PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 [208] 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

kerkiss
04-03-18, 11:21
Διαβάζω εδώ και μέρες τα περί αλητείας....
δλδ υπάρχει κάποιος που πιστεύει ότι το ρολό αυτό το πέταξε ο βλάκας, σημαδεύοντας κάποιον (δλδ τον ανάπηρο -πλέον- Γκαρσία)?
100 φόρες να προσπαθήσει κάποιος μπορεί να μην του βγει ούτε μια.
Προφανώς το "παλικάρι" δεν πέταξε το ρολό για να δημιουργήσει μια χαρούμενη και γιορταστική ατμόσφαιρα


οκ, βλακεία να πετάξεις ρολό, αλλά, άλλο αυτό και άλλο να καταδικάζουμε και να βάζουμε στο τσουβάλι τα -διαφορετικά- γεγονότα.
α) όχι βλακεία να πετάξεις ρολό αλλά αλητεία, χουλιγκανισμός
β) ποια είναι τα διαφορετικά γεγονότα ;


Από την άλλη επειδή εγώ είμαι βλάκας, θέλω να μου αποδείξουν ότι μέσα στα αποδυτήρια δεν δάγκωσε το χείλος του ο Ισπανός.... ή ακόμα χειρότερα δεν του έκατσαν καμιά ....αδέσποτη....έτσι για το γμτ.
Και εγώ να υπερθεματίσω και να σου πω ότι στα αποδυτήρια έστησαν το σκηνικό ....μια χαρά βόλευε τον Οσφπ να πάρει τσάμπα βαθμούς και να γλυτώσει από πιθανή ξεφτίλα-ήττα με βαρύ σκορ
Αλλάζει αυτό σε κάτι την πράξη ;

DOU
04-03-18, 12:08
δλδ υπάρχει κάποιος που πιστεύει ότι το ρολό αυτό το πέταξε ο βλάκας, σημαδεύοντας κάποιον (δλδ τον ανάπηρο -πλέον- Γκαρσία)?100 φόρες να προσπαθήσει κάποιος μπορεί να μην του βγει ούτε μια.


https://www.youtube.com/watch?v=klCdMvpv_DU

Τα συμπερασματα δικα σου.:whistle:

Zus
04-03-18, 12:35
Αλήθεια τώρα, υπάρχει κάποιος που πιστεύει ότι το κουτάκι μπύρας σημάδευε τον ανάπηρο-πλέον Ίβιτς?

Artemius
04-03-18, 20:26
Αρτέμιε, έχεις καταντήσει πιο κλάψας και από την Μάρθα Βούρτση.

Υπάρχουν δύο πράγματα που μπορεί να δει κανείς που δεν έχει τσίμπλες στα μάτια.

α) ο Παοκ φέτος έχει δείξει ότι διαθέτει την πιο πλήρη αγωνιστικά ομάδα.
Του αξίζει όχι μόνο το πρωτάθλημα αλλά και το νταμπλ.
Το τι βλέπει όμως και πιστεύει ο καθένας δεν δίνουν ούτε πρωτάθλημα ούτε κύπελλο αλλά η συμπεριφορά της ομάδας στο γήπεδο και τα αποτελέσματα που φέρνει.

β) ο Παοκ όπως και η κάθε ομάδα έχει την υποχρέωση να προστατεύει τον εαυτό της από τις αρνητικές συμπεριφορές των ίδιων των οπαδών της.
Η αλητεία καλώς τιμωρείται αυστηρά.
Την περασμένη Κυριακή το θέμα είναι ότι υπήρξε πράξη αλητείας από οπαδό του Παοκ
Αυτό έχει σημασία και όχι το "μέσο" που χρησιμοποίησε για να την διαπράξει.
Και καθόλου δεν έχει σημασία ο "βαθμός" υποκρισίας που ο καθένας μας μπορεί να αποδώσει στον παθόντα

Αν είναι κλάψα να ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ βλέποντας την Εγκληματική να το έχει τερματίσει προσπαθώντας να σε κλέψει ακόμα 1 φορά, είμαι πολύ κλαψιάρης, ναι.

Και για να είμαι ξεκάθαρος : Πάλι θα τρελαινόμουνα αν στην θέση του ΠΑΟΚ ήταν η ΑΕΚ.

Το τι διαθέτει η κάθε ομάδα, το αποδεικνύει match to match. Ναί σε γενικές γραμμές παίζουμε πολύ καλή μπάλα, εννίοτε μπαλάρα. Δεν είμαι όμως κανένας βλακοστραβοστόμης "έλα μωρέ τώρα μωρέ να ούμε, μπαλάρα παίζουμε, σιγουράκι είναι". ΟΧΙ.

Αν μη τι άλλο,την ιστορία την ξέρω με τέτοια "σιγουράκια".

Και την έζησα,τρόπον τινά σήμερα.



Αντε μπραβο,να λεγονται αληθειες σιγα σιγα:p,που εγινε ο παοκ σε μιση σαιζον μπαρτσελονα και μαντσεστερ σιτυ,χωρις ευρωπαικα παιχνιδια,ξεκουραστοι και χωρις τραυματισμους,με τον ιβαν να βολταρει στα συνεδρια του τσυριζα και τον γιοκα να κανει μαγκιες απο ινσταγραμ,το sdna να εχει γινει το αντιστοιχο gavros.gr.

Nιονιος,Ξανθη,Πας Γιαννενο,Aτρομητο,Λεβαδια,Παο κλπ,πελατακια,να μην παιζουν οι δανεικοι,οσοι εχουν καρτες να δηλωνουν να εκτισουν με παοκ,φυσικα,που να κουραστουν αυτοι οι παικτες,απο τη λαμια για ενα ημιχρονο βρηκανε αντισταση και απο τον παναιτωλικο,ενα ντερμπι με την ΑΕΚ που το χασανε με 10 παικτες,κανενα αλλο δυσκολο παιχνιδι.

