PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 [156] 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

subzer0
07-03-11, 18:16
Τι εγινε, που χαθηκες εσυ βρε? Απ'οτι ακουσα με 11 τελειωσατε:cool:

Το λεω γιατι οταν κανεις ενα σχολιο πριν καλο ειναι να κανεις και μετα το ματς ανεξαρτητως αποτελεσματος

Χωρίς να έχω δει το ματς , αφού ο ΠΑΟΚ τελείωσε το ματς με 11 , είναι σαν να σπρωχτηκε όσο δεν παει απο την διαιτησία.

Όταν η Σιδηρόπουλος σε αφήνει με 9 και είσαι ευνοημενος , όταν ο Κάκος (στον πρώτο γύρο) χαρίζει κόκκινη και δεν δίνει πέναλτι στον ΠΑΟΚ και είναι πάλι ευνοημένος ο ΠΑΟΚ , φαντασου σφαγή της ΑΕΚ που είχαμε χτες.

:p

wi fi thief
07-03-11, 23:32
Χωρίς να έχω δει το ματς , αφού ο ΠΑΟΚ τελείωσε το ματς με 11 , είναι σαν να σπρωχτηκε όσο δεν παει απο την διαιτησία.

Όταν η Σιδηρόπουλος σε αφήνει με 9 και είσαι ευνοημενος , όταν ο Κάκος (στον πρώτο γύρο) χαρίζει κόκκινη και δεν δίνει πέναλτι στον ΠΑΟΚ και είναι πάλι ευνοημένος ο ΠΑΟΚ , φαντασου σφαγή της ΑΕΚ που είχαμε χτες.

:p

ρε sub ειπες δεν ασχολεισαι, παλι εδω; :p

τωρα που θα ανοιξουνε τα επαγγελματα θα ερθω να ανοιξω φαρμακειο στο περιστερι:p :p

subzer0
08-03-11, 01:56
ρε sub ειπες δεν ασχολεισαι, παλι εδω; :p

τωρα που θα ανοιξουνε τα επαγγελματα θα ερθω να ανοιξω φαρμακειο στο περιστερι:p :p

Δεν χρειάζεται να έρθεις εσύ , θα έρθω εγώ Τρίκαλα.

Σήμερα κάτι βλέπαμε με την γυναίκα και είχε Τρίκαλα και άλλη μια πόλη σαν προορισμό.
Αυτή επέμενε για την άλλη αλλά έδωσα μάχη για τα Τρίκαλα. :p
Αυτό μπορείς να το καταλάβεις και από το οτι δεν θυμάμαι ποια είναι η άλλη πόλη. :lol:

Όταν έρθω κέρνα ένα ντεπόν αναβράζον και είμαστε κομπλέ. :p

wi fi thief
08-03-11, 10:20
εγω εχω κανει στο ΚΕΔΒ το 1987 (αν ημουνα συνολικα στη ζωη μου 2 μηνες στην αθηνα, τον εναμισι ημουνα στο περιστερι, οποτε το νιωθω -μαζι με τα ΤΟΤΕ εξαρχεια- σαν γειτονια μου :p)

xabikos
08-03-11, 21:24
Δυστυχώς η ομάδα δεν βαδίζει σε καθόλου καλό δρόμο. Δεν αναφέρομαι ούτε στην ήττα ούτε στην εμφάνιση. Είναι πολύ λογικό σε ένα ματς που έχεις πολλές απουσίες να παίξεις τόσο χάλια και να μην μπορείς να κάνεις κάτι καλό. Ενίοτε μια τεσσάρα μπορεί να σου κάνει καλό, όπως πέρσι στα Γιάννενα. Πέρσι όμως ήταν ξεκάθαρο πως ήταν πιο πολύ ένα τυχαίο γεγονός μιας και μετά παίξαμε ξανά και τους κερδίσαμε. Φέτος τα πράγματα είναι τελείως διαφορετικά. Φοβάμαι ότι τα χειρότερα θα έρθουν και θα χαθεί τελείως η χρονιά.

Αυτό που βλέπω και δεν μου αρέσει καθόλου είναι η μεταμόρφωση του Ζαγοράκη. Ο ίδιος μας έμαθε πως η ομάδα δεν πρέπει να εξαρτάται από το επόμενο αποτέλεσμα αλλά να βασίζεται σε σταθερά θεμέλια και κυρίως στον σωστό σχεδιασμό και προγραμματισμό. Αυτό που μάθαμε και αποδείχθηκε με την περίπτωση Σάντος είναι πως το Α και το Ω σε μια ομάδα είναι ο σωστός προγραμματισμός. Πολλοί μπορεί να μην μας άρεζε αυτό το στιλ που είχε η ομάδα αλλά κανείς δεν μπορεί να αμφισβητήσει πως η ομάδα πίστευε στον εαυτό της αλλά και είχε συγκεκριμένο πλάνο στο παιχνίδι της.

