PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

Rezwalker
17-11-08, 03:20
Βασικα τωρα που το σκεφτομαι ειμαι πολυ κομπλεξικος με τον παοκ αφου μας εχει στερησει τοσους τιτλους τα τελευταια χρονια και εγω ο κακομοιρης δεν εχω παρει και καμια κουπα.Κριμα κριμα....

Χαίρομαι που έχεις τέτοια ανόρθωση ηθικού :oneup:
ένα πράγμα δεν θα σας συγχωρέσουμε μονο..που χάσαμε φέτος το μεγαλύτερο στάνταρ στο στοίχημα του CL..
εκεί στο ueffaki..εκεί :oneup:

ErrOr
17-11-08, 03:46
δοντι δεν εσπασε , και ο ντιογκο δεν το εκανε εξεπιτηδες οσο ο γκαρσια. ο παιχτης πρεπει να τιμβρηθει απο την ΠΑΕ

επειδη εχουμε ασχοληθει και με αθλητισμο για να φτασεις στα μπουκετα πρεπει να σε χτυπησει να σε φτυσει να σε βρισει κλπ

Δεν το έκανε εξεπίτηδες???
Πρώτη φορά είναι που το παλικαράκι σας(ΚΑΙ ο Κοβάσεβιτς) βαράει στην φουστιά με τον αγκώνα του αντίπαλο παίκτη?
Για τσέκαρε προηγούμενους αγώνες σας...
Αν θα πρέπει να τιμωρηθεί ο Γκαρσία,θα πρέπει να τιμωρηθεί και ο Ντιόγκο.
Πρωτίστως αυτός.
Ακριβώς μιας και έχεις ασχοληθεί με αθλητισμό μπορείς να καταλάβεις τι παίχτηκε...
Τον χτύπησε μπροστά στον Κάκο με τον αγκώνα του και ο Κάκος έκανε τα στραβά μάτια και στη συνέχεια ανταλλάξανε διάφορα "γαλλικά"...
Απλά ο Ντιόγκο έχει καλομάθει να μην τον τιμωρούν και να μην του απαντάνε στις προκλήσεις του.
Βρήκε τον μάστορα του και αυτός και ο εραστής της κόκκινης(βλ.Ντούντου).
Βέβαια στην ΝΕΤ πρώτα έδειξαν 500 φορές την φάση του Γκαρσία και έπεσε το κράξιμο της αρκούδας.(Ορφανέ τάχα μου δήθεν ΠΑΟΚτζή τ'ακούς!Πουλούσες και οπαδιλίκι στον πρόεδρο του Πανιωνίου)
Μετά έδειξαν την φάση του Ντιόγκο 2 φορές και αυτή χωρίς ζουμ,αναφέροντας απλά ότι προηγήθηκε της φάσης του Γκαρσία και θα έπρεπε και αυτός να είχε αποβληθεί ΚΑΙ μετά ξανά άλλες 500 φορές την φάση του Γκαρσία...
Ωραία η προπαγάνδα ε?
είπαμε,ΠΕΣ ΠΕΣ ΚΑΤΙ ΜΕΝΕΙ και να που έμεινε και πάλι!
Δεν είπαν ότι θα έπρεπε να αποβάλει τον Ντιόγκο για να μην υπάρχει συνέχεια,αλλά στάθηκαν στην συνέχεια του συμβάντος βγάζοντας λάδι για άλλη μία φορά την "μεγάλη" μεταγραφή του γαύρου.(Μίχο ωραία η προσπάθεια,αλλά δεν πείθεις!Που θες να τιμωρηθεί και παραδειγματικά από τον Ζαγοράκη!)

albatross
17-11-08, 03:59
Εξάλλου στον Ολυμπιακό έχουν παράδοση στα "καλά" παιδιά...
http://www.youtube.com/watch?v=4ETsxHngOxM

Sakoulas
17-11-08, 06:49
Έφταιγε ΚΑΙ η ΠΑΕ Ηρακλής!
Γιατί για να φτάσουμε σε αυτό το αποτέλεσμα προηγήθηκε η κίνηση του να μην δώσει εισιτήρια σε άδειο γήπεδο.
ΔΕΝ είπα ποτέ ότι ΜΟΝΟ η ΠΑΕ Ηρακλής φταίει για τα επεισόδια...
Όπως δεν φταίνε ΜΟΝΟ οι κάφροι οπαδοί του ΠΑΟΚ.
Εσύ πως το βλέπεις τόσα χρόνια να πηγαίνουν 10.000 ΠΑΟΚτζήδες στο Καυτατζόγλειο άνετα χωρίς πρόβλημα και τώρα να δημιουργεί από το πουθενά πρόβλημα η ΠΑΕ Ηρακλής και να δίνει μόνο 1.500 εισιτήρια?
Και άντε έδωσε μόνο 1.500 στον ΠΑΟΚ,είναι δυνατόν να δίνει στον ΟΣΦΠ περισσότερα και να έχει και ανοικτά τα εκδοτήρια σου?
Δεν είναι καθόλου παράξενο αυτό έτσι?
ΟΚ!

Δεν ειπα οτι εκανε καλα η ΠΑΕ Ηρακλης που εδωσε μονο 1500. Μαλιστα, για να ακριβολογω, πιστευω οτι ηταν μεγαλη βλακεια...
Αλλα απο την στιγμη που οι δυο ΠΑΕ συμφωνησαν στον αριθμο, ωφειλατε να το σεβαστειτε. Εσεις οχι μονο δεν το σεβαστηκατε, αλλα με το ετσι θελω μαζευτηκατε απο την αρχη παραπανω κοσμος για να μπειτε μεσα στο γηπεδο. Το ειχατε ηδη προ-αποφασισει απο τις προηγουμενες μερες...

Φαντασου να συνεβαινε ακριβως το αντιθετο. Το πρωτο ματς να ηταν ΠΑΟΚ - Ηρακλης και οι δυο πλευρες να ειχαν συμφωνησει για 1000 εισητηρια. Τι θα γινοταν αν αποφασιζαν οι Ηρακλειδεις να μαζευτουν καμια 4000 και να ερθουν στην Τουμπα να μπουν με το ετσι θελω?
Την μιση Θεσ/νικη θα ειχατε σπασει. Ακομα επεισοδια θα γινοταν...

Μην κρυβομαστε λοιπον πισω απο το δαχτυλο μας.
Βλακεια της ΠΑΕ Ηρακλης, αλλα επρεπε να γινει σεβαστη. Υστερα φωναζουμε ολοι μας για τα εκτος εδρας εισητηρια και οτι δεν πρεπει να σταματησουν. Ελα ομως που μ'αυτες τις συμπεριφορες ενισχυουμε την αντιθετη αποψη.

Οσο για τα εισητηρια με τον γαυρο, ψαξε λιγο να μαθεις ποσα εισητηρια περνει καθε χρονο η ΠΑΕ Γαυριακος απο την ΠΑΕ Ηρακλη και μετα ελα να μου μιλησεις για παραξενες καταστασεις...

Η μπουνια του Γκαρσια φιλε Burning, ηταν απαντηση στην αγκωνια του Ντιογκο λιγες φασεις πιο πριν. Αν πρεπει να τιμωρηθει ο ενας, τοτε σιγουρα πρεπει να τημωρηθει και ο αλλος. Αν ο ενας ειναι βρωμικος και υπουλος, τοτε ειναι και ο αλλος.
Να τα βλεπουμε και να τα λεμε ολα... Οχι μονο του αντιπαλου...

Burning Skies
17-11-08, 07:15
Καταλαβαίνετε τις αστείες εξισώσεις που κάνετε ή δουλευόμαστε ακόμη;;;
Παλικάρια εγώ ενδεχόμενη αγκωνιά (που δεν φαίνεται καν καλά καλά στο replay) δεν μπορώ να την βαπτίσω ως δόλο σώνει και καλά- πόσο μάλλον από τη στιγμή που ο παίχτης βρίσκεται πίσω του και κολλημένος πάνω του σαν βδέλλα. Το λέω αυτό διότι έχω ρίξει και εγώ κατά λάθος πολλές γερές αγκωνιές μέσα στις φάσεις όταν παίζω μπάλα ή μπάσκετ χωρίς να το καταλάβω.
Μπουνιά όμως στο στομάχι αφού πρώτα τραβήξω κάποιον από την φανέλα για να μην μου ξεφύγει και για να τον φέρω κοντά μου ώστε να μην φανεί η "φουστιά", δεν έχω δώσει ποτέ και ούτε αφήνει κάτι τέτοιο περιθωρια για τον αν υπήρχε δόλος ή όχι. Πόσο μάλλον από τη στιγμή που στην συνέχεια ο κος Γκαρσία επιχείρησε να καθήσει και κλωτσιά εκτός φάσης.
Όσο το για τις σοφιστείες πως δεν είναι τυχαίο ότι κυνηγούσε τον Ντιόγο συμφωνώ απόλυτα. Όταν θες να εκνευρίσεις κάποιον μέχρι αποβολής του επιλέγεις αποκλειστικά έναν παίχτη (συνήθως παίχτη "κλειδί" για την αντίπαλη ομάδα) και "χτυπάς" σε καίρια σημεία για να το πετύχεις. Θυμίζω περιπτώσεις Ζιντάν, Ζιοβάνι, Γκαλλέτι (επίσης με Κυριάκο), Καρεμπέ (με Οκκά) κλπ κλπ (αναφέρω κυρίως περιπτώσεις παιχτών του ΟΣΦΠ διότι αυτές εχω παρακολουθήσει προσεκτικά).

ΥΓ. Για την αγκωνιά του Κοβάσεβιτς πάντως συμφωνώ, άλλωστε είναι γνωστό ότι παίζει ενίοτε "βρώμικα".

xabikos
17-11-08, 11:42
Τι καθόμαστε και το ψειρίζουμε ρε παιδιά. Αφού και ο άλλος του έριξε αγκωνιά στα ύπουλα τότε και οι δυο είναι απαράδεκτοι και έπρεπε να φάνε κόκκινη και να τιμωρηθούν. Δηλαδή πρέπει να αποδείξουμε οι μεν στους δε ότι ο ένας φταίει λιγότερο;; Και οι δυο ενέργειες είναι απαράδεκτες και δεν πρέπει να γίνονται. Όπως επίσης διαβάζω ότι οι φίλαθλοι μας αποθέωσαν λέει τον Γκαρσία. Αν είναι δυνατόν. Και εμένα μου αρέσουν οι δυναμικοί παίχτες αλλά όχι έτσι. Δεν έχει νόημα να συνεχίζουμε το θέμα.
Πρέπει να σταθούμε κυρίως στα αγωνιστικά και να πάμε όλοι μαζί για την νίκη με την Λάρισα που είναι πολύ σημαντικότερο παιχνίδι από αυτό με τον ολυμπιακό. Είναι πολύ βασικό να επιστρέψουμε στις επιτυχίες. ;)

giannhs1984
17-11-08, 12:54
Εξάλλου στον Ολυμπιακό έχουν παράδοση στα "καλά" παιδιά...
http://www.youtube.com/watch?v=4ETsxHngOxM
http://www.youtube.com/watch?v=soc4TGIh52k
:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

subzer0
17-11-08, 14:23
Burning Skies προσπαθούσα όλη την ώρα να σου πω πως υπήρχε και τρίτη περίπτωση στο σκηνικό με την αγκωνιά του Γκαρσία , η οποία και αποδείχτηκε περίτρανα.
Τώρα πόσο σοβαρή και πόσο δυνατή ήταν η αγκωνία από τον Ντιόγκο στον Γκαρσία δεν μπορώ να το πω γιατί δεν είμαι οδοντίατρος.

geologiko_karoto
17-11-08, 14:41
να τον πάμε στον Σκόρδα άμα είναι !!!:p

http://kourkouti.yooblog.gr/files/2008/11/garcia_rocky.jpg

Burning Skies
17-11-08, 14:52
Burning Skies προσπαθούσα όλη την ώρα να σου πω πως υπήρχε και τρίτη περίπτωση στο σκηνικό με την αγκωνιά του Γκαρσία , η οποία και αποδείχτηκε περίτρανα.
Τώρα πόσο σοβαρή και πόσο δυνατή ήταν η αγκωνία από τον Ντιόγκο στον Γκαρσία δεν μπορώ να το πω γιατί δεν είμαι οδοντίατρος.

