PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 [202] 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

manicx
28-04-17, 14:54
Αν γίνει Πανκρήτιο, μια καλή προπόνηση για τους οπαδούς και των δύο ομάδων θα είναι αυτό

http://www.toys-to-you.co.uk/acatalog/SGbattlegame.gif

DOU
29-04-17, 12:05
Ψηλώσατε αυτό το άτομο πάνω από την ομάδα σας.

Kαλα ναι,εδω εσεις στον πρωτο γυρο την πεφτατε στους παικτες εξω και μεσα απο τα αποδυτηρια και ο ιβαν δηλωνε οτι δεν ξαναπαταει στην τουμπα,ντρεπεται κλπ,ενω την πεμπτη που γινατε μπαρτσελονα B φωναζε ολο το γηπεδο ιβαν ιβαν,κατι κολοτουμπες που ειστε και εσεις.:lol:

biggeo65
29-04-17, 12:22
Προτεινω ο τελικος να γινει στο καμπ νου,αλλωστε με τη μπαρτσελονα παιζουμε κατα σαββιδη ευαγγελιο.:crazy:

"Aν σε χαλάει να μην το κάνεις. " :p Διάβαζε πρώτα τι είπε ο Σαββίδης.
Όπως η Mπαρτσελόνα έκανε την ανατροπή, έτσι μπορούσαμε κι εμείς. Αυτό είπε.

Και τελικά μπορούσαμε.

alfagamma
29-04-17, 20:18
Να χαρούμε,αλλά ειλικρινά περίμενες κάτι διαφορετικό, από έναν αποφασισμένο ΠΑΟΚ;
Και ειδικά όταν παίζει στην Τούμπα. Με τον ΠΑΟ παίζαμε.

Στην Τούμπα που δεν μπόρεσαν να περάσουν μια Ατλέτικο,Αρσεναλ, Τότεναμ,Μπάγερν (Ρουμενίνγκε) κλπ.
τι θα μπορούσε να κάνει ο βάζελος και οι γκρινιάρηδες.
Αδερφε εγω το ελεγα απο το 2-0 στην Αθηνα, και μαλιστα τους εκανα πλακα, ελεγα να κατεβουν παλι με τα δευτερα να φανε μονο 3 μπας και σωθουν .... την 4αρα την ειχα δεδομενη γιατι
THIS IS TOYMPA

raspoutiv
29-04-17, 20:36
Αδερφε εγω το ελεγα απο το 2-0 στην Αθηνα, και μαλιστα τους εκανα πλακα, ελεγα να κατεβουν παλι με τα δευτερα να φανε μονο 3 μπας και σωθουν .... την 4αρα την ειχα δεδομενη γιατι
THIS IS TOYMPA

το δες
το παιξες; :p

DOU
29-04-17, 21:52
Τελειωσε μαγκες,δωσανε εργολαβια το κυπελο στον ιβαν,να μην κατεβει καν η ΑΕΚ,ας το παρουν στα χαρτια.Παω να διαβασω μπουζα τωρα να στανιαρω.
182805182806

biggeo65
30-04-17, 01:40
Ενώ η ποινή στον ΟΣΦΠ. Από τις καλύτερες.΄Πρόστιμο και κεκκλεισμένων των θυρών;
Ποινή χάδι και διαφορετικά από ότι αναφέρει ο KAΠ.

Και που ρτην είδες την εργολαβία. Παίξαμε καλύτερα, βγάλαμε 4 γκολ,τέλος.
Το 4 καλύτερο από το 2 αν δεν κάνω λάθος.

Και είμαι λαι χαρούμενος σήμερα. Πήραμε πρωτάθλημα (http://www.novasports.gr/podosfairo/ellada/super-league/article/323038/live-paok-k15-olubiakos-k15-1645/) σήμερα.
Στην Λάρισα τα πιτσιρίκια , στον Βόλο οι "μεγάλοι".Αλλάξαν τα δεδομένα.

raspoutiv
30-04-17, 22:13
για άλλη μια φορά κοπανάμε τριπολιτσιώτικα σκεπάρνια
μέσα έξω τους γλεντάμε όπου τους βρούμε
κρίμα που τερμάτησαν πάνω από ΑΕΛ και Κομπότη (όλα τα γαυροτσούτσεκα πήγαν κατά διαόλου)

Artemius
01-05-17, 01:22
Kαλα ναι,εδω εσεις στον πρωτο γυρο την πεφτατε στους παικτες εξω και μεσα απο τα αποδυτηρια και ο ιβαν δηλωνε οτι δεν ξαναπαταει στην τουμπα,ντρεπεται κλπ,ενω την πεμπτη που γινατε μπαρτσελονα B φωναζε ολο το γηπεδο ιβαν ιβαν,κατι κολοτουμπες που ειστε και εσεις.:lol:


Κωλοτούμπες? Δε νομίζω. Και σε εξηγώ :


Ναι,την πέσαμε στους παίκτες,και ναι γκρινιάξαμε. Και καλά κάναμε.

Γιατί βλέπεις,εμείς έχουμε ένα κουσούρι, έχουμε απαιτήσεις.

Δεν τρώμε -εύκολα τουλάχιστο- σανό από ιδιοκτήτες. Τα χρόνια άλλωστε περάσανε,και γενικά,και ειδικά.
Αν μη τι άλλο διαπιστωμένα έχουμε ένα... μακρό ιστορικό σαν λαός, να απαιτούμε από τους ιδιοκτήτες (άλλωστε έχουν λεφτά και κάνουν μπίζνες μέσω του ΠΑΟΚ μας), και να γκρινιάζουμε,εννίοτε και γκαρίζουμε, άμα βλέπουμε οτι "δεν πάει καλά το πράγμα όπως θα πρεπε να πηγαίνει".
Εδώ οι πατεράδες μας και οι θείοι μας σπάγανε το μαγαζί του αείμνηστου του Παντελάκη,τι με λές τώρα. Για να μη πιάσουμε τον Βουλινό. (να μη παρεξηγηθώ,δε λέω οτι κάνανε καλά στον τρόπο τους,λαλακίες χοντρές κάνανε,αλλά είχαν δίκιο να απαιτούνε).

Όταν λοιπόν βλέπουμε οτι το δυνητικό "ταβάνι" της ομάδας με τις προυποθέσεις που υπάρχουν, δεν συμφωνεί με μιά παρούσα μέτρια ή μετριότατη κατάσταση,και κυρίως "στασιμότητα",θα γκρινιάξουμε.

Θα γκρινιάξουμε,για να προλάβουμε, για να διορθωθούνε όλοι τους στα σημεία και στα πεδία που πρέπει.



Και όταν δούμε οτι γίνεται κάτι σωστό ή πάει να γίνει σωστά, θα επαινέσουμε. Αν και ακόμα θέλουν πολλάαα πράγματα βελτίωση και διόρθωση. Δεν είμαστε όμως τυφλοί,ούτε και χαζοί -> πρέπει να... του κάνουμε "μασάζ" και αυτουνού, να τον γλυκάνουμε λιγάκι.

