PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 [139] 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

sakis_the_fraud
10-01-11, 20:54
Από τότε που παίζει ο Σαλπιγγίδης με άλλον επιθετικό δίπλα του είναι πολύ καλός.

Λογικο μου φαινεται. Ο Σαλπι ειναι ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ επιθετικος, παιζει καλυτερα οταν εχει αλλον εναν να τρωει το "ξυλο", ειδικοτερα αν αυτος ξερει να παιζει την μπαλα με την μια και να περναει την μπαλα καθετα για να εκμεταλευθει την ταχυτητα του.

Τρανο παραδειγμα το γκολ με τον Πανσερραικο, ο Αθανασιαδης τραβηξε πανω του τους 2 σεντερ μπακ, και παιζοντας την μπαλα με την μια εβγαλε μονο του τον σαλπι.

Αν ειχες και τον Ιβιτς που τα εχει και τα 2 αυτα στοιχεια, θα πηγαινε ακομη καλυτερα ο Σαλπι. ;)

Εναλλακτικα θα ηθελα να δω τον Μουσλι σε ρολο 10αριου... :hmm:

Αν σε αυτην την μεταγραφικη περιοδο ο Παοκ δεν παρει χαφ, σεντερ μπακ και δεν διωξει παπαζογλου-μπαλαφα νομιζω πως ο κωνσταντιδης θα πρεπει να ανησυχεί...

xabikos
10-01-11, 21:37
Παιδιά κακά τα ψέμματα η ομάδα δεν είναι στο σημείο που όλοι θέλουμε. Δυστυχώς σε σχέση με την περσινή ομάδα είμαστε χειρότεροι. Αυτό οφείλεται σε πολλούς λόγους αλλά ο κυριότερος νομίζω πως είναι η έλλειψη προπονητή. Συγγνώμη προς τον Χάβο αλλά για μένα δεν είναι προπονητής που μπορεί να ανεβάσει τον ΠΑΟΚ στο επίπεδο που ήταν τουλάχιστον πέρσι. Σαφώς και έχουμε πολλές ελλείψεις αλλά η ομάδα με τα ψέμματα προσπαθεί να κερδίζει τα παιχνίδια.
Για μένα ο χρονιά μέχρι τώρα είναι μέτρια και από εδώ και στο εξής ο βασικός στόχος πρέπει να είναι να πάρουμε το καλό εισιτήριο για το Europa league για να είμαστε και του χρόνου στους ομίλους. Για το κύπελλο δεν το συζητάω μας και στην κατάσταση που είμαστε ο Ολυμπιακός θα βρει τρόπο να μας αποκλείσει μιας και φέτος πρέπει να κάνει το ντάμπλ. Όσο για τους αγώνες με την ΤΣΚΑ δυο αγώνες είναι και ελπίζουμε στο καλύτερο.
Ένα τελευταίο σχόλιο για τον Ζαγοράκη είναι ότι όσο καλά τα έχει πάει στο οικονομικό και αγωνιστικό δεν έχει καταφέρει να προστατεύσει την ομάδα καθόλου στο παρασκήνιο. Ο διαιτητής χθες μας έπαιζε 60-40 μέσα στην Τούμπα με τον Αστέρα. Μάλλον παρασκηνιακά δεν μετράμε καθόλου!

leros2004
10-01-11, 22:49
Τέλος Ζουέλα και μάλλον και Κριστιάνο ....

subzer0
11-01-11, 20:22
Με όλα αυτά τα ξεκατινιάσματα των προέδρων μεταξύ τους τόσο καιρό , πραγματικά χαίρομαι που έχουμε πρόεδρο τον Ζαγοράκη , ακόμα και αν δεν έρθει κανένας Άραβας , ακόμα και αν δεν υπάρχει σεντ , ακόμα και αν η εφημερίδα του Μαρινάκη χαρακτήριζε τον Ζαγοράκη παράγοντα της πλάκας , ακόμα και αν οποιοσδήποτε λέει οτιδήποτε για τον Θοδωρή.

Πραγματικά χαίρομαι που τον έχουμε πρόεδρο.

Seitman
11-01-11, 20:47
Έγινε κάτι Νίκο? :what:

subzer0
11-01-11, 20:54
Αυτά είναι τα φρέσκα που διάβασα. (http://www.gazzetta.gr/football/super-league/item/128317-%CE%A4%CE%B7%CF%82-%CE%A6%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CF%80%CF%80%CE%B9%CE%BD%CE%AD%CE%B6%CE%B1%CF%82-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%AC%CE%B3%CE%BA%CE%B5%CE%BB%CE%BF)
Άλλα και το προηγούμενο διάστημα είχαμε πολλά.

Seitman
11-01-11, 20:58
Της πόπης...

subzer0
11-01-11, 21:16
Αυτό είναι το κόσμιο που μπορούμε να πούμε. :p

wi fi thief
12-01-11, 12:20
μαγκες, αν περισσευει κανας αραβας, στειλτε τον προς τα κατω...:p

εναλλακτικα, στειλτε καμμια 10 χιλιαδες οπαδους χαμηλων απαιτησεων (αλλα να πληρωνουνε εισιτηριο) και οταν θα παρω πρωταθλημα και εχω περισσεμα, τους στελνω πισω (τα εξοδα επιστροφης δικα μου...) :p

subzer0
12-01-11, 21:12
...
εναλλακτικα, στειλτε καμμια 10 χιλιαδες οπαδους χαμηλων απαιτησεων (αλλα να πληρωνουνε εισιτηριο)

Είσαι άτυχος. Δεν έχουμε τέτοιους... :p

Seitman
12-01-11, 21:16
Έχουμε διαρκείας... :innocent:

subzer0
14-01-11, 10:26
Ρε παιδιά αν βρεις κάποιος κανά link με την τιμωρία του Άρη για τον αγώνα κυπέλλου με τα Τρίκαλα ας το βάλει εδώ (εκεί που είχε κάτι ιπταμενα καδρονια , οι οπαδοί του Άρη μπουκαραν στο γήπεδο και διακόπηκε το παιχνίδι για κανά δεκάλεπτο).
Ψάχνω να το βρω και πουθενά δεν υπάρχει.
Ούτε στο επίσημο site της ΕΠΟ (του Πιλάβιου ντε).
Έχω την εντύπωση πως χτες βγήκε η απόφαση για την τιμωρία αλλά σε μια εφημερίδα που διάβασα ΟΥΤΕ εκει εγραφε τίποτα.

