PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 [183] 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

GeorgeMoi
08-11-12, 17:32
Πιστεύω ήρθε το τέλος της ''μόδα'' με τις κόκκινες...

Artemius
09-11-12, 00:30
μια χαρα ειναι ο Δωνης μην λεμε οτι θελουμε (ή τουλαχιστο να μη λεμε αυτα που βολευουν "αλλους" υστεροβουλους). μπορει να κανει λαθη,αλλα δεν κανει εγκληματα.

και 1 ακομα. για αυτο το υλικο που εχει (δεν θελω να μειωσω τους παικτες αλλα...δεν ειναι και "αμαν-αμαν") μια χαρα ειναι ο Δωνης. η ομαδα θελει επιτακτικα παικτες,οχι αλλαγη κοουτς.

biggeo65
09-11-12, 04:08
μια χαρα ειναι ο Δωνης μην λεμε οτι θελουμε (ή τουλαχιστο να μη λεμε αυτα που βολευουν "αλλους" υστεροβουλους). μπορει να κανει λαθη,αλλα δεν κανει εγκληματα.

και 1 ακομα. για αυτο το υλικο που εχει (δεν θελω να μειωσω τους παικτες αλλα...δεν ειναι και "αμαν-αμαν") μια χαρα ειναι ο Δωνης. η ομαδα θελει επιτακτικα παικτες,οχι αλλαγη κοουτς.

Δικές του επιλογές ήταν Κουμάλο, Βιβιαν, Λαζαρ, κι αν εξαιρέσουμε τον Λάζαρ, που έχει ρισμένα καλά παιχνίδια,
ο Βιβιαν σπάνια παίζει, κι ο Κουμάλο είναι μόνιμα πηγή κινδύνου.
Υπήρχε ματσ που τον κάλυψε σε φάση της άμυνας ο Γκαρσία.

Αν προπονητής σεν μπορεί να κρίνει την αξία κάποιου παίκτη, κι αν είναι εγωϊστής,
δεν κάνει για προπονητής. Έχεις ακούσει τις δηλώσεις του;

Οποτε πάει καλά η ομάδα, "Οι παίκτες έκαναν αυτά που είπαμε στην προπόνηση"
σε παιχνίδι που δεν πάει καλά η ομάδα "Αλλα είπαμε στην προπόνηση, άλλα έκαναν"

Με λίγα λόγια αυτός είναι προπονηταράς, στα 45 του, και για όλα φταίνε οι παίκτες.
Δεν με νοιάζει αν φέρνει αποτελέσματα, κάνει κακό στην ψυχολογία της ομάδας.
Και αυτό θα φανεί στο μέλλον ιδιαίτερα με τους νέους (σε ηλικία) παίκτες.

Artemius
09-11-12, 13:40
Δικές του επιλογές ήταν Κουμάλο, Βιβιαν, Λαζαρ, κι αν εξαιρέσουμε τον Λάζαρ, που έχει ρισμένα καλά παιχνίδια,
ο Βιβιαν σπάνια παίζει, κι ο Κουμάλο είναι μόνιμα πηγή κινδύνου.
Υπήρχε ματσ που τον κάλυψε σε φάση της άμυνας ο Γκαρσία.

Αν προπονητής σεν μπορεί να κρίνει την αξία κάποιου παίκτη, κι αν είναι εγωϊστής,
δεν κάνει για προπονητής. Έχεις ακούσει τις δηλώσεις του;

Οποτε πάει καλά η ομάδα, "Οι παίκτες έκαναν αυτά που είπαμε στην προπόνηση"
σε παιχνίδι που δεν πάει καλά η ομάδα "Αλλα είπαμε στην προπόνηση, άλλα έκαναν"

Με λίγα λόγια αυτός είναι προπονηταράς, στα 45 του, και για όλα φταίνε οι παίκτες.
Δεν με νοιάζει αν φέρνει αποτελέσματα, κάνει κακό στην ψυχολογία της ομάδας.
Και αυτό θα φανεί στο μέλλον ιδιαίτερα με τους νέους (σε ηλικία) παίκτες.


ερωτηση.

με τι budget ηταν δικια του επιλογη ο Κουμαλο? εκτος και αν πιστευεις οτι του ειπανε οτι "λεφτα υπαρχουν,φερε παικταρα",και αυτος διαλεξε τον Κουμαλο. ;)

ναι τις δηλωσεις του,τις εχω ακουσει. ειναι υπερβολικος έως και αιθεροβαμων. ομως,πηγαινε εσυ στη θεση του,να θελουν να σε φανε οι παντες,και μη πουλας τρελιτσα.

ποια ψυχολογια της ομαδας? η ομαδα μια χαρα ψυχολογια εχει. πλερωνονται οι κυριοι στην ωρα τους? ναι. ωραια,τοτε να παιζουν σαν σκυλια,δεν με ενδιαφερει. τουμπεκι ψιλοκομμενο να κανουν,και να λιωνουν στην δουλεια. αλλα εδω βλεπουμε οτι καποιοι νομιζουν οτι εχουν πιασει..."τον παπα απο τα φρυδια" . + οτι διαφαινεται ενα θεμα με τα αποδυτηρια,δλδ πειθαρχιας,και οχι ψυχολογιας. αρα? αρα οσοι δεν βαρανε προσοχη στον κοουτς τους,αφου πληρωνονται κανονικα,και δεν δουλευουν στο 150%,δεν κανουν για ΠΑΟΚ. και δεν με ενδιαφερει αν ο κοουτς ειναι ο Δωνης ή ο Artemius που προηγουμενως δουλευε στον ΠΑΟΝΕ ή στην Δοξα Πενταλοφου. στον κοουτς θα στεκεσαι κλαρινο και θα κανεις οτι λεει,και τουμπεκι σε αυτα που λεει.

τον κοουτς δεν τον κρινουν οι παικτες. τον κρινει ο οπαδος και αποφασιζει ο ιδιοκτητης,τελος.

και οποιος παικτης νομιζει αντιθετα,ειτε λεγεται Γκαρσια ειτε και γω δεν ξερω τι,να παει σπιτι του.

yiapap
09-11-12, 16:15
ερωτηση.

με τι budget ηταν δικια του επιλογη ο Κουμαλο? εκτος και αν πιστευεις οτι του ειπανε οτι "λεφτα υπαρχουν,φερε παικταρα",και αυτος διαλεξε τον Κουμαλο. ;)

ναι τις δηλωσεις του,τις εχω ακουσει. ειναι υπερβολικος έως και αιθεροβαμων. ομως,πηγαινε εσυ στη θεση του,να θελουν να σε φανε οι παντες,και μη πουλας τρελιτσα.

ποια ψυχολογια της ομαδας? η ομαδα μια χαρα ψυχολογια εχει. πλερωνονται οι κυριοι στην ωρα τους? ναι. ωραια,τοτε να παιζουν σαν σκυλια,δεν με ενδιαφερει. τουμπεκι ψιλοκομμενο να κανουν,και να λιωνουν στην δουλεια. αλλα εδω βλεπουμε οτι καποιοι νομιζουν οτι εχουν πιασει..."τον παπα απο τα φρυδια" . + οτι διαφαινεται ενα θεμα με τα αποδυτηρια,δλδ πειθαρχιας,και οχι ψυχολογιας. αρα? αρα οσοι δεν βαρανε προσοχη στον κοουτς τους,αφου πληρωνονται κανονικα,και δεν δουλευουν στο 150%,δεν κανουν για ΠΑΟΚ. και δεν με ενδιαφερει αν ο κοουτς ειναι ο Δωνης ή ο Artemius που προηγουμενως δουλευε στον ΠΑΟΝΕ ή στην Δοξα Πενταλοφου. στον κοουτς θα στεκεσαι κλαρινο και θα κανεις οτι λεει,και τουμπεκι σε αυτα που λεει.

τον κοουτς δεν τον κρινουν οι παικτες. τον κρινει ο οπαδος και αποφασιζει ο ιδιοκτητης,τελος.

και οποιος παικτης νομιζει αντιθετα,ειτε λεγεται Γκαρσια ειτε και γω δεν ξερω τι,να παει σπιτι του.Εχμ... Στις αρμοδιότητες και κρινόμενες ικανότητες του προπονητή (όπως και κάθε υπεύθυνου) είναι και η ψυχολογική επίδραση που έχει στους παίκτες. Το να λες "πρέπει να είναι όλοι κλαρίνο" είναι άτοπο σε κάθε ομάδα, από τη Barcelona μέχρι... τον Άρη (:p)

Artemius
09-11-12, 17:39
Εχμ... Στις αρμοδιότητες και κρινόμενες ικανότητες του προπονητή (όπως και κάθε υπεύθυνου) είναι και η ψυχολογική επίδραση που έχει στους παίκτες. Το να λες "πρέπει να είναι όλοι κλαρίνο" είναι άτοπο σε κάθε ομάδα, από τη Barcelona μέχρι... τον Άρη (:p)


το οτι υπαρχει προβλημα στην πειθαρχια δεν πιστευω οτι εχει να κανει επειδη ωρες ωρες ο Δωνης κανει σχολιασμο του ματς λες και ηταν σε αλλο γηπεδο.