Αν και σε πληροφορώ οτι δεν φώναξε όλο το γήπεδο,ούτε καν η μισή 4. Εγώ προσωπικά δεν φώναξα. Γιατί το "ταβάνι" με τις παρούσες προυποθέσεις είναι για πιο ψηλά, και έχουμε απαιτήσεις, και ακόμα πρέπει να βελτιωθούνε όλοι τους πολύ.


Εν κατακλείδι,δεν έχουμε τίποτα... ρομαντικά σύνδρομα με τους ιδιοκτήτες,ούτε και με τον τωρινό, δεν ήταν δα ΠΑΟΚτσάκι από την κούνια του.
Να μη παρεξηγηθώ, δε λέω οτι δεν τον νοιάζει ή δεν παθιάζεται και εννίοτε, ή οτι δεν το παίρνει προσωπικά ή ή ή, ΑΛΛΑ , δε παύει στο φινάλε να είναι επιχειρηματίας και να είναι ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ, και να κάνει τις μπίζνες του ανά την Ελλάδα συν τοις άλλοις σαν Πρόεδρος και ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ.
Και σαν επιχειρηματίας,είναι πονηρός και θέλει να γλιτώνει λεφτά. Και ο συγκεκριμένος είναι και Πόντιος -> διπλά πονηρός :twisted::p (και εγώ Πόντιος είμαι άλλωστε,ξέρω :tooth)

Οι ιδιοκτήτες έρχονται και παρέρχονται, ο οπαδός και η καψούρα του όχι. Το ζητούμενο και στοίχημα για τον λαό λοιπόν είναι να προοδεύσει και να κερδίσει κάτι η ομάδα του από τον ιδιοκτήτη, να μείνει κάτι.

Υπάρχει βέβαια και ένα 2ο στοίχημα για τον οπαδό,συγκεκριμένα για εμάς τα παοκια. Να μην σταθούμε αχάριστοι στο φινάλε.

Αν στο τέλος, έχει αφήσει έργο και έναν ΠΑΟΚ δυνατό, με κάνα Πρωτάθλημα και κάνα Κύπελλο ή Κύπελλα,γήπεδο,οργάνωση,καθαρό από χρέη κτλ., να μην τον κράξουμε ή κλωτσήσουμε κτλ στο τέλος.
Μεγάλη ατιμία η αχαριστία,και ελπίζω ιστορικά να διδαχτήκαμε από τα λάθη των πατεράδων μας.

- - - Updated - - -


Τελειωσε μαγκες,δωσανε εργολαβια το κυπελο στον ιβαν,να μην κατεβει καν η ΑΕΚ,ας το παρουν στα χαρτια.Παω να διαβασω μπουζα τωρα να στανιαρω.
182805182806

Να προσέχεις καλύτερα τι διαβάζεις :lol:

Και, αν το πάμε έτσι, εδώ έχουνε δώσει πόσα Πρωταθλήματα εργολαβία στον Noorακια!

Έλα σοβαρά τώρα, ελπίζω και προσβλέπω σε έναν Τελικό όπως θα πρεπε να είναι,είναι εφικτό.

Καταρχάς,άξια και οι 2 ομάδες είναι στον Τελικό.
Δεύτερον, καμία από τις 2 δεν λέγεται Ολυμπιακός. Έτσι απλά.
Τρίτον, καμία από τις 2 δεν είναι το,ή από το,ή σχετιζόμενο με το,εγκληματικό σύστημα που λυμαίνοταν το ποδόσφαιρο τόσα χρόνια και τώρα πάει να πέσει (μένει να φανεί στην πράξη).



Ενώ η ποινή στον ΟΣΦΠ. Από τις καλύτερες.΄Πρόστιμο και κεκκλεισμένων των θυρών;
Ποινή χάδι και διαφορετικά από ότι αναφέρει ο KAΠ.

Και που ρτην είδες την εργολαβία. Παίξαμε καλύτερα, βγάλαμε 4 γκολ,τέλος.
Το 4 καλύτερο από το 2 αν δεν κάνω λάθος.

Και είμαι λαι χαρούμενος σήμερα. Πήραμε πρωτάθλημα (http://www.novasports.gr/podosfairo/ellada/super-league/article/323038/live-paok-k15-olubiakos-k15-1645/) σήμερα.
Στην Λάρισα τα πιτσιρίκια , στον Βόλο οι "μεγάλοι".Αλλάξαν τα δεδομένα.

Έλα τώρα σοβαρά, περίμενες ή περιμένεις να τιμωρήσουν τον Ολυμπιακό όπως αρμόζει για τους γκανγκστερισμούς του Πρεζέμπορα?

Και να σε πω κάτι ρε geo? Ρε φίλε, δε το θέλω έτσι. Όχι,οτι αν γινόταν, θα ήταν για να με το δώσουν,απλά θα ήταν το φυσικό επακόλουθο βάσει βαθμολογίας.

Θέλω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΤΕ να ισχύσουν οι μαμημένοι οι νόμοι και για την ομάδα του Δημοσίου, ΑΛΛΑ ρε φίλε, είναι ΚΑΘΕΤΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ με το dna μου σαν ΠΑΟΚτση να πάρω Πρωτάθλημα...σε μιά αίθουσα δικαστηρίου, και ας έχω δίκιο και ας φταίει ο Fatba***rd , πως να το κάνουμε.

Το μάτς των παλικαριών μας δεν το είδα όλο,δούλευα, το πρόλαβα στα πέναλτυ.

182834182835

Συγκίνηση,απλά. Μπράβο στα παιδιά. Και μπράβο και σε όλο το τιμ και την Διοίκηση,γίνεται δουλειά στις Ακαδημίες.

biggeo65
01-05-17, 01:39
@ Artemius

Ούτε εμένα θα μου άρεσε έτσι να πάρω πρωτάθλημα; αλλά είνια το γ@μ@το.
Εμεις τιμωρηθήκαμε με βαση τον νόμο, ο Ηρκλής θα πέσει στα χαρτιά με βάση τον νόμο.
Οι γαύροι γιατί να τιμωρηθούν με τον νόμο που ίσχυε το 2004;

Τιμωρήσανε και διαγράψαν τον παρατηρητή του εν λόγω αγώνα και σε αυτούς βάλανε πρόστιμο.

Τα πιτσιρίκια παρέδωσαν και ήθος Αγκαλιά να παρηγορούν τους αντιπάλους,
Αυτό είναι το ποδόσφαιρο κι όχι η σφαγή και το ξύλο που λέχουμε στους μεγάλους.
Ελπίζω κάποτε οι μεγάλοι,σε ηλικία, να τους μοιάσουν.

jkoukos
02-05-17, 19:28
Ελπίζω κάποτε οι μεγάλοι,σε ηλικία, να τους μοιάσουν.
... ή/και να παραμείνουν (τα παιδιά) έτσι και σε μεγάλη ηλικία.

biggeo65
03-05-17, 10:18
... ή/και να παραμείνουν (τα παιδιά) έτσι και σε μεγάλη ηλικία.