Φίλε μου και εγώ τόσην ώρα προσπαθώ να σου πω ότι δεν μπορείς να συγκρίνεις χτυπήματα που γίνονται μέσα στη φάση (και για τα οποία άλλωστε είναι δύσκολο να αποδείξεις ότι υπάρχει δόλος) με εμφανώς εσκεμμένα και ύπουλα χτυπήματα που γίνονται εκτός φάσης.
Να καταδικάσω και την αγκωνιά του Ντιόγο ευχαρίστως (άσχετα αν υπήρχε δόλος ή όχι) αλλά δεν μπορώ να την συγκρίνω με τη γροθιά στο στομάχι εκτός φάσης, ούτε να βάλω τους 2 παίχτες στο ίδιο καζάνι.

subzer0
17-11-08, 15:06
Φίλε μου και εγώ τόσην ώρα προσπαθώ να σου πω ότι δεν μπορείς να συγκρίνεις χτυπήματα που γίνονται μέσα στη φάση (και για τα οποία άλλωστε είναι δύσκολο να αποδείξεις ότι υπάρχει δόλος) με εμφανώς εσκεμμένα και ύπουλα χτυπήματα που γίνονται εκτός φάσης.
Να καταδικάσω και την αγκωνιά του Ντιόγο ευχαρίστως (άσχετα αν υπήρχε δόλος ή όχι) αλλά δεν μπορώ να την συγκρίνω με τη γροθιά στο στομάχι εκτός φάσης, ούτε να βάλω τους 2 παίχτες στο ίδιο καζάνι.

Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης χτυπημάτων.
Τίθεται θέμα οτι υπήρχαν χτυπήματα και από τους 2 και μάλιστα πρώτα από τον Ντιόγκο.
Αυτός ήταν και ο λόγος που του την χρωστούσε ο Γκαρσία και πήγε να του την ρήξει εκτός φάσης σε σημείο που να μην μπορεί να τον δει ο διαιτητής.
Αυτό έλεγα εγώ χτες , χωρίς μάλιστα να έχω δει ριπλέυ και φάσεις ( η 3η περίπτωση που επέμενα).

Burning Skies
17-11-08, 15:28
Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης χτυπημάτων.
Τίθεται θέμα οτι υπήρχαν χτυπήματα και από τους 2 και μάλιστα πρώτα από τον Ντιόγκο.
Αυτός ήταν και ο λόγος που του την χρωστούσε ο Γκαρσία και πήγε να του την ρήξει εκτός φάσης σε σημείο που να μην μπορεί να τον δει ο διαιτητής.
Αυτό έλεγα εγώ χτες , χωρίς μάλιστα να έχω δει ριπλέυ και φάσεις ( η 3η περίπτωση που επέμενα).

Σ' αυτό δεν μπορεί κανείς να πει με σιγουριά τι έγινε. Μπορεί ο Γκαρσία να είχε ξεκινήσει τα ύπουλα χτυπήματα πριν την φάση που ενδεχομένως τον χτύπησε ο Ντιόγο. Άλλωστε στην φάση της μπουνιάς ο Βαλβέρδε παραπονέθηκε ότι ήταν η 4η φορά στον αγώνα που ο Γκαρσία χτυπάει εκτός φάσης τον Ντιόγο (δεν λέω φυσικά ότι έχει και δίκιο - ποτέ δεν θα μάθουμε ποιος το ξεκίνησε αλλά μόνο το ποιος το τελείωσε με άκρως αντιαθλητικό τρόπο).

subzer0
17-11-08, 15:46
Αληθεύει οτι ο Γκαρσία πήρε στο κυνήγι τον Ντούντου? :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

albatross
17-11-08, 15:54
Να καταδικάσω και την αγκωνιά του Ντιόγο ευχαρίστως (άσχετα αν υπήρχε δόλος ή όχι) αλλά δεν μπορώ να την συγκρίνω με τη γροθιά στο στομάχι εκτός φάσης, ούτε να βάλω τους 2 παίχτες στο ίδιο καζάνι.

Kαι γιατί όχι; Ξέρεις τι σουπίτσα θα βγάλουν... Ο Ντιογκο θα δώσει ένα υπέροχο εξωτικό άρωμα, στη σούπα μας... προσθέτουμε στη συνέχεια καροτο, σέλινο, 2 κύβους κνορ. Ο Γκαρσία τελος θα μας δώσει λίγο πιο "βρώμικη" γευση...
Δες πως κοιτάζουν...
http://img514.imageshack.us/img514/6891/zulu5iq0.jpg
http://img78.imageshack.us/img78/9416/zulu4io0.jpg

ErrOr
17-11-08, 17:09
Δεν ειπα οτι εκανε καλα η ΠΑΕ Ηρακλης που εδωσε μονο 1500. Μαλιστα, για να ακριβολογω, πιστευω οτι ηταν μεγαλη βλακεια...
Αλλα απο την στιγμη που οι δυο ΠΑΕ συμφωνησαν στον αριθμο, ωφειλατε να το σεβαστειτε. Εσεις οχι μονο δεν το σεβαστηκατε, αλλα με το ετσι θελω μαζευτηκατε απο την αρχη παραπανω κοσμος για να μπειτε μεσα στο γηπεδο. Το ειχατε ηδη προ-αποφασισει απο τις προηγουμενες μερες...

Φαντασου να συνεβαινε ακριβως το αντιθετο. Το πρωτο ματς να ηταν ΠΑΟΚ - Ηρακλης και οι δυο πλευρες να ειχαν συμφωνησει για 1000 εισητηρια. Τι θα γινοταν αν αποφασιζαν οι Ηρακλειδεις να μαζευτουν καμια 4000 και να ερθουν στην Τουμπα να μπουν με το ετσι θελω?
Την μιση Θεσ/νικη θα ειχατε σπασει. Ακομα επεισοδια θα γινοταν...

Μην κρυβομαστε λοιπον πισω απο το δαχτυλο μας.
Βλακεια της ΠΑΕ Ηρακλης, αλλα επρεπε να γινει σεβαστη. Υστερα φωναζουμε ολοι μας για τα εκτος εδρας εισητηρια και οτι δεν πρεπει να σταματησουν. Ελα ομως που μ'αυτες τις συμπεριφορες ενισχυουμε την αντιθετη αποψη.

Οσο για τα εισητηρια με τον γαυρο, ψαξε λιγο να μαθεις ποσα εισητηρια περνει καθε χρονο η ΠΑΕ Γαυριακος απο την ΠΑΕ Ηρακλη και μετα ελα να μου μιλησεις για παραξενες καταστασεις...

Η μπουνια του Γκαρσια φιλε Burning, ηταν απαντηση στην αγκωνια του Ντιογκο λιγες φασεις πιο πριν. Αν πρεπει να τιμωρηθει ο ενας, τοτε σιγουρα πρεπει να τημωρηθει και ο αλλος. Αν ο ενας ειναι βρωμικος και υπουλος, τοτε ειναι και ο αλλος.
Να τα βλεπουμε και να τα λεμε ολα... Οχι μονο του αντιπαλου...

Εδώ και πολλά χρόνια γίνεται αυτό και δεν υπήρξε ποτέ πρόβλημα!
Να σου θυμίσω ότι η ΠΑΕ Ηρακλής βαριά βαριά κάθε χρόνο να έδινε επίσημα 3.000-4.000 εισιτήρια και να πηγαίνουμε πάντα γύρω στις 10.000 κόσμος και ΠΟΤΕ δεν υπήρξε πρόβλημα.(μιας και ο Ηρακλής ΠΟΤΕ τα τελευταία χρόνια δεν μπορεί να έχει πάνω από 10.000 κόσμο σε γήπεδο 30.000 θέσεων)
Φέτος ως δια μαγείας υπήρξε πρόβλημα και μας έδωσε 1.500 εισιτήρια!(βέβαια είχε ξεκινήσει από πέρυσι το όλο έργο και απλά ολοκληρώθηκε φέτος)
Οι Ηρακλειδείς με το ζόρι μαζεύονται στο Καυτατζόγλειο,εσύ περιμένεις να μαζευτούν 4.000 στην Τούμπα?
Τεσπά,δεν νομίζω να υπήρχε πρόβλημα αν ζητούσε ο Ηρακλής παραπάνω εισιτήρια και να μην του δίνονταν.(έχει τύχει παλιότερα να πάρει παραπάνω από τα 800-1200 εισιτήρια που παίρνει τώρα τελευταία)
Και ξαναλέω τα έχω πει και σε παλαιότερο ποστ μου δεν πήγαν ΟΛΟΙ οι 4.000+ χωρίς εισιτήρια!
Τώρα πως γίνεται να δίνει στον ΠΑΟΚ -επίσημα- 1.500 εισιτήρια και ένα εκδοτήριο με εισιτήρια των 100 ευρώ και στον ΟΣΦΠ να δίνει 2.000 εισιτήρια και με τα εκδοτήρια ανοικτά!
Αν εσένα σου φαίνεται λογικό τι να σου πω.


Καταλαβαίνετε τις αστείες εξισώσεις που κάνετε ή δουλευόμαστε ακόμη;;;
Παλικάρια εγώ ενδεχόμενη αγκωνιά (που δεν φαίνεται καν καλά καλά στο replay) δεν μπορώ να την βαπτίσω ως δόλο σώνει και καλά- πόσο μάλλον από τη στιγμή που ο παίχτης βρίσκεται πίσω του και κολλημένος πάνω του σαν βδέλλα. Το λέω αυτό διότι έχω ρίξει και εγώ κατά λάθος πολλές γερές αγκωνιές μέσα στις φάσεις όταν παίζω μπάλα ή μπάσκετ χωρίς να το καταλάβω.
Μπουνιά όμως στο στομάχι αφού πρώτα τραβήξω κάποιον από την φανέλα για να μην μου ξεφύγει και για να τον φέρω κοντά μου ώστε να μην φανεί η "φουστιά", δεν έχω δώσει ποτέ και ούτε αφήνει κάτι τέτοιο περιθωρια για τον αν υπήρχε δόλος ή όχι. Πόσο μάλλον από τη στιγμή που στην συνέχεια ο κος Γκαρσία επιχείρησε να καθήσει και κλωτσιά εκτός φάσης.
Όσο το για τις σοφιστείες πως δεν είναι τυχαίο ότι κυνηγούσε τον Ντιόγο συμφωνώ απόλυτα. Όταν θες να εκνευρίσεις κάποιον μέχρι αποβολής του επιλέγεις αποκλειστικά έναν παίχτη (συνήθως παίχτη "κλειδί" για την αντίπαλη ομάδα) και "χτυπάς" σε καίρια σημεία για να το πετύχεις. Θυμίζω περιπτώσεις Ζιντάν, Ζιοβάνι, Γκαλλέτι (επίσης με Κυριάκο), Καρεμπέ (με Οκκά) κλπ κλπ (αναφέρω κυρίως περιπτώσεις παιχτών του ΟΣΦΠ διότι αυτές εχω παρακολουθήσει προσεκτικά).

ΥΓ. Για την αγκωνιά του Κοβάσεβιτς πάντως συμφωνώ, άλλωστε είναι γνωστό ότι παίζει ενίοτε "βρώμικα".

Όταν κάθεσε και βαπτίζεις την αντιαθλητική αγκωνιά(του έσπασε τα δόντια) "ενδεχόμενη",τότε δεν χρειάζεται να μιλάμε παραπάνω και να το κουράζουμε.
Σου είπα ότι τις "ενδεχόμενες" αγκωνιές τις έχει κάνει μέχρι τώρα 3 φορές και δεν έχει πει κανένας τίποτα!
Ναι τον κράτησε από την φανέλα για να μην του ξεφύγει ο στόχος!:rofl:
Εδώ θα συμφωνήσουμε ότι όταν "θες να εκνευρίσεις κάποιον μέχρι αποβολής του επιλέγεις αποκλειστικά έναν παίχτη" συνήθως τον κυνηγάς!
Αυτό έκανε και ο Ντιόγκο,Ντουντού και Μπελούτσι και το κατάφεραν!
Ο Ντιόγκο του έσπασε το δόντι με "ενδεχόμενη" αγκωνιά,εν συνεχεία έπεφτε συνέχεια και τέλος συνέχισε να τον στολίζει με "γαλλικά" -αυτός και η παρέα του-.(έξυπνο το κόλπο δεν αντιλέγω)
Τελικό αποτέλεσμα ήταν να παρεκτραπεί ο Γκαρσία να παίζει νευρικά και αντιαθλητικά και να αποσυντονίσει όλη την ομάδα.
Έτσι φάγαμε το πρώτο γκολ και από κει και πέρα το παιχνίδι άρχισε να γίνεται δύσκολο.
Για τον Κοβάσεβιτς συμφωνείς(πως και έτσι?),για την ασυλία του όμως δεν σε είδα να λες τίποτα.