Και συ raspoutiv,κοιτα να ανεβετε συντομα,γιατι καποιος πρεπει να κανει αντιπολιτευση τον ιβαν,να κοψει κανενα ποντο.:rofl:

Οσο για την απολογια για τα επισοδεια που παρακολουθησα λιγο χτες,τραγικη εκπροσωπιση του νομικου επιτελειου της παε παοκ,φερανε 3 μαρτυρες που δεν ξερανε τι λεγανε,βλακειες του γκαγκατση οτι τον βαλανε να δαγκωσει τα χειλια του,τους πιασανε στον υπνο με την συμπληρωματικη εκθεση του αρετοπουλου,τη στιγμη που ανεβηκε ενα βιντεο το οποιο δειχνει οτι αυτος ο ηλιθιος που πεταξε το αντικειμενο,το πεταξε στοχευμενα προς τον γκαρσια.


Μην μας προσάπτεις τα τσιτάτα διάφορων γλοιωδών ραδιοφωνατζήδων. Οτι παίζουμε σχεδόν κάθε μάτς την ομορφότερη-καλύτερη μπάλα εδώ γύρω,αυτό είναι γεγονός. Αλλά όπως είπα και στον kerkiss, στραβοστομιές του στυλ "Μπάρτσα των Βαλκανίων" και τα ρέστα...αλλού plz,τουλάχιστο όταν μιλάμε σοβαρά.

Για το τι κάνει και δεν κάνει ο Ιβάν... θέμα του. Και επ'αυτού, όταν το "παιχνίδι" είναι από δημιουργίας του ΒΡΩΜΙΚΟ ,γιατί ΟΛΟΙ οι ΑΛΛΟΙ και από ΠΑΝΤΑ παίζανε ΒΡΩΜΙΚΑ, το να εγκαλείς κάποιον για ποιόν λόγο αυτός δεν είναι η Μαρία Τερέζα ένα πράγμα... ε,το λές και Φαρισαικό,συγγνώμη δηλαδή.
Και σε σχέση με τους άλλους παίκτες,τον δικό μας τον λές και εννίοτε χάπατο. Ξέρεις ΠΟΣΑ του έχουμε σούρει τα ΠΑΟΚια όλα αυτά τα χρόνια για την ανικανότητα του να προστατέψει την ομάδα? Και ακόμα δεν ξέρει πώς να προστατεύει την ομάδα αποτελεσματικά.
Ο Γιωργάκης είναι στο περίπου ένας μικρός Τράκης,με οτι σημαίνει αυτό.

Για το sdna,και το κάθε sdna, δε με νοιάζει.

Για τους δανεικούς, την ρήση "η γυναίκα του Καίσαρος..." την έχεις ακουστά φαντάζομαι. Να παίξουν οι δανεικοί μας εναντίον μας. Και αν δεν του βγεί το μάτς του ενός ή του άλλου -χώρια τραυματισμούς- μετά να σας έχουμε όλους σας να ουρλιάζετε σαν ΠΑΣΟΚους σε συγκέντρωση του μακαρίτη του Ανδρέα, 1ας για 10, και να πρέπει να αποδείξουμε την σφαιρικότητα της Γής.
Ευχαριστούμε δε θα πάρουμε.

Για το νομικό επιτελείο του ΠΑΟΚ τώρα... απλά για γέλια. Σαν εικόνα, είναι περίπου να βλέπεις τα Παλαιστινιάκια να πετάνε πέτρες στα Ισραηλινά τάνκς. Ειδικά αυτό με την συμπληρωματική (το οποίο ok, στην χειρότερη στην έφεση βάσει ΚΑΠ,άνευ ανάγκης ερμηνείας κιόλας, θα εκπέσει) είναι ξεφτίλισμα του νομικού επιτελείου και όλης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, και ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ περίτρανα οτι στο παρασκήνιο είσαι απλά ανύπαρκτος,δηλαδή όχι να αυτοπροστατευθείς, ούτε να πληροφορηθείς δεν είσαι ικανός.




Πάμε στα φρέσκα :


Ένας από τους χειρότερους ΠΑΟΚ για φέτος, σήμερα, στο μάτς που ήταν ... σχεδόν όλο το πρωτάθλημα. Ειλικρινά έχω τέτοια νεύρα, που δεν θέλω να εστιάσω στο ποιός και τι.

Απλά θα πώ το εξής : αν δεν κάνω λάθος -από τα ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ- ο Μαουρίσιο ήταν που κάνει την παράλληλη. Φίλε, ΕΣΥ δεν ξαναπαίζεις,ΤΕ - ΛΟΣ. Κάρφωμα το δελτίο. Αυτά δεν τα κάνουν τα παιδάκια στις Ακαδημίες!

Και για να προλάβω κανέναν έξυπνο, κλασικοί πονηροί Ελληναράδες διαιτητές σαν τον Σιδηρόπουλο, πρέπει να εκλείψουν. Εγώ 1 φορά ΔΕΝ τους ήθελα ΠΟΤΕ,ΔΕΝ τους γούσταρα ΠΟΤΕ, και ΔΕΝ θέλω να με σφυρίζουν!
ΔΕΝ τους γουστάρω ΜΙΑ!

ΔΕΝ με δίνει ένα πέναλτυ που ΕΙΝΑΙ, το έχει καταλάβει στο μεσοδιάστημα,σκέφτεται πως να τα μπαλώσει για να μην τ' ακούσει από τους προιστάμενους του, και πάει και με δίνει ένα που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.

Του Πρίγιοβιτς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ, ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΔΙΝΑ, ΠΑΟΚΤΣΗΔΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΤΑ.

ΟΧΙ ρε ΛΑΜΟΓΙΟ Σιδηρόπουλε λοιπόν, ΑΠΑΙΤΩ να κάνεις σωστά την δουλειά σου και να με δώσεις αυτό που δικαιούμαι, και ΟΧΙ πως να καλύψεις την μα**κία σου!