Aυτό είναι ακόμη πιο σωστό. Γιατί ο λύκος κι αν εγέρασε....
Από μικρός ότι μαθει κάποιος.

mpirarxos
05-05-17, 20:12
http://www.contra.gr/Sports/Volleyball/Hellas/A1Volley/paok/giati-o-paok-den-katevainei-ston-pempto-teliko.4657913.html

biggeo65
06-05-17, 05:35
Έτσι. Γιατί ΠΑΟΚ είσαι. Δεν μπορεί το κάθε τηλεοπτικό κανάλι να αλλάζει το πρόγραμμα,
επειδή ο άλλος έχει φιέστα σε κάποιο άλλο τμήμα.

Είπε η διοργανώτρια 19:00 ,τότε πρέπει να γίνει. Δεν είναι καφενείο.

Artemius
06-05-17, 21:37
Σκ@τα τα έκαναν οι μπατσοι, "νομίζω ότι είδα μια γέφυρα. Ναι, ναι είδα μια γέφυρα!"

Κατά τα άλλα οι ανεγκέφαλοι αουγκανοι και των 2 ομάδων, πήγαν να τα τινάξουν όλα στον αέρα, σαν παοκτσης όμως θα σταθώ στους δικούς μας, είπαμε είμαστε η βαριά βιομηχανία αλλά οι ξεκάθαρα κανίβαλοι πρέπει κάποτε να αποβληθουν από ανάμεσα μας.

Περαστικά μας λοιπόν και σε εμάς και στον Ιβάν που έδωσε εισητηρια μόνο στους Σ.Φ., και κάτι κανίβαλοι που γεμίζουν δεν γεμίζουν ένα πουλμαντο μας ξεβρακωσαν και θα φάμε καμπάνα.

- - - Updated - - -

Βλέπω την εντεκάδα, αναρωτιέμαι τι όνειρο είδε ο Ιβιτς.

- - - Updated - - -

Αυτός δεν είναι τερματοφυλακας, είναι ο Άγιος Βασίλης με τα δώρα.

Ο παλιός κακός Γλυκος επέστρεψε. :evil:

kerkiss
06-05-17, 22:36
Έχει φτάσει το 70στό λεπτό και δεν θα αντέξω να το δω ως το τέλος ......αυτό το πράγμα δεν βλέπεται ....μια αηδία :evil:

Artemius
06-05-17, 22:45
2 μέτρα οφσάιντ...

Gordito
06-05-17, 22:50
Συγχαρητηρια στον Ολυμπιακο με τα ασπρομαυρα για το κυπελο.

Ετσι, μαγκικα και Πειραιωτικα.

raspoutiv
06-05-17, 22:55
για 3-1 πάμε ρεεε


το σκορ αδικεί τον ΠΑΟΚ
τόσο απλά

tzelen
06-05-17, 23:03
Συγχαρητηρια στον Ολυμπιακο με τα ασπρομαυρα για το κυπελο.

Ετσι, μαγκικα και Πειραιωτικα.

Έτσι, έτσι.

Δυναμική επιστροφή!

DOU
06-05-17, 23:09
Δεν πειραζει,δεν θα κατσω να κανω τον καζατζιδη για το γκολ οφσαιντ,αλλωστε θα το μνημονευετε 20 χρονια αυτο το κυπελο,μεχρι το επομενο.:p

Gordito
06-05-17, 23:13
Έτσι, έτσι.

Δυναμική επιστροφή!

Για λιγο ειναι, μεχρι να ζητησω να μου σβησουν το λογαριασμο.

Δυστυχως εχω ενα ελατωμα, να μου αρεσει το ποδοσφαιρο και να ειμαι Ελληνας.
Εδω στην Ελλαδα προφανως το ποδοσφαιρο απευθυνεται σε ηλιθιους και εγω δεν ειμαι τετοιος.

Καλη συνεχεια.

Artemius
06-05-17, 23:14
Συγχαρητηρια στον Ολυμπιακο με τα ασπρομαυρα για το κυπελο.

Ετσι, μαγκικα και Πειραιωτικα.

Όλοι εσείς τόσα χρόνια έχετε πάρει 1 τάνκερ κούπες με εξοφθαλμες αμέτρητες σφαγές, με Λιτσες με Μποροβηλους με Δεδες με Κασναφερηδες με κουμπουρια με με με...μας έχετε κλέψει τα άπειρα.

Εμείς πήραμε 1 οφσάιντ. Έχεις δίκιο, ίδια και όμοια.

Υ.γ.: 33% μείωση μπάτζετ λέει ο Αφραγκουζος. Τα λεφτά θα τα κάνει σανό και χαρτομάντιλα υποθέτω . Ξυπνατε πρίν είναι αργά.


ΠΑΟΚ,ΠΑΟΚ,ΠΑΟΚ,ΚΥΠΕΛΛΟΟΟΟ

George978
06-05-17, 23:41
Για λιγο ειναι, μεχρι να ζητησω να μου σβησουν το λογαριασμο.

Δυστυχως εχω ενα ελατωμα, να μου αρεσει το ποδοσφαιρο και να ειμαι Ελληνας.
Εδω στην Ελλαδα προφανως το ποδοσφαιρο απευθυνεται σε ηλιθιους και εγω δεν ειμαι τετοιος.

Καλη συνεχεια.

Έχεις δίκιο για το οφσάιντ. Αλλά η μπάλα ξέρεις τι παρατσούκλι έχει. Αλλά πέρα από αυτό η ΑΕΚ ήταν τραγική σήμερα . Το άξιζε ο ΠΑΟΚ .

manicx
06-05-17, 23:59
Και ο ΠΑΟΚ τραγικός ήταν. Και τραγικότερος της ΑΕΚ. Μικρότερη κατοχή, λιγότερο passing game, λιγότερες τελικές. Το ματς ήταν απόδοσης 3/10 ΑΕΚ, 2/10 ΠΑΟΚ. Απλά ο επόπτης έπαιξε για ένα +3 στον ΠΑΟΚ και το πήρε. Καμία ομάδα δεν το άξιζε με την σημερινή απόδοση. Είναι ξεκάθαρο πως ΑΕΚ-ΠΑΟ σε ένα σαφώς πιο κατάλληλο γήπεδο θα ήταν και πιο καθαρό και καλύτερο ματς.

johnson
07-05-17, 00:04
Εγώ ήθελα να είναι Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ ο τελικός...


Για να βλέπουμε 'Μανιάτικες' αποκρούσεις στις offiside προσπάθειες του ΠΑΟΚ.
:twisted::p

tzelen
07-05-17, 00:37
Για λιγο ειναι, μεχρι να ζητησω να μου σβησουν το λογαριασμο.

