PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 [142] 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

Burning Skies
21-01-11, 18:37
Συμφωνώ μαζί σου Rebel. Αυτά που επισημαίνεις είναι ακριβώς οι λόγοι που εδώ στην Ελλάδα δεν πρόκειται ποτέ να δούμε ποδόσφαιρο. Μπαλίτσα και πολύ μας είναι. Τι να πεις για το αγωνιστικό μέρος. Απλά ήταν ανύπαρκτο

Δεν ειμαι ρε ο Rebel. Εκανε το avatar του ασπρομαυρο και αυτος για να μπερδευομαστε. :p

Προσωπικα παντως αν και γαβρος θεωρω δικαιο το αποτελεσμα. Οταν δεν μπορεις να κανεις τις ευκαιριες γκολ δεν δικαιουσαι να κερδισεις.
Ελπιζω στην Τουμπα να δουμε ενα ωραιο ματς και να μην το μαυρισουμε απο πριν ουτε εμεις ουτε εσεις ωστε να το χαρουμε (αντιθετα με αυτο).

Seitman
21-01-11, 18:39
Απλά μερικές φορές προσπαθώ κι εγώ να καταλάβω μερικά πράγματα.
Έχω το καλό οτι ζω Αθήνα και αυτά που γράφει ο τύπος τα ακούω κι εδώ κάτω.
Πχ όπως έγραψα και πιο πάνω , ακούω 2 μέρες τώρα από Ολυμπιακούς , οτι προχτές ο Γκαρσία προκαλούσε και κατέβηκε να παίξει ξύλο.
Όποιος μου βρει πιο ήρεμο παιχνίδι από αυτό που έκανε ο Γκαρσία προχτές ας μου το πει για να ξέρω.
Ακούω για την Τούμπα , που πάντα γίνεται κάτι , ακούω για τις εκδρομές που πάντα γίνεται κάτι και λέω δεν μπορεί , κάπου ίσως κάνω κι εγώ λάθος.
Αλλά όσο σκέφτομαι τις τελευταίες 4 εκδρομές που έχω πάει (πέρυσι Λειβαδιά και φέτος Τρίπολη , Καβάλα και Βόλο) , με εξαίρεση τον Βόλο (που κι εκεί οτι έγινε , έγινε ΜΟΝΟ στο γήπεδο , μέσα στην πόλη ήταν γιορτή) , δεν έχει γίνει το παραμικρό.

Και προσπαθώ να καταλάβω μήπως τελικά είμαι εγώ λάθος.

Βρε και εγώ μαζί σου είμαι.
Από τη στιγμή όμως που βλέπεις ότι δε βγαίνει άκρη, γιατί να μπεις σε έναν φαύλο κύκλο?
Είπα ότι είναι αδύνατο να μπορέσεις να βγάλεις άκρη με όλους. Είτε γιατί δεν καταλαβαίνουμε, είτε δε θέλουμε να καταλάβουμε. ;)

........Auto merged post: seitman πρόσθεσε 0 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Στραβομάρα....
Sorry Burning :oops:

subzer0
21-01-11, 20:51
Μόλις τώρα στα αθλητικά του ALPHA.
"Ο ΠΑΟΚ στοχεύει στην απεργία των δικηγόρων , για να αποφύγει την τιμωρία κεκλεισμένων των θυρών και να αγωνιστεί με κόσμο στον επαναληπτικό αγώνα κυπέλλου με τον Ολυμπιακό".

Δηλαδή εκτός από το οτι το ALPHA εκτελεί και χρέη αθλητικού δικαστή και έχει προεξοφλήσει την τιμωρία του ΠΑΟΚ , υπονοεί κιόλας οτι ο ΠΑΟΚ υποκινεί τις απεργίες των δικηγόρων.

Μετά φταίω εγώ που γίνομαι κακός?
Μήπως φταίει ο ΠΑΟΚ γενικά για όλες τις απεργίες?

Burning Skies
22-01-11, 11:23
Χαλαρωσε sub. Το στοχευει (που ειναι λογικο) με το υποκινει (που ειναι αστειο) απεχουν ετη φωτος.

button
22-01-11, 12:37
Εγώ είδα έναν Τσιρίλο να χλευάζει την κερκίδα, ελπίζω να τον είδες και εσύ.

Over and out από εμένα.


Και καλά έκανε τι περιμένατε οτι θα κάνει μια αγρία επιλογή και να φάει κόκκινη ΟΧΙ Γαυρακι μου ατύχησες δεν πιάνουν περσινά κόλπα μπορεί να μην έχουμε τα εκατομμύρια σας αλλά έχουμε αξιόπιστη ομάδα που δεν κάνει βουτιές δεν κάνει επικίνδυνα φάουλ για να προκαλέσει και να τραυματίσει




Μόλις τώρα στα αθλητικά του ALPHA.
"Ο ΠΑΟΚ στοχεύει στην απεργία των δικηγόρων , για να αποφύγει την τιμωρία κεκλεισμένων των θυρών και να αγωνιστεί με κόσμο στον επαναληπτικό αγώνα κυπέλλου με τον Ολυμπιακό".

Δηλαδή εκτός από το οτι το ALPHA εκτελεί και χρέη αθλητικού δικαστή και έχει προεξοφλήσει την τιμωρία του ΠΑΟΚ , υπονοεί κιόλας οτι ο ΠΑΟΚ υποκινεί τις απεργίες των δικηγόρων.

