα να το πουν, σωστά; ;)

Το θέμα για μένα είναι πότε αποφάσισαν να "τελειώνουν" με το Ρεχάγκελ ή πότε τους είπε αυτός ότι την κάνει, με αποτέλεσμα να στραφούν στον Σάντος :whistle:

Spanos
02-07-10, 22:31
Κυριακή, 27 Ιουνίου 2010 21:33

- Για τα ραντεβού με τον Σοφοκλή Πιλάβιο
«Πριν από δύο μήνες ο Σοφοκλής Πιλάβιος μου πρότεινε να ανανεώσω το συμβόλαιό μου με την ομάδα. Όμως, εγώ είπα πως καλύτερα να περιμένουμε να τελειώσουμε τις υποχρεώσεις μας στο Παγκόσμιο Κύπελλο και μόλις ολοκληρώσαμε τους αγώνες μας στη Νότιο Αφρική, του είπα πως καλύτερα είναι να χωρίσουμε σαν φίλοι. Προσπάθησε να με μεταπείσει όμως εγώ θεώρησα ότι η στιγμή είχε φτάσει. Τελικά, δέχτηκε την απόφασή μου».


http://www.gazzetta.gr/football/national-team/item/90198-%CF%81%CE%B5%CF%87%CE%AC%CE%B3%CE%BA%CE%B5%CE%BB-%CE%BA%CE%BF%CE%BC%CE%BC%CE%AC%CF%84%CE%B9-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B6%CF%89%CE%AE%CF%82-%CE%BC%CE%BF%CF%85-%CE%B7-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1

skapetis
02-07-10, 23:51
... οπότε και ο Πιλαβιος στράφηκε στο Σάντος ...

wi fi thief
04-07-10, 10:42
12.500 διαρκειας ο ΠΑΟΚ, εν μεσω κρισης και ακομα δεν μπηκε καλα καλα ο ιουλιος. :respekt:

τις πραγματικα μεγαλες ομαδες τις κανει ο μεγαλος (οχι μονο σε μεγεθος αλλα κυριως σε καρδια και καρυδια) τους λαος και η νοοτροπια του, οχι το κλαμα οι στατιστικες τα πρωτοσελιδα και τα στερεοτυπα!

ξανα :respekt: στους ΠΑΟΚτζηδες, ολα αυτα που τραβηξαν επι τοσα χρονια με διαφορα λαμογια, τους εκανα επιτελους να καταλαβουν οτι οι ιδιοι πρεπει να ειναι οι "πατερουληδες και θειοι" του εαυτου τους.

τους θαυμαζω και τους ζηλευω μαζι μπορει να εκανα αλλη επιλογη στο χρωμα, αλλα στον ΠΑΟΚ βλεπω ολα αυτα που θελω απο το ποδοσφαιρο.
ειναι και η φαση με τον σαλπι, η πιο ρομαντικη ιστορια της χρονιας κατα την αποψη μου... ολα ιδανικα :worthy:

ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ και μακαρι να ανταμειφθει ο αξιος λαος του για την καψουρα του με εναν (επικυρωμενο απο τις αρχες και στατιστικα καταγεγραμμενο) τιτλο!

ΤΑ ΣΕΒΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΟΔΩΡΗ & ALL :respekt:

Spanos
04-07-10, 16:59
Τα ίδια έλεγε και ο Αλέφαντος για τους πύρινους λαούς του ΠΑΟΚ και του Ολυμπιακού, αύτα είναι για να τα διαβάζουν κάποιοι και να κάνουν μπεεεεεεεε. Τι περίμενες εσυ, σε 20 ημέρες περίπου παίζει Τσάμπιονς Λίγκ, λογικό είναι ο κόσμος να εναι ενθουσιασμένος και να υπάρχει μεγάλη κίνηση στα διαρκείας, ολοι ζούν και αναπνέουν για αυτη τη στιγμή που την περιμένουν χρόνια.

Το θέμα είναι οτι ο ΠΑΟΚ δίνει τον πρώτο κρίσιμο αγώνα 27 ή 28 Ιουλίου στο Τσάμπιονς Λίγκ και πρέπει να κατεβάσει την ομάδα που πρέπει γιατι στο παιχνίδι δε θα παίξουν τα διαρκείας, μακάρι να τα καταφέρει για πολλούς και διάφορους λόγους.

Spanos
04-07-10, 22:20
«Οχι» ΠΑΟΚ σε Καστίγιο! (http://www.exedrasports.gr/football/superleague/article/?aid=68569)


Ενα μεγαλοπρεπέστατο «όχι» εισέπραξε ο Νέρι Καστίγιο, όταν χτύπησε την πόρτα του ΠΑΟΚ! Ο πρώην άσος του Ολυμπιακού μη βλέποντας φως στο τούνελ με τους Ερυθρόλευκους, οι οποίοι μέχρι σήμερα δεν δείχνουν την απαιτούμενη αποφασιστικότητα, προκειμένου να τον «σώσουν» από τα γήπεδα της Ουκρανίας, απευθύνθηκε μέσω του μάνατζερ του, στον Δικέφαλο του Βορρά.