Δυστυχως εχω ενα ελατωμα, να μου αρεσει το ποδοσφαιρο και να ειμαι Ελληνας.
Εδω στην Ελλαδα προφανως το ποδοσφαιρο απευθυνεται σε ηλιθιους και εγω δεν ειμαι τετοιος.

Καλη συνεχεια.

I've got news for you.

Δεν ξέρω αν είσαι Έλληνας (και είναι άνευ σημασίας), αλλά δεν έχεις ιδέα τι θα πει ποδόσφαιρο. Το ελληνικό ποδόσφαιρο απευθύνεται όντως σε ηλιθιους και αφού ασχολείσαι τόσο ένθερμα μαζί του, μάντεψε τι σε κάνει.

Από εκεί και πέρα, προσωπικά δεν έχω θέμα αν σε μπαναρουν, ή ζητήσεις να σου σβήσουν τον λογαριασμό.

Καλή σου συνέχεια (και δεν το λέω ειρωνικα)

raspoutiv
07-05-17, 00:40
I've got news for you.

Δεν ξέρω αν είσαι Έλληνας (και είναι άνευ σημασίας), αλλά δεν έχεις ιδέα τι θα πει ποδόσφαιρο. Το ελληνικό ποδόσφαιρο απευθύνεται όντως σε ηλιθιους και αφού ασχολείσαι τόσο ένθερμα μαζί του, μάντεψε τι σε κάνει.

Από εκεί και πέρα, προσωπικά δεν έχω θέμα αν σε μπαναρουν, ή ζητήσεις να σου σβήσουν τον λογαριασμό.

Καλή σου συνέχεια (και δεν το λέω ειρωνικα)

εεεε
κόφτε το ντε
ασχολούμαστε όλοι εδώ μέσα :p

το δικαιότερο κύπελο των τελευταίων χρόνων

eqvus
07-05-17, 00:45
Για λιγο ειναι, μεχρι να ζητησω να μου σβησουν το λογαριασμο.

Δυστυχως εχω ενα ελατωμα, να μου αρεσει το ποδοσφαιρο και να ειμαι Ελληνας.
Εδω στην Ελλαδα προφανως το ποδοσφαιρο απευθυνεται σε ηλιθιους και εγω δεν ειμαι τετοιος.

Καλη συνεχεια.

Αυτό είναι το ποδόσφαιρο φίλε (παγκοσμίως) ή πιστεύεις ότι δεν υπάρχουν προκαθορισμένα ματσάκια παντού! Αυτή είναι και η Ελλάδα που ο ισχυρός δεν κρατάει ούτε τα προσχήματα.
Να το παρακολουθεις χωρίς να πολυχαλιέσαι!

Zus
07-05-17, 00:48
Ο χρήστης ΠΑΟΚ, νιώθει Ολυμπιακός, στην τοποθεσία Πανθεσσαλικό Στάδιο... :rofl:

Όποιος είδε τον ημιτελικό του κύζα-παναθηναικού και δεν κατάλαβε ότι ο πάοκ, έπρεπε με το στανιό να σηκώσει αυτή την κούπα, χρειάζεται επειγόντως μαθήματα ελληνικού ποσδοσφαιρικού παραγοντισμού.

Ο νέος χαλίφης, χωρίς ντροπή, απαιτεί και κερδίζει την συγκεκριμένη κούπα. Αυτή η επίδειξη δύναμης, θυμίζει έντονα τον πρόεδρο της εγκληματικής οργάνωσης, στις πρώτες του επιστημονικές χρονιές.

Η αποτυχία του αλαφούζου είναι παροιμιώδης. Η μπίλια γυρίζει και φαίνεται εκτός συναγωνισμού στο παραγοντιλίκι. Κουβέντες για ρόστερ, μεταγραφές και μπάτζετ είναι εκτός ελληνικής ποδοσφαιρικής πραγματικότητας και συνήθως προέρχονται από τους οπαδούς της εκάστοτε ευνούμενης ομάδας. Καλή ώρα τους παοκτσήδες, που προσπαθούν να χωνέψουν έναν από τους πιο κάλπικους τίτους των τελευταίων δεκαετιών. :hmm:

tzelen
07-05-17, 00:53
Όποιος είδε τον ημιτελικό του κύζα-παναθηναικού και δεν κατάλαβε ότι ο πάοκ, έπρεπε με το στανιό να σηκώσει αυτή την κούπα, χρειάζεται επειγόντως μαθήματα ελληνικού ποσδοσφαιρικού παραγοντισμού.

Ο νέος χαλίφης, χωρίς ντροπή, απαιτεί και κερδίζει την συγκεκριμένη κούπα. Αυτή η επίδειξη δύναμης, θυμίζει έντονα τον πρόεδρο της εγκληματικής οργάνωσης, στις πρώτες του επιστημονικές χρονιές.

Η αποτυχία του αλαφούζου είναι παροιμιώδης. Η μπίλια γυρίζει και φαίνεται εκτός συναγωνισμού στο παραγοντιλίκι. Κουβέντες για ρόστερ, μεταγραφές και μπάτζετ είναι εκτός ελληνικής ποδοσφαιρικής πραγματικότητας και συνήθως προέρχονται από τους οπαδούς της εκάστοτε ευνούμενης ομάδας. Καλή ώρα τους παοκτσήδες, που προσπαθούν να χωνέψουν έναν από τους πιο κάλπικους τίτους των τελευταίων δεκαετιών. :hmm:

Δηλαδή φίλε αιπηστοιμωνα τελείωσε η παράγκα και φτιάξαμε άλλη;
Διευρύνθηκε η υπάρχουσα;
Αναλυσε το, σε παρακαλώ, ως γαυρος και χαμηλής εξυπνάδας δεν καταλαβαίνω το point σου.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την συνεργασία.
Καλά σφυρίγματα στα κλαίει-ωχ.

raspoutiv
07-05-17, 00:56
Δηλαδή φίλε αιπηστοιμωνα τελείωσε η παράγκα και φτιάξαμε άλλη;
Διευρύνθηκε η υπάρχουσα;
Αναλυσε το, σε παρακαλώ, ως γαυρος και χαμηλής εξυπνάδας δεν καταλαβαίνω το point σου.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την συνεργασία.
Καλά σφυρίγματα στα κλαίει-ωχ.

με -6 μπαίνεις κι εσύ στα play ωχ και κάνει double o εφιάλτης σας

zus, αν είδες κύπελο με το στανιό μετά από τέτοια διαφορά επιπέδου μέσα στο γήπεδο...
καλύτερα να κόψεις το ΣΚΑΕΙ

έλα για να μαστε on topic, πανάξια κούπα κόντρα στο κατεστημένο του ΠΟΚ που αναβιώνει εδώ μέσα

Oionos
07-05-17, 01:48
O ΠΑΟΚ -μοιάζει να έχει πάθει Σύριζα-
και μάλλον μόλις άφησε πίσω το σχετικό <<Fuel Tank>> αφού σπατάλησε τα κάψιμα της δεξαμενής του δικού του "ηθικού πλεονέκτηματος"
αν και πολύ πιο γρήγορα και ενδεχομένως πολύ πιο φτηνά.

biggeo65
07-05-17, 03:23
Από τους χειρότερους τελικούς, ΜVP O Mπισεσβαρ και δικαίως, το άξιζε.
Όλες κι όλες 4 φάσεις,καλύτερος παίκτης της ΑΕΚ ο Γλύκος.
Αλλά θα το δεχτώ σαν ανθρώπινο λάθος. Συμβαίνουν κι αυτά.