DOU
08-03-18, 17:35
Απλά θα πώ το εξής : αν δεν κάνω λάθος -από τα ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ- ο Μαουρίσιο ήταν που κάνει την παράλληλη. Φίλε, ΕΣΥ δεν ξαναπαίζεις,ΤΕ - ΛΟΣ. Κάρφωμα το δελτίο. Αυτά δεν τα κάνουν τα παιδάκια στις Ακαδημίες!

Για κακη σας τυχη,επιστρεφει ο ελ καντουρι.:p Λουμπος Μιχελ,θαυμαστα τα εργα σου και οι παικταραδες σου.:rofl:

Artemius
09-03-18, 01:44
Για κακη σας τυχη,επιστρεφει ο ελ καντουρι.:p Λουμπος Μιχελ,θαυμαστα τα εργα σου και οι παικταραδες σου.:rofl:


αχχ.... ο Ελ Καδρονί. Ετσί τον λέμε τα ΠΑΟΚια το ξερες? ::lol: Σαν καδρόνι είναι αφού! Θα λεγα οτι κάνει μόνο για να ρίχνει πλάκα,αλλά δυστυχώς αυτό πλέον δεν κολλάει. :hmm::rofl:

Αυτός ο Μίχελ... πραγματικά από κάτι τέτοια, δεν απορούμε τα ΠΑΟΚια που έγινε οτι έγινε, ξέρουμε αναμεταξύ μας οτι τόσα χρόνια και ακόμα το συντομότερο ανέκδοτο στην πόλη είναι το "Διοίκηση ΠΑΕ ΠΑΟΚ". Γιατί δεν υπάρχει απλά.

Ανίκανοι,κοιμήσηδες, 0 know-how, μυρωδιάδες από γνώση "ελιγμών" και επιρροής στο παρασκήνιο στον βαθμό να προστατεύσουν την ομάδα. Καμία σχέση με ΑΕΚ, που έχει Διοίκηση. Το λέω στα ίσια.

Το μόνο σωστό που έχουν κάνει είναι οτι κόντρα σε όλους μας, στήριξαν έναν δουλευταρά -αν και λίγο μυρωδιά- κόουτς, που δεν ήρθε για να κολλήσει ένσημα αλλά το είδε και το βλέπει σαν ευκαιρία.

raspoutiv
09-03-18, 02:53
τον Παντελίδη έπρεπε να πάρει αλλά θα σκούζατε όλοι. τώρα σκούζετε που σας έκοψε το πρωτάθλημα μεσ στην Τρίπολη
αντ αυτού, πήρατε τον Άγγελο ως σύμβουλο γενικά κι αόριστα για να μην έρθει σε μας για προπονητής
ο Λουτσέσκου δεν το πήγε καλά. και το πρόβλημα δεν είναι μόνο πως έχασε τα ντέρμπι, αλλά πως έχασε πολλούς βαθμούς στην αρχή της σεζόν. έπρεπε να χει παίκτες με πιο ελαφρά πόδια για τις 1ες αγωνιστικές. τόσο πάγκο του χε ο Ιβάν

DOU
11-03-18, 03:57
Ιβαν=ΚΡΑΤΟΣ,5 δικηγοροι και 8 ρολα που αφησανε για φιλοδωρημα στον δικαστη,καντε ομαδα να κερδιζετε και τους δικαστες.:rtfm:

raspoutiv
11-03-18, 04:06
Ιβαν=ΚΡΑΤΟΣ,5 δικηγοροι και 8 ρολα που αφησανε για φιλοδωρημα στον δικαστη,καντε ομαδα να κερδιζετε και τους δικαστες.:rtfm:

νόμιζα δε σας νοιάζει εσάς τι γίνεται στη δίκη

kerkiss
11-03-18, 09:02
Άντε πάλι σας έφεξε, κανονίστε για ωραίο παιχνίδι σήμερα και οι δυό σας να το ευχαριστηθούμε και εμείς οι "ακομμάτιστοι" ;)

ΥΓ Κάνω πλάκα που ο πιο φανατικός παοκτζής εδώ μέσα είναι ένας Ηρακλάϊν-μάϊν :p

PetrosK
11-03-18, 14:24
Είναι που δεν έχει άκρες-επιρροή-δύναμη στο παρασκήνιο ο Ιβάν κι έχει αφήσει την ομάδα απροστάτευτη.

Μήπως να καταλάβετε καρντάσια και κανένα άλλο κανάλι ή ενδεχομένως το Διοικητήριο ή τη ΔΕΘ ακόμα, ώστε να μην κατακυρωθεί το παιγνίδι στο γαύρο και να ξεκινήσει επιτέλους ή ακόμα καλύτερα να το πάρετε εσείς στα χαρτιά, αφού ο αντίπαλος αποσύρθηκε?

Περιμένω με αγωνία τα σημερινά.

George978
11-03-18, 14:52
ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΘΥΡΑ 10 ΡΕ!!!1!!111

Zus
11-03-18, 17:27
Το πως κατάφεραν να επιβεβαιώσουν στο 100% το γαύροι του βορρά και να περηφανεύονται, είναι τρομερό. :rofl:

raspoutiv
11-03-18, 17:43
είναι τόσος πολύς ο κόσμος που επιθυμεί τα πρωταθλήματα να κρίνονται στα δικαστήρια;

γιατί δε θέλετε να παίζονται στο χορτάρι;
δε σας αρέσει να βλέπετε μπάλα;

Zus
11-03-18, 18:12
είναι τόσος πολύς ο κόσμος που επιθυμεί τα πρωταθλήματα να κρίνονται στα δικαστήρια;

γιατί δε θέλετε να παίζονται στο χορτάρι;
δε σας αρέσει να βλέπετε μπάλα;

Γουστάρουμε κολάρα, αναπηρικά αμαξίδια και νεοδημοκρατικές ανακοινώσεις παναθηναικού. Σε όποιον δεν αρέσει, να πάει να cosmotetvθεί.

kerkiss
11-03-18, 22:48
Θα το πάνε στα δικαστήρια για να αποφασίσουν αν μετράει το γκολ ή όχι


Κατά τα άλλα ένα ματς άσχημο γεμάτο σέντρες χωρίς κατοχή μπάλας και ανάπτυξη παιχνιδιού :evil:

raspoutiv
11-03-18, 22:52
αυτό είναι ΠΟΚ

χαλίφης νιάου νιάου

Zus
11-03-18, 23:02
Θα το πάνε στα δικαστήρια για να αποφασίσουν αν μετράει το γκολ ή όχι


Κατά τα άλλα ένα ματς άσχημο γεμάτο σέντρες χωρίς κατοχή μπάλας και ανάπτυξη παιχνιδιού :evil:

Στα φρύδια του. Θα κάνει έφεση.

