PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 [184] 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

biggeo65
19-11-12, 02:27
Eπίσης η κριτική του Κουμαλό από το olapaok.gr..

Μάλλον άλλον αγώνα θα έβλεπαν. :lol: Εγώ είδα ότι ο Τόιτσε έκανε πάρτι.
Και υποτίθεται ήταν στην περιοχή ευθύνης του Κουμάλο.

Μα αυτοί δεν είναιοι πλειοψηφία των οπαδών. Ποιος σου είπε ότι ο ΠΑΟΚ,
και ο κάθε φίλαθλος του θέλει παρόμοιυς οπαδούς στην ομάδα.

Αλλά είναι αναγκαίο κακό, όπωςκαι γιαόλες τις ομάδες.
Από την στιγμή που δεν διαλύονται οι σύνδεσμοι, και μουμάντο κάνουν αυτοί στις ομάδες,
τότε και τέτοιοι οπαδοί είναι λογικό να υπάρχουν.

Rebel Scum
19-11-12, 02:33
Μάλλον άλλον αγώνα θα έβλεπαν. :lol: Εγώ είδα ότι ο Τόιτσε έκανε πάρτι.
Και υποτίθεται ήταν στην περιοχή ευθύνης του Κουμάλο.

Έχεις δίκιο...τα σωσίματα τελευταίας στιγμής καλά αλλά ο Τοτσέ τον έκανε γιογιο...και μιλάμε για τον Τοτσέ ε;

senkradvii
19-11-12, 02:48
Μάλλον άλλον αγώνα θα έβλεπαν. :lol: Εγώ είδα ότι ο Τόιτσε έκανε πάρτι.
Και υποτίθεται ήταν στην περιοχή ευθύνης του Κουμάλο.

Μα αυτοί δεν είναιοι πλειοψηφία των οπαδών. Ποιος σου είπε ότι ο ΠΑΟΚ,
και ο κάθε φίλαθλος του θέλει παρόμοιυς οπαδούς στην ομάδα.

Αλλά είναι αναγκαίο κακό, όπωςκαι γιαόλες τις ομάδες.
Από την στιγμή που δεν διαλύονται οι σύνδεσμοι, και μουμάντο κάνουν αυτοί στις ομάδες,
τότε και τέτοιοι οπαδοί είναι λογικό να υπάρχουν.

Έχω την εντύπωση πως αποτελούν πλειοψηφία, ενώ είναι η νοοτροπία "φταίνε πάντα όλοι οι άλλοι εκτός από τους παίκτες οι οποίοι είναι ήρωες και οι καλύτεροι στον κόσμο" είναι χαρακτηριστική των Παοκτζίδων.

biggeo65
19-11-12, 03:52
Έχω την εντύπωση πως αποτελούν πλειοψηφία, ενώ είναι η νοοτροπία "φταίνε πάντα όλοι οι άλλοι εκτός από τους παίκτες οι οποίοι είναι ήρωες και οι καλύτεροι στον κόσμο" είναι χαρακτηριστική των Παοκτζίδων.

Δεν είναι οι πλειοψηφία. Οι παίκτες και οι παράγοντες έρχονται και φεύγουν.
Και ο περισσότερος κόσμος του ΠΑΟΚ το ξέρει αυτό.

Απλά υπάρχουν ορισμένοι "κολλημένοι" που πιστεύουν ότι ο τσαμπουκάς και η τρέλα
είναι αυτά που θα κάνουν τον ΠΑΟΚ μεγάλη ομάδα.

Αν δεν σταματήσουν αυτά τα φαινόμενα, κι αν δεν οργανωθεί το ποδοσφαιρικό τμήμα,
ώστε να ξέρει οκαθένας τον ρόλο του και να σέβεται την φανέλα που φοράει,
μεγάλη ομάδα δεν γινόμαστε. Ελπίζω να βάλει τάξη ο Σαββίδης.

Artemius
19-11-12, 13:03
Eπίσης η κριτική του Κουμαλό από το olapaok.gr..


το olapaok το εχουμε *μπιπ* εμεις οι ιδιοι οι ΠΑΟΚτσηδες εδω και πολυ καιρο...

στα του αγωνα τωρα.

μετριος εως κακος Δωνης, και ακομα χειροτεροι οι παικτες.
τον Δωνη τον κατηγορω γτ δεν εκανε τις αλλαγες που επρεπε και οτι δεν εσφιξε το συστημα.

αλλα δεν με φταιει ο Δωνης για την τοση κακη εμφανιση πολλων παικτων.δεν μπορω να κατηγορησω τον κοουτς οταν βλεπω αδιαφορια απο τους παικτες,οταν βλεπω να ανασταινουν τον Σειταριδη και τον καθε τελειωμενο,που εκανε κουρσα ο καθε πικραμενος και δεν εκοβε κανεις. εδω ο Κουμαλο,επαιξε καλα για τα μετρα του,ελεος...

Χακομπο,προστιμο χθες.

την επομενη Κυριακη κρινονται ολοι,παικτες και κοουτς. δεν ξερω,δεν με ενδιαφερει,αυτο το ματς θα το παρουν,τελος!θελω να δω παθος,να δω τρεξιματα,αλληλοκαλυψεις,συμμετοχικοτητα. ειδαλλως θα τους θυμησουμε τι βαρος εχει η φανελα που φορανε.

