PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

wi fi thief
21-10-10, 09:56
ΠΑΟΚΑΡΑ γερα αποψε, παρε διπλο στην ισπανια και τρελλανε μας :clap:

subzer0
21-10-10, 19:33
ειχα αρχησει να πιστευω οτι μονο εγω εβλεπα τα πραγματα ετσι, ευτυχως ειναι και αλλοι. ρε φιλε δεν θα μπορουσα να τα πω καλυτερα.

ξεχασες ομως το μεγαλυτερο "τρυπημα" απο τον Πιλαβιο.
οχι μονο πηρε τον Σαντος σε μια περιοδο που ο ΠΑΟΚ τον ηθελε για να εχει ελπιδες στο ονειρο αλλα πηρε και τον Βρυζα που κρατουσε καποιες ισοροποιες και εκανε πολυ δουλεια στο ποστο του.
αφου δεν ενεδωσε στις προτασεις των βαζελογαβρων σκεφτηκαν και ειπαν αφου δεν τον εχουμε εμεις ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΑΟΚ. ετσι τον "κατηφορησαν" στην εθνικη σε μια περιοδο που το μπαχαλο ειχε αρχισει να "διχαζει" καποιους στην ΠΑΕ.

Από την αρχή είχα τις αμφιβολίες μου για τον τρόπο προσέγγισης του Πιλάβιου προς τον Σάντος και τον Βρύζα.
Αλλά όπως βλέπεις βολεύει η άποψη πως ο Σάντος έφυγε γιατί δεν έβλεπε μέλλον.
Ακούγεται ωραία πως πρέπει να τους κερδίζεις και Πιλάβιους και παρασκήνιο.
Να κερδίζεις αυτούς που όταν δεν σφυρίζουν πέναλτι υπέρ σου , γίνονται διεθνείς.
Να κερδίζεις αυτούς που όταν σφυρίζουν 50 φορές σε έναν ημίχρονο και δεν σου δίνουν πέναλτι , παίρνουν άριστα.
Να κερδίζεις αυτούς που όσο και να σε σφάξουν , πολύ απλά , θα ξανασφυρίξουν.

Βλέπεις τι ωραία ακούγονται όλα αυτά?
Όταν τα κάνεις όλα αυτά είσαι μάγκας.

Κατά τα άλλα εμείς δεν πάμε μπροστά έτσι.
Και είναι νωρίς ακόμα για να κρίνουμε τον Πιλάβιο. :whistle: :whistle:

Spanos
21-10-10, 19:39
Το οτι σου άδειασαν το γήπεδο με τον Παναθηναικό δε σε χάλασε...

subzer0
21-10-10, 19:43
Το οτι σου άδειασαν το γήπεδο με τον Παναθηναικό δε σε χάλασε...

Και τι σχέση έχει ο Πιλάβιος με αυτό?
Και τι σχέση έχει ο ΠΑΟΚ με αυτό? Επειδή έτυχε οτι κάνατε να είναι πριν τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ , ο ΠΑΟΚ φταίει για αυτό?

Και επίσης όπως σου είπα συμπάσχω με τους μόνιμους αδικημένους του ελληνικού ποδοσφαίρου.
Έλα πες το σε βλέπω κρατιέσαι.
Πες για Γκαγκατσοομάδες , πες για το πόσες φορές έχει ευνοηθεί ο ΠΑΟΚ , μίλα , μην τα κρατάς μέσα σου.

Rebel Scum
21-10-10, 21:52
Από την αρχή είχα τις αμφιβολίες μου για τον τρόπο προσέγγισης του Πιλάβιου προς τον Σάντος και τον Βρύζα.
Αλλά όπως βλέπεις βολεύει η άποψη πως ο Σάντος έφυγε γιατί δεν έβλεπε μέλλον.
Ακούγεται ωραία πως πρέπει να τους κερδίζεις και Πιλάβιους και παρασκήνιο.
Να κερδίζεις αυτούς που όταν δεν σφυρίζουν πέναλτι υπέρ σου , γίνονται διεθνείς.
Να κερδίζεις αυτούς που όταν σφυρίζουν 50 φορές σε έναν ημίχρονο και δεν σου δίνουν πέναλτι , παίρνουν άριστα.
Να κερδίζεις αυτούς που όσο και να σε σφάξουν , πολύ απλά , θα ξανασφυρίξουν.

Βλέπεις τι ωραία ακούγονται όλα αυτά?
Όταν τα κάνεις όλα αυτά είσαι μάγκας.