Ο επόπτης παραιτήθηκε (http://www.gazzetta.gr/football/article/1080770/zitise-syggnomi-kai-paraiteitai-o-kalfogloy) μετά τον αγώνα
Ανθρώπινο λάθος; Βρήκε κάτι καλύτερο; Ο καθένας μπορεί να γράψει ότι θέλει.

ΦΓια μένα καλύτερα που τέλειωσε έτσι γιατί αν πήγαινε παράταση ή και πέναλτι,
το πιο πιθανό να είχαμε περισσότερα επισόδεια.

ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΚΑΦΡΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΩΡΑ.

Για λιγο ειναι, μεχρι να ζητησω να μου σβησουν το λογαριασμο.

Δυστυχως εχω ενα ελατωμα, να μου αρεσει το ποδοσφαιρο και να ειμαι Ελληνας.
Εδω στην Ελλαδα προφανως το ποδοσφαιρο απευθυνεται σε ηλιθιους και εγω δεν ειμαι τετοιος.

Καλη συνεχεια.

Μα το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα ,απευθύνεται σε ηλίθιους. Ειδικά από το 1995 και μετά.
Βέβαια σε ηλίθιους απευθύνεται και στις υπόλοιπες χώρες από την στιγμή που μπήκε το στίοχημα.
Αλλά εκεί δεν είναι τόσο φανερό, και τις περισότερες φορές βλέπεις και μεγάλους αγώνες από μεγάλους παίκτες.

Και τους οπαδούς των ομάδων μαζί κι όλα καλά μετά το τέλος του αγώνα.
Εδώ αρκετοί,κι ανάμεσα τους κι εσυ, συνεχίζεται να φοράτε βαμμένα γυαλιά.

Να δεχτώ ότι το γκολ ήταν οφσαϊτ,αλλά παίξαμε καλύτερα το αξίζαμε.
Εξ'άλλου ένας μεγάλος προπονητής δικός σας όταν έφυγε από Ελλάδα και βρήκε την υγειά του,.
μια κουβέντα είπε κι έμεινε: "Η μπάλα είναι πόρνη"

- - - Updated - - -


Δεν πειραζει,δεν θα κατσω να κανω τον καζατζιδη για το γκολ οφσαιντ,αλλωστε θα το μνημονευετε 20 χρονια αυτο το κυπελο,μεχρι το επομενο.:p

Μα και να μην το παίρναμε, πάλι τον Καζαντζίδη θα έκανες. :p Ακόμη και σε παιχνίδια που δεν παίζει η ομάδα πολλών από εσάς,
βγάζετε ανακοινώσεις γκρίνιας σαν σωματείο,γκρινιάζουν οι οπαδοί κατηγορούν τους πάντες.

George978
07-05-17, 03:32
Πολύ πλάκα έχουν μερικοί , μετά από δεκαετίες ξεδιαντροπων πρωταθληματων , παραγκων και όλα τα σχετικά έρχονται να μιλήσουν για ηθική . Μήπως να πούμε και αεκτσηδες , αλήθεια το 11 με τον Ατρόμητο το πρώτο γκολ στο τελικό κυπέλλου που επίσης δεν έπρεπε να δωθεί και άλλαξε το ματς , το κύπελλο το δώσατε πίσω ; Δηλαδή τι έπρεπε να γίνει σήμερα , να πούνε οι παίκτες όχι ήταν οφσάιντ πάρτε το γκολ πίσω ;

Μπάλα είναι, και έξω γίνονται σφαγές , την πρόσφατη με τη Ρεάλ στο τσουλου τη ξεχάσατε ; Άντε ηρεμήσετε λίγο που θα πείτε ότι έκανε και παράγκα ο ΠΑΟΚ με ένα οφσάιντ...

Αλλά τι να λέμε , εδώ με τη 4ρα στη τούμπα ένας φίλος Παναθηναϊκός με επρηζε επί μιση ώρα για τη κόκκινη, το ότι επί 40 λεπτά ο κλωναριδης έκανε λαλακιες μπροστά και δεν μπορέσανε ένα γκολ να βαλουνε μετά από 20 φάσεις δεν ασχολήθηκε ....η κόκκινη άλλαξε την ροή του ματς . Έπαιξε έδρα ο διαιτητής ....

Υγ, για τα ζώα που έκαναν λίμπα το γήπεδο πότε θα ασχοληθούμε σοβαρά ; Οι κούπες μας μαρανανε....

DOU
07-05-17, 03:44
Μα και να μην το παίρναμε, πάλι τον Καζαντζίδη θα έκανες. :p Ακόμη και σε παιχνίδια που δεν παίζει η ομάδα πολλών από εσάς,βγάζετε ανακοινώσεις γκρίνιας σαν σωματείο,γκρινιάζουν οι οπαδοί κατηγορούν τους πάντες.

Πιο πολυ γκριανιαζω για τον μελισσανιδη και τον βατραχο,που μας φορτωσαν σαπακια παικτες και προπονητες,που δεν εχουμε παγκο και προσπαθουμε με τα ψεμματα να πουμε οτι καναμε ομαδα,εμενα πονεσαν τα ματια μου φετος και υπευθυνοι ειναι αυτοι οι δυο κυριως.

Ο σαββιδης το σημαντικο που εκανε στον β γυρο,καθαρισε τα αποδυτηρια απο τζαβελες και σια(την ιδια στιγμη εμεις φερναμε τον αραβιδη για ψυχολογικους λογους στον τελικο),εφερε 2-3 καλες μεταγραφες τον γεναρη και πηρε το διαιτητικο σπρωξιμο που δεν ειχε αλλες χρονιες.

PetrosK
07-05-17, 13:45
Επειδή πολύ ήσυχο είναι το νήμα (ακόμα λιώμα από τα επινίκια Τούμπα-Libre είστε?), για πείτε:

Η αγκωνιά του Μάτος (αν δεν κάνω λάθος) στο λαιμό του αντιπάλου κάπου στο ξεκίνημα του αγώνα που πέρασε γαργάρα, είναι στα πλαίσια της καθαρής διεκδίκησης της μπάλας, ανήκει στο φυσιολογικό τρόπο τρεξίματος ενός ανθρώπου κλπ ή όταν βουτάει-κλέβει παίχτης σας πχ στον ημιτελικό είναι λογική η κόκκινη επειδή παλιότερα κι εσείς έχετε αδικηθεί και όλα καλά?