Τι καθόμαστε και το ψειρίζουμε ρε παιδιά. Αφού και ο άλλος του έριξε αγκωνιά στα ύπουλα τότε και οι δυο είναι απαράδεκτοι και έπρεπε να φάνε κόκκινη και να τιμωρηθούν. Δηλαδή πρέπει να αποδείξουμε οι μεν στους δε ότι ο ένας φταίει λιγότερο;; Και οι δυο ενέργειες είναι απαράδεκτες και δεν πρέπει να γίνονται. Όπως επίσης διαβάζω ότι οι φίλαθλοι μας αποθέωσαν λέει τον Γκαρσία. Αν είναι δυνατόν. Και εμένα μου αρέσουν οι δυναμικοί παίχτες αλλά όχι έτσι. Δεν έχει νόημα να συνεχίζουμε το θέμα.
Πρέπει να σταθούμε κυρίως στα αγωνιστικά και να πάμε όλοι μαζί για την νίκη με την Λάρισα που είναι πολύ σημαντικότερο παιχνίδι από αυτό με τον ολυμπιακό. Είναι πολύ βασικό να επιστρέψουμε στις επιτυχίες. ;)

Σωστός.
Το παιχνίδι με την Λάρισα εκτός του ότι είναι σημαντικό,είναι και πολύ ποιο δύσκολο!
Έχουμε πάρα πολλές ελλείψεις(τραυματίες,τιμωρημένοι) και πολύ φοβάμαι μην μας στοιχίσουν.


Αληθεύει οτι ο Γκαρσία πήρε στο κυνήγι τον Ντούντου? :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Εεε όχι και κυνήγι,απλά κινήθηκε προς το μέρος του επειδή του έλεγε κάτι "γαλλικά".
Έξυπνοι οι Λατίνοι του γαύρου.
Πάντως στον 2ο γύρο την κόβω να έχουμε τραυματίες...:whistle:


Υγ: Βρε τον Πηλαδάκη....η αστυνομία τον έφταιξε!
http://www.sport24.gr/html/ent/782/ent.261782.asp
εκτός από αυτά που είδαμε στην TV,υπήρξαν και εκτός γηπέδου έκτροπα...

Συγκεκριμένα 650 περίπου καθίσματα έχουν καταστραφεί στο μέρος της κερκίδας όπου βρίσκονταν οι φίλοι του Παναθηναϊκού, και άλλα 150 από την μεριά των φίλων της Λάρισας, ακόμα οι νιπτήρες στις τουαλέτες και οι πίνακες της ΔΕΗ έχουν ξηλωθεί, ενώ ζημιές καταγράφηκαν τόσο στο βοηθητικό γήπεδο της ΑΕΛ όπως και σε γύρο χωριά.

Burning Skies
17-11-08, 17:28
Φίλε error ώρες ώρες δεν παίζεσαι. Κατάφερες να βγάλεις στόχο τον Γκαρσία που κυνηγούσε την μισή ομάδα του ΟΣΦΠ. Έναν παίχτη που είναι γνωστός εδώ και χρόνια για τον χαρακτήρα του (και γι'αυτό παρά το γεγονός ότι ξέρει πολλά καντάρια μπάλα δεν στέριωσε σε καμία ομάδα). Μάλιστα κατάφερες από την τιβι να συμπεράνεις και ότι τον έβριζαν όλοι για να τον βγάλουν εκτός εαυτού.
Δεν έχει νόημα να το συνεχίζουμε , την άποψη μας την είπαμε και στα 2 thread και δεν βλέπω να συμφωνούμε. Εσύ θα συνεχίσεις να εξισώνεις τον Γκαρσία (γνωστό κ@λόπαιδο) με τον Ντιόγο (βουτηχτής αλλά χωρίς φήμη κ@λόπαιδου) και την αγκωνιά εντός φάσης (ναι πλέον συμφωνώ ότι δεν ήταν ενδεχόμενη αλλά ΔΕΝ συμφωνώ ότι ντε και καλά ήταν εσκεμμένη) με την μπουνιά στο στομάχι και τις κλωτσιές εκτός φάσης.
Όσο για τον Κοβάσεβιτς φυσικά και δεν συμφωνώ για το γεγονός ότι την έβγαλε καθαρή για την αγκωνιά του τότε. Το ίδιο όμως συνέβη και με τον Μπαρκαουάν...

subzer0
17-11-08, 17:30
Μπορούμε να συμφωνήσουμε όλοι μαζί αν βρούμε έναν καλό οδοντίατρο στον Γκαρσία για το άθελο χάιδεμα του Ντιόγκο.

Burning Skies
17-11-08, 17:34
Μπορούμε να συμφωνήσουμε όλοι μαζί αν βρούμε έναν καλό οδοντίατρο στον Γκαρσία για το άθελο χάιδεμα του Ντιόγκο.

Δεν είπα ότι ήταν ακούσιο. Δεν μπορείς όμως να το πεις και εσκεμμένο. Ο λόγος είναι ότι συνέβη ΜΕΣΑ στην φάση και ενώ ο Ντιόγο είχε πλάτη τον αντίπαλο.

viardon
17-11-08, 17:43
http://www.metrosport.gr/?p=8587

Αποθέωση στο «Ελ. Βενιζέλος» και στο “Μακεδονία”!

Την αποθέωση από περίπου 50 φιλάθλους του ΠΑΟΚ γνώρισε η αποστολή του Δικεφάλου, στο αεροδρόμιο «Ελ. Βενιζέλος» πριν την αναχώρηση για την επιστροφή στη Θεσσαλονίκη. Οι φίλοι του Δικεφάλου παρά την ήττα της αγαπημένης τους ομάδας, βρέθηκαν κοντά στους ποδοσφαιριστές, τους οποίους εμψύχωσαν, αναγνωρίζοντας τη «μάχη» που έδωσαν κόντρα στην ομάδα του Πειραιά. Ειδικότερης αντιμετώπισης έτυχε ο Πάμπλο Γκαρσία. Ο Ουρουγουανός άσος δέχτηκε τις επευφημίες από τον κόσμο για την εξαιρετική του απόδοση, αλλά και τον τσαμπουκά και το πάθος, που επέδειξε μέσα στο «Καραϊσκάκη». «Έτσι θέλουμε τους παίκτες του ΠΑΟΚ. Να μη μασάνε πουθενά…» ήταν μερικά από τα λόγια που είπαν οι φίλαθλοι των «ασπρόμαυρων» στον Γκαρσία (τον οποίο σήκωσαν στα χέρια!), αλλά και στους συμπαίκτες του. Αργά χθες βράδυ, εκατοντάδες φίλοι του ΠΑΟΚ βρέθηκαν και στο αεροδρόμιο “Μακεδονία” όπου υποδέχθηκαν τους παίκτες του Σάντος επευφημώντας τους για την απόδοση που είχαν στο “Καραϊσκάκη”. Όπως και στο “Ελ. Βενιζέλος”, έτσι και στο “Μακεδονία”, ο Πάμπλο Γκαρδία έγινε αντικείμενο θερμών εκδηλώσεων.

Μετά το ΠΑΟΚ- ΑΡΗΣ χλευάζατε τον Σκόρδα για τις δηλώσεις που έλεγε οτι τέτοιο ποδόσφαιρο δε μας αρέσει και δε μας αντιπροσωπεύει....

Με αβάντα λοιπόν απο τα τοπικά μμε έχω να σας ευχηθώ (και στους 2) και εις ανώτερα...
Την επόμενη φορά θέλω να δώ κουτουλιές και ξύλο κανονικό....

Ετσι πλέον θα "χτυπήσουμε" το ποκ.

Και για να προλάβω μερικούς... καλά κάνατε και δεν κατεβήκατε κάτω σα χεσμένοι ειλικρινά το γούσταρα πολύ.

Εβλεπα το μάτς και στέλνω μήνυμα σε γνωστό μου "Ηλεκτροσόκ τους κάνετε και πέφτουν κάτω;" και μου απαντά μετά απο ώρα.. "Οχι τους δίνουμε μπουνίδια"

Είναι λεπτή όμως η γραμμή μεταξύ του κατεβαίνω σα χεσμένος κατεβαίνω με τσαμπουκά και κατεβαίνω σαν αλήτης.
Μπορεί να υπάρχουν πολλές "πλευρές" σε αυτή την ιστορία και κάποιες να μή τις πιάνει η κάμερα.
Πάντως αυτό που είδα δε μου άρεσε.... ούτε απο τα κακομαθημένα παιδιά του θρήνου που ξαφνικά ξέχασαν να κρατάνε ισορροπία όταν περπατάνε...αλλά ούτε απο τον Παύλο Γρασίδη

Rezwalker
17-11-08, 17:53
Ο Γιώργος Σπυριδόπουλος ήταν ο οδοντίατρος, τον οποίο επισκέφθηκε σήμερα, μία μέρα μετά από το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό ο Γκαρσία. Ο Ουρουγουανός παίκτης του Δικεφάλου σύμφωνα με τον Σπυριδόπουλο έχει πρόβλημα με τα δυο μεγάλα δόντια στην πάνω γνάθο. Μάλιστα, το ένα έχει σπάσει και το άλλο χρειάζεται επίσης αποκατάσταση. Σύμφωνα με τον Σπυριδόπουλο, προήλθε από χτύπημα και χρειάζεται να υπάρξει επέμβαση, κυρίως στο ένα από τα δυο δόντια του Γκαρσία.

http://www.metropolisradio.gr/11575
Κατά τα αλλα, τον τσίμπησε μύγα και είχε νεύρα όπως προσπαθούν να μας πείσουν από χτες τα αθηναϊκά ΜΜΕ :down:

Ενδιαφέρον παρουσιάζουν και οι δηλώσεις του Ρεκόμπα για τον Garcia:

Όσο για τον Πάμπλο Γκαρσία και τη φάση με τον Ντιόγκο, ο Ρεκόμπα, υποστήριξε: «Ο Γκαρσία είναι χαρούμενος που είναι στον ΠΑΟΚ. Έχει πολύ ταμπεραμέντο, αλλά δεν είναι παίκτης που θα εκθέσει και θα πουλήσει την ομάδα του. Για να πράξει έτσι σίγουρα κάτι είχε γίνει πιο πριν. Προηγείται της ενέργειας του, που φυσικά δεν τη δικαιολογώ, ένα χτύπημα του αντιπάλου στο δόντι. Θα πάει στον οδοντίατρο ο Πάμπλο σήμερα. Ξέρω τι παιδί είναι, θα ήθελα να είμαστε μαζί στην ίδια ομάδα.

ErrOr
17-11-08, 18:11
Φίλε error ώρες ώρες δεν παίζεσαι. Κατάφερες να βγάλεις στόχο τον Γκαρσία που κυνηγούσε την μισή ομάδα του ΟΣΦΠ. Έναν παίχτη που είναι γνωστός εδώ και χρόνια για τον χαρακτήρα του (και γι'αυτό παρά το γεγονός ότι ξέρει πολλά καντάρια μπάλα δεν στέριωσε σε καμία ομάδα). Μάλιστα κατάφερες από την τιβι να συμπεράνεις και ότι τον έβριζαν όλοι για να τον βγάλουν εκτός εαυτού.
Δεν έχει νόημα να το συνεχίζουμε , την άποψη μας την είπαμε και στα 2 thread και δεν βλέπω να συμφωνούμε. Εσύ θα συνεχίσεις να εξισώνεις τον Γκαρσία (γνωστό κ@λόπαιδο) με τον Ντιόγο (βουτηχτής αλλά χωρίς φήμη κ@λόπαιδου) και την αγκωνιά εντός φάσης (ναι πλέον συμφωνώ ότι δεν ήταν ενδεχόμενη αλλά ΔΕΝ συμφωνώ ότι ντε και καλά ήταν εσκεμμένη) με την μπουνιά στο στομάχι και τις κλωτσιές εκτός φάσης.
Όσο για τον Κοβάσεβιτς φυσικά και δεν συμφωνώ για το γεγονός ότι την έβγαλε καθαρή για την αγκωνιά του τότε. Το ίδιο όμως συνέβη και με τον Μπαρκαουάν...