Όπως έχω ξαναπεί ξέραμε από τον Μάρτη ποιος θα είναι ο προπονητής και είχαμε κλείσει ήδη τους παίχτες για την επόμενη χρονιά. Αυτά είναι δείγματα μεγάλης ομάδας με σωστό προγραμματισμό. Δυστυχώς η διοίκηση σε αυτό τον τομέα έκανε πολλά βήματα πίσω. Δεν ξέρω αν ο Χάβος είναι καλός προπονητής, προσωπικά πιστεύω είναι λίγος για τον Παοκ, αλλά είναι άδικο να κρίνεται από το επόμενο και μόνο αποτέλεσμα. Έτσι είναι σίγουρο πως κανένας άνθρωπος δεν μπορεί να προσφέρει. Πρέπει ο προπονητής να είναι το απόλυτο αφεντικό μέσα στα αποδυτήρια, και όχι να φοβάται να κάνει αλλαγή τον Γκαρσία ή τον κάθε Γκαρσία.

Για μένα είναι προτιμότερο να μπει ένα καινούριο πλάνο, ας είναι και πενταετίας, με έναν άνθρωπο που τον εμπιστεύεται οι διοίκηση για προπονητή και να το τηρήσουμε. Αφού δεν υπάρχουν λεφτά να στηριχτούμε σε νέους Έλληνες παίχτες, που έχουμε κάποιους καλούς, και σε ξένους που αποδεδειγμένα μπορούν να κάνουν την διαφορά όπως Κοντρέρας και Γκαρσία. Δεν έχει κανένα νόημα να έχεις τον Λίνο τον Σαβίνι και τον Φιλομένο στην ομάδα. Ελπίζω το καλοκαίρι, αν και θα είναι αργά, να τεθούν όλα αυτά τα ζητήματα γιατί είναι πολύ πιο σοβαρά από ένα κύπελο ή μια νίκη με τον Ολυμπιακό.

DOU
08-03-11, 22:01
Aυτη η ομαδα του παοκ οπως ολα δειχνουν παει για τελος εποχης,βιερινια/μουσλι το καλοκαιρι λογικα θα αποτελεσουν παρελθον,ιβιτς,χαλκιας,τσιριλο,λινο,κουτσιανικουλης,φιλομενο μαλλον θεωρουνται τελειωμενοι,ο γκαρσια,ο κοντρερας πατανε τα 34-35 με οτι συνεπαγεται αυτο,οποτε τη νεα χρονια ο Παοκ θα ειναι μια εξ ολοκληρου νεα ομαδα.Κατι αριας,ελ ζαρ κλπ κ αυτοι λιγα πραγματα,δεν ειναι για πολλα.

subzer0
09-03-11, 21:22
Ο ΠΑΟΚ κέρδισε και αυτό ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΗΣΗ.

Δεν το είδα και δεν σχολιάζω παραπάνω.

Απλά θα σταθώ στις δηλώσεις του Καραγεωργίου.


«Πρωτάθλημα χωρίς τους δύο»

«Ας τους αφήσουμε κι ας κάνουμε ένα δικό μας πρωτάθλημα». Ο Νίκος Καραγεωργίου τα «έχωσε» σε όλους ευαισθητοποιούνται για τα προβλήματα του ποδοσφαίρου μετά τα όσα έγιναν στο παιχνίδι Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός, κι έκανε και μια καλή πρόταση….

Ο προπονητής του Εργοτέλη, μίλησε για το παιχνίδι, αλλά τα πιο ενδιαφέροντα τα είχε για το τέλος, όταν μίλησε γι΄ αυτά που συμβαίνουν τον τελευταίο καιρό στο ποδόσφαιρο.

Αναλυτικά, τα όσα είπε :

«Νομίζω ότι με βάση την εικόνα του αγώνα και την απόδοσή μας, δικαιούμασταν κάτι περισσότερο από την ήττα. Κάποιες προϋποθέσεις για γκολ τις κάναμε, δεν ήμασταν αποτελεσματικοί για να δυσκολέψουμε περισσότερο τον ΠΑΟΚ.

Πιστεύαμε ότι θα μπορούσαμε να πάρουμε ένα αποτέλεσμα, αντιμετωπίζαμε μία πολύ ταλαιπωρημένη ομάδα, που δεν θα είχε την ζωντάνια. Δεν το εκμεταλλευτήκαμε,.