Μετά φταίω εγώ που γίνομαι κακός?
Μήπως φταίει ο ΠΑΟΚ γενικά για όλες τις απεργίες?

Άσε Αθηναϊκά κανάλια είναι μας εδώ στον βορά μας βλέπουν με μισό μάτι . Έριξε μερικές κουβέντες ο Μαρινακης και είπαν ενα κάρο χυδαιολογίες:mad:

ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ :twisted:

subzer0
22-01-11, 13:02
Χαλαρωσε sub. Το στοχευει (που ειναι λογικο) με το υποκινει (που ειναι αστειο) απεχουν ετη φωτος.

Φυσικά και δεν στοχεύει ο ΠΑΟΚ στην απεργία των δικηγόρων. Η απεργία υπήρχε πριν την εκδίκαση , ούτε είναι υπεύθυνος ο ΠΑΟΚ για αυτό ούτε μπορεί να κάνει και κάτι για αυτό.
Αν ήταν θα σωστοί θα έκαναν αναφορά στην είδηση οτι αναβλήθηκε λόγω απεργίας των δικηγόρων. Και αν ήθελαν να είναι ακόμα πιο σωστοί θα έλεγαν οτι πήγε και ο δικηγόρος του Ολυμπιακού εκεί χωρίς κανέναν λόγο.

Άκου εκεί στοχεύει.

Το βράδυ να πουν πως ο ΠΑΟΚ στοχεύει στην απεργία των φαρμακοποιών για να μην γίνουν καλά οι τραυματίες του Ολυμπιακού.

Seitman
22-01-11, 13:11
Το βράδυ να πουν πως ο ΠΑΟΚ στοχεύει στην απεργία των φαρμακοποιών για να μην γίνουν καλά οι τραυματίες του Ολυμπιακού.

Καθόλου άσχημη ιδέα... :lol:

Burning Skies
22-01-11, 14:10
Φυσικά και δεν στοχεύει ο ΠΑΟΚ στην απεργία των δικηγόρων. Η απεργία υπήρχε πριν την εκδίκαση , ούτε είναι υπεύθυνος ο ΠΑΟΚ για αυτό ούτε μπορεί να κάνει και κάτι για αυτό.
Αν ήταν θα σωστοί θα έκαναν αναφορά στην είδηση οτι αναβλήθηκε λόγω απεργίας των δικηγόρων. Και αν ήθελαν να είναι ακόμα πιο σωστοί θα έλεγαν οτι πήγε και ο δικηγόρος του Ολυμπιακού εκεί χωρίς κανέναν λόγο.

Άκου εκεί στοχεύει.

Το βράδυ να πουν πως ο ΠΑΟΚ στοχεύει στην απεργία των φαρμακοποιών για να μην γίνουν καλά οι τραυματίες του Ολυμπιακού.

Πλακα κανεις; Το στοχευει εχει την εννοια του "στηριζεται". Ποια ομαδα δεν θα στηριζοταν-ηλπιζε στην απεργια αν ηταν στην θεση του ΠΑΟΚ; Δεν καταλαβαινω ειλικρινα γιατι ενοχληθηκες.
Για το οτι δεν ειχε δουλεια να παει εκει δικηγορος του ΟΣΦΠ συμφωνω και επαυξανω.

subzer0
22-01-11, 14:18
Πλακα κανεις; Το στοχευει εχει την εννοια του "στηριζεται". Ποια ομαδα δεν θα στηριζοταν-ηλπιζε στην απεργια αν ηταν στην θεση του ΠΑΟΚ; Δεν καταλαβαινω ειλικρινα γιατι ενοχληθηκες.
Για το οτι δεν ειχε δουλεια να παει εκει δικηγορος του ΟΣΦΠ συμφωνω και επαυξανω.

Ο ΠΑΟΚ στοχεύει να πάει στον δικαστή και να υπερασπιστεί τον εαυτό του όπως έχει το δικαίωμα να κάνει.
Ο ΠΑΟΚ ΔΕΝ στοχεύει στην απεργία των δικηγόρων ούτε στηρίζεται σε αυτήν , γιατί δεν είναι δικό του θέμα.
Ο ALPHA εκτός από το που "στοχεύει" ο ΠΑΟΚ έβγαλε και το αποτέλεσμα της απόφασης του αθλητικού δικαστή (ακόμα ένα φάουλ).

Burning Skies
22-01-11, 14:32
Ok καλα. Δεν θες να καταλαβεις τι λεω.
Οι ΠΑΕ λοιπον (ή τουλαχιστον ο ΠΑΟΚ) ειναι καλογριες και δεν ελπιζουν σε ασταθμητους παραγοντες που θα τους ευνοησουν. Βεβαια η καλογρια δεν θα εστελνε ουτε δικηγορο υπερασπισης για να δικαιολογηθει των ευθυνων της στις καφριλες αλλα ουτε αυτο θα το καταλαβεις μαλλον.

Εισαι μαλλον σε mode "θιγμενου οπαδου" αδελφε (επειδη σας χωνοταν και ο Erwdios) και δεν θες να δεις τα πραγματα καθαρα.
Οσο για τον Alpha δεν χρειαζεται να προβλεψει κανενα αποτελεσμα. Αν η απεργια καθυστερησει τα πραγματα τοτε θα εχετε κοσμο ασχετως του αποτελεσματος...