Σαββιδη,με φαινεται οτι καποιοι δεν εχουν καταλαβει που παιζουν,εξου και δεν σεβονται ουτε κοσμο ουτε τα λεφτα που παιρνουν. παρε κεφαλια. και τον Γεναρη θελω παικτες,οχι λιμα.

xabikos
21-11-12, 01:08
Έχω την εντύπωση πως αποτελούν πλειοψηφία, ενώ είναι η νοοτροπία "φταίνε πάντα όλοι οι άλλοι εκτός από τους παίκτες οι οποίοι είναι ήρωες και οι καλύτεροι στον κόσμο" είναι χαρακτηριστική των Παοκτζίδων.

Τώρα εσύ πως έχεις βγάλει αυτό το συμπέρασμα και το υποστηρίζεις εμένα μου φαίνεται πολύ περίεργο. Από κάποια σχόλια σε μια σελίδα στο facebook γενικεύεις και τους βάζεις όλους στο ίδιο καζάνι. Εμένα δεν μου ακούγεται και πολύ σωστό. Τι θα έλεγες αν έκανα το ίδιο και υποστήριζα ότι όλοι οι φίλαθλοι του Παναθηναϊκού είναι χαμηλής νοημοσύνης και γουστάρουν να τσαμπουκάδες;

leros2004
21-11-12, 01:11
Ένα ματσάκι έμεινε για τον υπηρεσιακό προπονητή, με ήττα ελπίζω/εύχομαι, να πάει σπίτι του....

senkradvii
21-11-12, 01:17
Τώρα εσύ πως έχεις βγάλει αυτό το συμπέρασμα και το υποστηρίζεις εμένα μου φαίνεται πολύ περίεργο. Από κάποια σχόλια σε μια σελίδα στο facebook γενικεύεις και τους βάζεις όλους στο ίδιο καζάνι. Εμένα δεν μου ακούγεται και πολύ σωστό. Τι θα έλεγες αν έκανα το ίδιο και υποστήριζα ότι όλοι οι φίλαθλοι του Παναθηναϊκού είναι χαμηλής νοημοσύνης και γουστάρουν να τσαμπουκάδες;

Έζησα 6 χρόνια στην Θεσσαλονίκη και έχω μιλήσει με αρκετούς φιλάθλους του Παοκ συν τους φίλους που έχω και οι περισσότεροι λένε τα ίδια. Από τα προσωπικά μου βιώματα εκεί καταλήγω δυστυχώς.

Επίσης. Για να ακριβολογούμε. Δεν έβαλα όλους τους φιλάθλους του Παοκ στο ίδιο καζάνι. Είπα ξεκάθαρα ότι μιλάω για την πλειοψηφία. Δεν γενίκευσα τίποτα.

biggeo65
21-11-12, 01:23
το olapaok το εχουμε *μπιπ* εμεις οι ιδιοι οι ΠΑΟΚτσηδες εδω και πολυ καιρο...

στα του αγωνα τωρα.

μετριος εως κακος Δωνης, και ακομα χειροτεροι οι παικτες.
τον Δωνη τον κατηγορω γτ δεν εκανε τις αλλαγες που επρεπε και οτι δεν εσφιξε το συστημα.

αλλα δεν με φταιει ο Δωνης για την τοση κακη εμφανιση πολλων παικτων.δεν μπορω να κατηγορησω τον κοουτς οταν βλεπω αδιαφορια απο τους παικτες,οταν βλεπω να ανασταινουν τον Σειταριδη και τον καθε τελειωμενο,που εκανε κουρσα ο καθε πικραμενος και δεν εκοβε κανεις. εδω ο Κουμαλο,επαιξε καλα για τα μετρα του,ελεος...

Χακομπο,προστιμο χθες.

την επομενη Κυριακη κρινονται ολοι,παικτες και κοουτς. δεν ξερω,δεν με ενδιαφερει,αυτο το ματς θα το παρουν,τελος!θελω να δω παθος,να δω τρεξιματα,αλληλοκαλυψεις,συμμετοχικοτητα. ειδαλλως θα τους θυμησουμε τι βαρος εχει η φανελα που φορανε.

Σαββιδη,με φαινεται οτι καποιοι δεν εχουν καταλαβει που παιζουν,εξου και δεν σεβονται ουτε κοσμο ουτε τα λεφτα που παιρνουν. παρε κεφαλια. και τον Γεναρη θελω παικτες,οχι λιμα.

Εσύ εκθείαζες τον Δώνη,



ο Δωνης ειναι κοουτς,με την πληρη εννοια της λεξης,σε αντιθεση με τον Δερμιτζακη και τον καθε Δερμιτζακη,χωρις βεβαια να σημαινει οτι ειναι ο μαματος κοουτς. ωστοσο μας κανει.

και μου την είπες μάλιστα ,όταν έγραψα "Εμεις έχουμε Δώνη, αυτοί έχουνε Ρότσα (Υπερ τους).
Αποδείχτηκε ότι είχα δίκιο

για ακομα 1 φορα μειωνεις τον κοουτς....μα καλα ειναι δυνατον να λες οτι ειναι υπερ για μια ομαδα να εχει εναν κοουτς που εχει χρονια και χρονια να κοουτσαρει επαγγελματικη ομαδα?

Τώρα κατηγορείς τον Δώνη, λέγωντας ότι ήταν κακός. Αποφάσισε τελικά είναι καλός ή κακός σαν προπονητής ο Δώνης;

Artemius
21-11-12, 01:26
Ένα ματσάκι έμεινε για τον υπηρεσιακό προπονητή, με ήττα ελπίζω/εύχομαι, να πάει σπίτι του....