Κατά τα άλλα εμείς δεν πάμε μπροστά έτσι.
Και είναι νωρίς ακόμα για να κρίνουμε τον Πιλάβιο. :whistle: :whistle:

Μα τι σχέση έχει το ένα με το άλλο; Είπα εγώ ποτέ ότι ο Πιλάβιος και γενικά το σύστημα που διοικεί το ποδόσφαιρο είναι δίκαιοι και ίσοι απέναντι όλων;

Αλλά πιστεύεις ότι ο Σάντος (και ο κάθε Σάντος) θα έφευγε από τον ΠΑΟΚ αν έβλεπε ότι μπορεί να ανεβεί ακόμα πιο ψηλά; Δεν σου λέει κάτι το ότι έφτασε τόσο κοντά σε ένα τίτλο και μετά έφυγε;
Άντε και να συμφωνήσω ότι προσεγγίστηκε πρώτα από την ΕΠΟ όσο ήταν προπονητής στον ΠΑΟΚ (διόλου απίθανο)...θα έφευγε αν είχε προοπτική με την ομάδα του;
Και τον Νιόπλια (που σε σύγκριση με τον Σάντος είναι ο τίποτας) να ζήταγε η ΕΠΟ δε θα το έπαιρνε γιατί εκεί που είναι βλέπει να δαπανιούνται εκατομμύρια (αν πιάνουν τόπο είναι άσχετο).

Είπαμε το ποδόσφαιρο είναι βρώμικο και οι ευνοημένοι γνωστοί...αλλά αυτό δεν αποτελεί άλλοθι για ό,τι κακό συμβαίνει σε μια ομάδα.

subzer0
22-10-10, 05:01
Μα τι σχέση έχει το ένα με το άλλο; Είπα εγώ ποτέ ότι ο Πιλάβιος και γενικά το σύστημα που διοικεί το ποδόσφαιρο είναι δίκαιοι και ίσοι απέναντι όλων;

Αλλά πιστεύεις ότι ο Σάντος (και ο κάθε Σάντος) θα έφευγε από τον ΠΑΟΚ αν έβλεπε ότι μπορεί να ανεβεί ακόμα πιο ψηλά; Δεν σου λέει κάτι το ότι έφτασε τόσο κοντά σε ένα τίτλο και μετά έφυγε;
Άντε και να συμφωνήσω ότι προσεγγίστηκε πρώτα από την ΕΠΟ όσο ήταν προπονητής στον ΠΑΟΚ (διόλου απίθανο)...θα έφευγε αν είχε προοπτική με την ομάδα του;
Και τον Νιόπλια (που σε σύγκριση με τον Σάντος είναι ο τίποτας) να ζήταγε η ΕΠΟ δε θα το έπαιρνε γιατί εκεί που είναι βλέπει να δαπανιούνται εκατομμύρια (αν πιάνουν τόπο είναι άσχετο).

Είπαμε το ποδόσφαιρο είναι βρώμικο και οι ευνοημένοι γνωστοί...αλλά αυτό δεν αποτελεί άλλοθι για ό,τι κακό συμβαίνει σε μια ομάδα.

Ξαναλέω , βολεύει πάρα πολύ πως ο Σάντος έφυγε από τον ΠΑΟΚ γιατί δεν έβλεπε προοπτική.
Λες και έβλεπε προοπτική τα προηγούμενα χρόνια. Λες και τα προηγούμενα χρόνια υπήρχαν λεφτά.
Ο Σάντος που είπε πως ο ΠΑΟΚ με 2-3 προσθήκες ποιότητας χτυπάει πρωτάθλημα , έφυγε την ώρα που την μια την είχε ήδη ( Σαλπιγγίδης ) και φοβόταν οτι δεν θα του πάρουν την δεύτερη?

Σας βολεύουν πολύ όλα αυτά ε?

Και πριν από όλα ξεκαθαρίστε αν είστε από αυτούς που πιστεύουν οτι μπορεί ο Σάντος να κάνει το κάτι παραπάνω. Γιατί ανάμεσα σε αυτούς που λένε πως ο Σάντος έφυγε γιατί δεν έβλεπε προοπτική στον ΠΑΟΚ είναι και κάποιοι που λέγανε πως ο Σάντος έπιασε ταβάνι , γιατί μέχρι εκεί μπορεί. Αποφασίστε , και τα 2 δεν γίνονται.

Αν πω όμως πως ο Σάντος έφυγε γιατί προτίμησε να πάει με το εχθρό του (Πιλάβιος) για να μην τον έχει αντίπαλο?
Αν πω πως κατάλαβε πως με τον σταυρό στο χέρι που πήγαινε ο Ζαγοράκης , πήρε χαμπάρι πως δεν γινόταν κάτι , γιατί όσο κοντά και να έφτανε πάντα θα υπάρχει ένας Σπάθας να σου βάλει stop?

Αυτά προφανώς δεν βολεύουν.

Άλλοθι δεν χρειάζεται ο ΠΑΟΚ για τα προβλήματα του.
Αυτά και να θέλουμε να τα κρύψουμε , δεν μας αφήνουν ούτε η αγωνιστική εικόνα της ομάδας , ούτε η βαθμολογία , ούτε τα 1002 που συμβαίνουν γύρω της.
Και ΦΥΣΙΚΑ δεν φταίει κανένας Πιλάβιος για τα προβλήματα του ΠΑΟΚ.

