PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

ErrOr
10-12-08, 05:22
Μετά και τα τελευταία γεγονότα που έγιναν σε όλη την χώρα,πιστεύω πως και ο τελευταίος άπιστος θωμάς κατάλαβε ότι οι καιροί έχουν αλλάξει και τα διάφορα σκηνικά βίας και χουλιγκανισμού που βλέπουμε στα γήπεδα δεν είναι τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο από αυτό που ζούμε αυτές τις μέρες.
Όσο θα συνεχίζουν οι ""πεφωτισμένοι"" ""πολιτικοί"" μας να τους νοιάζουν οι καρέκλες τους και πως θα ξαναεκλεγούν βουλευτές με οποιοσδήποτε κόστος και να μην κοιτάζουν τα προβλήματα του κόσμου,τόσο θα φουντώνει αυτή η οργή που ζήσαμε αυτές τις μέρες.
Αν νομίζετε ότι όλοι αυτοί που κατέβηκαν στις πόλεις και πήγαν και σπάζαν,ρημάζαν και έρχοταν σε ευθεία αντιπαράθεση με τους αστυνομικούς ήταν μόνο αναρχικοί,κουκουλοφόροι και ευκαιριακοί πλιατσικολόγοι τότε κάνετε λάθος.
Απλά οι κλασσικοί κάφροι βρήκαν την ευκαιρία να καταλύσουν όλη την χώρα με την ανοχή της αστυνομίας.
Περίμενα να γίνει κάποιου είδους εξέγερσης αλλά δεν περίμενα να γίνει σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα.
Έλεγα στους γονείς μου και στην κοπελιά μου ότι δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα,ο κόσμος βράζει και σε κανένα 6μηνο θα γίνει το πατιρντί.(γελούσαν και κουνούσαν το κεφάλι τους "τι λέει τώρα αυτός")
Δυστυχώς η δολοφονία ενός παιδιού από μπάτσο(γιατί αυτός ο τύπος δεν ήταν αστυνομικός) πυροδότησε γρηγορότερα αυτή την οργή.
Έχουν γίνει τόσα σκάνδαλα,τόσα εκατομμύρια έχουν φάει και δεν μπήκε ένας τουλάχιστον φυλακή για τα μάτια του κόσμου!
Ο κόσμος έχει ξεπεράσει τα όρια του εδώ και καιρό με τα 600-700ευρώ,με τις απανωτές αυξήσεις,με τον αόρατο εχθρό και με τον φόβο πλέον της κρίσης και της ανεργίας να έρχεται!(λες και δεν υπήρχε πριν!)
Μετά από τέτοιου είδους γεγονότα είχαν το θράσος να κάνουν παραίτηση μαιμού οι υπουργός/υφυπουργός!
Υπάρχει κρίση και εκφυλισμός στα πάντα και δυστυχώς πάντα την πληρώνουν οι τελευταίοι κρίκοι της αλυσίδας που είμαστε αυτά τα παιδιά,οι αστυνομικοί των 700-800ευρώ,οι καταστηματάρχες,εγώ,εσύ και όλοι οι απλοί πολίτες αυτής της χώρας.
Αν δεν κάτσουν να ασχοληθούν σοβαρά και να κάνουν κάτι αυτοί που έχουν την (όποια) εξουσία στα χέρια τους,τότε φοβάμαι πως θα ζήσουμε χειρότερα γεγονότα.
Δεν είμαι πεσιμιστής,είμαι ρεαλιστής και από τι έχουν αποδείξει αυτοί οι ανίκανοι που λέγονται πολιτικοί(ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ) δεν δείχνουν να μπορούν να δώσουν λύση.
Μακάρι να μην κλάψουμε άλλους νεκρούς.



Υγ1: Καλά τα οπαδικά και η ΑΜΚ αλλά δεν είχα καθόλου όρεξη να μιλήσω για τον ΠΑΟΚ μετά από την δολοφονία του μικρού και όλα αυτά που έχουν γίνει τόσες μέρες.
Υγ2: Οι μεγαλύτεροι αλήτες είναι οι δημοσιογράφοι!ΤΕΛΟΣ!

Sakoulas
10-12-08, 08:18
Μετά και τα τελευταία γεγονότα που έγιναν σε όλη την χώρα,πιστεύω πως και ο τελευταίος άπιστος θωμάς κατάλαβε ότι οι καιροί έχουν αλλάξει και τα διάφορα σκηνικά βίας και χουλιγκανισμού που βλέπουμε στα γήπεδα δεν είναι τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο από αυτό που ζούμε αυτές τις μέρες.
Όσο θα συνεχίζουν οι ""πεφωτισμένοι"".............................................................................
........................................................................................................................ ..........
.......................αποδείξει αυτοί οι ανίκανοι που λέγονται πολιτικοί(ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ) δεν δείχνουν να μπορούν να δώσουν λύση.
Μακάρι να μην κλάψουμε άλλους νεκρούς.



Υγ1: Καλά τα οπαδικά και η ΑΜΚ αλλά δεν είχα καθόλου όρεξη να μιλήσω για τον ΠΑΟΚ μετά από την δολοφονία του μικρού και όλα αυτά που έχουν γίνει τόσες μέρες.
Υγ2: Οι μεγαλύτεροι αλήτες είναι οι δημοσιογράφοι!ΤΕΛΟΣ!

+10000000000

xabikos
10-12-08, 12:01
Ο Σαντος ειναι πολυ λιγος σαν προπονητης και το εχει δειξει και αποδειξει.

Προπονητες με εμμονες σαν του Σαντος, μονο σε καλο δε βγαινουν.

Για τον ΠΑΟΚ ομως μια χαρα ειναι, αφου ουτως ή αλλως ταβανι ειναι το ΟΥΕΦΑ.

Αυτή είναι η γνώμη σου με την οποία διαφωνώ. Σίγουρα δεν είναι Καπέλο ο Σάντος αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι λίγος για Ελλάδα. Μη ξεχνάς ότι έχει δουλέψει και στις τρεις καλύτερες ομάδες της Πορτογαλίας, που είναι σίγουρα μεγαλύτερου επιπέδου από τις Ελληνικές ομάδες. Όσο για το ταβάνι του Παοκ επίσης πάλι διαφωνώ μιας και δεν έχουμε να ζηλέψουμε σε κάτι από κάποια άλλη Ελληνική ομάδα εκτός ίσως από τα πολλά λεφτά. Α και όσο και να σνομπάρεις το ουέφα ας το κατακτήσω σαν Παοκ, λέμε τώρα, και οι υπόλοιποι ας παίζουν Ch L και ας παίρνουν τα πρωταθλήματα στην Ελλάδα. ;)

subzer0
11-12-08, 23:47
Τρεις αγωνιστικές σε Γκαρσία. (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/PAOK/223714.html)

Είχα προβλέψει 5 αλλά έπεσα έξω.
Μάλλον έχουν βάλει μυαλό οι αθλητικοί δικαστές και δεν εκθέτουν τους εαυτούς τους , εν όψη της έφεσης που θα ρίξει την τιμωρία στην 1 αγωνιστική , την γνωστή ταρίφα στην Ελλάδα. :rofl: :rofl: :rofl:

Και ένα πολύ λυπηρό νέο.
Ο Βασίλης Γκαγκάτσης αποτελεί παρελθόν από την προεδρία της ΕΠΟ. (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/223699.html)

Λυπηρό για τους άλλους βέβαια με το γνωστό άλλοθι.

xabikos
12-12-08, 00:30
Αν είχε κληθεί και ο Ντιόγκο για την αγκωνιά, και ο Βιτόλο για την κλωτσιά στον Βιερίνια, και ο Μπαρκαουάν για τις καρατιές τότε θα ήταν απόλυτα δίκαια η τιμωρία. Από την στιγμή που δεν συνέβει κάτι τέτοιο για μένα είναι άδικο. Άσε που μάλλον στην έφεση θα πέσει σε μια αγωνιστική. Στο μέτροσπορ λέει και για 160000 πρόστιμο. Ισχύει κάτι τέτοιο; Γιατί μου φαίνεται πολύ μεγάλο.

subzer0
12-12-08, 00:40
Αν είχε κληθεί και ο Ντιόγκο για την αγκωνιά, και ο Βιτόλο για την κλωτσιά στον Βιερίνια, και ο Μπαρκαουάν για τις καρατιές τότε θα ήταν απόλυτα δίκαια η τιμωρία. Από την στιγμή που δεν συνέβει κάτι τέτοιο για μένα είναι άδικο. Άσε που μάλλον στην έφεση θα πέσει σε μια αγωνιστική. Στο μέτροσπορ λέει και για 160000 πρόστιμο. Ισχύει κάτι τέτοιο; Γιατί μου φαίνεται πολύ μεγάλο.

Σε όλη την Ευρώπη το video του αγώνα χρησιμοποιείται μόνο για περιπτώσεις που μια παράτυπη φάση διεφύγει από τον διαιτητή.
Η φάση του Βίτολο και του Μπαρκαουάν δεν ήτανε κάτι τέτοιο.
Η αγκωνιά του Ντιόγκο ήτανε αλλά ο ΠΑΟΚ απέδειξε για μια ακόμα φορά επί προεδρίας Ζαγοράκη πως δεν προβαίνει σε μικροπρέπιες τύπου "ζητάω μεγαλύτερη τιμωρία του αντιπάλου" και άλλα τέτοια ωραία όπως κάνουν κάποιοι άλλοι.
Θα μπορούσε να ζητήσει με βάση το video του αγώνα να κληθεί και ο Ντιόγκο αλλά δεν το έκανε.
Έτσι εκθέτει για εμένα την ανύπαρκτη αθλητική διακοσύνη.
Η τιμωρία έτσι κι αλλιώς θα πέσει σε 1 αγωνιστική.
Τόσο είναι η ταρίφα στην Ελλάδα χρόνια τώρα.

ErrOr
12-12-08, 02:17
Σε όλη την Ευρώπη το video του αγώνα χρησιμοποιείται μόνο για περιπτώσεις που μια παράτυπη φάση διεφύγει από τον διαιτητή.
Η φάση του Βίτολο και του Μπαρκαουάν δεν ήτανε κάτι τέτοιο.
Η αγκωνιά του Ντιόγκο ήτανε αλλά ο ΠΑΟΚ απέδειξε για μια ακόμα φορά επί προεδρίας Ζαγοράκη πως δεν προβαίνει σε μικροπρέπιες τύπου "ζητάω μεγαλύτερη τιμωρία του αντιπάλου" και άλλα τέτοια ωραία όπως κάνουν κάποιοι άλλοι.
Θα μπορούσε να ζητήσει με βάση το video του αγώνα να κληθεί και ο Ντιόγκο αλλά δεν το έκανε.
Έτσι εκθέτει για εμένα την ανύπαρκτη αθλητική διακοσύνη.
Η τιμωρία έτσι κι αλλιώς θα πέσει σε 1 αγωνιστική.
Τόσο είναι η ταρίφα στην Ελλάδα χρόνια τώρα.

Σε όλη την Ευρώπη...
Το Ελληνικό ποδόσφαιρο(ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ) δεν έχει καμμία σχέση με το Ευρωπαικό ποδόσφαιρο.

Και όμως στον αθλητικό δικαστή τέθηκε ερώτημα από τον δικηγόρο της ΠΑΕ γιατί δεν κλήθηκε και ο Ντιόγκο αλλά ο δικαστής δεν ασχολήθηκε με το εν λόγω αίτημα.
Αν όμως στον 2ο γύρο σε κανένα πλάγιο αρχίσουν να φεύγουν μπουκάλια(ΚΑΚΩΣ) από την εξέδρα κατά του Ντιόγκο θα φταίνε οι ανεγκέφαλοι κάφροι ΠΑΟΚτζήδες και όχι η ατιμωρησία και τα 2 μέτρα και 2 σταθμά που υπάρχουν στην συγκεκριμένη περίπτωση.(Και σε κάθε περίπτωση)
Όπως κακώς θα μειωθεί(ΑΝ ΜΕΙΩΘΕΙ) και η ποινή από 3 αγωνιστικές σε μία.
Υγ: Να δούμε τι θα γίνει και αν θα κληθεί ποτέ από τον αθλητικό δικαστή ο παίκτη της Πανσερραικάρας (βλ.Πιπίνης) για ανάλογη μπουνιά σε αντίπαλο στο εντός έδρας ματς με τον Πανθρακικό.
Για εκείνη την φάση δεν έγινε ο ίδιος ντόρος(δεν ακούστηκε σχεδόν τίποτα) που έγινε με τον Γκαρσία.