συγγνωμη,αλλα οποιον ευχεται να χασει η ομαδα για να παρει ποδι ο κοουτς δεν τον θεωρω ΠΑΟΚτση. ή έστω υγειά σκεπτόμενο.

οι αντιληψεις αυτες ανηκουν στο παρελθον.

ακομα και οι προπατορες δημιουργοι αυτης της αντιληψης,τοτε εκεινοι που διωξανε Παντελακη και αργοτερα Βουλινο,μετανιωσαν για την σταση τους και ζητησαν συγγνωμη εστω και μετα θανατον των προαναφερθεντων πρωην Προεδρων.



Έζησα 6 χρόνια στην Θεσσαλονίκη και έχω μιλήσει με αρκετούς φιλάθλους του Παοκ συν τους φίλους που έχω και οι περισσότεροι λένε τα ίδια. Από τα προσωπικά μου βιώματα εκεί καταλήγω δυστυχώς.

Επίσης. Για να ακριβολογούμε. Δεν έβαλα όλους τους φιλάθλους του Παοκ στο ίδιο καζάνι. Είπα ξεκάθαρα ότι μιλάω για την πλειοψηφία. Δεν γενίκευσα τίποτα.


ε ενταξει αναλογα που συχναζες,και σε ποια φαση θα τον πετυχεις τον ΠΑΟΚτση. και να ξερεις οτι ενα απο τα λιγα κοινα γνωρισματα που εχουμε ολοι οι ΠΑΟΚτσηδες αναμεσα μας,ειναι η στραβοστομια μας οταν μιλαμε για μπαλα με τον "αλλοθρησκο" φίλο μας xD

εγω εχω φιλο καρδιακο και γειτονα απο το νηπιαγωγειο (!) και ειναι σκουλικι του ελεους :p , ε οταν μιλαμε για μπαλα αστο να παει.... xD

xabikos
21-11-12, 01:28
Έζησα 6 χρόνια στην Θεσσαλονίκη και έχω μιλήσει με αρκετούς φιλάθλους του Παοκ συν τους φίλους που έχω και οι περισσότεροι λένε τα ίδια. Από τα προσωπικά μου βιώματα εκεί καταλήγω δυστυχώς.

Επίσης. Για να ακριβολογούμε. Δεν έβαλα όλους τους φιλάθλους του Παοκ στο ίδιο καζάνι. Είπα ξεκάθαρα ότι μιλάω για την πλειοψηφία. Δεν γενίκευσα τίποτα.

Ωραία και εγώ μπορώ να σου επιβεβαιώσω πως σίγουρα δεν είμαστε οι πλειοψηφία αυτοί που γουστάρουμε τους τσαμπουκάδες του Χακόμπο ή του Γκαρσία παλιότερα. Θέλουμε να πηγαίνουμε στο γήπεδο και να χαιρόμαστε για την ομάδα μας και οι παίχτες να τιμούν πάνω από όλα την ομάδα και με την συμπεριφορά τους. Και αν εσύ έκανες παρέα μόνο με άτομα που πήγαιναν κατά κύριο λόγο στην 4 και αμφιβάλλω αν πλήρωναν εισιτήριο τότε κατέληξες σε λάθος συμπεράσματα. Εκτός από αυτούς τους οποίους δεν τους γουστάρω καθόλου υπάρχουν άλλοι 20000 άνθρωποι που βρίσκονται στο γήπεδο και δεν τους γουστάρουν ούτε τσαμπουκάδες ούτε τραμπουκισμούς.
Δικαίωμα σου είναι βέβαια να πιστεύεις ότι θέλεις αλλά δες λίγο και την άλλη πλευρά.

leros2004
21-11-12, 01:29
συγγνωμη,αλλα οποιον ευχεται να χασει η ομαδα για να παρει ποδι ο κοουτς δεν τον θεωρω ΠΑΟΚτση. ή έστω υγειά σκεπτόμενο.

οι αντιληψεις αυτες ανηκουν στο παρελθον.

ακομα και οι προπατορες δημιουργοι αυτης της αντιληψης,τοτε εκεινοι που διωξανε Παντελακη και αργοτερα Βουλινο,μετανιωσαν για την σταση τους και ζητησαν συγγνωμη εστω και μετα θανατον των προαναφερθεντων πρωην Προεδρων.





ε ενταξει αναλογα που συχναζες,και σε ποια φαση θα τον πετυχεις τον ΠΑΟΚτση. και να ξερεις οτι ενα απο τα λιγα κοινα γνωρισματα που εχουμε ολοι οι ΠΑΟΚτσηδες αναμεσα μας,ειναι η στραβοστομια μας οταν μιλαμε για μπαλα με τον "αλλοθρησκο" φίλο μας xD

εγω εχω φιλο καρδιακο και γειτονα απο το νηπιαγωγειο (!) και ειναι σκουλικι του ελεους :p , ε οταν μιλαμε για μπαλα αστο να παει.... xD

Δεν το διατύπωσα σωστά ..... δεν ελπίζω σε ήττα, ελπίζω να πάρει πόδι αν χάσουμε ;)

biggeo65
21-11-12, 01:32
Έζησα 6 χρόνια στην Θεσσαλονίκη και έχω μιλήσει με αρκετούς φιλάθλους του Παοκ συν τους φίλους που έχω και οι περισσότεροι λένε τα ίδια. Από τα προσωπικά μου βιώματα εκεί καταλήγω δυστυχώς.