Προσωπικα δεν με ενδιαφερει. Ή μαλλον ΘΕΛΩ να εχετε κοσμο (οπως ειχαμε και εμεις) και δεν συμφωνω και γενικα με τιμωριες εδρας (ειμαι υπερ μονο αυστηροτατων χρηματικων προστιμων - που δεν τα εχουμε δει ως τωρα). Απλα επιμενω οτι εισαι στην τσιτα και αδικεις τον εαυτο σου.

subzer0
22-01-11, 14:46
Διαφωνώ με το ύφος του ρεπορτάζ.
Αυτό είναι όλο.
Το σωστό θα ήταν να έλεγε πως αναβλήθηκε λόγω απεργίας των δικηγόρων και μέχρι εκεί.
Σε αυτό συμφωνείς?
Όλα τα άλλα δημιουργούν εντυπώσεις.


Οσο για τον Alpha δεν χρειαζεται να προβλεψει κανενα αποτελεσμα. Αν η απεργια καθυστερησει τα πραγματα τοτε θα εχετε κοσμο ασχετως του αποτελεσματος...

Με αυτό κάνει όταν λέει πως στοχεύει στην απεργία των δικηγόρων για να αγωνιστεί με κόσμο στο αγώνα με τον Ολυμπιακό.
Έχει προδικάσει την απόφαση του αθλητικού δικαστή και sorry αλλά αυτή δεν είναι η δουλειά ενός καναλιού , ασχέτως τι έχει γίνει.
Θα μπορούσε να πει στοχεύει στην απεργία των δικηγόρων για την αναβολή της εκδίκασης.

Προσωπικά δεν έχω αμφιβολία για την τιμωρία όχι για αυτά που λένε για Μαρινάκηδες και τέτοια αλλά πολύ απλά γιατί ήμουν εκεί.
Άλλο το ένα όμως και άλλο το άλλο.

Burning Skies
22-01-11, 14:54
Συμφωνω αλλα σου ειπα οτι το τραβηξες πολυ απο την αρχη.

Αν δεν χαλαρωσουμε ολοι απλα διαιωνιζουμε αυτη την κατασταση. Κατι πουλαει (και διαιωνιζεται) ΕΙΤΕ αντιμετωπιζεται θετικα, ΕΙΤΕ αντιμετωπιζεται αρνητικα (εφοσον υπαρχουν αντιδρασεις και των 2 τυπων). Και η μια μορφη αντιδρασης (οσο εχει οπαδικη μορφη) δινει τροφη στην αλλη, και ως αποτελεσμα και στην νοσηρη κατασταση.

Ατονει μονο αυτο που μενει στο περιθωριο (στην προκειμενη περιπτωση η μπαλα)....

subzer0
22-01-11, 21:30
Όταν φάγαμε το γκολ στο 66 σκεφτόμουν πως δεν υπάρχει σωτηρία.
Ούτε δυνάμεις , ούτε ψυχολογία , με παίχτες σε καίριες θέσεις να λείπουν.

Αλλά δείξαμε τεράστιο πάθος μετά το 1-1 με μπροστάρη τον Βιερίνια που ήταν παντού (που τις βρίσκει τόσες δυνάμεις?)

Οι επιθετικοί μας βάζουν γκολ , ο Σαλπιγγίδης σκοράρει για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι αλλά...
Αλλά ΠΑΟΚ χωρίς Γκαρσία δεν υπάρχει.

Respect στον τεράστιο Σωτήρη Μπαλάφα που μάλλον έπαιξε το τελευταίο του παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ.

Burning Skies
22-01-11, 21:44
Αργησες αλλα ωραιος. :p

subzer0
22-01-11, 22:01
Αργησες αλλα ωραιος. :p

Από εδώ και πέρα θέλει ψυχραιμία.
Άρης , μετά Ολυμπιακός , μετά Παναθηναϊκός. :p

........Auto merged post: subzer0 πρόσθεσε 9 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Respect στον τεράστιο Σωτήρη Μπαλάφα που μάλλον έπαιξε το τελευταίο του παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ.

Άκυρο.
Μένει ο τιτανομεγιστοτεράστιος!!!!!!!!!!!!! (http://www.paok24.com/newsitem.asp?s=12&id=5475)

:worthy: :worthy: :worthy: :worthy:

button
23-01-11, 00:32
αχαχα..

Eastwood
23-01-11, 03:23
Μπαλάφα ψυχάρα, για πάντα ΠΑΟΚάρα!

Ομολογώ ότι είμαι από αυτούς που του τα έχωναν κάθε φορά που τον έβαζε ο Σάντος να παίξει, μιας και συνήθως δεν μπορούσε να σταυρώσει πάσα στα 5 μέτρα.

Στα τρία τελευταία παιχνίδια όμως και μετα από καιρό απουσίας του είδα έναν άλλον Μπαλάφα, με σωστές επιλογές, κοψίματα και ασίστ. Μπορεί να έπαιξε λίγη ώρα στο κάθε παιχνίδι, έδειξε όμως ότι αρκετά έχουν αλλάξει προς το θετικό.