Δεχτήκαμε ένα γκολ από φάουλ, σε μία αδράνεια της άμυνάς μας κι έτσι ο ΠΑΟΚ δεν χρειάστηκε να ρισκάρει περισσότερο και να μην έχει περισσότερα τρεξίματα. Κοιτάμε πλέον το παιχνίδι της Κυριακής, παίζουμε ένα πολύ μεγάλο παιχνίδι και πρέπει να κερδίσουμε στην έδρα μας.

Δεν κάνουμε υπολογισμούς για την παραμονή, όπως διαμορφώνεται κάθε Κυριακή η κατάσταση, ποιος να κάνει υπολογισμούς; Έχουμε τη δυνατότητα να κερδίσουμε παιχνίδια με ισοδύναμους αντιπάλους, έμειναν 5 παιχνίδια, είναι αυτού του επιπέδου.

Πιστεύω ότι εύκολα θα κερδίσουμε αυτά τα παιχνίδια και θα πετύχουμε το στόχο μας. Είχαμε κάνει και κάποιες σκέψεις για ψηλότερες θέσεις, πριν το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ, αλλά τώρα αυτό έγινε πολύ δύσκολο.

Για τον ΠΑΟΚ, θέλει προσπάθεια για να είναι στα πλέι οφ, αλλά πλέον δεν είναι τόσο δύσκολα τα πράγματα, είναι ένα βαθμό πίσω. Το μόνο δύσκολο για τον ΠΑΟΚ είναι τα συνεχόμενα παιχνίδια, τίποτα άλλο. Αν δεν έχει τραυματισμούς και έχει όλο το υλικό, δεν θα έχει πρόβλημα, είναι ανώτερος σαν ομάδα, απ΄ όλους τους άλλους.

Είμαι σύμφωνος να διαμαρτυρηθούμε όλοι μας γι’ αυτά, που γίνονται, ώστε κάποια στιγμή να αναγνωριστούν οι αξίες. Είναι λάθος ο χρόνος, που επέλεξε ο ΠΣΑΠ, υπήρχαν γεγονότα πολλές φορές, σε γήπεδα μικρότερης εμβέλειας, αλλά τώρα που μπήκαν στη μέση Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός, μάθαμε όλοι ότι το ποδόσφαιρο νοσεί και έχει πρόβλημα.

Στην Καλλιθέα το καλοκαίρι οι οπαδοί κυνηγούσαν τον προπονητή της ΑΕΚ, αλλά τότε ο ΠΣΑΠ δεν έκανε τίποτα. Στα Γιάννενα κυνηγούσαν τον τερματοφύλακα του ΟΦΗ αλλά δεν έβγαλε ούτε ανακοίνωση.

Ας αφήσουμε τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό να παίζουν μόνοι τους, να λύσουν τα προβλήματά τους μόνοι τους και να παίξουμε εμείς ένα άλλο πρωτάθλημα».

http://www2.paok24.com/newsitem.asp?s=12&id=6566&t=1

Μπορεί μερικές φορές να είναι γραφικός ο Καραγεωργίου , αλλά έχει άδικο σ' αυτά που λέει?

Απλά να θυμίσω πως ο Εργοτέλης ψήφισε υπέρ του Μαρινάκη (όχι λευκό) και οι ποδοσφαιριστές του ψήφισαν ενάντια στην αποχή που θέλει να κάνει ο ΠΣΑΠ.

wi fi thief
11-03-11, 12:18
Ο αθλητικός εισαγγελέας, Κωνσταντίνος Σιμιτζόγλου αναφέρθηκε στην πολύκροτη υπόθεση των ημερών δηλώνοντας ότι αυτή τη φορά θα υπάρξουν τιμωρίες

μακη χαβο, δεν σε βλεπω καλα...

παρε ολους του συγγενεις σου μεχρι τριτου βαθμου και καντηνα για ουρουγουαη οσο προλαβαινεις γιατι αυτη τη φορα το μαχαιρι θα φτασει στο κοκκαλο (θα τιμωρηθεις εσυ, η γυναικα του δαλουκα δυο υπαλληλοι στον ΟΤΕ πειραια και η μακαμπι τελ αβιβ...)

και για οσους (ψηφιακοπληκτους) δεν ξερουνε ή οσους 40ρηδες κανουνε οτι δηθεν δεν θυμουνται ΙΔΟΥ τι ειναι «κασετα»

84871

40 (+ something) generation strikes back :rofl:

Rebel Scum
11-03-11, 15:43
μακη χαβο, δεν σε βλεπω καλα...

