PDA

Επιστροφή στο Forum : Μία Απορία μου έχω



playnet4
04-10-03, 21:48
Ρε παιδια να ρωτήσω κάτι, άν τους πέρνω τηλέφωνο κάθε μέρα και τους ρωτάω για το πού βρίσκετε η αίτηση μου,λέτε να έρθουν γρηγορότερα για να μου περάσουν το MODEM και την γραμμή? :?:

SfH
04-10-03, 22:56
Kopela pou apantaei ta thlefwnimata != texniko synergio

Emper0r
04-10-03, 23:03
Someonefromhell ο φίλος δεν νομίζω να διευκρίνισε πουθενά που θα πέρνει τηλέφωνο οπότε δεν ξέρουμε αν εννοεί 134 ή το τηλέφωνο του τεχνικού συνεργείου.

Τώρα στο θέμα. Εγώ που δεν το δοκίμασα πήρα DSL σε 20 μέρες. Από γνωστούς που το έκαναν δεν είδα κάποια μείωση στο χρόνο αναμονής σε σχέση με μένα.f

sharky
05-10-03, 00:12
Ρε παιδια να ρωτήσω κάτι, άν τους πέρνω τηλέφωνο κάθε μέρα και τους ρωτάω για το πού βρίσκετε η αίτηση μου,λέτε να έρθουν γρηγορότερα για να μου περάσουν το MODEM και την γραμμή? :?:

για κάθε μέρα δεν ξέρω, αν τους πέρνεις όμως κάθε 5 λεπτά τηλέφωνο τότε ναι, σίγουρα θα έρθουν να στην βάλουν πιο γρύγορα (την adsl...).

Α πάλι δεις οτι εκτός απο εργαλεία οι τεχνικοί του ΟΤΕ έχουν κάτι που φέρνει προς το πιστόλι, τσεκούρι, μπαλίστα, μαχαίρι...κ.α.... στη θέση σου δε θα άνοιγα την πόρτα :P

playnet4
05-10-03, 02:18
Ρε παιδια να ρωτήσω κάτι, άν τους πέρνω τηλέφωνο κάθε μέρα και τους ρωτάω για το πού βρίσκετε η αίτηση μου,λέτε να έρθουν γρηγορότερα για να μου περάσουν το MODEM και την γραμμή? :?:

για κάθε μέρα δεν ξέρω, αν τους πέρνεις όμως κάθε 5 λεπτά τηλέφωνο τότε ναι, σίγουρα θα έρθουν να στην βάλουν πιο γρύγορα (την adsl...).

Α πάλι δεις οτι εκτός απο εργαλεία οι τεχνικοί του ΟΤΕ έχουν κάτι που φέρνει προς το πιστόλι, τσεκούρι, μπαλίστα, μαχαίρι...κ.α.... στη θέση σου δε θα άνοιγα την πόρτα :P

:lol: :lol: :lol: :lol:

Nick2k2
05-10-03, 05:06
Χαχαχαχα πολύ καλό.Μάλιστα θα φέρουν και μερικούς "γορίλλες" μαζί τους just in case ρε παιδί μου αν δεν μπορέσουν να τα βγάλουν οι ίδοι πέρα να έχουν και βοήθεια :lol: :lol: :lol: :lol:
Φαντάζομαι φάση τώρα...........................