Τα γεγονότα όμως δείχνουν πως το άλλοθι το έχει το παρασκήνιο.
Μην μιλάς για διαιτησίες ρε ΠΑΟΚ , είσαι διαλυμένος.
Μην μιλάς για παρασκήνιο ρε ΠΑΟΚ , έχεις προβλήματα.
Και έτσι τα 2 μέτρα και 2 σταθμά ζουν και βασιλεύουν.

____________________________________

Στα του αγώνα τώρα.
Κάθισα να δω κι εγώ την δεύτερη της βαθμολογίας στην Ισπανία και απογοητεύτηκα. Περίμενα πιο πολλά πράγματα από αυτήν.
Βοήθησαν βέβαια και οι αλλαγές του Χάβου σε αυτό ( 2 έκανε και αυτές μετά το 80).
Το καλό είναι πως και στα 3 της παιχνίδια της στο Europa League , δεν έχει δείξει τον καλό της εαυτό , οπότε ελπίζουμε να συνεχιστεί αυτό και να την βρούμε έτσι και μέσα στην Τούμπα.
Αν γίνει αυτό και εμείς βελτιωθούμε κατά 50000% μπορούμε να τους κερδίσουμε και η πρόκριση θα είναι κοντά.

Δυστυχώς χαλάσαμε το σερί των 8 αγώνων χωρίς ήττα στην Ευρώπη. Δεν θυμάμαι και πολλές ελληνικές ομάδες να έχουν 8 συνεχόμενους ευρωπαϊκούς αγώνες χωρίς ήττα.

Όλοι αυτοί που βγάζανε καλούς πριν τους δουν , παίχτες που πήρανε από τα δεύτερα της Λίβερπουλ , έχουν δει τα πρώτα της Λίβερπουλ?

Rebel Scum
22-10-10, 10:18
1. Ποτέ δεν είπα ότι δεν δικαιούται να μιλάει για διαιτησίες ο ΠΑΟΚ και ο κάθε ΠΑΟΚ...το αντίθετο.

2. Ο Σάντος όταν πήγε στον ΠΑΟΚ τον πήρε σε κακή κατάσταση και τον έφερε στο CL ....το κάτι παραπάνω θέλει και λεφτά και όπως λες άκρες στα Πιλαβοειδή... θεωρώ ότι ο Σάντος αυτά είδε και δεν ήθελε να συνεχίσει. Ταβάνι προσωπικά δεν θεωρώ ότι έφτασε ως αξία προπονητή...ίσως όμως αυτό ήταν το ταβάνι με βάση την οικονομική δυνατότητα της ομάδας σου...που βέβαια αυτή μεταφράζεται σε ποιότητα αγωνιστική και σε σεβασμό από το παρασκήνιο. Τι έχω πει και το ξαναλέω...το χρήμα στο ποδόσφαιρο πλέον είναι προαπαιτούμενο...όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά περισσότερο εδώ που οι παρατρεχάμενοι πάνε εκεί που μυρίζουν μαρούλι.

Αυτή είναι η γνώμη μου, να είσαι βέβαιος ότι δεν την εκφράζω ως δικαιολογία για την όποια εύνοια έχει κερδίσει η δική μου ομάδα. Το αντίθετο θα το ήθελα ειλικρινά να πάρει ο ΠΑΟΚ ή ο Άρης πρωτάθλημα. Αν θες με πιστεύεις.

DOU
23-10-10, 12:57
Ο παοκ με βαση τους αντιπαλους που εχει φετος στην ευρωπη δεν τα εχει παει καθολου ασχημα,2 ισοπαλιες με αγιαξ,νικη και ισοπαλια με φενερ,ισοπαλια με μπριζ,τζαμπα ηττα οπως αποδειχτηκε απο την βιγιαρεαλ.

Ο παοκ για παραδειγμα απο αυτη την αντερλεχτ δεν υπηρχε περιπτωση να φαει 3αρα οπως εγινε με την ΑΕΚ.

subzer0
25-10-10, 02:14
Ο ΠΑΟΚ ευνοήθηκε σήμερα και πρέπει να πάνε σπίτι τους και ο διαιτητής και ο επόπτης.
Δεν είναι δικαιολογία οτι βάλαμε 3 , το γκολ off-side είναι το 1-0 , όλα τα άλλα είναι συμψηφισμοί.
Δεν είδα το ματς. Μου έχουν συμβεί 2 άσχημα πράγματα τις τελευταίες μέρες. Το ένα είναι πως ασχολήθηκα με γυναίκα και το άλλο πως είναι βαζέλα. Όλα στραβά μου πάνε.

Δεν περιμένω δηλώσεις από τον Μαρινάκη , αυτός έδειξε σήμερα (http://www.gazzetta.gr/football/super-league/item/111261-%CE%9C%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%AC%CE%BA%CE%B7%CF%82-%CE%91%CF%85%CF%84%CE%AE-%CE%B7-%CE%BF%CE%BC%CE%AC%CE%B4%CE%B1-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CE%BC%CE%B1%CF%83%CE%AC%CE%B5%CE%B9) τι ρόλο βαράει (όχι τι δεν το είχαμε καταλάβει από την αρχή).
Να τον χαίρεστε.