παρε ολους του συγγενεις σου μεχρι τριτου βαθμου και καντηνα για ουρουγουαη οσο προλαβαινεις γιατι αυτη τη φορα το μαχαιρι θα φτασει στο κοκκαλο (θα τιμωρηθεις εσυ, η γυναικα του δαλουκα δυο υπαλληλοι στον ΟΤΕ πειραια και η μακαμπι τελ αβιβ...)

και για οσους (ψηφιακοπληκτους) δεν ξερουνε ή οσους 40ρηδες κανουνε οτι δηθεν δεν θυμουνται ΙΔΟΥ τι ειναι «κασετα»

84871

40 (+ something) generation strikes back :rofl:

κάτσε ρε wifi κι εμείς των 30 τις θυμόμαστε τις κασέτες...ειδικά εκείνο το μπλμμπλμπλμπλμπλ που ακουγόταν όταν τις έκανες forward με το play πατημένο :p:lol:

Zus
11-03-11, 15:56
Καθίστε ρε παιδιά η Μακάμπι γιατί να τιμωρηθεί? Αφού ο Πατέρας έπερνε τηλέφωνο και ζήταγε πλεροφορίες.

Seitman
11-03-11, 15:58
Βρε ποιος πατέρας και ποια μητέρα... Βρεγμένη σανίδα χρειάζονται όλοι :hit:

subzer0
11-03-11, 16:43
Το ανέκδοτο της χρονιάς το μάθατε?

Ο Μπιτσαξής είπε πως είναι ακατάλληλη η Super League να διοργανώσει το πρωτάθλημα και ζητάει από την ΕΠΟ να το διοργανώσει αυτή. (http://www.gazzetta.gr/football/super-league/item/1054701698-%CE%95%CF%80%CE%AF%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CE%9C%CF%80%CE%B9%CF%84%CF%83%CE%B1%CE%BE%CE%AE-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%A3%CE%BF%CF%8D%CF%80%CE%B5%CF%81-%CE%9B%CE%AF%CE%B3%CE%BA%CE%B1)

Την ΕΠΟ. Αυτή του Πιλάβιου του κατάλληλου ντε.

:rofl: :rofl: :rofl:

Seitman
11-03-11, 16:46
Από το πρωί, αλλά δεν ασχολήθηκα... :whistle:

Burning Skies
11-03-11, 17:26
Το ανέκδοτο της χρονιάς το μάθατε?

Ο Μπιτσαξής είπε πως είναι ακατάλληλη η Super League να διοργανώσει το πρωτάθλημα και ζητάει από την ΕΠΟ να το διοργανώσει αυτή. (http://www.gazzetta.gr/football/super-league/item/1054701698-%CE%95%CF%80%CE%AF%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CE%9C%CF%80%CE%B9%CF%84%CF%83%CE%B1%CE%BE%CE%AE-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%A3%CE%BF%CF%8D%CF%80%CE%B5%CF%81-%CE%9B%CE%AF%CE%B3%CE%BA%CE%B1)

Την ΕΠΟ. Αυτή του Πιλάβιου του κατάλληλου ντε.

:rofl: :rofl: :rofl:

Να αλλαξει ο Μανολιος.... :cool:

leros2004
13-03-11, 22:25
Κρίμα....για τα παιδιά του Πειραιά, τους χαλάσαμε την φιέστα σήμερα :whistle:

tommygun
13-03-11, 22:48
ρε τους σφαξατε με τη διαιτησια σας,

παλιοπαραγκα που κατατρεχεις το θρηλο.

:rofl:

button
13-03-11, 22:49
τι νικη και αυτη

leros2004
13-03-11, 22:52
ρε τους σφαξατε με τη διαιτησια σας,

παλιοπαραγκα που κατατρεχεις το θρηλο.

:rofl:

σε παρακαλώ πεντακάθαρο ήταν το Penalty.(εδώ μπαίνει η ατάκα με το δυναμόμετρο αλλά δεν τη θυμάμαι ακριβώς, ας με βοηθήσει κάποιος φίλος του Ολυμπιακού.. αυτοί την έχουν ποιο φρέσκια).

Επίσης να προσθέσω και τα κλασσικά σχόλια των θρύλων που θα ακολουθήσουν:
Το παιχνίδι το δώσαμε για το λευκό που ψήφισε ο Ζαγορ....

