PDA

Επιστροφή στο Forum : Ακρως τρελλά και ασπρόμαυρα



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219

subzer0
10-01-10, 16:46
+1000 :oneup:

Αυτούς τους έφιππους τους έβλεπα κι εγώ έξω από το γήπεδο της Ουτρέχτης και μου πήγαινε να....
Μια φορά περίμενα στην ουρά να βγάλω εισιτήριο για το Ουτρέχτη - NEC και έρχεται ένας της αστυνομίας και κάτι λέει στα Ολλανδικά. Δεν έδωσα σημασία αλλά μετά από 2 λεπτά κάτι ξαναλέει. Ρωτάω έναν Ολλανδό τι είπε και μου απάντησε "είπε , οι φίλαθλοι της NEC να μπούνε μπροστά στην σειρά για να πάρουν εισιτήρια". Δηλαδή όλοι μαζί ήταν σε ένα μέρος έξω από το γήπεδο για να πάρουν εισιτήρια. Και φυσικά δεν μπορούσε να κουνηθεί κανείς και να κάνει καμιά μαγκιά.

Και σε έναν αγώνα Vitesse - AZ έπεσε ξυλίκι στην πλατεία του Άρνεμ πριν τον αγώνα και είδα εκτός από την αστυνομία , που ήρθε αμέσως , και 2-3 τυπάδες με μπουφάν που έγραφε από πίσω Vitesse και κάτι άλλα που δεν κατάλαβα. Μετά , στον αγώνα , διαπίστωσα πως οι τυπάδες ήταν της ασφάλειας της Vitesse και τους οποίους δεν τους ενδιαφέρει τι γίνετε μόνο στο γήπεδο αλλά και έξω , μακριά από αυτό.


Εδώ ένα άρθρο (http://www.betboss.gr/index.php?module=News&func=display&sid=7794) , ενός ΠΑΟΚτσή δημοσιογράφου , που μιλάει για την απαγόρευση μετακίνησης οπαδών , την βία και την αθλητική παιδεία που δεν έχουν οι Έλληνες φίλαθλοι και το κράτος περιμένει να την αποκτήσουν μόνοι τους , με την επιφοίτηση του Αγίου Πνεύματος.

wi fi thief
10-01-10, 18:32
κατσε γιατι θα βγουμε και συγγενεις σε λιγο
ειχα διαρκειας σε FC Utreg (sic) και οσο ητανε ο μαχλας (τον οποιο γνωρισα προσωπικα) στη ολλανδια ειχα και τζαμπα διαρκειας στο gelderdome και προσκλησεις στο arena
εχω δει απο το 90 μεχρι το 05 σχεδον ολες τις ελληνικες ομαδες ποδοσφαιρου (εκτος της εθνικης) που παιζανε σε νησι, γαλλια, βελγιο, δανια, γερμανια, ολλανδια...

εμενες στην ουτρεχτη; εγω ειχα πολλα χρονια εκει (εμενα και κοντα στο galgenvaard, και μετα που εμενα στο zeist εκει παρκαριζα και επαιρνα το λεωφορειο για το κεντρο ή κανενα ποδηλατο)

πολλα χρονια εμενα στο amsterdamsestraatweg διπλα στο malabata, τωρα εχω δικο μου σπιτι (μενουν εκει τα πεθερικα μου) πανω στο oudegracht!!! :respekt:

αν συχναζες στο winkel van sinkel ή στο tivoli για concerts ή σε καποια αλλα μαγαζια που δεν τα γραφω γιατι μπορει να φαω μπαν (:whistle:) σιγουρα εχουμε συναντηθει

(στο stairway to heaven στη mariaplaats σε καποια live στο tivoli και καποιες βραδιες στο winkel van singel επαιζα και μουσικη...:cool:)
αν εμενες ουτρεχτη πριν το 2005 ειναι πολυ πιθανον να εχουμε συναντηθει και να μην το ξερουμε :p

subzer0
10-01-10, 18:53
κατσε γιατι θα βγουμε και συγγενεις σε λιγο
ειχα διαρκειας σε FC Utreg (sic) και οσο ητανε ο μαχλας (τον οποιο γνωρισα προσωπικα) στη ολλανδια ειχα και τζαμπα διαρκειας στο gelderdome και προσκλησεις στο arena
εχω δει απο το 90 μεχρι το 05 σχεδον ολες τις ελληνικες ομαδες ποδοσφαιρου (εκτος της εθνικης) που παιζανε σε νησι, γαλλια, βελγιο, δανια, γερμανια, ολλανδια...

εμενες στην ουτρεχτη; εγω ειχα πολλα χρονια εκει (εμενα και κοντα στο galgenvaard, και μετα που εμενα στο zeist εκει παρκαριζα και επαιρνα το λεωφορειο για το κεντρο ή κανενα ποδηλατο)

πολλα χρονια εμενα στο amsterdamsestraatweg διπλα στο malabata, τωρα εχω δικο μου σπιτι (μενουν εκει τα πεθερικα μου) πανω στο oudegracht!!! :respekt:

αν συχναζες στο winkel van sinkel ή στο tivoli για concerts ή σε καποια αλλα μαγαζια που δεν τα γραφω γιατι μπορει να φαω μπαν (:whistle:) σιγουρα εχουμε συναντηθει

(στο stairway to heaven στη mariaplaats σε καποια live στο tivoli και καποιες βραδιες στο winkel van singel επαιζα και μουσικη...:cool:)
αν εμενες ουτρεχτη πριν το 2005 ειναι πολυ πιθανον να εχουμε συναντηθει και να μην το ξερουμε :p

Είχα έρθει και μείνει Ολλανδία για 6μιση μήνες , από την τελετή έναρξης των Ολυμπιακών της Αθήνας (13/8/2004) μέχρι τέλη Φλεβάρη του 2005.

Δεν έμενα Ουτρέχτη αλλά πήγαινα εκεί κάθε Σαββατοκύριακο γιατί είχα 2 φίλους , έναν ταρίφα και έναν στο πανεπιστήμιο.
Δυστυχώς τώρα που κοιτάω τον χάρτη της Ουτρέχτης δεν μπορώ να προσανατολιστώ όχι μόνο για το που έμενα αλλά ούτε καν για το που είναι το κέντρο.

Αυτό που θυμάμαι είναι κάτι εξορμήσεις σε ένα κλαμπάκι δίπλα σε ένα ποτάμι , τις βιτρίνες στα καραβάκια , έναν με γυράδικο στο κέντρο που έβαζε πατάτες μόνο σε εμάς στον γύρο στα κρυφά και οτι είδα το Αλβανία - Ελλάδα σε ένα ελληνικό καφενείο.

Από αθλητικά είχα βγάλει την κάρτα για να παίρνω εισιτήρια στην Ουτρέχτη (είδα όλον τον πρώτο γύρο εντός και ένα ευρωπαϊκό , με την Τζουγκάρτεν , είχα δει το Vitesse - AZ και μια περιοδεία σε πολλές πόλεις και αρκετά γήπεδα (όχι αγώνες) της Ολλανδίας.
Επίσης ήμουνα και στο ΑΖ - ΠΑΟΚ 2-1 και δεν βρήκαμε εισιτήρια για το PSV-Παναθηναϊκός που ήταν την προηγούμενη μέρα.