Αυτά που έγιναν στο μπάσκετ είναι τραγικά.
Καλά έκανε ο Παπαδόπουλος και την κοπάνησε από τον ΠΑΟΚ.
Αυτοί που αξίζουν το μεγαλύτερο κράξιμο είναι φυσικά οι καλοπληρωμένοι απεργοσπάστες.
Κράξιμο αξίζει και η αστυνομία που ποτέ δεν έχει βγάλει κάποιον χούλιγκαν εκτός γηπέδου αλλά ήξερε να ψάχνει τον Παπαδόπουλο στο αεροδρόμιο κατηγορούμενο για εξύβριση και να βγάζει τους παίχτες εκτός αγωνιστικού χώρου.
Συγχαρητήρια στον κόσμο του Παναθηναϊκού που έκραζε την αστυνομία όταν το κάναν αυτό.
Και φυσικά κράξιμο θέλουν και κάποιες φυλλάδες που είχαν ύμνους για τις ομαδάρες τους σαν να μην συμβαίνει τίποτα.
Δεν παρακολουθώ μπάσκετ , παρά μόνο ΝΒΑ , ούτε ξέρω για ποιον λόγο γίνονται αυτές οι απεργίες αλλά η όλη κατάσταση δεν μου κάθισε καλά στο μάτι.

subzer0
29-10-10, 10:05
Προπονητή θα πάρουμε ποτέ????????

ΥΓ. Συγχαρητήρια σε αυτούς που προκρίθηκαν στο κύπελλο , εύκολα ή δύσκολα. :rolleyes:

vroom
29-10-10, 11:40
Αν προχωρήσουμε στην Ευρώπη θα πάρουμε, αν οχι μας βλέπω με τον Χαβο.
Μας έβγαλαν την ψυχή στον αγώνα του κυπέλλου, αλλα τουλάχιστον περάσαμε.

Seitman
29-10-10, 12:06
Τουλάχιστον δεν κρατήσαμε την παράδοση του να γινόμαστε αποκλεισμός-έκπληξη στο κύπελλο :innocent:

subzer0
29-10-10, 16:35
Εντάξει μια - μια μας πάει.
Φέτος είναι η χρονιά που θα αποκλειστούμε από σοβαρό αντίπαλο. :p

Άλλωστε είχαμε καμιά έκπληξη ως τώρα στο κύπελλο?

........Auto merged post: subzer0 πρόσθεσε 0 λεπτά και 56 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Α , μάλλον θα εννοείς τον Πανιώνιο. Ε , εντάξει αυτός κατά διαόλου πήγαινε τον τελευταίο καιρό...

Seitman
29-10-10, 17:12
Α , μάλλον θα εννοείς τον Πανιώνιο. Ε , εντάξει αυτός κατά διαόλου πήγαινε τον τελευταίο καιρό...

Κάνουμε τον κινέζο ε? :whistle:
Αλλά είμαστε καλά παιδιά και δε θα τους κάνουμε άλλη πλάκα :innocent:

subzer0
29-10-10, 17:31
Κάνουμε τον κινέζο ε? :whistle:
Αλλά είμαστε καλά παιδιά και δε θα τους κάνουμε άλλη πλάκα :innocent:

Κατάλαβα τι εννοείς. :oops: :p
Εντάξει , ντέρμπι βγαλμένο από τα παλιά ήταν , δεν μπορείς να το πεις και έκπληξη. :rolleyes:

subzer0
31-10-10, 14:40
Είμαι πάρα πολύ υπερήφανος για τον πρόεδρο της Super league.
Πραγματικά είναι αυτό που έλειπε από το ελληνικό ποδόσφαιρο.
Αλήθεια τις χτεσινές δηλώσεις του τις έκανε σας πρόεδρος της Super league ή σαν πρόεδρος του Ολυμπιακού?
Και αλήθεια αφού μετά τον Δαλούκα (με τον οποίον και ο κάθε πικραμένος είδε το 50-50) που εξοντώθηκε με ... μηνύσεις από την ελληνική διαιτησία για ... 1 πέναλτι ( δεν είχε καν παραπεμθεί (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=2487308#post2487308) για αυτό εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=20959&page=233) , είχε πάρει μάλιστα και καλό βαθμό , ναι τότε με Γκαγκάτση) , άμα ούτε με τον Κάκο δεν πάμε μπροστά τότε με ποιον θα προχωρήσουμε?
Ας κάτσει όλη μαζί η Τρόικα (Πιλάβιος , Μαρινάκης , Πατέρας) να κάνει κανά γεύμα με τον Πλατινί και θα την βρουν την άκρη.
Και μετά να κάνει και ένα μόνος τους ο Αδαμίδης μαζί του , για να μην τον θεωρούν ριγμένο.