Seitman
13-03-11, 23:06
Δεν ήταν και κάποιο συνταρακτικό παιχνίδι. Στο πρώτο μέρος ο ΠΑΟΚ ήταν ανύπαρκτος και ευτυχώς ξύπνησε στο δεύτερο.

wi fi thief
13-03-11, 23:07
ΕΕΕΕΤΣΙ! :oneup:

κανονικα θα επρεπε να παιζατε χωρις τον κοσμο να σας πιεζει (θυμαστε που ελεγε ο γαυρος οτι η αδεια τουμπα σας ευνοει;;; LOL...:lol:)

ευχομαι τωρα, χωρις το ελικοπτερο και την μιση αστυνομια της χωρας γυρω γυρω απο την τουμπα) να μην εχουμε νεκρους και να μην καει η θεσσαλονικη...
κριμα για το «εκτελουνται μεταφορες: ο παναγος» που εχασε το μεροκαματο με τετοια κριση...:p

για τη διαιτησια δεν θα μιλησω (δεν ειδα το ματς αλλωστε), τον αυγουστο που θα κυκλοφορησει η κασετα με τους ορισμους του μαρτη, θα παρω επισημη θεση... :twisted:

ευχομαι να κουραστηκατε και να ξεχαρμανιασατε (να φυγανε τα «χοντρα» :p) εν οψει τεταρτης...

αν σας στειλουμε την τριτη ελικοπτερο στη σουρωτη, μην μας κραζετε, και εμεις ανθρωποι ειμαστε και χρειαζομαστε ασφαλεια οπως ΟΛΟΙ οι πολιτες... :lol:

tommygun
14-03-11, 00:12
χαχαχα

μολις ειδα στα στιγμιοτυπα της ΝΕΤ τον τυπο στις κερκιδες που πηγε με το φουσκωτο κοκκινο ελικοπτερακι. :rofl: :rofl: :rofl:

ΘΕΟΣ :oneup:

Rezwalker
14-03-11, 00:19
χαχαχα

μολις ειδα στα στιγμιοτυπα της ΝΕΤ τον τυπο στις κερκιδες που πηγε με το φουσκωτο κοκκινο ελικοπτερακι. :rofl: :rofl: :rofl:

http://www.youtube.com/watch?v=b7yH630-5oA&feature=player_embedded
:rofl:

και σε φωτο: http://img215.imageshack.us/img215/3076/66863.jpg (http://img215.imageshack.us/i/66863.jpg/)
[/URL]

button
14-03-11, 00:44
χαχαχαχα

Rebel Scum
14-03-11, 00:52
Tώρα που το ΝΑΤΟ δεν είναι πλέον σε επιφυλακή για τον αγώνα ΠΑΟΚ-ΟΣΦΠ (άκουσον άκουσον με κόσμο) μπορεί να γίνει η επέμβαση στη Λιβύη :p

subzer0
14-03-11, 01:32
Βρέθηκε διαιτητής να τιμωρήσει τα -μονίμως όσο τον θυμάμαι να παίζει- απλωμένα χέρια του Αβραάμ?

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΗΣΗ!!!!

Εκτός και αν βρήκε πάλι μπάλα... :hmm:

84950

Spanos
14-03-11, 01:37
Βρέθηκε διαιτητής να τιμωρήσει τα -μονίμως όσο τον θυμάμαι να παίζει- απλωμένα χέρια του Αβραάμ?

Ναι, στο παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον...

subzer0
14-03-11, 01:40
Ναι, στο παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον...

Αυτό να μου πεις.

leros2004
14-03-11, 02:53
Τι μου θύμισε το σημερινό πέναλτι .. http://www.youtube.com/watch?v=lhiAkgOupCA

tommygun
14-03-11, 03:43
Βρέθηκε διαιτητής να τιμωρήσει τα -μονίμως όσο τον θυμάμαι να παίζει- απλωμένα χέρια του Αβραάμ?

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΗΣΗ!!!!

Εκτός και αν βρήκε πάλι μπάλα... :hmm:



oχι, τα χεις μπερδεψει, ο Μελμπεργκ ειναι αυτος που ποτε δεν βρισκει παιχτη αλλα μονο μπαλα...
(με το χερι του)

Burning Skies
14-03-11, 06:46
Δεν ειδα καν το ματς παιδια, αλλα συγχαρητηρια για την νικη σας. :oneup:

Seitman
14-03-11, 08:33
Και με την ισοπαλία να μέναμε έτσι όπως είμασταν στο πρώτο ημίχρονο, ευχαριστημένος θα ήμουν. Δε μου λέει τίποτα αυτό το πέναλτι. Και να μην το έδινε δε μου κάνει εντύπωση.