ουτε νομιζω οτι τους εχει με τον βουρδουλα ο Δωνης,γτ ουτε τετοιος ειναι και αντικειμενικα δεν μπορει αλλωστε. μαλλον θα ελεγα οτι το προβλημα απειθαρχιας ειναι ακριβως αυτο που ειναι,δηλαδη δεν σεβονται τον κοουτς,υπαρχουν κλικες και βεντετισμοι και δεν συμμαζευεται. ο μακακακος ο Κλαους που αφοδευσαν οι σκορερ και βγηκε αυτος (σε αλλες εποχες αλλαγη θα ηταν),δεν θελω να το μειωσω το παιδι ουτε να τον προσβαλλω αλλα νομιζει οτι ειναι ο μαω-ταω,ε δεν εισαι παλικαρι μου,απλα εισαι καλος ετσι οπως ειναι η κατασταση,και με εισαι και αρχηγος και βγαινεις και λες "Σεξ και βια" και με πηγαινεις για ποτακια...

και πληρωνονται κανονικα κιολας,και με ιδιοκτητη! να πω δεν πληρωνονται,να πω θα υπαρχει απειθαρχια.

γιαυτο λοιπον γινομαι τουρμπο και πιστευω οτι χρειαζονται καποιοι εκει μεσα "wake-up call" και αν αυτο δεν δουλεψει να σκουπιζουν τον παγκο,και αν αυτο δεν δουλεψει,κρεμασμα αναποδα απο την 4. (το τελευταιο μαλλον δεν προκειται να γινει,εχουμε γεμισει φυτα και προσωπολατρες...)

στην Barca δεν νομιζω να μη καθοντουσαν σουζα στον Guardiola και ας επαιρνε λιγοτερα απο αυτους και ας ηταν μια ποδοσφαιρικη τριχα απο αυτους. ουτε πιστευω στα μεγαλα και σοβαρα κλαμπ της Γερμανιας δεν καθονται σουζα στον κοουτς. ουτε και στην τιτανομεγιστη Manchester United (η 2η αγαπη μου μετα την ΠΑΟΚΑΡΑ) δεν πιστευω να μη καθεται το καθε παιδακι σουζα στον Sir Alex. οποτε στο εξωτερικο ειναι αλλιως. στο Ελλαντα το εχουμε στραβα.

τωρα οσον αφορα τους συμπολιτες μας του Εβραιικου μαχαλα της Παπαναστασιου :p αυτοι μια ζωη ετσι ειναι,δεν προκειται να αλλαξουν,ας προσεχαν. Εκει μεσα ο τελευταιος που κανει κουμαντο (και αν κανει εστω και λιγο,μονο αν ειναι "παιδι" της ισχυρης παραταξης) ειναι παντα ο κοουτς.

και για να δωσουμε απτο παραδειγμα,στην ΑΕΚ που χρωσταει σε οποιον μιλαει και δεν μιλαει Ελληνικα φερανε τον Λινεν που το μαστιγιο και ο βουρδουλας ειναι προεκταση της παλαμης του,και η ομαδα ευθυς αμεσως εδειξε βελτιωση.

biggeo65
09-11-12, 20:40
Το τι λέει ένας προπονητής, μέσα κι έξω από το γήπεδο,επηρεάζει την ομάδα,
και ιδιαίτερα τους νέους παίκτες που θέλουν να παίξουν μπάλα.

Τις κλικες τις κάνει και τις διαλύεει ο προπονητής.
Όταν ένας προπονητής φανερά στηρίζει κάποιους παίκτες
και θάβει κάποιους άλλους, λογικό να δημιουργηθούν κλικες.

Πρέπει και οι ποδοσφαιριστές κάπως να προστατευθούν από τις πράξεις του προπονητή.
Όλοι τους θέλουν να παίξουν μπάλα, και σε κανέναν δεν αρέσει να μένει στον πάγκο.
Δεν τους δικαιολογώ , αλλά λογική αντίδραση είναι.

Ο Γκουαρντιόλα ήταν στην Μπαρτσελόνα, πιο νέος από ορισμένους παίκτες,
και με πάικτες που άξιζαν εκατομύρια, κι όλοι ήταν σαν οικογένεια. Γιατί;

Αν δεν κάνει το Wake up call o προπονητής ,που είναι όλη μέρα με την ομάδα,
και ξέρει τι γίνεται ,κανείς άλλος δεν μπορεί να το κάνει.
Ο Γκουαρντιόλα αν και νεαρός για προπονητής, και με την μισή ποδοσφαιρική αξία από τους παίκτες,
ήξερε πως να εμπνέει σεβασμο και να χειρίζεται αξίες όπως ο Μέσι, Βίγια,κλπ.

Από τις πράξεις και το τι λέει ένας προπονητής εξαρτάται και το κλίμα στην ομάδα.
Είχες δει εσύ παρόμοια φαινόμενα με Σάντος και Μπόλονι;

Όταν ασχολείσαι με νεαρούς παίκτες ,πρώτα είσαι παιδαγωγός, ψυχολόγος,και μετά προπονητης.
Ο Δώνης δεν είναι και δεν κάνει για την ομάδα, αν θέλουν νέοι παίκτες να αναδειχθούν.
Κι αν θέλει ηρεμία στην ομάδα να σταματήσει να κάνει δηλώσεις,ή να προσέχει τι λέει.

Δεν είναι ούτε Σάντος ,ούτε Μπόλονι, ούτε Μουρίνιο.Ένας απλός προπονητής της σειράς είναι.
Όσο για τον Κουμαλό, αν δεν είχε χρήμα ας μην τον αγόραζε. Ας έκανε ομάδα με ότι είχε.
Όπως έκανε ο Μπόλονι όσο έμεινε στον ΠΑΟΚ. Που για μένα ήταν η μεγαλύτερη απώλεια.
Αν έμενε ο Μπόλονι ο ΠΑΟΚ θα είχε και υποδομή και ομάδα μμέσα σε μια πενταετία.

Ακόμη και πρωτάθλημα να πάρουμε φέτος, αυτό δεν σημαίνει ότι
ο Δώνης είναι προπονηταράς, κι εμείς έχουμε ομαδάρα.

yiapap
12-11-12, 11:41
Ακόμη και πρωτάθλημα να πάρουμε φέτος, αυτό δεν σημαίνει ότι
ο Δώνης είναι προπονηταράς, κι εμείς έχουμε ομαδάρα.:scared:
Μπα σε καλό σου, θα με πνίξεις πρωινιάτικα!!!
:lol:

subzer0
12-11-12, 17:12
Να έχετε το νου σας.
Απο χτες οι Ολυμπιακοί διαμαρτύρονται , γιατι πήρε 2 καθαρά πέναλτι ο ΠΑΟΚ.

leros2004
12-11-12, 18:31
Έχουμε ακόμα 1 αγωνιστική ....

Η ομάδα είναι της πλάκας .. είναι απο τις λίγες φορές που ο Ολυμπιακός θα κάνεις περίπατο .... ελπίζω άνευ διαιτησίας ...

Artemius
12-11-12, 21:28
ελα δε μπορω ηττοπαθειες του στυλ "η ομαδα ειναι της πλακας". ομαδα της πλακας ειναι ο βαζελος,η κουλα,ο ρουλης. οχι ο ΠΑΟΚ.

μπαλα ειναι και γυριζει. οτι ο γαυρος ειναι ενα σκαλι πιο πανω το ξερουν και οι πετρες,αλλα δεν κερδιζουν απαραιτητα τα μπατζετ.

αυτον τον βαζελο π.χ. τον εχω για την πλακα μου,αρκει να ρολλαρει η ομαδα,ουτε καν για 100% αποδοση δεν μιλαμε,απλα να ρολλαρει. με τον γαυρο,ε τι στα κομματια,ΤΟΥΜΠΑ παιζω,περιμενω να κατεβουν και οι υπολοιποι ορκ :p αδερφοι μας απο την επαρχια να γινει μια ομορφια το ολο πραγμα :p

το καλοκαιρι δηλαδη που δεν ειχαμε ουτε Σαββιδη ουτε τπτ,δεν γκρινιαζαμε τοσο πολυ και γκρινιαζουμε τωρα? ελεος.

