PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 [190] 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

johnson
20-05-14, 21:07
Μπόλονι και πάλι Μπόλονι για μένα.

Artemius
20-05-14, 21:30
Τα 4 γράμματα στα οποία αναφέρεσαι είναι "Θ Ε Ο Σ";
Είναι δυνατόν νέοι άνθρωποι ΠΑΟΚτσήδες που θέλουν να δουν την ομάδα μας ισχυρή να λένε "Ο Άγγελος είναι καλός";
Καλός ναι. Για καμιά Καλαμαριά, καναν Ηρακλή... άντε και για τον Άρη (για φέτος μόνο... του χρόνου βλέπουμε).


Ήθελα να το γράψω κι εγώ το παραπάνω, αλλά έχω βαρεθεί να λέω τα ίδια.

Αν το βλέπεις σαν οπαδός, καλός είναι ο Αναστασιάδης.
Θα μπούμε θα παίξουμε, με τσαμπουκά, και αν θέλει ο Θεός θα κερδίσουμε.

Έτσι όμως δεν κάνεις ούτε υγιεί ομάδα με γερές βάσεις,
ούτε ομάδα με Ευρωπαϊκές προδιαγραφές και βλέψεις.

Ισχυρή ομάδα που να έχει προοπτική, με Αναστασιάδη δεν κάνεις

δεν μπορω να καταλαβω γιατι βγάζετε τέτοιο κομπλεξ. ειλικρινά όμως. :hmm:




Μπόλονι και πάλι Μπόλονι για μένα.

ο κ. Μπολονι αφενός αν δεν απατώμαι εργάζεται σε άλλη ομάδα,

αφετέρου δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναδεχόταν να αναλάβει τον ΠΑΟΚ.

leros2004
20-05-14, 22:24
Μακράν ο καλύτερος Έλληνας προπονητής .... Δεν με χάλασε καθόλου, είναι ''τίμιος'' προπονητής ....

Φυσικά ο καλύτερος που έχει ερθει απο τα τελευταία ''φρούτα'' είναι ο Μπόλονι, για Σαντος μόνο και μόνο ότι είδα Βιερίνια παίρνει άφεση αμαρτιών για ολα τα υπόλοιπα

johnson
20-05-14, 22:38
ο κ. Μπολονι αφενός αν δεν απατώμαι εργάζεται σε άλλη ομάδα,

αφετέρου δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναδεχόταν να αναλάβει τον ΠΑΟΚ.

ναι οκ απλά από τους άλλους ήταν πολύ ανώτερος. Με Αναστασιάδη πραγματικά που πάτε.

Artemius
20-05-14, 22:56
ναι οκ απλά από τους άλλους ήταν πολύ ανώτερος. Με Αναστασιάδη πραγματικά που πάτε.

οντως ηταν ανωτερος. για μενα,και ας με πειτε τρελο,ανωτερος και απο τον Στεφενς ακομα.

γτ ο Μπολονι ειναι απο τους κοουτς,που ξερουν να στηνουν ομαδα,να την κοουτσαρουν στο 90λεπτο,και το πιο σημαντικο να αναδεικνυουν ταλεντα.

Με Αναστασιαδη το ειπαμε. "Back to the -good- basics" παμε. Δοκιμασμενες λυσεις με θετικο προσημο εκ του αποτελεσματος.

Αυτο που ΔΕΝ με αρεσει ειναι οτι για ακομη 1 φορα, ειναι οτι βρισκουμε αφορμη να μην ειμαστε ενωμενοι. Ειδικα οταν δεν συντρεχει λογος. Γιατι κατ'εμε δεν συντρεχει λογος.

Ποτε θα καταλαβουμε στον ΠΑΟΚ,θελω να δω, οτι πρεπει να κανουμε και υπομονη και να ειμαστε ενωμενοι ειτε μας αρεσει κατι ειτε οχι. Εδω καναμε με τον Σαντος και με τον Ζαγορακη.

Στο κατω-κατω οι ιδιοι λεμε -και ετσι ειναι!- οτι ειμαστε μεγαλη ομαδα, και φωναζουμε οτι εχουμε αναξιοποιητα "κεφαλαια".

Ο Αναστασιαδης δεν ειναι Η προπονηταρα. Αλλα ειναι ο καταλληλοτερος. Και εδω να πω κατι. Καλα τα μεταξωτα βρακια,και μενα μ'αρεσουν. Αλλα ειναι ακριβα και ειναι για επιδεξιους κωλους. Και ο δικος μας κωλος ειναι λιγο "ουγκ".

Zus
21-05-14, 00:48
Ενωμένοι θα είστε αν έρθουν τα αποτελέσματα όπως... πρέπει :p

biggeo65
21-05-14, 09:06
δεν μπορω να καταλαβω γιατι βγάζετε τέτοιο κομπλεξ. ειλικρινά όμως. :hmm:

Αυτό κατάλαβες εσύ; Ότι βγάζουμε κόμπλεςξ; Σταμάτα να το βλέπεις οπαδικά.
- Το ότι ο Αναστασιάδης έχει κολήσει σε συστήματα και πρακτικές δεκαετίας 1980,
- ότι από σύγχρονο Ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο ελάχιστα γνωρίζει
- ότι δύσκολα να προωθήσει νεαρούς στην πρώτη ομάδα,
- ότι έχει τα κολλήματα του με παίκτες, παίζουν δεν παίζουν καλά,
αυτά δεν σου λένε απολύτως τίποτα; Το έγραψα και παραπάνω:
Αν το βλέπεις σαν οπαδός, καλός είναι ο Αναστασιάδης.

Αλλά η ομάδα δεν θέλει π-ροπονητή για μια χρονιά κι ότι βγεί.
Αν θέλεις να κάνεις ομάδα παίρνεις έναν προπονητή έμπειρο,
με ευρωπαϊκή παιδεία, του δίνεις την ομάδα για 5 με 8 χρόνια,
και τον κρίνεις συνολικά στο τέλος. Ακριβώς ότι κάνουν στην Ευρώπη.

Να ξαναθυμίσω πάλι το παράδειγμα Βενγκέρ στην Άρσεναλ,
Μπενίτεθ στην Λίβερπουλ, κλπ. Αλλά ξέχασα, εδώ είναι Σουπερ Λίγκα.
Τι δουλειά έχουμε εμείς με τα κατώτερα πρωταθλήματα.

yiapap
21-05-14, 11:26
δεν μπορω να καταλαβω γιατι βγάζετε τέτοιο κομπλεξ. ειλικρινά όμως. :hmm:Επειδή 2 φορές κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό από τον ΠΑΟΚ. Στο χαμένο πέναλτι του Δαμανάκη με τη Μπάγερν και σε μια δήλωση της προπονητάρας σου μετά από ένα άθλιο παιχνίδι ότι δεν κερδίσαμε επειδή "δεν ήθελε ο θεός". Και δεν εννοούσε τον θεό της μπάλας. Ούτε κάποιον αντίπαλο παικταρά. Εννοούσε τον τριαδικό θεό. Τον Γιαχβέ. Τον αντίπαλο του εξαποδώ.

Άλλωστε μετά το λες κι εσύ:
Ο Αναστασιαδης δεν ειναι Η προπονηταρα. Αλλα ειναι ο καταλληλοτερος. Και εδω να πω κατι. Καλα τα μεταξωτα βρακια,και μενα μ'αρεσουν. Αλλα ειναι ακριβα και ειναι για επιδεξιους κωλους. Και ο δικος μας κωλος ειναι λιγο "ουγκ".
Αυτό είπα κι εγώ, λίγο πιο έντονα. Δεν είναι προπονητής για το επίπεδο της ομάδας που θα ήθελε να έχει ο ΠΑΟΚ. Κι παρά το ότι δεν είναι, επειδή ο κώλος μας είναι ουγκ και όχι επιδέξιος η λύση είναι... να τον πάρουμε και να συνεχίσουμε να είμαστε *ουγκ*;
Ε, τότε ρε συ βάλε τον Πάμπλο προπονητή, βάλε και 2-3 δειράδες να βαράνε κλωτσομπουνίδια και να κλαδευουν οποροφόρους αντιπάλους να γουστάρουμε να'ουμ...
Αλλά να μη μιλάμε για ποδόσφαιρο και να μην γκρινιάζουμε για... "την κατάντια του" αφού δεχόμαστε ότι η ομάδα μας είναι "ουγκ" και ο Αναστασιάδης "ο πιο καταλληλοτερότερος προπονητής"!!!