Ωραίες εποχές , ανεπανάληπτες.

wi fi thief
10-01-10, 19:06
τις βιτρίνες στα καραβάκια

αυτο ελειπε να μην πας στα καραβακια για τσαρκα :p (πανω κατω με το αυτοκινητο δυο ωρες και μετα σπιτι...:p)
ελληνικα καφενεια εχει αρκετα, οι περισσοτεροι ελληνες της ολλανδιας νομιζω οτι ειναι στην ουτρεχτη

εκτος απο δυο τρεις φοιτητες και περαστικους εργαζομενους, δεν εκανα παρεες με ελληνες, τυπικες σχεσεις ειχαμε, αλλωστε δεν πηγαινα σε εκκλησιες, γιορτες, συλλογους κλπ
γνωριζω (εξ οψεως) εναν ταξιτζη ελληνα και πολλους αλλους αλλα δεν ειχα σχεσεις, τυπικες χαιρετουρες στα ελληνικα (καλημερα, μ@λακα...) για να ακουνε οι ολλανδοι οτι ειμαστε ελληνες και να ζηλευουν :cool:

hammer21
10-01-10, 21:07
τυπικες χαιρετουρες στα ελληνικα (καλημερα, μ@λακα...) για να ακουνε οι ολλανδοι οτι ειμαστε ελληνες και να ζηλευουν

:rofl::rofl::rofl:

wi fi thief
16-01-10, 00:17
εδω κοιτα, μεγαλη μαγκια ο ανθρωπος:




αγγελος αναστασιαδης:

Για την επιστροφή σε μεγάλη ελληνική ομάδα ή το ομοσπονδιακό συγκρότημα της χώρας μας: «Δεν ασχολούμαι αυτή τη στιγμή. Δεν ασχολήθηκα ποτέ που θα πάω και τι θα κάνω. Εγώ έχω άλλο μάνατζερ σας το είπα. Η Παναγιά είναι ο μάνατζερ μου, δεν ασχολούμαι.

Ποτέ δεν ασχολήθηκα και ούτε πρόκειται να ασχοληθώ. Και η απόδειξη είναι ότι μόλις με διώχνουν, γιατί μια φορά θυμάμαι έφυγα όλη κι όλη, μέχρι να πάω από τα αποδυτήρια στο σπίτι δόξα το θεό οι προτάσεις ήταν πολλές.

Την Εθνική την έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου και για μένα αν θα θέλει η Παναγία να πάω, θα πάω... δε θα ασχοληθώ εγώ με το θέμα καθόλου, απλά...»
http://www.exedrasports.gr/football/international/article/?aid=50934

αρχοντας, δεν μασαει κανεναν, θα τον δω αυριο σιγουρα :cool:

wi fi thief
16-01-10, 19:39
μετρια εως κακη εμφανιση αλλα ψυχωμενη επειδη σημερα εχετε δικαιολογια οτι παιζατε με 10 (και μαλιστα εξω βιειρινια) και με αναγκαστικη αλλαγη απο το 15'
απεναντι σε μια δυνατη και δεμενη ομαδα, σημαντικη νικη

αψογο οργανωτικα σαν αντεπιθεση το γκολ, με λαχταρησε ο κουτσι με την στραβοκλωτσια
παιχταρας ο γκαρσια (οχι ρε sub, δεν θα γραψω ουτε σημερα για τον #### :whistle:, μην επιμενεις, εχω κολλημα ειπαμε :p)
και φυσικα η τουμπα ειναι :worthy: (παιζατε με 12)

DOU
16-01-10, 19:41
wi fi thief αλλαξοπιστησες?:p:p

wi fi thief
16-01-10, 19:50
wi fi thief αλλαξιπιστησες?:p:p
γιατι να αλλαξοπιστησω; εφυγε ο ντουσαν; :p

παντα οταν μπορω βλεπω και παντα (εκτος ολων των αγωνων με μια συγκεκριμενη ομαδα) υποστηριζω ΠΑΟΚ
δεν αλλαξοπιστησα καθολου, σημερα ο ΠΑΟΚ δεν επαιζε με αυτη την ομαδα ;)

subzer0
17-01-10, 03:04
Το φοβόμουν πολύ αυτό το παιχνίδι σήμερα. 1 νίκη σε 5 παιχνίδια με τον Αστέρα ( καμία στην Τουμπα ) , ανεβασμένος τελευταία ο Αστέρας , σφιχτος πίσω , ήρθε και αυτό το ξεκίνημα με τον τραυματισμό και την κόκκινη και λέω εδώ είμαστε , έρχεται το αυγό. :p
Το κέρδος από το σημερινό παιχνίδι είναι η εμφάνιση του Κουτσιανικούλη. Όχι τόσο για το γκολ ούτε για την εμφάνιση όσο γιατί κατάλαβε που παίζει και γιατί τον θέλει η ομάδα. Αυτό που του καταλογιζαν του μικρού ήταν ότι δεν έχει συνειδητοποιήσει ακόμα που παίζει αλλά στις συνθήκες του παιχνιδιού σήμερα έδειξε και τσαμπουκά και πάθος και τεχνική. Μακάρι να συνεχίσει έτσι.

Κατα τα αλλά λίγα νευράκια σήμερα που μας είχαν λείψει αλλά ο Παυλάρας εγγύηση. Τόσο ηρεμία που την βρίσκει απορώ , συγκρινοντας φυσικά με την περυσινή χρόνια.
Και βέβαια είχαμε και το ρεκορ των 6 συνεχόμενων αγώνων χωρίς να δεχτούμε γκολ.

Wi fi thief δεν περίμενα από εσένα κάτι διαφορετικό. :p Να σε δω όταν η αγάπη σου παίξει και στόπερ σε κάποιο από τα επόμενα παιχνίδια τι θα πεις. :lol: Ασε που αν παρατηρήσεις πέρασε και στο σπριντ τον επόπτη στην φάση του γκολ.:rofl:

BTW ρίχτε και μια άποψη για Εντίνιο εσείς οι ΑΕΚτσήδες γιατί εγώ δεν θυμάμαι και πολλά. Αν και εκεί που φτάσαμε θελουμε πλέον κάποιον να παίζει σε εκείνη την θέση ασχέτως τι θα κάνει. Σε τέτοιο επίπεδο έχουμε φτάσει. :p

DOU
17-01-10, 03:18
BTW ρίχτε και μια άποψη για Εντίνιο εσείς οι ΑΕΚτσήδες γιατί εγώ δεν θυμάμαι και πολλά. Αν και εκεί που φτάσαμε θελουμε πλέον κάποιον να παίζει σε εκείνη την θέση ασχέτως τι θα κάνει. Σε τέτοιο επίπεδο έχουμε φτάσει. :p

AEK-Pao 31/8/2008, Edinho (http://www.youtube.com/watch?v=Cvh3ro2nClI)

Aris v AEK 1-1 (71' Edinho) (http://www.youtube.com/watch?v=-c8rPn1NoSk)