Όμως ο Θοδωρής Ζαγοράκης ζύγισε την περίπτωσή του και αποφάνθηκε πως δεν αξίζει να την προχωρήσει. Ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ συζήτησε το θέμα με τον Ζήση Βρύζα, που είχε έρθει σε επαφή με τον Μεξικανό επιθετικό και από κοινού διαπίστωσαν πως τα αρνητικά που «κουβαλά» ο Νέρι είναι περισσότερα από το αδιαμφισβήτητο ταλέντο που διαθέτει.

Το γεγονός ότι βρίσκεται πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα σε πλήρη αγωνιστική απραξία, καθώς και ο ιδιόρρυθμος χαρακτήρας του, που προξενεί ουκ ολίγες φορές προβλήματα στα αποδυτήρια των ομάδων των οποίων ανήκει απέτρεψαν τον Ζαγοράκη να κάνει μια μεταγραφή που σίγουρα θα προκαλούσε αίσθηση.

Αλλωστε είναι γνωστό πως ο διοικητικός ηγέτης των Θεσσαλονικιών το πρώτο πράγμα που σκέφτεται όταν πρόκειται κάνει μια μεταγραφή είναι το κατά πόσο αυτή θα βοηθήσει ουσιαστικά τον σύλλογο και θα αφομοιωθεί στο γενικότερο σύνολο βάζοντας το «εγώ» κάτω από την ομάδα. Κρίνοντας λοιπόν ότι ο Καστίγιο δεν πληροί τις άνωθεν προδιαγραφές, δεν υπέκυψε από τις διάφορες πιέσεις που δέχθηκε…

dimfarma
09-07-10, 21:07
Το πρώτο φιλικό παιχνίδι του Π.Α.Ο.Κ στην Γερμανία

ΠΑΟΚ - FC BAD BRUCKENAU 6-0

Μουσλίμοβιτς 10', 20'

Αθανασιάδης 32'

Φιλομένο 40'

Παπάζογλου 51', 55'

subzer0
09-07-10, 21:17
Αυτό που αξίζει είναι οτι μπαίνουμε στο κλίμα με περιγραφές Κόλκα στον 103. :p
Γιατί κατά τα άλλα μάλλον δεν έχει νόημα με αυτές τις μπιραρίες. :p

wi fi thief
09-07-10, 21:30
O φιλανδος ο κολκα που επαιζε παλια στη φαιενοορντ και στο βαζελο καταντησε να περιγραφει αγωνες; σε ποια γλωσσα; :p

subzer0
09-07-10, 21:35
κολκα Κίλκα:cool:
Έτσι άκουσα κάποτε πως προφέρεται. Μην τον κάνουμε και αυτόν Κάουτ , Κούιτ , Κόιτ. :p

Κατά τα άλλα όπως βλέπεις βγάζουν φωτιά οι επιθετικοί.
Δεν θέλουμε άλλες θέσεις να βάζουν γκολ στον ΠΑΟΚ του Μπερέτα , που δείχνει πιο έτοιμος από ποτέ.................. :cool:

wi fi thief
09-07-10, 21:45
Κάουτ , Κούιτ , Κόιτ. :p



Κάουιτ τον λενε τον παιχταρα. ντιρκ κάουιτ...:rtfm:
:p

το πιο σπαστικο με τους ολλανδους κατωχωριτες (:p) ειναι οταν τους κοβουνε το "φαν"

ειναι σαν να λεγεται ο αλλος νικολαου/νικολαιδης/νικολοπουλος/παπανικολαου και οι ολλανδοι να τον λενε σκετο νικο :p
στην ολλανδια οταν επαιζε ο κόλκα τον λεγανε ...κόλκα!:p

yiapap
09-07-10, 22:35
Μερικές σελίδες πριν έγραφα για τις μεταγραφές ΟΣΦΠ/ΠΑΟ.
Τότε κάποια γκαρντάσια (με την καλή έννοια) λέγανε σε τι δύσκολή οικονομική θέση είναι οι ομάδες των Αθηνών.
Ελπίζω τώρα και εν αναμονή των υπολοίπων που εμείς οι ομάδες της Θεσ/νίκης δεν μπορούμε ούτε να συζητήσουμε με τους μανάτζέρ τους να ΧΩΝΕΨΟΥΜΕ επιτέλους το πως δουλέυει το παιχνίδι.

subzer0
12-07-10, 01:02
Επιτέλους τέλος με το μουντιάλ και τα σαπάκια που βλέπαμε εκεί για έναν μήνα. :cool:
Ήρθε η ώρα για το πραγματικό ποδόσφαιρο (καλοκαιρινή προετοιμασία , μεταγραφές , φιλικά , συνεντεύξεις κτλ).
Αύριο 7:30 φιλικό με την θρυλική ΤΣΣΚΑ Σόφιας στον NOVA.

