PDA

Επιστροφή στο Forum : Τώρα και η Ξάνθη σέ(ρ)νεται ελεύθερα!!!!



Freak31
07-06-08, 22:39
Καλησπέρα σε όλους,

μιας και έχω διαβάσει αρκετά από τα posts στο forum, καιρός είναι να σας πω και τη διή μου ιστορία.

Έβαλα f2p από τις 7 Μαϊου. Όλα πήγαιναν καλά για μία (1)!!!! εβδομάδα. Μετά αρχίζει ο γολγοθάς με την εξυπηρέτηση πελατών της Forthnet.

1) Τους πήρε 2 ολόκληρες εβδομάδες να ενεργοποιήσουν την απλή απόκρυψη αριθμού. Φυσικά κάθε φορά που εποικινωνούσα μαζί τους άκουγα διάφορες δικαιολογιες. Εχει προβλημα το τηλεφωνο σας μου ελεγαν. Πρεπει να περιμενετε 2 εργασιμες ημερες μου ελεγε αλλος. Τελικα μετα απο αρκετες προσπαθειες έγινε.

Τωρα αρχίζει ο γολγοθας του Internet. Τις πρωτες ημερες η γραμμη καλα πηγαινε μεχρι που το download εκανε μεγαλη βουτια, μάλλον γιατι το καλοκαίρι ήταν προ των θυρών!!!!. Πηγε στα 100kbps/sec αρχικα και μετα επιασε την "υπέροχη" ταχυτητα των 30kps/sec. Τωρα οι λυσεις που μου εδωσαν απο το καταστημα Forthnet στη Ξάνθη.

Α) Format στο PC και γρηγορα.
Β) Αλλαγη στις πριζες τηλεφώνου. (Να σημειωθει οτι με τις αρχικες πριζες επιανα τα 1,5mb/sec για 2 εβδομαδες, μετά ως εκ θαυματος εκαναν ΒΡΑΧΥΚΥΚΛΩΜΑ!!)
Γ) Αλλαγη Antivirus
Δ) Reset του Router. Ζεσταινεται βλεπετε.

Φυσικα και επόμενο ηταν, δεν εμεινα σε αυτες τις λυσεις. Επικοινωνησα με την τεχνικη υποστηριξη της Forthnet και εκει αρχισα να κραταω την κοιλια μου απο τα γελια. Καθε υπαλληλος, ειχε και μια χαρουμενη και συναμα παραλογη εξηγηση για το τι ακριβως συμβαινει με την γραμμη μου. Σας παραθέτω μερικες παρακατω για να ζωγραφισουμε ενα χαμογελο στα προσωπα μας, μιας και η Forthnet ειναι για κλαματα.

Λύση 1η: ΔΕΝ φταιει η Forthnet. Τα μηχανακια που διασχιζουν το δρομο πατουν πανω στα καλωδια χαλκου οποτε η ταχυτητα σας "παιζει". ΛΑΘΟΣ του ΟΤΕ και του βαθους των καλωδιων. Συμπερασμα, μαλλον χρειαζεται να κανω τον τροχονομο και να παρακαμψω ολα τα μηχανακια.

Λύση 2η: ΔΕΝ φταει η Forthnet. Φταινε οι υπολοιποι χρήστες που αφήνουν τα torrent να κατεβαζουν ολο το βραδυ.

Λύση 3η: ΔΕΝ φταιει η Forthnet. Δεν σας ειπαμε οτι θα εχετε 2,4mb/sec. Τα 24MBps ειναι για ολοκληρη την πλακέτα στο DSLAM.

Λύση 4η: Δεν φταιει η FOrthnet. Ο ΟΤΕ φταιει γιατι καθυστερει τα ζευγη που ζητησαμε.

Οπώς καταλαβατε λύση δεν βρεθηκε. Η τεχνικη υποστηριξη ειναι ανυπαρκτη. Ο καθε υπαλληλος, αν εχει λιγο φαντασια, μπορει να σου δωσει μια δικαιολογια που θα σε κανει να γελας τουλαχιστο για καμιά ωρα και θα σου φτιαξει το κεφι, καθως εσυ εισαι ανυμπορος να "ανοιξεις" και τη σελιδα της Forthnet στον explorer.