:):)

hammer21
17-01-10, 13:19
Ο Εντινιο ειναι στυλακι Τζιμπουρ(αλλα οχι τοσο προικισμενος).Αν αρχισει να σκεφτεται με το πανω κεφαλι κατι καλο θα κανει στη ζωη του.Αλλιως θα γινει γυρολογος...δεν ειναι και πιτσιρικας εν τελει.

xabikos
17-01-10, 13:44
Πολύ μεγάλη νίκη η χθεσινή. Η ομάδα με την χθεσινή εμφάνιση απέδειξε πως αρνείται να χάσει ότι και αν συμβεί. Παρά τις πάρα πολλές ατυχίες αλλά και τις ελλείψεις πριν το ματς νικήσαμε και αυτό είναι που μετράει. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες γιατί έδειξαν μεγάλο πάθος και θέληση για την νίκη και τελικά την πήραν.
Πιο συγκεκριμένα και ενώ χάσαμε τον μοναδικό επιθετικό μας από τον δέκατο λεπτό και παίζαμε με δέκα παίκτες από το είκοσι σε κανένα σημείο του παιχνιδιού ο Αστέρας δεν μας πίεσε για να μας φοβίσει ότι θα μας κάνει την ζημιά. Όλη η ομάδα ήταν αξεπέραστη και έτσι γουστάρουμε να βλέπουμε τον ΠΑΟΚ. Ελπίζω μετά την χθεσινή εμφάνιση ο Κουτσιανικούλης να καταλάβει ότι έχει όλα τα προσόντα για να κάνει αυτά τα πράγματα που έκανε και στον Εργοτέλη. Πρέπει να αποκτήσει μεγαλύτερο τσαμπουκά και να μην φοβάται τίποτα μιας και ξέρει καλή μπάλα.
Θέλω να σχολιάσω λίγο και τον Αστέρα. Η ομάδα χθες ήταν για λύπηση. Από την αρχή φάνηκε ότι μπήκαν για να παίξουν βρώμικα, με την ανοχή του διαιτητή. Συγκεκριμένα τραβούσαν, μέχρι να μπει το γκολ, συνεχώς με τα χέρια και μόλις δικός μας παίχτης έπαιρνε την μπάλα έτρωγε πάντα μια κλωτσιά χαμηλά. Βέβαια μετά απάντησαν και οι δικοί μας και καλά έκαναν σε αυτόν τον τρόπο παιχνιδιού. Γκαρσία και Βιτόλο είναι παίχτες που δεν φοβούνται καθόλου και μπορούν να απαντήσουν σε κάθε είδους παιχνιδιού. Απαράδεκτη η αντίδραση του Βιερίνια στην φάση της αποβολής. Είναι πολύ δύσκολο να συγκρατηθεί αλλά έπρεπε να το κάνει. Είμαι σίγουρος όμως ότι πιο πολύ από όλους ότι στεναχωρήθηκε αυτός και δεν θα το ξανακάνει.
Βέβαια αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στον διαιτητή που έπραξε σωστά και απέβαλε τον Βιερίνια, δεν τον είδα όμως να είναι τόσο αντικειμενικός και με τον Μπαστιά που τον κλώτσησε και τον πάτησε στην ίδια φάση δυο φορές όπως και στην αγκωνιά του Λαζαρίδη στον Ίβιτς. Βέβαια στην συνέχεια μπορεί να χάρισε από δυο κίτρινες κάρτες σε Βιτόλο και Γκαρσία αλλά φταίει αυτός γιατί έχασε το ματς από την αρχή.
Τα επόμενα δυο ματς είναι πολύ δύσκολα και θα κρίνουν σε μεγάλο βαθμό την συνέχεια της χρονιάς. Στις Σέρρες πιστεύω εύκολα ή δύσκολα θα προκριθούμε αλλά το ματς με την Ολυμπιακό είναι πολύ δύσκολο κυρίως λόγω τον πάρα πολλών απουσιών.

Υ.Γ. Από τώρα το λέω πως δεν υπάρχει ελπίδα να παίξει ο Βιερίνια με τον Ολυμπιακό μιας και θα τιμωρηθεί σίγουρα με δυο αγωνιστικές.

subzer0
17-01-10, 15:22
...
Βέβαια στην συνέχεια μπορεί να χάρισε από δυο κίτρινες κάρτες σε Βιτόλο και Γκαρσία αλλά φταίει αυτός γιατί έχασε το ματς από την αρχή.
...

Το βλέπαμε χτες το ματς μια παρέα από άτομα που υποστηρίζουν όλες τις ομάδες και συμφωνήσαμε όλοι σ' αυτό το πράγμα. Ότι το έχασε το ματς νωρίς ο διαιτητής.
Πριν την κόκκινη , είχαν γίνει 2-3 μαρκαρισματα , συνεχόμενα , στον Μπαστια στο κέντρο , μέσα σε 5 λεπτά. Αν είχε βγάλει εκεί μια κίτρινη σε δικό μας παίχτη ίσως να ήταν διαφορετικά τα πράγματα.


...
Υ.Γ. Από τώρα το λέω πως δεν υπάρχει ελπίδα να παίξει ο Βιερίνια με τον Ολυμπιακό μιας και θα τιμωρηθεί σίγουρα με δυο αγωνιστικές.

Στην Ελλάδα όπου ο μοναδικός παίχτης που έχει φάει παραπάνω από μια αγωνιστική είναι ο Γκαρσία , δεν νομίζω ο Βιερινια να φάει περισσότερο.
Άλλωστε δεν νομίζω πως η συγκεκριμένη φάση είναι για παραπάνω από μια αγωνιστική.

hammer21
17-01-10, 15:32
Ναι αλλα παιζετε με τον ολυμπιακο οποτε ειναι.:p

wi fi thief
17-01-10, 18:09
Ναι αλλα παιζετε με τον ολυμπιακο οποτε ειναι.:p:p

αμα δεν του παρουνε την μπλε καρτα για 6 μηνες (υπαρχουνε και τα πλει οφς :whistle:) να μην το πει ουτε του παππα ο βιερινια...:whistle:

το νομικο τμημα του γαυρου εχει αποδειξει την αξια του :p

bianconero
18-01-10, 01:41
Αν δε κάνω λάθος (διορθώστε οι γνώστες), όλοι συμφωνούμε ότι ο Βιερίνια είναι τιμωρημένος για μία (1) αγωνιστική (δηλαδή στο κύπελλο με τις Σέρρες) και για τα όσα γράφτηκαν στο Φ.Α. (βίαια απώθησε) θα πάει το περιστατικό στον αθλητικό δικαστή. Αυτό σίγουρα δεν θα γίνει μέσα στην εβδομάδα, που σημαίνει ότι στο Καραϊσκάκης μπορεί να παίξει, και θα τιμωρηθεί (αν αυτό κρίνει ο αθλητικός δικαστής) στην 1η αγωνιστική μετά την ημερομηνία της απόφασης.

Αν θυμάμαι καλά, αυτό που αναφέρω είχε συμβεί και πέρυσι με τον Γκαρσία. Κόκκινη στο Καραϊσκάκης για την αγκωνιά, δεν έπαιξε στο επόμενο με Λάρισα στην Τούμπα, έπαιξε μετά στη Φυλή με Θρασύβουλο και ενώ δέχτηκε κι εκεί κόκκινη κάρτα, είχαμε την απόφαση του αθλητικού δικαστή για τις 4 αγωνιστικές.

xabikos
18-01-10, 01:56
Βάζω στοίχημα και το σπίτι μου ότι ο Βιερίνια δεν θα παίξει την Κυριακή.