Να ξέρουμε και οι υπόλοιποι πόσο γρήγορα κάνετε (κάποιοι) τη διαδρομή από το "το 50-50 δεν το αντέχετε" στο "ναι, αλλά κι εσείς όταν..." με ολίγη από "φτιάξτε ομάδα να κερδάει και τη διαιτησία".

ardi21
07-05-17, 17:00
Eιναι ψιλοβλακεια παντως να παιρνεις εναν τιτλο μετα απο χρονια και να γελαει μαζι σου ολη η Ελλαδα.

Σε σχολια παντως ειδα και αρκετους ΠΑΟΚτζηδες που νιωθουν το λιγοτερο... αμηχανα. Αυτο τους το πιστωνω.

manicx
07-05-17, 18:34
Επειδή πολύ ήσυχο είναι το νήμα (ακόμα λιώμα από τα επινίκια Τούμπα-Libre είστε?), για πείτε:

Η αγκωνιά του Μάτος (αν δεν κάνω λάθος) στο λαιμό του αντιπάλου κάπου στο ξεκίνημα του αγώνα που πέρασε γαργάρα, είναι στα πλαίσια της καθαρής διεκδίκησης της μπάλας, ανήκει στο φυσιολογικό τρόπο τρεξίματος ενός ανθρώπου κλπ ή όταν βουτάει-κλέβει παίχτης σας πχ στον ημιτελικό είναι λογική η κόκκινη επειδή παλιότερα κι εσείς έχετε αδικηθεί και όλα καλά?

Να ξέρουμε και οι υπόλοιποι πόσο γρήγορα κάνετε (κάποιοι) τη διαδρομή από το "το 50-50 δεν το αντέχετε" στο "ναι, αλλά κι εσείς όταν..." με ολίγη από "φτιάξτε ομάδα να κερδάει και τη διαιτησία".

Υπερβολικός είσαι.. Αφού δεν του έσπασε κανά σαγόνι ή μύτη, δεν έγινε τίποτε

https://media.giphy.com/media/wS6nubTxhPJMk/giphy.gif

nnn
07-05-17, 18:41
Τι ψάχνετε τώρα, αφού είναι ο νέος Εθνικός επιχειρηματίας :rolleyes:

biggeo65
07-05-17, 19:17
Επειδή πολύ ήσυχο είναι το νήμα (ακόμα λιώμα από τα επινίκια Τούμπα-Libre είστε?), για πείτε:

Η αγκωνιά του Μάτος (αν δεν κάνω λάθος) στο λαιμό του αντιπάλου κάπου στο ξεκίνημα του αγώνα που πέρασε γαργάρα, είναι στα πλαίσια της καθαρής διεκδίκησης της μπάλας, ανήκει στο φυσιολογικό τρόπο τρεξίματος ενός ανθρώπου κλπ ή όταν βουτάει-κλέβει παίχτης σας πχ στον ημιτελικό είναι λογική η κόκκινη επειδή παλιότερα κι εσείς έχετε αδικηθεί και όλα καλά?

Να ξέρουμε και οι υπόλοιποι πόσο γρήγορα κάνετε (κάποιοι) τη διαδρομή από το "το 50-50 δεν το αντέχετε" στο "ναι, αλλά κι εσείς όταν..." με ολίγη από "φτιάξτε ομάδα να κερδάει και τη διαιτησία".

Πάντα ήμουν ήρεμος και υπομονετικός, θέλω να πιστεύω. Και κυρίως ΑΦΕΛΗΣ
Ήθελα να πιστεύω ότι το ποδόσφαιρο μας θα μπορούσε να μοιάσει το Αγγλικό,
στην συμπεριφορά οπαδών κι όχι στην ποιότητα, μια που δεν υπάρχει χρήμα.

Οπαδός της Liverpool και ξέροντας πόσο κάφροι οπαδοί ήταν (Ηeyzel), θα έλεγα ότι:
Θα μπορούσαμε κι εδώ μετά από 10 χρόνια, να βλέπαμε αγώνα ΠΑΟΚ-ΟΣΦΠ,ΠΑΟΚ-ΑΕΚ κλπ.
με τους οπαδούς στην ίδια κςερκίδα,ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα. Στην Αγγλία το κατόρθωσαν.
Και ούτε κουβέντα για διατητικές αποφάσεις.

Αλλά δυστυχώς από το 1985 και μετά παραμένουμε το ίδιο κάφροι σαν οπαδοί.,
φάνηκε και στα χθεσινά επισόδεια πριν τον αγώνα.

Φάνηκε και στο ότι, 24 ώρες μετά τα πάντα γυρίζουν γύρω από το γκολ οφσάϊτ.
Ξεχνώντας με μιας τον περσινό τελικό,ξεχνώντας Σπάθες,Μποροβήλους κλπ.

Έχουμε λοιπόν το ποδόσφαιρο που μας αξίζει. Όσο κι αν γκρινιάζουν ορισμένοι.
ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ- ΠΑΟΚ ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ 2017.

Και νέος χαλίφης στο ποδόσφαιρο.


183028
Από το Contra.gr (http://www.contra.gr/Columns/Comment/stavros-georgakopoulos/o-ivan-eksygiane-melissanidh-alafouzo.4660477.html) η φωτο

Εσεις "εξυγιανστήκατε". :closed:

Μα δεν την μπορώ καθόλου την γκρίνια και την μιζέρια.Μόνο εποικοδομητική δεν είναι.

- - - Updated - - -


Υπερβολικός είσαι.. Αφού δεν του έσπασε κανά σαγόνι ή μύτη, δεν έγινε τίποτε

https://media.giphy.com/media/wS6nubTxhPJMk/giphy.gif

Να θυμίσω, χειρότερη φάση στο El clasico, REAL-BARCA.
O Messi καταλήγει με σπασμένο δόντι και σχισμένο χείλος από αγκωνιά του Μarcelo.
Ακόμη κι ο ίδιος ο Marcelo τραυματίστηκε:p

Καμιά διαμαρτυρία από παίκτες κι οπαδούς. Καμιά κάρτα από τον διατητή.
Το αποτέλεσμα, 20 δευτερόλεπτα πριν το τέλος των καθυστερήσεων,
ο Messi κάνει το 2-3 και δίνει άλλη τροπή στο πρωτάθλημα.

Αλλά ξέχασα. Εδώ είμαστε Ελλάδα. Το μόνο που ξέρουμε είναι να γκρινιάζουμε
Περαστικά μας. Κάνουμε καλά και συντηρούμε τους χαλίφηδες.

Χαίρομαι που ο νέος χαλίφης είναι πρόεδρος της ομάδας μου.
Είναι καιρός να πάρουμε τίτλους. Γκρινιάξτε όσο θέλετε.

manicx
07-05-17, 19:51
Μα εσύ είσαι που κλαίγεσαι και γκρινιάζεις. Μια το ΠΟΚ, μια το έτσι, μια το άλλο. Η αδικημένη Θεσσαλονίκη, το κατεστημένο της Αθήνας, Βορράς-Νότος.