Artemius
21-05-14, 12:33
Αμα δεν μας αρεσουν καποια πραματα στην ομαδα,τοτε να φωναζουμε για να λυθουνε αυτα τα πραματα. Λεω γω τωρα.

Το να μας φταιει ο Αναστασιαδης,και ο καθε προπονητης,ειναι μεν επομενο και ευκολο,αλλα δεν οδηγει και πουθενα.

Και το να βγαζουμε κομπλεξ,γτ συγγνωμη αυτο κανετε,δεν βοηθαει. Βγαζετε τσαντιλα για παλιες ιστοριες.

Οσο γι'αυτο που λες geo για πλανα 5ετιας κτλ., ωραια ειναι, και μενα μ'αρεσουν (ποιος τυφλος δεν θελει το φως του).
Αλλα την τελευταια φορα που καναμε κατι παρομοιο, αφενος δεν βγαλαμε κανεναν παικτη απο ακαδημια (γτ οι ξενοι κοουτς,οι περισσοτεροι,οτι δε ξερουν,δε το εμπιστευονται,και ας ηταν εγκλιματισμενος ο Σαντος), αφετερου το αποτελεσμα ηταν ωραιες αναμνησεις,αλλα κανενας τιτλος. Και ριξαμε και ποσο χρημα,ολοι μαζι οι οπαδοι και φιλαθλοι απο την ιδια μας την τσεπη.

Μια χαρα θα προωθησει νεους στην 1η ομαδα ο Αναστασιαδης. Ξεχνας με φαινεται οτι μιλαμε για τον Αγγελο και μιλαμε για τον ΠΑΟΚ.

Αυτα για συγχρονο ευρωπαικο ποδοσφαιρο,αναφεροντας παρακατω στο ποστ σου Αρσεναλ κτλ,τα ακουω ψιλοβερεσε να σε πω την αληθεια,γτ το λες εχοντας στο νου σου ομαδες που ειναι εκτος των κυβικων μας και της πραγματικοτητας.

Τα ειδα-με, αυτα τα ωραια στη χρονια που περασε. Εκτος και αν ξαφνικα ο Στεφενς δεν ειναι "εμπειρος",δεν ξερει απο "συγχρονο ευρωπαικο ποδοσφαιρο", δεν εχει "κουλτουρα", δεν ειναι "σαλονατος και τζεντλεμαν" κτλ.

Αλλα βλεπεις το ποδοσφαιρο δεν ειναι μια πατεντα,τυφλοσουρτης. Οσο εχεις ενα συγκροτημενο συστημα, και 1-2 παραλλαγες, και καταφερεις να το μπολιασεις στην ομαδα που κοουτσαρεις,και ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα του πρωταθληματος που βρισκεσαι.....παιζεις μπαλα.
Οτι δηλαδη δεν καταφερε ο Χουμπ.

Επιλεκτικη μνημη εχετε κυριοι,και ελλειψη κοινης λογικης. Θυμαστε τις αρχαιες ιστοριες και ξεχνατε το χθες.

Εγω μια φορα εχω αρχισει να κουραζομαι. Και πρεπει να δειξω και κατι απτο, να φτιαχτουν και νεα ΠΑΟΚτσακια. Θελω κατι που να ξερω οτι δουλευει, και ο Αναστασιαδης εχει θετικο προσημο για μενα. Στο κατω-κατω? Ε με τον Αγγελο παιζει να σηκωσω και κανα Κυπελλο. Μπορει και ξερει.

Οσο για αυτο που λες φιλε μου yiapap, "Ε, τότε ρε συ βάλε τον Πάμπλο προπονητή, βάλε και 2-3 δειράδες να βαράνε κλωτσομπουνίδια και να κλαδευουν οποροφόρους αντιπάλους να γουστάρουμε να'ουμ... " , τωρα ποιος ειναι ο οπαδος και ο εμπαθης "να ουμ",εγω ή εσύ?
Ο Γκαρσια ειναι χρησιμος,εχει γνωριμιες,ειναι Ν.Αμερικανος. Αμα δεν το καταλαβαινετε ή δεν σας αρεσει, θεμα σας. Εμενα παντως με φαινεται απειρως καλυτερη λυση να στειλω τον Γκαρσια με βοηθους αυτους που θα υποδειξει ο Αγγελος και θα ορισει ο Ιβαν,να βρει παικτες,απο το να στειλω την αχρηστη γλαστρα μαζι με τον Γ.Χ. και τα φιλαρακια τους.

alfagamma
21-05-14, 16:05
Δεν θα ασχοληθώ άλλο με το θέμα, γιατί από την μια υπάρχουν οι κάθε λογής ανύπαρκτοι οπαδοί ομάδων που, κάποιοι δεν ασχολούνται άλλο με την σουπερλιγκα (λες και μπορούν αλλά δεν θέλουν) από την άλλοι, οπαδοί ομάδων που χάρη στο τεράστιο Στεφενς σήμερα μπορούν και πανηγυρίζουν, αλλά και απλά οπαδοί που τον Μουρινιο να έφερναν στον ΠΑΟΚ θα βρίσκαν να κάνουν καζούρα... φυσικά όλα αυτά θα τα προσπερνούσα χωρίς πρόβλημα αν στους παραπάνω δεν είχαμε και "οπαδούς" του ΠΑΟΚ που μιλάνε για ... πισωγύρισμα και ότι με αυτήν την κίνηση κάνουν κακό στην ομάδα, την ίδια στιγμή που αυτοί σε κάθε στραβή, θα κάνουν ντου και θα δώσουν δικαίωμα να τιμωρηθεί ο ΠΑΟΚ.
κάποιοι νομίζετε ότι έχετε το αλάθητο.... θα το δεχτώ, πληρώστε λοιπόν και κάντε κουμάντο, άντε γιατί σας βαρεθήκαμε.

είστε οι ίδιοι που κατακρίνετε τον Σαλπι, οι ίδιοι που σας ενοχλούσαν τα τατουάζ του Κλαους οι ίδιοι που κάθε παίχτης αναγνωριζόταν μόνο αφού έφευγε (ομαλά) από την ομάδα για κάποια άλλη, ενώ όσο ήταν στον ΠΑΟΚ τον βρίζατε.

ε λοιπόν μαντέψτε, κάποιος αποφάσισε να σας γράψει (και καλά κάνει) εκεί που δεν πιάνει μελάνι, αρκετό κακό κάνατε με την αδικαιολόγητη μουρμουρά σας. είναι καιρός να λουφαξετε και να μην ξαναμιλήσετε παρά μόνο αν έχετε να πείτε κάτι εποικοδομητικό για την ομάδα.
δεν σας αρέσουν κάποια πράγματα? δικαίωμά σας... αλλά ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ να ανακατεύεται τα πάντα.


είναι το τελευταίο μου μνμ για το θέμα Αναστασιαδη... ξέρω οτι θα βρείτε πολλά να γράψετε αλλά θέλω πριν τα γράψετε αυτά που θα βρείτε να ψάξετε την δικιά σας στάση και το πόσο βοήθησε ή έβλαψε την ομάδα που "αγαπάτε".

όσο για τους άλλους... καλό είναι κάτω από το σχόλιο σας να γράφετε ποια ... γειτονιά υποστηρίζετε για να ξέρουμε αν θα πρέπει να σας πάρουμε στα σοβαρά.