Επιτέλους παραιτήθηκε ο Γκαγκάτσης και θα πάψουν να μας πρήζουν για τον υιό.
Βέβαια όπως όλοι γνωρίζουμε το έργο είναι χιλιοπαιγμένο και δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα στο Ελληνικό ποδόσφαιρο με την αλλαγή ενός προέδρου.
Εκτός από τα πρόσωπα χρειάζεται να αλλάξουν μυαλά και πρακτικές.
Δεν νομίζω να γίνει τίποτα τέτοιο.
Τουλάχιστον στην παρούσα φάση δεν φαίνεται κάτι τέτοιο.


Πέτυχα κάποια ενδιαφέρον βίντεο και είπα να τα μοιραστώ...
1ο: Μέσα στο όλο κακό υπήρξε και ένα καλό...
http://www.youtube.com/watch?v=rPOvWNzYWHM
Όντως χαμένος!:oneup:
2ο: Η υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο
http://www.youtube.com/watch?v=1qlDr3RcWx4
Και μετά περιμένουμε να αλλάξει κάτι.:down:
3ο: Και ακόμα ένα μεγάλο νέο το οποίο πέρασε και δεν ακούμπησε...
http://www.youtube.com/watch?v=B6Res2bcuWI
Γιατί άραγε?:hmm:

bianconero
12-12-08, 09:31
Και ένα πολύ λυπηρό νέο.
Ο Βασίλης Γκαγκάτσης αποτελεί παρελθόν από την προεδρία της ΕΠΟ. (http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/223699.html)

Λυπηρό για τους άλλους βέβαια με το γνωστό άλλοθι.



Επιτέλους παραιτήθηκε ο Γκαγκάτσης και θα πάψουν να μας πρήζουν για τον υιό.

Δεν θα συμφωνήσω μαζί σας.
Για το επόμενο 6μηνο νέος πρόεδρος θα είναι ο Χατζηαποστόλου (δεξί χέρι του Γκαγκάτση). Οπότε πάλι έχουμε τα 'μέσα' για αποφάσεις υπέρ του ΠΑΟΚ, όπως γίνεται άλλωστε από τη στγμή που ήρθε στην ομάδα ο υιός :rofl:

ErrOr
14-12-08, 02:51
Σήμερα έμεινα ευχαριστημένος από το ποδόσφαιρο που έπαιξε η ΠΑΟΚΑΡΑ!
Ο Λάκης αρχίζει να με εκθέτει με τις εμφανίσεις του και μου αρέσει!(και ο Ίβιτς έπαιξε καλά)
Στο 1ο ημίχρονο ήταν φοβερός και στο 2ο ήταν αρκετά καλός.
Σε έναν τόσο βαρύ αγωνιστικό χώρο(έριχνε καρεκλοπόδαρα στην Τούμπα ενώ στην δυτική Θεσσαλονίκη είχε χαλαρή βροχή) κάναμε 5-6 κλασσικές ευκαιρίες(δεν τις βάζω όλες) για γκολ,κεφαλιά δοκάρι,πέναλτι υπέρ μας δεν δόθηκε και ευτυχήσαμε τελικώς να βάλει γκολ ο Μπακαγκολ από λάθος του αντιπάλου.
Ξάνθη απλά δεν υπήρχε,έπαιζαν με 11 πίσω,έφτασαν στο σημείο να παίζουν με 5μπακ(μέχρι και ο Λαμπριάκος σέντερ μπακ έπαιζε) και είχαν και τον Γκσμπούρνιγκ να έχει ξεπατωθεί να πιάνει τα άπιαστα.(φοβήθηκα μην δούμε το ίδιο έργο όπως με Αστέρα Τρίπολης.Μία φάση,γκολ)
Μετά τον Αστέρα Τρίπολης άλλη μία ομάδα που έρχεται στην Τούμπα και παίζει με 11 πίσω!
Μεγάλη υπόθεση να έρχονται ομάδες και να μην μπορούν να σε παίξουν!
Υπό νορμάλ συνθήκες θα έπρεπε να λήξει 3-0 το ματς και όχι να φτάνουμε να καρδιοχτυπούμε μην φάμε κανένα γκολ από στραβοκλωτσιά.
Άντε να νικήσει και ο Άρης αύριο την ΑΕΚ και περάσει και αυτός στην 4η θέση και να στείλει την ΑΕΚ ακόμα ποιο κάτω.
Το έχω ξαναπεί παλιότερα και το ξαναλέω.
Όσο μπορεί και παίρνει αποτελέσματα(ιδίως με το ΠΟΚ) και ο Άρης,μας βοηθάει και τον βοηθάμε να είμαστε ψηλά.(ότι ακριβώς έκανε/κάνει τόσα χρόνια το ΠΟΚ και η Ξάνθη/ΟΦΗ(παλιότερα) για τους γαυροβάζελους)
Άντε να αρχίσει να παίρνει μπρος και να παίρνει αποτελέσματα και ο Ηρακλής με τον Κατσαβάκη.(πολύ καλός προπονητής και άργησαν απελπιστικά να τον πάρουν)


Όταν ήταν να πέσει ο Παναθηναικός για την γνωστή υπόθεση των λουλουδιών ο ΟΣΦΠ είχε ψηφίσει να ΜΗΝ πέσει στην Β' Εθνική!
Να μην το ξεχνάμε αυτό και να παραδειγματιζόμαστε από κάτι τέτοια.
Χαζοί ήταν που τους κράτησαν στην Α' Εθνική?

Υγ: Για άλλο ένα ματς έχουμε παραπάνω κίτρινες από τον αντίπαλο.(3-2 είμαστε στις κάρτες με την Ξάνθη)
Πως γίνεται να παίζει η Ξάνθη κατενάτσιο,να έχει περισσότερα φάουλ και να τρώμε εμείς παραπάνω κίτρινες κάρτες?
Λίγο παράξενο δεν νομίζετε?:hmm:

xabikos
14-12-08, 12:55
Είμαι και εγώ πολύ ευχαριστημένος από την ομάδα μας. Ακόμη και σ αυτό το δύσκολο γήπεδο έπαιξε σωστά και προσπάθησε να βάλει το γκολ με ορθολογικό τρόπο, όσο βέβαια κάτι τέτοιο γινόταν. Όσοι έπαιξαν βοήθησαν όσο μπόρεσαν αλλά και πάλι δεν μπορούμε να μη σταθούμε στον Κοντρέρας και στον Βερόν. Οι παίκτες είναι απλά καταπληκτικοί.
Αυτό που μου αρέσει ακόμη περισσότερο είναι πως η ομάδα όσο περνάει ο καιρός ανεβάζει ρυθμό. Είναι φυσιολογικό για μένα μιας και είναι μια καινούρια ομάδα και το να βάλει αυτοματισμούς στο παιχνίδι της θέλει πολύ χρόνο. Αν σκεφτούμε ότι με το καινούριο χρόνο θα έχουμε και τις επιστροφές του Μουσλίμοβιτς με τον Βιερίνια και περιμένουμε και τον Πάμπλο Γκαρσία να ανεβάσει και αυτός την απόδοσή του, τότε νομίζω πως η ομάδα θα ανεβεί άλλο ένα επίπεδο σίγουρα και ίσως να μπορέσουμε να χτυπήσουμε την δεύτερη θέση. Βέβαια αν μπορέσει και κάνει κάποιο θαύμα ο Βρύζας και φέρει πάλι κάποιον εξίσου ποιοτικό παίκτη τότε η ομάδα θα γίνει ακόμη καλύτερη. Τώρα ακολουθούν δυο ματς από τα οποία πρέπει να πάρουμε οποσδήποτε έξι βαθμούς για να ξεκινίσουμε την δύσκολη σειρά παιχνιδιών με όσους περισσότερους βαθμούς γίνεται.

subzer0
14-12-08, 19:29
"Μεγάλη μπάλα ο αετός" που λέει και ένας φίλος μου.
"Χορεύαμε στον βούρκο" θα προσθέσω εγώ.
Αμά κάνει ο Λάκης παπάδες μπορείς να μην περιμένεις καλή εμφάνιση και νίκη?
Η Ξάνθη που δεν είχε ήττα και δεν είχε δεχτεί καν γκολ σε εκτός έδρας παιχνίδι χτες αμφιβάλλω αν πάτησε έστω και μια φορά στην περιοχή μας.
Κρίσιμο το επόμενο παιχνίδι με το Πανσερραϊκό.
ΟΚ είναι εκ των τελευταίων της βαθμολογίας δεν έχει νίκη στην έδρα του αλλά λίγο τα γεγονότα του καλοκαιριού , λίγο οτι θα παίζει ένα από τα τελευταία του χαρτιά και πολυ η αλλαγή προπονητή που ακούω και πάντα φέρνει αλλαγή ψυχολογίας σε μια ομάδα κάνουν το παιχνίδι επικίνδυνο.

ΥΓ. Στα 3 αθλητικά site που διαβάζω δεν έκαναν καμμία αναφορά για το πενάλτι που δεν δόθηκε στον ΠΑΟΚ στο 0-0.
Στα κανάλια το βράδυ δεν έδειξε την φάση.
Ο ΠΑΟΚ κέρδισε.
Κανένας από τον επίσημο ΠΑΟΚ δεν μίλησε για αυτήν την φάση.
Μπορούν όλοι αυτοί που λένε τα δικά τους και ξέρουν πολύ καλά ποιοί να συνεχίζουν να λένε τα ωραία τους περί Υιου και τις πολύ καλές διαιτησίες που έχει φέτος ο ΠΑΟΚ.
Οτι γίνεται από την αρχή της χρονιάς μέχρι τώρα δηλαδή.

Burning Skies
14-12-08, 19:34
Μπορούν όλοι αυτοί που λένε τα δικά τους και ξέρουν πολύ καλά ποιοί να συνεχίζουν να λένε τα ωραία τους περί Υιου και τις πολύ καλές διαιτησίες που έχει φέτος ο ΠΑΟΚ.
Οτι γίνεται από την αρχή της χρονιάς μέχρι τώρα δηλαδή.

Μη δίνετε σημασία. Κάποιοι δεν θέλουν να δουν μπάλα αλλά διαιτησία. Αν προσέξεις ακόμη και όταν παίζουν οι ομάδες τους και κερδίζουν δεν ασχολούνται με το ποδόσφαιρο αλλά με τους διαιτητές.
Σκέτη μιζέρια...

Συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ που το παλεύει μια χαρά με σημαντικές απουσίες και καλή συνέχεια.

xabikos
14-12-08, 23:51
Όντως την φάση του Κοντρέρας δεν την καταλάβαμε από το γήπεδο γιατί ήταν μακριά αλλά ήταν πέναλτι. Αυτά βέβαια κανείς δεν τα αναφέρει αλλά εμάς δεν μας πειράζει. Προσωπικά το έχω πάρει απόφαση ότι οι διαιτητές είναι απλά ανίκανοι.
Για το επόμενο ματς νομίζω πως θα κερδίσουμε εύκολα η δύσκολα. Αν μάλιστα μειωθεί και η ποινή του Γκαρσία και παίξει και αυτός νομίζω δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα. Πρέπει να κερδίσουμε για να κάνουμε και χαρούμενες γιορτές! :rofl:

ErrOr
15-12-08, 19:07
Να μην ξεχνάμε ότι ο Πανσερραικός είναι επικίνδυνη ομάδα και παίζει καλό ποδόσφαιρο όποτε μπορεί.(μην σας ξεγελάει η βαθμολογική του θέση!)
Αν παρουσιαστούμε σοβαροί και όπως πρέπει η νίκη είναι δική μας.


ΥΓ. Στα 3 αθλητικά site που διαβάζω δεν έκαναν καμμία αναφορά για το πενάλτι που δεν δόθηκε στον ΠΑΟΚ στο 0-0.
Στα κανάλια το βράδυ δεν έδειξε την φάση.
Ο ΠΑΟΚ κέρδισε.
Κανένας από τον επίσημο ΠΑΟΚ δεν μίλησε για αυτήν την φάση.
Μπορούν όλοι αυτοί που λένε τα δικά τους και ξέρουν πολύ καλά ποιοί να συνεχίζουν να λένε τα ωραία τους περί Υιου και τις πολύ καλές διαιτησίες που έχει φέτος ο ΠΑΟΚ.
Οτι γίνεται από την αρχή της χρονιάς μέχρι τώρα δηλαδή.
Ακριβώς!
Η προπαγάνδα που λέγαμε....
Πάντως καλώς και δεν μίλησε και δεν πρόκειται να μιλήσει για διαιτησία η ΠΑΕ ΠΑΟΚ γιατί όπως έχει φανεί τόσα χρόνια δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα με αυτού του είδους τον τρόπο.(τουλάχιστον από τον ΠΑΟΚ.Για άλλες ομάδες παίζει αναλόγως την ομάδα)
Μου έκανε εντύπωση που μέχρι και ο Κοντρέρας που τον ρώτησαν είπε "Ένιωσα ένα σπρώξιμο αλλά εάν ήταν πέναλτι ή όχι δεν ξέρω.Ο διαιτητής γνωρίζει καλύτερα."