Αυτα τα γεγονοτα ειναι αληθινα και ολες οι λυσεις δωθηκαν απο εκπροσωπους της τεχνικης υπηρεσιας της Forthnet. Οπως είπα και στον τελευταιο "τεχνικο" αν ηταν δυνατο, θα μαγνητοφωνουσα τις συνομιλιες για να τις εχω και να τις ακουω οταν δεν εχω καλα κέφια.
Φυσικά ουτε λόγος για πιστωση στο λογαριασμο μιας και τωρα η dsl μου κανει download απο το ftp της Forthnet με την απίστευτη ταχυτητα των 9.8Kbps/sec. Σκεφτομαι να ξεκινησω τις δεησεις στον υψιστο αφού κανεις δεν γνωριζει ποτε θα γινει αναβαθμιση κυκλώματος.

Αν λοιπον ακούσετε τις παραπανω δικαιολογίες, χαμογελαστε... η αληθεια ειναι οτι το DSLAM στη Ξάνθη τουλαχιστο τα εχει "παιξει" και ειναι ΦΟΥΛΑΡΙΣΜΕΝΟ, ΓΕΜΑΤΟ, ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ χεχε πεστε το οπως θέλετε. Απλα μας δουλεύουν!!! Μη ξεχνάτε, ΠΟΤΕ η Forthnet δε φταιει!!! ΠΟΤΕ!! Α ρε ΟΤΕ που είσαι!!!

Φιλικα.

George978
07-06-08, 22:45
το DSLAM μια χαρα ειναι και συγχρονιζει πολυ καλα , απλα συνδεομαστε με το backbone με γραμμη που ειναι της πλακας τελειως. Στειλε ενα γραμμα ή πανε απο το καταστημα να συμπληρωσεις μια φορμα παραπονων και πεστους γραπτα αυτη τη φορα το προβλημα σου και οτι δεν δεχεσαι με τη καμμια να πληρωσεις ουτε ενα ευρωλεπτο για οσο κραταει αυτη η κοροιδια.

Παντως σε αυτα που γραφεις νομιζω τα εχεις φουσκωσει λιγακι , ειδικα εκει που γραφεις
Φταινε οι υπολοιποι χρήστες που αφήνουν τα torrent να κατεβαζουν ολο το βραδυ. δυσκολευομαι να το πιστεψω οτι σου το ειπαν. Αν ομως στο ειπανε και δε κρατησες ονομα υπαλληλου εχεις κανει *(^&*#$^=

Freak31
07-06-08, 22:54
το DSLAM μια χαρα ειναι και συγχρονιζει πολυ καλα , απλα συνδεομαστε με το backbone με γραμμη που ειναι της πλακας τελειως. Στειλε ενα γραμμα ή πανε απο το καταστημα να συμπληρωσεις μια φορμα παραπονων και πεστους γραπτα αυτη τη φορα το προβλημα σου και οτι δεν δεχεσαι με τη καμμια να πληρωσεις ουτε ενα ευρωλεπτο για οσο κραταει αυτη η κοροιδια.

Παντως σε αυτα που γραφεις νομιζω τα εχεις φουσκωσει λιγακι , ειδικα εκει που γραφεις δυσκολευομαι να το πιστεψω οτι σου το ειπαν. Αν ομως στο ειπανε και δε κρατησες ονομα υπαλληλου εχεις κανει *(^&*#$^=

Δεν χρειάζεται να γνωρίζω το όνομα μιας και αυτος που μου το επιβεβαιωσε ειναι ο ανθρωπος στη Forthnet Ξάνθης.

Η εκφραση του αυτολεξει ειναι ¨Το προβλημα ειναι γενικο και γι'αυτο θελουμε (ειμαστε σε διαδικασια) αναβαθμιση αλλα φταινε και οι χρηστες που αφηνουν τα "Torrent" ανοιχτα.

Οσο για τα παραπονα, φορμα δεν υπαρχει τουλαχιστο στο καταστημα Ξάνθης. Απλα μου ειπε να στειλς ενα "καλο" email.


Τα σχολια δικα σας.

George978
07-06-08, 22:59
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

panaiz
08-06-08, 11:28
Λύση 1η: ΔΕΝ φταιει η Forthnet. Τα μηχανακια που διασχιζουν το δρομο πατουν πανω στα καλωδια χαλκου οποτε η ταχυτητα σας "παιζει". ΛΑΘΟΣ του ΟΤΕ και του βαθους των καλωδιων. Συμπερασμα, μαλλον χρειαζεται να κανω τον τροχονομο και να παρακαμψω ολα τα μηχανακια.


