PDA

Επιστροφή στο Forum : συνδεση forthnet



rem451
07-06-08, 17:48
Γεια σας πριν λιγο καιρο ειχα 4mbps αποφασισα να τα κανο 24 στο ιδιοκτητο αλλα απο τοτε κοπηκε τελιος η γραμμη και υποτιθετε ειμαι συνδεμενος,:sorry: εχω το firmware 1.01.08,το linksys wag200g που εχω δεν συνχρονιζει δεν κλειδωνει δεν αναβει το λαμπακι του internet ουτε καν κοκκινο γενικα δεν κανει τιποτα,τηλεφωνα ιστοριες στην forthnet τιποτα δεν βγαζουν ακρη δοκιμασα τα παντα σπιτι μπριζες φιλτρα καλωδια modem τζιφος.τι λετε να φταιει ρε παιδια?

29gk
07-06-08, 18:26
Απο τη forthnet τι σου ειπαν ? Το δηλωσαν βλαβη, θα στειλουν τεχνικο, αυτοι τι βλεπουν ? Ποσο καιρο εισαι στο ιδιοκτητο ?

rem451
07-06-08, 19:04
2 βδομαδες ειμαι,ειπανε θα το δηλωσουν βλαβη αλλα ακομα περιμενω.

29gk
07-06-08, 19:15
Κακως τους αφησες τοσο καιρο.

Θα προτεινα να προχωρησεις σε καταγγελια και να απαιτησεις προισταμενο για συνενοηση και ταυτοχρονα επισκεψη τεχνικου στο χωρο σου. Κρατα και τα ονοματα των τεχνικων και πιεζε καθημερινα.

rem451
07-06-08, 19:21
καταλαβα σωθηκα αυτο το πραγμα θα γινετε σινεχεια

29gk
07-06-08, 19:28
καταλαβα σωθηκα αυτο το πραγμα θα γινετε σινεχεια

Θα γινεται αν το αφησεις να γινεται.

Πιεσε για λυση, ζητα ρητη απαντηση, αν εχεις την υπομονη πηγαινε στα κεντρικα τους και μην φυγεις αν δεν παρεις απαντηση, κανε οπωσδηποτε καταγγελια και σκεψου και την πληρη ακυρωση και μεταβαση σε αλλο παροχο αν δεν εχεις λυση σε ενα διαστημα που θα καθορισεις εσυ.

Το θεμα ειναι να κανουμε τη δουλεια μας οχι να γραφομαστε στα πελατολογια της καθε εταιρειας.

hel
07-06-08, 19:58
Γεια σας πριν λιγο καιρο ειχα 4mbps αποφασισα να τα κανο 24 στο ιδιοκτητο αλλα απο τοτε κοπηκε τελιος η γραμμη και υποτιθετε ειμαι συνδεμενος,:sorry: εχω το firmware 1.01.08,το linksys wag200g που εχω δεν συνχρονιζει δεν κλειδωνει δεν αναβει το λαμπακι του internet ουτε καν κοκκινο γενικα δεν κανει τιποτα,τηλεφωνα ιστοριες στην forthnet τιποτα δεν βγαζουν ακρη δοκιμασα τα παντα σπιτι μπριζες φιλτρα καλωδια modem τζιφος.τι λετε να φταιει ρε παιδια?

Έχεις shared δηλαδή;
Έκανες αναβάθμιση από ΑΡΥΣ ή ήσουν σε ΟΤΕ και πήγες forthnet?

29gk
07-06-08, 20:00
Bασει αυτων

ADSL Info:
Τύπος: ADSL OTE
Ταχύτητα: 4633 kbps/ 880 kbps
ISP: Conn-X
DSLAM: ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
Router: Zyxel P-660HW-D1

ειχε ΟΤΕ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.