Τον "κυνηγούσαν" οι Λατίνοι σου και τον είχαν βάλει στην μπρίζα με τα "γαλλικά" τους.
Δεν λέω ότι είναι μεμπτό,ίσα ίσα είναι ένας πονηρός και έξυπνος τρόπος που απέδωσε καρπούς.
Για το εάν στέριωσε ή όχι σε μεγάλες ομάδες,πάνε πάρε το Goal 2 και μετά έλα να μου πεις αν στέριωσε η όχι.
ΝΑΙ θα συνεχίσω να εξισώνω τον Γκαρσία με τον Ντιόγκο,γιατί δεν αποβλήθηκε ο Ντιόγκο.
Αν είχε γίνει η αποβολή του δεν θα υπήρχε η μπουνιά του Γκαρσία και δεν θα έλεγε κανένας τίποτα για το κ@λόπαιδο τον Γκαρσία.
Τι φήμη να έχει κάνει ο Ντιόγκο?Τον γνωρίζει κανείς?Μην βλέπεις τα εγχώρια ΜΜΕ.
Από το ενδεχόμενη φτάσαμε στο μη εσκεμμένη...είμαστε σε καλό δρόμο.

@viardon πας και μου δικαιολογείς τις χαζομάρες του Σκόρδα?
Είπε ότι του έφταιγε η διαιτησία και το στυλ παιχνιδιού!
Φάση δεν είχατε κάνει,σας είχαμε κάνει γιο γιο,έπρεπε να παίζετε με 10 παίκτες και η διαιτησία του έφταιγε!
Ψάξε να βρεις γιατί δεν παίζει ο Παπάζογλου?ο Καράμπελας?ο Νεμπεγλέρας?ο Γιάχιτς?
Βρες την απάντηση σ αυτά και μετά μπορείς να βρεις την απάντηση γιατί πάει η ομάδα σου έτσι.
Άντε στο νήμα σου να χαίρεστε τον πρόεδρο σας.
Μαζί δεν πρόκειται να χτυπήσουμε το ποκ...εσείς κανένα φραπέ μπορεί και να χτυπήσετε.
Πάντως να λέμε και του στραβού το δίκιο,τον Άρη τον χρειάζομαι δυνατό για να με "κοντράρει" και να με έχει σε εγρήγορση.(κάτι σαν ο βάζελος για τον γαύρο)
Αυτό ΝΑΙ μπορείτε να το κάνετε.
Για τους 50 ΠΑΟΚτζήδες που πήγαν στο αεροδρόμιο...
Στο Ελ.Βενιζέλος άντε έχουν μία δικαιολογία πήγαν να δουν την ομάδα από κοντά.
Αυτοί που πήγαν στο Μακεδονία δεν έχουν καμία δικαιολογία.
Κλασσικοί πιτσιρικάδες που πουλάνε οπαδιλίκι και γουστάρανε με την καγκαριά του Γκαρσία.

viardon
17-11-08, 18:26
Είσαι σε υπερένταση ή μου φαίνεται;;;;;;

Το παιχνίδι που αναφέρομαι... και νομίζεις οτι πάω να κάνω θέμα... πάει πέρασε ... το κερδίσατε.... life goes on you know...

Ούτε μπήκα να προκαλέσω ούτε άρχισα να λέω ψάξου για τον πρόεδρό σου που απολύει και προσλαμβάνει το ΊΔΙΟ !!!! άτομο μέσα σε 24 ώρες κτλ κτλ...
μάθε να μιλάς ή αν είσαι σε έξαψη... chill out και μάθε να επικοινωνείς.

ΥΓ... στο τέλος ξυρίζουν το γαμπρό ;)
Πάω να χτυπήσω καμια φράπα να'ουμ :p

Burning Skies
17-11-08, 18:37
Τον "κυνηγούσαν" οι Λατίνοι σου και τον είχαν βάλει στην μπρίζα με τα "γαλλικά" τους.
Δεν λέω ότι είναι μεμπτό,ίσα ίσα είναι ένας πονηρός και έξυπνος τρόπος που απέδωσε καρπούς.
Για το εάν στέριωσε ή όχι σε μεγάλες ομάδες,πάνε πάρε το Goal 2 και μετά έλα να μου πεις αν στέριωσε η όχι.
ΝΑΙ θα συνεχίσω να εξισώνω τον Γκαρσία με τον Ντιόγκο,γιατί δεν αποβλήθηκε ο Ντιόγκο.
Αν είχε γίνει η αποβολή του δεν θα υπήρχε η μπουνιά του Γκαρσία και δεν θα έλεγε κανένας τίποτα για το κ@λόπαιδο τον Γκαρσία.
Τι φήμη να έχει κάνει ο Ντιόγκο?Τον γνωρίζει κανείς?Μην βλέπεις τα εγχώρια ΜΜΕ.
Από το ενδεχόμενη φτάσαμε στο μη εσκεμμένη...είμαστε σε καλό δρόμο.


Η διαφορά μας ξέρεις ποια είναι;;; Ότι εγώ μιλάω σύμφωνα με αυτά που είδα, ενώ εσύ μιλάς βάση συμπερασμάτων που έχει βγάλει από βολικές υποθέσεις:
- ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ δεν μπορείς να συμπεράνεις ότι βρίζανε τον Γκαρσία οι Λατίνοι του ΟΣΦΠ (αλλά βολικά το υιοθετείς).
- ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ δεν μπορείς να συμπεράνεις ότι ο Ντιόγκο ξεκίνησε πρώτος και ότι έπρεπε να πάρει πρώτος κόκκινη κάρτα (μόνο υποθέσεις μπορείς να κάνεις αλλά βολικά τις κάνεις και τις θεωρείς δεδομένες)

Το μόνο που μπορούμε να πούμε με σιγουριά είναι για την αναμφισβήτητα εσκεμμένη, αντιαθλητική και εκτός φάσης ενέργεια του Γκαρσία (που δεν ήταν και η μόνη).

Όλοι οι παίχτες έρχονται κουβαλώντας μια υστεροφημία. Ο Γκαρσία είναι χρόνια γνωστός για την αλητεία που κουβαλάει. Δεν είναι τυχαίο ότι ένας παίχτης που ξέρει τρελή μπάλα στα 31 του έχει κάτσει μόλις 3 χρόνια στην ίδια ομάδα. Κάτι πρέπει να μην πάει καλά με τον χαρακτήρα του - δεν εξηγείται αλλιώς. Ο Ντιόγο μπορεί να είναι μικρός, μπορεί να δείχνει θαυμαστής του Καραγκούνη αλλά δεν δείχνει να είναι βρώμικος παίχτης ούτε έχει τέτοια φήμη. Ας μην ξεχνάμε άλλωστε ότι ένας επιθετικός που σε κάθε αγώνα τις τρώει γερά από την αντίπαλη άμυνα, μοιραία θα ανταποδώσει και καμία μέσα στην φάση (κατά λάθος ή εσκεμμένα).

subzer0
17-11-08, 18:43
Η διαφορά μας ξέρεις ποια είναι;;; Ότι εγώ μιλάω σύμφωνα με αυτά που είδα, ενώ εσύ μιλάς βάση συμπερασμάτων που έχει βγάλει από βολικές υποθέσεις:
- ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ δεν μπορείς να συμπεράνεις ότι βρίζανε τον Γκαρσία οι Λατίνοι του ΟΣΦΠ (αλλά βολικά το υιοθετείς).
- ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ δεν μπορείς να συμπεράνεις ότι ο Ντιόγκο ξεκίνησε πρώτος και ότι έπρεπε να πάρει πρώτος κόκκινη κάρτα (μόνο υποθέσεις μπορείς να κάνεις αλλά βολικά τις κάνεις και τις θεωρείς δεδομένες)

Το μόνο που μπορούμε να πούμε με σιγουριά είναι για την αναμφισβήτητα εσκεμμένη, αντιαθλητική και εκτός φάσης ενέργεια του Γκαρσία (που δεν ήταν και η μόνη).

Όλοι οι παίχτες έρχονται κουβαλώντας μια υστεροφημία. Ο Γκαρσία είναι χρόνια γνωστός για την αλητεία που κουβαλάει. Δεν είναι τυχαίο ότι ένας παίχτης που ξέρει τρελή μπάλα στα 31 του έχει κάτσει μόλις 3 χρόνια στην ίδια ομάδα. Κάτι πρέπει να μην πάει καλά με τον χαρακτήρα του - δεν εξηγείται αλλιώς. Ο Ντιόγο μπορεί να είναι μικρός, μπορεί να δείχνει θαυμαστής του Καραγκούνη αλλά δεν δείχνει να είναι βρώμικος παίχτης ούτε έχει τέτοια φήμη. Ας μην ξεχνάμε άλλωστε ότι ένας επιθετικός που σε κάθε αγώνα τις τρώει γερά από την αντίπαλη άμυνα, μοιραία θα ανταποδώσει και καμία μέσα στην φάση.


Ε φτάνει πια.
Και στην αρχή αρνιόσουνα οτι υπάρχει 3 εκδοχή για το χτύπημα του Γκαρσία κι εγώ που ξεκίνησα με υποθέσεις αποδείχτηκα οτι έχω δίκιο.
Μήπως τελικά πρέπει να αλλάξει μασέλα ο Γκαρσία?
Ή μήπως κάτι τον πείραξε και του φύγανε 2 δόντια.
Έγω στην αρχή έκανα υποθέσεις αλλά επιβεβαιώθηκα.
Εσυ πλέον μας τα γυρνάς στον χαρακτήρα του Γκαρσία με τις 70 συμμετοχές στην εθνική Ουρουγουάης και την καριέρα στην Ρεαλ και γενικότερα στην Ισαπνία απέναντι στο αγγελούδι τον Ντιόγκο που σε 10 παιχνίδια στην Ελλάδα εκτός από τις ντούμπες και το κλάμα έχει χώσει και κανα 2-3 αγκωνιές που και που.

Ποιός κάνει υποθέσεις πλεόν?

Burning Skies
17-11-08, 19:10
Ε φτάνει πια.
Και στην αρχή αρνιόσουνα οτι υπάρχει 3 εκδοχή για το χτύπημα του Γκαρσία κι εγώ που ξεκίνησα με υποθέσεις αποδείχτηκα οτι έχω δίκιο.
Μήπως τελικά πρέπει να αλλάξει μασέλα ο Γκαρσία?
Ή μήπως κάτι τον πείραξε και του φύγανε 2 δόντια.
Έγω στην αρχή έκανα υποθέσεις αλλά επιβεβαιώθηκα.
Εσυ πλέον μας τα γυρνάς στον χαρακτήρα του Γκαρσία με τις 70 συμμετοχές στην εθνική Ουρουγουάης και την καριέρα στην Ρεαλ και γενικότερα στην Ισαπνία απέναντι στο αγγελούδι τον Ντιόγκο που σε 10 παιχνίδια στην Ελλάδα εκτός από τις ντούμπες και το κλάμα έχει χώσει και κανα 2-3 αγκωνιές που και που.

Ποιός κάνει υποθέσεις πλεόν?

Φίλε μου διαβάζεις τι γράφω ή δουλευόμαστε;;; Δεν αρνήθηκα πουθενά το ενδεχόμενο να είχε προηγηθεί χτύπημα. Απλά εκτίμησα ότι αυτός δεν ήταν ο λόγος που προχώρησε ο Γκαρσία σε αντιαθλητική ενέργεια (πιστεύω ότι σε αυτή την περίπτωση θα το έκανε στην ψύχρα και όχι στα μουλωχτά). Φυσικά μπορεί και να κάνω λάθος αφού μιλάμε για εκτίμηση.
Αυτό που δεν δέχομαι όμως είναι να βάζουμε στο ίδιο τσουβάλι πράγματα που δεν επιδέχονται αμφισβήτησης (την εσκεμμένη μπουνιά) με πράγματα για τα οποία μόνο υποθέσεις μπορείς να κάνεις (για το κατά πόσο δηλαδή η αγκωνιά ήταν εσκεμμένη και ξεκίνησε την όλη ιστορία).

Μόνος σου παραδέχθηκες ότι δεν εξισώνεις τις 2 περιπτώσεις οπότε δεν καταλαβαίνω που διαφωνούμε.