Και με Μπουσαϊντί δεξί μπακ φέτος θα γίνει χαμός , μας είχε λείψει πέρυσι ένας τέτοιος παίχτης που θα έκανε τσαμπουκάδες και θα δημιουργούσε προβλήματα στην ομάδα.

Πάμε γερά... :cool: :cool:

yiapap
12-07-10, 10:13
Και με Μπουσαϊντί δεξί μπακ φέτος θα γίνει χαμός , μας είχε λείψει πέρυσι ένας τέτοιος παίχτης που θα έκανε τσαμπουκάδες και θα δημιουργούσε προβλήματα στην ομάδα.:rofl::respekt:
Αυτά είναι...

subzer0
14-07-10, 09:53
Κάτι πήρε το αυτί μου για Πάμπλο Γκαρσία στον Παναθηναϊκό.
Τον ζήτησε λέει ο Κωσταντοπουλος γιατί ταιριάζουν πολιτικά.
Αν είναι έτσι δεν έχω αντίρρηση να παει.

antreas9
14-07-10, 13:15
Κάτι πήρε το αυτί μου για Πάμπλο Γκαρσία στον Παναθηναϊκό.
Τον ζήτησε λέει ο Κωσταντοπουλος γιατί ταιριάζουν πολιτικά.
Αν είναι έτσι δεν έχω αντίρρηση να παει.

Λίγα με τον προεδρα!
αντε,μη στείλει το ΠΑΜΕ να κανει κατάληψη στην τούμπα!
και ζητήσει και την απέλαση του βιερίνια, επειδή είναι...δεξιός!!!

subzer0
14-07-10, 15:20
Λίγα με τον προεδρα!
αντε,μη στείλει το ΠΑΜΕ να κανει κατάληψη στην τούμπα!
και ζητήσει και την απέλαση του βιερίνια, επειδή είναι...δεξιός!!!

Η υπόθεση "Κωσταντόπουλος πρόεδρος Παναθηναϊκού" είναι αλήθεια πως πρόσφερε αρκετό γέλιο σήμερα. Και είναι επίσης αλήθεια πως κάτω από την ομπρέλα του χαβαλέ και της πλάκας , μπήκαμε σήμερα όλοι μαζί ανεξαρτήτως ομάδας.
Χωρίς παρεξήγηση για τους φίλους Παναθηναϊκούς όλα αυτά , άλλωστε όπως βλέπω και εδώ αρκετοί το έχουν πάρει ΚΑΙ στο χαβαλέ.
"Γελάμε για να μην κλαίμε" που είχε πει κάποτε ένας σοφός άντρας.

Πέρα όμως από τον χαβαλέ της υπόθεσης , υπάρχει και η σοβαρή πλευρά του όλου θέματος.
Προσωπικά δεν έχω καταλάβει ακόμα τον ρόλο του Γιαννακόπουλου , τον ρόλο του Βγενόπουλου και φυσικά τον ρόλο του Τζίγκερ. Δεν το έχω για βλάκα τον Τζίγκερ ή ακόμα και αν δεν στροφάρει και πολύ έχει μια τεράστια οικογένεια από πίσω , όλο και καμιά συμβουλή θα του δίνει.
Αλλά αυτά είναι θέματα των Παναθηναϊκών.
Σαν ΠΑΟΚτσής αλλά και σαν φίλαθλος , αυτό που βλέπω με πρόεδρο του Παναθηναϊκού τον Κωσταντόπουλο είναι πως ξεφύγαμε από τον διαπλεκόμενο Πατέρα και ήρθε στην θέση του ένας άφθαρτος στο θέμα του ποδοσφαίρου στην θέση του.
Και αυτό μάλλον είναι καλό.
Από την άλλη , δεν μπορώ να φανταστώ διάλογο στην Super League ανάμεσα σε Κωσταντόπουλο και Μπέο πχ. Και αυτό δεν ξέρω που θα καταλήξει.

Τέλος όμως με τα σοβαρά.
Αυτό που βλέπω είναι πως το ποινικό μητρώο του Παναθηναϊκού λερώνει επικίνδυνα.
Μετά τον παιδεραστή Γκοβού , συνεχίσαμε με πρόεδρο που δέρνει την γυναίκα του. :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.