Μακάρι η παραμονή του στην ομάδα να συνδεθεί με καλές εμφανίσεις. Έχουμε ανάγκη κάθε παίκτη που αγωνίζεται για τη φανέλλα και όχι μόνο για τα λεφτά και ο Σωτήρης έδειξε ότι το κάνει αυτό, σε αντίθεση με κάτι άλλους εισαγόμενους.

Και ας μην ξεχνάμε: Κίτρινη στο ζέσταμα και κόκκινη στα πέναλτυ δεν έφαγε κανένας :respekt:

subzer0
23-01-11, 21:22
ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΩΡΑ.

Rebel Scum
23-01-11, 21:40
ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΩΡΑ.

Γιατί;

subzer0
23-01-11, 21:42
Δεν έχεις βαρεθεί τα ίδια και τα ίδια?

Rebel Scum
23-01-11, 21:44
Τι για το πέναλτι λες; Εντάξει κλασσικά πράγματα.

Αλλά υπερβάλλεις...στο Marketing Utd - Liverpool τον υποτιθέμενο καλύτερο διαιτητή του κόσμου τον είδες; Παντού γίνονται αυτά...απλά εκεί βλέπουν μπάλα και δεν τους νοιάζει ο κόρακας.

subzer0
23-01-11, 23:56
Τι για το πέναλτι λες; Εντάξει κλασσικά πράγματα.
Να ήταν μόνο αυτά.
Άθλιες διαιτησίες , άθλια γήπεδα , άθλια αγωνιστικοί χώροι , άθλιοι πρόεδροι , άθλιες δηλώσεις προέδρων , άθλια κανάλια , άθλιες αναμεταδόσεις , άθλιοι δημοσιογράφοι.
Επεισόδια , ομάδες που χρωστάνε παντού , ομάδες που χρωστάνε στο κράτος , ομάδες που ξεχρέωσαν και ξαναχρωστάνε , ομάδες που δεν θα έπρεπε να αγωνίζονται γιατί δεν πληρούν τις προϋποθέσεις.
Και το χειρότερο από όλα.
Έναν ΓΓ αθλητισμού που οτι θυμάται χαίρεται και νομίζει πως το πρόβλημα του ελληνικού αθλητισμού είναι ΜΟΝΟ η βία στα γήπεδα.


Αλλά υπερβάλλεις...στο Marketing Utd - Liverpool τον υποτιθέμενο καλύτερο διαιτητή του κόσμου τον είδες; Παντού γίνονται αυτά...απλά εκεί βλέπουν μπάλα και δεν τους νοιάζει ο κόρακας.

Εκεί όμως ο Μπάμπελ που έβαλε στο Twitter του τον διαιτητή με φανέλα της Μάντσεστερ , έφαγε πρόστιμο για αυτό , στην Ελλάδα ο παίχτης που πανηγυρίζει κατεβάζοντας το σορτσάκι του δέχεται συγχαρητήρια από τον πρώην πρόεδρο του επειδή έβαλε γκολ στον αιώνιο αντίπαλο.

ΔΝΤ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΤΩΡΑ...

Rebel Scum
24-01-11, 01:11
ΔΝΤ στους εγκεφάλους μας θέλουμε sub....γιατί ο Μήτρογλου, οι παράγοντες και οι διαιτητές έχουν συμφέρον από αυτά. Τα ζώα που ακολουθούν από κάτω τι έχουν; Κάλο στον εγκέφαλο.

subzer0
24-01-11, 01:22
Όσο και να θέλεις , δεν σε αφήνουν να ασχοληθείς με κάτι άλλο.
Αυτή είναι η αλήθεια. Εσύ έχεις όρεξη ν ασχοληθείς με κάτι άλλο? Αν ναι , είσαι ήρωας.
Προσωπικά βαρέθηκα.

Rebel εσύ που έχεις και Conn-X TV , αληθεύει πως διαφημίζει τον επαναληπτικό του κυπέλλου ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός , λέγοντας πως ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον Ολυμπιακό χωρίς τον κόσμο του?

Rebel Scum
24-01-11, 01:51
Όσο και να θέλεις , δεν σε αφήνουν να ασχοληθείς με κάτι άλλο.
Αυτή είναι η αλήθεια. Εσύ έχεις όρεξη ν ασχοληθείς με κάτι άλλο? Αν ναι , είσαι ήρωας.
Προσωπικά βαρέθηκα.

Rebel εσύ που έχεις και Conn-X TV , αληθεύει πως διαφημίζει τον επαναληπτικό του κυπέλλου ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός , λέγοντας πως ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον Ολυμπιακό χωρίς τον κόσμο του?

Ασχολούμαι με Primera κυρίως φίλε και από σπόντα με Γερμανούς και Ιταλούς , το χειρότερο ματς εκεί που έχω δει είναι καλύτερο του καλύτερου ελληνικού.

Δεν έτυχε να το προσέξω. Θα σου πω αν το δω. Πάντως χαλάς την ψυχή σου με αυτά.

subzer0
24-01-11, 01:56
Ασχολούμαι με Primera κυρίως φίλε και από σπόντα με Γερμανούς και Ιταλούς , το χειρότερο ματς εκεί που έχω δει είναι καλύτερο του καλύτερου ελληνικού.