Ο λόγος που το θέλω είναι πως κρατάω αρχείο με τις σοβαρές τιμωρίες των ομάδων για επεισόδια οπαδών τους.
Χτες ο Αρης τιμωρήθηκε με το σεβαστό πόσο των.........6000€ για ότι έγινε στα Τρίκαλα.

Seitman
14-01-11, 10:42
Ούτε εγώ βρήκα κάτι... Μόνο τα ρεπορτάζ από 27-28/10

subzer0
14-01-11, 10:57
Κοιτά να δεις πράγματα.
Βγήκε αυτή η αυστηροτατη απόφαση μετά από δυόμισι μήνες (!!!!!!!!!!!!!!!!!) και πάλι δεν μπορούμε να την βρούμε.
Παει , θα χαλάσει και το αρχείο μου.

subzer0
15-01-11, 12:12
ετοιμάζεται σιγά-σιγά για Βόλο. :cool:
Τσίπουρο δεν πίνω αλλά μια ποικιλία την έχω.
Διόδια δεν ξέρω αν θα πληρώσω. Μάλλον θα πληρώσω μόνο εκεί που δεν πληρώνει ο Γκλέτσος. :twisted:

MaFiOzOs_GR
15-01-11, 19:25
ετοιμάζεται σιγά-σιγά για Βόλο. :cool:
Τσίπουρο δεν πίνω αλλά μια ποικιλία την έχω.
Διόδια δεν ξέρω αν θα πληρώσω. Μάλλον θα πληρώσω μόνο εκεί που δεν πληρώνει ο Γκλέτσος. :twisted:

Βουλωμένο γράμμα διάβαζες sub..... :p

ΠΑΟΚτσήδικο "όχι" στα ιδιωτικά διόδια (http://olapaok.gr/lastnews/paoktshdiko_oxi_sta_idiwtika_diodia.749992.html)

Γίνεται πράξη η ανακοίνωση της "Θύρας 4", καθώς οι οπαδοί του "Δικεφάλου" που κατηφορίζουν οργανωμένα στο Βόλο πληρώνουν μόνο στα Μάλγαρα και σε κανέναν άλλο σταθμό

Το είπαν και το κάνουν! Δεν πληρώνουν στα ιδιωτικά διόδια στο δρόμο για το Βόλο. Οι φίλοι του ΠΑΟΚ που κατηφορίζουν οργανωμένα από τη Θεσσαλονίκη και άλλες περιοχές της Βόρειας Ελλάδας προς την πρωτεύουσα της Μαγνησίας, σταματούν και δίνουν αντίτιμο μόνο στο σταθμό των Μαλγάρων, που είναι κρατικός. Αντίθετα, δεν κάνουν στάση σε κανέναν από τους υπόλοιπους τέσσερις, ως το Βόλο, που είναι ιδιωτικοί φωνάζοντας "δεν πληρώνουμε πουθενά μόνο στα Μάλγαρα που είναι κρατικά" και "λεφτά μόνο στην ομάδα". Σπρώχνουν την μπάρα και περνούν!

Το "ασπρόμαυρο" καραβάνι προς τη Μαγνησία, ξεκίνησε γύρω στις 11:30 το μεσημέρι του Σαββάτου (15/1), για το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο ντόρος που έγινε όλη τη διάρκεια της εβδομάδας -και ο οποίος ξεκίνησε με σχετική ανακοίνωση που εξέδωσε ο σύνδεσμος φίλων ΠΑΟΚ "Θύρα 4"- με την (μη) πληρωμή των ιδιωτικών διοδίων είχε απήχηση.

Οι φίλοι του ΠΑΟΚ, όπως προαναφέρθηκε, πληρώνουν το αντίτιμο των διοδίων μόνο στο σταθμό των Μαλγάρων, που είναι κρατικός. Στα υπόλοιπα τέσσερα (όλα ιδιωτικά) δεν πληρώνουν, ως ένδειξη διαμαρτυρίας.


ΠΑΟΚ είσαι.....σιγά να μην πλήρωναν!!! :lol:

Άντε πάμε γερά για το διπλό σήμερα!! :clap:

Spanos
15-01-11, 21:05
Βουλωμένο γράμμα διάβαζες sub..... :p

ΠΑΟΚτσήδικο "όχι" στα ιδιωτικά διόδια (http://olapaok.gr/lastnews/paoktshdiko_oxi_sta_idiwtika_diodia.749992.html)



ΠΑΟΚ είσαι.....σιγά να μην πλήρωναν!!! :lol:

Άντε πάμε γερά για το διπλό σήμερα!! :clap:

Απ'οτι φάνηκε γενικά δεν ήθελαν να πληρώσουν

MaFiOzOs_GR
15-01-11, 21:43
Απ'οτι φάνηκε γενικά δεν ήθελαν να πληρώσουν

Όταν έρθει ο sub από τον Βόλο θα μας πει ο ίδιος γιατί έγινε νταβαντούρι πάλι, αν και επειδή έχω ζήσει και εγώ παρόμοια σκηνικά την ξέρω την απάντηση.... ;)

Δεν θέλω φυσικά να ανοίξω την κουβέντα ότι όλες μα όλες οι ομάδες, από το τελευταίο τοπικό μέχρι την Ρεάλ Μαδρίτης, έχουν μερικούς "οπαδούς ζώα" που θα κάνουν την εκάστοτε καφρίλα (μπουκάλι ρετσίνας στο κόρνερ, ντου, πέσιμο σε παίκτες, you name it....) και θα προκαλέσουν τους υπόλοιπους οπαδούς αλλά κυρίως θα προκαλέσουν τους αστυνομικούς που και αυτοί άλλο που δεν θέλουν να αρχίσουν τα δακρυγόνα.....