MitsosDaBest13
11-03-18, 23:54
Μπήκε με "σιδερικό" ο τύπος! Πάλι καλά να λέμε, που δεν το χρησιμοποίησε...

http://www.gazzetta.gr/football/superleague/article/1208060/me-oplo-ston-agonistiko-horo-o-savvidis-pics

Έχουμε το ποδόσφαιρο που μας αξίζει, σε μια χώρα μπ@@ρδέλο... :hello Έχω σταματήσει να βλέπω ελληνικό πρωτάθλημα, τουλάχιστον 3 χρόνια. Μόνο ειδήσεις online.

raspoutiv
12-03-18, 00:08
Μπήκε με "σιδερικό" ο τύπος! Πάλι καλά να λέμε, που δεν το χρησιμοποίησε...

http://www.gazzetta.gr/football/superleague/article/1208060/me-oplo-ston-agonistiko-horo-o-savvidis-pics

Έχουμε το ποδόσφαιρο που μας αξίζει, σε μια χώρα μπ@@ρδέλο... :hello Έχω σταματήσει να βλέπω ελληνικό πρωτάθλημα, τουλάχιστον 3 χρόνια. Μόνο ειδήσεις online.

ρε τις κουμπουριές του Βαρδινογιάννη τις ξέχασες;

κανονικά ο Κομίνης δεν έπρεπε να φύγει απ το χορτάρι όρθιος με την αλητεία που κανε
αυτό θα γινόταν στο ΟΑΚΑ. αυτό θα γινόταν στο Καραϊτάβλι. αυτό θα γινόταν ακόμα και στη Λεωφόρο
τέτοια κλοπή τίτλου δεν ξανάγινε

MitsosDaBest13
12-03-18, 00:22
ρε τις κουμπουριές του Βαρδινογιάννη τις ξέχασες;

κανονικά ο Κομίνης δεν έπρεπε να φύγει απ το χορτάρι όρθιος με την αλητεία που κανε
αυτό θα γινόταν στο ΟΑΚΑ. αυτό θα γινόταν στο Καραϊτάβλι. αυτό θα γινόταν ακόμα και στη Λεωφόρο
τέτοια κλοπή τίτλου δεν ξανάγινε

Θα ήμουν μικρός τότε. :p

- - - Updated - - -

Εγώ όπως το βλέπω, επηρέαζε τη φάση, ειδικά τον τερματοφύλακα και θα έλεγα ότι είναι σωστό το offside. Δεν είμαι διαιτητής βέβαια... Περιμένω να δω κι άλλες απόψεις, ειδικότερα από τους καθηγητές στην TV.

http://www.novasports.gr/podosfairo/ellada/super-league/article/373726/i-epimahi-fasi-sto-90-video/

kerkiss
12-03-18, 00:22
κανονικά ο Κομίνης δεν έπρεπε να φύγει απ το χορτάρι όρθιος με την αλητεία που κανε

Μαζέψου λίγο :evil::evil::evil:

Raven84
12-03-18, 00:32
Offtopic:Είναι κρίμα να ανέχεται την αθλητική μπόχα to adslgr

Κλειδώστε τα όλα τα αθλητικά νηματα

Δεν προσφέρουν απολύτως τίποτε, παρά μόνο ισχυρές δόσεις καφρίλας.

megahead13
12-03-18, 00:41
Offtopic:Είναι κρίμα να ανέχεται την αθλητική μπόχα to adslgr

Κλειδώστε τα όλα τα αθλητικά νηματα

Δεν προσφέρουν απολύτως τίποτε, παρά μόνο ισχυρές δόσεις καφρίλας.
Όχι ότι έχεις άδικο, αλλά πες ότι κλειδώσουμε όλα τα αθλητικά κι όλα τα πολιτικά νήματα; Και;; Θα αλλάξει κάτι;

Απλώς το κλωτσόσφαιρο ως μια από της πτυχές της ζωής του τόπου ακολουθεί το γενικότερο χάλι που επικρατεί εδώ και δεκαετίες στη χώρα.

Artemius
12-03-18, 00:59
Μπήκε με "σιδερικό" ο τύπος! Πάλι καλά να λέμε, που δεν το χρησιμοποίησε...

http://www.gazzetta.gr/football/superleague/article/1208060/me-oplo-ston-agonistiko-horo-o-savvidis-pics

Έχουμε το ποδόσφαιρο που μας αξίζει, σε μια χώρα μπ@@ρδέλο... :hello Έχω σταματήσει να βλέπω ελληνικό πρωτάθλημα, τουλάχιστον 3 χρόνια. Μόνο ειδήσεις online.

Το γκολ είναι κανονικό...

Όλα τα άλλα από κει και πέρα...απ'ολους... είναι ακανόνιστα...

ras, λιγο πιο προσεκτικά, όπως λέει και ο kerkis.
Και ευτυχώς πέρασαν τα χρόνια, άλλη εποχή θα είχαμε άλλες καταστάσεις.
Σε άλλα γήπεδα, δεν θα κάνω τον μάντη Καλχα τι θα γινόταν, μπορώ μόνο να φανταστώ...

Όλα αυτά... γιατί? Με αφορμή ένα ανθρωπάριο που φοβήθηκε να δείξει σέντρα και αιτια οτι εμείς οι... μπουγατσες φυτρωσαμε δεν γεννηθήκαμε.