Το ελληνικό ποδόσφαιρο που όλοι αγαπάμε!!!!!!!!!
ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΒΙΑ!!!!!!!!!

xabikos
31-10-10, 23:46
Δυστυχώς συνεχίζουν κάποια πράγματα στην ομάδα που δεν μου αρέσουν καθόλου. Πλέον έχει πάρα πολύ καιρό που παραιτήθηκε ο προπονητής και ακόμη δεν έχουμε πάρει καινούριο. Καταλαβαίνω πως δεν πρέπει να γίνει βιαστική επιλογή αλλά άλλο βιαστική και άλλο γρήγορη. Για μένα αν δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος η διοίκηση έχει αργήσει πάρα πολύ να πάρει τον καινούριο προπονητή. Και το γράφω τώρα που η ομάδα κερδίζει. Αν περιμένει ο Ζαγοράκης να φάμε την τριάρα για να αλλάξει προπονητή κάνει τεράστιο λάθος. Γιατί πολύ φοβάμαι ότι η τριάρα θα έρθει σύντομα.
Το μεγαλύτερο θετικό που άφησε ο Σάντος στην ομάδα νομίζω πως είναι ότι μας έμαθε να βλέπουμε τα πράγματα όπως είναι και όχι όπως θα θέλαμε να είναι. Πιο συγκεκριμένα τα τελευταία καλά αποτελέσματα δεν είναι σε καμία περίπτωση δείγματα ανάκαμψης. Απλά η ομάδα στηρίχθηκε σε ατομικές ενέργειες και είχαμε και τύχη. Σε καμία περίπτωση δεν υπάρχει συγκεκριμένο πλάνο στην ομάδα για το πως θα αμυνθεί η θα επιτεθεί. Ώρες ώρες νομίζω πως κάνουν οι παίκτες ότι θυμούνται από πέρσι. Χαρακτηριστικό παράδειγμα τα στημένα που μια τα χτυπάει ο ένας και μια ο άλλος! Μπορεί η ομάδα του Σάντος να μην απέδωσε σπουδαίο ποδόσφαιρο αλλά αυτό που ήθελε ήξερε πως να το πάρει και ήξερε και που πατούσε.
Δυστυχώς η ομάδα αυτή έχει τελειώσει και είναι μέγα σφάλμα να προσπαθήσουμε να την συντηρήσουμε. Αυτό που πρέπει να γίνει είναι να έρθει ένας προπονητής και να κάνουμε καινούριο πλάνο από την αρχή. Αυτό προϋποθέτει πραγματική πίστωση χρόνου και να διαχειριστεί τους παίκτες της ομάδας ο καινούριος προπονητής.

Και το ξαναγράφω αν περιμένει η διοίκηση την πρώτη στραβή για να χρεώσει την αποτυχία στον Χάβο θα ξενερώσει πολύς κόσμος πιστεύω. Εκτός και αν υπάρχει κάτι άλλο από πίσω και δεν το γνωρίζουμε!

NiKapa
01-11-10, 00:09
Καλα στεφανα :respekt:στον κουμπαρο μου,σημερα του εκανε δωρο η ομαδα του :oneup:

subzer0
01-11-10, 01:56
Οτι να 'ναι σήμερα.
Ο Σαλπιγγίδης έβαλε γκολ με ... πλασέ , με ... το αριστερό. :crazy:
Ο Κοντρέρας τελείωμα ... σέντερ φορ - αφού κουράστηκε και ξεχάστηκε μπροστά - , από ασίστ του ... Μπέτο.
Καλό παιδί , καλός ΠΑΟΚτσης ο Χάβος αλλά αλλαγή δεν κάνει ούτε με ξύλο. Την Πέμπτη στο κύπελλο σε 120 λεπτά έκανε 2 αλλαγές. Λες και άμα αποκλειστείς από τον Εορδαϊκό θα φταίει η αλλαγή που έκανες.
Πνίγηκε ένας ολόκληρος αγώνας σε μια κουταλιά νερό , όταν ο Τζούνιορ ήταν κάτω τραυματίας και έπρεπε να δεχτεί δεύτερη κίτρινη κάρτα -> κόκκινη , αλλά ο Καραγεωργίου ήθελε να τον κάνει αλλαγή. Ας αλλάξει το σχέδιο και ας τρώει κάρτα όσο είναι κάτω στο έδαφος , για να μην μπερδεύεται και ο κόσμος και γίνονται παρεξηγήσεις.
Καλύτερα δεν ακούγεται οτι ο Γκαρσία έχει λοίμωξη του αναπνευστικού από το οτι μάλωσε με τον Χάβο? :p


Καλα στεφανα :respekt:στον κουμπαρο μου,σημερα του εκανε δωρο η ομαδα του :oneup:

Πάλι καλά που του έκανε το δώρο η ομάδα του , γιατί τα στέφανα είναι βαριά. :p

Να τον-τους χαίρεσαι. :oneup:

NiKapa
01-11-10, 02:01
Eυχαριστω sub & στα δικα σου ολοψυχα :)

subzer0
01-11-10, 13:28
Θέλουμε Άραβα επενδυτή?
Για να ακούσω απόψεις. :p

Προσωπικά κλαίω για Αραβα , με την προϋπόθεση να φέρει μερικές Αραβικές συνήθειες στην Τουμπα. Πχ hair dressing , μπούργκα για τις γυναίκες κτλ.