........Auto merged post: MaFiOzOs_GR πρόσθεσε 3 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Γκκκκοοοοοοοοοολλλλλλλλ!!!!!!! :yahoo:

........Auto merged post: MaFiOzOs_GR πρόσθεσε 24 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ο ολυμπιακός βόλου πίεσε και έπαιξε μπάλα....ο ΠΑΟΚ έβαλε 2 γκολ....

Ποιος είπε ότι η ζωή είναι δίκαιη;;;; :p

Πάντως άμα συνεχίσει αυτήν την πίεση ο βόλος και στο επόμενο ημίχρονο, δύσκολα τα πράγματα και ας είναι 0-2 το σκορ.....

jog
15-01-11, 21:56
Ο Βόλος παίζει πολύ ωραία μπαλίτσα πάντως.
Δεν παίρνει αποτελέσματα αλλά είναι ομάδα από την Ελλάδα που χαίρεσαι να βλέπεις.

MaFiOzOs_GR
15-01-11, 22:44
Ο Βόλος παίζει πολύ ωραία μπαλίτσα πάντως.
Δεν παίρνει αποτελέσματα αλλά είναι ομάδα από την Ελλάδα που χαίρεσαι να βλέπεις.

Όντως ο Βόλος παίζει καλή μπάλα (την άλλη λέξη στο όνομα του δεν την προφέρω καν :p), αλλά η ιστορία έγραψε 0-3 με πολύ ωραία πάσα-ασσίστ του μουσλίμοβιτς στον σαλπιγγίδη και υποδειγματικό τελείωμα από τον τελευταίο! :cool:

Και χάσαμε και το πέναλτι.... :p

Spanos
15-01-11, 23:00
Δεν θέλω φυσικά να ανοίξω την κουβέντα ότι όλες μα όλες οι ομάδες, από το τελευταίο τοπικό μέχρι την Ρεάλ Μαδρίτης, έχουν μερικούς "οπαδούς ζώα" που θα κάνουν την εκάστοτε καφρίλα (μπουκάλι ρετσίνας στο κόρνερ, ντου, πέσιμο σε παίκτες, you name it....) και θα προκαλέσουν τους υπόλοιπους οπαδούς αλλά κυρίως θα προκαλέσουν τους αστυνομικούς που και αυτοί άλλο που δεν θέλουν να αρχίσουν τα δακρυγόνα.....



Πετάνε ρετσίνες στη Ρεάλ; :p

button
16-01-11, 02:32
Πετάνε ρετσίνες στη Ρεάλ; :p

μαλών δικοί μας είναι:rofl: κάνουν ιδιαίτερα μαθήματα:lol:

subzer0
16-01-11, 03:07
Λοιπόν.
Θα τα πάρω με την σειρά.
Κατ' αρχήν δεν πληρώσαμε διόδια στο ανέβασμα. Στο κατέβασμα πληρώσαμε γιατί ήμασταν κομμάτια και δεν είχαμε δυνάμεις ούτε την μπάρα να σηκώσουμε. :p

Στον Βόλο πριν τον αγώνα ήταν και μαμώ τις φάσεις.
Πολύ ωραίος καιρός , τσίπουρα , πολλά ΠΑΟΚια , χαβαλές , συνθήματα , μάσες.
Φτάσαμε στο γήπεδο κυριλέ , εγώ χάρηκα διπλά γιατί πέτυχα γνωστούς από τα μέρη μου και άτομα που πήγαμε μαζί Ολλανδία.