Α επίσης είναι τυχερός ο Άρης που την ίδια αγωνιστική που έκαναν τα έκτροπα τα έκανε και ο Ολυμπιακός και έτσι θα την γλιτώσουν και οι δυο. ;)

Linus
18-01-10, 02:00
Βάζω στοίχημα και το σπίτι μου ότι ο Βιερίνια δεν θα παίξει την Κυριακή.

Α επίσης είναι τυχερός ο Άρης που την ίδια αγωνιστική που έκαναν τα έκτροπα τα έκανε και ο Ολυμπιακός και έτσι θα την γλιτώσουν και οι δυο. ;)

Μην ορκίζεσαι ότι θα την γλιτώσουν και οι 2 :rofl:

jded
18-01-10, 02:15
Μην ορκίζεσαι ότι θα την γλιτώσουν και οι 2 :rofl:
Κοίτα αν ο Αρης δε καταθέσει έφεση και το συνδυάσεις με τον αντίπαλό του τη Κυριακή έχει μια βάση αυτό που λες... :whistle:

subzer0
18-01-10, 02:22
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει εμένα , έναν κομπλεξικό βορειοελλαδίτη ΠΑΟΚτση , γιατί δεν ζουμαρανε τα κανάλια στην αγκωνια του Λαζαριδη στον Ίβιτς στο ΠΑΟΚ - Τρίπολη και ζουμάρανε στην αγκωνιά του Μουρ στον Ντερμπισάρ στο Καβάλα -Ολυμπιακός , για να δούμε στην τελική τι έγινε.
Και δεν μιλάω τώρα για Αθλητική Κυριακή μόνο αλλά και για ΣΚΑΙ. Στο συνδρομητικό δεν ξέρω τι έγινε.
Γιατί και πέρυσι ήμουνα κομπλεξικός βορειοελλαδίτης ΠΑΟΚτσης που πάλι έλεγα γιατί δεν κάνανε ένα ζουμ στην αγκωνιά του Ντιόγκο στο Γκαρσία.
Έτσι για να επιβεβαιώσω το απύθμενο κόμπλεξ μου κατα πάντων.
Ας έχει να κάνει και η εξήγηση με τεχνικά θέματα.

@Bianconero
Εχεις πολύ δίκιο σ' αυτό που λες.
Και ο Εστογιαννόφ για το περιστατικό με τον Αραούχο στο Πανιώνιος - ΑΕΚ τιμωρήθηκε αρκετά αργότερα από το παιχνίδι εκείνο και εφάγε και 3 αγωνιστηκες. Στο επόμενο παιχνίδι , μετά από μια εβδομάδα , μέσα στην Λάρισα , έπαιξε κανονικά.
Εκτός και αν τώρα βιαστούν λίγο παραπάνω. :whistle: :whistle:

Rebel Scum
18-01-10, 02:35
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει εμένα , έναν κομπλεξικό βορειοελλαδίτη ΠΑΟΚτση , γιατί δεν ζουμαρανε τα κανάλια στην αγκωνια του Λαζαριδη στον Ίβιτς στο ΠΑΟΚ - Τρίπολη και ζουμάρανε στην αγκωνιά του Μουρ στον Ντερμπισάρ στο Καβάλα -Ολυμπιακός , για να δούμε στην τελική τι έγινε.
Και δεν μιλάω τώρα για Αθλητική Κυριακή μόνο αλλά και για ΣΚΑΙ. Στο συνδρομητικό δεν ξέρω τι έγινε.
Γιατί και πέρυσι ήμουνα κομπλεξικός βορειοελλαδίτης ΠΑΟΚτσης που πάλι έλεγα γιατί δεν κάνανε ένα ζουμ στην αγκωνιά του Ντιόγκο στο Γκαρσία.
Έτσι για να επιβεβαιώσω το απύθμενο κόμπλεξ μου κατα πάντων.
Ας έχει να κάνει και η εξήγηση με τεχνικά θέματα.

@Bianconero
Εχεις πολύ δίκιο σ' αυτό που λες.
Και ο Εστογιαννόφ για το περιστατικό με τον Αραούχο στο Πανιώνιος - ΑΕΚ τιμωρήθηκε αρκετά αργότερα από το παιχνίδι εκείνο και εφάγε και 3 αγωνιστηκες. Στο επόμενο παιχνίδι , μετά από μια εβδομάδα , μέσα στην Λάρισα , έπαιξε κανονικά.
Εκτός και αν τώρα βιαστούν λίγο παραπάνω. :whistle: :whistle:


Ότι για τους 2 γνωστούς ισχύουν άλλα μέτρα και άλλα σταθμά; Δεν νομίζω να νομίζεις ότι ανακαλύπτεις την Αμερική τώρα ;)

Αλλά το θέμα είναι να μην χρησιμοποιείς αυτά για να δικαιολογείς τις δικά σου προβλήματα...

ΥΓ. Τι σας χαλάει ρε ο κοντός; Ακόμα τον Γούμενο θυμάστε; :p

jded
18-01-10, 02:36
γιατί δεν ζουμαρανε τα κανάλια στην αγκωνια του Λαζαριδη στον Ίβιτς στο ΠΑΟΚ - Τρίπολη και ζουμάρανε στην αγκωνιά του Μουρ στον Ντερμπισάρ στο Καβάλα -Ολυμπιακός , για να δούμε στην τελική τι έγινε.
Και δεν μιλάω τώρα για Αθλητική Κυριακή μόνο αλλά και για ΣΚΑΙ. Στο συνδρομητικό δεν ξέρω τι έγινε.
Για την αγκωνιά του Μουρ στο Τοροσίδη, στη Νόβα, αφού από το πρώτο ριπλέι δε φαινόταν τι έγινε, έδειξαν μετά από κανά πεντάλεπτο ριπλέι με ζουμαρισμένη εικόνα.
Μου έκανε τρομερή εντύπωση γιατί τέτοια ριπλευ βλέπουμε μόνο το βράδυ αφού χρειάζονται μια επεξεργασία για αν βγουν. Εγώ τουλάχιστον σε ζωντανή σύνδεση δεν έχω ξαναδεί από ελληνικό κανάλι.
Φαντάζομαι ότι και οι άλλοι αυτή την εικόνα έδειξαν.

Τώρα για τις άλλες φάσεις που λες δε ξέρω να σου πω γιατί δεν τις έδειξαν. Τεχνικά μέχρι το βράδυ που είναι οι εκπομπές κάνουν και φωτομοντάζ αν θέλουν. :p

Burning Skies
18-01-10, 02:37
Μα το συνδρομητικο μετεδωσε τους αγωνες (και κατα την διαρκεια της μεταδοσης ζουμαρε στην αγκωνια). Εκτιμω λοιπον οτι στην ΑΚ και στο ΣΚΑΙ χρησιμοποιησαν τις ληψεις που τους εδωσε η NOVA.

subzer0
18-01-10, 03:09
Ότι για τους 2 γνωστούς ισχύουν άλλα μέτρα και άλλα σταθμά; Δεν νομίζω να νομίζεις ότι ανακαλύπτεις την Αμερική τώρα ;)

Αλλά το θέμα είναι να μην χρησιμοποιείς αυτά για να δικαιολογείς τις δικά σου προβλήματα...