Δεν μπόρεσα να το δω το μπασκετάκι και απλά το άκουγα από το ραδιόφωνο.
Είναι τελείως ψυχοφθόρο αυτό που κάνουν!(πως δεν έτρεχε σε κανένα νοσοκομείο πάλι ο Δρόσος!)
Είναι πολύ κρίμα πρώτα για τους ίδιους και μετά για τον πρόεδρο και τον κόσμο.
Εκεί που θα έπρεπε να είχαν πάρει χαλαρά το ματς με 15-20 πόντους έφθασαν να το κάνουν ντέρμπι πάλι!
Ας ελπίσουμε μέσα στις γιορτές να αποκτήσουν την σοβαρότητα και συνοχή που τους λείπει.
Αν δεν σοβαρευτούν ο κόσμος δεν πρόκειται να συνεχίσει να πηγαίνει και θα μπούμε σε περίεργες καταστάσεις πάλι!

ErrOr
16-12-08, 21:09
ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΕΤΟΧΩΝ ΠΑΕ ΠΑΟΚ (http://www.paokfc.gr/shownews.jsp;jsessionid=AAAA0790BAE3BF0AA2FE7544060CDB97?newsCode=20081216115152208)


Τώρα που το θυμήθηκα...
Είδα το ματς Άρης-ΑΕΚ στο οποίο σφύριξε ο Δαλούκας.(ο διαιτητής του Θρασύβουλος-ΠΑΟΚ)
Σε γενικές γραμμές έκανε διαιτητικά λάθη και δεν έδωσε 2η κίτρινη σε αρκετούς παίκτες για αντιαθλητικά χτυπήματα.
Αυτό όμως που παρατήρησα ήταν ότι κάνει αντιαθλητικό τάκλιν στο 67' ο Μπασινάς του δίνει κίτρινη ως έπρεπε και γυρνάει ο Μπασινάς και τον αρχίζει φωνάζοντας τα γνωστά ελληνικά γαλλικά και ο Δαλούκας κάνει πως δεν καταλαβαίνει.
Στον Γκαρσία όμως στο 93' είχε όλη την καλή διάθεση να εκφράσει την αυστηρότητα του και να του δώσει 2 κίτρινη στα καπάκια για τα ισπανικά γαλλικά του.
Για να μην ξεχνιόμαστε... :whistle:

Υγ: Πάντως το έχω παρατηρήσει μερικοί παίκτες έχουν ασυλία στο να μην τρώνε κάρτες.(βλ.Μπασινάς)
Ενώ σε άλλους οι κάρτες δίνουν και παίρνουν.

ErrOr
17-12-08, 23:25
Οριστικά 3 αγωνιστικές σε Πάμπλο Γκαρσία
http://www.metropolisradio.gr/1033
Απορρίφθηκε η έφεση και η τιμωρία έμεινε ως είχε.
Αυτό εάν θυμάμαι καλά(διορθώστε με αν κάνω λάθος) πρώτη φορά γίνεται στα χρονικά!(όλως τυχαίως πάλι με τον ΠΑΟΚ)
Ξαναλέω,δεν αντιλέγω δικαίως έφαγε 3 αγωνιστικές αλλά σε ανάλογες περιπτώσεις στο παρόν/μέλλον να δούμε το ίδιο έργο!(αποκλείεται αλλά λέμε τώρα)
Βέβαια για τον Ντιόγκο ούτε λόγος!Ούτε καν τον κάλεσαν.
Σαν να μην συνέβη τίποτα.
Πάλι γραφικοί γινόμαστε ρε γμτο και πάλι ο υιός καθάρισε για τον ΠΑΟΚ!:whistle:
Αυτή είναι η εύνοια που έχουμε πάντα!


Υγ: Αλήθεια για τις καρατιές των άλλων θα γίνει τίποτα ή μπα?
Θα τους καλέσει βάση βίντεο ή δεν παίζει?
Τώρα τελευταία είδαμε κάτι ξυλοκόπους όπως τους Μπασινά και Ρεγκέιρο(ίδια καρατιά με του Γ.Χ.) αλλά δεν είδα να τους καλεί κανένας βάση βίντεο,ούτε να γίνεται κανένας ντόρος...:whistle:

Burning Skies
17-12-08, 23:41
Κάτσε ρε error να δούμε στο μέλλον ανάλογες ενέργειες που θα μείνουν ατιμώρητες (Γιατί ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ δεν έχω ξαναδεί κάτι ανάλογο με την μπουνιά του Γκαρσία από θέμα απροκάλυπτα αντιαθλητικής και ύπουλης συμπεριφοράς) και τα ξαναλέμε.
Ακόμη και οι καρατιές δεν είναι το ίδιο κραυγαλέες με γροθιές.
Άλλωστε και οι 3 αγωνιστικές χάδι είναι αν το σκεφτείς.

Spanos
17-12-08, 23:49
Το παράπονο σου που είναι δηλαδή, στο οτι ο γιός δεν πήρε τον πατέρα τηλέφωνο για να τιμωρηθεί ο Ντιόγο;

tls
18-12-08, 01:22
http://www.youtube.com/watch?v=Bw9pP1v_Hs0 :down::down::down:

Κορόιδα ε;

Δλδ όσοι πληρώνουν :whistle: για ν΄ακούν αυτούς τους καραγκιόζηδες τι είναι;:evil:

ErrOr
18-12-08, 03:53
Κάτσε ρε error να δούμε στο μέλλον ανάλογες ενέργειες που θα μείνουν ατιμώρητες (Γιατί ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ δεν έχω ξαναδεί κάτι ανάλογο με την μπουνιά του Γκαρσία από θέμα απροκάλυπτα αντιαθλητικής και ύπουλης συμπεριφοράς) και τα ξαναλέμε.
Ακόμη και οι καρατιές δεν είναι το ίδιο κραυγαλέες με γροθιές.
Άλλωστε και οι 3 αγωνιστικές χάδι είναι αν το σκεφτείς.

Δηλαδή θέλεις να μου πεις ότι θα ξαναδείς παίκτη να τιμωρείται βάση βίντεο με 3 αγωνιστικές και στο καπάκι να απορρίπτεται η έφεση.
ΟΚ!
Δεν θα το πάω μακριά,ο Πιπίνης του Πανσερραικού εκτός φάσης χτυπάει με μπουνιά τον αντίπαλο του(παίκτης Πανθρακικού) και ακόμα δεν ακούστηκε τίποτα.
Εδώ είμαστε και θα το δεις.
Όπως ο Ρεγκέιρο κοπανάει τον αντίπαλο του με χτύπημα αλά ΓΧ και δεν έδωσε ο διαιτητής ούτε φάουλ.(ίδια περίπτωση ΓΧ)
Γι αυτόν όμως ούτε βίντεο,ούτε ακούστηκε τίποτα.(όπως έγινε με τον ΓΧ)
Όπως έγραφε και ένα πανό των βάζελων για την δολοφονία του 15χρονου "NO JUSTICE, NO PEACE".
Όσο συνεχίζεται αυτό το τροπάριο με την επιλεκτική τιμωρία και την επιλεκτική μνήμη,τόσο θα βλέπουμε αυτά που βλέπουμε με την ανοχή όλων στα γήπεδα,εντός και εκτός και όχι μόνο.
Αν θέλετε και μπορείτε να το καταλάβετε έχει καλώς.
Αν δε,για άλλη μία φορά στο ίδιο έργο θεατές.


Το παράπονο σου που είναι δηλαδή, στο οτι ο γιός δεν πήρε τον πατέρα τηλέφωνο για να τιμωρηθεί ο Ντιόγο;

Τι να σου πω και σένα.
Ότι και να σου πω δεν πρόκειται να καταλάβεις.
Όταν θεωρείς καλούς παίκτες τους Τζιώλη,Βύντρα δεν έχω να πω τίποτα άλλο.
Αυτό από μόνο του τα λέει όλα.


http://www.youtube.com/watch?v=Bw9pP1v_Hs0 :down::down::down:

Κορόιδα ε;

Δλδ όσοι πληρώνουν :whistle: για ν΄ακούν αυτούς τους καραγκιόζηδες τι είναι;:evil:

Τους συγκεκριμένους κυρίους τους είχα σε κάποια υπόληψη όταν είχαν πρωτοαρχίσει το πρωινό της ΝΕΤ.(και τον προηγούμενο από αυτούς)
Εδώ και αρκετό καιρό έχουν χάσει το μέτρο και η προπαγάνδα που κάνουν υπέρ του ΟΣΦΠ και της κυβέρνησης δεν έχει όριο.
Αν το κάνουν για λόγους επιβίωσης μπορείς να πεις ότι έχουν κάποιο ελαφρυντικό,αν το κάνουν πάντως για να βγάζουν παραπάνω λεφτά τότε τι να πω.
Όπως και να χει,τους λυπάμαι με την κατάντια τους.
Έχουν γίνει χειρότεροι από τον πουρουπουπου.

subzer0
19-12-08, 18:21
Οριστικά 3 αγωνιστικές σε Πάμπλο Γκαρσία
http://www.metropolisradio.gr/1033
Απορρίφθηκε η έφεση και η τιμωρία έμεινε ως είχε.
Αυτό εάν θυμάμαι καλά(διορθώστε με αν κάνω λάθος) πρώτη φορά γίνεται στα χρονικά!(όλως τυχαίως πάλι με τον ΠΑΟΚ)
Ξαναλέω,δεν αντιλέγω δικαίως έφαγε 3 αγωνιστικές αλλά σε ανάλογες περιπτώσεις στο παρόν/μέλλον να δούμε το ίδιο έργο!(αποκλείεται αλλά λέμε τώρα)
Βέβαια για τον Ντιόγκο ούτε λόγος!Ούτε καν τον κάλεσαν.
Σαν να μην συνέβη τίποτα.
Πάλι γραφικοί γινόμαστε ρε γμτο και πάλι ο υιός καθάρισε για τον ΠΑΟΚ!:whistle:
Αυτή είναι η εύνοια που έχουμε πάντα!


Υγ: Αλήθεια για τις καρατιές των άλλων θα γίνει τίποτα ή μπα?
Θα τους καλέσει βάση βίντεο ή δεν παίζει?
Τώρα τελευταία είδαμε κάτι ξυλοκόπους όπως τους Μπασινά και Ρεγκέιρο(ίδια καρατιά με του Γ.Χ.) αλλά δεν είδα να τους καλεί κανένας βάση βίντεο,ούτε να γίνεται κανένας ντόρος...:whistle:

Πέρυσι στο αγώνα Καλαμαριά - ΠΑΟΚ 0-2 με αφορμή την φυλάκιση 2 μηνών που επιβλήθηκε σε φίλαθλο του ΠΑΟΚ γιατι κρατούσε πυρσό , είχα γράψει πως το μόνο που κρατάω είναι η σύλληψη του οπαδού μέσω της κάμερας που είχε το γήπεδο. (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1818617&postcount=2507)
Φυσικά ανάλογη συνέχεια δεν υπήρχε σε κανένα γήπεδο και πολύ περισσότερο στο ίδιο το Καυταντζόγλιο σε 2 μάλιστα παιχνίδια (Ηρακλής - ΠΑΟΚ και Ηρακλής - Θρασύβουλος) που έγιναν πολύ χειρότερα από έναν πυρσό που κρατούσε κάποιος στα χέρια του.
Το ίδιο θα πω και για την υπόθεση Γκαρσία.
Πολύ σωστά έφαγε 3 αγωνιστικές αλλά θέλω να δω την συνέχεια.
Μην αναφερθώ σε περιπτώσεις ατιμωρισιάς και απαλλαγής στο παρελθόν (και βάζω και την ομάδα μου μέσα). Όλοι τις ξέρουμε.
Μακάρι να συνεχιστεί αυτό και σε ανάλογες περιπτώσεις στο μέλλον.