Ειλικρινά, ΒΑΡΈΘΗΚΑ ΚΑΙ ΣΙΧΑΘΗΚΑ ΤΟ ΠΟΔΌΣΦΑΙΡΟ ΑΥΤΟ.

ΔΕΝ θέλω να το μετρήσει από τα αποδυτήρια όπως λένε τώρα και διακοπή με υπαιτιοτητα της ΑΕΚ, να το δώσει στην ΑΕΚ, να φάμε - 5664 βαθμούς να μας κλείσουν το γήπεδο για 1 σεζόν, να πάρει η ΑΕΚ την κουπα, να ησυχάσουμε.

Γιατί μπαλίτσα να δούμε να χαρούμε, χωρίς αχυρανθρωπους και ανθρωπακια, χάσουμε κερδίσουμε, δεν πρόκειται.

Εννοείται ότι κουμπουρια μέσα στα γήπεδα τα καταδικάζω, σαν ΠΑΟΚτσης δεν είμαι αυτό. Το πώς και το γιατί δικό σας...

MitsosDaBest13
12-03-18, 01:03
Για γέλια και για κλάματα... Μόνο ξένα πρωταθλήματα λέμεεε, να βλέπουμε και λίγο θέαμα...

http://www.gazzetta.gr/football/superleague/article/1207926/oristiki-diakopi-sto-paok-aek

megahead13
12-03-18, 01:06
:rofl: :rofl: :rofl:

Ε ρε σανό που ταΐζουν το πόπολο.

MitsosDaBest13
12-03-18, 01:11
Τελικά ο καθηγητής διαιτησίας, Περικλής Βασιλάκης, είπε ότι σωστά ακυρώθηκε το γκολ!

Πραγματικά ό,τι να 'ναι αυτό το ποδόσφαιρο...

Zus
12-03-18, 01:12
Θα πρέπει να υπήρξαν ήρεμες διαβουλεύσεις, χωρίς παρεκτροπές με όπλα και σφαίρες στα αποδυτήρια, αν έκλεισε έτσι το φύλλο αγώνα ο άλλος..

MitsosDaBest13
12-03-18, 01:17
Θα πρέπει να υπήρξαν ήρεμες διαβουλεύσεις, χωρίς παρεκτροπές με όπλα και σφαίρες στα αποδυτήρια, αν έκλεισε έτσι το φύλλο αγώνα ο άλλος..

Μετά την πολύωρη διακοπή, θα είχε την πολυτέλεια να το δει σε replay. Και τελικά το μέτρησε!

Φαντάσου τι θα έγινε, για να τα έγραψε αυτά, με απώτερο σκοπό να τιμωρηθεί η ΑΕΚ...

Υ.Γ. Υπάρχουν σκέψεις από την κυβέρνηση λέει, να διακοπεί το πρωτάθλημα. Μακάρι να διακοπεί για πάντα, σε κανέναν απλό φίλαθλο δε θα λείψει... Μόνο στους κάφρους που σκοτώνονται για τις ομάδες.

George978
12-03-18, 01:30
Για μενα επρεπε να μετρησει...για ολα τα αλλα απλα λυπαμαι, το ματσ δεν το ειδα μονο τη συγκεκριμενη φαση. Και δεμενος, ελληνικο ποδοαφιαρο δεν μπορω να δω

aroutis
12-03-18, 01:34
Ασχετα αν υποστηρίζω την ΑΕΚ, σήμερα ένοιωσα αηδεία για αυτά που είδα.
Το να βλέπεις πρόεδρο ομάδας να οπλοφορεί και να μπαίνει σε γήπεδο όπως μπήκε ο Σαββίδης, να μη κάνει κανένας τίποτα, μου θυμησε εποχές Βαρδινογιάννη στο ΟΑΚΑ.
Το να ακυρώνεται (σωστά; λάθος; δεν ξέρω) γκόλ και στο τέλος, 2 ώρες μετά να μετράει, προσωπικά δεν θυμάμαι να έχει γίνει, ελεύθερα διορθώστε με.

Εχουμε φτάσει σε πολύ χαμηλά επίπεδα , και το ξαναλέω, χ*στηκα για το αν είμαι ΑΕΚ.
Αυτό δεν ειναι πρωτάθλημα, μπουρδέλο είναι.

- - - Updated - - -


Μετά την πολύωρη διακοπή, θα είχε την πολυτέλεια να το δει σε replay. Και τελικά το μέτρησε!

Φαντάσου τι θα έγινε, για να τα έγραψε αυτά, με απώτερο σκοπό να τιμωρηθεί η ΑΕΚ...

Υ.Γ. Υπάρχουν σκέψεις από την κυβέρνηση λέει, να διακοπεί το πρωτάθλημα. Μακάρι να διακοπεί για πάντα, σε κανέναν απλό φίλαθλο δε θα λείψει... Μόνο στους κάφρους που σκοτώνονται για τις ομάδες.

Η ΑΕΚ δεν θα τιμωρηθεί. Και μόνο που μπήκε ο άλλος σαν σερίφης του Far West έχουν να γίνουν πολλά.
Διαβάστε τους κανονισμούς. Η ΑΕΚ δίκαια δεν μπήκε μεσα μετά από αυτά.
Το ερώτημα ειναι πως θα ξεμπλέξει μετά αυτό ο ΠΑΟΚ ειδικά μετά και την υποτροπή που έχει από το ματς με τον ΟΣΦΠ.

raspoutiv
12-03-18, 03:44
Μαζέψου λίγο :evil::evil::evil:

εγώ νόμιζα πως θα υπερθεματίσεις κιόλας ;)

τελικά το γκολ μετράει, στα δικαστήρια θα πάρει -3 ο ΠΑΟΚ για την είσοδο Σαββίδη, -3 η ΑΕΚ που δεν προσήλθε και αν επιστραφούν κι οι βαθμοί στο γαύρο ο Μαρινάκης το σηκώνει
το ωραιότερο χάρτινο της ιστορίας τους :lol:

- - - Updated - - -


Offtopic:Είναι κρίμα να ανέχεται την αθλητική μπόχα to adslgr

Κλειδώστε τα όλα τα αθλητικά νηματα

Δεν προσφέρουν απολύτως τίποτε, παρά μόνο ισχυρές δόσεις καφρίλας.