Τα παραπάνω είναι δεδομένα και ΔΕΝ αλλάζουν.

Από εκεί και πέρα παρέθεσα την ιστορία των 2 παιχτών ώστε (αφού σας αρέσουν τόσο οι υποθέσεις) να κρίνει ο καθένας μόνος του. Για την ιστορία πάντως η συμμετοχή στην εθνική Ουρουγουάης (μια χώρα που φημίζεται για την ποδοσφαιρική αλητεία της) δεν δείχνει το ποιόν του χαρακτήρα ενός ποδοσφαιριστή. Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω από πότε μια μόλις χρονιά θητείας στην Ρεάλ μπορεί να χαρακτηριστεί ως "καριέρα στη βασίλισσα". Με αυτή την λογική θα πρέπει να χτίσουν ανδριάντα στην είσοδο του Μπερναμπέου για τον Ραούλ Μπράβο... Ο Γκαρσία είναι στα 31 του και το max που έχει κάτσει σε μια ομάδα είναι 3 έτη (Οσασούνα). Είναι ένας ιδιαίτερα ταλαντούχος παίχτης που βρέθηκε στα 31 του ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ώστε να τον τσιμπησει ο ΠΑΟΚ. Αυτά είναι απλώς στοιχεία που συνηγορούν υπέρ της επιβεβαίωσης της κακής φήμης που κουβαλάει.

subzer0
17-11-08, 19:26
Εγώ είδα χτύπημα(αγκωνιά) του Ντιόγκο εκτός φάσης που ως συνέπεια είχε να σπάσει κανα 2 δόντια ο Γκαρσία. Αλητεία.
Μετά είδα χτύπημα (μπουνιά) εκ προμελέτης του Γκαρσία στον Ντιογκο. Μεγαλύτερη αλητεία.
Δεν υπάρχει εξίσωση στα χτυπήματα υπάρχει όμως στην αλητεία.
Αυτά είναι 2 γεγονότα.
Τι έγινε πιο πριν δεν θα το μάθουμε.
Θυμάμαι τότε που ο Καρεμπέ είχε δείρει την μισή ομάδα του ΠΑΟΚ λέγανε όταν παει στον αθλητικό δικαστή να πει τι του είπαν , πώς προκλίθηκε και δεν γίνεται να ξεκίνησε έτσι από μόνος του να δέρνει κόσμο και αφού θα τιμωρηθεί να πάρει και άλλους μαζί του.
Πήγε 2 φορές (η δεύτερη ήταν η ένσταση) και δεν είπε τίποτα.

Κατά τα άλλα αυτή είναι η ποδοσφαιρική αλητεία της Ουρουγουάης (http://en.wikipedia.org/wiki/Uruguay_national_football_team#Titles).

Γιατί δεν ήρθες να μεις πεις κάτι για τον χαρακτήρα και την ιστορία του Γκαρσία πριν από αυτό το παιχνίδι?
Μάλλον τώρα την έμαθες , πιθανόν να γνώρισες και τον Γκαρσία πρόσφατα και να έβγαλες κάποια συμπεράσματα για τον χαρακτήρα του.

Burning Skies
17-11-08, 19:38
Εγώ είδα χτύπημα(αγκωνιά) του Ντιόγκο εκτός φάσης που ως συνέπεια είχε να σπάσει κανα 2 δόντια ο Γκαρσία. Αλητεία.
Μετά είδα χτύπημα (μπουνιά) εκ προμελέτης του Γκαρσία στον Ντιογκο. Μεγαλύτερη αλητεία.
Δεν υπάρχει εξίσωση στα χτυπήματα υπάρχει όμως στην αλητεία.
Αυτά είναι 2 γεγονότα.
Τι έγινε πιο πριν δεν θα το μάθουμε.
Θυμάμαι τότε που ο Καρεμπέ είχε δείρει την μισή ομάδα του ΠΑΟΚ λέγανε όταν παει στον αθλητικό δικαστή να πει τι του είπαν , πώς προκλίθηκε και δεν γίνεται να ξεκίνησε έτσι από μόνος του να δέρνει κόσμο και αφού θα τιμωρηθεί να πάρει και άλλους μαζί του.
Πήγε 2 φορές (η δεύτερη ήταν η ένσταση) και δεν είπε τίποτα.

Κατά τα άλλα αυτή είναι η ποδοσφαιρική αλητεία της Ουρουγουάης (http://en.wikipedia.org/wiki/Uruguay_national_football_team#Titles).

Γιατί δεν ήρθες να μεις πεις κάτι για τον χαρακτήρα και την ιστορία του Γκαρσία πριν από αυτό το παιχνίδι?
Μάλλον τώρα την έμαθες , πιθανόν να γνώρισες και τον Γκαρσία πρόσφατα και να έβγαλες κάποια συμπεράσματα για τον χαρακτήρα του.

Πολύ λιτά γιατί το κουράσαμε.

Το χτύπημα Ντιόγο μπορεί να ήταν αλητεία μπορεί όμως και όχι (εκτός αν μπορείς να μου αποδείξεις ότι ήταν ντε και καλά εκούσιο από το replay).
Το χτύπημα Γκαρσία ήταν αλητεία πέραν κάθε αμφιβολίας.

Τον Γκαρσία σαφώς και τον ήξερα από πριν. Δεν έχω όμως καμία όρεξη να δημιουργώ κλίμα πριν τους αγώνες, αφού ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις τι θα γίνει. Τι ήθελες δηλαδή, να κάνω τον Καραγκιόζη και να πω εκ τον προτέρων "σκ@τ@ ματς θα δούμε, θα το μ@μίσει ο αλήτης ο Ουρουγουανός που μαζέψατε";;;;;
Αυτή είναι πρακτική που σιχαίνομαι και πιστεύω ότι έχετε νιώσει και εσείς πρόσφατα πόσο ενοχλητική είναι (όταν προκαταβάλλουν διάφοροι ότι θα ευνοηθείτε στο επερχόμενο ματς λόγω υιού Γκαγκάτση).

subzer0
17-11-08, 20:09
Πολύ λιτά γιατί το κουράσαμε.

Το χτύπημα Ντιόγο μπορεί να ήταν αλητεία μπορεί όμως και όχι (εκτός αν μπορείς να μου αποδείξεις ότι ήταν ντε και καλά εκούσιο από το replay).
Το χτύπημα Γκαρσία ήταν αλητεία πέραν κάθε αμφιβολίας.

Τον Γκαρσία σαφώς και τον ήξερα από πριν. Δεν έχω όμως καμία όρεξη να δημιουργώ κλίμα πριν τους αγώνες, αφού ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις τι θα γίνει. Τι ήθελες δηλαδή, να κάνω τον Καραγκιόζη και να πω εκ τον προτέρων "σκ@τ@ ματς θα δούμε, θα το μ@μίσει ο αλήτης ο Ουρουγουανός που μαζέψατε";;;;;
Αυτή είναι πρακτική που σιχαίνομαι και πιστεύω ότι έχετε νιώσει και εσείς πρόσφατα πόσο ενοχλητική είναι (όταν προκαταβάλλουν διάφοροι ότι θα ευνοηθείτε στο επερχόμενο ματς λόγω υιού Γκαγκάτση).

Εμένα έτσι μου φάνηκε.
Και για να σου πω κι εγώ ακόμα πιο λιτά.
Τον Γκαρσία δεν τον ήξερε κανείς.
Αμφιβάλλω αν το εχει δει κάποιος να παίζει (οχι σε 1-2 παιχνίδια) για να ξέρει πόσο βρώμικος είναι. Θα μου πεις εφαγε 17 κάρτες (ρεκορ σε μια χρονια- wikipedia) αλλά κι εγώ θα σου πω πως εκείνη την χρονιά πήρε την μεταγραφή στην Ρεαλ.
Ούτε στην Ελλάδα ως τώρα είχε δείξει τέτοια στοιχεία.
Όλοι μας υποθέτουμε οτι είναι τσεκούρι.
Και σίγουρα δεν μπορείς να βρεις έστω και έναν βρώμικο παίχτη από την Ουρουγουάη με την δήθεν βρώμικη ιστορία.
Όλα αυτά τα λέτε εκ του ασφαλούς μετά τον αγώνα.
Αντίθετα ένας παίχτης με τέτοια εμπειρία και τέτοιο κουνάβι που είναι δεν πιστέυω να τσίμπησε από ένα πιτσιρικά τύπου Ντιόγκο χωρίς λόγο.
Κάτι θα του έκανε.
Είναι σαν να λέμε οτι ο μπορεί ο Μαλεζάς να σπάσει τα νεύρα στον 10 χρόνια μεγαλύτερο Κοβάσεβιτς.
Αυτό είναι υπόθεση αλλά είναι λογική υπόθεση.
Εμένα έτσι μου φαίνεται το ολο σκηνικό.

Burning Skies
17-11-08, 20:18
Μα εγώ σου είπα ποια είναι η γνώμη μου. Ότι δεν εκνευρίστηκε ο Γκαρσία αλλά όντας "κουνάβι" όπως λες, κινήθηκε στα μουλωχτά για να τσιμπήσει ο "νέος".

Σου είπα επίσης ότι αυτό είναι εκτίμηση. Τα γεγονότα σύμφωνα με όσα είδαμε είναι συγκεκριμένα:
-Έχουμε μια φάση που υπήρχε χτύπημα αλλά δόλος δεν μπορεί να εξακριβωθεί. (Ντιόγο)
-Έχουμε 2-3 φάσεις που υπήρχε σαφώς δόλος. (Γκαρσία)

Όσο για τον Γκαρσία μπορεί να σου φαίνεται περίεργο αλλά είχα κάνει την έρευνα μου πολύ νωρίτερα (το συνηθίζω για ξένους παίχτες που έρχονται στην χώρα μας).

subzer0
17-11-08, 20:23
Μα εγώ σου είπα ποια είναι η γνώμη μου. Ότι δεν εκνευρίστηκε ο Γκαρσία αλλά όντας "κουνάβι" όπως λες, κινήθηκε στα μουλωχτά για να τσιμπήσει ο "νέος".

Σου είπα επίσης ότι αυτό είναι εκτίμηση. Τα γεγονότα σύμφωνα με όσα είδαμε είναι συγκεκριμένα:
-Έχουμε μια φάση που υπήρχε χτύπημα αλλά δόλος δεν μπορεί να εξακριβωθεί. (Ντιόγο)
-Έχουμε 2-3 φάσεις που υπήρχε σαφώς δόλος. (Γκαρσία)

Όσο για τον Γκαρσία μπορεί να σου φαίνεται περίεργο αλλά είχα κάνει την έρευνα μου πολύ νωρίτερα (το συνηθίζω για ξένους παίχτες που έρχονται στην χώρα μας).

Επειδή εγώ πιστεύω πως ο Γκαρσία όντας "κουνάβι" , κινηθήκε μουλωχτα για να χτυπήσει τον "νέο" , γιατί εκνευρίστηκε από προηγούμενο χτύπημα του Ντιόγκο νομίζω πως ήρθε η ώρα να τελειώσουμε κάπου εδώ. :p

Burning Skies
17-11-08, 20:28
Επειδή εγώ πιστεύω πως ο Γκαρσία όντας "κουνάβι" , κινηθήκε μουλωχτα για να χτυπήσει τον "νέο" , γιατί εκνευρίστηκε από προηγούμενο χτύπημα του Ντιόγκο νομίζω πως ήρθε η ώρα να τελειώσουμε κάπου εδώ. :p

Αυτό στο είπα από πριν. Δεν περίμενα να συμφωνήσουμε και είναι θεμιτό να έχουμε διαφορετικές απόψεις.
Εκεί που επέμεινα είναι ότι δεν μπορούμε να βάζουμε τους παίχτες στο ίδιο τσουβάλι από τη στιγμή που έχουμε αποδείξεις μόνο για τον δόλο από την πλευρά του ενός.

Ronin
18-11-08, 00:06
Επίσης πιστεύω ότι όταν ένας παίχτης χτυπάει εκτός φάσης το κάνει επειδή συμβαίνουν 2 τινά:
1) Είναι ύπουλος
2) Θέλει να οδηγήσει τον άλλον στην αποβολή.

3) Προκλήθηκε από τον αντίπαλό του και δεν συγκράτησε τα νεύρα του.