Επίσης. Για να ακριβολογούμε. Δεν έβαλα όλους τους φιλάθλους του Παοκ στο ίδιο καζάνι. Είπα ξεκάθαρα ότι μιλάω για την πλειοψηφία. Δεν γενίκευσα τίποτα.

Και πάλι κάνεις λάθος. Έζησες Θεσσαλονίκη έξι χρόνια, μίλησες με 5-10 χιλιάδες άτομα;
Και νομίζεις αυτή είναι η πλειοψηφία; Το ξαναγράφω, αυτό είναι το ποσοτό των οπαδών,
που πρέπει να μην ξαναπατήσει στην Τούμπα, ώστε τα υπόλοιπα εκατομύρια φίλοι κιαι φίλαθλοι της ομάδας,
να μπορέσουν να δουν τον ΠΑΟΚ να κάνει ομάδα και να βγάζει νέα ταλέντα.

Αλλά όσο δεν κλείνουν οι σύνδεσμοι, και δεν απομονώνονται αυτοί οι κακοί οπαδοί,
από όλες τις ομάδες,όχι μόνο τον ΠΑΟΚ, θα έχουν προβλήματα.

Επιτέλους να γίνει κι εδώ ότι έγινε στην Αγγλία. Αλλά μάλλον κάποιοι δεν το θέλουν.
Αλλοιώς θα το κάνανε.

xabikos
21-11-12, 01:43
Αλλά όσο δεν κλείνουν οι σύνδεσμοι, και δεν απομονώνονται αυτοί οι κακοί οπαδοί,
από όλες τις ομάδες,όχι μόνο τον ΠΑΟΚ, θα έχουν προβλήματα.

Επιτέλους να γίνει κι εδώ ότι έγινε στην Αγγλία. Αλλά μάλλον κάποιοι δεν το θέλουν.
Αλλοιώς θα το κάνανε.

Το πόσο πολύ συμφωνώ μαζί σου δεν λέγεται! Αν είχαμε μια στοιχειώδη σοβαρή πολιτεία θα έβγαζε εκτός νόμου όλους τους συνδέσμους όλων των ομάδων χωρίς δεύτερη σκέψη. Αλλά πως; Τόσα χρόνια ήταν δεξαμενές ψήφων!!!!

Artemius
21-11-12, 01:45
Εσύ εκθείαζες τον Δώνη,



και μου την είπες μάλιστα ,όταν έγραψα "Εμεις έχουμε Δώνη, αυτοί έχουνε Ρότσα (Υπερ τους).
Αποδείχτηκε ότι είχα δίκιο


Τώρα κατηγορείς τον Δώνη, λέγωντας ότι ήταν κακός. Αποφάσισε τελικά είναι καλός ή κακός σαν προπονητής ο Δώνης;


δεν υπαρχει ασπρο ή μαυρο σε αυτα τα πραματα.

ειδικα σην θεση του κοουτς του ΠΑΟΚ. το ξερεις καλα οτι ετσι ειναι.

στη πραξη τωρα?
ο Δωνης ειναι καλος για αυτο το ροστερ.
αλλα καλος οταν τον αφηνεις να παιξει αυτο το ροστερ οπως πρεπει .
οχι οπως τον αναγκαζουμε εμεις οι ταγαροβλαχοι στραβοστομηδες με τους ΑΡΔ και τα θελω μας και με τις φαντασιες μας να κατεβαζει την ομαδα.
βρεθηκαμε στην 2η θεση με λιγη τυχη και με πολλη προσοχη, αλλα διχως κρισιμα ντερμπυ, και ξαφνικα νομιζουμε οτι το 1600αρι Fiesta εγινε BMW M3.

και εχεις και τον Σαββιδη να ταζει λαγους με πετραχειλια,και αρχιζει και την βλεπει "καπως" ο κοσμος. ενω ακομα Γεναρη δεν φτασαμε.

δεν θελει διωξιμο ο Δωνης. εμεις φοβαμαι θελουμε εγκεφαλο. επειδη ριξαμε μερικες μπαζολες,ξαφνικα νομιζουμε οτι θα πεφτουν ολες στα ποδια μας.


αιντε να διωξουμε λοιπον τον Δωνη. επειδη εκανε το εγκλημα να γινει "ο σακος του μποξ" και να εχει τον μακακα τον μπαοκτση το φυτο τον μπερδεμενο τον στραβοστομη να λεει "διαλυσε τους ρε! βαλτους 5 γκολ ρε! ρε κερδα τον Ολυμπιακο ρε γτ αυτους τους γραφουμε στα φρυδια μας τα 2 ρε! ρε 4-4-2 ΠΑΟΚΑΡΑ ρε !"
να τον διωξουμε επειδη εκανε το εγκλημα να σε αποδειξει οτι με αυτο το ροστερ δεν εισαι για 4-4-2,εισαι για να κανεις την παπια και να γεμιζεις το κεντρο και να παιζεις κατοχη και αντεπιθεση. για να πηγαινεις εκτος εδρας στην Αθηνα και να κλεβεις το παιχνιδι.


θες να ακουσεις τωρα το ωραιο? ακου το.