ενώ τα άλλα θέματα πάνε για βραβείο επιπέδου
όλη η χαλαρή αυτό το νόημα έχει. να ξεσαλώνει ο κόσμος. απλά οι έχοντες τα χτένια ξεσαλώνουν λιγάάάκι παραπάνω. αλλά αυτό είναι πρόβλημα του forum και δε μας πέφτει λόγος

konig
12-03-18, 08:07
εγώ νόμιζα πως θα υπερθεματίσεις κιόλας ;)

τελικά το γκολ μετράει, στα δικαστήρια θα πάρει -3 ο ΠΑΟΚ για την είσοδο Σαββίδη, -3 η ΑΕΚ που δεν προσήλθε και αν επιστραφούν κι οι βαθμοί στο γαύρο ο Μαρινάκης το σηκώνει
το ωραιότερο χάρτινο της ιστορίας τους :lol:

- - - Updated - - -



ενώ τα άλλα θέματα πάνε για βραβείο επιπέδου
όλη η χαλαρή αυτό το νόημα έχει. να ξεσαλώνει ο κόσμος. απλά οι έχοντες τα χτένια ξεσαλώνουν λιγάάάκι παραπάνω. αλλά αυτό είναι πρόβλημα του forum και δε μας πέφτει λόγος

θα ειναι τυχερος ο παοκ αμα μεινει στην κατηγορια https://resources.fifa.com/mm/document/tournament/competition/51/53/98/safetyregulations_e.pdf και μονο που οπλοφορουσε μεσα στο γηπεδο φτανει

Cassander
12-03-18, 11:18
Το πρωτάθλημα θα διακοπεί και θα μείνουμε για 1-2 χρόνια εκτός Ευρώπης. Μονο η Εθνικη θα παίζει κανονικά.
Έτσι πρέπει, όχι επειδη ο άλλος οπλοφορούσε, αλλά επειδή ντε και καλά θες να πάρεις ένα πρωτάθλημα με τον τρόπο που υποστηριζες οτι το έπαιρναν οι άλλοι...τον ανηθικο.
Αλλά οπως λέει και το ρητό...οι προηγουμενοι ηταν επαγγελματίες. Αυτοι ειναι εντελως ερασιτέχνες.
Πάρτε τωρα δημοσιευσεις απο το BBC και ολα τα κανάλια του κόσμου.

manicx
12-03-18, 12:14
Αν το γκολ το έβαζε η ΑΕΚ και μέτραγε, θα έβλεπες τους 'ηθικούς' ΠΑΟΚτσήδες να αρχίζουν την καραμέλα για Αθήνα, ΠΟΚ, κλπ. Τώρα κλασσικοί γαύροι του βορρά.

Εγώ τους εύχομαι καλή πορεία στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής. Κρίμα που ανεβαίνει ο Άρης αλλιώς θα ήταν μοναδική ευκαιρία να παίξουν μαζί στην football league τα μεγαθήρια της συμπρωτεύουσας ΠΑΟΚ, Άρης, Ηρακλής, Απόλλων Πόντου. Με την προϋπόθεση να μείνει η Καλλιθέα για να μπορεί να παίζει με τα πιστόλια του ο Σαββίδης στο Ελ Πάσο.

Δεν πρέπει να διακοπεί κανένα πρωτάθλημα. Δεν είναι "πονάει χέρι, κόψει χέρι". Να αποδοθεί δικαιοσύνη πρέπει και να σταματήσει η κυβέρνηση να σπρώχνει τον Σαββίδη για ψηφοθηρικούς λόγους. Δεν αποδόθηκε δικαιοσύνη μία με τα soft αντικείμενα, μετά περάσαμε στα hard με τα πιστόλια.

nnn
12-03-18, 12:19
Κράτα μικρό καλάθ, υπάρχει μεγάλη αγάπη με την τρέχουσα κυβέρνηση.

Ζήτω η εξυγίανση του ποδοσφαίρου.

raspoutiv
12-03-18, 12:46
Το πρωτάθλημα θα διακοπεί και θα μείνουμε για 1-2 χρόνια εκτός Ευρώπης. Μονο η Εθνικη θα παίζει κανονικά.

πως;
οι παίκτες θα ναι χωρίς ομάδες κ απλά θα παίζουν εθνική;
σε πήρε ο ενθουσιασμός της αμέμπτου ηθικής των οπαδών του ΠΟΚ;
τσιμπήσαμε; τσιμπήσαμε;

τώρα για σχόλια για το κουμπούρι που γράφουν ΠΟΚοfans δε χρειάζονται σχόλια. ήταν τόσο τρομακτικό εκεί στην ζώνη που φύγανε οι παίκτες της ΑΕΚ 30' μετά. τρόμος μιλάμε
ούτε καν το είδαν φυσικά, αλλά τι σημασία έχει αφού αυτή είναι η υπερασπιστική γραμμή του ΠΟΚ;

Cassander
12-03-18, 13:03
πως;
οι παίκτες θα ναι χωρίς ομάδες κ απλά θα παίζουν εθνική;
σε πήρε ο ενθουσιασμός της αμέμπτου ηθικής των οπαδών του ΠΟΚ;
τσιμπήσαμε; τσιμπήσαμε;

τώρα για σχόλια για το κουμπούρι που γράφουν ΠΟΚοfans δε χρειάζονται σχόλια. ήταν τόσο τρομακτικό εκεί στην ζώνη που φύγανε οι παίκτες της ΑΕΚ 30' μετά. τρόμος μιλάμε
ούτε καν το είδαν φυσικά, αλλά τι σημασία έχει αφού αυτή είναι η υπερασπιστική γραμμή του ΠΟΚ;

Βασικά αυτό λένε οι ειδήσεις.
Διακοπή θα γίνει προσωρινη. Πρωτάθλημα θα υπάρχει, αλλά χωρις Ευρώπη.
Μια χαρά θα μπορει λοιπόν να παίζει η Εθνική.