Κι εγώ βλέπω τώρα NFL playoffs.
Πολύ πιο πολιτισμένα πράγματα. :p



Δεν έτυχε να το προσέξω. Θα σου πω αν το δω. Πάντως χαλάς την ψυχή σου με αυτά.

Έγραφα πιο πάνω για το "ρεπορτάζ" του ALPHA που έλεγε για το οτι ο ΠΑΟΚ στοχεύει στην απεργία των δικηγόρων για να αγωνιστεί με κόσμο στον επαναληπτικό με τον Ολυμπιακό.
Μάλλον έχουμε και άλλους με μαντικές ικανότητες (Conn-x TV).

xabikos
24-01-11, 21:43
Καλή εμφάνιση για την ομάδα μας στο ματς με την Ξάνθη αν υπολογίσουμε και το γεγονός ότι παίξαμε το Σάββατο παιχνίδι κυπέλλου. Πρώτη φορά η ομάδα χωρίς Γκαρσία και Βιτόλο αλλά παρ' όλα αυτά κατάφερε και αντεπεξήλθε. Ήμασταν καλοί και κυρίως δεν απειληθήκαμε ουσιαστικά. Το γκολ της Ξάνθης ήταν σε ένα βαθμό τυχερό μιας και η πάσα ήταν από στραβοκλωτσιά. Βέβαια η ίδια ακριβώς φάση βγήκε και για μας αλλά ο Κουτσιανικούλης δεν κατάφερε να το κάνει γκολ.
Και θέλω να σταθώ εδώ στον Κουτσιανικούλη μιας και νομίζω μετά το τελευταίο ματς τελείωσε από τον Παοκ. Το να μην μπορεί να κάνει μια ντρίπλα ή να τελειώσει μια φάση είναι κάπου λογικό και μπορούμε ως ένα βαθμό να το δικαιολογήσουμε. Αλλά το να μην έχει νεύρο και πάθος είναι αδικαιολόγητο και ασυγχώρητο. Ας ρίξει μια κλωτσιά, κάτι, στο κάτω κάτω να πει ότι κάτι έκανε. Αυτός βγάζει μια αδιαφορία στο γήπεδο που είναι ανυπόφορη. Στο κάτω κάτω και ο Αθανασιάδης ψεύτικος είναι αλλά και θα σπρώξει και θα κάνει τάκλιν και θα τσαμπουκαλευτεί. Αυτός τίποτα. Για μένα και αυτός και ο Παπάζογλου είναι τελειωμένοι από τον Παοκ. Μακάρι να με βγάλουν ψεύτη.

Στα όσα έγιναν με τους διαιτητές τι να πω; Κρίμα για τον Μαρινάκη γιατί αυτός αν πραγματικά ήθελε θα μπορούσε να αλλάξει την κατάσταση και να μην μπορεί να του πει κανείς τίποτα. Έτσι και αλλιώς το πρωτάθλημα θα το έπαιρνε και θα ήταν και ο πρώτος μάγκας αν δεν έκανε αυτά τα καραγκιοζιλίκια. Αλλά φαίνεται ήθελε να το πάρει με τον ίδιο τρόπο που το πήρε το φιλαράκι ο Πατέρας πέρσι. Αφού αρχίζω και πιστεύω πως αν πάρουν ένα καθαρό πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός ή ο Παναθηναϊκός δεν θα το χαρούν όσο τα τελευταία βρώμικα που παίρνουν. Είναι μάλλον ψύχωση. Για αυτό μπορώ και χαίρομαι που ότι παίρνω στην χάση και στην φέξη είναι απόλυτα δίκαιο και δεν μπορεί να μου πει κανείς τίποτα.

Seitman
24-01-11, 21:50
Το γκολ της Ξάνθης δεν ήταν τυχερό ή στραβοκλωτσιά φίλε μου.
Ήταν ευγενική χορηγία του Παλτιά :evil:

xabikos
24-01-11, 21:53
Καλά ήταν και αυτό και προσωπικά στεναχωριέμαι που δεν παίζει ο Κρέσιτς για να παίζει ο Χαλκιάς όπως και ότι ενώ ξεκινήσαμε με τον Σακελαρίου αυτός χάθηκε χωρίς να έχει τόσο άσχημη απόδοση. Αν τον εμπιστευτούμε μόνο να κερδίσουμε θα έχουμε. Κρίμα και νομίζω πως πρέπει να προσεχθεί η περίπτωσή του.

Eastwood
25-01-11, 01:35
[...] Στο κάτω κάτω και ο Αθανασιάδης ψεύτικος είναι αλλά και θα σπρώξει και θα κάνει τάκλιν και θα τσαμπουκαλευτεί. [...]

Για να μη σε καταλάβω λάθος, όταν λες ότι ο Αθανασιάδης είναι ψεύτικος, τί εννοείς;

subzer0
25-01-11, 20:10
Ο δικηγόρος του Ολυμπιακού ήταν ΠΑΛΙ στην εκδίκαση της υπόθεσης για τα επεισόδια στον Βόλο και ο ΠΑΟΚ που "στόχευε" στην απεργία των δικηγόρων , κάλεσε για μάρτυρα τον αστυνομικό διευθηντή του Βόλου για να αποδείξει αυτα που έγραψε και αυτός ήταν σε άδεια , την ώρα που κανάλια και ρεπορτάζ ειχαν καταδικάσει τον ΠΑΟΚ πριν την δική.