Εντύπωση θα μου έκανε αν ήταν τελευταία αγωνιστική και είχαμε διαφορά 1-2 πόντους. Σε αυτή την περίπτωση και μόνο... ;)

wi fi thief
14-03-11, 11:35
Και με την ισοπαλία να μέναμε έτσι όπως είμασταν στο πρώτο ημίχρονο, ευχαριστημένος θα ήμουν. Δε μου λέει τίποτα αυτό το πέναλτι. Και να μην το έδινε δε μου κάνει εντύπωση.

Εντύπωση θα μου έκανε αν ήταν τελευταία αγωνιστική και είχαμε διαφορά 1-2 πόντους. Σε αυτή την περίπτωση και μόνο... ;)
:oneup:


θα μπορουσε να μην το δωσει και να μην εχει κανει λαθος. οχι οτι εκανε λαθος που το εδωσε, ειδε χερι να σπρωχνει, ειδε πτωση και σφυριξε. αλλα και να μην το σφυριζε παλι σωστος θα ητανε...

για μενα δεν ειναι πεναλτυ.

ειναι γεγονος οτι κατοπιν εορτης, οι γαυροι μαλλον παρακαλανε να τους σφυριζονται τετοια και χειροτερα για να εχουνε να λενε, να μπουνε και αυτοι στο κλαμπ των «αδικημενων» που ζητανε καθαρση απο ενα βρωμικο συστημα στο οποιο ητανε «πρωταθλητες» 13 φορες στα 15 χρονια (και φωναζουνε για αδικιες στα δυο που δεν το πηρανε επειδη ...ητανε βρωμικος ο βαζελος...)

για γελια, σαν να φωναζει αυτος που πλουτισε απο το χρηματιστηριο για το σκανδαλο και τους κλεφτες...:p

αν καταλαβα καλα (απο τις φασεις και τις αναλυσεις και τα ρεπορταζ), οι δυο ομαδες ειχανε απο ενα ημιχρονο. οι μεν θεωρουνε οτι αδικα χασανε επειδη επρεπε να ειχανε καθαρισει απο το 20' (στο 2-0 ληγουνε τα ματς;;; ) οι δε επειδη βρηκανε «ψυχικα αποθεματα» να γυρισουνε ενα ματς στο οποιο ειχανε τοσο «παθος» ωστε αφησανε να ξεκουραστουνε καποια βαρια χαρτια τους...

οποτε αποφασιζω και διατασω: ισοπαλια ηρθε...:p

ΥΓ: προσπαθω να μπω στο ανυπαρκτο μυαλο ενος βλακα που πεταει μπουκαλια και κερματα σε καποιον αντιπαλο που παει να βαρεσει κορνερ: τι νομιζει; οτι δεν θα χτυπηθει το κορνερ; οτι ο αντιπαλος θα φοβηθει και θα πει: «ααα, αφου με κραζουνε ας κατσω να χασω, δικιο εχουνε..» ή οτι ειναι «αντρας» και «οργισμενος»;;;;

α-λογα :twisted:

κι αλλο ΥΓ (:p) χτες στη νεα σμυρνη γινανε οργια και πριν και μεσα και μετα το ματς απο σχεδον ολους τους εμπλεκομενους «θεσμους» σε εναν ποδοσφαιρικο αγωνα.
αν αυτο ειχε γινει σε ματς πιο δημοφιλων ομαδων ολη η ελλαδα θα ξερνουσε και θα επαναστατουσε και η «καθαρση» θα ερχοτανε πιο γρηγορα...
γι αυτο, οσοι δειτε ποτε καθαρση (και πιστευετε οτι αυτη θα κανει καλο στο ποδοσφαιρο και ΟΧΙ σε οσους παραδοσιακα οφελουνται απο ολες τις καθαρσεις γενικως) γραψτε μου (και γλυστρισα...)

tommygun
14-03-11, 15:42
χαχαχα, ρε αυτοι στα αληθεια βγαινουν και διαμαρτυρονται για τη διαιτησια :rofl: :rofl: :rofl:

Καλα τους λεω εγω αληθινους Τουρκους.

Κανουν γενοκτονιες και μετα διαμαρτυρονται οτι τους αδικουν και τους καταπιεζουν...

subzer0
14-03-11, 16:01
14-3-2010 - 14-3-2011.
Ένας χρόνος.
Δεν ξεχνώ.
Εύχομαι κάποια στιγμή να σε αφήσουν να ξανασφυριξεις στην Θεσσαλονίκη , που εδω και έναν χρόνο δεν σε έχουν βάλει σε κανένα παιχνίδι εκει.
Άλλωστε είσαι τόσο καλός διαιτητής.

Zus
14-03-11, 18:44
χαχαχα, ρε αυτοι στα αληθεια βγαινουν και διαμαρτυρονται για τη διαιτησια :rofl: :rofl: :rofl:

Καλα τους λεω εγω αληθινους Τουρκους.