PopManiac
12-03-18, 13:10
Το να πω "ξεφτίλα" είναι λίγο. Για τα υπόλοιπα, είμαι βέβαιος ότι θα υπάρξει φως στο τούνελ, το μαχαίρι θα μπει βαθιά στο κόκκαλο, θα εξαντληθεί όλη η αυστηρότητα, θα ληφθούν μέτρα, τέτοιες σκηνές δεν θα επαναληφθούν κλπ....

Καλύφθηκα :-k

tiffany
12-03-18, 13:11
τώρα για σχόλια για το κουμπούρι που γράφουν ΠΟΚοfans δε χρειάζονται σχόλια. ήταν τόσο τρομακτικό εκεί στην ζώνη που φύγανε οι παίκτες της ΑΕΚ 30' μετά. τρόμος μιλάμε
ούτε καν το είδαν φυσικά, αλλά τι σημασία έχει αφού αυτή είναι η υπερασπιστική γραμμή του ΠΟΚ;

Εγώ ναι να δεχτώ ότι η ΑΕΚ το κυνήγησε κτλ.

Εσύ που δεν τσιμπάς, το θεωρείς φυσιολογικό σε μια θεωρητικά χώρα του πρώτου κόσμου να μπουκάρει ο άλλος σε γήπεδο με κουμπούρι; Υπάρχουν φωτογραφίες. Δεν αμφισβητούνται. Αν είναι λογικό για την εικόνα του παιχνιδιού αυτή πάω πάσο. Και μην αρχίσετε να λέτε για επεισόδια στα γήπεδα. Αυτά συμβαίνουν παντού. Αλλά ο πρόεδρος ομάδας να εισβάλλει σε γήπεδο μετά από ακυρωθέν γκολ με το κουμπούρι στην τσέπη; Που έχει συμβεί;

Cassander
12-03-18, 13:16
Ε τα χε κάνει κάποτε ο Καπετάνιος :P :P

Πάντως γενικά οι Παοκτζηδες, 2 ντέρμπι στη Τουμπα, τα διέκοψαν με δικη τους υπαιτιότητα. Και πας για πρωτάθλημα ρε φιλε. Και το χρειάζεται ο ΠΑΟΚ ένα πρωτάθλημα

Zus
12-03-18, 13:18
Βασικά αυτό λένε οι ειδήσεις.
Διακοπή θα γίνει προσωρινη. Πρωτάθλημα θα υπάρχει, αλλά χωρις Ευρώπη.
Μια χαρά θα μπορει λοιπόν να παίζει η Εθνική.

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να διακοπεί το πρωτάθλημα (άντε για μία βδομάδα) και να βγούμε από ευρώπη, τουλάχιστον από κάποια πολιτική πρωτοβουλία. Μπορεί να κατάφεραν οι απίθανοι να κάνουν σε 1-2 χρόνια όσα έκαναν οι γαύροι σε 10, αλλά τίποτα δεν πρόκειται να συμβεί.

Εγώ πιο πολύ θα πόνταρα στο να γίνει ξανά ο αγώνας με τα ψάρια και να ζητήσουν και συγνώμη από σαββίδη, παρά να διακόψουν το πρωτάθλημα. Όταν είχε το πάνω χέρι ο ολυμπιακός, είδες πολλές φορές να μπαίνει το μαχαίρι βαθιά? :rolleyes:

Cassander
12-03-18, 13:21
O Oλυμπιακός δεν ειχε αντιπαλο. Αυτη ειναι η διαφορά. Τωρα οι διεκδικητές ειναι δύο. Τότε ηταν ο Σωκράτης και γλένταγε μονος του. Και ειχε και την εξυπνάδα:
1. Nα δώσει 2 πρωταθληματα στον ΠΑΟ
2. Να γνωριζει πως και ο δευτερος ευκολα η δυσκολα μπορει να πάρει τυράκι απ το Ch.L.

Πλέον και ο πρώτος, δυσκολα μπαινει Ch.L. Δε μου κάνει εντυπωση η χαλαροτηρα του Βαγγέλα που τους έχει αφησει πλέον να σφάζονται.

Zus
12-03-18, 13:25
O Oλυμπιακός δεν ειχε αντιπαλο. Αυτη ειναι η διαφορά. Τωρα οι διεκδικητές ειναι δύο. Τότε ηταν ο Σωκράτης και γλένταγε μονος του. Και ειχε και την εξυπνάδα:
1. Nα δώσει 2 πρωταθληματα στον ΠΑΟ
2. Να γνωριζει πως και ο δευτερος ευκολα η δυσκολα μπορει να πάρει τυράκι απ το Ch.L.

Πλέον και ο πρώτος, δυσκολα μπαινει Ch.L. Δε μου κάνει εντυπωση η χαλαροτηρα του Βαγγέλα που τους έχει αφησει πλέον να σφάζονται.

Ο καρπαζοεισπράκτορας της ευρώπης, δεν είχε αντίπαλο? Να αρχίσουμε να θυμόμαστε τι γινόταν κάθε αγωνιστική για να μην "υπάρχει αντίπαλος"?

raspoutiv
12-03-18, 13:28
o Ολυμπιακός 20 χρόνια κλέβει πρωταθλήματα και δεν ανοίγει ρουθούνι
όταν χάνει 1 πρέπει να χαλάσει ο κόσμος. ή ο γαύρος ή κανείς

@tiffany η όλη συζήτηση περί όπλου είναι αστεία. κανείς δεν απειλήθηκε απ αυτό, κανείς δεν τρόμαξε, κατά πάσα πιθανότητα κανείς δεν το είδε.
πρόκειται για καθαρή πρόφαση για να δικαιολογηθεί η μη προσέλευση της ΑΕΚ στο γήπεδο μετά το 1-0.
αν το ματς ήταν 0-0 δε θα βγαίνανε λες;

Cassander
12-03-18, 13:31
Ο καρπαζοεισπράκτορας της ευρώπης, δεν είχε αντίπαλο? Να αρχίσουμε να θυμόμαστε τι γινόταν κάθε αγωνιστική για να μην "υπάρχει αντίπαλος"?