Για σαλάμ. :p

ΥΓ. Καλή κλήρωση στο κύπελλο με τα Γιαννενα. It's payback time.
Ευτυχώς γλιτώσαμε τα Τρίκαλα.

skapetis
01-11-10, 13:32
Πόσες φορές έχουμε ακούσει τέτοια σενάρια .... ποιός ήταν ο τελευταίος άραβας που θα ερχόνταν; Ο γιός του Καντάφι, αν θυμάμαι καλά; :rofl:

Κράτα μικρό καλάθι κι αν είναι νά'ρθει θε να'ρθεί

subzer0
01-11-10, 13:37
Ναι , ναι ο γιος του Καντάφι. :rofl: :rofl:

Όντως ειναι για γέλια τέτοια σενάρια.
Και πιο πολυ γιατί σε τέτοιες περιπτώσεις , πάντα κυκλοφορούν φωτογραφίες με Αραβες σε πολυτελή αυτοκίνητα και αλλα τέτοια όμορφα , που μου προκαλούν πολύ γέλιο. :rofl:

Seitman
01-11-10, 13:42
Εγώ θέλω Αμπράμοβιτς...

:sneer::sneer::sneer::sneer::sneer:

DOU
02-11-10, 15:27
Ο Ζαγοράκης περιμένει τον Άραβα και «παγώνει» το θέμα του προπονητή

Σε αναμονή των κινήσεων του Άραβα επενδυτή, που φέρεται να επιθυμεί την αγορά την πλειοψηφικού πακέτου των μετοχών της ΠΑΕ, βρίσκεται ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ, Θοδωρής Ζαγοράκης. Οι τελευταίες πληροφορίες αναφέρουν πως εξελίξεις στις επαφές ανάμεσα στον «Δικέφαλο» του βορρά και τον Σαμαρί Φάις θα υπάρξουν μέσα στις επόμενες τρεις ημέρες. Και στις μέχρι τώρα συζητήσεις που έκαναν οι δύο πλευρές οι υποψήφιοι επενδυτές ζήτησαν από τον Ζαγοράκη να παραμείνει στην προεδρία.

http://www.sportnet.gr/report.php?id=242349

Θοδωρε τι περιμενεις....τον αραβα??..:p:p

wi fi thief
02-11-10, 19:41
ροκ δι κασμπα και κιλινγκ εν αραμπ μαζι :p

http://www.youtube.com/watch?v=uTV3S-eM_Hg

subzer0
04-11-10, 13:30
είναι καθ´ οδόν για Θεσσαλονίκη , με αισιοδοξία για μια μεγάλη νίκη.

Πάμε ρε ΠΑΟΚΑΡΑ!!!

wi fi thief
04-11-10, 13:32
αντε και με τη νικη sub! :cool:

Rebel Scum
04-11-10, 13:40
Καλό δρόμο sub και καλή επιτυχία!

Seitman
04-11-10, 14:35
Καλή επιτυχία σε όλους...

Και όχι βία στα γήπεδα. Έχει τόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο χώρο απ' έξω! :innocent:

MaFiOzOs_GR
04-11-10, 14:53
@sub φώναξε λίγο και για μας που θα αρκεστούμε στην άθλια αναμετάδοση του Αντ1.... :oneup:

Άντε γερά σήμερα!! :clap:

subzer0
04-11-10, 17:27
Να ´στε καλά παίδες. Μόλις έφτασα Σαλόνικα. Πραγματικά "χιλιόμετρα κάναμε παλι" που λέει και το σύνθημα. Έχω και άλλη μια κατοστάρα για μετα το ματς. Φουλ σακατιλικι.
Άντε γερά.
It's Toumba Libre time!!!

MaFiOzOs_GR
04-11-10, 17:58
Άντε γερά.
It's Toumba Libre time!!!

:respekt: :respekt: :respekt:

DOU
04-11-10, 22:58
Τους φαγατε.:oneup::oneup: Οι υπεροπτες ισπανοι δεν εδειξαν τιποτα ιδιαιτερο για δευτερο ματς απεναντι στον παοκ,η ντιναμο 0-2 ουσιαστικα εκτος προκρισης η μπριζ.

button
04-11-10, 23:01
ΝΙΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:eek::up:

ποια 3η ομάδα στην Ισπανία η βιαρεαλ :lol: δεν ήξερε τι τις γινόταν και ο ΠΑΟΚ μαλών καλύτερα χωρίς προπονητή....