@Spanos Θέλω να δω πόσο ακόμα θα επιμένεις για τον γιό. :hmm:

@all Χτες παρακολουθούσα μια ποδοσφαιρική αναμέτρηση κυπέλλου UEFA στον ANT1. Μετά από αυτήν την αναμετάδωση δεν είναι κρίμα να κράζουν κάποιοι (κι εμένα δεν μου αρέσει μερικές φορές) μόνο τον Γιώργο Μίνο? Και μιλάω για αναμετάδοση και όχι απλά για σχόλια.

ErrOr
19-12-08, 23:51
Ο Ηρακλής αθωώθηκε για τα έκτροπα που έγιναν στο τέλος του ματς με τον Θρασύβουλο!
Σύμφωνα με την απόφαση,ήταν κουκουλοφόροι ο ακοντιστής και οι λοιποί και δεν είχαν σχέση με τον Ηρακλή και τους οπαδούς του,γι αυτό και αθωώθηκε ο γηραιός!
Αλλά για ότι γίνεται στην πόλη και εκτός φταίει πάντα ο ΠΑΟΚ και οι κάφροι οπαδοί του!
Αλήθεια για το πέσιμο και το ξυλοκόπημα των δημοσιογράφων στο ματς με τον ΟΣΦΠ η ΑΕΛ του κυρ πρόεδρα τι ποινή πρέπει να φάει σαν υπότροπη κιόλας?
Και κει να δεις που θα ήταν τα κακά παιδιά οι κουκουλοφόροι...

@subzer0 έχουμε παρεξηγήσει (ακόμα και εμείς) τον Μίνο.(ορισμένες φορές ΝΑΙ το παρατραβάει)
Δεν κάνει αναμετάδοση αλλά ρεπορτάζ του ΠΑΟΚ, γι αυτό και μιλάει πάντα για ΠΑΟΚ.
Το κόλλημα με τους διαιτητές δεν το έχει μόνο στα ματς του ΠΑΟΚ,τον έχω πετύχει να "κυνηγάει" για δηλώσεις τον διαιτητή και σε άλλων ομάδων παιχνίδια.(θυμάμαι ματς του Πανσερραικού και του Αγροτικού Αστέρα που το έχει κάνει)
Έχει μεγάλο κόλλημα με το να θέλει να πάρει δηλώσεις από τους διαιτητές.
Δεν είναι κακό αυτό και δεν είναι τυχαίο που είναι ο μόνος που μπορεί και το κάνει αυτό.
Έχει χιούμορ και πολλές φορές(ιδίως με Κασναφέρη) επίτηδες πήγαινε να πάρει δηλώσεις.(έχει και ιδιαίτερη φωνή :rofl:)
Μπορείς να τον πεις χιουμορίστα,αλλά όχι κακό.
Τι να πούμε δηλαδή για τον άλλον τον ανεκδιήγητο του ΟΣΦΠ που ζητούσε στο τελείωμα της live δήλωσης την φανέλα του Λούα Λούα?
Τον Μίνο αν τον ακούσεις πως μιλάει και για τις υπόλοιπες ομάδες(κυρίως ασχολείται με ομάδες της Θεσσαλονίκης) στην ραδιοφωνική του εκπομπή θα καταλάβεις ότι είναι πάρα πολύ καλύτερος από όλους αυτούς τους δήθεν αντικειμενικούς μεγαλοδημοσιογράφους.
Είναι cult μορφή,εργένης νυχτόβιος,διαθέτει χιούμορ,αυτοσαρκάζεται και είναι ο μοναδικός αθλητικός δημοσιογράφος που έχει κάνει καριέρα και είναι γνωστός πανελληνίως(χρόνια τώρα) από Θεσσαλονίκη.
Στο ίδιο στυλ είναι ο Νικολακόπουλος του Φωτός για τον ΟΣΦΠ.(αν και με την ειρωνεία του ώρες ώρες το παρατραβάει)
Απλά ο Μίνος είναι cult.


Υγ: Τώρα που το θυμήθηκα το καλοκαίρι έκανε ρεπορτάζ/σχολιασμό στα γυναικεία ματς των Ολυμπιακών αγώνων του Πεκίνου.
Αν θυμάμαι καλά έπαιζε Σουηδία-Κίνα με τις γυναίκες!(επίτηδες τον έβαλαν στάνταρ!)
Είχε κάνει πλούσιο ρεπορτάζ και για τις 2 ομάδες.(και lifestyle...:rofl:)
Ατελείωτο σαρδάμ με την χαρακτηριστική φωνή του και τα σου λι,τσαν λι κτλ κτλ...
Τρελό γέλιο!

ErrOr
20-12-08, 19:45
Τα είχα πει...

Να μην ξεχνάμε ότι ο Πανσερραικός είναι επικίνδυνη ομάδα και παίζει καλό ποδόσφαιρο όποτε μπορεί.(μην σας ξεγελάει η βαθμολογική του θέση!)
Αν παρουσιαστούμε σοβαροί και όπως πρέπει η νίκη είναι δική μας.

Με τέτοια εμφάνιση ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας δεν αξίζαμε.
Το γκολ του Πανσερραικού παίζει να είναι και offside αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση.
Από την στιγμή που δεν έπαιξε η ομάδα μας τι να λέμε τώρα.
Αν είχαν κανένα καλύτερο φορ παίζει να τρώγαμε κανένα τρίμπαλο.
Το χειρότερο παιχνίδι από την αρχή του πρωταθλήματος.


Υγ: Τουλάχιστον φέραμε ισοπαλία με τον Πανσερραικό που χρειάζεται βαθμούς.

xabikos
20-12-08, 20:34
Μακράν η χειρότερη φετινή εμφάνιση. Η ομάδα δεν κατάφερε να κάνει ούτε μια οργανωμένη επίθεση. Το αποτέλεσμα ίσως και να αδικεί τις Σέρρες μιας και έπαιξαν πολύ καλύτερα. Κάποια στιγμή θα γινόταν και αυτή η εμφάνιση. Στο τέλος του πρώτου γύρου είμαστε δεύτεροι με 30 βαθμούς. Αν αυτό μας το έλεγαν στην αρχή του πρωταθλήματος σίγουρα δεν θα ζητούσαμε κάτι παραπάνω. Έτσι όπως εξελίχθηκαν βέβαια τα πράγματα ίσως να μπορούσαμε 2 με 4 βαθμούς παραπάνω. Όπως και να έχει ο απολογισμός είναι άκρως θετικός αν συνυπολογίσουμε και τις απώλειες από τραυματισμούς.

Υ.Γ. Για να δούμε τώρα θα πει κανένας τίποτα για την διαιτησία. Είναι η δεύτερη φορά φέτος που τρώμε γκολ από καθαρή παράβαση. Γιατί το γκολ των Σερρών είναι καθαρό οφσάιντ. Λέτε ο γιος Γκαγκάτσης να ήταν στην Ελβετία για διακοπές ή ανέβηκε στον Παλιό Άγιο Αθανάσιο;;;:rofl:

ErrOr
21-12-08, 22:34
Ξεκίνησα να δω το ματς ΟΦΗ-Παναθηναικός και τσουπ σκάει η κόκκινη στο 30'!(και έριχνα ματιές στο ΟΣΦΠ-Θρασύβουλος)
Στα επεισόδια και μετά το 0-1 είπα να αλλάξω και να δω το άλλο ντέρμπι μιας και ήταν 1-1.
Το έργο γνωστό και με το γνωστό τέλος!
Στο 93' πέναλτι για τον ΟΣΦΠ!(ρε τον Ντουντου,έμαθε και δαύτος)
Με βάση το δυναμομέτρου του Βαρούχα θα βγει (όπως πάντα)καθαρό το πέναλτι.
Το έργο άρχισε να παίζεται(έλεγα θα αρχίσει στον 2ο γύρο αλλά όπως φαίνεται ήταν ευκαιρία) και όπως πάντα θα αρχίσουμε να κάνουμε τον κομπάρσο.
Όποιος νομίζει(μέσα σ αυτούς και εγώ) ότι με απουσίες τύπου Γκαρσία και με τέτοιου είδους διαιτησίες μπορούμε να κάνουμε το κάτι παραπάνω,τότε είμαστε γελασμένοι.
Για ακόμη μία φορά έπεσε ξύλο σε ματς του Παναθηναικού και θέλω να δω τι τιμωρία θα φάνε τώρα,αν φάνε...


Υγ: Είχα να ακούσω κόρνα (στυλ Β' παγκοσμίου πολέμου) από το ματς με την Νάπολι to '88!
Τους απίστευτους με τον Θρασύβουλο κόρνες και ντουντούκες να φωνάζουν ΟΟΥΥΥ χρησιμοποιούσαν μετά το πέναλτι στο 93'! χαχαχα
Βρε τους Ευρωπαίους!Και οι μεν και οι δε! :rofl:

subzer0
21-12-08, 22:47
Χτες κάναμε την χειρότερη εμφάνιση του πρώτου γύρου.
Δεν έχω να θυμάμαι κάτι από αυτό το παιχνίδι.
Ελπίζω το καμπανάκι που χτύπησε να το άκουσαν οι παίχτες.
Λέγεται πως συμφωνήσαμε και με Γάλλο μέσο(δεκάρι και με τα 2 πόδια , με γεμάτες χρονιές μέχρι φέτος που δεν έχει παίξει καθόλου).
http://www.sport24.gr/html/ent/709/ent.266709.asp

Ας ελπίσουμε να είναι κάποιο από τα λαβράκια του Βρύζα.

Α , τώρα που το σκέφτομαι. Κάτι έχω να θυμάμαι από αυτό το παιχνίδι.
Οτι φάγαμε γκολ από τον Κωσταντινίδη.
Μα είναι δυνατόν?

xabikos
21-12-08, 23:13
Έτσι είναι ρε παιδιά. Μετά αν μιλάμε για διαιτησίες και ότι και κάτι καλό να προσπαθήσουμε να κάνουμε δεν μας αφήνουν μας λένε όλοι γραφικούς και ότι βλέπουμε παντού φαντάσματα. Για να πάρει μια ομάδα πρωτάθλημα, πλην των γνωστών, θα πρέπει σε κάθε αγώνα να έχει σούπερ απόδοση και να κερδίζει ορισμένες φορές και τους διαιτητές. Στην ίδια αγωνιστική ενώ εσύ τρώς γκολ οφσάιντ ο ανταγωνιστής σου απαγορεύεται να κάνει γκέλα μέσα στο γήπεδο του και έρχεται η λύση με πένταλντι.
Ναι ξέρω όλοι τώρα θα πουν ότι ψάχνουμε δικαιολογίες για το χ και ότι δεν παίξαμε καλά. Αυτοί ακόμη και όταν δεν παίζουν καλά έχουν τις κατάλληλες βοήθειες και έτσι παίρνουν τους βαθμούς που κάνουν μεγάλη διαφορά. ;)

subzer0
21-12-08, 23:24
Και κάτι άλλο.
Τελικά ο Πανσερραϊκός δεν μας έδωσε το παιχνίδι , σε αντίθεση με την Ξάνθη (που δεν έκανε ούτε ένα σουτ στο παιχνίδι) για να αγοράσουμε μετοχές.
Τι κρίμα.

ΥΓ. Κάποτε φώναζαν οι ΠΑΟΚτσήδες στις εξέδρες μέσα στις Σέρρες "ΠΑΟΚ σώσε τον Πανσερραϊκό" και το 0-1 έγινε 2-1 και τελικά σώθηκε ο Πανσερραϊκός , τελευταία αγωνιστική (και όχι δεν έπεσε ο Άρης τότε).

ΥΓ. (2) Αυτό που έγινε με τους φιλάθλους τον 2 ομάδων πριν και κατά την διάρκεια του αγώνα , όσο και αν πρέπει να είναι πάντα έτσι όλα τα γήπεδα φυσιολογικά , είναι αξιομνημόνευτο , με αποκορύφωμα την σαβούρδα που έφαγε ο ΠΑΟΚτσης όταν πήγε να πηδήξει την ταμπέλα και έπεσε (αλλά συνέχισε ο βράχος :rofl: ).

skapetis
22-12-08, 10:03
Πώς λέγεται η league που παίζουν 16 ομάδες και στο τέλος (αν χρειαστεί) κερδίζει (αγώνα και πρωτάθλημα) με πέναλτι (και κόκκινες) ο Ολυμπιακός????