ΥΓ. είμαι 50 χρόνων, αυτά που είδα και έμαθα για τι το σημαίνει ΠΑΟΚ και αυτά που βλέπω τα τελευταία χρόνια, ξέρετε πόσο απέχουν?
μάλλον τελικά χρειάζεται ένα πισωγύρισμα για να γίνουμε αυτό που θέλουμε και πρέπει.

yiapap
21-05-14, 16:15
Κράξιμο στους συνοπαδούς και συμφορουμίτες κι επί της ουσίας 0 εκτός της επίκλησης της ηλικίας.
Έχεις άποψη για το ποιοι είμαστε, ποιές είναι συνολικά οι απόψεις μας.
Μπερδευεις τα γκαγκάνια που κάνουν επεισόδια, με αυτούς που δεν θέλανε τον Σαλπιγγίδη με αυτούς που τον κράξανε όταν έφυγε, με αυτούς που τον κράζουν σήμερα, με αυτούς που θεωρούν τον Αναστασιάδη γραφικό και όχι επαγγελματία προπονητή. Κοινώς βάζεις όλους αυτούς με τους οποίους διαφωνείς σε ένα καζάνι ενώ είναι ΠΑΣΙΦΑΝΕΣ ότι πρόκειται για τελείως διαφορετικές ομάδες.

Επίσης εντολές για το ποιος θα λουφάξει και ποιος θα ποστάρει θα μπορείς να δίνεις όταν γίνεις μέλος της ΣΟ. Έως τότε... :x

biggeo65
22-05-14, 00:17
ΥΓ. είμαι 50 χρόνων, αυτά που είδα και έμαθα για τι το σημαίνει ΠΑΟΚ και αυτά που βλέπω τα τελευταία χρόνια, ξέρετε πόσο απέχουν?
μάλλον τελικά χρειάζεται ένα πισωγύρισμα για να γίνουμε αυτό που θέλουμε και πρέπει.

Κι εγώ είμαι 47 χρονών, και είδα κι έμαθα του τι σημαίνει ΠΑΟΚ.
Aυτό όμως δεν σημαίνει απολύτως τίποτα.

Κι όπως έγραψε ο yiapap αν θέλουμε να είμαστε ουγκ, καλός είναι ο Αναστασιάδης.
Αν θέλεις να κάνεις ομάδα δεν κάνει ο Αναστασιάδης.

Ένας είχε το όραμα για το πως χτίζεται μια μεγάλη ομάδα, ο αείμνηστος Παντελάκης.
Ο πρώτος που κράτησε προπονητή ξένο για μια πενταετία, έφτιαξε ομάδα,
και είχαμε δυο κύπελα κι ένα πρωτάθλημα εκείνη την περίοδο.

Με το να αλλάζεις κάθε χρόνο προπονητή ,ομάδα δεν κάνεις.
Και μην νομίζεις ο Αναστασιάδης θα μείνει περισσότερο από μια χρονιά.
Αλλά και να μείνει ,λόγω των γνωστών "κολλημάτων" του, πάλι ομάδα δεν κάνεις.

Όσο για τις απόψεις του καθενός και για το αν θα λουφάξουμε ή όχι,
δες την απάντηση του yiapap παραπάνω.

Artemius
22-05-14, 10:43
Δεν θα ασχοληθώ άλλο με το θέμα, γιατί από την μια υπάρχουν οι κάθε λογής ανύπαρκτοι οπαδοί ομάδων που, κάποιοι δεν ασχολούνται άλλο με την σουπερλιγκα (λες και μπορούν αλλά δεν θέλουν) από την άλλοι, οπαδοί ομάδων που χάρη στο τεράστιο Στεφενς σήμερα μπορούν και πανηγυρίζουν, αλλά και απλά οπαδοί που τον Μουρινιο να έφερναν στον ΠΑΟΚ θα βρίσκαν να κάνουν καζούρα... φυσικά όλα αυτά θα τα προσπερνούσα χωρίς πρόβλημα αν στους παραπάνω δεν είχαμε και "οπαδούς" του ΠΑΟΚ που μιλάνε για ... πισωγύρισμα και ότι με αυτήν την κίνηση κάνουν κακό στην ομάδα, την ίδια στιγμή που αυτοί σε κάθε στραβή, θα κάνουν ντου και θα δώσουν δικαίωμα να τιμωρηθεί ο ΠΑΟΚ.
κάποιοι νομίζετε ότι έχετε το αλάθητο.... θα το δεχτώ, πληρώστε λοιπόν και κάντε κουμάντο, άντε γιατί σας βαρεθήκαμε.

είστε οι ίδιοι που κατακρίνετε τον Σαλπι, οι ίδιοι που σας ενοχλούσαν τα τατουάζ του Κλαους οι ίδιοι που κάθε παίχτης αναγνωριζόταν μόνο αφού έφευγε (ομαλά) από την ομάδα για κάποια άλλη, ενώ όσο ήταν στον ΠΑΟΚ τον βρίζατε.

ε λοιπόν μαντέψτε, κάποιος αποφάσισε να σας γράψει (και καλά κάνει) εκεί που δεν πιάνει μελάνι, αρκετό κακό κάνατε με την αδικαιολόγητη μουρμουρά σας. είναι καιρός να λουφαξετε και να μην ξαναμιλήσετε παρά μόνο αν έχετε να πείτε κάτι εποικοδομητικό για την ομάδα.
δεν σας αρέσουν κάποια πράγματα? δικαίωμά σας... αλλά ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ να ανακατεύεται τα πάντα.


είναι το τελευταίο μου μνμ για το θέμα Αναστασιαδη... ξέρω οτι θα βρείτε πολλά να γράψετε αλλά θέλω πριν τα γράψετε αυτά που θα βρείτε να ψάξετε την δικιά σας στάση και το πόσο βοήθησε ή έβλαψε την ομάδα που "αγαπάτε".

όσο για τους άλλους... καλό είναι κάτω από το σχόλιο σας να γράφετε ποια ... γειτονιά υποστηρίζετε για να ξέρουμε αν θα πρέπει να σας πάρουμε στα σοβαρά.


ΥΓ. είμαι 50 χρόνων, αυτά που είδα και έμαθα για τι το σημαίνει ΠΑΟΚ και αυτά που βλέπω τα τελευταία χρόνια, ξέρετε πόσο απέχουν?
μάλλον τελικά χρειάζεται ένα πισωγύρισμα για να γίνουμε αυτό που θέλουμε και πρέπει.


τα εχεις βαλει ολα σε ενα ντορβα,και κοπανας αβερτα.

ολοι αυτοι ανηκουν,ανηκουμε, σε διαφορετικες κατηγοριες.

επιπλεον, εγω μεγαλωσα,εμαθα,και με τα μαθανε, οτι στον ΠΑΟΚ δεν χωραει ομερτα. η διαφορα μας και η υγεια μας (οπως και το προβλημα μας συχνα,δεν αντιλεγω), ειναι οτι σε 20.000 ΠΑΟΚτσηδες,θα βρεις ισαμε 20.000+1 διαφορετικες γνωμες και οπτικες για την ομαδα και για ενα θεμα.
και ολοι εχουν δικαιωμα να λενε αυτο που πιστευουν,αρκει το σκεπτικο τους να ειναι η αγαπη προς την ομαδα και να τεκμηριωνουν την αποψη τους,και ολοι εχουν υποχρεωση να ακουνε τον συνοπαδο συνΠΑΟΚτση τους.
αυτο ακριβως δηλαδη που το εχουμε σχεδον απωλεσει.

αν ειμασταν λαος με "κεντρικη γραμμη","ομερτα","κατσε κατω και μη μιλας", θα ειχαμε γινει σαν τα σκουλικια. καποιες φορες το κοντεψαμε,αλλα ευτυχως δεν εγινε.

απλα το προβλημα στον λαο μας ειναι οτι δεν μπορουμε "να συμφωνησουμε οτι διαφωνουμε",και να πορευτουμε ενωμενοι,να εχουμε πιστη και οπου μας βγαλει (βεβαια υπαρχουν και εξαιρεσεις στον κανονα,σε καποιες καταστασεις).