την Κυριακη,ο Δωνης εξ αντικειμενου θα τα παιξει ολα για ολα. και θα χασει. και θα χασει και η ομαδα. ο Δωνης θα φυγει,αλλα οι ταγαροβλαχοι συνοπαδοι μας δυστυχως θα μεινουν.
υπαρχει το λιγοτερο πιθανο σεναριο να κατεβασει ηρεμα την ομαδα,χωρις 4-4-2 και τετοιες φιφες. να το παιξει ολα για ολα αλλα απο την αναποδη. εγω ετσι βλεπω να παιρνει η ομαδα μου το τριποντο.

και ενα τελευταιο. ετσι και φαει ποδι ο Δωνης ποιος θα ρθει? ο Αγγελος? μαλιστα. θα πεθανουν τα κατσικια παρδαλα και μη σε ολη την χωρα απο τα γελια. πανε οι φουκαραδες οι κτηνοτροφοι.

τον εκτιμω τον Αγγελο. αλλα ειναι στο παρελθον. το ποδοσφαιρο εχει αλλαξει. ειδικα στον σημερινο ΠΑΟΚ με τοσους ξενους,με ροστερ αργο,με μεγαλες ηλικιες,που χρειαζεται προσοχη στην διαχειριση του 90λεπτου... ΑΓΓΕΛΟΣ = ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ.

biggeo65
21-11-12, 01:56
Θα με ξανακάνεις να αναφερθώ στον Δώνη, και δεν θέλω.

Όπως θέλει αυτός δεν παίζει; Αν κάθεται κι ακούει τον κάθε μακάκο οπαδό,
να πάει σπίτι του και να αφήσει τους οπαδούς να κοουτσάρουν την ομάδα.

Δώνης (στο ματς με τον Πανιώνιο):"Μόνο αν παίζαμε ανοιχτα και μπροστά μπορούσαμε να κερδίσουμε κι αυτό κάναμε.
Οι πάικτες πίεσαν τον αντίπαλο ψηλά είχαν τις κατάλληλες επιστροφές"

Δώνης στο ματς με τον Παναθηναϊκό:
Είχαμε κακές επιστροφές στο ανέβασμα με συνέπεια να παίζουμε στο ανοιχτό γήπεδο.
Το ματς είχε γρήγορο ρυθμό και αυτό δεν μας σύμφερε εμάς...
...Θα πρέπει να ανεβάσουμε τη ποιότητά μας...
΄Τελικά είμαστε για να παίζουμε ψηλά τον αντίπαλο κι έχουμε καλές επιστροφές,
ή έχουμε κακές επιστροφές. και το γρήγορο παιχνίδι δεν μας συμφέρει;

Ή μας δουλεύει (μια έτσι μια αλλοιώς) ή δεν ξέρει από μπάλα.
Ή όποτε του βγεί κάτι είναι αυτός προπονηταράς, κι όταν κάτι πάει στραβά
οι παίκτες δεν έχουν την ποιότητα που πρέπει.

Πόσα θέλει για να μας τρελλάνει;

senkradvii
21-11-12, 02:18
Παιδιά δεν ήθελα να θίξω κανέναν και ειλικρινά χαίρομαι που με διαψεύδετε. Απλά δυστυχώς οι εμπειρίες μου εκεί με οδήγησαν. Πλέον θα αρχίσω να πιστεύω πως δεν είναι έτσι βασιζόμενος κυρίως από τους φιλάθλους με τους οποίους μιλάω εδώ μέσα. :oneup:

yiapap
21-11-12, 13:05
Παιδιά δεν ήθελα να θίξω κανέναν και ειλικρινά χαίρομαι που με διαψεύδετε. Απλά δυστυχώς οι εμπειρίες μου εκεί με οδήγησαν. Πλέον θα αρχίσω να πιστεύω πως δεν είναι έτσι βασιζόμενος κυρίως από τους φιλάθλους με τους οποίους μιλάω εδώ μέσα. :oneup:Εγώ πάντως τους γουστάρω τους τσαμπουκάδες. Ειδικά εκείνο το γύφτικο του Γκαρσία στον Ντιόγκο δεν θα το ξεχάσω!
112241

nnn
21-11-12, 23:31
Εγώ πάντως τους γουστάρω τους τσαμπουκάδες. Ειδικά εκείνο το γύφτικο του Γκαρσία στον Ντιόγκο δεν θα το ξεχάσω!
112241

Σε σοβαρό παίκτη παλτό ήθελα να πω το έκανε :rofl:

leros2004
25-11-12, 23:07
Πολύ ησυχία ... μας πήρε ο ύπνος απο τη μπαλάρα σήμερα ?

biggeo65
25-11-12, 23:18
Πολύ ησυχία ... μας πήρε ο ύπνος απο τη μπαλάρα σήμερα ?

Γιατί ωραία δεν παίξαμε; Είχαμε και δυο ευκαιρίες. Η μια έγινε γκολ.:p
Αν δεν φύγει ο Δώνης δεν μπορούμε παραπάνω.

Από ατομικές ενέργειες παικτών δεν κάνεις ομάδα.
Πράγμα που με τον Δώνη λίγο δύσκολο να το δούμε.

yiapap
26-11-12, 12:53
Ούτε μια κόκκινη... Ούτε καν κίτρινη...
Τι στο διάολο... Φιλικό παίζαμε;

Eastwood
26-11-12, 12:58
Ναι, ο Δώνης φταίει που ο Λίνο και ο Έττο αμαρκάριστοι έκαναν σέντρες στο πουθενά! Και εγώ ατομικές ενέργειες δε θυμάμαι από χθες, όσο και αν προσπαθώ.