ΥΓ. Τι σας χαλάει ρε ο κοντός; Ακόμα τον Γούμενο θυμάστε; :p

Δεν ανακαλύπτω τώρα το ελληνικό ποδόσφαιρο. Άλλωστε πολλές φορές εδώ πέρα έχω γράψει για αυτά που γίνονται και για πράγματα που δεν θα αλλάξουν ποτέ με αυτήν την νοοτροπία που έχουμε όλοι μας.
Αλλά αν αυτό που λέω εγώ τώρα το πούνε αύριο και άλλοι ΠΑΟΚτσηδες πάλι θα είμαστε εμείς οι κομπλεξικοι , μια καραμέλα που έχω βαρεθεί να την ακούω τόσα χρόνια?
BTW τον Σαλπιγγιδη τον θέλω στον ΠΑΟΚ παρά πολύ απλά γιατί δεν έχω καλύτερο. Αν αυτοί που δεν τον θέλουν , έχουν κάποιον καλύτερο ας τον υποδείξουν στην διοίκηση που στηρίζουν τις αποφάσεις της αλλά ταυτόχρονα δεν θέλουν να φέρει τον Σαλπιγγιδη πίσω στον ΠΑΟΚ.


Για την αγκωνιά του Μουρ στο Τοροσίδη, στη Νόβα, αφού από το πρώτο ριπλέι δε φαινόταν τι έγινε, έδειξαν μετά από κανά πεντάλεπτο ριπλέι με ζουμαρισμένη εικόνα.
Μου έκανε τρομερή εντύπωση γιατί τέτοια ριπλευ βλέπουμε μόνο το βράδυ αφού χρειάζονται μια επεξεργασία για αν βγουν. Εγώ τουλάχιστον σε ζωντανή σύνδεση δεν έχω ξαναδεί από ελληνικό κανάλι.
Φαντάζομαι ότι και οι άλλοι αυτή την εικόνα έδειξαν.

Τώρα για τις άλλες φάσεις που λες δε ξέρω να σου πω γιατί δεν τις έδειξαν. Τεχνικά μέχρι το βράδυ που είναι οι εκπομπές κάνουν και φωτομοντάζ αν θέλουν. :p

Ξέρεις ποια είναι η διάφορα?
Ότι και στις 2 φάσεις δεν υπάρχει ξεκάθαρο , κοντινό ριπλέυ , οπότε όλα φαίνονται από ένα μακρινό.
Γιατί λοιπόν να κανείς ζουμ στον Ολυμπιακο και όχι στον ΠΑΟΚ.
Δεν λέω ότι κάτι έγινε στον Ίβιτς. Έτσι να μου φύγει η απορία ρε παιδάκι μου. Φίλαθλος είμαι.
Επίσης θέλω αυτό το ζουμ για οποιαδήποτε παρόμοια φάση υπάρχει. Μακάρι να το ξαναδούμε. Προς το παρών για δεύτερη φορά η ομάδα μου είναι στην απ´ έξω.

@Burning
Τον ΠΑΟΚ τον έδειξε στο ΣΚΑΙ.
Αν είμαι τεχνικό το θέμα , όπως είπα και πιο πριν δεν έχω πρόβλημα , αρκεί να το ξέρουμε.

Burning Skies
18-01-10, 03:49
Αφου το εδειξαν διαφορετικα καναλια και οχι το ιδιο τοτε δεν μπορει να σταθεις εκει. Μπορει πχ. το ΝΟΒΑ να ειχε καλυτερα μεσα ή διαφορετικη πολιτικη καλυψης των αγωνων. Το μεμπτο θα ηταν το ιδιο καναλι να εφαρμοζε διαφορετικα μετρα και σταθμα. Για τις εκπομπες μετα εμμενω στην υποθεση μου οτι πηραν τις ληψεις οπως τους τις εδωσαν. Στου ΟΣΦΠ ειχαν το κοντινο απο την ΝΟΒΑ και το εδειξαν ενω στο δικο σας δεν ειχαν κοντινο απο τον ΣΚΑΙ και δεν το εδειξαν.

Και αυτα στα λεω γνωριζοντας ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ διαφορετικα μεσα και σταθμα. Απλα σταθηκες σε λαθος παραδειγματα.

Και στον Πανιωνιο παρεμπιπτοντως ακομη περιμενουν ενα replay για το ΠΑΟ - Πανιωνιος αφου αυτο που τους ειχαν δωσει ηταν απο...τον Πλουτωνα. :p

Linus
18-01-10, 11:18
Κοίτα αν ο Αρης δε καταθέσει έφεση και το συνδυάσεις με τον αντίπαλό του τη Κυριακή έχει μια βάση αυτό που λες... :whistle:

Απαπά θα είναι ότι πιο ξενέρωτο υπάρχει να δούμε το Άρης-Παναθηναικός χωρίς οπαδούς... Γουστάρω γεμάτο Χαριλάου να γίνετε πανικός(εξαιρούμε φυσικά ζώα-UFO ή πέστα όπως θες, που βλέπαμε χθες να κόβουν βόλτες στα γήπεδα) και να νικήσει ο καλύτερος...

Θα μπορούσε να τιμωρηθεί και να διαλέξει ένα από τα επόμενα 3 εντός ή κάτι τέτοιο για να μην υπάρχουν διάφορες... υπόνοιες από.... γαύρους :vava:

skapetis
18-01-10, 11:29
Ανοίγω την τηλεόραση στο 65' και βλέπω ένα ΠΑΟΚ να παίζει τσικι-τσικι φουντμπολ. Να μπορεί να πιέσει τον Αστέρα και να μην το κάνει. Ο Χαλκιάς να βαράει στο γάμο του καραγκιόζη και η κατοχή μπάλας στο 70-30 ... Να μην μπορώ να καταλάβω τι γίνεται ...

Βλέπω και τον διαιτητή να σφάζει με το γάντι τον αστέρα, λες και είμαστε ο γαύρος και όχι ο ΠΑΟΚ. Ανύπαρκτα φάουλ στο κέντρο υπέρ μας, ίσα ίσα για να κόψει τα φτερά του αστέρα για να μην κινδυνέψουμε. Και κάτι οφσαιντ του κώλου που μόνο ο επόπτης και ο διαιτητής τα έχουν δει.

Λεω, πάει, γίναμε εντελώς γαύροι, μας παίζει πια η διαιτησία στην τούμπα 90-10 ...

Και μετά βλέπω τα στιγμιότυπα το βράδυ και τρελαίνομαι. Η ομάδα επαιζε έτσι γιατί ήταν με 10 από το 20', γιαυτό και το "τσικι-τσικι". Είχαν κουραστεί τα παλληκάρια. Το δε κοράκι, αφού δεν κατάφερε να μας καθαρίσει στην αρχή με την μονόπλευρη αποβολή, στο τέλος θέλησε να μας εμφανίσει ευνοημένους. Πως θα δικαιολογήσουν την επερχόμενη σφαγή στο Καραϊσκάκη τα λαμόγια την κυριακή; Ειναι και ψόφιος ο γαύρος, ο ΠΑΟΚ είναι η κατάλληλη ομάδα για να τον αναστήσουμε ...