χαχαχααχα καλα μιλαμε ελυσα στο γελιο! αυτο δεν θα το ελεγε ουτε η γιαγια μου που δεν εχει ιδεα απο internet! λολ!

hel
08-06-08, 22:23
Βασικά υπάρχει και αλλού το ίδιο θέμα.
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το ότι όπως είπε ένας φίλος έγιναν μόνο 2 (!) καταγγελίες.
Εαν δεν οργανωθείτε δεν θα μάθουμε ποτέ τι φταίει.

ZeN_dM
08-06-08, 23:28
Πηρα και εγω την τεχνικη υποστηριξη της Forthnet και αφου επιασα γραμμη μετα απο κανα μισαωρο μιλησα με εναν υπαλληλο ο οποιος μου ειπε οτι υπαρχει προβλημα στην ευρυτερη περιοχη Ξανθης και οτι οι τεχνικοι το δουλευουν να το λυσουν και θα τακτοποιηθει το θεμα εντος του μηνα(!!!!!!). Γεγονος ειναι οτι ειμαι πολυ δυσαρεστημενος και εχω μετανιωσει που μπιηκα στο ιδιοκτητο δικτυο της forthnet. Μια χαρα ημουν με 2MB τι τα ηθελα τα 24 ο δυσμοιρος?

Freak31
08-06-08, 23:59
Πηρα και εγω την τεχνικη υποστηριξη της Forthnet και αφου επιασα γραμμη μετα απο κανα μισαωρο μιλησα με εναν υπαλληλο ο οποιος μου ειπε οτι υπαρχει προβλημα στην ευρυτερη περιοχη Ξανθης και οτι οι τεχνικοι το δουλευουν να το λυσουν και θα τακτοποιηθει το θεμα εντος του μηνα(!!!!!!). Γεγονος ειναι οτι ειμαι πολυ δυσαρεστημενος και εχω μετανιωσει που μπιηκα στο ιδιοκτητο δικτυο της forthnet. Μια χαρα ημουν με 2MB τι τα ηθελα τα 24 ο δυσμοιρος?


Το γελοίο του πραγματος ειναι οτι ο "πωλητης" ή "τεχνικος" στο καταστημα της Forthnet Ξάνθης με διαβεβαιωσε οτι μεχρι την Τεταρτη 11/6/2008 η αναβαθμιση "θα" ολοκληρωθει.
Ωστοσο, η τεχνικη υπηρεσια της Forthnet εχει ειδοποιησει με εσωτερικη αλληλογραφια τους εκπροσωπους της για σοβαρο προβλημα στη Θρακη/Καβαλα. ΤΙΠΟΤΑ παραπανω.

Φυσικα, αν οντως ο ΟΤΕ πραγματοποιουσε τετοιου ειδους αναβαθμιση για την FORTHNET η ίδια η εταιρεια (Forthnet) θα το κοινοποιουσε στην σελιδα της, μιας και υποχρεουτε απο το Αρθ 5 παρ. 2 & 3 του συμβολαίου/συμβασης. Ουσιαστικα ο "πωλητης" του καταστηματος Forthnet στη Ξάνθη μπορει να κατηγορηθει για "διασπορα ψευδων ειδησεων/αναγγελιων".


Βασικά υπάρχει και αλλού το ίδιο θέμα.
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το ότι όπως είπε ένας φίλος έγιναν μόνο 2 (!) καταγγελίες.
Εαν δεν οργανωθείτε δεν θα μάθουμε ποτέ τι φταίει.

Εγω προσωπικα εκανα γραπτη καταγγελια στη ΕΕΤΤ και στο ΙΝΚΑ. Να πω την αληθεια δεν περιμενω και πολλα μιας και στην Ελλαδα ουσιαστικος ελεγχος δεν υπαρχει. Τωρα απλα δοκιμαζω την υπομονη μου. Η επομενη κινηση ειναι καταγγελια συμβασεως. Αρκετα με το δουλεμα.

djbok21
09-06-08, 00:06
Η μοναδική σωστή απάντηση που πήρατε απο την Τ.Υ της forthnet φαίνεται να είναι η τελευταία (ZeN_dM), τουλάχιστον για τον χρόνο αποκατάστασης...
Μάλλον έτυχες σε κάποιον που ήξερε πιο είναι το πρόβλημα και τι πραγματικά έπρεπε να πει.
Όσον αφορά τις 4 λύσεις που σου αναφέρανε (freak31) οι προηγούμενοι υπάλληλοι είναι τουλάχιστον αστείες...
πραγματικά με κάνουν να απορώ!