δε λεω,σαν ΠΑΟΚτσης νιωθω καπως στεναχωρα που δεν εχω τον παικτη τον μορτη τον αλανιαρη με την ντριπλα,που θα μπουκαρει να ουμε και θα με ξεσηκωσει (πες με Βιερινια).και μιας και ειπαμε Βιερινια...εγω Δεν ειμαι και τοσο ζεστος να ξαναρθει στον ΠΑΟΚ...τον χαλασε μαλλον φαινεται "η ολη ατμοσφαιρα" και η πειθαρχια στην Γερμανια (εκει δεν εχει ουτε ελληνικη νυχτερινη ζωη,ουτε ποτακια εχει,ουτε Γκαρσια εχει και κλικα,ειναι και ενα θεμα με κτ πριμ που δεν θελουν να του τα δωσουν...ηρθε και ο Σαββιδης με τα μπακιρια στον ΠΑΟΚ και θελουν ολοι να κανουν μπιζνες και να φανε ψωμακι). οχι κυριε ευχαριστω,δεν θα παρω. θα παω να βρω εναν αλλον σαν αυτον,που "δεν θα εχει ενσημα στην κερκιδα και στους συνδεσμους" αν με πιανετε. το ξαναζεσταμενο φαγητο δεν το γουσταρω.

και κτ ακομα,ναι και εγω βλεπω τα λεφτα του Σαββιδη,και θελω παικταραδες εδω και τωρα,πως το λεμε ρε παιδι μου,ΘΕΛΩ ΤΙΤΛΟ,ΘΕΛΩ ΕΥΡΩΠΕΣ,ΘΕΛΩ ΜΠΟΥΚΑΔΟΡΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ,ΘΕΛΩ-ΘΕΛΩ-ΘΕΛΩ... αλλα απο τη μια στιγμη στην αλλη δεν γινονται αυτα.

δλδ τωρα που ηρθαν τα μπακιρια,τα πεταμε τα νεα τα παιδια στην μπαντα,και παμε παλι στο ετοιματζιδικο? εγω τετοιον ΠΑΟΚ δεν θελω.

και ενα τελευταιο,για τα 2 πεναλτυ με τον Πλατανια...ας κατουρησουν λιγο οι παντες οσοι αλλοθρησκοι...πεναλταρες ηταν.

Spanos
12-11-12, 21:45
Πές κάτι και για Κοντρ€ρα$ :p

leros2004
12-11-12, 22:07
ελα δε μπορω ηττοπαθειες του στυλ "η ομαδα ειναι της πλακας". ομαδα της πλακας ειναι ο βαζελος,η κουλα,ο ρουλης. οχι ο ΠΑΟΚ.

μπαλα ειναι και γυριζει. οτι ο γαυρος ειναι ενα σκαλι πιο πανω το ξερουν και οι πετρες,αλλα δεν κερδιζουν απαραιτητα τα μπατζετ.

αυτον τον βαζελο π.χ. τον εχω για την πλακα μου,αρκει να ρολλαρει η ομαδα,ουτε καν για 100% αποδοση δεν μιλαμε,απλα να ρολλαρει. με τον γαυρο,ε τι στα κομματια,ΤΟΥΜΠΑ παιζω,περιμενω να κατεβουν και οι υπολοιποι ορκ :p αδερφοι μας απο την επαρχια να γινει μια ομορφια το ολο πραγμα :p

το καλοκαιρι δηλαδη που δεν ειχαμε ουτε Σαββιδη ουτε τπτ,δεν γκρινιαζαμε τοσο πολυ και γκρινιαζουμε τωρα? ελεος.

δε λεω,σαν ΠΑΟΚτσης νιωθω καπως στεναχωρα που δεν εχω τον παικτη τον μορτη τον αλανιαρη με την ντριπλα,που θα μπουκαρει να ουμε και θα με ξεσηκωσει (πες με Βιερινια).και μιας και ειπαμε Βιερινια...εγω Δεν ειμαι και τοσο ζεστος να ξαναρθει στον ΠΑΟΚ...τον χαλασε μαλλον φαινεται "η ολη ατμοσφαιρα" και η πειθαρχια στην Γερμανια (εκει δεν εχει ουτε ελληνικη νυχτερινη ζωη,ουτε ποτακια εχει,ουτε Γκαρσια εχει και κλικα,ειναι και ενα θεμα με κτ πριμ που δεν θελουν να του τα δωσουν...ηρθε και ο Σαββιδης με τα μπακιρια στον ΠΑΟΚ και θελουν ολοι να κανουν μπιζνες και να φανε ψωμακι). οχι κυριε ευχαριστω,δεν θα παρω. θα παω να βρω εναν αλλον σαν αυτον,που "δεν θα εχει ενσημα στην κερκιδα και στους συνδεσμους" αν με πιανετε. το ξαναζεσταμενο φαγητο δεν το γουσταρω.

και κτ ακομα,ναι και εγω βλεπω τα λεφτα του Σαββιδη,και θελω παικταραδες εδω και τωρα,πως το λεμε ρε παιδι μου,ΘΕΛΩ ΤΙΤΛΟ,ΘΕΛΩ ΕΥΡΩΠΕΣ,ΘΕΛΩ ΜΠΟΥΚΑΔΟΡΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ,ΘΕΛΩ-ΘΕΛΩ-ΘΕΛΩ... αλλα απο τη μια στιγμη στην αλλη δεν γινονται αυτα.

δλδ τωρα που ηρθαν τα μπακιρια,τα πεταμε τα νεα τα παιδια στην μπαντα,και παμε παλι στο ετοιματζιδικο? εγω τετοιον ΠΑΟΚ δεν θελω.

και ενα τελευταιο,για τα 2 πεναλτυ με τον Πλατανια...ας κατουρησουν λιγο οι παντες οσοι αλλοθρησκοι...πεναλταρες ηταν.

Δηλαδή πόσο χειρότερος μπορεί να είναι απο τη Ραπίντ ο Ολυμπιακός ?? :p

Eastwood
12-11-12, 23:22
Δεν έχει να κάνει με το αν είναι καλύτερος ο γαύρος από τη Ραπίντ.

Τον αγώνα στη Βιέννη εμείς τον χάσαμε, δεν ήταν καλύτερη ομάδα η Ραπίντ. Η απόδοσή μας ήταν χάλια και στο μοναδικό παιχνίδι που έπρεπε για διάφορους λόγους να παίξουμε καλά τα σκατώσαμε. Για όσους ξέχασαν, στο πρώτο παιχνίδι με τους Αυστριακούς γυρίσαμε το παιχνίδι από 0-1 σε 2-1 με δέκα παίκτες.

Ας μη βιαζόμαστε όμως, πρώτα έχουμε το παιχνίδι με το βάζελο στο οποίο με βάση το τί έχουν δείξει οι δύο ομάδες μέχρι στιγμής μπορώ να ελπίζω σε συγκομιδή τριών βαθμών.

biggeo65
13-11-12, 03:25
:scared:
Μπα σε καλό σου, θα με πνίξεις πρωινιάτικα!!!
:lol:

Τι σου ήρθε ξαφνικό και τρόμαξες, το Δώνης προπονηταράς,
ή το ότι θα πάρουμε πρωτάθλημα; :p

Πολύ φοβάμια ότι και ο ΠΑΟ μπορεί να κτυπήσει το παιχνίδι, κέντρο άμυνας ο Κουμάλο παίζει.
Και το στοίχημα παίζει, κι εκτός έδρας παίζουμε και Αθήνα παίζουμε.


Πές κάτι και για Κοντρ€ρα$

Δεν χρειάζεται ,τα λέει όλα το πανό της 4 (http://www.newsbeast.gr/sports/arthro/442166/to-minuma-ton-paoktsidon-ston-kodreras/) :p
Το μήνυμα είναι στα ισπανικά και γράφει: «Ο Ιούδας είχε τα α… να κρεμαστεί»

yiapap
13-11-12, 13:00
Τι σου ήρθε ξαφνικό και τρόμαξες, το Δώνης προπονηταράς,
ή το ότι θα πάρουμε πρωτάθλημα; :pO συνδυασμός!
Ειδικά μετά τη σφαγή της ΑΕΚ :lol:

biggeo65
13-11-12, 13:11
O συνδυασμός!
Ειδικά μετά τη σφαγή της ΑΕΚ :lol:

Ποια σφαγή της ΑΕΚ; Ένα απλό "καθαρό" παιχνίδι του Ολυμπιακού ήταν.
Είσαι κακεντρεχής . :p Να βγάλεις τις παρωπίδες. :lol:
Δεν βοηθήθηκε ποτέ ο Ολυμπιακός από την διαιτησία :rofl:

Εξάλλου κάπου διάβασα ότι ο διαιτητής δεν παραπέμθηκε (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/diaitisia/den-parapemfthhke-o-sidhropoylos.2008326.html).
Μπορεί να σφυρίξει και το δικό μας παιχνίδι.
Λες; Πλάκα θα έχει, κι ενδιαφέρον. :lol:

Seitman
13-11-12, 13:47
Καλή η πλάκα και ο χαβαλές βρε παιδιά...