αυτο το ειχε καταλαβει ο ντεμεκ Ρεβολουσιον,γι'αυτο και ειχε πει "οποιος γουσταρει,ας ερχεται".

ο Ιβαν ποτε θα το καταλαβει? οεο? αυτο περιμενω να δω. γτ πρεπει να αντιληφθει ο Σαββιδης,οτι ΔΕΝ μπορεις να εχεις ικανοποιημενους ολους τους ΠΑΟΚτσηδες ταυτοχρονα. πιο ευκολα θα δεις να σηκωνεται ο ηλιος πισω απο τον Ευοσμο.
και να το καταλαβει,και να το κανει πραξη.

Πιστευω λοιπον οτι εχει αρχισει να το αντιλαμβανεται. Αλλα επειδη ειμαστε και λιγο χοντροκεφαλοι σαν λαος,καλα θα κανει και να το πει με λογια και οχι μονο πραξεις.



Κι εγώ είμαι 47 χρονών, και είδα κι έμαθα του τι σημαίνει ΠΑΟΚ.
Aυτό όμως δεν σημαίνει απολύτως τίποτα.

Κι όπως έγραψε ο yiapap αν θέλουμε να είμαστε ουγκ, καλός είναι ο Αναστασιάδης.
Αν θέλεις να κάνεις ομάδα δεν κάνει ο Αναστασιάδης.

Ένας είχε το όραμα για το πως χτίζεται μια μεγάλη ομάδα, ο αείμνηστος Παντελάκης.
Ο πρώτος που κράτησε προπονητή ξένο για μια πενταετία, έφτιαξε ομάδα,
και είχαμε δυο κύπελα κι ένα πρωτάθλημα εκείνη την περίοδο.

Με το να αλλάζεις κάθε χρόνο προπονητή ,ομάδα δεν κάνεις.
Και μην νομίζεις ο Αναστασιάδης θα μείνει περισσότερο από μια χρονιά.
Αλλά και να μείνει ,λόγω των γνωστών "κολλημάτων" του, πάλι ομάδα δεν κάνεις.

Όσο για τις απόψεις του καθενός και για το αν θα λουφάξουμε ή όχι,
δες την απάντηση του yiapap παραπάνω.


geo εγω παλι πιστευω οτι μπορει να κανει ομαδα ο Αναστασιαδης. για την ακριβεια,μπορει να "τους κανει ομαδα" και οχι σκορποχωρι,χωρις ταυτοτητα,χωρις συγκεκριμενο τροπο παιχνιδιου.

Τωρα για Παντελακη που αναφερεις geo...

εμενα λετε οπαδο και ρομαντικο και "πως γινεται νεοι ΠΑΟΚτσηδες να τους αρεσει ο Αγγελος", αλλα πατε και αναφερετε καταστασεις και πραγματικοτητες του '70 και του '80. :p

α, for the record, ο αειμνηστος μεγιστος Σαννον δεν ειχε καθισει 5ετια. καμια 4 χρονια ηταν στον παγκο αν δεν κανω λαθος,και με τον Σαννον πηραμε τα κυπελλα,και το πρωταθλημα με τον μεγαλο αδικοχαμενο Λοραντ.

αυτο ομως που δεν αλλαξε απο τοτε,ειναι η αναγκαιοτητα πραγματων οπως η πειθαρχια και το να εχεις να παιζεις ενα σαφες τροπο παιχνιδιου. και να ξερεις να κυνηγας στοχους,και οχι να κλωτσας την καρδαρα με το γαλα.

yiapap
22-05-14, 12:20
geo εγω παλι πιστευω οτι μπορει να κανει ομαδα ο Αναστασιαδης. για την ακριβεια,μπορει να "τους κανει ομαδα" και οχι σκορποχωρι,χωρις ταυτοτητα,χωρις συγκεκριμενο τροπο παιχνιδιου.Προσευχομαι στο Θεό, στην Παναγία, στο Χριστό, στον Άη Δημήτρη και στους Άγιους Πάντες να έχεις εσύ δίκιο κι εγώ με τον biggeo άδικο! :bless:

biggeo65
22-05-14, 15:31
Τωρα για Παντελακη που αναφερεις geo...

εμενα λετε οπαδο και ρομαντικο και "πως γινεται νεοι ΠΑΟΚτσηδες να τους αρεσει ο Αγγελος", αλλα πατε και αναφερετε καταστασεις και πραγματικοτητες του '70 και του '80. :p

α, for the record, ο αειμνηστος μεγιστος Σαννον δεν ειχε καθισει 5ετια. καμια 4 χρονια ηταν στον παγκο αν δεν κανω λαθος,και με τον Σαννον πηραμε τα κυπελλα,και το πρωταθλημα με τον μεγαλο αδικοχαμενο Λοραντ.

αυτο ομως που δεν αλλαξε απο τοτε,ειναι η αναγκαιοτητα πραγματων οπως η πειθαρχια και το να εχεις να παιζεις ενα σαφες τροπο παιχνιδιου. και να ξερεις να κυνηγας στοχους,και οχι να κλωτσας την καρδαρα με το γαλα.

4.5 χρόνια έκατσε ο Shannon, και την αμέσως επόμενη χρονιά (1975-76) πήραμε πρωτάθλημα.
Με τον Λοραντ στον πάγκο, αλλά με ομάδα Shannon στο γήπεδο.
Δεν είχε προλάβει να αλλάξει και πολλά ο Lorand εκείνη την περίοδο.

Και δεν είναι ούτε οπαδικό ούτε ρομαντικό αυτό που ανέφερα.
Το ανέφερα για να δείξω πόσο μπροστά ήταν από την εποχή του.
Εφάρμοσε αυτό που εφαρμοζαν κι εφαρμοζουν οι Άγγλοι, κι έκανε ομάδα.

Με το να αλλάζεις προπονητή κάθε χρόνο δεν κάνεις ομάδα.

yiapap
22-05-14, 16:10
αυτο ομως που δεν αλλαξε απο τοτε,ειναι η αναγκαιοτητα πραγματων οπως η πειθαρχια και το να εχεις να παιζεις ενα σαφες τροπο παιχνιδιου. και να ξερεις να κυνηγας στοχους,και οχι να κλωτσας την καρδαρα με το γαλα.Και θα επιβάλλεις πειθαρχία με εικονίτσες, επίκληση στα θεία και φόρτωμα στο θεό της όποιας αποτυχίας; Ο σαφής τρόπος παιχνδιού δεν έχει να κάνει με το ρόστερ της ομάδας; Θα δημιουργήσει ο Άγγελος νέο ρόστερ ή θα προσαρμόσει τις διαστημικές του τακτικές στον σημερινό ΠΑΟΚ; Το πιστεύεις; Όσο για την καρδάρα με το γάλα... Εγώ μια απορία έχω αυτά τα χρόνια: Αφού ξέρουμε ότι υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο ό Χ προπονητής να ΜΗΝ κάτσει... γιατί δεν ανεβάζουμε τα χρήματα που θα παίρνει μειώνοντας την αποζημίωση για μονομερή λύση της συνεργασίας; Είναι δυνατόν να πληρώνουμε αδρά την ΑΠΟΤΥΧΙΑ μιας συνεργασίας;
Μόνο στο δημόσιο και σε κάτι βυσματικές θέσεις προέδρων- δ/ντων υπάρχουν τέτοιοι όροι!

biggeo65
22-05-14, 17:40
Είναι δυνατόν να πληρώνουμε αδρά την ΑΠΟΤΥΧΙΑ μιας συνεργασίας;
Μόνο στο δημόσιο και σε κάτι βυσματικές θέσεις προέδρων- δ/ντων υπάρχουν τέτοιοι όροι!

Είναι δυνατόν αφού το επιτ΄ρεπουν οι εκάστοτε πρόεδροι της ομάδας.
Κι ο ΠΑΟΚ δημόσιο είναι, ή έτσι τον βλέπουν ορισμένοι. (Παράσχος, Δώνης, κλπ.)