Burning Skies
18-01-10, 11:39
Ρε παλικαρια ενα πραγμα που σιχαινομαι ειναι η συνηθεια που εχουμε να δημιουργουμε κλιμα εκ των προτερων βασισμενοι σε εικασιες. Καθιστε πρωτα να δουμε τι θα γινει την Κυριακη και μετα τα λεμε.

Linus
18-01-10, 11:40
Ο Πάοκ ανέστησε ήδη μία φορά τον πεθαμένο στον πρώτο γύρο.... Μετά το 1-0 άνοιξε τα πόδια και είπε περάστε.....

Η ιστορία θα επαναληφθεί. Και δεν θα χρειαστεί η διαιτησία :whistle:

skapetis
18-01-10, 11:52
Ρε παλικαρια ενα πραγμα που σιχαινομαι ειναι η συνηθεια που εχουμε να δημιουργουμε κλιμα εκ των προτερων βασισμενοι σε εικασιες. Καθιστε πρωτα να δουμε τι θα γινει την Κυριακη και μετα τα λεμε.

To κλιμα δεν το δημιουργούμε εσύ κι εγώ στο adslgr. Οτι και να πούμε, ούτε ξύλο θα παίξουμε μεταξύ μας ούτε θα καθορίσει το αποτέλεσμα του αγώνα.

Το κλίμα το δημιουργούν οι ανακοινώσεις των ομάδων, οι φυλλάδες και η διαιτησία του προηγούμενου αγώνα (ε, αφού σε ευνόησε την προηγούμενη βδομάδα και τσίμπησες 3 ποντάκια, χάσε τώρα με τον ίδιο τρόπο και μη μιλάς)

Ξέρουμε που ζούμε, δεν πέσαμε με αλεξίπτωτο προχθές. ;)

Burning Skies
18-01-10, 12:15
To κλιμα δεν το δημιουργούμε εσύ κι εγώ στο adslgr. Οτι και να πούμε, ούτε ξύλο θα παίξουμε μεταξύ μας ούτε θα καθορίσει το αποτέλεσμα του αγώνα.

Το κλίμα το δημιουργούν οι ανακοινώσεις των ομάδων, οι φυλλάδες και η διαιτησία του προηγούμενου αγώνα (ε, αφού σε ευνόησε την προηγούμενη βδομάδα και τσίμπησες 3 ποντάκια, χάσε τώρα με τον ίδιο τρόπο και μη μιλάς)

Ξέρουμε που ζούμε, δεν πέσαμε με αλεξίπτωτο προχθές. ;)

Ολοι δημιουργουμε το κλιμα. Οταν υιοθετουμε την νοοτροπια των φυλλαδων τοτε αυτες εχουν πετυχει τον στοχο τους.

skapetis
18-01-10, 14:20
Ολοι δημιουργουμε το κλιμα. Οταν υιοθετουμε την νοοτροπια των φυλλαδων τοτε αυτες εχουν πετυχει τον στοχο τους.

Το κακό είναι ότι το έργο το έχουμε δεί πολλές φορές. Εσύ σαν ευνοημένος δεν καίγεσαι και πολύ. Εμείς που το βλέπουμε το έργο κάθε χρόνο δεν το αντέχουμε πλέον.

Να σου θυμίσω πως αισθάνθηκες όταν ο Ρομπερτο Κάρλος έβγαλε τη μπάλα με το χέρι (http://www.gate7.tv/-ce-a4-ce-bf-cf-87-ce-ad-cf-81-ce-b9-cf-84-ce-bf-cf-85-roberto-carlos-ce-bc-ce-b5-ce-a1-ce-b5-ce-b1-ce-bb/xeri-carlos-vs-realwmv-video_d72ca42ff.html)και το κοράκι σου στέρησε τη νίκη στη ρεαλ; Πως θα ήταν άραγε αν με τέτοιες διαιτησίες καθόσουν στο περιθώριο 13 χρόνια να βλέπεις τους ίδιους να παίρνουν πρωταθλήματα; :down:

Burning Skies
18-01-10, 14:44
Αποψη μου ειναι φιλε οτι ολα ειναι μεσα στο προγραμμα. Και στο γκολ του Καρλος οσο και να σου φαινεται περιεργο ΔΕΝ σταθηκα. Σαφως και δεν ειναι ευχαριστες τετοιες καταστασεις, σαφως και πρεπει να τις κρινουμε, σαφως και εσεις εχετε πολυ περισσοτερες αφορμες να νιωθετε αδικημενοι ΑΛΛΑ αν συντηρουμε και αναπαραγουμε αντιδρασεις φυλλαδων απλως διαιωνιζουμε την κατασταση.

Απλη λογικη ειναι αυτο αφου ειναι δεδομενο οτι οι φυλλαδες ΘΕΛΟΥΝ αυτη την κατασταση και γι'αυτο αντιδρουν οπως αντιδρουν.

Και στην τελικη ΣΑΦΩΣ και καιγομαι διοτι εμενα δεν με νοιαζει πρωτιστως να παρω κουπα αλλα να βλεπω μπαλα και συνηθως αυτο δεν συμβαινει εξαιτιας αυτων των νοοτροπιων.

Θυμησου αλλωστε οτι καποιοι ζησαμε και τα "πετρινα" χρονια ενω καποιοι εξ ημων γιναμε γαυροι αυτη την περιοδο.

subzer0
18-01-10, 17:13
Αφου το εδειξαν διαφορετικα καναλια και οχι το ιδιο τοτε δεν μπορει να σταθεις εκει. Μπορει πχ. το ΝΟΒΑ να ειχε καλυτερα μεσα ή διαφορετικη πολιτικη καλυψης των αγωνων. Το μεμπτο θα ηταν το ιδιο καναλι να εφαρμοζε διαφορετικα μετρα και σταθμα. Για τις εκπομπες μετα εμμενω στην υποθεση μου οτι πηραν τις ληψεις οπως τους τις εδωσαν. Στου ΟΣΦΠ ειχαν το κοντινο απο την ΝΟΒΑ και το εδειξαν ενω στο δικο σας δεν ειχαν κοντινο απο τον ΣΚΑΙ και δεν το εδειξαν.

Και αυτα στα λεω γνωριζοντας ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ διαφορετικα μεσα και σταθμα. Απλα σταθηκες σε λαθος παραδειγματα.

Και στον Πανιωνιο παρεμπιπτοντως ακομη περιμενουν ενα replay για το ΠΑΟ - Πανιωνιος αφου αυτο που τους ειχαν δωσει ηταν απο...τον Πλουτωνα. :p

Να δεχτώ πως τα υπόλοιπα κανάλια δείχνουν τα στιγμιότυπα που τους στέλνουν τα κανάλια που κάνουν την κάλυψη.
Άρα συγκεκριμενοποιούμε το θέμα μας στον ΣΚΑΙ , το οποίο όμως στο παρελθόν το έχω δει να ξανακάνει ζουμ και μάλιστα πάλι σε αγώνα του ΠΑΟΚ στην Τούμπα ( με την Ξάνθη ).