Και μάλιστα πέναλτι στο 93' τον τελευταίο της βαθμολογίας που τον παίζει στα ίσα (και παραλίγο να ισοφαρίσει στο 94΄)


Απορώ γιατί ασχολούμαστε ... Ανακηρύξτε τον κόκκαλη ισόβιο πρωταθλητή και αφήστε τους υπόλοιπους να παίξουν μπάλα ρε λαμόγια ...

subzer0
05-01-09, 03:36
Μεγάλη μπάλα ο αετός.
Καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε όλους ΠΑΟΚάρες και αντιπάλους.

Dimitris_80
05-01-09, 15:44
Για άλλη μια φορά άτομα με κράνη και κασκόλ του ΠΑΟΚ έκαψαν την μισή περιοχή Χαριλάου και δεν υπάρχει ούτε μια συγγνώμη ούτε μια σύλληψη είτε από την ίδια την ΠΑΕ σας είτε από την αστυνομία.

Έτσι δυστυχώς ΔΕΝ πάτε μπροστά. Ναι αγωνιστικά φέτος είστε δυνατοί, έχετε τα φόντα να πάτε μπροστά, αλλά με τέτοιες συμπεριφορές αποδεικνύετε ότι θέλετε πολύ δουλειά για να γίνετε υγιείς φίλαθλοι.


Βανδαλισμοί στο «Κλεάνθης Βικελίδης»

Ο Αρης μπορεί να αγωνιζόταν χθες στη Λειβαδειά, σε απόσταση εκατοντάδων χιλιομέτρων από τη Θεσσαλονίκη, όμως οι διοικούντες είχαν στραμμένη την προσοχή τους στις καταστροφές που έγιναν χθες έξω από το «Κλεάνθης Βικελίδης».

Μια ομάδα 80 ατόμων, ανεγκέφαλων χούλιγκαν, οι οποίοι είχαν καλυμμένα τα πρόσωπά τους με κουκούλες και κράνη, τα έκαναν γης μαδιάμ στους δρόμους γύρω από το γήπεδο και προξένησαν σοβαρές υλικές ζημιές σε μαγαζιά (ένα κατάστημα απέναντι από το γήπεδο κάηκε ολοσχερώς), αυτοκίνητα, αλλά και στο κατάστημα κινητής τηλεφωνίας Αris Mobile επί της οδού Παπαναστασίου, ενώ έβαλαν φωτιά και σε έναν κάδο απορριμμάτων.

Η αστυνομία ανέφερε χαρακτηριστικά ότι στις 4.30 μ.μ. ομάδα 80 ατόμων, οι οποίοι κινούνταν πεζοί επί των οδών Παπαναστασίου, Ανακρέοντος, Πλαστήρα και Γαζή, φορώντας κουκούλες και κράνη μοτοσικλέτας, προκάλεσαν φθορές σε καταστήματα και ΙΧ αυτοκίνητα, σπάζοντας τζάμια, ενώ πέταξαν και πυρσούς σε ορισμένα από αυτά, με αποτέλεσμα να προκληθεί πυρκαγιά και να υπάρξουν σοβαρές υλικές ζημιές. Θα πρέπει να σημειωθεί ότι αμέσως μετά τους βανδαλισμούς έφτασαν στην περιοχή περιπολικά της αστυνομίας και ένα πυροσβεστικό όχημα, όμως οι δράστες είχαν ήδη εξαφανιστεί και δεν έγινε καμία σύλληψη.

Η προανάκριση για τις καταστροφές που έγιναν στο γήπεδο του Αρη, αλλά και σε καταστήματα και αυτοκίνητα στους παρακείμενους δρόμους, διενεργείται από το αστυνομικό τμήμα της περιοχής Χαριλάου και οι δράστες αναζητούνται, ενώ αρκετοί ήταν οι καταστηματάρχες της περιοχής, οι οποίοι κατέθεσαν μηνύσεις σε βάρος αγνώστων.

http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10584&subid=2&tag=7761&pubid=1639265

viardon
05-01-09, 15:50
Μήτσο μή μπαίνεις σε ξένα χωράφια για να γράφεις :p θα ενοχληθούν πάλι και θα αρχίσουν να λένε τα ίδια....
Να είσαι σίγουρος οτι περνάνε απο το thread μας και τα βλέπουν.

Το σενάριο όμως είναι γνωστό.
Αρειανοί το έκαναν.... ρε σίγουρα.... επειδή όλοι έλειπαν Λειβαδιά θα το χρησιμοποιούσαμε για άλλοθι
Μπορεί ο ιδιοκτήτης της καφετέριας που κάηκε να το έκανε για να πάρει τα λεφτά απο την ασφαλιστική.
Πάντως οπαδοί της γνωστής άγνωστης ομάδας ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ να ήταν με ΤΙΠΟΤΑ !!!!!!

Ρομαντικός είσαι όμως.. περίμενες ειλικρινά ανακοίνωση να βγάλει η ΠΑΕ τους;;; Θα ήταν σαν να παραδεχόταν αυτό που ο κόσμος το έχει τούμπανο και αυτοί κρυφο καμάρι....

xabikos
05-01-09, 16:49
Ειλικρινά απορώ τι σας κάνει να πιστεύετε ότι η μεγάλη μερίδα οπαδών του Παοκ έχει σχέση με αυτά τα επεισόδια. Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχουν τα 80 άτομα με τους Παοκτσήδες. Δηλαδή αν γίνει το αντίθετο θα βγάλει ανακοίνωση η δικιά σας παε; Δε νομίζω. Έχετε και έχουμε σοβαρότερα προβλήματα να ασχοληθούμε. Αυτοί που τα έκαναν αυτά είναι οι ίδοιοι που έκαψαν την μισή Θεσσαλονίκη και δεν θα διστάσουν να σπάσουν και την Τούμπα αν τους δοθεί η ευκαιρία. ;)

Όσο για την ομάδα μας ήμουν και εχθές στο γήπεδο και όλα πήγαν όπως έπρεπε. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι θα πρέπει να τελειώνουμε πιο πολλές φάσεις γιατί κάποια στιγμή στο μέλλον μπορεί να μας στοιχείσει αυτό.

bianconero
05-01-09, 16:53
Για άλλη μια φορά άτομα με κράνη και κασκόλ του ΠΑΟΚ έκαψαν την μισή περιοχή Χαριλάου και δεν υπάρχει ούτε μια συγγνώμη ούτε μια σύλληψη είτε από την ίδια την ΠΑΕ σας είτε από την αστυνομία.

Στο άρθρο δεν διάβασα πουθενά να αναφέρεται ότι φορούσαν κασκόλ του ΠΑΟΚ. Οπότε πώς θέλεις να βγάλει ανακοίνωση η ΠΑΕ ΠΑΟΚ !!!!!
Μήπως θα έπρεπε να βγάλει και ανακοίνωση για όσους τα έσπαγαν στο κέντρο το πόλης πριν κανά 2 δβομάδες;

viardon
05-01-09, 17:05
Στα 'λεγα δε στα 'λεγα... τί ψάχνεις να βρείς....
Προπαγάνδα που κάνουμε εμείς είναι ... απο χιλιόμετρα μακρυά μυρίζει.....

Ωχ τώρα που είπα μυρίζει.....:rofl:


Στο άρθρο δεν διάβασα πουθενά να αναφέρεται ότι φορούσαν κασκόλ του ΠΑΟΚ. Οπότε πώς θέλεις να βγάλει ανακοίνωση η ΠΑΕ ΠΑΟΚ !!!!!
Μήπως θα έπρεπε να βγάλει και ανακοίνωση για όσους τα έσπαγαν στο κέντρο το πόλης πριν κανά 2 δβομάδες;

Αυτό ακριβώς είναι το θέμα οτι σε ΚΑΝΕΝΑ ρεπορτάζ δεν αναφέρουν οτι φορούσαν κασκόλ σας.
Βλέπεις πάλι προπαγάνδα είναι και ΟΛΟΙ που μένουν κοντά στο γήπεδο είναι Αρειανοί και εσκεμένα βγήκαν και το είπαν...
Ειλικρινά εσείς τα πιστεύετε αυτά που λέτε;;;
Και για να το δούμε αλλιώς το θέμα.
Αν δεν είναι οπαδοί σας και απλά βρήκαν καταφύγιο στις τάξεις σας, φροντίστε να τους απομονώσετε αλλά όπως λένε.. το ψάρι απο το κεφάλι βρωμάει :whistle:

Burning Skies
05-01-09, 17:13
Ειλικρινά απορώ τι σας κάνει να πιστεύετε ότι η μεγάλη μερίδα οπαδών του Παοκ έχει σχέση με αυτά τα επεισόδια. Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχουν τα 80 άτομα με τους Παοκτσήδες. Δηλαδή αν γίνει το αντίθετο θα βγάλει ανακοίνωση η δικιά σας παε; Δε νομίζω. Έχετε και έχουμε σοβαρότερα προβλήματα να ασχοληθούμε. Αυτοί που τα έκαναν αυτά είναι οι ίδοιοι που έκαψαν την μισή Θεσσαλονίκη και δεν θα διστάσουν να σπάσουν και την Τούμπα αν τους δοθεί η ευκαιρία. ;)


Έτσι ακριβώς. Είναι γελοίο και απαράδεκτο να εκφράζονται ρατσιστικές απόψεις στα οπαδικά threads.

Spanos
05-01-09, 17:34
Για άλλη μια φορά άτομα με κράνη και κασκόλ του ΠΑΟΚ έκαψαν την μισή περιοχή Χαριλάου και δεν υπάρχει ούτε μια συγγνώμη ούτε μια σύλληψη είτε από την ίδια την ΠΑΕ σας είτε από την αστυνομία.


Παρόμοια περισταστικά έγινε και στην Τρίπολη και ο Θεοδωρίδης έλεγε οτι δεν έχει σχέση ο επίσημος Ολυμπιακός με αυτά και....ρωτήστε την Αστυνομία. Αυτό έλειπε δηλαδή να πήγε η Λόλα Νταιφά να κάνει πλιάτσικο στο μπάρ του γηπέδου.

Όσο υπάρχει ανοχή σε τέτοια φαινόμενα απο τις διοικήσεις των ομάδων θα βλέπουμε αντίστοιχα γεγονότα όπως αυτά σε Παγκρήτιο, Καυτατζόγλειο, Χαριλάου, Τρίπολη.

Οι διοικήσεις είναι και αυτές υπέυθυνες γιατί μιλάνε απευθείας με τους συνδέσμους, τους δίνουν εισιτήρια και συνεργάζονται. Κάθονται στο ίδιο τραπέζι και συζητάνε τι θα κάνουν σε θέματα οργάνωσης κερκίδας, εκδρομών, μέχρι για το τι θα γράφουν τα πανό και όταν γίνονται τα επεισόδια ολοι λένε οτι δεν έχουν σχέση.



Έτσι δυστυχώς ΔΕΝ πάτε μπροστά. Ναι αγωνιστικά φέτος είστε δυνατοί, έχετε τα φόντα να πάτε μπροστά, αλλά με τέτοιες συμπεριφορές αποδεικνύετε ότι θέλετε πολύ δουλειά για να γίνετε υγιείς φίλαθλοι.

Kουτουλιά έδωσε χτές ο Μουσλίμοβιτς και πήρε κίτρινη ο αντιπαλός.....

Dimitris_80
05-01-09, 18:32
Στην Τρίπολη που μπήκαν οι κάφροι γάβροι και τα σπάσαν έδωσαν αφορμή για συζητήσεις περί απαγόρευσης μετακίνησης οπαδών... Έτσι γενικά και αυθαίρετα. Να πάρει η μπάλα όλους. Αυτό πρέπει να συμβεί μόνο σε αυτούς που δε καταλαβαίνουν από τέτοια. Που οι διοικήσεις τους ΤΑ ΑΝΕΧΟΝΤΑΙ!! Και καλώς ή κακώς οι οπαδοί που έχουν δημιουργήσει τα χειρότερα αίσχη σε εκτός έδρας παιχνίδια ΦΕΤΟΣ είναι αυτοί του ΠΑΟΚ και του Ολυμπιακού.

Burning Skies
05-01-09, 18:46
Στην Τρίπολη που μπήκαν οι κάφροι γάβροι και τα σπάσαν έδωσαν αφορμή για συζητήσεις περί απαγόρευσης μετακίνησης οπαδών... Έτσι γενικά και αυθαίρετα. Να πάρει η μπάλα όλους. Αυτό πρέπει να συμβεί μόνο σε αυτούς που δε καταλαβαίνουν από τέτοια. Που οι διοικήσεις τους ΤΑ ΑΝΕΧΟΝΤΑΙ!! Και καλώς ή κακώς οι οπαδοί που έχουν δημιουργήσει τα χειρότερα αίσχη σε εκτός έδρας παιχνίδια ΦΕΤΟΣ είναι αυτοί του ΠΑΟΚ και του Ολυμπιακού.