Αλλά δεν ξέρω για βάλετε κατά του Δώνη. Εμένα προσωπικά μου αρέσει. Όλοι τον αναθεματίζουν για τον αποκλεισμό από το Europa, OK ήταν "βαρύ" αλλά τι να κάνουμε η μπάλα είναι, εχμ, στρόγγυλη και shit happens. Ο άνθρωπος προσπαθεί να παίξει μπάλα (όχι ποδόσφαιρο, γιατί δεν παίζεται ποδόσφαιρο στο Ελλάντα) με αυτά που έχει, καλώς ή κακώς.

Προτιμώ να παίζει με τους πιτσιρικάδες παρά να βασίζεται η ομάδα σε μια εντεκάδα ξένων και ας μένει έξω από την Ευρώπη. Που θα πάει, κάποια στιγμή θα στρώσει.


Διάβασα κατά λάθος εχθές ένα άρθρο ενός τύπου που ασχολείται με το ρεπορτάζ του Ολυμπιακού και έλεγε για σκανδαλώδη εύνοια του ΠΑΟΚ από τη διαιτησία στον αγώνα με τον Πλατανιά γιατί πήρε δύο πέναλτι. Ρε μπαγλαμά με σκουλαρίκια δημοσιοβλάχε, αφού ήταν δεν έπρεπε να τα δώσει; Υπάρχει κάποιος κανονισμός που λέει ότι αν μια ομάδα κερδίσει ένα πέναλτι απαγορεύεται να της δοθεί άλλο. Έχουν πλάκα μερικοί και τουλάχιστον είναι φαιδρό να βλέπεις "ολυμπιακούς" να φωνάζουν για τη διαιτησία.

yiapap
13-11-12, 13:48
Εξάλλου κάπου διάβασα ότι ο διαιτητής δεν παραπέμθηκε (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/diaitisia/den-parapemfthhke-o-sidhropoylos.2008326.html).
Μπορεί να σφυρίξει και το δικό μας παιχνίδι.:rofl:Όπως αναφέρει στην έκθεσή του το γραφείο Τύπου της ΠΑΕ Ολυμπιακός....:rofl:

biggeo65
13-11-12, 19:26
:rofl:Όπως αναφέρει στην έκθεσή του το γραφείο Τύπου της ΠΑΕ Ολυμπιακός....:rofl:

Γιατί εσύ νόμισες ότι η πειθαρχική των διαιτητών συνεδριάζει κάποιυ αλλού; :lol:
Σεσουϊτα στο Καρα¨σκάκη συνεδριάζει, και τις ανακοινώσεις τις κάνει
το γραφείο Τύπου της ΠΑΕ Ολυμπιακός. :rofl: Με την κρίση γιατί να μπαίνουν σε έξοδα; :lol:


Καλή η πλάκα και ο χαβαλές βρε παιδιά...

Αλλά δεν ξέρω για βάλετε κατά του Δώνη. Εμένα προσωπικά μου αρέσει. Όλοι τον αναθεματίζουν για τον αποκλεισμό από το Europa, OK ήταν "βαρύ" αλλά τι να κάνουμε η μπάλα είναι, εχμ, στρόγγυλη και shit happens. Ο άνθρωπος προσπαθεί να παίξει μπάλα (όχι ποδόσφαιρο, γιατί δεν παίζεται ποδόσφαιρο στο Ελλάντα) με αυτά που έχει, καλώς ή κακώς.

Προτιμώ να παίζει με τους πιτσιρικάδες παρά να βασίζεται η ομάδα σε μια εντεκάδα ξένων και ας μένει έξω από την Ευρώπη. Που θα πάει, κάποια στιγμή θα στρώσει.


Διάβασα κατά λάθος εχθές ένα άρθρο ενός τύπου που ασχολείται με το ρεπορτάζ του Ολυμπιακού και έλεγε για σκανδαλώδη εύνοια του ΠΑΟΚ από τη διαιτησία στον αγώνα με τον Πλατανιά γιατί πήρε δύο πέναλτι. Ρε μπαγλαμά με σκουλαρίκια δημοσιοβλάχε, αφού ήταν δεν έπρεπε να τα δώσει; Υπάρχει κάποιος κανονισμός που λέει ότι αν μια ομάδα κερδίσει ένα πέναλτι απαγορεύεται να της δοθεί άλλο. Έχουν πλάκα μερικοί και τουλάχιστον είναι φαιδρό να βλέπεις "ολυμπιακούς" να φωνάζουν για τη διαιτησία.

Δεν βάλω κατα του Δώνη σαν πρόσωπο, αλλά για την νοοτροπία που έχει.
Ναι προχθές έπαιξε με νεαρούς και πολύ καλά έκανε, αλλά και πάλι οι δήλώσεις του (http://www.express.gr/news/sports/657137oz_20121111657137.php3)
αφήνουν μια υπόνοια ότι τα ν΄πεα παιδιά χάρη σε αυτόν έγιναν παίκτες.
Κι ας τα προώθησε o Μπόλονι από πέρυσι.

Κι αν κάνουν μια στραβή αυτά τα νέα παιδια,να δεις που θα κάνει δηλώσεις του στυλ,
"οι νέοι ποδοσφαιριστές είναι ανώριμοι για μεγάλα παιχνίδια"

Δηλαδή αν κερδίζει η ομάδα, έστω και με τα πιτσιρίκια, προπονηταράς ο Δώνης,(κατά τα λεγόμενα του)
αν χάνει η ομάδα φταίνε πάντα οι παίκτες. Ο Δώνης παραμένει προπονηταράς.

Προώθησε νεαρούς κι ο Μπολονι κι ο Σάντος. Και τους έκαναν πραγματικούς παίκτες,
αλλά ούτε μια φορά δεν τους άκουσα σε δηλώσεις να δίνουν εύσημα στον εαυτό τους,

Κέρδιζε η ομάδα, όλα τα εύσημα στους παίκτες,
όταν έχανε η ομάδα, το φταίξιμο πρώτα το έπαιρναν αυτοί.
Και μια στραβή να έκανε ένας πιτσιρικάς, τον βοηθούσαν να ανεβει ψυχολογικά.
Αντιθέτως ο Δώνης τους αφήνει πάγκ ή κερκίδα.

Μπορεί να είμαι προκατειλημμένος με τον Κουμαλό,αλλά προχθες,
σε δυο σουτ που είχε όλα κι όλα ο Πλατανιάς,ένα που έφυγε αουτ,
κι ένα που απέκρουσε ο Χακόμπο στην αριστερή του γωνία
κεντρικός αμυντικός ο Κουμαλό, 5 μέτρα μακρυά από την μπάλα. :p

Αλλά είναι "φτιαγμένος" και δηλώνει (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/paok/gkol-me-ton-olympiako.2008083.html) : " κανένα έλεος στα επόμενα ματς...' :p
Μάλλον μας κάνει πλάκα , αν κι εύχομαι να κάνει το καλύτερο του παιχνίδι εκείνη την ημέρα.
Αλλοιώς χωρίς άμυνα δεν μας βλέπω καλά.

Rezwalker
16-11-12, 15:37
Μαθαινω οτι στον αγωνα με τον βαζελο το διπλο δινει 3.40
αν συνυπολογισουμε και το γεγονος οτι οριστηκε διαιτητης απο τον συνδεσμο Αθηνων (σιγα την εκπληξη, ρουτινα εχει γινει πλεον)
μαλλον θα πρεπει να αναμενουμε νικη των πρασινων την Κυριακη
η πλακα ειναι οτι θα βγουν την αλλη μερα οι πρασινες φυλλαδες και θα γραφουν για την "νεα εποχη Ρότσα" :rolleyes:
Για να δουμε..

Artemius
16-11-12, 16:19
Μαθαινω οτι στον αγωνα με τον βαζελο το διπλο δινει 3.40
αν συνυπολογισουμε και το γεγονος οτι οριστηκε διαιτητης απο τον συνδεσμο Αθηνων (σιγα την εκπληξη, ρουτινα εχει γινει πλεον)
μαλλον θα πρεπει να αναμενουμε νικη των πρασινων την Κυριακη
η πλακα ειναι οτι θα βγουν την αλλη μερα οι πρασινες φυλλαδες και θα γραφουν για την "νεα εποχη Ρότσα" :rolleyes:
Για να δουμε..


κοιτα να δεις ειναι απλα τα πραγματα.

εμεις ειμαστε καλυτεροι απο αυτους στην παρουσα φαση,απλα-ορθα-κοφτα.

το προβλημα ομως ειναι οτι εχουν παρει πολυυυ αερα τα μυαλα πολλων συνΠΑΟΚτσηδων,και το πουλανε αυτο και τα *μπιπ*-ραδιοφωνα και "ειμαστε το φαβορι,και ελα τωρα ποιος Βαζελ-ακος,τωρα να ουμε" και πολλη στραβοστομια,και ολο αυτο μεταφερεται στην ομαδα...