Πλάκα πλακά δεν περίμενα:blink:

MaFiOzOs_GR
04-11-10, 23:01
Να σαι καλά DOU και καλή επιτυχία στην ΑΕΚ ευχόμαστε! :oneup:

Δεν ξέρω πάντως εμένα μου άρεσε ο ΠΑΟΚ σήμερα, και πιστεύω μπορούσαμε να κερδίσουμε και με λιγότερο άγχος! Βρε λέτε να μας θρονιαστεί ο μάκης μετά το 4/4; :p

wi fi thief
04-11-10, 23:02
μπραβο ΠΑΟΚαρα :oneup:

κολοφαρδε sub :p

Spanos
04-11-10, 23:21
Συγχαρητήρια:oneup:


ΝΙΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:eek::up:

ποια 3η ομάδα στην Ισπανία η βιαρεαλ :lol: δεν ήξερε τι τις γινόταν και ο ΠΑΟΚ μαλών καλύτερα χωρίς προπονητή....

Πλάκα πλακά δεν περίμενα:blink:

Αν κοιτάξεις το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της Βιγιαρεάλ, βλέπεις οτι έχει παίξει με όλες τις τελευταίες του βαθμολογικού πίνανα (Μάλαγα, Λα Κορούνια, Χέρκουλες, Χιχόν, Λεβάντε) μια που είναι ένα βαθμό πάνω απο τις τελευταίες (Σοδιεδάδ) και τα πιο δύσκολα παιχνίδια ήταν με Αθλέτικο και Εσπανιόλ.

Rebel Scum
05-11-10, 01:35
Δεν το είδα το ματς αλλά μπράβο.

Πολύ σημαντικό να κερδίζεις μια ισπανική ομάδα και μάλιστα καλή, σου ανεβάζει και την ψυχολογία και το σεβασμό.

subzer0
05-11-10, 12:27
Κι εμένα μου άρεσε η ομάδα έτσι όπως έπαιξε.
Θύμισε τον περυσινό ΠΑΟΚ. Σφιχτός στην άμυνα , ήξερε τι ήθελε μέσα στο γήπεδο , καλός και μπροστά.
Ετσι κι αλλιώς σημασία είχε η νίκη έστω και με μισό - μηδέν και το καταφέραμε , απέναντι σε έναν πολύ μεγάλο αντίπαλο. Άλλωστε έχουμε 7 βαθμούς σε παιχνίδια έχοντας βάλει 3 γκολ. Και τα 3 γκολ τα έχουμε βάλει ακριβώς με τον ίδιο τροπο. Οπότε ακόμα και αν πούμε ότι είμαστε προβλέψιμοι , τυχεροί , δεν παίζουμε καλά και δεν ξέρω τι άλλο , το θέμα ειναι τι κάνουν οι αντίπαλοι μας.



κολοφαρδε sub :p
Η αλήθεια είναι πως είχα 3 ισόπαλιες φέτος (2 με Άγιαξ , μια στην Τρίπολη) :oops:
Αλλά αφού έζησα το χτεσινό , ναι είμαι κολοφαρδος. :p
Τώρα είμαι έτοιμος για Καβάλα. :cool:

subzer0
08-11-10, 10:52
Τις τελευταίες μέρες ο καιρός ήταν τούμπανο , σήμερα που είναι ο αγώνας στην Καβάλα , ξυπνώντας είδα βροχές και χαλασμό κυρίου.
Δεν πειράζει. Σε λίγο αναχωρούμε.
Και μάλιαστα χωρίς προσκλητήρια γάμου όπως έκαναν πέρυσι οι πολιτισμικότεροι των οπαδών παγκοσμίως.

Βρέξει χιονίσει ο ΠΑΟΚ θα....

Seitman
08-11-10, 10:58
Στο καλό και με τη νίκη...
Αν και είναι δύσκολο παιχνίδι. Η Καβάλα είναι δυνατή φέτος.

Seitman
08-11-10, 18:32
Goaaaaaaaaaaaaaaaal

Παυλάρας Γκαρσία :worthy:

DOU
08-11-10, 20:15
Τι αστρο εχει ο χαβος και νικαει συνεχεια?:p Σημαντικο διπλο για παοκ,η καβαλα κακη δεν απειλησε εκτος απο το τελευταιο τεταρτο,για τον διαιτητη μαλλον κακος ηταν.

vroom
08-11-10, 20:19
Ο διαιτητής ήταν τοσο κακος;
Γιατη απο το ράδιο που άκουγα η εντύπωση πού σχημάτισα ήταν οτι δεν ήθελε την νίκη του ΠΑΟΚ.

dimfarma
08-11-10, 20:41
Ο διαιτητής ήταν τοσο κακος;
Γιατη απο το ράδιο που άκουγα η εντύπωση πού σχημάτισα ήταν οτι δεν ήθελε την νίκη του ΠΑΟΚ.

Άλλο να τα ακούς από το ράδιο(γιατί ότι θέλουν λένε οι σχολιαστές και αυτοί που κάνουν περιγραφή αγώνα )και άλλο να το βλέπεις από την τηλεόραση και να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα.