Κανουν γενοκτονιες και μετα διαμαρτυρονται οτι τους αδικουν και τους καταπιεζουν...

Συνεχίζουν να πουλάνε τρελά :clap:

Αυτά θέλουν να διαβάζουν, αυτά τους σερβίρουν.

http://news247.gr/newspapers/Sport/protathlitis/article804758.ece/BINARY/w600/0003.jpg

xabikos
14-03-11, 21:12
Δυστυχώς την νίκη δεν μπόρεσα να την χαρώ όσο ήθελα. Πως να χαρείς δηλαδή όταν είσαι πίσω τόσους βαθμούς. Αλλιώς είχαμε συνηθίσει τα δυο τελευταία χρόνια και φέτος δεν μου αρέσει καθόλου που είμαστε σε αυτό το χάλι. Το ματς το πήραμε σχεδόν κατά τύχη. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο αν ο Ολυμπιακός ήταν πιο αποφασιστικός θα το είχε καθαρίσει το ματς. Ήταν καλός σαν ομάδα και πιστεύω αν αφήσουν τον Βαλβέρδε να δουλέψει και με τους παίχτες που θέλει θα αφήσει έργο. Προσωπικά τον παω τον Βαλβέρδε γιατί είναι πολύ σοβαρός και μια όαση μέσα σε αυτό το άρρωστο κλίμα που επικρατεί σε αυτή την ομάδα.
Ξέρω ότι για πολλούς φίλους της ομάδας αυτή η νίκη φτάνει για να τα σβήσει όλα αλλά δεν είναι έτσι. Προφανώς και η ομάδα είναι πεσμένη και έχει κάνει βήματα πίσω. Αυτό που αντιλαμβάνομαι εγώ είναι ότι όλη στην ομάδα ζουν πλέον για δυο ματς. Αυτό με την Αεκ και τον τελικό αν περάσουμε. Αυτό για μένα είναι μέγα λάθος και νοοτροπία μικρής ομάδας. Αν γίνει κάνα καλό και πάρουμε το κύπελο καλύτερα να μην παίξουμε πλέι οφ γιατί θα το μετανιώσουμε και το πιστεύω αυτό.
Τώρα για το ματς της τετάρτης η ομάδα θα είναι πλήρης μετά από πολύ καιρό και με μια καλή εμφάνιση έχουμε καλές πιθανότητες να περάσουμε. Φυσικά το αποτέλεσμα του πρώτου παιχνιδιού είναι πονηρό και πρώτος στόχος είναι να μην δεχθούμε γκολ. Σημασία δεν έχει η εμφάνιση παρά μόνο η νίκη την τετάρτη.

subzer0
15-03-11, 16:43
Σήμερα που ο ΠΑΟΚ δεν πήγε στο έκτακτο συμβούλιο της Super League , όπως και ο Παναθηναϊκός (και η Λάρισα) , με ποιου το μέρος είναι?

Spanos
15-03-11, 17:02
Σήμερα που ο ΠΑΟΚ δεν πήγε στο έκτακτο συμβούλιο της Super League , όπως και ο Παναθηναϊκός (και η Λάρισα) , με ποιου το μέρος είναι?

Ο καθένας δε πήγε για δικούς του λόγους, ο ΠΑΟΚ δεν έχει εξηγήσει ακόμα γιατί.

subzer0
15-03-11, 17:14
Ο καθένας δε πήγε για δικούς του λόγους

Όταν όμως έριχνε λευκό , δεν είχε δικούς του λόγους αλλά έπαιρνε το μέρος κάποιου.


ο ΠΑΟΚ δεν έχει εξηγήσει ακόμα γιατί.

Πολύ θα γούσταρα να βγει και να πει , "από την ΕΠΟ του Πιλάβιου , 1000 φορές Μαρινάκη".
Αυτή είναι η δική μου άποψη.

Spanos
15-03-11, 20:14
Όταν όμως έριχνε λευκό , δεν είχε δικούς του λόγους αλλά έπαιρνε το μέρος κάποιου.

Όταν έριξε λευκό αιτιολόγησε την στάση του και ο καθένας έβγαλε τα συμπεράσματα του.


Πολύ θα γούσταρα να βγει και να πει , "από την ΕΠΟ του Πιλάβιου , 1000 φορές Μαρινάκη".
Αυτή είναι η δική μου άποψη.