Επιλεκτική μνήμη έχεις. Ξέχασες μάλλον και τα του βάζελου στην Κρήτη καθώς και τα πρόσφατα της Άεκ με φωτοβολίδες και με καράβια. Φυσικά υπάρχουν κατά καιρούς και τα δικά σας (μόνο που τα βαπτίζετε βολικά ως προβοκάτσια).

Η ουσία είναι ότι οι κάφροι υπάρχουν παντού (το να τους τοποθετείς αποκλειστικά σε κάποιες ομάδες και να γενικεύεις για τον κόσμο τους είναι κοινωνικός ρατσισμός) και ότι μέχρι να υπάρξει εξουδετέρωση τους με την συνεργασία των ΠΑΕ και της πολιτείας (δηλαδή μάλλον ΠΟΤΕ) είναι επικίνδυνο να επιτρέπεται η μετακίνηση οπαδών.

Δεν φταίει ο απλός κόσμος αν κάποιες μειοψηφίες δεν γουστάρουν να γίνουν άνθρωποι και αν δεν υπάρχει βούληση από τους αρμόδιους να τους απομονώσουν.

ErrOr
05-01-09, 19:30
Στα 'λεγα δε στα 'λεγα... τί ψάχνεις να βρείς....
Προπαγάνδα που κάνουμε εμείς είναι ... απο χιλιόμετρα μακρυά μυρίζει.....
Ωχ τώρα που είπα μυρίζει.....:rofl:
Αυτό ακριβώς είναι το θέμα οτι σε ΚΑΝΕΝΑ ρεπορτάζ δεν αναφέρουν οτι φορούσαν κασκόλ σας.
Βλέπεις πάλι προπαγάνδα είναι και ΟΛΟΙ που μένουν κοντά στο γήπεδο είναι Αρειανοί και εσκεμένα βγήκαν και το είπαν...
Ειλικρινά εσείς τα πιστεύετε αυτά που λέτε;;;
Και για να το δούμε αλλιώς το θέμα.
Αν δεν είναι οπαδοί σας και απλά βρήκαν καταφύγιο στις τάξεις σας, φροντίστε να τους απομονώσετε αλλά όπως λένε.. το ψάρι απο το κεφάλι βρωμάει :whistle:

Τα πεσίματα/σπασίματα σε συνδέσμους του ΠΑΟΚ 2 φορές στους Μακεδόνες,άλλη μια τον Αμπαλαέα,στην Κατερίνη,στην Κομοτηνή(την προηγούμενη αγωνιστική που παίζατε με τον Πανθρακικό και έκαναν ντου καμμιά 300αρια άτομα) και τα πεσίματα σε 15χρονους ΠΑΟΚτσήδες από 30αριδες κουκουλοφόρους από ποια ομάδα ήταν?
Είδες κανέναν να βγάζει ανακοίνωση(ούτε καν από σύνδεσμο) και να καταφέρετε εναντίον ΠΑΕ ή οπαδών και μάλιστα επισήμως από την ίδια την ομάδα?(ή είδες να κόπτεται η ομάδα σου για τα εν λόγω γεγονότα?)
Βέβαια ΠΑΕ ΑΡΗΣ για άλλη μία φορά φαίνεται πως δεν υφίσταται μιας και επειδή έσπασαν το μαγαζί του προέδρου της σουπα3 βγήκε τέτοιου είδους ανακοίνωση καταφέροντας εναντίον της ΠΑΕ ΠΑΟΚ.(αναρωτιέμαι αν έσπαγαν αλλουνού μαγαζί στην περιοχή της Χαριλάου θα έβγαινε ίδιου τύπου ανακοίνωση)
Ας αλλάξατε το όνομα και το σήμα στο γνωστό λογότυπο...
Πλέον,το ίδιο κάνει.
Η κατρακύλα συνεχίζεται....


Παρόμοια περισταστικά έγινε και στην Τρίπολη και ο Θεοδωρίδης έλεγε οτι δεν έχει σχέση ο επίσημος Ολυμπιακός με αυτά και....ρωτήστε την Αστυνομία. Αυτό έλειπε δηλαδή να πήγε η Λόλα Νταιφά να κάνει πλιάτσικο στο μπάρ του γηπέδου.

Όσο υπάρχει ανοχή σε τέτοια φαινόμενα απο τις διοικήσεις των ομάδων θα βλέπουμε αντίστοιχα γεγονότα όπως αυτά σε Παγκρήτιο, Καυτατζόγλειο, Χαριλάου, Τρίπολη.

Οι διοικήσεις είναι και αυτές υπέυθυνες γιατί μιλάνε απευθείας με τους συνδέσμους, τους δίνουν εισιτήρια και συνεργάζονται. Κάθονται στο ίδιο τραπέζι και συζητάνε τι θα κάνουν σε θέματα οργάνωσης κερκίδας, εκδρομών, μέχρι για το τι θα γράφουν τα πανό και όταν γίνονται τα επεισόδια ολοι λένε οτι δεν έχουν σχέση.

Kουτουλιά έδωσε χτές ο Μουσλίμοβιτς και πήρε κίτρινη ο αντιπαλός.....

Ανοχή υπάρχει από το ίδιο το κράτος για ευνόητους λόγους.
Άλλο το μιλάω και συνεργάζομαι και άλλο το χειραγωγώ και λέω τι θα γράφουν τα πανό και το αν γίνουν επεισόδια.
Δεν ξέρω αν αυτό γίνεται στην δική σου ομάδα,πάντως στην δική μου ομάδα οι σύνδεσμοι είναι ανεξάρτητοι.(είναι πάρα πολλοί βλέπεις που δεν μπορείς να τους χειραγωγήσεις)
Κουτουλιά είδες ε?χαχαχαχα
Κίτρινη πήρε και καλώς πήρε για την θεατρική παράσταση που έδωσε ο θεατρίνος.(ξέρεις από θεατρίνους,έχεις αρχιθεατρίνους στην ομάδα σου)

Ας ασχοληθούμε και με την ομάδα μας τώρα,αρκετά με τα εξωαγωνιστικά και τους αλλόθρησκους.
Για ακόμα μία φορά έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο μέσα στο βαρύ αγωνιστικό χώρο ο ΑΕΤΟΣ!
Αμυντικά δεν πήγαμε καλά και έκαναν πολύ μέτρια εμφάνιση και ο Κοντρέρας και ο Αντόνιο.(τους λείπει ο Γκαρσία)
Αντιθέτως επιθετικά τα πήγε πολύ καλά η ομάδα,με βοήθειες από τα πλάγια μπακ και με αποκορύφωμα το δοκάρι του αμυντικογενή Σνάουτσερ!(κολόφαρδο βέβαια,αλλά δοκάρι δε)
Πολύ καλή δουλεία από το τεχνικό και ιατρικό team με τους Μουσλίμοβιτς και Βιερίνια να επανέρχονται ανεβασμένοι!
Του Μούσλι το μόνο που του λείπει είναι ο ρυθμός.
Αν και σκόραρε/μοίρασε ασσίστς,φάνηκε στις επόμενες 3 κλασσικές ευκαιρίες που του δόθηκαν να βάλει και άλλα γκολ δεν μπόρεσε να σκοράρει.
Ο Βιερίνια το μόνο που θέλει είναι να επανέλθει η φυσική του κατάσταση,κατά τα άλλα έδειξε ετοιμοπόλεμος και αυτός!(μου άρεσε που όλο το γήπεδο τον αποθέωσε και πιστεύω πως θα του δώσει δύναμη για την συνέχεια)
Ο Ίβιτς έκανε πολύ καλό παιχνίδι(σε συνέχεια των καλών του εμφανίσεων) και από τι φαίνεται(επιτέλους) αρχίζει να δείχνει τον καλό του ευατό.
Τέλος για ακόμη ένα ματς ο Χαλκιάς όταν έπρεπε ήταν εκεί για να κρατήσει το μηδέν.
Επόμενο ματς με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ.
Αν πάμε με τσαμπουκά,σοβαροί και με πενηνταρίσια διαιτησία το τρίποντο το έχουμε.
Η ΑΕΚ δεν αξίζει να βρίσκεται στις 5 πρώτες θέσεις της βαθμολογίας με το ποδόσφαιρο και τις εμφανίσεις που κάνει.(όπως ήταν και η Ξάνθη στον 1ο γύρο στις πρώτες θέσεις καθαρά από τύχη)
Βάση εμφανίσεων θα έπρεπε να είναι εκτός 5άδας αλλά ελέω διαιτησίας βρίσκεται μέσα στην πρώτη πεντάδα.
Η Λάρισα ή ο Πανιώνιος θα έπρεπε να βρίσκονται στην θέση της.


Υγ1: Για να δούμε τι πρόστιμο θα φάει ο ΟΣΦΠ για τα γεγονότα της Τρίπολης και τι πρόστιμο θα φάει και ο Ηρακλής για τα γεγονότα στις Σέρρες.
Ο υπότροπος Παναθηναικός θα έπρεπε να παίξει κεκλεισμένων με την ΑΕΚ αλλά το μαγικό ραβδάκι της δικαιοσύνης το έκανε πάλι το θαύμα της!
Κατά τα άλλα ο νέος αθλητικός δικαστής είναι άμεμπτος και πάει με το γράμμα του νόμου!(αν το πάμε βάση της τιμωρίας του Γκαρσία)
Πως γίνεται πάντα το γράμμα του νόμου να εφαρμόζεται στον ΠΑΟΚ και στις υπόλοιπες ομάδες να μην εφαρμόζεται δεν σας φαίνεται κάπως?
Υγ2: Ακόμα καλεί τον Πιπίνη ο άμεμπτος αθλητικός δικαστής για την μπουνιά του εκτός φάσης!

Spanos
05-01-09, 20:14
Κουτουλιά είδες ε?χαχαχαχα
Κίτρινη πήρε και καλώς πήρε για την θεατρική παράσταση που έδωσε ο θεατρίνος.(ξέρεις από θεατρίνους,έχεις αρχιθεατρίνους στην ομάδα σου)


Δε την είδα μονο εγώ αλλα ολη η Ελλάδα, ο άνθρωπος που έβαλε τα γκόλ έπρεπε να φάει κόκκινη κάρτα και να τιμωρηθεί απο τον αθλητικο δικαστή για αντιαθλητική συμπεριφορά.

Όταν πάς να χτυπήσεις τον άλλο δεν έχει σημασία αν τον πέτυχες καλά ή ο άλλος κάνει θέατρο, μετράει η πρόθεση και η κίνηση που κάνεις.

Έχετε κάνει πιπίλα σε όλο το πρωτάθλημα τη φάση με το Ντιόγκο και όποτε συμβαίνει κάτι υπέρ του ΠΑΟΚ, πάντα μας λέτε για τον Ντιόγκο, λες και αμα τον καλούσε ο αθλητικός δικαστής κάτι θα άλλαζε στο πρωτάθλημα ή λες και ο Ολυμπιακός δεν έχει εναλλακτική αν δε παίξει ο Ντιόγκο. Εδω σε κάθε παιχνίδι παίρνει μούφα πέναλτι και εσύ ασχολείσε ακόμα με τον Ντιόγκο και με τις άλλες ομάδες που έχουν πάρει ένα πέναλτι σε ολο το πρωτάθλημα.

Σπάσατε εχτές το Χαριλάου πάλι ο Ντιόγκο σας φταίει.

xabikos
05-01-09, 21:37
Μάλλον μιλάμε την ίδια γλώσσα αλλά άλλα καταλαβαίνουμε! ;)

DOU
06-01-09, 11:21
O παοκ κανει την καλυτερη χρονια του μετα απο χρονια,εχοντας κανει μεταγραφες ουσιας και δαπανοντας χρηματα σε παικτες που αξιζουν χωρις να ειναι τιποτα μεγαλα ονοματα.Χωρις τυμπανοκρουσιες λοιπον και εχοντας εκμεταλλευτει πληρως μεχρι στιγμης τα προβληματα που αντιμετωπιζουν ΠΑΟ/ΑΕΚ ειναι δευτερος και κρατιεται καλα.