Δεν έχω όρεξη να ακούω προπονητολογία στη μέση της σαιζόν. Αυτό που θέλω να βλέπω είναι τον κάθε παίκτη να μπορεί να παλεύει για την ομάδα μέσα στο παιχνίδι και μερικοί παίκτες μας ίσως να προσπαθούν αλλά δεν είναι πλέον σε κατάσταση να το κάνουν αυτό.

leros2004
26-11-12, 13:57
Ναι, ο Δώνης φταίει που ο Λίνο και ο Έττο αμαρκάριστοι έκαναν σέντρες στο πουθενά! Και εγώ ατομικές ενέργειες δε θυμάμαι από χθες, όσο και αν προσπαθώ.

Δεν έχω όρεξη να ακούω προπονητολογία στη μέση της σαιζόν. Αυτό που θέλω να βλέπω είναι τον κάθε παίκτη να μπορεί να παλεύει για την ομάδα μέσα στο παιχνίδι και μερικοί παίκτες μας ίσως να προσπαθούν αλλά δεν είναι πλέον σε κατάσταση να το κάνουν αυτό.

Θεμα προπονησης ειναι αυτο..... Φτανουμε Χριστουγεννα και ακομα δεν εχω καταλαβει τι σγστημα παιζουμε..... Τουλαχθστον μεχρι περυσι ειχαμε μια σωστη λειτουργια απο τη μεση και πισω.. Εχθες ο γαυρος εκανε πλακα. Αν δεν επαιζε υπεροπτικα ακομα γκολ θα εβαζε...

Αποστολή από το GT-I9000 με τη χρήση Forum Runner

Artemius
26-11-12, 18:34
ρε δε πα να λετε μερικοι συνΠΑΟΚτσηδες μου για τον Δωνη,"σας αγαπαω αλλα δεν παντρευομαι" που λεει και ο Παπακωνσταντινου (που τον θυμηθηκα τωρα αυτον...)

εγω βλεπω τα παιδακια,χερι-χερι με τα ΚΑΠΗ να παιζουν μπαλα στον ΠΑΟΚ. και απο κοντα και οι αδιαφοροι (βλεπε Λαζαρ). αυτο εγω βλεπω.
βλεπω εναν φουκαρα Λινο που τον ταλαιπωρουνε και ταλαιπωρει,να ιδρωνει και να παλευει να παρει τα ποδια του και να τον κανουνε γιο-γιο. να προσπαθει να βγαλει σεντρα,αλλα ανασα δε μπορει να παρει,οι σφυγμοι στο 180 ξερω γω,τα ποδια πονανε κομματια να πουμε,και το ιστορικο τραυματισμων βεβαρημενο. κινδυνευει σε καθε τετοιο ματς να σταματησει οριστικα το ποδοσφαιρο.
τετοιος παικτης τι δουλεια εχει στον ΠΑΟΚ, ΟΕΟ ? καμια κυριοι. αλλα ο ΠΑΟΚ σχεδιαστηκε φετος με πλανο διχως Σαββιδη,διχως λεφτα,διχως μαντηλι να κλαψουμε καλα-καλα. ολο το ξεχνατε αυτο. ε λοιπον,εγω κοουτς που αναγκαζεται να θεωρει βασικο τετοιον παικτη,σε τετοιο ματς,δεν μπορω να τον σταυρωσω. ειδικα αν δεν εχει κανει εγκληματα στο συστημα.

βλεπω εναν Ετο...αλλου για αλλου. ω ρε Παναγια βοηθα. παει να κανει σεντρα,στο απεναντι κορνερ την στελνει. αναθεμα ρε,μια φορα ρε κε**τα δε μπορεις να την στειλεις μεσα στην περιοχη? μας εσκασε σε λεω ! απ τα ρουχα μου με βγαλε!

βλεπω εναν αξονα,ποιοτης βραστα και αστα. ουτε με αιτηση κυριε και χαρτοσημο δεν θα δειτε οργανωμενα πραματα με καθετες μπαλιες . ουτε για πλακα.

και απο χαφ? αει καλα...

σε αυτο το ματς ειδα ακομα και τον "πεσε μηλο να σε φαω" Κλαους,να κουτσογυριζει πισω να παιρνει μπαλα,κανα μαρκαρισματακι κτλ κτλ. τουλαχιστον εκανε αυτο που επρεπε να κανει και ειναι το ψωμοτυρι καθε περιοχατου που θελει να λεγεται ποδοσφαιριστης. να χωθει στην μιση φαση να το παστελωσει. περιττο να πω γκρεμιστηκε το μαγαζι που το βλεπα,και μετα ολοι μαζι ενα "ουφφφφ"....σαν να ακους ατμομηχανη ενα πραμα.

το λοιπον κυριοι. η ομαδα θελει παικτες. οι παππουδες και ο κανενας δεν προκειται να παιξουν καλυτερα ακομα και τον μεγαλο Φεργκι να ειχες. θελω παικτες Σαββιδηηηη.... βαλε το χερι στη τσεπα τον Γεναρη και φερε με 4 καλους παικτες να τσουλησει η ομαδα.