Αυτό όμως ρε συ για μένα είναι η σπίθα. Γιατί με αυτά που βλέπω τις τελευταίες 10 μέρες νομίζω πως με κοροϊδεύουν. Τι θέλω να πω :

- Πηγαν οι Παναθηναικοί στην Ξάνθη ( και καλά κάνανε ).
- Πήγαν οι Αρειανοί στα Γιάννενα ( και καλά κάνανε).
- Πήγαν οι Ολυμπιακοί στην Καβάλα ( και καλά κάνανε ).
Στα 2 τελευταία παιχνίδια είδε ολος ο κόσμος τι έγινε.
Οι ΠΑΟΚτσηδες φέτος πήγανε σε Αθήνα , Τρίπολη , Κρήτη , Κομοτηνή , Καβάλα και πουθενά δεν άνοιξε μύτη.
Γιατί μου κόβεις την εκδρομή στον Λεβαδειακό? Γιατί να περιμένει έξω από τους συνδέσμους η αστυνομία , για να μην ξεκινήσουν τα λεωφορεία? Γιατί αυτά που ξεκίνησαν να τα ακινητοποιούν στα διόδια?

Γιατί λοιπόν παντού διαφορετική αντιμετώπιση μέσα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα?
Τι είμαστε εμείς , πολίτες Β κατηγορίας?
Για πόσο ακόμα θα φταίει ο ΠΑΟΚ για όλα τα κακά του Ελληνικού ποδοσφαίρου?
Κάντε αυτό το γ@μημενο το ζουμ γιατί δεν τρώμε κουτόχορτο.

@Linus
Αφού με την λογική σου , ανοίξαμε τα πόδια φέτος στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό , χάνοντας με ένα ανύπαρκτο φάουλ στο 93´ τότε να υπόθεσω πως ανοίξαμε τα πόδια και τότε στο παιχνίδι με το γκολ του Ολιζαντέμπε στην Τουμπα?
Εκτός και αν ήσουν μικρός τότε (2-3 χρόνων) και δεν θυμάσαι τι έγινε αν και τα γραφόμενα σου αυτό δείχνουν.

Rebel Scum
18-01-10, 17:20
@subzer0 Καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα ;)

Αλλά πέρα από αυτό υπερβάλλεις...κάθε περιοχή έχει τη δική της αστυνομική διεύθυνση, προφανώς στη Λειβαδιά το φοβήθηκαν το ματς για κάποιο λόγο και είπαν να καθίσουν όλοι στα αυγά τους. Δεν νομίζω να έχουν εκεί τίποτα προηγούμενα με τον ΠΑΟΚ.

Όσο για τα zoom in/out κτλ ....η ψύχωσή μας με τη διαιτησία έχει φτάσει σε διαστρικά επίπεδα...οι κύριοι στην Αθλητική Κυριακή βάζουν φάσεις από Ευρώπη και πως το φέρνουν από εδώ κι από εκεί λένε για διαιτητικά λάθη στα ξένα πρωταθλήματα.. ΕΛΕΟΣ!

Burning Skies
18-01-10, 17:28
@sub

Φιλε σε λαθος ατομο απευθυνεσαι. Και αυτο διοτι μπορεις να εχεις το δικιο σου αλλα εγω ειμαι κατα των μετακινησεων οπαδων γενικως. Αν δεν παρουν μετρα οι ΠΑΕ ωστε να μην γινονται καφριλες μεσα στα γηπεδα τοτε γνωμη μου ειναι οτι δεν πρεπει να μετακινειται ΚΑΝΕΙΣ.

subzer0
18-01-10, 18:23
@ Rebel Scum
Πόσο ακόμα θα τραβήξει αυτή η ιστορία? Γιατί εγώ αλλά πράγματα βλέπω φέτος.
Στο φιναλε αφού μας έχει βγει το μάτι τότε ο αναμαρτητος πρώτος τον λίθο βαλετω.
Η ουσία της υπόθεσης είναι ότι απαγορεύτηκε η μαζική μετακίνηση των φιλάθλων μας στην Λειβαδιά , όταν μάλιστα άλλοι έχουν παει κανονικά εκεί φέτος.

Το ριπλέυ σου είπα είναι η κορυφή του παγόβουνου. Τόσα χρόνια τα έχουμε φάει τα σκ@τ@ , τώρα γλυφουμε και τα δάχτυλα μας.
Εγώ είμαι υπέρ του να καταργηθούν οι Βαρουχες και λοιποί τηλεκριτικοι διαιτησίας από τις εκπομπές , όπως γίνεται και στο εξωτερικό αλλά όσο υπάρχουν ας δείξουν λίγη διακριτικότητα.

@Burning
Δεν έρχομαι σε αντιπαράθεση μαζί σου. Είμαι κάπως αυτές τις τελευταίες μέρες με αυτά που βλέπω.
Ίσως επειδή έτυχε όταν εφευγα από την Έδεσσα για την Λειβαδιά , να έχω ενημερωθεί για το τι γινεται εκείνη την ημέρα και να μου δημιουργήθηκε ένας εμφυτος φόβος ότι κάτι στραβό θα συνέβαινε.
Θα υπάρχει ένταση , φασαρίες , στραβωμενους ΠΑΟΚτσηδες κτλ αλλά τελικά δεν έγινε τίποτα από αυτά. Όλα ήρεμα κι ωραία.
Εγώ είμαι υπέρ της μετακίνησης γιατί ρε Burning που θα βλεπω την ομάδα μου εγώ που ζω στην Αθήνα και ανεβαίνω πάνω 30 μέρες τον χρόνο? :p
Πάντως το ότι πρέπει να γίνουν ένα εκατομυρριο πράγματα για να αλλάξουν αυτά που βλέπουμε είναι δεδομένο αλλά η απαγόρευση μετακίνησης νομίζω πως είναι το τελευταίο.
Στο φιναλε έχω δει και 15 ματς στο εξωτερικό και έχω δει και 5 διαφορετικά πράγματα και δεν με ικανοποιεί να μην μπορώ να δω την ομάδα μου εκτός έδρας.

Rebel Scum
18-01-10, 18:40
@ Rebel Scum
Πόσο ακόμα θα τραβήξει αυτή η ιστορία? Γιατί εγώ αλλά πράγματα βλέπω φέτος.
Στο φιναλε αφού μας έχει βγει το μάτι τότε ο αναμαρτητος πρώτος τον λίθο βαλετω.
Η ουσία της υπόθεσης είναι ότι απαγορεύτηκε η μαζική μετακίνηση των φιλάθλων μας στην Λειβαδιά , όταν μάλιστα άλλοι έχουν παει κανονικά εκεί φέτος.

Το ριπλέυ σου είπα είναι η κορυφή του παγόβουνου. Τόσα χρόνια τα έχουμε φάει τα σκ@τ@ , τώρα γλυφουμε και τα δάχτυλα μας.
Εγώ είμαι υπέρ του να καταργηθούν οι Βαρουχες και λοιποί τηλεκριτικοι διαιτησίας από τις εκπομπές , όπως γίνεται και στο εξωτερικό αλλά όσο υπάρχουν ας δείξουν λίγη διακριτικότητα.