Λυπάμαι που πέρασαν 20 χρονια μετά να το καταλάβεις, αλλά τι να κάνουμε. ΔΕΝ ΕΙΧΕ! Εκανε οτι ηθελε στο παρασκηνιο. Εβαλε μια φορά χρηματα και μετά απλά συντηρουσε το παρασκήνιο. Και τις 2 φορές που άφησε χαλαρά τα πράγματα, φροντισε μετά να ξαναβάλει λιγα απο τα πολλά που ειχε κονομιζει για να επανέλθει η "ισοροπία", στηριζομενος είτε στην ανυπαρξία του Τζιγγερ, ειτε στους τσακωμους των πολυμετοχικών.

Καρπαζοεισπράκτορας η όχι, 7άρες κτλ κτλ, η ιστορία γράφει οτι κονομαγε για 20 χρονια.

Το τι γινοταν κάθε αγωνιστικη δε το θυμάται κανεις, οπως κανεις δε θυμάται τα πιστολια του Καπετάνιου, τα πριν το 97, τη Ριζουπολη κτλ κτλ. Ξεχνάμε ευκολα. Πλέον ολη η Ευρωπη έχει πέσει πάνω στο περιστροφο. Και αυτο θα πληρωσει ο ΠΑΟΚ, αν πληρωσει. Αδικο ή οχι, ειναι ρεαλισμος.

Και να σου πω την αληθεια μου, γουστάρω ένα πρωτάθλημα ΠΑΟΚ

Zus
12-03-18, 13:34
Λυπάμαι που πέρασαν 20 χρονια μετά να το καταλάβεις, αλλά τι να κάνουμε. ΔΕΝ ΕΙΧΕ! Εκανε οτι ηθελε στο παρασκηνιο. Εβαλε μια φορά χρηματα και μετά απλά συντηρουσε το παρασκήνιο. Και τις 2 φορές που άφησε χαλαρά τα πράγματα, φροντισε μετά να ξαναβάλει λιγα απο τα πολλά που ειχε κονομιζει για να επανέλθει η "ισοροπία", στηριζομενος είτε στην ανυπαρξία του Τζιγγερ, ειτε στους τσακωμους των πολυμετοχικών.

Καρπαζοεισπράκτορας η όχι, 7άρες κτλ κτλ, η ιστορία γράφει οτι κονομαγε για 20 χρονια.

Το τι γινοταν κάθε αγωνιστικη δε το θυμάται κανεις, οπως κανεις δε θυμάται τα πιστολια του Καπετάνιου, τα πριν το 97, τη Ριζουπολη κτλ κτλ. Ξεχνάμε ευκολα. Πλέον ολη η Ευρωπη έχει πέσει πάνω στο περιστροφο. Και αυτο θα πληρωσει ο ΠΑΟΚ, αν πληρωσει. Αδικο ή οχι, ειναι ρεαλισμος.

Και να σου πω την αληθεια μου, γουστάρω ένα πρωτάθλημα ΠΑΟΚ

Μιλούσες για το παρασκήνιο, γράψε λάθος. Νόμιζα μιλούσες αγωνιστικά.

Να πάρει πρωτάθλημα ο πάοκ, αλλά όχι με το ζόρι, όπως το περσινό κύπελλο. ;)

PopManiac
12-03-18, 13:34
@tiffany η όλη συζήτηση περί όπλου είναι αστεία. κανείς δεν απειλήθηκε απ αυτό, κανείς δεν τρόμαξε, κατά πάσα πιθανότητα κανείς δεν το είδε.
πρόκειται για καθαρή πρόφαση για να δικαιολογηθεί η μη προσέλευση της ΑΕΚ στο γήπεδο μετά το 1-0.
αν το ματς ήταν 0-0 δε θα βγαίνανε λες;

Eντάξει, είπαμε να είμαστε πνεύμα αντιλογίας για τον χάβαλο και για να περνά η ώρα. Αλλά, σοβαρά μιλάς για το παραπάνω σε bold;;;;;;;;;;;

raspoutiv
12-03-18, 13:39
Μιλούσες για το παρασκήνιο, γράψε λάθος. Νόμιζα μιλούσες αγωνιστικά.

Να πάρει πρωτάθλημα ο πάοκ, αλλά όχι με το ζόρι, όπως το περσινό κύπελλο. ;)

πανάξια το παίρνει και κόντρα σε τόσα δικαστήρια που του στήνουν
ο γαύρος δεν ήθελε να παίξει και μηδενίστηκε ο ΠΑΟΚ
ή ΑΕΚ έφαγε γκολ κι έπρεπε να διακόψει το παιχνίδι
ο ΠΑΟ δεν πούλαγε παίκτη στον Ιβάν με τίποτα, παρότι ήταν ο μόνος που του δινε λεφτά (και πολλά) κι ας τα χε τόση ανάγκη
τα παραρτήματα του γαύρου και φέτος στο ύψος τους
κι όμως ο ΠΑΟΚ είναι 1ος

τις αντιδράσεις των γαύρων τις καταλαβαίνω. οι υπόλοιποι δεν ξέρω γιατί συμπάσχουν μαζί τους όμως. δε βλέπετε πως έχει την καλύτερη ομάδα;

- - - Updated - - -


Eντάξει, είπαμε να είμαστε πνεύμα αντιλογίας για τον χάβαλο και για να περνά η ώρα. Αλλά, σοβαρά μιλάς για το παραπάνω σε bold;;;;;;;;;;;

διαφωνείς πως το περίστροφο που νόμιμα κατέχει, δεν τρόμαξε κανένα;
ήταν στη θήκη στη ζώνη πίσω! δεν το έβγαλε ποτέ. δεν το είδε κανείς πέραν των δικηγόρων του ΠΟΚ

@ ADSLgr.com All rights reserved.