Κοντά έπεσες :p

Burning Skies
18-11-08, 00:23
3) Προκλήθηκε από τον αντίπαλό του και δεν συγκράτησε τα νεύρα του.

Κοντά έπεσες :p

Η ιστορία άλλα έχει δείξει. Έχει δείξει εμπειρότατους παίχτες να βγαίνουν από τα ρουχα τους, να αντιδρούν ΑΜΕΣΑ και ΟΛΟΦΑΝΕΡΑ και να αποβάλλονται (Καντονά, Ζιντάν, Καρεμπέ, Κινγκ, Ζιοβάνι κλπ κλπ).
Ποτέ δεν έχω δει το αντίθετο να "την φυλάνε" ώστε να χτυπήσουν στα μουλωχτά εκτός κάμερας (βέβαια σύμφωνα με σας το αντίθετο συνέβη μόλις χθες και ο Βαλβέρδε ψεύδεται που επέμενε ότι ήταν η 4η φορά στον αγώνα που χτύπησε τον Ντιόγο εκτός φάσης ο Γκαρσία)...
Είπαμε όμως ότι ο καθένας κάνει την δική του εκτίμηση και ότι όλες είναι δεκτές...

ErrOr
18-11-08, 04:19
Είσαι σε υπερένταση ή μου φαίνεται;;;;;;

Το παιχνίδι που αναφέρομαι... και νομίζεις οτι πάω να κάνω θέμα... πάει πέρασε ... το κερδίσατε.... life goes on you know...

Ούτε μπήκα να προκαλέσω ούτε άρχισα να λέω ψάξου για τον πρόεδρό σου που απολύει και προσλαμβάνει το ΊΔΙΟ !!!! άτομο μέσα σε 24 ώρες κτλ κτλ...
μάθε να μιλάς ή αν είσαι σε έξαψη... chill out και μάθε να επικοινωνείς.

ΥΓ... στο τέλος ξυρίζουν το γαμπρό ;)
Πάω να χτυπήσω καμια φράπα να'ουμ :p
ΟΚ!Πάω πάσο.
Τι έκανε ο πρόεδρος μου?Δεν το γνωρίζω αυτό...για πες δεν άκουσα κάτι!(μην με πεις από καμία "έγκυρη" ΑΜΚ)
Βρε τον Αρειανό ποιο μπροστά από μας τα μαθαίνει!
Παρακολουθούμε ρεπορτάζ ΠΑΟΚ έτσι?:p
Στο ότι στο τέλος τον ξυρίζουν σ αυτό συμφωνούμε!:oneup:


Η διαφορά μας ξέρεις ποια είναι;;; Ότι εγώ μιλάω σύμφωνα με αυτά που είδα, ενώ εσύ μιλάς βάση συμπερασμάτων που έχει βγάλει από βολικές υποθέσεις:
- ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ δεν μπορείς να συμπεράνεις ότι βρίζανε τον Γκαρσία οι Λατίνοι του ΟΣΦΠ (αλλά βολικά το υιοθετείς).
- ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ δεν μπορείς να συμπεράνεις ότι ο Ντιόγκο ξεκίνησε πρώτος και ότι έπρεπε να πάρει πρώτος κόκκινη κάρτα (μόνο υποθέσεις μπορείς να κάνεις αλλά βολικά τις κάνεις και τις θεωρείς δεδομένες)

Το μόνο που μπορούμε να πούμε με σιγουριά είναι για την αναμφισβήτητα εσκεμμένη, αντιαθλητική και εκτός φάσης ενέργεια του Γκαρσία (που δεν ήταν και η μόνη).

Όλοι οι παίχτες έρχονται κουβαλώντας μια υστεροφημία. Ο Γκαρσία είναι χρόνια γνωστός για την αλητεία που κουβαλάει. Δεν είναι τυχαίο ότι ένας παίχτης που ξέρει τρελή μπάλα στα 31 του έχει κάτσει μόλις 3 χρόνια στην ίδια ομάδα. Κάτι πρέπει να μην πάει καλά με τον χαρακτήρα του - δεν εξηγείται αλλιώς. Ο Ντιόγο μπορεί να είναι μικρός, μπορεί να δείχνει θαυμαστής του Καραγκούνη αλλά δεν δείχνει να είναι βρώμικος παίχτης ούτε έχει τέτοια φήμη. Ας μην ξεχνάμε άλλωστε ότι ένας επιθετικός που σε κάθε αγώνα τις τρώει γερά από την αντίπαλη άμυνα, μοιραία θα ανταποδώσει και καμία μέσα στην φάση (κατά λάθος ή εσκεμμένα).

Αν δεις στα στημένα παραμιλάνε μεταξύ τους (Γκαρσία και ΣΙΑ ΟΕ)
Όταν τους τραβάει ο Κάκος για να τους δείξει κάρτες,ο Ντουντου πάει σουλατσάρει εκεί τριγύρω του και συνεχίζει και του μιλάει.(το κάνει συνέχεια τον έχω παρατηρήσει.Δεν λέω ότι είναι μεμπτό!Αλλά και ο Ζιντάν έτσι την έριξε την κουτουλιά)
Όταν βγαίνει με 2η κίτρινη ο Γκαρσία,το καλόπαιδο ο Ντιόγκο περνάει δίπλα του(όλως τυχαίως!) και φαίνεται ότι κάτι λένε μεταξύ τους και ο Γκαρσία απλώνει το πόδι του.
Εν συνεχεία ο Ντούντου του λέει διάφορα από μακριά και η κάμερα ζουμάρει στον Γκαρσία που πάει προς το μέρος του και ο Ντούντου την κάνει με ελαφρά...:rofl:
Ναι!Δεν είναι τυχαίο μιας και ο συγκεκριμένος παίκτης είχε τραυματισμούς τα τελευταία 2 χρόνια και δεν μπόρεσε να επανέλθει στα αρχικά του επίπεδα.
Μια χαρά βρώμικος είναι,όσο για την φήμη του που να αποκτήσει?Τον ήξερες από πριν?Πόσα χρόνια παίζει μπάλα?
Δεν είναι ο μοναδικός επιθετικός που τις τρώει!Δηλαδή ο Μουσλίμοβιτς μετά το τράβηγμα του Παπαδόπουλου τι έπρεπε να κάνει?Να τον αρχίσει στις κλωτσιές?
Ο Ντιόγκο το ξαναλέω δεν είναι η πρώτη φορά που κοπανάει αντίπαλο παίκτη με τον αγκώνα του,είναι η τρίτη φορά που το κάνει!
Παύει να είναι κατά λάθος!


Φίλε μου διαβάζεις τι γράφω ή δουλευόμαστε;;; Δεν αρνήθηκα πουθενά το ενδεχόμενο να είχε προηγηθεί χτύπημα. Απλά εκτίμησα ότι αυτός δεν ήταν ο λόγος που προχώρησε ο Γκαρσία σε αντιαθλητική ενέργεια (πιστεύω ότι σε αυτή την περίπτωση θα το έκανε στην ψύχρα και όχι στα μουλωχτά). Φυσικά μπορεί και να κάνω λάθος αφού μιλάμε για εκτίμηση.
Αυτό που δεν δέχομαι όμως είναι να βάζουμε στο ίδιο τσουβάλι πράγματα που δεν επιδέχονται αμφισβήτησης (την εσκεμμένη μπουνιά) με πράγματα για τα οποία μόνο υποθέσεις μπορείς να κάνεις (για το κατά πόσο δηλαδή η αγκωνιά ήταν εσκεμμένη και ξεκίνησε την όλη ιστορία).

Μόνος σου παραδέχθηκες ότι δεν εξισώνεις τις 2 περιπτώσεις οπότε δεν καταλαβαίνω που διαφωνούμε.

Τα παραπάνω είναι δεδομένα και ΔΕΝ αλλάζουν.

Από εκεί και πέρα παρέθεσα την ιστορία των 2 παιχτών ώστε (αφού σας αρέσουν τόσο οι υποθέσεις) να κρίνει ο καθένας μόνος του. Για την ιστορία πάντως η συμμετοχή στην εθνική Ουρουγουάης (μια χώρα που φημίζεται για την ποδοσφαιρική αλητεία της) δεν δείχνει το ποιόν του χαρακτήρα ενός ποδοσφαιριστή. Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω από πότε μια μόλις χρονιά θητείας στην Ρεάλ μπορεί να χαρακτηριστεί ως "καριέρα στη βασίλισσα". Με αυτή την λογική θα πρέπει να χτίσουν ανδριάντα στην είσοδο του Μπερναμπέου για τον Ραούλ Μπράβο... Ο Γκαρσία είναι στα 31 του και το max που έχει κάτσει σε μια ομάδα είναι 3 έτη (Οσασούνα). Είναι ένας ιδιαίτερα ταλαντούχος παίχτης που βρέθηκε στα 31 του ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ώστε να τον τσιμπησει ο ΠΑΟΚ. Αυτά είναι απλώς στοιχεία που συνηγορούν υπέρ της επιβεβαίωσης της κακής φήμης που κουβαλάει.

Όσο μουλωχτά του την έκατσε ο Ντιόγκο,άλλο τόσο μουλωχτά του την έκατσε και ο Γκαρσία.
Σκληρός παίκτης είναι,μακάκας δεν είναι να τον χτυπήσει στο καπάκι εν ψυχρώ...(αν και πάει να του την κάτσει την στραβοκλωτσία στα καπάκια.Απλά ο Ντιόγκο δίνει γρήγορα πάσα και φεύγει μπροστά...)
Εκείνη την μία χρονιά που ήταν στην Ρεάλ ήταν όλη η αφρόκρεμα του πλανήτη!(πάρε το GOAL 2 να δεις ποιοι ήταν.Θα τον δεις και αυτόν μέσα)
Μπορεί σαν ομάδα τότε να μην πήρε τίτλο η Ρεάλ,αλλά είχε τους καλύτερους παίκτες που έχουν περάσει την τελευταία 20ετία από τον πλανήτη και έπαιζε διαστημικό ποδόσφαιρο!
Αν μια χρονιά(και ποια χρονιά!) βασικός στην μεγαλύτερη ομάδα του πλανήτη Ρεάλ δεν θεωρείται καριέρα,ε τι να πω.(δεν συνέχισε στην Ρεάλ λόγω αλλαγής προπονητή και τραυματισμών)
Δεν σου βάζω και τις υπόλοιπες ομάδες του(Οσασούνα,Μίλαν,Θέλτα)...απλά και μόνο σου αναφέρω την κορυφαία στιγμή του.
Στον ΠΑΟΚ ήρθε μετά τον τραυματισμό του.
Αν ήταν στα πάνω του και καλύτερο ποδόσφαιρο θα έπαιζε και δεν υπήρχε περίπτωση να έρθει όχι στον ΠΑΟΚ αλλά στην Ελλάδα!

ΞΑΝΑΛΕΩ γιατί το κουράσαμε...
Δεν θέλω να δικαιολογήσω τον Γκαρσία αλλά μην μου βγάζεις λάδι τον Ντιόγκο.
Τον προκάλεσε και αυτός και η παρέα του και ο Γκαρσία ανταποκρίθηκε ως καλό παλικάρι που είναι.
Το αν ήταν μπουνιά στα μουλωχτά,αγκωνιά ή ότι άλλο αντιαθλητικό δεν παύει να είναι αντιαθλητικό και κατακριτέο.(ιδίως για παίκτη της κλάσης του Γκαρσία)
Από το όλο σκηνικό κερδισμένοι βγήκατε...
Έσπασε τα δόντια του,έφαγε κόκκινη και χάσαμε και το ματς που -μέχρι το επεισόδιο- τα πηγαίναμε μια χαρά.

Burning Skies
18-11-08, 07:02
ΞΑΝΑΛΕΩ γιατί το κουράσαμε...
Δεν θέλω να δικαιολογήσω τον Γκαρσία αλλά μην μου βγάζεις λάδι τον Ντιόγκο.

Δεν βγάζω λάδι τον ντιόγκο, απλά δεν μπορώ να τους εξισώσω από τη στιγμή που τα γεγονότα αποδεικνύουν μόνο της καφρίλες του ενός στο ματς.
Πες μου ότι ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ είχε σοβαρό μερίδιο ευθύνης και ο Ντιόγο να σου πω ότι παίζει και να έχεις δίκιο.
Μην μου τους εξισώνεις όμως βασιζόμενος σε εκτιμήσεις γιατί ΘΕΣ ΔΕΝ ΘΕΣ φαίνεται ότι προσπαθείς να δικαιολογήσεις την αδικαιολόγητη ενέργεια του Γκαρσία.