Και λίγο πριν μπούμε στο γήπεδο είδαμε το εξής απίθανο.
Τα ΜΑΤ να παίζουν τον ρόλο του τουρνικέ.
15 άτομα παρατεταγμένα στην σειρά με τις ασπίδες μπροστά και να αφήνουν έναν-έναν να περνάει με το εισιτήριο στο χέρι.
Ποιος το σκέφτηκε αυτό το πράγμα? Είναι δουλειά της αστυνομίας να κάνει τα τουρνικέ?
Και δεν μιλάω για σωματικό έλεγχο. Αυτός δεν έγινε ποτέ. Η αστυνομία έκανε αυτό που λέω ακριβώς. Άφηνε τον κόσμο λίγο-λίγο να περνάει με το εισιτήριο στο χέρι.
Λίγο πριν περάσουμε εμείς άρχισαν τα σπρωξίδια από πίσω , έσπρωχναν τα ΜΑΤ , ξανά οι από πίσω , ξανά τα ΜΑΤ και κάπου εκεί άρχισαν να πέφτουν οι πρώτες ψιλές αλλά σταμάτησαν αμέσως μετά από λίγα χημικά (όχι δακρυγόνα , μάλλον ήταν αυτό με το πιπέρι).
Περάσαμε και μετά από λίγο καταλάβαμε οτι κάτι βαρύ γίνεται από τις κινήσεις του κόσμου.
Αυτός λοιπόν που είχε την φαεινή ιδέα να βάλει 15-20 αστυνομικούς να κάνουν έλεγχο εισιτηρίων δεν ξέρω αν σκέφτηκε πως σε κάποιο στιγμή αυτοί οι 15-20 θα είναι στην μέση και από την μία θα έχει 2000 άτομα και από την άλλη 3000.
Σε γήπεδο είμαστε , όλο και κάποια στραβή θα γίνει είτε από την μια μεριά είτε από την άλλη (όπως και έγινε , προσωπικά δεν ξέρω είχα ήδη μπει στο γήπεδο).
Εκεί έπεσαν τα πρώτα δακρυγόνα και έχασα το φως μου.
Για όσους δεν ξέρουν από δακρυγόνα , δεν μπορείς ούτε να περπατήσεις όπου και να σκάσει.
Κι εκεί που βγάζαμε τα άντερα μας , και λέμε ηρέμησαν τα πράγματα , μετά από 10 λεπτά κι άλλο δακρυγόνο και μετά από άλλα δέκα λεπτά κι άλλο δακρυγόνο.
Δεν είμαι από αυτούς που θα διαμαρτυρηθούν γιατί οι αστυνομικοί ρίχνουν δακρυγόνα χωρίς λόγο. Προφανώς κάτι θα έγινε. Αλλά τα επόμενα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πέσανε. Δεν έβλεπα κανέναν από μέσα να πηγαίνει προς τα ΜΑΤ γιατί και να θέλανε δεν μπορούσαν να πάνε (ήταν όλοι κάτω και προσπαθούσαν να ανασάνουν).

Η ουσία της υπόθεσης είναι πως η ομάδα κινδυνεύει με τιμωρία γιατί σε αυτήν την χώρα πάντα η αστυνομία έχει το δίκιο.
Ο Μπέος ορθά λέει πως ο ΠΑΟΚ θα πρέπει να πληρώσει τις ζημιές , άσχετα που τα μισά καθίσματα ήταν ήδη σπασμένα και όχι από ΠΑΟΚτσήδες.
Ο Μπεός είπε πως θα δώσει κι άλλη θύρα στου ΠΑΟΚτσήδες αν έρθουν παραπάνω από 3000 και η θύρα που έδωσε είχε ήδη Βολιώτες μέσα και ήταν και η θύρα που πήγαινε προς τα εκεί ο κόσμος για να γλιτώσει από τα δακρυγόνα.
Ο Μπέος που είχε ήδη πληρωθεί για τα 4000 εισιτήρια που είχε δώσει αλλά δεν είχε security στο γήπεδο.
Ένα γήπεδο κατασκευής 2003-04 που δεν έχει τουρνικέ.

Προσωπικά δεν γουστάρω καθόλου την αστυνομία και δεν γουστάρω ακόμα πιο πολύ τον ρόλο της αστυνομίας στα γήπεδα. Αν ήμουν όμως αστυνομικός με αυτά που τους βάζουν να κάνουν κι εγώ θα έριχνα δακρυγόνο και στα τέτοια μου μετά.

Δεν δικαιολογώ κανέναν , γεγονότα παραθέτω , όπως τα έζησα από μέσα. Άλλωστε ένα θηρίο που είχε το θάρρος και την δύναμη και προσπαθούσε να συμμαζέψει λίγο τον κόσμο , του την πέσανε. Αυτό που λένε δηλαδή οτι φταίει αυτός που κάνει την λαλακία αλλά φταίει και ο διπλανός του που δεν τον κοπανάει , δεν ισχύει ποτέ στα ελληνικά γήπεδα.

Και μετά από όλο αυτό το σεντόνι , κερδίσαμε με κορυφαίο τον Χαλκιά και αρκετή τύχη.
Σωστά δεν κάναμε fair play στο πρώτο γκολ (αν και νομίζω πως δεν είχαν πάρει χαμπάρι τι γίνεται με τον τερματοφύλακα , γιατί αυτός που έκανε την πάσα στον Λίνο είχε πλάτη και ο Λίνο κοιτούσε πως θα σουτάρει) γιατί ούτε ο Ολυμπιακός Βόλου έκανε fair play. Ο παίχτης του χρησιμοποίησε τον Σαλπιγγίδη για να χτυπήσει τον τερματοφύλακα του. Αν είναι έτσι όλες οι ομάδες όταν δέχονται επίθεση , να βάζουν κάποιον να χτυπάει τον τερματοφύλακα για να διακόπτεται το παιχνίδι.
Το δεύτερο γκολ ήταν μαγεία γιατί το είχαμε και στην ευθεία.

Ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ

Erwdios
16-01-11, 17:22
Εγώ ξέρω ότι στους Παοκτζήδες, πάντα ένα σεβαστό ποσό δεν έχει εισιτήριο και μπαίνει με ντου, καταλαμβάνει θέσεις κατόχων διαρκείας και γενικά η όλη φάση γίνεται για τους τσαμπατζήδες. Τί είναι ο Μπέος να βάλει τουρνικέ στο Πανθεσσαλικό, υφυπουργός αθλητισμού η ΥΠΕΧΩΔΕ; Εξάλλου ο Βόλος θέλει να παίζει στη φυσική του έδρα, στο ΕΑΚ. Στα αγωνιστικά τώρα πρώτο γκολ άκυρο, δεν δόθηκε πέναλτι στο Βόλο και τύχη βουνό, διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα. Αυτά για να σταματήσετε κάποτε οι παοκτζήδες να κλαίγεστε για διαιτησία. Respect στο Βιειρίνια για το γκολ (103 km έγραψε το κοντέρ στο σουτ!)

subzer0
17-01-11, 01:16
Εγώ ξέρω ότι στους Παοκτζήδες, πάντα ένα σεβαστό ποσό δεν έχει εισιτήριο και μπαίνει με ντου

Να ήταν μόνο αυτοί. Ολυμπιακός είσαι και ξέρεις. ;)


καταλαμβάνει θέσεις κατόχων διαρκείας

Για πες , για πες. Κάτι θα ξέρεις εσύ παραπάνω γιατί εγώ δεν ξέρω κάτι τέτοιο.