Seitman
08-11-10, 20:44
Ο διαιτητής ήταν τοσο κακος;
Γιατη απο το ράδιο που άκουγα η εντύπωση πού σχημάτισα ήταν οτι δεν ήθελε την νίκη του ΠΑΟΚ.

Στο πρώτο ημίχρονο τα πήγε καλούτσικα...
Στο δεύτερο όμως, έχασε τη μπάλα. Αλλά δεν μπορείς να πεις ότι δεν ήθελε να νικήσει ο ΠΑΟΚ. Απλά δεν κάνει γι' αυτό το επίπεδο (το λέω κομψά μην πάω για "μπάνιο" :innocent:).

xabikos
08-11-10, 23:40
Όχι όντως ο συγκεκριμένος διαιτητής δεν ήθελε σήμερα να κερδίσει ο ΠΑΟΚ, εγώ το πιστεύω. Δεν γίνεται να μην δίνει το πέναλτι στον Σαλπιγγίδη μετά το γκολ. Δεν γίνεται να μην βγάζει κόκκινη στον Καρντόσο για το μαρκάρισμα στον Ελ Ζαρ. Δεν γίνεται να μην βγάζει ούτε κίτρινη στο 8αρι της Καβάλας ενώ πάει με τις τάπες στο πίσω μέρος του μηρού του Βιτόλο και κάνει πάλι το ίδιο στην γάμπα του Σνάουτσερ. Και ο ίδιος να βγάζει κίτρινη στον Μπουσαϊντί για καθυστέρηση σε φάουλ στο 24 και ενώ έχουμε βάλει το γκολ. Τόσο σκληρό παιχνίδι από ομάδα δεν θυμάμαι ξανά. Στο τέλος αν δεν κάνω λάθος τα φάουλ ήταν 23-8. Έλεος δηλαδή. Πρέπει η διοίκηση να κάνει κάτι να προστατέψει την ομάδα.

subzer0
09-11-10, 01:25
Κατ´ αρχήν ήταν μια πάρα πολύ μεγάλη νίκη , που πιστοποιεί πως βρισκόμαστε σε αγωνιστική άνοδο. Ήταν η πέμπτη συνεχόμενη νίκη του Χάβου στο πάγκο του ΠΑΟΚ.
Δεύτερον ο διαιτητής Παπάς ήταν τουλάχιστον υπουλος. Δεν μπορώ να τον χαρακτηρίσω αλλιώς. Από μέσα , αυτό που είδα ήταν πως ακόμα και στο 90' έκανε παρατηρήσεις στους παίχτες τη Καβάλας να μην διαμαρτύρονται. Και πότε δηλαδή θα βγάλει κάρτα?
Όσο για το πέναλτι , εκεί είναι που φαίνεται καθαρά οτι ο άνθρωπος είναι υπουλος. Δίνεις πέναλτι και αποβολή και από το 15 το παιχνίδι είναι 0-2 και ο ΠΑΟΚ που έχει παίξει 90 λεπτά θανάτου 3 μέρες πριν με την Βιγιαρεάλ , κάνει αποθεραπεία και συντήρηση δυνάμεων. Αντί για αυτό ο Παπάς λέει παίζεται και πλέον περιμένει το άριστα του παρατηρητή και το χρίσμα του διεθνή από τον σωτήρα του ελληνικού ποδοσφαίρου Κο Πιλάβιο.
Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται σε άνοδο και θα βρισκόταν ακόμα πιο ψηλά αν δεν υπήρχαν Τσινιάρηδες και Σιδηροπουλοι να μην του δίνουν αυτό που δικαιούται και αυτοί να επιβραβευονται.
Επίσης βρίσκεται πάλι ψηλά γιατί η αγωνιστική χρόνια και τα πανηγύρια δεν τελειώνουν σε έναν αγώνα , όπως κάνουν κάποιοι άλλοι.

Τέλος ελπίζω να περάσει γρήγορα και αυτή η εβδομάδα , να τελειώσουν η προεκλογική περίοδος και οι εκλογές , γιατί σε αυτήν την περίοδο φαίνεται πως ο Κυριος ΓΓΑ , έχει χάσει την ευαισθησία που είχε πιο παλιά. Έτσι κάτι ιπταμενα παπούτσια (Αθήνα μεριά) και κάτι ιπταμενα καδρόνια (Θεσσαλία μεριά) , είναι σαν να μην έγιναν ποτέ.

skapetis
09-11-10, 12:43
H πλάκα είναι ότι ενώ φέτος έχουμε ξεκινήσει χάλια, είμαστε πάνω από κάτι άλλες ομαδάρες :whistle:

Δηλαδή αν δεν κάναμε ηλίθιες γκέλες στα πρώτα παιχνίδια θα ήμασταν στη κορυφή. :hmm: Χαλια το πρωτάθλημα (και) φέτος :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.