George978
09-06-08, 00:12
τωρα ποιος μας δουλευει , ο freak31 το καταστημα της 4νετ , οι αντιπροσωποι της 4νετ εδω μεσα για τη ξανθη , η ΤΥ της 4νετ...μπαχαλο καλα μου λεγε φιλος "πας καλα ρε , στη 4νετ"....αντε γεια μεχρι τη παρασκευη , μετα γεια σας με καταγγελιες εδω και εκει

Freak31
09-06-08, 00:17
τωρα ποιος μας δουλευει , ο freak31 το καταστημα της 4νετ , οι αντιπροσωποι της 4νετ εδω μεσα για τη ξανθη , η ΤΥ της 4νετ...μπαχαλο καλα μου λεγε φιλος "πας καλα ρε , στη 4νετ"....αντε γεια μεχρι τη παρασκευη , μετα γεια σας με καταγγελιες εδω και εκει

Μακαρι να ημουν εγω αυτος που σας δουλευω. Αυτοματα θα σημαινε οτι ολοι σας δεν θα ειχατε προβλημα και εγω θα ημουν ο μονος. :hmm:

George978
09-06-08, 00:21
χωρις παρεξηγηση φιλε ετσι , απλα δε ξερω ποιον να πιστεψω πλεον/. Το επιχειρημα σου παντως οτι δεν εχει βγει ουτε μια αναοινωση ειναι πολυ ευστοχο και εγω αυτο σκεφτομουν τοσες μερες. Λες να διαδιδουν φιδια ?

Freak31
09-06-08, 00:31
χωρις παρεξηγηση φιλε ετσι , απλα δε ξερω ποιον να πιστεψω πλεον/. Το επιχειρημα σου παντως οτι δεν εχει βγει ουτε μια αναοινωση ειναι πολυ ευστοχο και εγω αυτο σκεφτομουν τοσες μερες. Λες να διαδιδουν φιδια ?


Συμφωνα με τη συμβαση ειναι υποχρεωμενοι να το κανουν, αρκει να εχεις τη συμβαση διπλα σου και να διαβασεις τα αρθρα τα οποια εχω δωσει παραπανω.

Η Τ/Υ της Forthnet μαλλον θεωρει οτι ειναι μικρο το ποσοστο που αντιμετωπιζει προβλημα ή υπαρχει το ενδεχομενο το κατα τοπους καταστημα να μην ενημερωνει τα κεντρικα. Αν λοιπον θελεις να καταγραφει το προβλημα σου και να εχεις αξιωσεις για αποζημιωση οπως αναφερεται στο Αρθ 5 παρ 9, καλο θα ηταν να κανεις καποια τηλεφωνηματα και στη Τ/Υ.

Φυσικα, καλο θα ηταν επισης να εχεις γερα νευρα και πολυ υπομονη.:worthy:

be1967
09-06-08, 00:48
Συμφωνα με τη συμβαση ειναι υποχρεωμενοι να το κανουν, αρκει να εχεις τη συμβαση διπλα σου και να διαβασεις τα αρθρα τα οποια εχω δωσει παραπανω.

Η Τ/Υ της Forthnet μαλλον θεωρει οτι ειναι μικρο το ποσοστο που αντιμετωπιζει προβλημα ή υπαρχει το ενδεχομενο το κατα τοπους καταστημα να μην ενημερωνει τα κεντρικα. Αν λοιπον θελεις να καταγραφει το προβλημα σου και να εχεις αξιωσεις για αποζημιωση οπως αναφερεται στο Αρθ 5 παρ 9, καλο θα ηταν να κανεις καποια τηλεφωνηματα και στη Τ/Υ.

Φυσικα, καλο θα ηταν επισης να εχεις γερα νευρα και πολυ υπομονη.:worthy:

Εχω την εντυπωση οτι απλα κανεις λαθος.
Και να σου πω γιατι? γιατι δεν υπαρχει περιπτωση ο "πωλητης" οπως λες της 4νετ να σου ειπε τετοιες ιστοριες.
Θελω καταρχην να ξεκαθαρισεις κατι. Αυτα που ακουσες τα ακουσες απο το καταστημα της 4νετ ή απο το ShopInAshop?
Διαβασα με προσοχη αυτα που γραφεις και νομιζα οτι μιλας για αλλη πολη και αλλο καταστημα.
Ποτε δεν ακουσα τετοια πραγματα για τετοιες λυσεις, κι εχω παει παμπολλες φορες εκει.
Αντιθετως για την ΦΟΡΜΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ που λες οτι "λενε" δεν υπαρχει ειναι απλα ιστοριες.
Εγω που νομιζεις οτι εμαθα για την 4νετ? Θελω να ξερεις οτι επικοινωνησαν μαζι μου ΑΥΤΟΙ και μου ζητησαν να συμπληρωσω αυτη τη φορμα, καθως και να ενημερωσω φιλους και γνωστους, για να υπαρξει παραλληλη πιεση στα κεντρικα ωστε η δουλεια μας να γινει γρηγοροτερα.
Εαν αυτα τα ατομα σου φαινονται "ασχετοι" και "ατομα που δεν κανουν τη δουλεια τους" με συγχωρεις αλλα κανεις μεγα λαθος.
Εγω φιλε μου δε θα κερδισω τιποτα απο αυτο, ουτε με περιμενει μια Ferrari δωρο της 4νετ για αυτα που λεω αλλα να μη λεμε μονο οτι μας κατεβει.
Απο την αλλη μηπως εχει αδικο οταν σου λεει "κοιτα οταν με τετοιο προβλημα, ο αλλος εχει torrent ανοικτο και κατεβαζει, ε πρεπει να ειναι ηλιθιος". Και μαλλον κατι τετοιο θα εννοουσε.
Λοιπον δεν θα ηθελα να συνεχισω εδω να πποσταρω μονο λκαι μονο για να συνεισφερω σε ενα νεο και ωραιου τιτλου τοπικ.
Καληνυκτα

liakoskat
09-06-08, 01:01
:whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:
Εχω την εντυπωση οτι απλα κανεις λαθος.
Και να σου πω γιατι? γιατι δεν υπαρχει περιπτωση ο "πωλητης" οπως λες της 4νετ να σου ειπε τετοιες ιστοριες.
Θελω καταρχην να ξεκαθαρισεις κατι. Αυτα που ακουσες τα ακουσες απο το καταστημα της 4νετ ή απο το ShopInAshop?
Διαβασα με προσοχη αυτα που γραφεις και νομιζα οτι μιλας για αλλη πολη και αλλο καταστημα.
Ποτε δεν ακουσα τετοια πραγματα για τετοιες λυσεις, κι εχω παει παμπολλες φορες εκει.
Αντιθετως για την ΦΟΡΜΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ που λες οτι "λενε" δεν υπαρχει ειναι απλα ιστοριες.
Εγω που νομιζεις οτι εμαθα για την 4νετ? Θελω να ξερεις οτι επικοινωνησαν μαζι μου ΑΥΤΟΙ και μου ζητησαν να συμπληρωσω αυτη τη φορμα, καθως και να ενημερωσω φιλους και γνωστους, για να υπαρξει παραλληλη πιεση στα κεντρικα ωστε η δουλεια μας να γινει γρηγοροτερα.
Εαν αυτα τα ατομα σου φαινονται "ασχετοι" και "ατομα που δεν κανουν τη δουλεια τους" με συγχωρεις αλλα κανεις μεγα λαθος.
Εγω φιλε μου δε θα κερδισω τιποτα απο αυτο, ουτε με περιμενει μια Ferrari δωρο της 4νετ για αυτα που λεω αλλα να μη λεμε μονο οτι μας κατεβει.
Απο την αλλη μηπως εχει αδικο οταν σου λεει "κοιτα οταν με τετοιο προβλημα, ο αλλος εχει torrent ανοικτο και κατεβαζει, ε πρεπει να ειναι ηλιθιος". Και μαλλον κατι τετοιο θα εννοουσε.
Λοιπον δεν θα ηθελα να συνεχισω εδω να πποσταρω μονο λκαι μονο για να συνεισφερω σε ενα νεο και ωραιου τιτλου τοπικ.
Καληνυκτα
:whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:μηπως λεω μηπως εργαζεσε εκει:whistle::whistle::whistle:γιατι οντως εινε για τα μπαζα

be1967
09-06-08, 01:11
:whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:
:whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:μηπως λεω μηπως εργαζεσε εκει:whistle::whistle::whistle:γιατι οντως εινε για τα μπαζα