Τί είναι ο Μπέος να βάλει τουρνικέ στο Πανθεσσαλικό, υφυπουργός αθλητισμού η ΥΠΕΧΩΔΕ; Εξάλλου ο Βόλος θέλει να παίζει στη φυσική του έδρα, στο ΕΑΚ.

Δεν είπα οτι ο Μπέος πρέπει να βάλει τουρνικέ (security όμως πρέπει να έχει).
Είπα οτι δεν νοείται σε γήπεδο κατασκευής 2003-04 να μην υπάρχουν τουρνικέ.
Όπως επίσης είπα πως δεν είναι δουλειά των ΜΑΤ να κάνουν τα τουρνικέ.
Όπως είπα και πως ο Μπέος που είχε υποσχεθεί έξτρα θύρα για τους ΠΑΟΚτσήδες , έδωσε θύρα που είχε ήδη Βολιώτες μέσα. Για αυτό ποιος φταίει? Οι ΠΑΟΚτσήδες ή το ΥΠΕΧΩΔΕ?
Που διαφωνείς?


Στα αγωνιστικά τώρα πρώτο γκολ άκυρο

Κάτι θα ξέρεις παραπάνω. Για πες λοιπόν γιατί είναι άκυρο?
Εγώ δεν είδα τον Σαλπιγγίδη να πηγαίνει πάνω στον τερματοφύλακα , αλλά τον παίχτη του Βόλου να σπρώχνει τον Σαλπιγγίδη πάνω στον τερματοφύλακα και από οτι ξέρω δεν υπάρχει ακόμα η δυνατότητα να γίνεται κάποιος παίχτης αόρατος.
Είδες εσύ κάτι άλλο?


δεν δόθηκε πέναλτι στο Βόλο

Μέσα από το παιχνίδι και διαβάζοντας 2 site (contra (http://www.contra.gr/matchStories/305364.html) , gazzetta (http://www.gazzetta.gr/football/super-league/item/129375-%CE%95%CE%AF%CE%B4%CE%B5-%CE%BA%CF%8C%CE%BA%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CF%86%CE%AE%CE%BD%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%B5)) δεν είδα πουθενά κανένα πέναλτι για τον Βόλο.
Εσύ που το είδες?


Αυτά για να σταματήσετε κάποτε οι παοκτζήδες να κλαίγεστε για διαιτησία.

Κι εσύ μετά την προπαγάνδα του Θεοδωρίδη και του Μπέου για τους κοπρίτες ΠΑΟΚτσήδες (έπιασε τόπο , 3 δόσεις δακρυγόνων ανά δεκάλεπτο δεν είναι και λίγες) , σταμάτα και την δική σου προπαγάνδα για δήθεν εύνοια του ΠΑΟΚ από την διαιτησία , μόνο και μόνο επειδή παίζεται μαζί μας.

Erwdios
17-01-11, 09:35
Για πες , για πες. Κάτι θα ξέρεις εσύ παραπάνω γιατί εγώ δεν ξέρω κάτι τέτοιο.

Ρώτα τον Αστέρα Τρίπολης να σου πει.


Δεν είπα οτι ο Μπέος πρέπει να βάλει τουρνικέ (security όμως πρέπει να έχει).
Είπα οτι δεν νοείται σε γήπεδο κατασκευής 2003-04 να μην υπάρχουν τουρνικέ.
Όπως επίσης είπα πως δεν είναι δουλειά των ΜΑΤ να κάνουν τα τουρνικέ.
Όπως είπα και πως ο Μπέος που είχε υποσχεθεί έξτρα θύρα για τους ΠΑΟΚτσήδες , έδωσε θύρα που είχε ήδη Βολιώτες μέσα. Για αυτό ποιος φταίει? Οι ΠΑΟΚτσήδες ή το ΥΠΕΧΩΔΕ?
Που διαφωνείς?

Δεν ξέρω αδερφέ για ποια θύρα μιλάς. Εξάλλου το gazzetta και το contra δεν αναφέρουν το περιστατικό :rofl:



Κάτι θα ξέρεις παραπάνω. Για πες λοιπόν γιατί είναι άκυρο?
Εγώ δεν είδα τον Σαλπιγγίδη να πηγαίνει πάνω στον τερματοφύλακα , αλλά τον παίχτη του Βόλου να σπρώχνει τον Σαλπιγγίδη πάνω στον τερματοφύλακα και από οτι ξέρω δεν υπάρχει ακόμα η δυνατότητα να γίνεται κάποιος παίχτης αόρατος.
Είδες εσύ κάτι άλλο?

Είδα, από τα σπρωξίματα στην περιοχή όπου συνήθως σφυρίζονται επιθετικά, να βγαίνει ευνοημένη η ομάδα σου, νέτα σκέτα. :whistle:




Μέσα από το παιχνίδι και διαβάζοντας 2 site (contra (http://www.contra.gr/matchStories/305364.html) , gazzetta (http://www.gazzetta.gr/football/super-league/item/129375-%CE%95%CE%AF%CE%B4%CE%B5-%CE%BA%CF%8C%CE%BA%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CF%86%CE%AE%CE%BD%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%B5)) δεν είδα πουθενά κανένα πέναλτι για τον Βόλο.
Εσύ που το είδες?

Μόλις έχω χρόνο θα σου παραθέσω τη φάση.