Αυτό που γράφεις πρέπει να το δει σοβαρά ο Σαββίδης, αλλοιως θα συνεχίσει να πληρώνει
ολόκληρα συμβόλαια προπωνητών οι οποίοι στο εξάμηνο ή στον χρόνο φεύγουν.

Gordito
23-05-14, 01:37
Είναι δυνατόν αφού το επιτ΄ρεπουν οι εκάστοτε πρόεδροι της ομάδας.
Κι ο ΠΑΟΚ δημόσιο είναι, ή έτσι τον βλέπουν ορισμένοι. (Παράσχος, Δώνης, κλπ.)

Αυτό που γράφεις πρέπει να το δει σοβαρά ο Σαββίδης, αλλοιως θα συνεχίσει να πληρώνει
ολόκληρα συμβόλαια προπωνητών οι οποίοι στο εξάμηνο ή στον χρόνο φεύγουν.

Ο Δωνης ποτε ειδε τον ΠΑΟΚ σαν δημοσιο; Επειδη ζητησε τα λεφτα που επρεπε να παρει;

Ποσους προπονητες πρεπει να αλλαξετε δηλαδη για να καταλαβετε οτι δεν φταινε αυτοι;

Rebel Scum
12-06-14, 15:11
Παρουσίαση Αγγελάρα

http://www.youtube.com/watch?v=gC_4-V9sIHQ

Πέρα από τη γνώμη του καθενός για τις ικανότητες του σαν προπονητής τα όσα είπε είναι πολύ εύστοχα.
Και απευθύνθηκε σε όλους και πολύ σημαντικό στον κόσμο.


Αμαφούλε ρε!!!!!Τι γέλιο έριξα:worthy::lol:

Nozomi
12-06-14, 21:20
Τον τελευταίο καιρό ένα άκυρο βίντεο ενός Αμερικανού σπάει τα views στον Σωλήνα !

http://www.youtube.com/watch?v=y_znjsVU5A8

Ελληνοαμερικάνος, τρελαμένο μΠΑΟΚι βλέπει αφίσα του γαύρου σε ελληνικό εστιατόριο στην Αστόρια και.... τρελαίνεται !

Σε κάποια φάση του βίντεο βγάζει και όπλο !

Δεν γνωρίζω αν έχει πάρει τπτ ουσίες το παληκάρι, αλλά να εξάγουμε και καφρίλα ; ; ;

Ξεράθηκα στο γέλιο.

megahead13
13-06-14, 00:48
"Just another day in Astoria!"

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Artemius
15-06-14, 15:37
Παρουσίαση Αγγελάρα

http://www.youtube.com/watch?v=gC_4-V9sIHQ

Πέρα από τη γνώμη του καθενός για τις ικανότητες του σαν προπονητής τα όσα είπε είναι πολύ εύστοχα.
Και απευθύνθηκε σε όλους και πολύ σημαντικό στον κόσμο.


Αμαφούλε ρε!!!!!Τι γέλιο έριξα:worthy::lol:

"στερνη μου γνωση,να σ'ειχα πρωτα" -> "να τα δινα απ την τσεπη μου θα ηταν καλυτερα,να γλιτωσω" 0χα0χαχ0αχα :lol: :respekt:

στα της ουσιας : σταρατος και ντομπρος οπως παντα Αγγελος,δεν μασαει τα λογια του,δεν χαιδευει αυτια,δεν παιζει τις κουμπαρες,και θα πει οσα πρεπει επι της ουσιας.και κατατι πιο σοφος απο την τελευταια φορα.

κλασσικα γνωστης του τι ειδους ηλεκτρικη καρεκλα ειναι η θεση του προπονητη του ΠΑΟΚ,δεν μπορει να ειναι ολοι ικανοποιημενοι και ειδικα οι δημοσιογραφοι,οποτε πολυ απλα στα φρυδια του,δεν θα κατσει να ασχοληθει με το τι θα πουνε ο ενας και ο αλλος,αυτος θα κοιταξει να κανει την δουλεια του,και οποιος δεν του κανει την δουλεια και ειναι στη δικια του αρμοδιοτητα,τον καθαριζει σαν αυγο.



Τον τελευταίο καιρό ένα άκυρο βίντεο ενός Αμερικανού σπάει τα views στον Σωλήνα !

http://www.youtube.com/watch?v=y_znjsVU5A8

Ελληνοαμερικάνος, τρελαμένο μΠΑΟΚι βλέπει αφίσα του γαύρου σε ελληνικό εστιατόριο στην Αστόρια και.... τρελαίνεται !

Σε κάποια φάση του βίντεο βγάζει και όπλο !

Δεν γνωρίζω αν έχει πάρει τπτ ουσίες το παληκάρι, αλλά να εξάγουμε και καφρίλα ; ; ;

Ξεράθηκα στο γέλιο.


Βαρια Βιομηχανια Τρελων Οπαδων.

Εξαγωγες Τρελας σε ολη την Γη.

Κλασσικοι γαυροι και στην Αμερικη τα ιδια,"παρε την αστυνομια". Ηταν ενας και αυτοι καμια 3-4-5 νοματαιοι.


υ.γ. : δεν βλεπω ομως το παραξενο να υπαρχουν και καποιοι γαυροι στην Αστορια. μπορει μερικοι να θελανε να γυρισουν στην πατρογονικη τους γη...

Zus
15-06-14, 17:53
Κλασσικοι γαυροι και στην Αμερικη τα ιδια,"παρε την αστυνομια". Ηταν ενας και αυτοι καμια 3-4-5 νοματαιοι.



Sorry αλλά εδώ μιλάμε για κατεστραμμένο τύπο, τι ήθελες να κάνουν, να κοκορομαχήσουν?

Κακώς που δεν τον μάζεψε η αστυνομία ;)

Gordito
15-06-14, 20:47
Ωραιος ο Αγγελος, καλα τα ειπε στην συνεντευξη τυπου.

Ειπε μηπως ποτε θα ξεκινησει η προετοιμασια στο Αγιο Ορος;

Artemius
15-06-14, 21:12
Sorry αλλά εδώ μιλάμε για κατεστραμμένο τύπο, τι ήθελες να κάνουν, να κοκορομαχήσουν?

Κακώς που δεν τον μάζεψε η αστυνομία ;)

πλακα κανουμε μπρε :p



Ωραιος ο Αγγελος, καλα τα ειπε στην συνεντευξη τυπου.

Ειπε μηπως ποτε θα ξεκινησει η προετοιμασια στο Αγιο Ορος;


να τελειωσει η Εθνικη και μετα. ηδη εχουν γινει συννενοησεις και εχουν κλειστει τα κελια στη μονη Εσφιγμένου :p

alfagamma
16-06-14, 05:11
Ωραιος ο Αγγελος, καλα τα ειπε στην συνεντευξη τυπου.

Ειπε μηπως ποτε θα ξεκινησει η προετοιμασια στο Αγιο Ορος;


Νομιζω οτι και η γελοιοτητα εχει ορια... πραγματικα πιστευω οτι εγραψες λαθος ηλικια....

Gordito
16-06-14, 10:54
Ετσι το θελει ο Θεος και η Παναγία.

Φανερός Πράκτωρ
16-06-14, 22:13
καλά υπάρχει άνθρωπος που βλέπει αυτό το "παλικάρι" (Αναστασιάδη) να μιλάει για 45 λεπτά; :p
Εγώ ούτε 2 δεν κατάφερα.

Nozomi
17-06-14, 22:09
Βαρια Βιομηχανια Τρελων Οπαδων.

Εξαγωγες Τρελας σε ολη την Γη.

Κλασσικοι γαυροι και στην Αμερικη τα ιδια,"παρε την αστυνομια". Ηταν ενας και αυτοι καμια 3-4-5 νοματαιοι.