αν το κανει αυτο και η ομαδα δεν παιζει καλα μεχρι το καλοκαιρι,εκει να πω ο Δωνης ειναι για δρομο.

biggeo65
26-11-12, 19:03
Αυτό που έγραψα παραπάνω. Θέμα προπονητή είναι. Τ αβλέπουμε εμείς που είμαστε άσχετοι με την μπάλα,
ο Δώνης στην προπόνηση δεν τα βλέπει. Ότι ο


ο Λίνο και ο Έττο αμαρκάριστοι έκαναν σέντρες στο πουθενά


βλεπω εναν Ετο...αλλου για αλλου. ω ρε Παναγια βοηθα. παει να κανει σεντρα,στο απεναντι κορνερ την στελνει
βλεπω εναν αξονα,ποιοτης βραστα και αστα. ουτε με αιτηση κυριε και χαρτοσημο δεν θα δειτε οργανωμενα πραματα με καθετες μπαλιες

Αυτά δεν τα βλέπει ο Δώνης στην προπόνηση; Τα βκλέπουμε εμείς οι άσχετοι, ο Δώνης τι κάνει;
Ή είναι προπονητής και κάνει την δουλειά του, ή απλώνει τραχανά στον πάγκο.

Και από την άλλη τον ακούς να δηλώνει ότι (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/paok/dwnhs-mas-eleipe-h-aytopepoithhsh.2025886.html)

"ειναι ευχαριστημένος που δεν έχασε το ματς...και
Υπάρχουν κομμάτια στο πρώτο ημίχρονο που λειτουργήσαμε καλά,
μας έλειπε όμως η αυτοπεποίθηση.

Αν την αυτοπεπίθηση και την αγωνιστική τακτική δεν τα μεταδίδει ο προπονητής στους παίκτες,
τότε ας αφήσουν εμένα να κοουτσάρω την ομάδα μέσω Skype. :p
Δεν χρειάζεται να είμαι στο γήπεδο.

yiapap
26-11-12, 19:15
τότε ας αφήσουν εμένα να κοουτσάρω την ομάδα μέσω Skype. :pΕγώ πάντως στο Football Manager 2013 πήρα πρωτάθλημα :p

biggeo65
26-11-12, 19:42
Εγώ πάντως στο Football Manager 2013 πήρα πρωτάθλημα :p

:lol: :lol: Γι' αυτό ανέφερα το Skype. Όλοι σε μια οθόνη μπροστά να ακούνε αναλύσεις. :lol:
Αν νομίζουν ότι αυτός είναι ο ρόλος του προπονητή.

Αλλά δεν είναι άσχημη ιδέα να κάνουμε δώρο στον Δώνητο Footbal Manager 2013.
Μπορεί να μάθει να κοουτσάρει καλύτερα :p

Seitman
26-11-12, 20:22
Εγώ πάντως στο Football Manager 2013 πήρα πρωτάθλημα :p

Δώσε στον Δώνη "χαρτάκι" τις μεταγραφές που έκανες :lol:

biggeo65
26-11-12, 20:25
Δώσε στον Δώνη "χαρτάκι" τις μεταγραφές που έκανες :lol:

Γιατί; Για να τον κάνειο προπονητή; :lol: Ας γίνει μόνος του αν μπορεί . :lol:

leros2004
03-12-12, 00:02
Κυνηγάμε κάποιο ρεκόρ με τις κόκκινες φέτος ?

biggeo65
03-12-12, 00:10
Με 20 κόκκινες μέχρι την Πρωτοχρονιά ,νέος προπονητής δώρο. :p
Αυτά να τα βλέπει ο Δώνης και η διοίκηση

Seitman
05-12-12, 10:31
Δε μαστουρμπέϊσιον γκόουζ κλάουντ εκεί στην ΠΑΕ.
Θέλουν να πάρουν τον Κατσουράνη και λένε ότι οι συζητήσεις έχουν προχωρήσει πολύ και είναι σε καλό δρόμο. :evil:
Την κάτσαμε την βάρκα.

biggeo65
05-12-12, 12:46
Δε μαστουρμπέϊσιον γκόουζ κλάουντ εκεί στην ΠΑΕ.
Θέλουν να πάρουν τον Κατσουράνη και λένε ότι οι συζητήσεις έχουν προχωρήσει πολύ και είναι σε καλό δρόμο. :evil:
Την κάτσαμε την βάρκα.

O Κατσουράνης ο έφηβος ποιανού την θέση θα πάρει; Του Γκαρσία;
Αλλά χρειάζεται ο Κατσουράνης για να φτιάξει το κλίμα στα αποδυτήρια :p
Πόσες αποχωρήσεις θα έχουμε εξαιτίας του;

Έγώ ελπίζω να φέρει ο Αγιος Βασίλης έναν προπονητή δώρο στην ομάδα,
μπας και δεν προχωρήσει του Κατσουράνη.

Πάντως ξέρει να διαλέγει ο Δώνης δεν λέω
Κουμάλο, Κατσουράνη..."Ψωνίζει από σβέρκο" :p

Seitman
05-12-12, 13:31
Τον ήπιαμε.
Τζάμπα πράμα. €530Κ για ενάμιση χρόνο.

Και τα παπαγαλάκια προσπαθούν να μας πείσουν ότι είναι η καλύτερη κίνηση, η μεταγραφή αυτή. :bless:

biggeo65
05-12-12, 13:40
Τον ήπιαμε.
Τζάμπα πράμα. €530Κ για ενάμιση χρόνο.