Κι εσύ μετά την προπαγάνδα του Θεοδωρίδη και του Μπέου για τους κοπρίτες ΠΑΟΚτσήδες (έπιασε τόπο , 3 δόσεις δακρυγόνων ανά δεκάλεπτο δεν είναι και λίγες) , σταμάτα και την δική σου προπαγάνδα για δήθεν εύνοια του ΠΑΟΚ από την διαιτησία , μόνο και μόνο επειδή παίζεται μαζί μας.

Τυγχαίνει να είμαι φίλαθλος του Ολυμπιακός Βόλου, συνεπώς ότι γράφω, το γράφω ως Βολιώτης. Η προπαγάνδα του Μπέου ποια είναι, ότι έχει κοπρίτες ο ΠΑΟΚ? :rofl:

Αλοίμονο, όλοι της εκκλησίας είναι και με το σταυρό στο χέρι. Όπου πηγαίνει παοκτζής γίνονται πάντα και καμιά 10αρια συρράξεις, αν δεν θέλεις να το δεις, I rest my case.

Seitman
17-01-11, 10:05
Τι κάθεσαι και ασχολείσαι βρε Νίκο??? Είναι επιστήμονες οι άνθρωποι. Κάτι παραπάνω θα ξέρουν :cool:
Don't feed the tools

Erwdios
17-01-11, 10:23
Ακράδαντα επιχειρήματα...

Erwdios
17-01-11, 12:38
"Διαβάζοντας την ανακοίνωση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ θα συμφωνήσουμε εν μέρει σε ό, τι αφορά την Αστυνομία. Πραγματικά η Αστυνομική Διεύθυνση Μαγνησίας έκανε λάθος σχεδιασμό και δεν ήταν κατάλληλα προετοιμασμένη για ένα τέτοιο μεγάλο παιχνίδι. Αυτό όμως το γεγονός σε καμία περίπτωση δεν θέτει εκτός ευθυνών την ΠΑΕ ΠΑΟΚ και τους φιλάθλους της.

Ο ΠΑΟΚ έχει μεγάλη ιστορία και είναι μεγάλη ομάδα. Δεν επιτρέπεται όμως οι διοικούντες μίας τέτοιας μεγάλης ομάδας να προσπαθούν να καλύψουν και να δικαιολογήσουν τα έκτροπα και τους βανδαλισμούς των φιλάθλων τους και τις τεράστιες ζημιές που προκάλεσαν στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, διότι όποιες ευθύνες κι αν έχει η Αστυνομία, σίγουρα δεν είναι αυτή που κατάστρεψε ολοσχερώς τις τουαλέτες του Σταδίου και τις πόρτες ασφαλείας, που προκάλεσε το ξήλωμα και το σπάσιμο των καθισμάτων, που άναψε εστίες φωτιάς, που φρόντισε για το ρήμαγμα των κυλικείων και που προκάλεσε τον τραυματισμό αθώων πολιτών και όχι μόνο…

Γρονθοκόπησαν μάλιστα ακόμη και τους υπαλλήλους των κυλικείων που δούλευαν για ένα μεροκάματο, κλέβοντας τις εισπράξεις τους. Αυτά τα απαράδεκτα γεγονότα η ΠΑΕ ΠΑΟΚ οφείλει να τα καταδικάσει και συγχρόνως να προσπαθήσει να αποβάλει αυτά τα κακοποιά στοιχεία από την οικογένειά της και από τα ελληνικά γήπεδα.

Κλείνοντας, θα θέλαμε να δώσουμε συγχαρητήρια στους καταπληκτικούς φιλάθλους μας που αν και προκλήθηκαν, με την άψογη συμπεριφορά τους απέτρεψαν τα χειρότερα. Τους ευχαριστούμε θερμά γιατί απέδειξαν για μία ακόμη φορά ότι είναι κάθετα αντίθετοι στη βία και αγαπούν πραγματικά το ποδόσφαιρο.

Πιστεύουμε ότι ήρθε η ώρα να κάνουμε όλοι την αυτοκριτική μας, με οποιοδήποτε κόστος, αν πραγματικά θέλουμε ένα καλύτερο επαγγελματικό ποδόσφαιρο.

Υ.Γ. Τελικά υπάρχει θεός και έβαλε το χέρι του, γιατί αν το αποτέλεσμα ήταν διαφορετικό, σήμερα θα θρηνούσαμε ακόμη και θύματα".

http://olympiacos-blog.blogspot.com/2011/01/blog-post_2236.html#ixzz1BHfO6Tpx

Μιλάμε αυτά, μόνο από παόκια.

subzer0
17-01-11, 15:57
Ρώτα τον Αστέρα Τρίπολης να σου πει.


Στην Τρίπολη είχα πάει δεν έγινε τίποτα απολύτως και είχα αναφέρει το τι έγινε εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=3686727&highlight=%CF%84%CF%81%CE%B9%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B7#post3686727). Οπότε αυτό λέγεται ψευτιά και προπαγάνδα.
Για να σε βοηθήσω πάντως σου λέω πως ούτε στην Καβάλα που είχα πάει είχε γίνει το παραμικρό. Σου δίνω το δικαίωμα να πεις άλλο ένα παιχνίδι που έγινε αυτό που λες (προφανώς στην τύχη).


Δεν ξέρω αδερφέ για ποια θύρα μιλάς. Εξάλλου το gazzetta και το contra δεν αναφέρουν το περιστατικό :rofl:


Άμα δεν ξέρεις δεν έχεις το δικαίωμα να μιλάς πολύ περισσότερο να γελάς.