Καταφθάνει ένα φορτηγάκι και βγαίνουν κάτι τύποι απο μέσα.Οι 2 απο αυτούς φοράνε ένα μπλουζάκι που γράφει ΟΤΕ με μεγάλα γράμματα.Μαζι με αυτούς κατεβαίνουν και 3 μεγαλόσωμοι τύποι.Λέει ο ένας:
-Νομίζω αυτό το τσογ**νι πρέπει να είναι που έπαιρνε τηλέφωνο κάθε 2 λεπτά.
-Ναι αυτός πρεπει να ναι.
Εκείνη τη στιγμή ο χρήστης παίρνει τηλέφωνο μανιωδώς...
Ντριιιν ντριιιιν,χτυπάει το τηλέφωνο του τεχνικού
-Αμάν πάλι αυτός είναι τώρα δεν την γλιτώνει.Λοιπον παλικάρια βγάλτε λοστό,ρόπαλο,αλυσίδα,τσεκούρι και πολυβολο.Είναι όλα στο πίσω μέρος.
-Εδώ είναι αφεντικό.
-Ωραία,πάρτε ο καθένας απο ένα και πάμε να του ξηγήσουμε το όνειρο του καρ**λη.
Τα 5 ατομα κατευθύνονται με απειλητικες διαθέσεις προς το σπιτι του ανυποψίαστου χρήστη που περιμένει αγωνιωδώς να έρθουν για την εγκατάσταση του ADSL.Εκείνη την στιγμή χτυπάει το κουδούνι.Λεει ο χρήστης:
-"Ααα αυτοί θα ναι,at last",και πηγαίνει προς την πόρτα."Ποιος είναι;"
-Ανοιξε ρε παλιομ****κα να δεις ποιος είναι.
-Δεν μπορω να σας ανοιξω κυριε, συγγνώμη.
Εκείνη την στιγμή,λέει ο ένας προς τους μεγαλόσωμους
-Σπάσε την πόρτα
-Μα δεν ειναι σωστο
-Ρε σπαστην απο δω,θα του εξηγησω τωρα του αληταρα,να μάθει με ποιον τα βαλε.
Αφου την παραβιάζειι λιγο με τον λοστο,υστερα ΜΠΑΑΜ δινει μια κλωτσια και την σπάει.
Ο χρήστης τρομοκτρατημένος φωνάζει:
-Μα τι γίνεται εδώ μέσα,πως μπηκατε.
Ο τεχνικός λέει στους υπόλοιπους:
-Πάτε και διαλύστε τα όλα.
Εκεινη την στιγμή σκορπίζονται όλοι.Ο ενας κατευθυνεται προς τον υπολογιστη του χρήστη τον παιρνει και τον πεταει κάτω και λεει:
-Αυτο για να μαθεις που θες και adsl.
Ο αλλος αρχίζει και πυροβολαει με το πολυβολο και γεμίζει όλο το σπιτι με σφαιρες.
Ο αλλος αρχιζει και χτυπαει με το τσεκουρι και σπαει οτι βρει μπροστα του
Ο αλλος με το ροπαλο διαλύει επίσης οτι βρει,και δεν αφήνει τιποτα ορθιο.
Ε αφου διαλυουν ολο το σπιτι στο τελος μενει το τηλεφωνο.Ο χρηστης κατατρομαγμενος τους κοιταει και ο τεχνικος του λεει:
-Ωστε ηθελες εγκατάσταση,εε.
Εκεινη την στιγμη παιρνει το τηλεφωνο και το πετάει απο το παραθυρο,βάζει το μοντεμ στο κεφάλι του χρήστη και χώνει τον σπλιττερ στο στομα του και του συνδέει και ενα καλώδιο και λεει:
-Eισαι ετοιμος τώρα,περίμενε για να συνδεθείς με το μυαλό σου,καραγκιόζη.
Και υστερα αποχωρουν.

Ηταν άλλο ενα επεισόδιο της καταπληκτικής σειρας:"Οι ΟΤΕnators"
Ευχαριστούμε που το παρακολουθήσατε
:) :) :)

DimitrisKTM
05-10-03, 22:33
Αψογος ο Nick! :)

hippie
05-10-03, 22:39
...Ηταν άλλο ενα επεισόδιο της καταπληκτικής σειρας:"Οι ΟΤΕnators"
Ευχαριστούμε που το παρακολουθήσατε
:) :) :)

φιλε Nick2k2, πολυ καλο... :lol: :lol: :lol: :lol:

τωρα δωσε και μια διευθυνση να σε επισκεφτουμε... :wink:

φιλικα, ενας απο τους "γοριλες"... 8)

sooup
06-10-03, 00:20
Το modem πηγε σε usb θυρα η ethernet? :lol: :lol: :lol:

Wolverine
09-10-03, 04:58
Το modem πηγε σε usb θυρα η ethernet? :lol: :lol: :lol:

Είναι τα τελευταίας τεχνολογίας modem του θειου με οπτική ίνα για άμεση επικοινωνία. Ειδικά φτιαγμένα για τέτοιες περιπτώσεις και για αντιφρονούντες διαιτητές

delto
09-10-03, 15:57
kataplhktiko!

8a h8ela na to dw gurismeno se clipaki...
to rolo tou xrhsth na upodeietai o kanakhs kai tou chief texnikou o kalubatshs :D :D

playnet4
09-10-03, 23:50
σε flashaki να το φτιάξει κάποιος χεχε :D

FireWire
10-10-03, 07:55
ROFL

Axilleass
10-10-03, 08:21
:) καλο.. :) Ηθικο διδαγμα.. να ενοχλουμε σε τακτα χρονικα διατηματα (για να μην μας ξεχνανε.. σαν υπενθυμηση κατι.. :) ) αλλα με μετρο !

@ ADSLgr.com All rights reserved.