Δεν σας αρέσει που ζείτε σ´ αυτήν την χώρα?

Seitman
25-01-11, 20:15
Άστους να κάνουν ότι θέλουν βρε...
Θα τσούζει περισσότερο αν είναι άδεια η Τούμπα ;)

leros2004
25-01-11, 20:16
2 αγωνιστικές θα βγάλουν ... Αυτό είναι αναμενόμενο, κρίμα για το ντέρμπι , χάνουμε και 1 κάρο λεφτά ...

Burning Skies
25-01-11, 20:25
Γιατι ρε παιδια ασχολειστε με λαλακιες δινοντας τους αξια;
Εχω απο την πλευρα μου σας το ξαναπα οτι θελω να εχετε κοσμο στον αγωνα.
Επρεπε ομως να τιμωρηθειτε ή οχι; Τι συζηταμε λοιπον; Αν δεν επρεπε να τιμωρηθειτε και τιμωρηθειτε να τα πουμε, ποιος ηταν που και τι ειπε και αν επρεπε να ειναι εκει και αν ελεγε αληθεια.

Αν ομως επρεπε τοτε τι καθομαστε και λεμε; Για μια ακομη φορα εχουμε τιμωριες χαδι για καφριλες (εγω επιμενω οτι δεν πρεπει να εχουμε τιμωρια εδρας αλλα προστιμα υψους εκατομμυριων) και εμμεσως πλην σαφως γκρινιαζουμε και για το οτι επιβαλλονται και αυτες...

leros2004
25-01-11, 20:35
1 αγωνιστική τελικά ......

Burning Skies
25-01-11, 20:38
1 αγωνιστική τελικά ......

Τα γνωστα για ολους μας... Οριστε, ηταν μεχρι και ο δικηγορος του ΟΣΦΠ εκει (κακως βεβαια) και φαγατε την εξοντωτικη ποινη της μιας αγωνιστικης. Τι καθομαστε και λεμε λοιπον; :p

Seitman
25-01-11, 20:42
Έλα ντε... Τι λέμε?
Λύσαμε τα αγωνιστικά και ασχολούμαστε με τα εξωαγωνιστικά... :innocent:

subzer0
25-01-11, 23:44
Γιατι ρε παιδια ασχολειστε με λαλακιες δινοντας τους αξια;
Εχω απο την πλευρα μου σας το ξαναπα οτι θελω να εχετε κοσμο στον αγωνα.
Επρεπε ομως να τιμωρηθειτε ή οχι; Τι συζηταμε λοιπον; Αν δεν επρεπε να τιμωρηθειτε και τιμωρηθειτε να τα πουμε, ποιος ηταν που και τι ειπε και αν επρεπε να ειναι εκει και αν ελεγε αληθεια.

Αν ομως επρεπε τοτε τι καθομαστε και λεμε; Για μια ακομη φορα εχουμε τιμωριες χαδι για καφριλες (εγω επιμενω οτι δεν πρεπει να εχουμε τιμωρια εδρας αλλα προστιμα υψους εκατομμυριων) και εμμεσως πλην σαφως γκρινιαζουμε και για το οτι επιβαλλονται και αυτες...

Εγώ έγραψα αυτά που μου την σπάνε και δεν έχουν κανέναν λόγω ύπαρξης.
- Την παρουσία του δικηγόρου του Ολυμπιακού
- Την απουσία του αστυνομικού διευθυντή.
- Τα κανάλια που έβγαλαν ρεπορτάζ και διαφημίσεις για αγώνα κεκλεισμένων των θυρών πολύ πριν βγει η απόφαση του δικαστή.

Άλλο η τιμωρία που σωστά δόθηκε , όπως το περίμενα και όπως το φανταζομουνα λόγω της παρουσίας μου εκεί , άλλο οι καφρίλες και άλλο όλα τα παραπάνω.
Δηλαδή να μην τα αναφέρουμε?
Είναι σωστά που έγιναν?
Θα θέλαμε να τα ξαναδούμε στο μέλλον σε μια αναλογη περίπτωση , ανεξάρτητου ομάδας?

xabikos
26-01-11, 00:38
Για να μη σε καταλάβω λάθος, όταν λες ότι ο Αθανασιάδης είναι ψεύτικος, τί εννοείς;

Όταν λέω πως είναι ψεύτικος εννοώ πως δεν έχει την σωματοδομή του Βιερίνια ή του Σαλπιγγίδη γιατί και αυτοί δεν είναι ψηλοί αλλά έχουν κάποιον όγκο και μπορούν να τζαρτζάρουν. Ο Αθανασιάδης αν και δεν έχει όγκο έχει μυαλό και αυτό τον βοηθάει και ξέρει πως να βγει πρώτος στην μπάλα και να πάρει καλύτερη θέση. Εγώ τον παίχτη τον γουστάρω με τα χίλια καθώς δεν με νοιάζει και πολύ αν δεν μπορεί να παίξει ξύλο, μου αρκεί ότι αυτά που είναι να βάλει τα βάζει και θεωρώ ότι ξέρει πολύ ποδόσφαιρο με σωστές κινήσεις και όλα τα υπόλοιπα.