Εγω να εργαζομαι εκει?
Ετσι νομιζεις? Αν θελεις σου λεω και που εχω το μαγαζι μου κι ελατε να με βρειτε οσοι θελετε να σας πω.
Στο φιλο μου τον George978 του εχω πει και που ειμαι και ποιο ειναι το τηλεφωνο μου και οτι κερναω καφεδακι να τα πουμε. Κι εσενα φιλαρακι μου σε προσκαλω να ερθεις να με βρεις και να δουμε που δουλευω.
Αντε να την κανω καλυτερα με την Πορσε που μου αγορασε η 4νετ και να παω για υπνο

ΗΜΑΡΤΟΝ ΚΥΡΙΕ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ ΣΗΜΕΡΑ

Freak31
09-06-08, 01:13
Εχω την εντυπωση οτι απλα κανεις λαθος.
Και να σου πω γιατι? γιατι δεν υπαρχει περιπτωση ο "πωλητης" οπως λες της 4νετ να σου ειπε τετοιες ιστοριες.
Θελω καταρχην να ξεκαθαρισεις κατι. Αυτα που ακουσες τα ακουσες απο το καταστημα της 4νετ ή απο το ShopInAshop?

Μιλαω για το κεντρικο καταστημα της Forthnet στη Ξάνθη.


Διαβασα με προσοχη αυτα που γραφεις και νομιζα οτι μιλας για αλλη πολη και αλλο καταστημα.
Ποτε δεν ακουσα τετοια πραγματα για τετοιες λυσεις, κι εχω παει παμπολλες φορες εκει.

Το δυστυχημα ειναι οτι εγω τα ακουσα. Δεν υπαρχει τροπος να το αποδειξω παρα μονο αν ειχα μαζι μου κρυφη καμερα.



Αντιθετως για την ΦΟΡΜΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ που λες οτι "λενε" δεν υπαρχει ειναι απλα ιστοριες.
Εγω που νομιζεις οτι εμαθα για την 4νετ? Θελω να ξερεις οτι επικοινωνησαν μαζι μου ΑΥΤΟΙ και μου ζητησαν να συμπληρωσω αυτη τη φορμα, καθως και να ενημερωσω φιλους και γνωστους, για να υπαρξει παραλληλη πιεση στα κεντρικα ωστε η δουλεια μας να γινει γρηγοροτερα.
Εαν αυτα τα ατομα σου φαινονται "ασχετοι" και "ατομα που δεν κανουν τη δουλεια τους" με συγχωρεις αλλα κανεις μεγα λαθος.

Επαναλαμβανω, οταν ρωτησα και για φορμα παραπόνων καθως και για φόρμα για πιστωση λογαριασμου ελαβα την ίδια απαντηση. Δεν υπαρχει! Μπορεις να στειλεις ενα καλο email και αυτο μπορει να σε βοηθησει. Αν τα ατομα που εργαζονται στην εν λογω εταιρεια, ξέρουν ή ειναι τεχνικοι, αυτο ας το κρίνουν οι πελατες τους.



Εγω φιλε μου δε θα κερδισω τιποτα απο αυτο, ουτε με περιμενει μια Ferrari δωρο της 4νετ για αυτα που λεω αλλα να μη λεμε μονο οτι μας κατεβει.
Απο την αλλη μηπως εχει αδικο οταν σου λεει "κοιτα οταν με τετοιο προβλημα, ο αλλος εχει torrent ανοικτο και κατεβαζει, ε πρεπει να ειναι ηλιθιος". Και μαλλον κατι τετοιο θα εννοουσε.
Λοιπον δεν θα ηθελα να συνεχισω εδω να πποσταρω μονο λκαι μονο για να συνεισφερω σε ενα νεο και ωραιου τιτλου τοπικ.
Καληνυκτα

Ουτε κι εγω εχω να κερδισω μια Ferrari οπως λες. Αν πραγματικα δεν αντιμετωπιζα προβλημα, δεν θα ημουν εδω ' ουτε θα εμπαινα στον κοπο να κανω καταγγελιες. Αυτο που πραγματικα με εκνευριζει ειναι το δουλεμα. Δεν ειμαι διατεθειμενος να το υπομεινω απο κανεναν.