Φίλε sub για εμένα όλοι τα ίδια είναι λίγο πολύ...απλά ανάλογα με τη συγκυρία ο οπαδός της κάθε ομάδας βγάζει τον χειρότερο του εαυτό....δε θα κάτσω να μετρήσω ποιας ομάδας οι οπαδοί είναι πιο κάφροι γιατί απλά δε βγάζει κανείς άκρη.

Για τη διαιτησία ξαναλέω ότι και εκεί πλέον έχει γίνει εμετική η υπόθεση...θα μου πεις μιλάω από θέση ισχύος όντας οπαδός μιας εκ των δυο διαχρονικά ωφελημένων...ίσως.

Αλλά είμαι από τους λίγους βάζελους που αυτά τα χρόνια λέω ότι ναι μεν ο ΟΣΦΠ είχε εύνοια αλλά σε τελική ανάλυση ελάχιστες φορές ένιωσα ότι η ομάδα μου άξιζε κάτι περισσότερο. Άντε και δεν είχε ο γάβρος 12 στα 13 και είχε 10 ή 9...πάλι ο καλύτερος δεν ήταν αυτά τα χρόνια; Ο γάβρος μου φταίει που η διοίκηση μου είχε την ομάδα σε ανυποληψία; Ο γάβρος σου φταίει εσένα που σε διοικούσαν λαμόγια;

Και αυτές τις λίγες φορές που μου το πήρανε ενώ το άξιζα; Σιγά και τι έγινε ...μπάλα είναι.

Όταν του δούμε οι περισσότεροι έτσι ίσως δούμε και κάτι καλύτερο στα γήπεδα...

Burning Skies
18-01-10, 18:51
@sub

Το ξερω φιλε οτι δεν βρισκομαστε σε αντιπαραθεση. :p

Καταλαβαινω το προβλημα σου αλλα απο την αλλη επιμενω οτι δεν μπορει να υπαρχει μετακινηση οπαδων πριν λυθει το θεμα του χουλιγκανισμου εντος γηπεδων. Το θεωρω πολυ επικινδυνο, πως να το κανουμε. Ασε που αν κοψουν τις μετακινησεις μπορει και να σοβαρευουμε και να απαιτησουμε παταξη του χουλιγκανισμου (καλη ωρα ατομα οπως εσυ που θελουν απλουστατα να δουν την ομαδα τους).

Linus
18-01-10, 21:57
@Linus
Αφού με την λογική σου , ανοίξαμε τα πόδια φέτος στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό , χάνοντας με ένα ανύπαρκτο φάουλ στο 93´ τότε να υπόθεσω πως ανοίξαμε τα πόδια και τότε στο παιχνίδι με το γκολ του Ολιζαντέμπε στην Τουμπα?
Εκτός και αν ήσουν μικρός τότε (2-3 χρόνων) και δεν θυμάσαι τι έγινε αν και τα γραφόμενα σου αυτό δείχνουν.

Συγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση. Δεν διαβάζω συνεχώς το thread για τον ΟΣΦΠ του Βορρά.

http://s.enet.gr/resources/2009-10/42-17-thumb-large.jpg

Burning Skies
18-01-10, 22:00
Καλο κουραγιο παιδια, σαν την επεσαν και σε σας...

xabikos
18-01-10, 22:37
Για πες μας ρε Linus, επειδή όπως λέτε εμείς εδώ πάνω είμαστε κομπλεξικοί και δεν καταλαβαίνουμε, τι προσπαθείς να μας αποδείξεις με την φώτο; Περιμένω μιαν απάντηση.
Και πρόσεχε σε παρακαλώ τους χαρακτηρισμούς γιατί μερικά πράγματα με εκνευρίζουν πάρα πολύ.

subzer0
18-01-10, 22:57
Πιο πάνω έγραψα κάτι και για την ηλικία του Linus. Αφού δεν θυμάται εκείνο το παιχνίδι που του αναφέρω και συνεχίζοντας την παράδοση στα γραφόμενα του , μάλλον η απάντηση είναι κοντά. Εκεί γύρω 5,6 άντε 7 χρόνων.

Rebel Scum
19-01-10, 02:04
Άντε μας το έλυσε το θέμα ο υπουργός....δεν πάει κανείς πουθενά και όλοι cool :cool:

Στη βάση του ότι δεν έχει καμία δουλειά το κράτος να πληρώνει για τους οπαδούς της κάθε ομάδας συμφωνώ...

Burning Skies
19-01-10, 05:24
Πιο πάνω έγραψα κάτι και για την ηλικία του Linus. Αφού δεν θυμάται εκείνο το παιχνίδι που του αναφέρω και συνεχίζοντας την παράδοση στα γραφόμενα του , μάλλον η απάντηση είναι κοντά. Εκεί γύρω 5,6 άντε 7 χρόνων.

Ή αυτο ή απλα εχει μνημη χρυσοψαρου εκει που τον συμφερει και μνημη ελεφαντα εκει που επισης τον συμφερει (σε συνδυασμο με την βολικη ερμηνεια των καταστασεων). Κλασικος ελληνας οπαδος εν ολιγοις κατι που φαινεται και απο την "δηθεν" απαντηση του, επιπεδου καργα χρωματισμενης φυλλαδας.

Τι να πω καλο κουραγιο. Σκεφτειτε οτι υπαρχουν και χειροτερα. Φανταστειτε πχ.να τον ειχατε τακτικο στο νημα σας οπως εμεις και να μην σας αφηνει να ανταλλαξετε μιση κουβεντα.:p

........Auto merged post: Burning Skies πρόσθεσε 6 λεπτά και 2 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Άντε μας το έλυσε το θέμα ο υπουργός....δεν πάει κανείς πουθενά και όλοι cool :cool:


Σοβαρα; Αν ισχυει θα πω οτι καιρος ηταν.

Τωρα οπως ειπα και πριν οι υγιεις οπαδοι (που στο θεμα του χουλιγκανισμου θεωρω οτι ευτυχως ειναι η συντριπτικη πλειοψηφια) θα πρεπει να ριξουν το μπαλακι στις ΠΑΕ. Ας βγαλουν εξω επιτελους τους καφρους απο τα γηπεδα και μετα ας γινει επανεκτιμηση των παντων.

DOU
19-01-10, 15:51
Ο ντανι φερναντεζ στον ηρακλη..:p:p

Linus
19-01-10, 18:08
Συγνώμη αν σας προσβάλω παιδιά...

Δεν φταίω εγώ που σκύψατε το κεφάλι και ανεχτήκατε αυτά που βρίζατε... :down:

Η πρόσληψη αυτή θα σας στιγματίζει μια ζωή.

subzer0
19-01-10, 20:25
Βρε μπα και είσαι και πιο μικρός από 5 χρόνων.

xabikos
19-01-10, 21:43
Τελικά Sub έχεις δίκαιο. Μάλλον είναι πολύ μικρός ο φίλος μας.

Αν εμάς μας στιγματίζει για χρόνια αυτή η πρόσληψη την δικιά σου ομάδα δεν την ξεπλένει ούτε ο Αμαζόνιος!!! ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.