Και ποιοι οπαδοί να διαμαρτυρηθούν στο Μπερναμπέου; Οι 90000 της Ρεάλ; Κι εκεί αν γίνει κάτι χοντρό σε ένα ουδέτερο παιχνίδι, υπάρχουν διαμαρτυρίες. Όπως πχ υπήρχαν στο παιχνίδι με την PSG. Μήπως να έλεγε η PSG, εντάξει, μόκο; Ή η Bayern; Κι εκεί υπήρχαν σοβαρές διαμαρτυρίες.

Η ξεφτίλα της υπόθεσης είναι ότι μια ομάδα που ιστορικά δεν ήταν πολιτικά διαπλεκόμενη, και που οι οπαδοί της μίλαγαν για το κατεστημένη της Αθήνας, τώρα κάνουν γαργάρα στην μεταμόρφωση της σε ΠΑΕ ΣΥΡΙΖΑ. Και όλα μέλι γάλα. Το δε κατόρθωμα του Σαββίδη, είναι μοναδικό. Κατάφερε σε ελάχιστους μήνες να κάνει τον ΠΑΟΚ την πιο μισητή ομάδα στην Ελλάδα. Χθες άκουγες μέχρι και "έχουν δίκιο στον Ολυμπιακό". Προσέξτε, οπαδοί άλλων ομάδων, δείχνουν συμπάθεια στον Ολυμπιακό του Μαρινάκη! Εύγε!

Εγώ βάζω και στοίχημα, στα επόμενα 2 χρόνια δεν θα έχει πάρει ο ΠΑΟΚ κανένα τίτλο και ο Σαββίδης θα κλαίγεται από το 3ο για το κατεστημένο της Αθήνας και του Κούλη. Ελπίζω μόνο ο Σαββίδης να βρει κάποιον αντίστοιχο του κυρ-Σάββα γιατί θα τον χρειαστεί.

biggeo65
07-05-17, 21:20
Βγάλτε όλοι τα χρωματιστά γυαλιά. Την παρακάτω εικόνα δεν την είδε κανείς;

183030

30,000 οπαδούς είχε η Barca και μάλιστα ορiσμένοι
αγόρασαν εισητήρια σε θέσεις οπαδών της REAL. (http://www.marca.com/en/football/real-madrid/2017/04/25/58ff5f16ca47419c3f8b462a.html)


Real Madrid did emphasise following the game that despite the larger than usual number of away fans sitting in home sections,
there were no negative incidents to report, which is a good image for Spanish football

Aκριβώς, δεν άνοιξε ρουθούνι. Αν γινόταν αυτό στη Λεοφώρο,Καραϊσκάκη,Τούμπα,
θα είχαμε τουλάχιστον 10 νεκρούς. ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ.

Σαν ομάδα δεν είμαστε πολιτικά διαπλεκόμενοι. Ο Σαββίδης είναι επιχειρηματίας.
Μπορεί να κάνει ότι θέλει για να προστατέψει την επένδυση του.

ΠΑΟΚ ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ 2017.

Artemius
07-05-17, 21:37
https://youtu.be/XRU1AJsXN1g

Γουστάρω,δώστε και άλλο κλάψα αυτοετερόκλητοι Φαρισαίοι γαυροβάζελοι και μή,

να ακούσω και 1812 Overture,σαν κλασσική άλλωστε ηχεί η κλάψα σας στα αυτιά μας.

Τόσα χρόνια παράγκας,αμέτρητων καραπέτσινων 101% δερμάτινων Diesel, που τα μοιράζατε μεταξύ σας,
και εν έτει 2017 σταθήκατε σε 1 οφσάιντ,
και ανακαλύψατε την αδικία,
που στο φινάλε ήταν και ανθρώπινο λάθος,ο άνθρωπος ζήτησε συγγνώμη και παραιτήθηκε.Ο Κασναφέρης και τα άλλα παιδιά,ουδέποτε παραιτήθηκαν και ακόμα αισθάνονται περήφανοι για την "καριέρα" τους.

Μπορεί να σας εκπλήσσει λοιπόν,μιας και επειδή όλα αυτά τα χρόνια κάνατε αυτά που κάνατε και τα βλέπετε όλα ως έτσι, οτι υπάρχει και το λάθος.

Ο Κομίνης ωστόσο, αυτός το έκανε επίτηδες. Αφού ήταν λίγος και λιπόψυχος να σφυρίξει μερικά δεύτερα πριν το μαρς πεναλτυ -και όχι σαν τις βουτιές του Κλωναρίδη- πάνω στον Κρέσπο που τον γκρεμίζει κανονικά κάποιος της ΑΕΚ,


https://youtu.be/mgpVJ44r6pM,

δεν σφύριξε και το οφσαιντ. Να τους χαίρεστε αυτούς τους λίγους διαιτητές αφού από το δικό σας αιποιστιμωνικο σύστημα βγήκαν. Για εμάς το 50-50 ισχύει στο ακέραιο,αναζητούνται διαιτητές με @@ να σφυράνε ότι βλέπουν όταν γίνεται.


Και όσον αφορά την βία και τους κανίβαλους, πρέπει να αποβληθούν ΟΛΟΙ από τα γήπεδα, αλλά ξέρετε κάτι Φαρισαίοι... δεν προσγειώθηκαν ξαφνικά με το Εντερπράιζ στο Πανθεσσαλικό,ούτε και φύτρωσανε στα χωράφια,

η ανομία και οι αδικίες της παράγκας που όλοι μαζί την φτιάξατε, δημιούργησαν αυτούς τους κανίβαλους.

Όταν κλέβετε τόσα χρόνια ο ένας τα όνειρα και την χαρά του άλλου,και όλοι μαζί κάποιου τρίτου ή τρίτων, τότε θα μείνει μόνο η πίκρα,η τσαντίλα και οι εφιάλτες, και αυτά θα σας τα εξακοντίσει ο άλλος.

Άρα και ο μόνος τρόπος να φύγουν οι κανίβαλοι απο τα γήπεδα, είναι να πάψει η αδικία που παράγει τον κανίβαλο.

Επειδή όμως, και με κάλυψε απόλυτα ο geo, ο Φαρισαισμός σας καλά κρατεί και το μόνο που σας νοιάζει είναι "να τα παίρνω εγώ και όλοι οι άλλοι να πα να γαργαληθούν", χαιρόμαστε πολύ γαυροβάζελοι και μή που ο νέος χαλίφης είναι ο δικός μας Πρόεδρος.

Τουλάχιστο οι περισσότεροι ΑΕΚτζήδες που έχω μιλήσει από χθές έχουν μπέσα και τιμή και παραδέχονται οτι εδώ έχουν γίνει άλλα και άλλα, σε ένα οφσάιντ θα κολλήσουμε, αφού δεν παίξαμε και μπάλα. Δεν είναι σα και σας.