Από το όλο σκηνικό κερδισμένοι βγήκατε...
Έσπασε τα δόντια του,έφαγε κόκκινη και χάσαμε και το ματς που -μέχρι το επεισόδιο- τα πηγαίναμε μια χαρά.

Ε όχι και κερδισμένοι. Με την λογική σου ο Ντιόγο παίζει να επηρεάστηκε εξισου (αν όχι περισσότερο από τον Γκαρσία) μετά το συμβάν. Το να τρως μπουνιά στο στομάχι και κίτρινη κάρτα αντί να αποβληθεί ο δράστης δεν είναι και ότι καλύτερο για την ψυχολογία σου.
Όσο για τον Γκαρσία πήρε κόκκινη στο 88 μετά από 2-3 αντίστοιχες ενέργειες - σιγά τα ωά...
Εγώ πάντως πιστεύω ότι σας ξέφυγε το ματς όταν χάσατε τον Κοντρέρας...

ErrOr
18-11-08, 16:10
Δεν βγάζεις λάδι τον Ντιόγκο αλλά μου λες ότι ΑΝ υπήρχε αγκωνιά,ΔΕΝ ήταν εσκεμμένη!:rofl:
Αν έβγαζε τον Ντιόγκο από την αρχή με κόκκινη δεν θα υπήρχε η συνέχεια.(βλ.μπουνιά Γκαρσία)
Ποτέ δεν δικαιολόγησα την απρέπεια του Γκαρσία,αλλά όχι να μου τον παρουσιάζει ως μαινόμενο ταύρο που χωρίς να τον πειράξουν άρχισε και μοίραζε μπουνιές και κλωτσιές στο καημένο το παιδάκι!
Μετά το συμβάν η ομάδα έχασε την ψυχραιμία της και το γκολ που έφαγε ήταν από λάθος τοποθέτηση των αμυντικών χαφ(βλ. Γκαρσία).
Δεύτερη κίτρινη πήρε μετά από αντιαθλητικό μαρκάρισμα.
Τις 2-3 αντίστοιχες ενέργειες που τις είδες?
Μην συγχέεις τις """απειλητικές""" του διαθέσεις προς Ντιόγκο/Ντούντου μετά την κόκκινη...
Και ο τραυματισμός του Κοντρέρας έπαιξε τον ρόλο του μιας και ουσιαστικά έπαιξε 1 ημίχρονο και αυτό τραυματίας και αντικαταστάθηκε.
Εκ του αποτελέσματος είσαστε κερδισμένοι.
Δεν πήρε κόκκινη ο Ντιόγκο,πήρε ο Γκαρσία,έσπασε 2 δόντια,πήρες το ματς και έφυγα με 2 τραυματίες(Ίβιτς,Κοντρέρας).
Τι άλλο ήθελες?

subzer0
18-11-08, 16:51
Εγώ νομίζω πως τα συμπεράσματα έχουν βγει.
Όλες οι εφημερίδες και τα κανάλια δείχνουν το αντιαθλητικό χτύπημα του Γκαρσία , θυμήθηκαν ξαφνικά όλοι το παρελθόν του και μέχρι εκεί.
Από την άλλη ο Ντίόγκο δεν αναφέρεται πουθενά , ούτε τα σπασμένα δόντια του Γκαρσία πουθενά (και όταν αναφέρονται αυτό γίνεται ειρωνικά) και βέβαιο ο Ντιογκο είναι το λιοντάρι , που τρώει πολύ ξύλο γιατί τον φοβάται όλος ο κόσμος.
Κανείς βέβαια δεν βλέπει οτι ο μοναδικός χαμένος από όλο το σκηνικό ήταν ο ΠΑΟΚ.
Και φυσικά ο Γκαρσία είναι αυτός που προσπάθησε να εκνευρίσει τον Ντιόγκο χωρίς να έχει προηγηθεί κάτι , μήπως και αντιδράσει ο Ντιόγκο και φαει κόκκινη.
Γιατί
Η ιστορία άλλα έχει δείξει. Έχει δείξει εμπειρότατους παίχτες να βγαίνουν από τα ρουχα τους, να αντιδρούν ΑΜΕΣΑ και ΟΛΟΦΑΝΕΡΑ και να αποβάλλονται

Μόνο ο Ρόι Κιν αντέδρασε μετά από 4 χρόνια.
Δείτε εδώ
http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/photo_galleries/football/2190003.stm

και εδώ στον Freddo της Κυριιακή (http://209.85.129.132/search?q=cache:zzqlyicpIGkJ:www.sport24.gr/freddos.asp%3Fmonth%3D11%26year%3D2005+%CE%BA%CE%B9%CE%BD+freddos&hl=el&ct=clnk&cd=2&gl=gr&client=firefox-a)
στην ημερομηνία 20 Νοεμβρίου 2005 (δυστυχώς δεν μπόρεσα να απομονώσω μόνο το συγκεκριμμένο άρθρο).

Επίσης για όσους διαβάσουν αυτό το άρθρο θα δουν πόσο θεοποιήθηκε ο Κιν για αυτό που έκανε από τους οπαδούς της Μάντσεστερ.
Μάλλον επειδή μόνο εμείς είμαστε οι κομπλεξικοί.

antreas9
18-11-08, 17:01
διαβάζω τόσα και τόσα που έχουν ειπωθεί, και παρότι θεωρώ τον ντιόγκο το ΝΕΟ καραγκούνη σε καραγκιοζιλίκι, και τον νέο τζιοβάνι στον διαγωνισμό "αγκώνες,και πως να σακατέψετε τον αντίπαλό σας σε 5 διαδοχικές φάσεις", δε μπορώ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να συμφωνήσω με τον γκαρσία και τους οπαδούς του παοκ!
Αυτό που κάνει ο γκαρσία, είναι αντιαθλητικό, εμετικό, και τραγικό! Πιθανότατα, αν το έκανε πχ ο ...Βύντρα (ΛΕΜΕ και καμιά μλκια να περάσει η ώρΑ) στον ανατολάκη, από εκεί που τον έβριζα, να τον θεοποιούσα (που λέει ο λόγος πάλι), γιατί θεωρώ τον μπαρμπάγιώργο ότι χειρότερο έχει περάσει από τα ελληνικά γήπεδα. Και ναι, θα έλεγα "καλά να πάθει" κιόλας.
Ομως, τα "σπασμένα δόντια" του γκαρσία(μέχρι να πάει στον αθλ.δικαστή, θα έχει...χρειαστει μασέλα), οι αλλαλαγμοί του κονσεισάο για διαιτησία, και του πιο γραφικού δημιοσγράφου που έχουν δει τα μάτια μας, μίνου, για να δικαιολογήσουν το καφριλικι που όλοι κρύβουμε μέσα μας λίγο ή πολύ, ειναι ΠΟΛΥ ΓΡΑΦΙΚΑ!
Θέλεις να επιχειρηματολογήσεις υπέρ της ομάδας σου φίλτατε?
ΚΑΝΤΟ, αλλά βασιζόμενος σε ΑΛΗΘΕΙΕΣ!
Δηλαδή...Ναι, έπρεπε να αποβληθεί, τέλος! Όπως το ίδιο θα έπρεπε να γίνει με τον καρεμπέ, στο παιχνίδι με τον παοκ, με τον ζε ελίας, στο παιχνίδι με την ξάνθη, τον ανατολάκη, στο παπαδάκειο παιχνίδι με τον παο, τον κυργιάκο στο παιχνίδι στη λεωφόρο, κλπ ! Και αφού δεν αποβλήθηκε, πρέπει να τιμωρηθεί από το βίντεο όπως ο δολοφόνος μπαρκαουάν στο παιχνίδι με οτν οσφπ, ο δολοφόνος ΓΧ με τον άρη περυσι, ο βιτολο με τον παοκ φέτος, ο βάλλας επίσης φέτος , ο νάβας παλαιότερα, και ο παρασκευούλης που έχει κάνει σε 2 χρόνια 4 φορές κωλοδάχτυλο, επίσης....
Αυτά ειναι επιχείρηματα, και όχι π@π@ρολογίες του μίνου και της αθλητικής μακεδονίας θράκης!

subzer0
18-11-08, 17:13
Είδες εδώ κανένα να λέει οτι δεν ήταν κόκκινη του Γκαρσία?
Είδες εδώ κανέναν να λέει οτι συμφωνεί με το χτύπημα του Γκαρσία? (Εγώ έγραψα πως δικαιολογώ τον εκνευρισμό όχι την κίνηση).
Διάβασες αυτό για τον Ρόι Κιν και σχετικά με την θεοποίηση του και τους γραφικούς οπαδούς της Μάντσεστερ?
Διάβασες πιο πάνω που έγραψα για τα σπασμένα δόντια του Γκαρσία και όταν αναφέρονται γίνεται ειρωνικα όπως κάνεις εσύ τώρα?
Κάπου διάβασα σήμερα λοιπόν πως τα δόντια του έσπασαν από κάτι που έφαγε , πιθανον από ποπ κορν και κάποιο κομμάτι που δεν άνοιξε στην κατσαρόλα (το έχει πάθει και ένας φίλος μου αυτο).

Burning Skies
18-11-08, 18:16
Δεν βγάζεις λάδι τον Ντιόγκο αλλά μου λες ότι ΑΝ υπήρχε αγκωνιά,ΔΕΝ ήταν εσκεμμένη!:rofl:

Μην βάζεις λόγια στο στόμα μου. Είπα ξεκάθαρα ότι η μπουνιά του Γκαρσία ήταν ολοφάνερα εσκεμμένη ενώ η αγκωνιά του Ντιόγο μπορεί να ήταν αλλά μπορεί και να μην ήταν. Εσύ βολικά βγάζεις πόρισμα ότι ήταν εσκεμμένη και τον εξισώνεις με τον Γκαρσία.


Αν έβγαζε τον Ντιόγκο από την αρχή με κόκκινη δεν θα υπήρχε η συνέχεια.(βλ.μπουνιά Γκαρσία)

1) Και που ξέρεις ότι ο Γκαρσία δεν είχε χτυπήσει εκτός φασης τον Ντιόγο πριν την αγκωνιά (και χωρίς να τον πετύχει η κάμερα που στην μπουνιά τον πέτυχε εντελώς τυχαία;;;). Αν πιστέψω τον Βαλβέρδε (αφού γουστάρεις να εξισώνεις τους 2 παίχτες βάση εκτιμήσεων) η μπουνιά ήταν το 4ο χτύπημα εκτός φάσης που δέχθηκε ο Ντιόγο...
2) Επιμένεις ότι υπήρχε ντε και καλά δόλος στην αγκωνιά. Σε περίπτωση όμως που δεν υπήρχε δόλος δεν δικαιολογείται κόκκινη κάρτα ΑΛΛΑ κίτρινη.
3) Κόψε την καραμέλα ότι έχασες παίχτη με κόκκινη. Στο 88 την πήρε και ενώ χανατε ήδη 2-0.... Το καλόπαιδο σας, έριξε την μπουνιά και την έβγαλε καθαρή μέχρι το τέλος του αγώνα.


Μετά το συμβάν η ομάδα έχασε την ψυχραιμία της και το γκολ που έφαγε ήταν από λάθος τοποθέτηση των αμυντικών χαφ(βλ. Γκαρσία).

Ναι. Έχασε την ψυχραιμία της επειδή ο παίχτης σου έφαγε κίτρινη αντί για κόκκινη (δηλαδή την έβγαλε καθαρή) ενώ ο δικός μου που έφαγε την μπουνιά και τιμωρήθηκε επειδή δεν είπε ευχαριστώ είναι ευνοημένος.
Θες να σου πούμε και ότι αδικήθηκες που ο Γκαρσια με την καφρίλα του (η οποία πέρασε ατιμώρητη) πείσμωσε τους παίχτες του ΟΣΦΠ να πάρουν το παιχνίδι;;;

Θα μας τρελάνεις φίλε Error - δεν υπάρχει περίπτωση.

apok
18-11-08, 18:20
Μα το λέει και το topic

Το άσπρο - μαύρο πάνε να βγάλουν


( υπόψιν ότι το λέει βάζελος και οχι γαύρος αυτο ε ; )

subzer0
18-11-08, 18:35
Tα πράγματα είναι απλά.
1. Ο Γκαρσία έχει φάει αγκωνιά και έχει σπάσει το δόντι του.
Ατιμώριτη αγκωνιά που τιμωρείται μέχρι και με κόκκινη , ας πούμε κίτρινη.