υ.γ. : δεν βλεπω ομως το παραξενο να υπαρχουν και καποιοι γαυροι στην Αστορια. μπορει μερικοι να θελανε να γυρισουν στην πατρογονικη τους γη...
Αν κατάλαβα καλά, ο εστιάτορας είχε μια αφίσα του Θρύλου, αυτός είπε τα δικά του "όμορφα", ο εστιάτορας ακούγεται στο βίντεο να λέει "θα σας γ@μήσουμε ρε" (αστεία-σοβαρά λέγεται συχνά μεταξύ των οπαδών στην Ελλάδα) , και αυτός σεληνιάζεται με τον τρόπο που βλέπουμε, ενώ (αν προσέξατε) βγάζει το όπλο απ' το πορτ παγκάζ και το περνάει στην ζώνη του...

Νταξ, έπρεπε να τον μαζέψει η Αστυνομία, όσο και να μην μας αρέσει το "θα έρθουν απ' το 114" (απ΄ότι είδα είναι το Αστυνομικό Τμήμα που καλύπτει την Αστόρια)

raspoutiv
02-10-14, 14:17
το χουμε το εύκολο 2πλό σήμερα;
αν είχαμε το παιχνίδι στο Καραϊσκάκη το ΣΚ θα το βλεπα για Χ αλλά τώρα 2πλο με τα μπούνια

τυχερός ο Μίτσελ που δεν κατεβαίνει ο θρησκόληπτος αυτή τη βδομάδα κάτω να του ριχνε 3. εδώ έφαγαν 2 απ τη Μάλμε που δεν έχει και Κλάους

Artemius
02-10-14, 15:07
το χουμε το εύκολο 2πλό σήμερα;
αν είχαμε το παιχνίδι στο Καραϊσκάκη το ΣΚ θα το βλεπα για Χ αλλά τώρα 2πλο με τα μπούνια

τυχερός ο Μίτσελ που δεν κατεβαίνει ο θρησκόληπτος αυτή τη βδομάδα κάτω να του ριχνε 3. εδώ έφαγαν 2 απ τη Μάλμε που δεν έχει και Κλάους

ευκολο? τιποτα δεν ειναι ευκολο,αν δεν παιξεις μπαλα,a.k.a. αν δεν πιασεις τον αντιπαλο απο το λαιμο απο το 1ο λεπτο.

ΑΚΡΙΒΩΣ δηλαδη αυτο που κανει και προσπαθει να περασει στην ομαδα ο Αγγελος,και ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο που δεν εγινε με την Καλαμαρια (αν και κατι με λεει οτι ο Αγγελος εκανε κρας τεστ,να δει τι θα βγει,και στο φιναλε μονο σε καλο θα μας βγει εκεινο το στραπατσο).

ειδικα τους μικροτερους -θεωρητικα- αντιπαλους ετσι πρεπει να τους εχεις, πατ-κιουτ απο το 1ο να μην παρουν ανασα και προβαδισμα με 2 γκολ αν εισαι και λιγο τυχερος στο 45.

για τον θρηνο δεν το συζηταμε,πελαγοδρομει. δεν ξερω αν "θα του ριχνε 3" ή τι αποτέλεσμα θα πάρουμε στο τηγάνι,αλλά έτσι όπως είναι ο θρήνος,ενα Χ το φέρνεις και με κόντρα διαιτησία.

και κατι ακόμα. η ομάδα έχει ένα απο τα πιο εύκολα προγράμματα αγώνων των τελευταίων ετών,και μπορεί μεν ακόμα να μην έχουμε βρει καμιά σοβαρή-δύσκολη ομάδα ή έστω δύσκολες συνθήκες,αλλά αυτό ο Άγγελος και η ομάδα το έχουν αξιοποιήσει τα μέγιστα,κάνοντας στην ουσία... δυνατά επίσημα "φιλικά",πετυχαίνοντας καλό ρυθμό και συνεργασία μέσα στο χορτάρι,τσαλαπατώντας οτι βρεθεί μπροστά μας,ανεβάζοντας φόρμα και ψυχολογία.

raspoutiv
02-10-14, 23:15
η ψυχολογία ήταν καλή αλλά και το στραπάτσο στραπάτσο
μάλλον επικεντρωνόμαστε στο πρωτάθλημα. τα ευρωπαϊκά παιχνίδια φέτος δεν τα παίρνει και πολύ στα σοβαρά η ομάδα μου φαίνεται. μετά το 70 ανέβηκαν λίγο πάνω αλλά τι δουλειά έχει ο Κλάους εκτός περιοχής;
ειδικα τους μικροτερους -θεωρητικα- αντιπαλους ετσι πρεπει να τους εχεις, πατ-κιουτ απο το 1ο να μην παρουν ανασα και προβαδισμα με 2 γκολ αν εισαι και λιγο τυχερος στο 45.
είπαμε να τον βαφτίσουμε ηγέτη και πάει να μου κάνει το 10άρι τώρα; κάτσε στο πέναλτι ρε και παστέλωνε κι ας τα αρχηγιλίκια. έχανε τη μπάλα για πλάκα μπροστά και κατέβαινε η Γκινγκαμπ μετά σφαίρα. δεν ξέραν ποιον να πρωτοπιάσουνε ο Βίτορ με τον Κάτσε.

raspoutiv
01-11-14, 04:19
επειδή γύρισα μπριζωμένος απ έξω με κάτι ερυθρόλευκα γκαβά ανθρωπάκια, δεν ξέρω αν δικαιούνται και επίδομα, για ρίχτε μια ματιά στις διαιτητικές συνθέσεις της αγωνιστικής (http://www.gazzetta.gr/football/article/665908/eimaste-pleon-ypopsiasmenoi)
προ του εγκλήματος τους ξεβρακώνει ο Κόλκας. κι όσο και να τους κράζει και να το τρενάρουν, όταν έχουν ζόρια δεν κρατάνε ούτε τα προσχήματα. φέραμε τον αργόμισθο το Σκωτσέζο, οπαδό της Rangers μάλλον, να επικυρώνει τις καλές διαιτησίες.

Artemius
01-11-14, 16:58
επειδή γύρισα μπριζωμένος απ έξω με κάτι ερυθρόλευκα γκαβά ανθρωπάκια, δεν ξέρω αν δικαιούνται και επίδομα, για ρίχτε μια ματιά στις διαιτητικές συνθέσεις της αγωνιστικής (http://www.gazzetta.gr/football/article/665908/eimaste-pleon-ypopsiasmenoi)
προ του εγκλήματος τους ξεβρακώνει ο Κόλκας. κι όσο και να τους κράζει και να το τρενάρουν, όταν έχουν ζόρια δεν κρατάνε ούτε τα προσχήματα. φέραμε τον αργόμισθο το Σκωτσέζο, οπαδό της Rangers μάλλον, να επικυρώνει τις καλές διαιτησίες.

Ναι μεν,αλλα.

Ας τα πάρουμε ένα-ένα.


Ο καφροπαδός : Η συντριπτική πλειοψηφεία των γαύρων πάντα τέτοιοι ήταν,δεν καταλαβαίνω τι σε εκπλήσσει.
Η καφρο-ομάδα : Ο γαύρος,δεν έχει τα άντερα και τις αντοχές για καλή μπάλα,ή έστω αποτελεσματική και στις 3 διοργανώσεις,νέτα-σκέτα.
Οπότε τα δίνει όλα,ότι μπορεί,στην Ευρώπη,λόγω χρημάτων/πρεστίζ και επειδή εκεί δεν έχει ΕΠΟ/ΚΕΔ και φιλίες,και "εντός των τειχών" αφού "δεν φτάνουν οι μηχανές για να τραβήξει το καράβι",αναλαμβάνουν τα "ρυμουλκά".
Ο δημοσιοκάφρος :Ο Κόλκας,είναι γνωστό σε όλους μας τους ΠΑΟΚτσήδες τι εστί. Πολύ απλά είναι ένας από τους δικούς μας "στρατευμένους" a.k.a. "πένες της -εκάστοτε- διοίκησης". Δεν λέω, κάθε ομάδα έχει ανάγκη από δαύτους,αλλά αυτό δε σημαίνει οτι,οτι γράφουν,πώς το γραφουν,και πότε, δεν είναι κατευθυνόμενο και ελεγχόμενο.
Με άλλα λόγια είναι σαν... το τσιγάρο. Το θέλουμε,το χρειαζόμαστε,δεν κόβεται,αλλά αυτό δε σημαίνει οτι είναι καλό για την υγεία μας.