Είδα, από τα σπρωξίματα στην περιοχή όπου συνήθως σφυρίζονται επιθετικά, να βγαίνει ευνοημένη η ομάδα σου, νέτα σκέτα. :whistle:


Δεν έχω έναν καλό οφθαλμίατρο να σου συστήσω απλά θα σου πρότεινα να ξαναδεις την φάση και να μου πεις το απλό.
Πηγαίνει ο Σαλπιγγίδης στον τερματοφύλακα ή ο παίχτης του Βόλου σπρώχνει τον Σαλπιγγίδη πάνω στον τερματοφύλακα?
Νέτα σκέτα.



Μόλις έχω χρόνο θα σου παραθέσω τη φάση.


Ακόμα περιμένω.
Ενδιάμεσα κοίταξα και σε άλλα 2 site μήπως βρω κανά πέναλτι που δεν δόθηκε στον Βόλο αλλά τίποτα (sport-fm (http://www.sport-fm.gr/article/453120) , sport24 (http://www.sport24.gr/football/ellada/SuperLeague/olympiakos_voloy-_paok_0-3.750287.html)).
Sorry αλλά Γαύρο και Πρωταθλητή δεν διαβάζω.


Τυγχαίνει να είμαι φίλαθλος του Ολυμπιακός Βόλου, συνεπώς ότι γράφω, το γράφω ως Βολιώτης. Η προπαγάνδα του Μπέου ποια είναι, ότι έχει κοπρίτες ο ΠΑΟΚ? :rofl:

Αλοίμονο, όλοι της εκκλησίας είναι και με το σταυρό στο χέρι. Όπου πηγαίνει παοκτζής γίνονται πάντα και καμιά 10αρια συρράξεις, αν δεν θέλεις να το δεις, I rest my case.

Περιμένω να μου πεις λοιπόν που έχουν γίνει αυτές οι συρράξεις. Όσο δεν λες παραμένεις προπαγανδιστής και ψεύτης.


Ακράδαντα επιχειρήματα...

Ενω τα δικά σου.
Απορώ πως δεν άρχισες πάλι για κομμώτριες για μπουγάτσες και Λίλιδες.


http://olympiacos-blog.blogspot.com/2011/01/blog-post_2236.html#ixzz1BHfO6Tpx

Μιλάμε αυτά, μόνο από παόκια.

Τζάμπα χάνω τον χρόνο μου μαζί σου και με τον Μπέο που κάνει μαθήματα ηθικής (εδώ γελάνε) και ταυτόχρονα θέλει 2 Ολυμπιακούς στον τελικό του κυπέλλου.

Εύχομαι μεθαύριο στον αγώνα να τελειώσουμε με 11 παίχτες.

nnn
17-01-11, 22:53
:whistle:
χρειάζεται να πιάσω την σκούπα πάλι ?

subzer0
17-01-11, 23:12
Συμφωνώ.
Ούτε εμένα μ´ αρέσει κάποιος να περιγράφει γεγονότα και κάποιος άλλος να γράφει του κεφαλιού του.

Erwdios
17-01-11, 23:19
:whistle:
χρειάζεται να πιάσω την σκούπα πάλι ?

Περίμενε να του απαντήσω μία και μετά σκουπίζεις. :lol:

Πλακίτσα :)

leros2004
17-01-11, 23:22
Με τους Black Power τι έγινε ? Ήρθανε ?

MaFiOzOs_GR
17-01-11, 23:28
Με τους Black Power τι έγινε ? Ήρθανε ?

Άλλον έναν μήνα αναμονή....άντε να δούμε....

Πάντως όλοι οι φίλοι μου έχουνε σκυλιάσει ότι "πάλι παπά φάγαμε" και ότι δεν πρόκειται να αναλάβουν την ομάδα....

Μου κάνει εντύπωση πάντως ότι η ΠΑΕ δεν έχει πάρει ακόμη επίσημη θέση με ανακοίνωση.:hmm:

leros2004
18-01-11, 11:47
Δικαιολογία για να περάσουν οι μεταγραφές :rolleyes:

DOU
18-01-11, 13:17
Μου κάνει εντύπωση πάντως ότι η ΠΑΕ δεν έχει πάρει ακόμη επίσημη θέση με ανακοίνωση.:hmm:




Ζαγοράκης: Δεν ξανασχολούμαι…

Αυτή την απάντηση δίνει ο Θόδωρος Ζαγοράκης σε όσους τον ρωτάνε σήμερα μετά την … παράταση που ζητήσανε οι Άραβες για τη θέση του απέναντι στο θέμα: «Δεν ξανασχολούμαι».

Ο Θ. Ζαγοράκης πάντως, φαίνεται ότι το ήξερε και το περίμενε ότι τα πράγματα θα έρθουν κάπως έτσι, με βάση όλο αυτό το επικοινωνιακό καραγκιοζιλίκι των εκπροσώπων των Αράβων τον τελευταίο μήνα, την ξαφνική έλλειψη επικοινωνίας από την πλευρά του Οντάι και την απομάκρυνση των άλλων ανθρώπων που συνέλεγαν οικονομικά στοιχεία.

http://www.baladoros.com/nea/5376

Mαλλον καπου εδω τελειωνει η ιστορια με τους αραβες.