Ας δουμε λοιπον κατα ποσο αυτη η αναβαθμιση κυκλωματος θα λαβει χωρα.

be1967
09-06-08, 01:24
Επειδη ειμαι επαγγελματιας θα σου πω ενα πραγμα. Αυτο που κανεις ειναι εντελως ανεπιτρεπτο.
Το οτι κρυβεσαι πισω απο την ανωνυμια που σου προσφερει ενα φορουμ, και αναφερεις ονοματα με τετοια ευκολια, καταλαβαινεις πιστευω οτι δημιουργεις με αυτα που λες προβλημα σε ενα μαγαζι.
Ξερω οτι εχεις 1000 φορες δικιο για τα περισσοτερα που λες, αλλα και μονο με την κινηση που εκανες, εισαι λαθος. Κατσε και σκεψου! Καληνυκτα

Freak31
09-06-08, 01:36
Επειδη ειμαι επαγγελματιας θα σου πω ενα πραγμα. Αυτο που κανεις ειναι εντελως ανεπιτρεπτο.
Το οτι κρυβεσαι πισω απο την ανωνυμια που σου προσφερει ενα φορουμ, και αναφερεις ονοματα με τετοια ευκολια, καταλαβαινεις πιστευω οτι δημιουργεις με αυτα που λες προβλημα σε ενα μαγαζι.
Ξερω οτι εχεις 1000 φορες δικιο για τα περισσοτερα που λες, αλλα και μονο με την κινηση που εκανες, εισαι λαθος. Κατσε και σκεψου! Καληνυκτα

Οπως καταλαβες, μιλαμε για το ιδιο καταστημα. Αν και οπως λες εισαι επαγγελματιας, δε δυστασες να δημιουργησεις προβλημα κι εσυ σε καποιο "μαγαζι" Παραθέτω το κειμενο σου.


Κι εδω κανεις λαθος. Στην Ξανθη υπαρχουν δυο καταστηματα. Το ενα ειναι σαν περιπτερο, δεν ξερουν, η καλυτερα δεν θελουν να ξερουν. Προτιμουν να πουλανε τα δικα τους πραγματα και φυσικο ειναι να ριχουν το βαρος τους εκει. Ειναι corner (shop-In-A-Shop).

Ολοι οι ενδιαφερομενοι μπορουν να μαθουν για ποιο ακριβως "μαγαζι" μιλας και σε ΠΟΙΟΝ ονομαστικα ανηκει, αρκει να επισκεφτουν το main portal της Forthnet. Μαλλον αυτο δεν τους δημιουργει προβλημα, σωστα? Τα μικρα ονοματα των ανθρωπων μαλλον ειναι το προβλημα. Δε βρισκομαι εδω για να δημιουργησω προβλημα σε μικρα καταστηματα στην επαρχια. Αντιθετως τα υποστηριζω και τα ενισχυω με τα χρηματα μου, μιας και πληρωνω οπως ο καθενας τις συνδρομες μου για τις υπηρεσιες που μου παρεχουν. Απλα, δεν θελω να μου δινουν δικαιολογιες. Το καλυτερο θα ηταν να μου εξηγησουν απο την αρχη το προβλημα, οτι περιμενουν ενεργειες απο την Forthnet και να μου δωσουν την επιλογη ή να κανω υπομονη ή απλα να αλλαξω πάροχο. Τα πραγματα ειναι απλα, εμεις τα κανουμε συνθετα.

Ο καθενας εχει δικαιωμα να κρυβεται, ακομα και αυτοι που θελουν να υποστηριξουν τα κακως κειμενα. Κανεις δεν θα ζητησει ταυτοτητα. Οπως ειπα, αν δεν ειχα προβλημα, δεν θα ημουν εδω.
Ας αφησουμε τις εικασιες για το ποιος ειναι πισω απο ενα κειμενο, κι ας προσπαθησουμε να βρουμε μια λυση, αν υπαρχει.

Εγω εστειλα και δευτερη καταγγελια στην ΕΕΤΤ καθως και το "καλο" email το support της Forthnet.

Αυτο που αναρωτιεμαι, ειναι τοσο δυσκολο για τη Forthnet να καταλαβει οτι σε λιγο θα ψαχνει πελατες? Και πες οτι η εταιρεια δεν εχει προβλημα, τα κατα τοπους καταστηματα δε τα σκεφτεται μιας και ειναι μικρες κοινωνιες και οχι Αθηνα & Θεσσαλονικη? Ρητορικη ερωτηση. :)