Υ.γ. : Να μας συμπαθάτε αλλά αυτά τα "ο ΠΑΟΚ από την πιο αγαπητή ομάδα, έγινε δακτυλοδεικτούμενη" μας ακούγεται σαν τους "χρήσιμους ηλίθιους" του Στάλιν, που κατηγορούνται τώρα οτι πλέον δεν είναι ως έτσι!

Μας τελείωσαν οι "χρήσιμοι ηλίθιοι" που συμπλήρωναν το στημένο πανηγυράκι σας,

ΠΛΕΟΝ ΞΕΚΙΝΑΕΙ Η ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ, προσδεθείτε.



https://youtu.be/WYeDsa4Tw0c

https://youtu.be/GXFSK0ogeg4

Rebel Scum
07-05-17, 22:00
Χαλάρωσε ρε Artemius ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον βαφτίσαμε; :lol:

Artemius
07-05-17, 22:04
Α, ΞΕΧΑΣΑ!!!1

ΠΑΟΚΑΡΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΟ ΒΟΛΛΕΥ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΖΟΥΓΚΛΑ ΤΟΥ ΡΕΝΤΗ! (http://www.paokmania.gr/alla-spor/volley/124243-gavros-paok-live)


https://youtu.be/O7LWd5HpUDM

"ΛΑ ΛΑ ΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΠΗΡΑΜΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΟ ΡΕΝΤΗ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ"

Έτσι ρε , ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΝΕΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!

ΠΡΟΣΔΕΘΕΙΤΕ ΕΙΠΑΜΕ ΚΥΡΙΟΙ!

biggeo65
07-05-17, 22:17
Eιναι ψιλοβλακεια παντως να παιρνεις εναν τιτλο μετα απο χρονια και να γελαει μαζι σου ολη η Ελλαδα.

Σε σχολια παντως ειδα και αρκετους ΠΑΟΚτζηδες που νιωθουν το λιγοτερο... αμηχανα. Αυτο τους το πιστωνω.

Κανείς δεν γελάει με τον τίτλο. Ούτε εμείς αισθανόμαστε αμήχανα.

Αμήχανα γελάει όλη η ΝΟΤΙΑ Ελλάδα. Γιατί βλέπουν ότι πλέον,το κέντρο αποφάσεων στο ποδόσφαιρο,
ανεβαίνει Βόρεια και φοβούνται μην χάσουν όσα κέρδισαν μέχρι σήμερα.

Γιατί και το χθεσινό ,δικό τους αποτέλεσμα είναι. Ο Σαββίδης το δήλωσε κι εχθές.
Μπορεί να βάλει περισσότερο χρήμα από τον ΟΣΦΠ και θα φροντίσει,
να μην αδικηθεί ξανά η ομάδα του. Απλά πράγματα. Προστατεύει την επένδυση του.

Rebel Scum
07-05-17, 22:25
Καλά αυτά τα περί προστασίας της επένδυσης αλλά εγώ αν ήμουν οπαδός του ΠΑΟΚ θα είχα μια παράκληση/απαίτηση από τον πρόεδρα.

Όσοι άλλοι έφτιαξαν "αυτοκρατορία" τα προηγούμενα χρόνια (ΟΣΦΠ και ΑΕΚ κυρίως και λιγότερο ο Παναθηναϊκός) έφτιαξαν και ομάδες που πραγματικά έπαιξαν και αυτοκρατορικό ποδόσφαιρο, έστω κατά διαστήματα.

ΥΓ. Τελικά όλοι οι οπαδοί είναι ίδιοι.

biggeo65
07-05-17, 22:58
Καλά αυτά τα περί προστασίας της επένδυσης αλλά εγώ αν ήμουν οπαδός του ΠΑΟΚ θα είχα μια παράκληση/απαίτηση από τον πρόεδρα.

Όσοι άλλοι έφτιαξαν "αυτοκρατορία" τα προηγούμενα χρόνια (ΟΣΦΠ και ΑΕΚ κυρίως και λιγότερο ο Παναθηναϊκός) έφτιαξαν και ομάδες που πραγματικά έπαιξαν και αυτοκρατορικό ποδόσφαιρο, έστω κατά διαστήματα.

ΥΓ. Τελικά όλοι οι οπαδοί είναι ίδιοι.

Μα κι ο ΠΑΟΚ έπαιξε Αυτοκρατορικό ποδόσφαιρο κατα διαστήματα.
Να θυμίσω το διπλό στην Φιορεντίνα. Άρα έχει την ομάδα.

Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να παίξει όσο έχουμε αυτή την κατάσταση. Θα κοιτά να μην αδικείται.

Δεν μου αρέσει η γκρίνια από οπαδούς για τα διαιτητικά λάθη που μας ευνόησαν,
αν προηγουμένως δεν παρουσιάσουν και τα διαιτητικά λάθη που μας αδίκησαν.
Αυτό είναι το δίκαιο και το σωστό. Αλλά όλοι κόλλησαν στο οφσαϊτ. Ας πρόσεχαν.

Κι απλά να βάλω κομμάτι από την ανακοίνωση της ομάδας.


Είναι μια επιβράβευση της ξεκάθαρα καλύτερης ομάδας σε όλο το θεσμό, στους ημιτελικούς και στον τελικό,
ανεξάρτητα αν εξυπηρετεί σε πολλούς η σκοπιμότητα αυτό το γεγονός να αμφισβητηθεί και να δημιουργηθεί στην κοινή γνώμη,
η αίσθηση του «ευνοημένου» ΠΑΟΚ. Μια ματιά στην πρόσφατη αλλά και μεταγενέστερη ιστορία μετατρέπει αυτή την «κατηγορία» σε ανέκδοτο.

Η βραδιά του τελικού ανέδειξε και πολλά θέματα που χρήζουν συζήτησης, όμως πρώτιστα οφείλουμε να παραδεχτούμε το εξής:
Δεν υποχωρούμε ούτε βήμα από τις πάγιες απόψεις μας για καθαρό και έντιμο ποδόσφαιρο στην Ελλάδα.

raspoutiv
07-05-17, 23:04
πολύ σεμνές και προσγειωμένες οι δηλώσεις της ΠΑΕ ΠΑΟΚ.
σε αντίθεση με τα πύρινα άρθρα των αθηναίων αθλητικογράφων που μιλούν για χαλίφηδες, ολιγάρχες κτλ. ούτε κάποιος να τους είχε βαλτούς δε θα χαν τέτοια σύμπνοια

η φιέστα του γαύρου χάλασε σήμερα, κι ευτυχώς που δεν αλλάξανε την ώρα στον τελικό βόλεϊ για να προλάβουν να σκάσουν μύτη κι αυτοί. ντροπή και μόνο που χε γίνει αυτή η πρόταση και η καλύτερη απάντηση δόθηκε στο φιλέ

σα να χε δίκιο το Σαββιδάκι που γραφε κάτι για εφιάλτη τους

@ ADSLgr.com All rights reserved.