button
19-01-11, 00:59
χασαμε λεφταδες

xabikos
19-01-11, 11:09
Επειδή δεν μου αρέσει να κάνω αυτά που δεν θέλω να κάνουν άλλοι σαφώς και στον Βόλο είχαμε διαιτητική εύνοια. Στο πρώτο γκολ έπρεπε ο διαιτητής να διακόψει το παιχνίδι ακόμη και αν μην ήταν φάουλ μιας και ο τερματοφύλακας ήταν πεσμένος. Σκεφτείτε να φάμε σήμερα ένα τέτοιο γκολ τι θα λέμε. Από εκεί και πέρα η εμφάνιση ήταν άθλια και κερδίσαμε και εγώ δεν ξέρω πως.
Περιττό να πω πως για σήμερα δεν χρειάζεται να πάρουμε σοβαρά το ματς ειδικά μετά την διαιτησία του Σαββάτου. Αν χρειαστεί, και λέω αν γιατί η ομάδα έχει τα χάλια της, θα μπει και αναισθησιολόγος μέσα στο γήπεδο. Η μεγάλη ομάδα του Ολυμπιακού πρέπει φέτος να κάνει νταμπλ. Και φυσικά θα το κάνει σε τελικό γιορτή με κανα Ολυμπιακό βόλου ή διαγόρα.
Α και μην περιμένετε να είμαστε στο γήπεδο με Ολυμπιακό ή Παναθηναϊκό στο πρωτάθλημα. Εγώ το θεωρώ σίγουρο ότι θα φάμε δυο αγωνιστικές τιμωρία και δεν θα έχουμε κόσμο. Άλλωστε τόσα επεισόδια κάναμε οι αλήτες στον Βόλο. ;)

button
19-01-11, 11:46
εγω επαιξα over το παιχνιδι γιατι διπλο δησκολα

subzer0
19-01-11, 17:45
...
Σκεφτείτε να φάμε σήμερα ένα τέτοιο γκολ τι θα λέμε.
...

Τι πάει να πει τι θα λέμε.
Εδώ ο κόσμος , οι ντεμέκ ειδικοί λένε πως αυτό (http://www.youtube.com/watch?v=AibwyeVJ8Sc) δεν ήταν πέναλτι. Βρήκε λέει μπάλα ο Αβραάμ. Με την τρίτη φορά βέβαια αλλά βρήκε. :rofl: :rofl:
Το θέμα είναι τι ισχύει.

Για σήμερα ο στόχος μας πρέπει να είναι να τελειώσουμε με δέκα παίχτες. Μια κόκκινη την έχουμε σίγουρα.

Γερά!!!

........Auto merged post: subzer0 πρόσθεσε 13 λεπτά και 1 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Έδειραν και τον Σιδηρόπουλο. (http://www.gazzetta.gr/football/super-league/item/130393-%CE%95%CE%B4%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B1%CE%BD-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%A3%CE%B9%CE%B4%CE%B7%CF%81%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF)
Κι αυτό επειδή η προπαγάνδα που πάει σύννεφο σε αυτήν την χώρα , τον χρέωσε λέει με άκυρο γκολ υπέρ του ΠΑΟΚ και μάλιστα εμείς δεν τα θέλουμε αυτά τα γκολ.
Αντί να έχουμε παράπονα εμείς που άφησε πλεονέκτημα σε πέναλτι τώρα είμαστε και οι ευνοημένοι της υπόθεσης.
1 ώρα πριν αρχίσει το ματς με τον Ολυμπιακό.

Burning Skies
19-01-11, 17:47
Αρχισαμε παλι ρε παιδια; Περιμεντε να γινει πρωτα το ματς. Ημαρτον δηλαδη... :(

Erwdios
19-01-11, 17:57
Αρχισαμε παλι ρε παιδια; Περιμεντε να γινει πρωτα το ματς. Ημαρτον δηλαδη... :(

Κλαίγεται προκαταβολικά, για να έχει δικαιολογία για μετά. ;)

subzer0
19-01-11, 18:02
Κλαίγεται προκαταβολικά, για να έχει δικαιολογία για μετά. ;)

Καμιά δικαιολογία.
Το έργο αυτό είναι χιλιοπαιγμένο. ;)

Seitman
19-01-11, 18:07
Έλα λιγότερο από ώρα έμεινε...
Για να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε...

Burning Skies
19-01-11, 18:20
Καμιά δικαιολογία.
Το έργο αυτό είναι χιλιοπαιγμένο. ;)

Ε τοτε γιατι το βλεπετε ρε παιδια; Μαζοχιστες ειστε;;

Εγω καθε φορα ελπιζω να δω καθαρο παιχνιδι και ανεκτη μπαλα. Αν πιστευα οτι δεν υπαρχει αυτη η περιπτωση ΔΕΝ θα το εβλεπα. Τοσο απλα.

Με αυτη την λογικη δεν προκειται ποτε να ευχαριστηθειτε αυτο που βλεπετε και ακομη και αν οντως δουμε καθαρο ματς, οι περισσοτεροι θα το βαπτισουν βρωμικο λογω της προκαταληψης τους (και δεν εννοω μονο εσας αλλα και εμας).

Ουτε πριν το ευχαριστιεσαι δηλαδη, ουτε κατα την διαρκεια, ουτε μετα ΑΚΟΜΗ και αν ειχες καθε λογο να το ευχαριστηθεις...

Seitman
19-01-11, 19:05
Τον ξάπλωσαν τον βοηθό οι επιστήμονες... :respekt:

Burning Skies
19-01-11, 19:13
Τον ξάπλωσαν τον βοηθό οι επιστήμονες... :respekt:

Να δουμε ποτε θα υπαρξουν επιτελους σοβαρες τιμωριες για τις αλητειες. :down:

subzer0
19-01-11, 19:22
Είπαμε το εργο το έχουμε ξαναδει.
Για τον Χαβο μιλάω.

Seitman
19-01-11, 19:34
Πω πωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω
π...νη μπάλα

........Auto merged post: seitman πρόσθεσε 10 λεπτά και 21 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Δεν ξέρω για εσάς ρε παιδιά, αλλά μέχρι τώρα τα μάτια μου πόνεσαν...
Άθλιο παιχνίδι και από τους δύο

@ ADSLgr.com All rights reserved.