2. Ήδη έχει προσπαθήσει o Diogo, ... να βάλει κάλπικο γκολ παίρνοντας την μπάλα με το χέρι.
(Άλλη κίτρινη , δηλαδή ουσιαστικά είναι εκτός αγώνα) ...
Αρα βρίσκεται στον αγώνα χαριστικά το αθώο λιοντάρι.

3.Του τη λέει και στην επίμαχη φάση, σ'αυτήν ντε που δεν θα έπρεπε να είναι (και ποιος ξέρει τι του λέει).
Δείτε με προσοχή το στόμα του Diogo λίγο πριν το μπουκέτο.
Είναι σίγουρο πως κάτι του λέει και ο Γκαρσία γυρνάει τον κοιτάει και τον βουτάει για να του την χώσει.

Αν εσείς βλέπετε κάτι άλλο τότε μάλλον εσείς πάτε να κάνετε το άσπρο - μαύρο.


Επίσης είδα και το βίντεο με τον Dudu που τρέχει.
Κάτι λέει στον Γκαρσία όταν αποχωρεί και ο Γκαρσία κάνει βήματα προς αυτόν.
Και εκεί ο Dudu αρχίζει το τρέξιμο χωρίς καν να αρχίσει να τρέχει ο Γκαρσία. :rofl: :rofl::rofl:
Αυτό το βίντεο πρέπει να δείχνει ο Κόκκαλης όταν αναφέρτε στους άλλους και τους λέει λαγούς.

Αγαπάμε Πάμπλο Γκαρσία... Ότι κι αν λέτε. Όπως οι γραφικοί οπαδοί της Μάντσεστερ αγαπήσανε και θεοποιήσανε τον Ρόι Κιν.
Δείτε το και πράσινο - κόκκινο αν θέλετε.

Burning Skies
18-11-08, 18:47
Tα πράγματα είναι απλά.
1. Ο Γκαρσία έχει φάει αγκωνιά και έχει σπάσει το δόντι του.
Ατιμώριτη αγκωνιά που τιμωρείται μέχρι και με κόκκινη , ας πούμε κίτρινη.

Καλά λέω ότι προσπαθείτε να δικαιολογήσετε τα αδικαιολόγητα... Ανακαλύψαμε αλλωστε χθες (μετά από ορθή παρέμβαση συμφορουμίτη) τον μοναδικό άνθρωπο που σπάει 2 δόντια του ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΑΤΩΣΕΙ!! :rofl:


2. Ήδη έχει προσπαθήσει o Diogo, ... να βάλει κάλπικο γκολ παίρνοντας την μπάλα με το χέρι.
(Άλλη κίτρινη , δηλαδή ουσιαστικά είναι εκτός αγώνα) ...
Αρα βρίσκεται στον αγώνα χαριστικά το αθώο λιοντάρι.

Δες κανένα replay αδερφέ (μια φορά μόλις το έδειξε από σωστή λήψη). 200% στήθος ήταν το κοντρόλ (και εγώ είχα αμφιβολίες μέχρι να το δείξει).
Πολύ σίγουροι είστε για τις εκτιμήσεις σας αλλά δεν κάνετε τον κόπο να ψάξετε αν στέκουν...


3.Του τη λέει και στην επίμαχη φάση, σ'αυτήν ντε που δεν θα έπρεπε να είναι (και ποιος ξέρει τι του λέει).
Δείτε με προσοχή το στόμα του Diogo λίγο πριν το μπουκέτο.
Είναι σίγουρο πως κάτι του λέει και ο Γκαρσία γυρνάει τον κοιτάει και τον βουτάει για να του την χώσει.

Μόνος σου απάντησες στον εαυτό σου. Παρακαλώ να επέμβει ειδικός που να διαβάζει χείλια για να μας αποκρυπτογραφήσει τι είπε ο Ντιόγο. Αν τόλμησε και εξύβρισε τον φουκαρά τον Γκαρσία απαιτώ να του ζητήσει συγγνώμη και να κάτσει ακινητος να του κλωτσήσει και τα @@ για παραδειγματισμό... :rofl:


Αγαπάμε Πάμπλο Γκαρσία... Ότι κι αν λέτε. Όπως οι γραφικοί οπαδοί της Μάντσεστερ αγαπήσανε και θεοποιήσανε τον Ρόι Κιν.
Δείτε το και πράσινο - κόκκινο αν θέλετε.


Το καταλάβαμε πολύ καλά (αφού κάνετε το παν να τον βγάλετε θύμα-παρεξηγημένο) και λυπάμαι διότι αυτά τα ακούω από άτομα που μέχρι πρότινος θεωρούσα σοβαρά. ;)

End of discussion από μένα.... :closed:

subzer0
18-11-08, 19:11
Σιγα-σιγα τα βρίσκεται όλα ενα-ενα βλέπω.
Θυμηθήκατε το ιστορικό του Γκαρσία , την βρώμικη ποδοσφαιρική ιστορία της Ουρουγουάης και τώρα αμφισβητείτε και πραγματικά στοιχεία (αυτό που έλεγα πάνω περί ειρωνίας).
Επίσης χαθήκανε όλα τα επιχειρήματα σας , πέρι χτυπήματος (έλεγες για 2 περιπτώσεις αλλά αποδείχτηκε η τρίτη περίπτωση που φώναζα από την αρχή) , περί άμεσου χτυπήματος μετά από εκνευρισμό (αμφιβάλλω αν διάβασες τα link που έδωσα για τον Ρόι Κιν). Όπως επίσης δεν είδες χέρι και ταυτόχρονα δεν είδες και την αγκωνιά του Ντιόγκο. :hmm:

* Αν δεν έχεις δει άνθρωπο να σπάει δόντια χωρίς να ματώσει δεν είναι δικό μου πρόβλημα.
* Αυτά περί σοβαρότητας με προσπερνάνε γιατί
Αγαπάμε Πάμπλο Γκαρσία
Κι εδώ επειδή είμαι σίγουρος πως δεν διάβασε κανένας τα link.
Ενα μικρό κομμάτι.
47248

Redbill
18-11-08, 19:55
Tα πράγματα είναι απλά.
1. Ο Γκαρσία έχει φάει αγκωνιά και έχει σπάσει το δόντι του.
Ατιμώριτη αγκωνιά που τιμωρείται μέχρι και με κόκκινη , ας πούμε κίτρινη.

2. Ήδη έχει προσπαθήσει o Diogo, ... να βάλει κάλπικο γκολ παίρνοντας την μπάλα με το χέρι.
(Άλλη κίτρινη , δηλαδή ουσιαστικά είναι εκτός αγώνα) ...
Αρα βρίσκεται στον αγώνα χαριστικά το αθώο λιοντάρι.

3.Του τη λέει και στην επίμαχη φάση, σ'αυτήν ντε που δεν θα έπρεπε να είναι (και ποιος ξέρει τι του λέει).
Δείτε με προσοχή το στόμα του Diogo λίγο πριν το μπουκέτο.
Είναι σίγουρο πως κάτι του λέει και ο Γκαρσία γυρνάει τον κοιτάει και τον βουτάει για να του την χώσει.

Αν εσείς βλέπετε κάτι άλλο τότε μάλλον εσείς πάτε να κάνετε το άσπρο - μαύρο.


Επίσης είδα και το βίντεο με τον Dudu που τρέχει.
Κάτι λέει στον Γκαρσία όταν αποχωρεί και ο Γκαρσία κάνει βήματα προς αυτόν.
Και εκεί ο Dudu αρχίζει το τρέξιμο χωρίς καν να αρχίσει να τρέχει ο Γκαρσία. :rofl: :rofl::rofl:
Αυτό το βίντεο πρέπει να δείχνει ο Κόκκαλης όταν αναφέρτε στους άλλους και τους λέει λαγούς.

Αγαπάμε Πάμπλο Γκαρσία... Ότι κι αν λέτε. Όπως οι γραφικοί οπαδοί της Μάντσεστερ αγαπήσανε και θεοποιήσανε τον Ρόι Κιν.
Δείτε το και πράσινο - κόκκινο αν θέλετε.

:rofl::rofl::rofl:
Γι αυτο ειστε και θα ειστε παντα πισω μας!Εκει σας αρμοζει να ειστε παντα:cool:
Βασικα ενα μεγαλο συγνωμη σε αυτο το γνησιο ανθος τον κυριο Γκαρσια!!

subzer0
18-11-08, 20:29
:rofl::rofl::rofl:
Γι αυτο ειστε και θα ειστε παντα πισω μας!Εκει σας αρμοζει να ειστε παντα:cool:
Βασικα ενα μεγαλο συγνωμη σε αυτο το γνησιο ανθος τον κυριο Γκαρσια!!

Το πιασα το υπονούμενο. ;)

Βασικά τώρα που το βλέπω ακόμα να γράψεις στο δικό σας το νήμα. :hmm:

Πήγαινε να γράψεις για το καημένο το λιοντάρι τον Ντίογκο , την αθώα περιστερά , τον ήρωα που αντιστέκεται σε οτι προκλήσεις και βρει μπροστά του.

Rezwalker
18-11-08, 23:15
Γιωργος Μινος ON-AIR τωρα και αναλυση του αγωνα με τον θρηνο :p:clap:
http://www.metropolisradio.gr/listen.pls
Πες τα γιωργαρε :P

geologiko_karoto
18-11-08, 23:38
Εγώ νομίζω πως τα συμπεράσματα έχουν βγει.
Όλες οι εφημερίδες και τα κανάλια δείχνουν το αντιαθλητικό χτύπημα του Γκαρσία , θυμήθηκαν ξαφνικά όλοι το παρελθόν του και μέχρι εκεί

ακριβώς
και φυσικά κανείς δεν ασχολείτε με τα επεισόδια των βάζελων και των τυριών
αναρωτιέμαι αν θα τιμωριθούν και αν ναι πόσα φράγκα

xabikos
18-11-08, 23:42
Διαβάζω πως ο Γκαρσία κλήθηκε σε απολογία για την απαράδεκτη ενέργεια του. Φυσικά και καλώς κλήθηκε και καλώς να τιμωρηθεί γιατί έκανε κάτι που δεν έπρεπε. Περιμένω όμως να ακούσω και την κλήση του Ντιόγο μιας και αυτός έκανε κάτι απαράδεκτο που δεν έπρεπε. Εγώ δεν λέω ότι είναι το ίδιο αλλά αν τιμωρηθεί ο Γκαρσία με τρεις αγωνιστικές τότε ο Ντιόγκο πρέπει να πάρει και αυτός μια. Έτσι νομίζω δεν θα έχει κανείς παράπονο. Και μην ακούσω ότι ο Ντιόγκο δεν έκανε τίποτα. Αν βέβαια τιμωρηθεί μόνο ο Γκαρσία φυσικά θα έχουμε όλα τα δίκια να διαμαρτυρόμαστε και να μιλάμε για αδικία. ;)

subzer0
18-11-08, 23:47
Διαβάζω πως ο Γκαρσία κλήθηκε σε απολογία για την απαράδεκτη ενέργεια του. Φυσικά και καλώς κλήθηκε και καλώς να τιμωρηθεί γιατί έκανε κάτι που δεν έπρεπε. Περιμένω όμως να ακούσω και την κλήση του Ντιόγο μιας και αυτός έκανε κάτι απαράδεκτο που δεν έπρεπε. Εγώ δεν λέω ότι είναι το ίδιο αλλά αν τιμωρηθεί ο Γκαρσία με τρεις αγωνιστικές τότε ο Ντιόγκο πρέπει να πάρει και αυτός μια. Έτσι νομίζω δεν θα έχει κανείς παράπονο. Και μην ακούσω ότι ο Ντιόγκο δεν έκανε τίποτα. Αν βέβαια τιμωρηθεί μόνο ο Γκαρσία φυσικά θα έχουμε όλα τα δίκια να διαμαρτυρόμαστε και να μιλάμε για αδικία. ;)

Δεν έχει κληθεί ο Ντιόγκο.
Είπαμε , τα συμπεράσματα βγήκανε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.