εγω στο λεω,την εχουμε δει λαθως την δουλεια,και για αυτο φταιμε και εμεις,αλλα φταιει και ο Σαββιδης με αυτα που λεει,αλλα μαρουλι εγω απο τον Σαββιδη δεν βλεπω,και την πληρωνει την μπουγαδα ο καημενος ο Δωνης.
για να μην αδικησω ομως τον ανθρωπο που ηρθε χωρις λογο και εβαλε τα λεφτα του και βρηκε τον μπελα του με εμας τους παλαβους,θα περιμενω την μεταγραφικη περιοδο να δω τα "cojones" του καλου αυτου ανθρωπου (διχως ειρωνεια). αν δεν δω συγκεκριμενα πραγματα τοτε,καλος ανθρωπος ναι,αλλα παπατζης.

να το πουμε αλλιως? Σαββιδη εσυ μας εδωσες μια εικονα για "μεγαλα μεγαλεια",και ξερεις οτι στον πεινασμενο οπαδο αμα ταξεις θα τον "σκλαβωσεις",αλλα αυτη τη στιγμη το υλικο δεν υπαρχει και τα μυαλα πολλων εχουνε φουσκωσει και την πλερωνει ο κοουτς,γιαυτο λοιπον ή βγές και κανε μια δηλωση να διορθωσεις την ψυχολογια γτ η ομαδα τρωει μεγαλη πιεση που εσυ δημιουργησες ή στην μεταγραφικη περιοδο φερε με παικτη απο τον γαυρο και απο το εξωτερικο.

Rezwalker
16-11-12, 16:42
το προβλημα ομως ειναι οτι εχουν παρει πολυυυ αερα τα μυαλα πολλων συνΠΑΟΚτσηδων,και το πουλανε αυτο και τα *μπιπ*-ραδιοφωνα και "ειμαστε το φαβορι,και ελα τωρα ποιος Βαζελ-ακος,τωρα να ουμε" και πολλη στραβοστομια,και ολο αυτο μεταφερεται στην ομαδα...

εγω στο λεω,την εχουμε δει λαθως την δουλεια,και για αυτο φταιμε και εμεις,αλλα φταιει και ο Σαββιδης με αυτα που λεει,αλλα μαρουλι εγω απο τον Σαββιδη δεν βλεπω,και την πληρωνει την μπουγαδα ο καημενος ο Δωνης.
για να μην αδικησω ομως τον ανθρωπο που ηρθε χωρις λογο και εβαλε τα λεφτα του και βρηκε τον μπελα του με εμας τους παλαβους,θα περιμενω την μεταγραφικη περιοδο να δω τα "cojones" του καλου αυτου ανθρωπου (διχως ειρωνεια). αν δεν δω συγκεκριμενα πραγματα τοτε,καλος ανθρωπος ναι,αλλα παπατζης.


Σε οτι με αφορα, δεν ανηκω σ'αυτη την κατηγορια.
Και καθε φορα που διαβαζω δηλωσεις τυπου "ναι μπορουμε και πρωταθλημα" κλπ κλπ, πιο πολυ δυσφορια μου προκαλουν, γιατι αντικειμενικα δεν μπορει να γινει αυτο στην παρουσα φαση
γιατι πολυ απλα ο γαυρος εχει καλυτερο υλικο, και γιατι εχει πολλα φραγκα, αλλα επιπλεον εχει και την διαιτησια συμμαχο
Το ταβανι μας (για φετος τουλαχιστον) ειναι η 2η θεση

Οσο για τον Σαββιδη, θα φανουν πολλα στην μεταγραφικη περιοδο του Ιανουαριου οσον αφορα τις διαθεσεις του
Δεν περιμενω παντως καποια συγκλονιστικη μεταγραφη..οχι τιποτα αλλο, αλλα δεν υπαρχει και κινητρο ιδιαιτερο..στην ευρωπη δεν παιζουμε, και για το ελληνικο πρωταθλημα για να χασουμε την 2η θεση θα πρεπει να προσπαθησουμε πολυ.

Artemius
16-11-12, 17:22
Σε οτι με αφορα, δεν ανηκω σ'αυτη την κατηγορια.
Και καθε φορα που διαβαζω δηλωσεις τυπου "ναι μπορουμε και πρωταθλημα" κλπ κλπ, πιο πολυ δυσφορια μου προκαλουν, γιατι αντικειμενικα δεν μπορει να γινει αυτο στην παρουσα φαση
γιατι πολυ απλα ο γαυρος εχει καλυτερο υλικο, και γιατι εχει πολλα φραγκα, αλλα επιπλεον εχει και την διαιτησια συμμαχο
Το ταβανι μας (για φετος τουλαχιστον) ειναι η 2η θεση

Οσο για τον Σαββιδη, θα φανουν πολλα στην μεταγραφικη περιοδο του Ιανουαριου οσον αφορα τις διαθεσεις του
Δεν περιμενω παντως καποια συγκλονιστικη μεταγραφη..οχι τιποτα αλλο, αλλα δεν υπαρχει και κινητρο ιδιαιτερο..στην ευρωπη δεν παιζουμε, και για το ελληνικο πρωταθλημα για να χασουμε την 2η θεση θα πρεπει να προσπαθησουμε πολυ.


αντικειμενικα για το φετινο πρωταθλημα δεν χρειαζεσαι μεταγραφαρες. αλλα αυτο θα ισχυε σε αλλο ομοιως φτωχο πρωταθλημα,διχως το παρασκηνιο κτλ κτλ αυτου του πρωταθληματος ομως.

αρα τις χρειαζεσαι τις καλες μεταγραφες για ολους τους αλλους λογους, οπως ψυχολογια και συσπειρωση οπαδων,αρα εισπραξεις και εισητηρια, για να δωσεις το στιγμα σου προς πασα κατευθυνση και ιδιαιτερα προς τις αλλες ομαδες, για να δωσεις λυσεις στον κοουτς και οχι να το παιζεις "ο μαω-ταω" με εναν φτωχο παγκο και κτ βεντετες σαν τον Γκαρσια και τον Κλαους, και για να αποδειξεις οτι εισαι μια ομαδα με Ευρωπαικες βλεψεις και οτι του χρονου παλι θα χαρισεις μεγαλες ποδοσφαιρικες βραδιες και θεαμα και θα κανεις καινουρια ΠΑΟΚτσακια.

με αλλα λογια,θελω παικτη απο τον γαυρο ή τον βάζελο,και θελω και παικτη εγνωσμενης αξιας απο το εξωτερικο σε θεση που εχω αναγκη,και υπαρχουν τετοιοι παικτες που μενουν ελευθεροι ή είναι προς πώληση κτλ κτλ, χωρις ομως να πεταξω στην ακρη τα νεα υποσχομενα παιδια.

ο Δωνης ειναι κοουτς,με την πληρη εννοια της λεξης,σε αντιθεση με τον Δερμιτζακη και τον καθε Δερμιτζακη,χωρις βεβαια να σημαινει οτι ειναι ο μαματος κοουτς. ωστοσο μας κανει,και εχω την εντυπωση οτι με ενισχυσεις στο ροστερ θα μας κανει ακομα καλυτερα.

και ο Δωνης ξερει κτ πολυ καλα,να κανει παικτες τα νεα παιδια. το μεχρι που θα φτασουν ειναι στο χερι τους. το ετοιματζιδικο το εισαγομενο εχει πλεον πεθανει,και καλα θα κανουμε να αρχισουμε να γεμιζουμε τα ροστερ μας με δικα μας υποσχομενα ταλεντα + πλαισιωμενα απο καποιους ξενους παικτες εγνωσμενης αξιας. και για κτ τετοιο χρειαζεσαι τον καταλληλο προπονητη.

biggeo65
16-11-12, 18:02
και ο Δωνης ξερει κτ πολυ καλα,να κανει παικτες τα νεα παιδια. το μεχρι που θα φτασουν ειναι στο χερι τους. το ετοιματζιδικο το εισαγομενο εχει πλεον πεθανει,και καλα θα κανουμε να αρχισουμε να γεμιζουμε τα ροστερ μας με δικα μας υποσχομενα ταλεντα + πλαισιωμενα απο καποιους ξενους παικτες εγνωσμενης αξιας. και για κτ τετοιο χρειαζεσαι τον καταλληλο προπονητη.

Αυτό λέω κι εγώ, χρειαζόμαστε προπονητή ,όχι τον Δώνη.
Προπονητή του μεγέθους του Μπόλονι και Σάντος, αν θέλουμε να γίνει ο ΠΑΟΚ ομάδα,
με τα δικά του νέα παιδιά, και να έχει και βάθος.