Ισως σε καποιους παει το μυαλο να πουν οτι πανε να βγαλουνε τον ΠΑΟΚ δευτερο γιαυτο και η καλη πορεια του ως τωρα,δεν ισχυει κατι τετοιο γιατι πολυ απλα ο ΠΑΟΚ αποδυκνυει μεσα στο γηπεδο οτι φετος εχει ολα τα φοντα να σπασει το ΠΟΚ.

viardon
06-01-09, 13:28
Απο τη μία ξεσπάτε στα στόρια απο την άλλη παραδέχεστε οτι το κάνατε εσείς....
Δε νομίζω να χωράει αμφιβολία υστέρα ΚΑΙ απο το παρακάτω πρωτοσέλιδο...
Α και για τους γνωστούς παπαγάλους... αν δεν είναι έγκυρο (!!) και σας προσβάλει τότε μήπως πρέπει ΕΣΕΙΣ να του κάνετε μήνυση;;;;
Στο λάκο που σκάψατε πέσατε απο μόνοι σας....
http://62.1.2.102/newspapers/2009/1/6/ATHMAK_b.jpg

Αμα δε βγάζετε τα μικρά γράμματα :p CTRL+ για zoom :whistle:

ErrOr
06-01-09, 17:40
@Spanos άντε πάνε να κλάψετε παρέα με τον ΤενΚάτε γιατί δεν πήρατε πάλι πέναλτι και άσε τον Μουσλίμοβιτς!
Πάλι η διαιτησία σας έφταιξε!
Το "αόρατο τοίχος" των 12+εκ ευρώ που μπροστά στην εστία έστειλε 2 φορές την μπάλα στα περιστέρια δεν σε φταίει!Ο Βασσάρας πάλι σας φταίει!
Αλήθεια μετά το πέσιμο του Εισαγγελέα στους Αρειανούς για τον Αβραάμ,έχουμε νέο πέσιμο από τον Εισαγγελέα για την διαιτησία του Βασσάρα? http://www.sportnet.gr/report.aspx?id=176221
Από τι φαίνεται άρχισε το στήσιμο της πράσινης παράγκας!

@viardon όπως σου ξαναείπα και στο δικό σας νήμα.

@viardon έχετε μεγάλο πρόβλημα!
Τώρα καταλαβαίνω πως μπορεί και βγαίνει ο Ζορρό νομάρχης τόσα χρόνια!
Ισχύει ακόμα!
Τώρα η ΑΜΘ είναι έγκυρη?Σε παλιότερο ποστ σου για τα πρωτοσέλιδα της ΑΜΘ άλλα έλεγες...
Όπως σε συμφέρει το πάμε έτσι?
Δεν μου απάντησες όμως για αυτά που ανέφερα στο προηγούμενο μου ποστ για τα πεσίματα/σπασίματα σε συνδέσμους και πιτσιρικάδες.
Εκεί γιατί δεν πήρε θέση η ΠΑΕ Σουπα3?
Επειδή δεν πρόκειται να βγάλω άκρη μαζί σου,η άποψη μου είναι ότι ο αστυνομικός διευθυντής αν θέλει να μην γίνουν χειρότερα παρατράγουδα και στο τέλος να μην έχουμε και μεις κανέναν νεκρό εδώ πάνω,το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να καλέσει τους προέδρους των συνδέσμων ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ και να μιλήσουν μεταξύ τους από ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΒΑΣΗ!
Μην αρχίσουν εσύ έκανες αυτό,όχι εσύ έκανες εκείνο και να δώσουν ένα τέλος σε τέτοιου είδους γεγονότα και όχι μόνο!
Να βγουν όλοι μαζί να κάνουν δηλώσεις ΜΟΝΟΙΑΣΜΕΝΟΙ και στο αμέσως επόμενο ματς(ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΜΑΤΣ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ) να έρθουν οι αντίπαλοι φιλοξενούμενοι οπαδοί και στην μέση μεταξύ των οπαδών ΠΑΟΚ-ΑΡΗ να κάτσουν οι συνδεσμίτες ΜΟΝΟΙΑΣΜΕΝΟΙ,χωρίς αστυνομία χωρίς τίποτα!(όπως γίνονται τα εντός έδρας στην Τούμπα χωρίς αντίπαλους φιλάθλους)
Να δεις τι ωραία που σταματάνε και οι φασαρίες και οποιαδήποτε έχθρα!
Αν όμως συνεχίζει ο Σκόρδας (και ο κάθε Σκόρδας)με τις γνωστές του δηλώσεις,να βγαίνουν ανακοινώσεις επί ανακοινώσεων για το θεαθήναι και συνεχίζουν όλοι οι υπόλοιποι να σφυρίζουν αδιάφορα θα γίνουν τα ίδια και χειρότερα και στο τέλος θα την πληρώσει κανένας με την ζωή του και θα λέμε πάλι τα ίδια και τα ίδια.
Φαίνεται ουτοπικό αυτό που λέω αλλά είναι μία πρώτης τάξη ευκαιρία να γίνει και από αυτό να αλλάξει οπαδικά μυαλά η Θεσσαλονίκη και ολόκληρη η Ελλάδα!
Μακάρι να γίνει!
Η αντιπαράθεση μεταξύ μας -τουλάχιστον στο μεγάλο χωριό μας- να υπάρχει μόνο αγωνιστικά και μέσα σε λογικά πλαίσια ηχητικής βίας και όχι χουλιγκανισμού.
Η Θεσσαλονίκη είναι πολύ μικρή πόλη για να μπορεί να δέχεται και να ανέχεται τέτοιου είδους σκηνικά.

@DOU λεφτά τα ίδια και παραπάνω είχαν δαπανηθεί και προηγούμενες χρονιές,απλά πήγαιναν στους μανατζαρέους και όχι στους παίκτες.
Τώρα υπάρχει ο Βρύζας μαζί με τον Σάντος που τα χώνουν στους παίκτες και όχι στις τσέπες τους.
Βέβαια θα μου πεις τους βγήκαν κιόλας σαν χημεία!
Τους έδεσε και ο Σάντος και χαιρόμαστε το αποτέλεσμα.
Να θυμήσω ότι ο Μπακαγιόκο δεν έχει καμία σχέση με τον Μπακαγιόκο της Λάρισας,ο Μαλεζάς καμία σχέση με πέρυσι,ο Μουσλίμοβιτς από το να καθαρίζει πάγκους στην Ιταλία έχει έρθει Ελλάδα και είναι πρώτο βιολί! και και και.....
Μεγάλος προπονητής ο El Mechanico!
Το ότι έχουν προβλήματα ΑΕΚ/ΠΑΟ είναι στα συν αλλά και στα καλά τους να ήταν,πάλι ο ΠΑΟΚ θα ήταν στις πρώτες θέσεις του πρωταθλήματος.
Μπορεί να μην ήταν 2ος αλλά να ήταν 3ος!Πάντως θα ήταν στις τρεις πρώτες θέσεις.


Υγ: Είμαστε πολύ κοντά στο να έρθει η παικτούρα ο Λίνο της Πόρτο!
http://www.youtube.com/watch?v=5nGmMjV-XEI
Πολύ ωραίος παίκτης.
Γρήγορος και πολύ καλός τεχνίτης ο Βραζιλιάνος!
Την κόβω να γίνεται χαμός στην Τούμπα με δαύτον!

viardon
06-01-09, 18:43
@error
Είναι δεν είναι έγκυρη με το σημερινό πρωτοσέλιδο σε ενοχοποιεί.
Τί θα κάνεις λοιπόν;
Θα αφήσεις μία έγκυρη εφημερίδα να σε εκθέτει ή θα αντιδράσεις στη δυσφήμιση μιας μή έγκυρης εφημερίδας.
Οτι και να είναι σε έστησε στο τοίχο και με τη δικαιολογία έγκυρης ή μή δε τη σκαπουλάρεις.

Αναφέρεσε σε πεσίματα σπασίματα κτλ για τα οποία δεν έχω γνώση ειλικρινά.
Αν όντως έχουν γίνει έτσι όπως πιστεύεις και έχουν φτάσει στα αυτιά σου θέλεις να μου πείς οτι αντίστοιχα δε γίνονται;;;;
Δε θέλω να δικαιολογήσω κανέναν με αυτόν τον τρόπο όμως οκ?

Οσο για το σενάριο επιστημονικής φαντασίας που περιγράφεις άστα.....
Κάφροι υπάρχουν παντού...
Δε θα ξεχάσω το 93 που πήραμε το κύπελλο και εσείς είχατε προκριθεί.
Είμασταν Λευκό Πύργο κατεβαίνετε απο το Παλέ.
Αγκαλιές φιλιά στην αρχή όλα καλά.
Φεύγει ένας αναπτήρας..... 2.....3 ... και έγινε η σύρραξη.
Το έργο το ξέρουμε και δυστυχώς δε πρόκειται να αλλάξει ΠΟΤΕ !!!!
Πολλά τα συμφέροντα και πολλά τα κορόιδα
Κερδισμένες οι τσέπες ορισμένων και μείων ο αθλητισμός μερικά κεφάλια καρέκλες και βιτρίνες....

Spanos
06-01-09, 19:22
Error, δε μπορεί να είμαστε ολοι τρελλοί ;)


Τσιάρτας: Ο ΠΑΟΚ όφειλε να σχολιάσει το γεγονός ότι παίρνει σφυρίγματα φέτος


«Είναι μερικά πράγματα που δημιουργούν πολλά ερωτηματικά, έχω ξεκαθαρίσει πάντως ότι αυτό είναι άσχετο με το αγωνιστικό πρόσωπο του ΠΑΟΚ φέτος. Μάλιστα είχα την ευκαιρία να δω τον ΠΑΟΚ από το καλοκαίρι, στο φιλικό με την Ουντινέζε ως προσκεκλημένος του Θ. Ζαγοράκη και είχα πει ότι αν η ομάδα δείξει το ίδιο πρόσωπο στο πρωτάθλημα, θα έχει βλέψεις για ψηλά, όπως γίνεται. Ο ΠΑΟΚ είναι μια ομάδα με ταυτότητα, έχει συγκεκριμένο αγωνιστικό πρόσωπο και καλή απόδοση στα περισσότερα παιχνίδια, είχαμε χρόνια να δούμε τέτοιο ΠΑΟΚ και δίκαια βρίσκεται στην 2η θέση του πρωταθλήματος», είπε και πρόσθεσε:

«Υπάρχει όμως και ο παράγοντας διαιτησία, ο ΠΑΟΚ δεν έχει φέτος τις διαιτησίες που είχε τα τελευταία χρόνια. Θεωρώ ότι όπως φώναζε τότε γιατί αδικούταν, τώρα δεν μπορεί να δέχεται χωρίς σχόλιο ότι παίρνει κάποια σφυρίγματα. Για μένα όφειλε να το κάνει, ειδικά μετά την πρόσληψη του υιού Γκαγκάτση».

«Για ποιο λόγο γίνονται αυτές οι προσλήψεις»

Στη συνέχεια, αναφέρθηκε πιο συγκεκριμένα στην περίπτωση του Χρυσόστομου Γκαγκάτση από την ΠΑΕ ΠΑΟΚ, εκφράζοντας την απορία του για ανάλογες κινήσεις από τους συλλόγους.

«Πολλοί λένε, έχουν γίνει και αρκετά σχόλια για αυτό, ότι η συγκεκριμένη πρόσληψη έπαιξε το ρόλο της σε αυτό που συμβαίνει φέτος. Τα προηγούμενα χρόνια ήταν σαφώς αδικημένος ο ΠΑΟΚ και πιστεύω ότι θα έπρεπε να καυτηριάσει το γεγονός ότι φέτος παίρνει σφυρίγματα. Ο στόχος μου πάντως δεν είναι τα πρόσωπα ή ποιος ευνοείται από την διαιτησία, αυτό που επιθυμώ είναι να είναι πρωταγωνιστές μόνο οι ποδοσφαιριστές και κανένας άλλος», ανέφερε και συνέχισε:

«Εσάς δεν σας έχουν κάνει εντύπωση ορισμένες προσλήψεις που έγιναν από ομάδες τα τελευταία χρόνια; Για ποιο λόγο γίνονται αυτές οι προσλήψεις από τις ομάδες; Η παράγκα δεν υπήρξε ποτέ; Και όμως όλα αυτά τα χρόνια κανείς δεν τιμωρήθηκε για αυτό, αυτό θέλω να καυτηριάσω και πιστεύω ότι και ο κόσμος του ΠΑΟΚ θέλει να βλέπει καλό ποδόσφαιρο από την ομάδα του και δεν δέχεται να γίνονται πράγματα για τα οποία κατηγορούσε άλλους τα προηγούμενα χρόνια. Πιστεύετε ότι είναι παράλογο να σκεφτεί κανείς ότι κάτι υπάρχει πίσω από όλες αυτές τις προσλήψεις που κάνουν οι ομάδες; Είναι τόσο αγνός ο κόσμος που ζούμε;».