Και για να το επεκτείνω λιγάκι,ναι μεν η μηχανή αλλοίωσης του Πρωταθλήματος μαρσάρει γερά,αλλά αυτό χρησιμοποιείται καθόλου τυχαία ως 1ης τάξεως δικαιολογία για τα πάντα,εν όψει μεταγραφικής περιόδου. Και ο νοών νοείτω.

leros2004
01-11-14, 21:16
Συμπαθητική η διαιτησία του 1ου ημιχρόνου. :rolleyes:

alfagamma
02-11-14, 02:10
Ήταν κακός διαιτητής, σίγουρα θα τιμωρηθεί... όχι μόνο δεν έβαλε γκολ μόνος τους αφού ο γάβρος δεν μπορούσε, αλλά ούτε ένα πεναλτάκι δεν έδωσε...

Artemius
02-11-14, 20:01
Ήταν κακός διαιτητής, σίγουρα θα τιμωρηθεί... όχι μόνο δεν έβαλε γκολ μόνος τους αφού ο γάβρος δεν μπορούσε, αλλά ούτε ένα πεναλτάκι δεν έδωσε...

ε όχι και να τιμωρηθεί! έλεος δηλαδή! τι άλλο έπρεπε να κάνει, να βουτήξει αυτός στην μεγάλη περιοχή του Αστέρα για λογαριασμό του γαύρου? :lol: (γελάμε για να μη κλαίμε...)

σήμερα να δούμε τι χειρουργείο θα τραβήξουμε εμείς...

δε λέμε πάλι καλά που έφυγε και ο Άδωνις από το Υγείας,γιατί ικανό τον είχα να απέλυε τους χειρούργους και να έβαζε τα κοράκια στη θέση τους. και οι Μ.Ε.Θ. δίπλα από τα αποδύτηρια. :lol:

- - - Updated - - -

+5 λέμε,τρελαίνομαι!:up:

146320

την πήραμε και αυτή την στροφή...

μακάρι να ήταν για ιπτάμενο στιγμιότυπο,αλλά η ομάδα σήμερα ήταν πολύ μέτρια. το καλό είναι οτι ακόμα και σε μέτρια μέρα,έστω και με άγχος,η ομάδα παίρνει το αποτέλεσμα,και υπάρχουν οι παίκτες που θα γκαζώσουν παραπάνω,π.χ. Τζιόλης ο οποίος σήμερα το είχε ψιλοσανιδώσει.

είναι εμφανές όμως,οτι η ομάδα δεν έχει αντοχές για 3 διοργανώσεις,και κινδυνεύουμε τον Γενάρη να είμαστε...ΑΧΕΠΑ. ήδη η ομάδα είναι στη τσίτα,ο Ρατς δε μπορεί,ο Μακ έχει ενοχλήσεις,και ο Άγγελος ήδη εδώ και μισό μήνα φαίνεται οτι δίνει γραμμή ποιές είναι οι προτεραιότητες.
π.χ. το γεγονός οτι έχουμε δεχτεί μόλις 3 (!!!!) γκολ με αυτή την άμυνα,είναι απίστευτο,πραγματικά αποτέλεσμα εξαιρετικής ομοψυχίας,και δουλειάς Άγγελου,που έχει κάνει...παπάδες. αλλά δε θα φτάσει.
με άλλα λόγια, ο Άγγελος με τα αποτελέσματα και την γενική εικόνα της ομάδας,"φωνάζει" στον Ιβάν οτι η ομάδα μπορεί,αρκεί να ενισχυθεί.

πάμε στα περιέργα...

Αναβλήθηκε το χειρουργείο! :confused:

Περιμένα να δώ Σεμινάριο ΚΘΧ και τελικά τπτ... :hmm: Θα αρχίζω να φαντάζομαι παλαβά πράματα,οτι τελικά νιώθουνε που και που τα ξεπουλημένα σφουγγοκωλάρια παχύδερμα γιουσουφάκια της ΚΕΔ...

Rebel Scum
02-11-14, 20:31
Νομίζω ότι το πιο σωστό το έχει πει πολλάκις ο Άγγελος. Σημασία έχει τι θα ισχύει το Μάιο όχι τώρα.

Οπότε χαλαρά, απολαύστε την πρώτη θέση, μην προδικάζετε σφαγές πριν τις δείτε.

Έχει πολύ δρόμο ακόμα η υπόθεση.

odd
02-11-14, 21:59
Δεν προδικάζω τίποτα αλλά εκτιμώ πως θα φάμε τρελό σπρώξιμο στην Τούμπα με τον ΠΑΟΚ σε μια βδομάδα.

raspoutiv
02-11-14, 22:24
[LIST=1]

Ο δημοσιοκάφρος :Ο Κόλκας,είναι γνωστό σε όλους μας τους ΠΑΟΚτσήδες τι εστί. Πολύ απλά είναι ένας από τους δικούς μας "στρατευμένους" a.k.a. "πένες της -εκάστοτε- διοίκησης". Δεν λέω, κάθε ομάδα έχει ανάγκη από δαύτους,αλλά αυτό δε σημαίνει οτι,οτι γράφουν,πώς το γραφουν,και πότε, δεν είναι κατευθυνόμενο και ελεγχόμενο.
Με άλλα λόγια είναι σαν... το τσιγάρο. Το θέλουμε,το χρειαζόμαστε,δεν κόβεται,αλλά αυτό δε σημαίνει οτι είναι καλό για την υγεία μας.


είσαι άδικος με τον Κόλκα. καμια σχέση με Νικολακόπουλους, Νικολογιάννηδες κτλ. ο Κόλκας όταν η ομάδα δεν κερδίζει την κράζει στα ίσια. δεν τη δικαιολογεί ποτέ
μπορεί αυτό να οφείλεται στον Κόλκα, μπορεί στον Ιβάν που δεν πληρώνει - και φαίνεται από παντού - αλλά μια φορά έτσι είναι. ο Κόλκας είναι ΠΑΟΚ αλλά γράφει αντικειμενικά

κατά τα άλλα, μάλλον μετά το χτεσινό κάζο και το προκαταβολικό κράξιμο για σήμερα αναβλήθηκε το χειρουργείο. από δω και μπρος ο Ολυμπιακός θα χει όλο ματσάκια με παραρτήματα, εκτός από αυτό με την ΠΑΟΚάρα φυσικά, ενώ ο ΠΑΟΚ κάθε Κυριακή παίζει με ομάδα που θέλει να του κόψει βαθμούς.

σήμερα πέρασε από μια καλή κόκκινη έδρα, ιδιαίτερα λόγω φόρμας Εργοτέλη. άνετη η νίκη αν κι όσο είσαι στο 1-0 αγχώνεσαι. ο Κλάους έδειξε και πάλι κλάση και απορώ τι άλλο πρέπει να κάνει για να ξεκινάει στην Εθνική default. ωραίος κι ο Γκολάσα που μάλλον θα καλύπτει άξια όποιο κενό προκύπτει στα πλάγια.

με 5 βαθμούς πάνω το Νοέμβρη πρωτάθλημα δεν παίρνεις αλλά σε κοιτάν από χαμηλά τα ψαρικά κι αγχώνονται. θα τρων και κράξιμο από τους ίδιους τους τους οπαδούς με τέτοιες εμφανίσεις της ομάδας τους (συμπεριλαμβανομένων των κοράκων). και μόνο για το νταβαντούρι αυτό αξίζει να πανηγυρίζει κανείς

yiannis010
02-11-14, 22:32
είσαι άδικος με τον Κόλκα.