Και πάνω από όλα χρειάζεται υπομονή, από τους οπαδούς. Όχι έχουμε διοίκηση, θα γίνουμε υπερομάδα σε έναν χρόνα;
Ο Βενγκερ κλείνει εικοσαετία στην Άρσεναλ,κι όταν πρωτοπήγε ,είχε αποκλειστεί από τον ΠΑΟΚ.
Εμείς πόσους προπονητές αλλάξαμε από τότε;

Ο Δώνης ξέρει να κάνει παίκτες τα νέα παιδιά, Όταν παίζουν καλά ,αυτός είναι προποπνηταράς,
όταν δεν παίζουν καλά τους στέλνει κερκίδα με δηλώσεις του τύπου, δεν καναν ότι είχαμε πει στην προπόνηση.

Μόνο γι απαιδαγωγός και για να ανεβάσει την ψυχολογία των νέων παικτών είναι. :p

Τον Δώνη απλά τον βοήθησαν τα απότελέσματα και το πάθος των πιτσιρικάδων να παίξουν μπάλα.
Αν ήταν προπονητής θα απέκλειε και την Ραπίντ.
Με την ίδια ομάδα πέρυσι, με 10 παίκτες από το 35, κι ο Μπόλονι απέκλεισε την Τότεναμ, και με διπλό εκεί μέσα.

Όσο για τον Σαββίδη, τα 15 εκατομύρια αύξηση μετοχικού κεφαλαίου, ποιός τα έβαλε;
Τα είχε ο Βρύζας ή τα ταμεία του ΠΑΟΚ; €10 εκατομύρια (http://www.protothema.gr/sports/article/?aid=230218)έβαλε για το 51% των μετοχών της ΠΑΕ.

Συν 2,5 εκατμύρια που έβαλε στις αρχές για εφορίες και χρεωλύσια 12,5 εκατομύρια,και είναι πρόεδρος μόλις 3 μηνες.
Ξέρεις πολλές ομάδες στην Ελλάδα που να ξεκινάνε με 12,5 εκατομύρια ταμείο;

Και το οτι ήρθε νέος επενδυτής στον ΠΑΟΚ είναι θετικό, αλλά να μην περιμένουμε θαύματα,μεσα σε έναν χρόνο.
Ολόκληρος Άραβας στην Σίτυ, που υπέγραφε λευκές επιταγες, και μετά από δύο χρόνια πήρε πρωτάθλημα.

Μην περιμένουμε εμείς μέσα σε 10 μήνες να φέρει τα πάνω κάτω ο Σαββίδης στο Ελληνικό πρωτάθλημα.

Gordito
16-11-12, 19:29
Μαθαινω οτι στον αγωνα με τον βαζελο το διπλο δινει 3.40
αν συνυπολογισουμε και το γεγονος οτι οριστηκε διαιτητης απο τον συνδεσμο Αθηνων (σιγα την εκπληξη, ρουτινα εχει γινει πλεον)
μαλλον θα πρεπει να αναμενουμε νικη των πρασινων την Κυριακη
η πλακα ειναι οτι θα βγουν την αλλη μερα οι πρασινες φυλλαδες και θα γραφουν για την "νεα εποχη Ρότσα" :rolleyes:
Για να δουμε..

Eιχες ποτε παραπονο απο τη διαιτησια σε παιχνιδι με τον βαζελο φιλτατε;

Rezwalker
16-11-12, 19:43
Eιχες ποτε παραπονο απο τη διαιτησια σε παιχνιδι με τον βαζελο φιλτατε;

Τα τελευταια 10 περιπου χρονια γενικα θα ελεγα οχι..
Το ιδιο δεν μπορω να πω ομως για την δεκαετια του 80' και του 90'
Δεν σταθηκα εκει ομως στο ποστ που εκανες quote πριν, οσο στο γεγονος οτι παιζει μια ομαδα απο την Θεσσαλονικη με μια των Αθηνων, και οριζεται διαιτητης απο τον συνδεσμο Αθηνων!
Αν σε ρωτησω ποτε ηταν η τελευταια φορα που σε αντιστοιχη περιπτωση επαιξε διαιτητης απο τον συνδεσμο Θεσσαλονικης, μαλλον θα πρεπει να ψαχνεις με τις ωρες στα αρχεια...

Seitman
16-11-12, 19:46
Δε βαρεθήκατε ρε παιδιά να μιλάτε για τα "κοράκια";
Ας γίνει καλό παιχνίδι, που δεν το βλέπω γιατί θα παίξουν οι κουλοί με τους ανάπηρους και μετά ας χαβαλεδιαστούμε.

biggeo65
16-11-12, 19:53
Δε βαρεθήκατε ρε παιδιά να μιλάτε για τα "κοράκια";
Ας γίνει καλό παιχνίδι, που δεν το βλέπω γιατί θα παίξουν οι κουλοί με τους ανάπηρους και μετά ας χαβαλεδιαστούμε.

Μα γι αυτό εγώ το βλέπω ότι θα είναι καλό παιχνίδι, επειδή παίζουν οι "κουλοί με τους κουτσούς" .
Ισοδύναμες ομάδες, εμείς έχουμε Πέλκα,αυτοί δεν έχουν, (υπερ μας)
αυτοί έχουν Ρότσα στον πάγκο, εμείς έχουμε Δώνη. υπερ τους)
Αρα το ματς ισοδύναμο.

Αρκεί να το αφήσει ο διαιτητής και να μην δώσει δεκανίκι σε καμιά από τις δυό ομάδες.

Artemius
16-11-12, 21:34
Αυτό λέω κι εγώ, χρειαζόμαστε προπονητή ,όχι τον Δώνη.
Προπονητή του μεγέθους του Μπόλονι και Σάντος, αν θέλουμε να γίνει ο ΠΑΟΚ ομάδα,
με τα δικά του νέα παιδιά, και να έχει και βάθος.


Και πάνω από όλα χρειάζεται υπομονή, από τους οπαδούς. Όχι έχουμε διοίκηση, θα γίνουμε υπερομάδα σε έναν χρόνα;
Ο Βενγκερ κλείνει εικοσαετία στην Άρσεναλ,κι όταν πρωτοπήγε ,είχε αποκλειστεί από τον ΠΑΟΚ.
Εμείς πόσους προπονητές αλλάξαμε από τότε;

Ο Δώνης ξέρει να κάνει παίκτες τα νέα παιδιά, Όταν παίζουν καλά ,αυτός είναι προποπνηταράς,
όταν δεν παίζουν καλά τους στέλνει κερκίδα με δηλώσεις του τύπου, δεν καναν ότι είχαμε πει στην προπόνηση.

Μόνο γι απαιδαγωγός και για να ανεβάσει την ψυχολογία των νέων παικτών είναι. :p

Τον Δώνη απλά τον βοήθησαν τα απότελέσματα και το πάθος των πιτσιρικάδων να παίξουν μπάλα.
Αν ήταν προπονητής θα απέκλειε και την Ραπίντ.
Με την ίδια ομάδα πέρυσι, με 10 παίκτες από το 35, κι ο Μπόλονι απέκλεισε την Τότεναμ, και με διπλό εκεί μέσα.

Όσο για τον Σαββίδη, τα 15 εκατομύρια αύξηση μετοχικού κεφαλαίου, ποιός τα έβαλε;
Τα είχε ο Βρύζας ή τα ταμεία του ΠΑΟΚ; €10 εκατομύρια (http://www.protothema.gr/sports/article/?aid=230218)έβαλε για το 51% των μετοχών της ΠΑΕ.

Συν 2,5 εκατμύρια που έβαλε στις αρχές για εφορίες και χρεωλύσια 12,5 εκατομύρια,και είναι πρόεδρος μόλις 3 μηνες.
Ξέρεις πολλές ομάδες στην Ελλάδα που να ξεκινάνε με 12,5 εκατομύρια ταμείο;

Και το οτι ήρθε νέος επενδυτής στον ΠΑΟΚ είναι θετικό, αλλά να μην περιμένουμε θαύματα,μεσα σε έναν χρόνο.
Ολόκληρος Άραβας στην Σίτυ, που υπέγραφε λευκές επιταγες, και μετά από δύο χρόνια πήρε πρωτάθλημα.

Μην περιμένουμε εμείς μέσα σε 10 μήνες να φέρει τα πάνω κάτω ο Σαββίδης στο Ελληνικό πρωτάθλημα.


1.μια χαρα κοουτς ειναι ο Δωνης για αυτο το ροστερ που εχει. εαν ειχε πολυ καλυτερους παικτες,να πω οτι...το "bottleneck" ειναι ξεκαθαρα ο προπονητης.