Και τα παπαγαλάκια προσπαθούν να μας πείσουν ότι είναι η καλύτερη κίνηση, η μεταγραφή αυτή. :bless:

Στην Εθνική έγινες αιτία να σταματήσει ο Γκέκας,
και Σεϊταρίδης, Αμανατίδης Καραγκούνης έτοιμοι ήταν να φύγουν.
Στον Παναθημαϊκό τον κατηγορούν για το άσχημο κλίμα στα αποδυτήρια και τον διώχνουν.
Κι εμείς τον παίρνουμε. Τέλεια. Ξέρει να "ψωνίζει" ο Δώνης. :lol:

Τσάμπα πράμα. Ούτε €30Κ τον μήνα δεν παίρνει.:p

senkradvii
05-12-12, 14:19
Περιμένω πως και πως πρωτοσέλιδο που να λέει:

"Φαρ Ουεστ στην Τούμπα!
Μόνο πιστόλια δεν βγήκαν μεταξύ Γκαρσία και Κατσούρ στην χθεσινή προπόνηση!
Aφορμή η χτένα που χάθηκε στα αποδυτήρια..
Σε ρόλο πυροσβέστη ο Δώνης ο οποίος δήλωσε πως χαίρεται να βλέπει παθιασμένους τους παίκτες του!"

:lol:

biggeo65
05-12-12, 14:22
Μα γι'αυτό τον πήρε. Μέχρι τώρα έλεγε ότι "μας λείπει η ποοιότητα"
τώρα θα αποκτήσουμε "ποιότητα" "Αγριας Δύσης" :p

yiapap
05-12-12, 15:21
Κάρτες βγαίνουν στα αποδυτήρια; Αν ναι θα ξεκινάμε παιχνίδι με 8-9 παίκτες max! :p

Rebel Scum
05-12-12, 16:02
Καλοφόρετος :p

biggeo65
05-12-12, 16:02
Κάρτες βγαίνουν στα αποδυτήρια; Αν ναι θα ξεκινάμε παιχνίδι με 8-9 παίκτες max! :p

Γιατί να μην βγαίνουν; Εδώ βγαίνουν στην προθέρμανση. :p
Ο Μπαλάφας ήταν αν θυμάμα καλά;

Seitman
05-12-12, 19:01
Καλοφόρετος :p

Πάνω που άρχισαν να σφίγγουν τα κρύα. :lol:

leros2004
05-12-12, 22:21
Τέλεια επιλογή ... προτείνω να χτυπήσουμε και τον Διόγο απο τον Ολυμπιακό ... με ένα μόνο παλτό δεν ζεσταίνεται ολόκληρη Τούμπα .... Θα κάνουμε οικονομία και στο πετρέλαιο ...

senkradvii
06-12-12, 00:27
Τέλεια επιλογή ... προτείνω να χτυπήσουμε και τον Διόγο απο τον Ολυμπιακό ... με ένα μόνο παλτό δεν ζεσταίνεται ολόκληρη Τούμπα .... Θα κάνουμε οικονομία και στο πετρέλαιο ...

:rofl: :respekt:

Seitman
06-12-12, 08:25
Ρε φίλε δε λέει να πάρουμε τον Φιόγκο. Σάκο του μποξ θα τον κάνει ο Πάμπλο :rofl:

yiapap
06-12-12, 12:48
Ρε φίλε δε λέει να πάρουμε τον Φιόγκο. Σάκο του μποξ θα τον κάνει ο Πάμπλο :rofl:+1 τραυματισμός, +1 κόκκινη από τα αποδυτήρια :lol:

biggeo65
06-12-12, 22:30
+1 τραυματισμός, +1 κόκκινη από τα αποδυτήρια :lol:

Mπορεί να μην παίξει ο Πάμπλο λόγω κόκκινης, αλλά θα δουλέψει για την ομάδα:p
Θα φοβάται ο άλλος να πάει στις προπονήσεις, και θα έχει ηρεμία η ομάδα.

Απορώ πάντως με τις εφημερίδες της Θεσσαλονίοκης, που βλέπουν την μεταγραφή
σαν την καλύτερη για τον ΠΑΟΚ ,κάτι σαν τον ερχομό αυτού που θα βάλει τάξη στην άμυνα.

Seitman
07-12-12, 07:37
Εγώ δεν απορώ. Τα γνωστά παπαγαλάκια έπιασαν δουλειά. Εδώ γνωστός "στοιχηματζής" βγήκε και είπε ότι οι φίλαθλοι δεν έχουν καμία δουλειά στο να σχολιάζουν τις μεταγραφές που κάνει η διοίκηση. "Ξέρουν τι κάνουν και τα έχουν μελετήσει όλα". :rofl:

Γι' αυτό θα μας φάει η μιζέρια εδώ πάνου.

senkradvii
07-12-12, 12:25
Mα εδώ διάβαζα "Κατσουράνης ο απαραίτητος!" :lol:

biggeo65
07-12-12, 15:49
Mα εδώ διάβαζα "Κατσουράνης ο απαραίτητος!" :lol:

Εσύ να διαβάζεις για την ομάδα σου. :p Μπήκες εδώ να σχολιάσεις κιόλας :rtfm:
Γίναμε όλοι προπονητές. :p
Εμείς ρε, έχουμε Δώνη προπονηταρά :rofl:, αυτός ξέρει ποιοί είναι απαραίτητοι.
Κι ο Κατσουράνης είναι α-πα-ραί-τη-τος. :rofl: Κατάλαβες ;

Εξάλλου το είπε και "στοιχηματζής". Δεν έχουν καμια δουλειά οι φίλαθλοι να σχολιάζουν. :rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.