Μετά και την αναμενόμενη απόφαση δε νομίζω να έχεις κανείς αμφιβολία ποιος θα πρέπει να περάσει στην επόμενη φάση του κυπέλλου την άλλη τετάρτη. Θα τολμήσω να πω πως θα έχουμε ευνοϊκή διαιτησία μέχρι ενός βαθμού την Κυριακή με τον Άρη και την άλλη τετάρτη θα γίνει ότι πρέπει να γίνει. Όποιος και να έρθει να παίξει θα κανονίσει να περάσει την μεγάλη ομάδα του Ολυμπιακού. Και μετά θα διαβάζουμε "Αφού είναι η καλύτερη ομάδα", "Στο πρώτο ματς ήταν καλύτερος και έπρεπε να κερδίσει 3-1", "Όπως και να έχει το αποτέλεσμα μετράει" είναι μερικά από αυτά που θα δούμε.

Α και φυσικά περιμένω τους φίλους του Παναθηναϊκού να μας πουν ε βέβαια με τα αδέρφια σας θα κάνετε φιλικό και με εμάς θα έχετε κανονικά κόσμο και θα σκιστείτε για να κερδίσετε!

Rezwalker
26-01-11, 01:05
Οσο και αν ακουγεται καπως, εγω ειμαι υπερ του να κοψει ο Ζαγορακης τις μετακινησεις των οπαδων μας στα εκτος εδρας μεχρι την στιγμη που θα αποκτησει ο ΠΑΟΚ επενδυτη
ΔΕΝ υπαρχει στον ΠΑΟΚ η πολυτελεια αυτη να χανει σχεδον μισο εκατομμυριο ευρω απο εισπραξεις, διαφημισεις, (συν το προστιμο) κλπ κλπ για τον αγωνα με τον ολυμπιακο'
τα χρηματα αυτα ειναι 1 μεταγραφη η πληρωμες οφειλομενων
Το ρισκο ειναι μεγαλο, γιατι δεν ειναι μονο κινδυνος απο μια μεριδα των δικων μας, αλλα δεν πρεπει να ξεχναμε οτι ενδεχομενως να γινει καμια προβοκατσια, η να υπαρξει και καποια εκθεση αστυνομιας επιβαρυντικη εν βρασμω
Στη παρουσα φαση μονο καλο δεν κανουν οι μετακινησεις στον ΠΑΟΚ.

Spanos
26-01-11, 02:32
1 αγωνιστική τελικά, μη παίξετε χωρίς κόσμο με Παναθηναικό...

Eastwood
26-01-11, 02:49
Άργησες 1 ώρα και 54 λεπτά...

Spanos
26-01-11, 03:27
Τα «ορφανά» του Γκαγκάτση

Το leoforos.gr αποκαλύπτει τη σχέση του δικηγόρου του ΠΑΟΚ για τα επεισόδια στον Βόλο με τον Βασίλη Γκαγκάτση.

Ξέρετε ποιος ήταν ο ένας εκ των δύο δικηγόρων του ΠΑΟΚ στην εκδίκαση της Τρίτης που έγινε στη Σούπερ Λίγκα για τα επεισόδια των οπαδών του Δικεφάλου στον Βόλο, το αποτέλεσμα της όποιας θα έκρινε αν το ματς Κυπέλλου ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός θα γινόταν με κόσμο;

Ο κύριος Λάμπρος Μπίρδας, και επειδή οι φίλαθλοι δεν τον γνωρίζουν, το leoforos θα αποκαλύψει τη σχέση του κύριου Μπίρδα επί των ήμερων της… βασιλείας του Βασίλη Γκαγκάτση στο ποδόσφαιρο. Ο κ. Μπίρδας, λοιπόν, ήταν:


Α. Μέλος της Πειθαρχικής Επιτροπής της ΕΠΟ στην υπόθεση Βάλνερ, διορισμένος από τον Γκαγκάτση.


Β. Μέλος της Επιτροπής Εφέσεων της ΕΠΟ έως το καλοκαίρι του 2010, διορισμενος από τον Γκαγκάτση.


Γ. Δικηγόρος στη δίκη του Γκαγκάτση και άλλων μελών της εκτελεστικής γραμματείας της ΕΠΟ που κατηγορήθηκαν για απιστία και πλαστογραφία.

Δ. Σύμφωνα με πληροφορίες, αναλάμβανε ως δικηγόρος προσωπικές υποθέσεις του Γκαγκάτση.


Ένας άνθρωπος λοιπόν που επί Γκαγκάτση χρησιμοποιούνταν στη ΕΠΟ, τώρα που ο άρχοντας του Fair Play υπηρετεί τα συμφέροντα του Ολυμπιακού φανερά και δεν έχει πια θέση στην Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία, βρέθηκε στον ΠΑΟΚ αναλαμβάνοντας την υπόθεση των επεισοδίων που έγιναν στον Βόλο. Είναι αυτό που λέμε ο διάολος έχει πολλά ποδάρια… Ας προσέχουν λοιπόν στη Θεσσαλονίκη γιατί δεν είναι μόνο το «πες μου ποιον έχεις φίλο, να σου πω ποιος είσαι», αλλά και «πες μου ποιος είναι ο κουμπάρος σου, να σου πω ποιος είσαι…»




http://www.leoforos.gr/article/13453/ta-orphana-tou-gkagatse

Burning Skies
26-01-11, 06:53
Εγώ έγραψα αυτά που μου την σπάνε και δεν έχουν κανέναν λόγω ύπαρξης.
- Την παρουσία του δικηγόρου του Ολυμπιακού
- Την απουσία του αστυνομικού διευθυντή.
- Τα κανάλια που έβγαλαν ρεπορτάζ και διαφημίσεις για αγώνα κεκλεισμένων των θυρών πολύ πριν βγει η απόφαση του δικαστή.