Freak31
09-06-08, 21:27
Ολες οι επισημες προγραμματισμενες αναβαθμισεις μπορουν να βρεθουν εδω :

http://www.forthnet.gr/media/DialupSupportImages/ΠΕΡΙΟΧΕΣ%20ΕΡΓΑΣΙΩΝ%20νεες.xls

Η Ξάνθη πουθενα :(

nick89
10-06-08, 00:02
Ολες οι επισημες προγραμματισμενες αναβαθμισεις μπορουν να βρεθουν εδω :

http://www.forthnet.gr/media/DialupSupportImages/ΠΕΡΙΟΧΕΣ%20ΕΡΓΑΣΙΩΝ%20νεες.xls

Η Ξάνθη πουθενα :(


καλησπερα ,
σχετικα με το λινκ που ποσταρες , εχω 1 απορια
εψαξα και εγω να βρω το αρχειο στην 4νετ αλλα δεν το εβρησκα . μηπως μπορεις να δωσεις κανα λινκ που μπορω να βλεπω τις αναβαθμησεις?
ομως η απορια μου ειναι γιατι το συγκεκριμενο λεει "dialupsupport"? δεν επρεπε να λεει κατι για adsl?
μην απορεις ειμαι σχετικα νεος στο χωρο.
αν μπορεις παντος να δωσεις λινκ που μπορω αν βλεπω αναβαθμησεις θα σοθ ημουν υπόχρεως.

ευχαριστω εκ των προτερων . καλο βραδυ

Freak31
10-06-08, 01:33
καλησπερα ,
σχετικα με το λινκ που ποσταρες , εχω 1 απορια
εψαξα και εγω να βρω το αρχειο στην 4νετ αλλα δεν το εβρησκα . μηπως μπορεις να δωσεις κανα λινκ που μπορω να βλεπω τις αναβαθμησεις?
ομως η απορια μου ειναι γιατι το συγκεκριμενο λεει "dialupsupport"? δεν επρεπε να λεει κατι για adsl?
μην απορεις ειμαι σχετικα νεος στο χωρο.
αν μπορεις παντος να δωσεις λινκ που μπορω αν βλεπω αναβαθμησεις θα σοθ ημουν υπόχρεως.

ευχαριστω εκ των προτερων . καλο βραδυ


Ολες οι αναβαθμισεις του ΟΤΕ βρισκονται εδω :

http://www.forthnet.gr/templates/support.aspx?c=658

Αν διαβασεις τη σελιδα, θα δεις οτι ειναι αναβαθμισεις κυκλωματος αρα ειναι και για ολες τις adsl.

George978
10-06-08, 14:12
φιλε και πολυ φιλικα στο λεω αλλα αυτη την ωρα που ταλαιπωρουμαστε απο την εταιρια για λογαριασμο της οποιας δουλευεις τα αστεια σου δεν ειναι και τοσο αστεια , για μυνησεις κλπ δεν ειναι ο χωρος καταλληλος για να τα πειτε , πειτε τα σε ΠΜ. Και επιπλεον αν καποιος χρηζει μυνησης αυτη την ωρα ειναι η 4ΝΕΤ η οποια εχει αφησει οπως φαινεται τη χωρα απο τη λαρισσα και πανω με 360ms και ταχυτητες μικροτερες απο 128Κ ISDN.

paratrooper
10-06-08, 17:31
και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω.ακόμη ψάχνω το παλαιό V92 modem που έχω στην αποθήκη...
παρατηρώ τα έξής:
α) γιατί η τεχνική υποστήριξη της forthnet δεν γνωρίζει τίποτα για την "αναβάθμιση" και όταν τους τηλεφωνούμε αναγκάζονται να μας αναφέρουν για βραχυκυκλωμένες γραμμές κ.α. ; Ίσως σαν εταιρία έπρεπε να ήταν καλύτερα πληροφορημένοι για να ήμασταν και εμείς με την σειρά μας.
β)πρέπει να καταλάβουν οι πάροχοι broadband συνδέσεων ότι ζούμε στο 2008 και όχι στο 1998 και το internet είναι βασικό είδος ανάγκης (όπως το ψωμί-νερό -βενζίνη)

κάνουμε υπομονή έως 12/06

paratrooper
13-06-08, 18:05
τι έγινε ρε παιδιά?που είναι τα μηνύματα του forthnet shop?
α ναι ξέχασα.έλεγε την Πέμπτη η αποκατάσταση και σήμερα είναι Παρασκευή

Kokostas
16-06-08, 15:51
Yπάρχουν νέα;

FSHOPAXD
04-07-08, 20:14
Τελικά όλα τα προβληματα και η αναβάθμιση γραμμής εγινε, η Ξάνθη πάει μια χαρα απο ταχύτητες από ότι ξέρω, υπάρχουν θέματα με ιδιόκτητο ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.