με Σαντος δεν προκειται να δεις ταλεντα δικα σου να γινονται παικτες,δεν ειναι αυτου του ειδους ο κοουτς. ασε που εγω προσωπικα τον Σαντος τον θεωρω ως απλά έναν καλό προπονητη,οχι κτ το ιδιαιτερο που τον ανεβασαμε πολλοι. οταν...κατεκατσε η σκονη καταλαβαμε οτι για τα λεφτα που επαιρνε και το ροστερ που ειχε,απλα την πηγε καλα την δουλεια,δεν εκανε καμια υπερβαση.

2. Υπομονη δυστυχως δεν υπαρχει. εχει σκασει ο κοσμακης τοσα λεφτα τα τελευταια χρονια,ουτε 1 κυππελο δεν ειδε. δε λεω,πηραμε πολλες χαρες,πολλες ωραιες ποδοσφαιρικες βραδιες,αλλα θελεις εναν τιτλο ως επιστεγασμα.
και τωρα μετα απο τοσα χρονια ερχεται καινουριος ιδιοκτητης,χωνει τα μπακιρια,λεει οτι λιγο-πολυ ονειρευεται εναν ΠΑΟΚ γιγαντα,ε αρχιζει και εχει ο οπαδος απο την μια στιγμη στην αλλη,εδω και τωρα, και ας μην ειχε ιδιοκτητη την χθεσινη μερα να χωνει τα μπακιρια.


3.ο Δωνης στο ξαναλεω,εξ αντικειμενου αναγκαζεται να πουλησει και λιγη τρελιτσα, γτ ολοι, ακομα και πολλοι συνΠΑΟΚτσηδες συνοπαδοι μας δεν τον γουσταρουν. αυτο οξυνεται απο το 2. + οτι ο Δωνης δεν πουλαει ΠΑΟΚτσιδιλικι οπως ο Δερμιτζακης. (by the way,ενας απο τους λογους που δεν τον γουσταρα ποτε τον δερμιτζακη,ηταν επειδη ειχα εναν κοουτς να πουλαει ΠΑΟΚτσιδιλικι σε μενα τον οπαδο! ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ??!? )

και τα αποτελεσματα και το παθος των πιτσιρικαδων με ποιον κοουτς στον παγκο ηρθαν? με τον Δωνη... αρα συμφωνουμε. επιπλεον εναν κοουτς δεν τον κρινεις απο 1 αποτελεσμα,αλλά από 1 συνολο αποτελεσματων. ίσως μπορεις να τον κρινεις,και παλι οχι οριστικα,απο εναν τελικό κυπέλλου.

εγω τον Δωνη θα τον δω στα επομενα 2 ματς,που απο την μια θα πρεπει να τα κερδισει,απο την αλλη θα ειναι αναγκασμενος να βρει λυσεις στα αποδυτηρια και στο συστημα με τον Γκαρσια και τον καθε Γκαρσια. ζογκλερ θα πρεπει να γινει ο ανθρωπος.

4. ειπαμε ο ανθρωπος εχει λεφτα. πηρε τον ΠΑΟΚ γτ θελει και λαικο ερεισμα,για τις υπολοιπες μπιζνες που θελει να κανει.
ωστοσο,εγω εχω ακουσει πολλα απο τον Σαββιδη,και περιμενω να δω στην μεταγραφικη περιοδο το στιγμα που θα δωσει εαν εννοει αυτα που ειπε και αν θα βαλει τις βασεις.


5.ε μα βεβαια,αν ρωτησεις καποιον,"περιμενεις θαυματα?" θα σε πει,"οχι",αλλα ο ιδιος μετα μπορει να σε πει αμα παρεις τα επομενα 2 ματς "ω ρε ΠΑΟΚΑΡΑΑΑΑΑ πρωταθλημααααα". καπου εκει πας και του λες "συνελθε γτ λες μακακιες και κανεις κακο".

εγω απο τον Σαββιδη δεν περιμενω να φερει τα πανω-κατω στο Ελληνικο πρωταθλημα,ουτε φετος,ουτε του χρονου. για να το παμε στο ψαχνο...εμεις να μαστε καλα...ο Σαββιδης να ναι καλα...και μεχρι τις επομενες εκλογες τις ΕΠΟ εχουμε καιρο...



Μα γι αυτό εγώ το βλέπω ότι θα είναι καλό παιχνίδι, επειδή παίζουν οι "κουλοί με τους κουτσούς" .
Ισοδύναμες ομάδες, εμείς έχουμε Πέλκα,αυτοί δεν έχουν, (υπερ μας)
αυτοί έχουν Ρότσα στον πάγκο, εμείς έχουμε Δώνη. υπερ τους)
Αρα το ματς ισοδύναμο.

Αρκεί να το αφήσει ο διαιτητής και να μην δώσει δεκανίκι σε καμιά από τις δυό ομάδες.


ενταξει,σιγα τον Πελκα τον παικταρα. απλα το παιδι ειναι νεο,εχει ορεξη,τρεχει,ειναι εξελιξιμο. απο τακτικη λιγα πραγματα (ακομα). αλλα πιστευω οτι εχει εκεινα τα στοιχεια που χρειαζεται η ομαδα για να κανει ζημια στον Βαζελο.

για ακομα 1 φορα μειωνεις τον κοουτς....μα καλα ειναι δυνατον να λες οτι ειναι υπερ για μια ομαδα να εχει εναν κοουτς που εχει χρονια και χρονια να κοουτσαρει επαγγελματικη ομαδα? :p

τωρα για το κορακι... εκει θα δουμε. το γεγονος οτι ειναι απο Αθηνα,ε σιγουρα δεν ειναι "ομορφο". απο την αλλη τον γαυρο δεν θα τον χαλαγε μεγαλυτερη αποσταση απο τον ΠΑΟΚ,ετσι για το μαμωτο. βεβαια και να παθει ακομα ενα καζο ο Βαζελος,παλι δεν θα τον χαλαγε για το μαμωτο...

παμε στο αλλο τωρα!

πως σε φαινεται το σεναριο,την Κυριακη με τον πατερα Δωνη στον παγκο του ΠΑΟΚ και τον υιο Δωνη στο χορταρι με την φανελα του Βαζελου? :p:rofl:


ο Γκαρσια παλι εκτος με θλαση. δεν τον χαλασε απαραιτητα τον Δωνη... βεβαια ειναι ενα εργαλειο,αλλα εχει και "αστερισκους"... σιγα σιγα πρεπει να το παρουμε αποφαση οτι ο Γκαρσια δεν μπορει να προσφερει πια πολλα πραγματα...

Spanos
16-11-12, 22:46
παμε στο αλλο τωρα!

πως σε φαινεται το σεναριο,την Κυριακη με τον πατερα Δωνη στον παγκο του ΠΑΟΚ και τον υιο Δωνη στο χορταρι με την φανελα του Βαζελου? :p:rofl:



Γιατί ο Ρότσα που είχε παίκτη τον πατέρα Δώνη αλλα και τον γιό...

Φιλικό το μάτς.

xabikos
17-11-12, 01:16
Eιχες ποτε παραπονο απο τη διαιτησια σε παιχνιδι με τον βαζελο φιλτατε;

Όχι προς θεού! Τι παράπονο να έχουμε εμείς από τα ματς με τον ΠΑΟ. Μόνο που και τις δυο τελευταίες χρονιές έκανε εγκλήματα στα μεταξύ μας ματς για να βγει αυτός στα προκριματικά του ch l αντί εμείς. Πρόπερσι καθαρό offside το γκολ του Ζιλμπέρτο Σίλβα και πέρσι καθαρό πέναλτι στον Φωτάκη στο 1-0 και δεν δίνεται. Κατά τα άλλα κανένα παράπονο...

Seitman
17-11-12, 09:00
Φιλικό ε Spanos;
Σπάσε πλάκα να έρθει 2 το παιχνίδι και να σε έχω μετά να φωνάζεις για διαιτησία όπως πέρυσι με το "μαϊμού τέλει μπανάνα" πέναλτι του Νιβέα :lol:

button
17-11-12, 17:31
Ρε πεδία πείτε μου μια αλήθεια γιατί μου έχει πρήξει τα @@ ο καμένος παοκτζής στο σπίτι : Είναι δυνατόν να έρθει ο Πουτιν για να δει το μπαοκ Γιατί με τρέλανε :worthy:

- - - Updated - - -

Και οτι ο Σαββίδης είναι δεξί χέρι του Πουτιν

biggeo65
17-11-12, 17:42
Ρε πεδία πείτε μου μια αλήθεια γιατί μου έχει πρήξει τα @@ ο καμένος παοκτζής στο σπίτι : Είναι δυνατόν να έρθει ο Πουτιν για να δει το μπαοκ Γιατί με τρέλανε :worthy:

- - - Updated - - -

Και οτι ο Σαββίδης είναι δεξί χέρι του Πουτιν

Για το πρώτο δεν νομίζω, εκτός κι αν παίζουμε με κάποια Ρωσική στο Europa League του χρόνου,

Για δεξι χέρι δεν ξέρω, αλλά ήταν στο οικονομικό επιτελείο του Πούτιν και είναι και προσωπικοί φίλοι.
Περισσότερα (http://www.sae.gr/?id=13079)

Artemius
17-11-12, 17:54
οτι ο Σαββιδης ηταν στις οικονομικες επιτροπες του Πουτιν ειναι γνωστο,οπως και οτι εχει λαβει μεταλλιο απο τον Πουτιν οπως και το οτι ειναι φιλοι.