Άλλο η τιμωρία που σωστά δόθηκε , όπως το περίμενα και όπως το φανταζομουνα λόγω της παρουσίας μου εκεί , άλλο οι καφρίλες και άλλο όλα τα παραπάνω.
Δηλαδή να μην τα αναφέρουμε?
Είναι σωστά που έγιναν?
Θα θέλαμε να τα ξαναδούμε στο μέλλον σε μια αναλογη περίπτωση , ανεξάρτητου ομάδας?

Μα δεν εχει κανενα νοημα να συνεχιζουμε να τα αναφερουμε. Και που τα ανεφερες τι εγινε δηλαδη; Απλα συνεχισες να εισαι καχυποπτος και προκατειλλημενος (το οτι εισαι δικαιως δεν αλλαζει κατι επι της ουσιας). ΑΓΟΡΑΣΕΣ και παλι παρασκηνιο οπως η πλειοψηφια των οπαδων, δινοντας σου πατημα να στο ξαναπουλησουν με την πρωτη ευκαιρια.
Γιατι νομιζες οτι ηταν εκει ο δικηγορος του ΟΣΦΠ; Γιατι νομιζεις οτι κανουν γραφικες δηλωσεις ολοι τους καθε 3 και λιγο;;; Για να μας προσφερουν κατι να ασχολουμαστε ΑΝΤΙ της ουσιας. Και εμεις συνεχως τσιμπαμε.

........Auto merged post: Burning Skies πρόσθεσε 1 λεπτά και 27 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Να και ο Σπανος που νομιζει οτι καφροsite και καφροφυλλαδες ενεργουν υπερ της ομαδας του και τα αναπαραγει. :p

Spanos
26-01-11, 12:50
Να και ο Σπανος που νομιζει οτι καφροsite και καφροφυλλαδες ενεργουν υπερ της ομαδας του και τα αναπαραγει. :p

Να τους φιμώσουμε όλους μη θιχτεί ο Lady Gaga και ο Κάτμαν.

subzer0
26-01-11, 14:18
Πάντως βλέποντας τα εξώφυλλα απο τις πράσινες φυλλάδες , διακρίνω μια συγχηση.
Αντί να διαμαρτύρονται που ο ΠΑΟΚ έφαγε ΜΟΝΟ 1 αγωνιστική , το αναφέρουν μόνο ως βοήθεια υπέρ του Ολυμπιακού.
Σημεία των καιρών και αυτά. :p

Spanos
26-01-11, 14:58
Πάντως βλέποντας τα εξώφυλλα απο τις πράσινες φυλλάδες , διακρίνω μια συγχηση.
Αντί να διαμαρτύρονται που ο ΠΑΟΚ έφαγε ΜΟΝΟ 1 αγωνιστική , το αναφέρουν μόνο ως βοήθεια υπέρ του Ολυμπιακού.
Σημεία των καιρών και αυτά. :p

Το σωστό ήταν να φάει δύο αγωνιστικές ή καμία για να υπάρχει ισονομία.

Seitman
26-01-11, 15:14
Μακάρι το μόνο στραβό στο χώρο της Ελληνικής μπάλας να ήταν ο αριθμός των αγωνιστικών κεκλεισμένων των θυρών...
Νικόλα... Το είπα και εχθές. Δεν πονάει τίποτα περισσότερο από το να σκάβεις τον λάκκο άλλου και να πέφτεις ο ίδιος μέσα ;)

subzer0
26-01-11, 16:33
Το σωστό ήταν να φάει δύο αγωνιστικές ή καμία για να υπάρχει ισονομία.

Η ισονομία δεν παει με το ποιον έχεις αντίπαλο στα παιχνίδια που πρέπει να τιμωρηθείς αλλα με το τι προβλέπεται απο τους νομούς ( που δεν ξέρω τι προβλέπουν).
Εγω είπα αυτο που είδα στις εφημερίδες.
Αν έγραφαν ότι ο ΠΑΟΚ έπρεπε να φάει 2 αγωνιστικές δεν θα έλεγα τίποτα.
Αντί για αυτό όμως το παρουσιάζουν σαν εύνοια του Ολυμπιακου.
Αντί όμως να πούνε αυτο

Rebel Scum
26-01-11, 16:44
Άστα αυτά ρε sub μαγαζί του Μαρινάκη είστε, το λένε τα στοιχεία. Πήγατε στο δικαστήριο για να φάτε μια αγωνιστική και να βολέψετε τον ΟΣΦΠ ενώ έπρεπε να φάτε 2. Οπότε δια της ατόπου απαγωγής είστε παράρτημα του γαύρου....κάνα χάπι σας βρίσκεται ; Δεν νιώθω καλά:p

@ ADSLgr.com All rights reserved.