«Καχυποψία...»

Ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής στάθηκε και στις προσλήψεις πρώην διαιτητών από ΠΑΕ, όπως οι κ.κ. Κασναφέρης, Αγγελάκης, Μποροβήλος κ.α. «Δεν ήθελα, ούτε θέλω φυσικά να κάνω κακό στον ΠΑΟΚ ή σε οποιαδήποτε ομάδα. Στην εκπομπή μου μιλάω και για την διαιτησία και έχω αναφερθεί και σε άλλες ομάδες όταν ευνοήθηκαν ή αδικήθηκαν. Πιστεύω ότι είναι λογικό να αναρωτιέται κανείς για προσλήψεις όπως του κ. Γκαγκάτση, του κ. Καζναφέρη ή του κ. Αγγελάκη παλαιότερα, ρωτήστε και τον κόσμο για να δείτε τι θα σας πει», επισήμανε και συμπλήρωσε:

«Είναι φυσιολογικό να προσλαμβάνουν οι ομάδες παλιούς διαιτητές και όχι κάποιους παλιούς παίκτες, που γνωρίζουν καλύτερα το αντικείμενο; Αν ναι, τότε ζούμε σε έναν αγγελικό κόσμο, αυτό που έκανα εγώ ήταν να εντοπίσω και να καταδείξω αυτό το φαινόμενο γιατί μου δημιουργεί ερωτηματικά. Δεν ξέρω γιατί γίνονται αυτές οι προσλήψεις, αν έχουν στόχο την εύνοια από την διαιτησία ή κάτι άλλο, είναι πάντως ένα ερώτημα. Αυτό λέω εγώ και πιστεύω ότι ο απλός κόσμος συμφωνεί μαζί μου. Ένα άλλο ερώτημα είναι επίσης, τι μέτρα έχουν ληφθεί ώστε μην υπάρχει αυτή η καχυποψία από τον κόσμο; Νομίζω ότι πρέπει να γίνει κάτι από όλους μας».

«Κατά 80% ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στη 2η θέση με την αξία του»

«Δεν υπονόησα ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στην 2η θέση λόγω της διαιτησίας, είναι εκεί ψηλά λόγω της καλής αγωνιστικής του κατάστασης. Σε ποσοστό 80% η θέση του ΠΑΟΚ οφείλεται στην εικόνα που παρουσιάζει στο γήπεδο και σε ποσοστό 20% στο γεγονός ότι έχει καλύτερες διαιτησίες από άλλες χρονιές. Δεν παίζω το παιχνίδι κανενός, ούτε παίρνω γραμμή από το κανάλι. Έκανα αυτό το σχόλιο γιατί έχω πολλά ερωτηματικά για όσα συμβαίνουν, δεν θέλω να υποβιβάσω την πορεία του ΠΑΟΚ, στάθηκα πάντως σε ορισμένα σφυρίγματα υπέρ του».

«50-50 παντού»

«Πρέπει να βγαίνουμε όλοι και να φωνάζουμε ώστε να γίνονται όλα τα παιχνίδια επί ίσοις όροις, με διαιτησία 50-50 και να κερδίζει ο καλύτερος μέσα στο γήπεδο. Αυτό θέλω να πετύχω και για αυτό προβληματίζομαι και έχω ερωτηματικά. Εύχομαι όλες οι ομάδες να έχουν την πορεία που τους αξίζει και να μην έχουμε πάλι όσα γινόταν τα προηγούμενα χρόνια. Αν έχετε παρακολουθήσει τις εκπομπές μου, θα ξέρετε ότι έχω σχολιάσει την αντιμετώπιση που έχουν από την διαιτησία όλες οι ομάδες στο πρωτάθλημα.

Δεν πιπιλάω καμία καραμέλα, απλά θλίβομαι γιατί η μέρα κρίσης για το ποδόσφαιρο μας είναι η Τρίτη και όχι η Κυριακή, έτσι δεν χρυσώνω το χάπι σε κανένα, λέω και τα καλά και τα στραβά. Δεν νομίζετε κι εσείς ότι η εύνοια που έχει κάποιες στιγμές ο ΠΑΟΚ, αδικεί τελικά την μεγάλη προσπάθεια που κάνει η ομάδα στον αγωνιστικό χώρο; Όλοι πρέπει να κάνουμε κάτι ώστε να μην αδικείται ή να ευνοείται καμία ομάδα, να μην υπάρχουν διαιτησίες που καθορίζουν αποτελέσματα και να μπορέσουμε τελικά να εξαλείψουμε το μαύρο σύννεφο της καχυποψίας από το ποδόσφαιρο μας, τότε θα δούμε σπουδαία πράγματα στο πρωτάθλημα, είμαι σίγουρος».



http://www.sportdog.gr/new/article.aspx?id=85650

xabikos
06-01-09, 20:15
Καλά οκ Βασιλάκη ότι πεις. Αν είναι δυνατόν να βγαίνει και να λέει τέτοια πράγματα ο να μην τον χαρακτηρίσω. Και ειδικά πριν το ματς με την Αεκ που σε δυο συνεχόμενα ματς πνίγει πέναλτι στο 90. Αν είναι δυνατόν. Μήπως να θυμηθούμε και το ματς του πρώτου γύρου με την Αεκ στην Τούμπα που έπρεπε να παίζει με εννιά παίκτες με το ξύλο που έδιναν. Ακόμη και φέτος οι βαθμοί που χάσαμε ή κοντέψαμε να χάσουμε (Θρασύβουλος) από την διαιτησία είναι πολύ περισσότεροι από αυτούς που πήραμε οπότε Βασιλάκη άσε τις ιστορίες.

ErrOr
07-01-09, 03:24
@error
Είναι δεν είναι έγκυρη με το σημερινό πρωτοσέλιδο σε ενοχοποιεί.
Τί θα κάνεις λοιπόν;
Θα αφήσεις μία έγκυρη εφημερίδα να σε εκθέτει ή θα αντιδράσεις στη δυσφήμιση μιας μή έγκυρης εφημερίδας.
Οτι και να είναι σε έστησε στο τοίχο και με τη δικαιολογία έγκυρης ή μή δε τη σκαπουλάρεις.

Αναφέρεσε σε πεσίματα σπασίματα κτλ για τα οποία δεν έχω γνώση ειλικρινά.
Αν όντως έχουν γίνει έτσι όπως πιστεύεις και έχουν φτάσει στα αυτιά σου θέλεις να μου πείς οτι αντίστοιχα δε γίνονται;;;;
Δε θέλω να δικαιολογήσω κανέναν με αυτόν τον τρόπο όμως οκ?

Οσο για το σενάριο επιστημονικής φαντασίας που περιγράφεις άστα.....
Κάφροι υπάρχουν παντού...
Δε θα ξεχάσω το 93 που πήραμε το κύπελλο και εσείς είχατε προκριθεί.
Είμασταν Λευκό Πύργο κατεβαίνετε απο το Παλέ.
Αγκαλιές φιλιά στην αρχή όλα καλά.
Φεύγει ένας αναπτήρας..... 2.....3 ... και έγινε η σύρραξη.
Το έργο το ξέρουμε και δυστυχώς δε πρόκειται να αλλάξει ΠΟΤΕ !!!!
Πολλά τα συμφέροντα και πολλά τα κορόιδα
Κερδισμένες οι τσέπες ορισμένων και μείων ο αθλητισμός μερικά κεφάλια καρέκλες και βιτρίνες....
Για την κολοφυλλάδα η οποία πουλάει,αν πουλάει 100-200 φύλλα προσωπικά(όπως και πολύς κόσμος) χέστη....
Αν είναι να κάθεται να ασχολείται ο επίσημος ΠΑΟΚ με τον κάθε κομπλεξικό σύνδεσμο,φυλλάδα,δημοσιογράφο που βγάζει το κόμπλεξ του επειδή ο ΠΑΟΚ μπορεί και με τέτοιο μπάτζετ είναι 2ος και συνεχίζει ακάθεκτος,τότε τι να πω.
Αν κατάλαβες και αν διάβασες τα μικρά γράμματα θα μπορούσες να δεις ότι μερικά από τα σκηνικά που είχαν γίνει τα αναφέρει εκεί πέρα.
Προφανώς όμως δεν μπήκες στον κόπο να τα διαβάσεις...:whistle:
Αν κατάλαβες τι πέχτηκε,προφανώς το συμβάν που έγινε,έγινε σαν απάντηση(ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΠΡΟΒΟΚΑΤΟΡΕΣ) σ αυτά που είχαν προηγηθεί τους προηγούμενους μήνες.
Βλέπε κάψιμο 3 φορές του λεωφορείου της ΠΑΕ ΠΑΟΚ,σπάσιμο 2 φορές των Μακεδόνων,σπάσιμο του Αμπαλαέα,πέσιμο σε 15χρονα,ανακοινώσεις για την ΑΜΚ του ΠΑΟΚ και οι συνεχείς αναφορές/δηλώσεις κατά του ΠΑΟΚ από τον οπαδό-προέδρο σου....και και και...
Είδες την επίσημη ΠΑΕ και ΚΑΕ ΠΑΟΚ να βγάζουν ανακοινώσεις κατά αντίπαλων οπαδών?
Όπως είπες και συ,όπως πάνε και σπάνε συνδέσμους,καίνε λεωφορεία και σπάνε στο ξύλο 15χρονα,έτσι πήγαν και έσπασαν το μαγαζί του σαουρίδη.
Στο συγκεκριμένο σκηνικό όμως η επίσημη ΠΑΕ και ΚΑΕ σου έβγαλε ανακοίνωση κατά συγκεκριμένων οπαδών(για οπαδικές αντιδικίες) και μάλιστα επικαλέστηκε ότι υπάρχουν στοιχεία από την πυροσβεστική και την ασφάλεια!!!
Η πυροσβεστική και η αστυνομία ακόμα πάντως ανακοινώσεις δεν έχουν βγάλει και ούτε έχουν αναφέρει τίποτα περί ασπρόμαυρων κασκόλ...
Το 93 αγκαλιές και φιλιά μεταξύ μας λίγο δύσκολο...
Το έργο το ξέρουμε και αν το πάνε έτσι όπως στο είπα,πολύ εύκολα αλλάζει.
Απλά δεν συμφέρει ούτε το κράτος,ούτε τους επαγγελματίες οπαδούς-μαγαζάτορες που βγάζουν εκατομμύρια ευρώ να αλλάξουν ρότα και να την δουν αλλιώς.

@Spanos ας μας πει ο κύριος Τσιάρτας για την διαιτησία της ΑΕΚ από την αρχή της σαιζόν που θα έπρεπε να παίζει για την παραμονή της και ας αφήσει τον ΠΑΟΚ κατά μέρους.
Τον χάλασε το offside που ξεκίνησε το πρώτο γκολ,αλλά για το τετ α τετ του Μπακαγιόκο που το έκοψε με offside ενώ δεν ήταν,δεν είπε τίποτα!
Για την προηγούμενη φάση που ο ίδιος επόπτης έβγαλε τον σβούρα offside ενώ καλυπτόταν κανένα μέτρο δεν είπε τίποτα!
Για το καθαρό πέναλτι μπροστά στον Πολατιάν που δεν το έδωσε δεν είπε τίποτα!
Κατά τα άλλα σαν άλλος Βασιλάκης Καίλας βγαίνει και λέει ότι ευνοείται ο ΠΑΟΚ επειδή είναι ο υιός Γκαγκάτσης στον ΠΑΟΚ!
Ο μπαμπάς Γκαγκάτσης παραιτήθηκε,ο υιός τους φταίει ακόμα!
Τόσο πολύ τον πονάει ακόμα που δεν τον πήραν να κολλήσει τα τελευταία του ένσημα στον ΠΑΟΚ βλέπεις και βγάζει ακόμα χολή.
Όπως τον πονάει που βλέπει τον ΠΑΟΚ 2ο στην βαθμολογία και την ΑΕΚ να είναι μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας.
Έχει αναφερθεί και στην δική σου ομάδα με ιδίου τύπου σχόλια αλλά δεν είδα να κόπτεσε και τόσο.:whistle:
Ο Ζαγοράκης φταίει που τον είχε και επίσημο καλεσμένο πέρυσι στην Τούμπα!Δεν ντρέπεται λιγάκι ο απίστευτος.

viardon
07-01-09, 10:46
Για το 93 το ίδια με τα μάτια μου... 5 λεπτά κράτησε μόνο ... μετά .... τρέξιμο ;) και μετά βιτρίνες κλασσικά ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.