ενα ακομα που ειναι λιγοτερο γνωστο,ειναι οτι για να βγουνε λεφτα απο την Ρωσσια και να επενδυθουνε σε ξενη χωρα πρωτα παιρνεις "εγκριση" απο το Κρεμλινο a.k.a Πουτιν. ενα ακομα λιγοτερο γνωστο ειναι οτι ναι μεν εχει λεφτα ο Σαββιδης,αλλα αυτοι που ειναι πισω απο τον Σαββιδη εχουνε τα τρελα λεφτα.

Spanos
17-11-12, 21:44
Φιλικό ε Spanos;
Σπάσε πλάκα να έρθει 2 το παιχνίδι και να σε έχω μετά να φωνάζεις για διαιτησία όπως πέρυσι με το "μαϊμού τέλει μπανάνα" πέναλτι του Νιβέα :lol:

Εγω θυμάμαι ένα μαιμού πέναλτι που έδωσε κατα του Πανιωνίου και ένα που δεν έδωσε υπέρ του τώρα πρίν δέκα ημέρες και μετά κλαίτε για τη διαιτησία...

Seitman
18-11-12, 07:18
Έχετε πλάκα, έτσι;
Μια φορά πήρε ο ΠΑΟΚ ένα αμφιλεγόμενο πέναλτι και το κάνατε σήριαλ.

Για μέτρα τα αντίστοιχα δικά σας σε βάρος όχι μόνο του ΠΑΟΚ αλλά και άλλων ομάδων και μετά έλα πες μου. Στο σπίτι του κρεμασμένου δε μιλάνε για σκοινί. Over and out για τη διαιτησία από εμένα. Θα μιλήσω ξανά μετά το παιχνίδι.

biggeo65
18-11-12, 09:04
Έχετε πλάκα, έτσι;
Μια φορά πήρε ο ΠΑΟΚ ένα αμφιλεγόμενο πέναλτι και το κάνατε σήριαλ.

Για μέτρα τα αντίστοιχα δικά σας σε βάρος όχι μόνο του ΠΑΟΚ αλλά και άλλων ομάδων και μετά έλα πες μου. Στο σπίτι του κρεμασμένου δε μιλάνε για σκοινί. Over and out για τη διαιτησία από εμένα. Θα μιλήσω ξανά μετά το παιχνίδι.

Ευτυχώς έφυγε ο Καραγκούνης, που έπεφτε εύκολα. :p
Εκτός κι αν έμαθε τα μυστικά σε κάποιον άλλο,
οπότε δεν το γλιτώνουμε το πέναλτι . :lol:

Seitman
18-11-12, 09:09
Ξεχνάς τον Νιβέα. Άξιος αντικαταστάτης :p

biggeo65
18-11-12, 09:35
Ξεχνάς τον Νιβέα. Άξιος αντικαταστάτης :p

Σωστό κι αυτό. Και μιλάνε για διαιτησία. :lol:
Ή να θυμηθώ την δεύτερη κίτρινη του Λέτο. που δεν πήρε πότέ, πρόπερσι στην Τούμπα,
που ευτυχώς κερδίσαμε, αλλοιώς ακόμη θα φώναζαν οι δικοί μας . :p

leros2004
18-11-12, 22:15
Συγκλονιστικός ο ΠΑΟΚ σήμερα.....

senkradvii
19-11-12, 00:00
Θεός ο Jacobo βασικά! :worthy:

Θέλω να δω τι σκ@τ@ έκανε πηγαίνοντας στα αποδυτήρια και είχανε μείνει όλοι από τους πάγκους να κοιτάνε σαν μ@λ@κες.. :lol:

biggeo65
19-11-12, 01:39
Θεός ο Jacobo βασικά! :worthy:

Θέλω να δω τι σκ@τ@ έκανε πηγαίνοντας στα αποδυτήρια και είχανε μείνει όλοι από τους πάγκους να κοιτάνε σαν μ@λ@κες.. :lol:

Ναι ,αλλά ζήτησε συγνώμη. :p
Πρέπει τον Ιανουάριο σισγά-σιγά, μαζί με τον Δώνη, να φύγουν κι όλοι όσοι δεν σέβονται την ομάδα.
Δεν είναι συμπεριφορά αυτή από επαγγελματίες παίκτες. Αν θέλει ο Σαββίδης να πιάσρι τόπο η επένδυση του.

Και οι δηλώσεις (http://olapaok.gr/podosfairo/provlhma_o_grhgoros_rythmos_gia_emas.2016038.html) του Δώνη;

Είχαμε κακές επιστροφές στο ανέβασμα με συνέπεια να παίζουμε στο ανοιχτό γήπεδο.
Το ματς είχε γρήγορο ρυθμό και αυτό δεν μας σύμφερε εμάς...
...Θα πρέπει να ανεβάσουμε τη ποιότητά μας...

Με λίγα λόγια φταίνε οι παίκτες που δεν έχουν ποιότητα.
Όσο κέρδιζε ο ΠΑΟΚ,όλα καλά, αυτός ήταν προπονητάράς.

Και ποιός ευθύνεται πρώτα από όλους για την συμπεριφορά των παικτών ,αν όχι ο ίδιος ο προπονητής;
Γιατί δεν υπήρχαν παρόμοια φαινόμενα με Σάντος και Μπόλονι;

Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα, παρά τα προβλήματα ο Παναθηναϊκός αποδείχτηκε πιο ομάδα από εμάς.
Και ο Κουμάλο πάλι άφαντος από το κέντρο άμυνας.

senkradvii
19-11-12, 01:49
Τι; Δεν φταίει το κατεστημένο της Αθήνας για τις κόκκινες του Παοκ; :shifty:

:p

:lol:

Spanos
19-11-12, 01:51
Και ο Κουμάλο πάλι άφαντος από το κέντρο άμυνας.

Ο Κουμάλο έσωσε και δυο γκόλ...

biggeo65
19-11-12, 01:55
Τι; Δεν φταίει το κατεστημένο της Αθήνας για τις κόκκινες του Παοκ; :shifty:

:p

:lol:

Aυτό πάντα έφταιγε. Τώρα το κατεστημένο της Αθήνας το έχουμε και στον πάγκο .:p

- - - Updated - - -


Ο Κουμάλο έσωσε και δυο γκόλ...

Κι έκανε μια μέρα να φτάσει να μαρκάρει τον Τοτσέ. Ο Τοτσέ έκανε πάρτι στο κέντρο της άμυνας.
Ο Κουμαλό απών.

senkradvii
19-11-12, 02:02
Aυτό πάντα έφταιγε. Τώρα το κατεστημένο της Αθήνας το έχουμε και στον πάγκο .:p

:lol: :respekt:

- - - Updated - - -

Sorry που το λέω αλλά ποτέ δεν θα γίνεται σοβαρή ομάδα, όσο εσείς οι ίδιοι οι φίλαθλοί της έχετε αυτά τα μυαλά.. :facepalm:

112131

Rebel Scum
19-11-12, 02:03
Με λίγα λόγια φταίνε οι παίκτες που δεν έχουν ποιότητα.
Όσο κέρδιζε ο ΠΑΟΚ,όλα καλά, αυτός ήταν προπονητάράς.


Ο Δώνης κατά τη γνώμη μου για Έλληνας προπονητής δεν είναι κακός.

Αλλά....


Αυτό που λες είναι ενδεικτικό του χαρακτήρα του. Μια ζωή έτσι ήταν από παίχτης και τώρα προπονητής.

senkradvii
19-11-12, 02:11
Eπίσης η κριτική του Κουμαλό από το olapaok.gr..



Σανθ Χακόμπο
Μέχρι το 85΄ ο Ισπανός είναι ο κορυφαίος και μαζί με τον Κουμάλο τα κέρδη του ΠΑΟΚ από την ήττα...

Μπονγκάνι Κουμάλο

Ο Νοτιοαφρικανός πιστοποίησε με τον πιο εμφανή τρόπο πώς είναι σε διαρκή άνοδο. Έσωσε δύο φορές την ομάδα του σε τετ-α-τετ με τον Τοτσέ, ενώ έδειχνε εμπιστοσύνη σε κάθε ενέργειά του. Συν τοις άλλοις προσπάθησε να πάρει πρωτοβουλίες με τη μπάλα στα πόδια.

@ ADSLgr.com All rights reserved.