καλά τα λέει.....μας τα είχε πρήξει με τον Στέφενς όταν μας ρίχνανε το ένα κάρφωμα μετά το άλλο και όταν οι άλλοι δημοσιογράφοι αναρωτιότανε τί γίνεται με τον Στέφενς.....και αυτός όπου φυσάει ο άνεμος είναι

Rebel Scum
02-11-14, 22:33
Δεν προδικάζω τίποτα αλλά εκτιμώ πως θα φάμε τρελό σπρώξιμο στην Τούμπα με τον ΠΑΟΚ σε μια βδομάδα.

Θεωρητικά είναι με ένα σμπάρο 2 τρυγόνια αν γίνει :p

raspoutiv
02-11-14, 22:50
καλά τα λέει.....μας τα είχε πρήξει με τον Στέφενς όταν μας ρίχνανε το ένα κάρφωμα μετά το άλλο και όταν οι άλλοι δημοσιογράφοι αναρωτιότανε τί γίνεται με τον Στέφενς.....και αυτός όπου φυσάει ο άνεμος είναι

πέρυσι πλήρωνε ο Σαββίδης. φέτος δε δίνει κανενός. αντικειμενικά τα λέει
από τότε που γραψε για την "Κύπρια που κάνει παρτούζες" τον συμπάθησα

yiannis010
02-11-14, 23:01
πέρυσι πλήρωνε ο Σαββίδης. φέτος δε δίνει κανενός. αντικειμενικά τα λέει
από τότε που γραψε για την "Κύπρια που κάνει παρτούζες" τον συμπάθησα
τότε ας φρόντιζε να μην τα μασάει απο τον ρώσσο για να κρατήσει τον σεβασμό του κόσμου.δηλ.όταν θα αρχίσει να ξανα πληρωνει ο ο ρώσσος θα μας τα ξανα αλλάξει.δεν παει ετσι αν δεν θες να είσαι αντικειμενικός δημοδιογραφος. ή είσαι ή δεν είσαι....και ο κόλκας δεν είναι σίγουρα.....όπου δει το μέλι πέφτει ολόκληρος μέσα......δεν άντεχα και συνεχίζω να μην μπορώ να τον ακούσω ....γλυώδεις εντελώς

Artemius
02-11-14, 23:56
είσαι άδικος με τον Κόλκα. καμια σχέση με Νικολακόπουλους, Νικολογιάννηδες κτλ. ο Κόλκας όταν η ομάδα δεν κερδίζει την κράζει στα ίσια. δεν τη δικαιολογεί ποτέ
μπορεί αυτό να οφείλεται στον Κόλκα, μπορεί στον Ιβάν που δεν πληρώνει - και φαίνεται από παντού - αλλά μια φορά έτσι είναι. ο Κόλκας είναι ΠΑΟΚ αλλά γράφει αντικειμενικά

κατά τα άλλα, μάλλον μετά το χτεσινό κάζο και το προκαταβολικό κράξιμο για σήμερα αναβλήθηκε το χειρουργείο. από δω και μπρος ο Ολυμπιακός θα χει όλο ματσάκια με παραρτήματα, εκτός από αυτό με την ΠΑΟΚάρα φυσικά, ενώ ο ΠΑΟΚ κάθε Κυριακή παίζει με ομάδα που θέλει να του κόψει βαθμούς.

σήμερα πέρασε από μια καλή κόκκινη έδρα, ιδιαίτερα λόγω φόρμας Εργοτέλη. άνετη η νίκη αν κι όσο είσαι στο 1-0 αγχώνεσαι. ο Κλάους έδειξε και πάλι κλάση και απορώ τι άλλο πρέπει να κάνει για να ξεκινάει στην Εθνική default. ωραίος κι ο Γκολάσα που μάλλον θα καλύπτει άξια όποιο κενό προκύπτει στα πλάγια.

με 5 βαθμούς πάνω το Νοέμβρη πρωτάθλημα δεν παίρνεις αλλά σε κοιτάν από χαμηλά τα ψαρικά κι αγχώνονται. θα τρων και κράξιμο από τους ίδιους τους τους οπαδούς με τέτοιες εμφανίσεις της ομάδας τους (συμπεριλαμβανομένων των κοράκων). και μόνο για το νταβαντούρι αυτό αξίζει να πανηγυρίζει κανείς


συμφωνούμε οτι διαφωνούμε για τον Κόλκα :p
αν τώρα τελευταία έχει διορθωθεί δεν ξέρω,γιατί δεν τον παρακολουθώ. τον θυμάμαι όμως τι αρχιγλύφταρος ήταν προ Σαββίδη αλλά και μέχρι πέρσι. δεν παραφράζουμε τυχαία συγκεκριμένο οπαδικό μας site σε paraplhroforhshXX.com

οσον αφορά τον Εργοτέλη,νόμιζα φέτος δεν ήταν στο άρμα,άκουσα οτι άλλαξε ο πρόεδρος,εκτός και αν κάνω λάθος.

leros2004
03-11-14, 00:00
συμφωνούμε οτι διαφωνούμε για τον Κόλκα :p
αν τώρα τελευταία έχει διορθωθεί δεν ξέρω,γιατί δεν τον παρακολουθώ. τον θυμάμαι όμως τι αρχιγλύφταρος ήταν προ Σαββίδη αλλά και μέχρι πέρσι. δεν παραφράζουμε τυχαία συγκεκριμένο οπαδικό μας site σε paraplhroforhshXX.com

οσον αφορά τον Εργοτέλη,νόμιζα φέτος δεν ήταν στο άρμα,άκουσα οτι άλλαξε ο πρόεδρος,εκτός και αν κάνω λάθος.

Παναγιώτης Βλαχοδήμος: Ομάδα Δανεισμού ΠΑΕ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

Χαράλαμπος Λυκογιάννης: Ομάδα ΔανεισμούΠΑΕ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

Μανώλης Τζανακάκης: Ομάδα ΔανεισμούΠΑΕ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

yiannis010
03-11-14, 00:02
συμφωνούμε οτι διαφωνούμε για τον Κόλκα :p
αν τώρα τελευταία έχει διορθωθεί δεν ξέρω,γιατί δεν τον παρακολουθώ. τον θυμάμαι όμως τι αρχιγλύφταρος ήταν προ Σαββίδη αλλά και μέχρι πέρσι. δεν παραφράζουμε τυχαία συγκεκριμένο οπαδικό μας site σε paraplhroforhshXX.com

οσον αφορά τον Εργοτέλη,νόμιζα φέτος δεν ήταν στο άρμα,άκουσα οτι άλλαξε ο πρόεδρος,εκτός και αν κάνω λάθος.
ετσι :oneup:

Artemius
03-11-14, 00:11
Παναγιώτης Βλαχοδήμος: Ομάδα Δανεισμού ΠΑΕ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

Χαράλαμπος Λυκογιάννης: Ομάδα ΔανεισμούΠΑΕ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

Μανώλης Τζανακάκης: Ομάδα ΔανεισμούΠΑΕ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ok,έκανα λάθος.αποτι βλέπω απο την σελίδα του γαύρου μάλιστα (φτου θα χρειαστεί μετά full scan το pc :( ) είναι η ομάδα με τους περισσότερους δανεικούς?

raspoutiv
03-11-14, 00:32
ομάδες εκτός άρματος είναι Τρίπολη, Παναιτωλικός, Νίκη Βόλου και φυσικά ΠΑΟΚ.
ο ΠΑΟ θα θελε να ανέβει αλλά δε μπορεί
ο Ατρόμητος απλά δε μπορούσε να χάσει από τον Ολυμπιακό

όλοι οι άλλοι καβάλα είναι και όποτε παίζουν με το γαύρο κατεβάζουν τα 2α

odd
03-11-14, 00:45
Θεωρητικά είναι με ένα σμπάρο 2 τρυγόνια αν γίνει :p

Να δούμε...

@ ADSLgr.com All rights reserved.