Δηλαδή δορυφόρος;

subzer0
15-03-11, 20:48
Δηλαδή δορυφόρος;

Μιλάμε για το ποιος θα διοργανώσει το πρωτάθλημα , για τον λόγω δηλαδή που έγινε και η έκτακτη συνεδρίαση της Super League.
Από αυτούς τους 2 λοιπόν , για μένα , 1000 φορές Μαρινάκης από Πιλάβιο.
Και 1 εκατομμύριο φορές κάτι διαφορετικό.

Spanos
15-03-11, 22:18
Μιλάμε για το ποιος θα διοργανώσει το πρωτάθλημα , για τον λόγω δηλαδή που έγινε και η έκτακτη συνεδρίαση της Super League.
Από αυτούς τους 2 λοιπόν , για μένα , 1000 φορές Μαρινάκης από Πιλάβιο.
Και 1 εκατομμύριο φορές κάτι διαφορετικό.

Δε νομίζω οτι είναι στο χέρι της Super League πλέον το ποιός θα διοργανώσει το πρωτάθλημα, άσε που δε το διοργανώνει μόνη της αφού το πρωτάθλημα γίνεται με πόρους της πολιτείας, η διαιτησία ανήκει στην ΕΠΟ, η δευτεροβάθμια επιτροπή εφέσεων είναι της ΕΠΟ, η ΕΠΟ είναι η προιστάμενη αρχή που μιλάει με την ΟΥΕΦΑ κλπ. O Mαρινάκης το μόνο που κάνει είναι να πέρνει μέρος στα Δ.Σ. της ΕΠΟ ως Πρόεδρος Super League και Αντιπρόεδρος της ΕΠΟ και με αυτή την ιδιότητα εκφράζει την άποψη του Ολυμπιακού.

Eίναι έτσι φτιαγμένο το σύστημα ώστε Γιάννης κερνάει, Γιάνης πίνει. Ουσιαστικά ο μόνος λόγος ύπαρξης της Super League είναι η διαχείριση των τηλεοπτικών, δηλαδή το τι θα βγάλουν. Μονο τα ποινολόγια να δείς που έχουν επιβληθεί καταλαβαίνεις και τις ποινές τις έχουν φτιάξει όπως θέλουν αυτοί για να βολεύονται και μετά δήθεν φωνάζουν.

Όταν λοιπόν κάποιος δεν είναι άξιος και δε μπορεί να κάνει κουμάντο όπως πρέπει και ο συνεταιρισμός έχει γίνει η φωλιά των λύκων, τι κάνεις; Του αφαιρείς την εξουσία και τη δίνεις σε κάποιον άλλο, αυτό φυσικά δεν είναι απαραίτητα να είναι η ΕΠΟ (τα αλλα λαμόγια) αλλα μπορεί να είναι μια ομάδα τεχνοκρατών που δε θα είναι παράγοντες των ομάδων. Φυσικά όλοι αυτοί κρύβονται πίσω απο το αυτοδιοίκητο (η μεγαλύτερη λαλακία της ΟΥΕΦΑ) , οπότε δε πρόκειται ούτε να αφήσουν τις καρέκλες, ούτε να αλλάξει τίποτα. Έχουν μελετήσει το θέμα επιστημονικά.

wi fi thief
15-03-11, 22:52
0-2
nacho scocco 19' (pen), 63'
:twisted:

button
15-03-11, 23:00
0-2
nacho scocco 19' (pen), 63'
:twisted:

WTF :confused:

wi fi thief
16-03-11, 01:11
WTF :confused:

λιγο flame να αναψουνε τα αιματα :p

Rezwalker
16-03-11, 01:20
λιγο flame να αναψουνε τα αιματα :p

Ας συνεχισουμε τοτε στο ιδιο κλιμα http://www.youtube.com/watch?v=KsWBQUYQcS0&feature=player_embedded
:p

Seitman
16-03-11, 08:38
0-2
nacho scocco 19' (pen), 63'
:twisted:

Α! Δε σου έφτανε το σκορ, θες και συγκεκριμένο χρονικό σημείο ε? :hit:

:p

yiapap
16-03-11, 14:52
0-2
ΑΕΚ nacho scocco 19' (pen), 63' (pen)
ΠΑΟΚ garcia 18' (red), ivitz 18' (yel), 23' (red), vitolo 62' (red)
:twisted:
:crazy::crazy::crazy:

subzer0
16-03-11, 15:24
:rofl: :rofl: :rofl:

DOU
16-03-11, 17:45
Ο μανταλος ειναι καβαλιωτης για οσους δεν το ξερουν,αλλο το οτι ειναι σε συνδεσμο Αθηνων και τον παρουσιαζουν ως Αθηναιο καποιοι.Λοιπον πιστευω οτι θα παιξει εδρα.:whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.