PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΒΛΗΜΑ Telnet με 06.04.49



forzageol
08-06-08, 19:12
Ενεργοποιώ το telnet με #96*7* αλλά όταν δίνω εντολή telnet 192.168.178.1 δεν μπαίνω με μήνυμα "Could not open connection to host, on port 23: Connection failed".

Καμιά ιδέα???? (έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα με το ίδιο firmware σε FritzFon Wlan AnnexB)

alala321
08-06-08, 21:19
Ίδιο πρόβλημα με fritz box fon, μετά το 06.04.09 telnet καπουτ.
Δοκίμασα και ψευδο-image απο το www.the-construct.com, αλλά τζίφος :hmm:

forzageol
08-06-08, 22:26
Ίδιο πρόβλημα με fritz box fon, μετά το 06.04.09 telnet καπουτ.
Δοκίμασα και ψευδο-image απο το www.the-construct.com, αλλά τζίφος :hmm:

Είχες κάποιο πρόβλημα με το pseudo-image γιατί διστάζω να δοκιμάσω.?? Ο λόγος που θέλω telnet είναι για να φτιάξω WOL over Internet...

alala321
08-06-08, 22:49
Είχες κάποιο πρόβλημα με το pseudo-image γιατί διστάζω να δοκιμάσω.?? Ο λόγος που θέλω telnet είναι για να φτιάξω WOL over Internet...

To μόνο πρόβλημα ήταν ότι δεν ενεργοποιήθηκε το τελνετ :p
Ελπίζω να βρεθεί κάποια λύση...

----
(update)
Λοιπόν ξαναδοκίμασα με το ψευδοimage και έπαιξε τώρα το telnet (αφού βέβαια μετα τηλεφωνήσεις στο #96*7*) :oneup:
Μάλλον δεν του έκατσε καλά την πρώτη φορά...

HarryV
09-06-08, 08:47
To μόνο πρόβλημα ήταν ότι δεν ενεργοποιήθηκε το τελνετ :p
Ελπίζω να βρεθεί κάποια λύση...

----
(update)
Λοιπόν ξαναδοκίμασα με το ψευδοimage και έπαιξε τώρα το telnet (αφού βέβαια μετα τηλεφωνήσεις στο #96*7*) :oneup:
Μάλλον δεν του έκατσε καλά την πρώτη φορά...

Μια χαρά ανοίγει με ψευδοimage. Μήπως δεν έκανες restart από τότε ?

alala321
09-06-08, 11:43
Μια χαρά ανοίγει με ψευδοimage. Μήπως δεν έκανες restart από τότε ?
Στην πρώτη απόπειρα, εκτος από το restart που κάνει μόνο του μετά το ψευδο-image update, του έκανα και 1-2 ακόμα restart και αρκετά #96*7* , αλλά τιποτα.

Την 2η φορά όμως έπαιξε αμέσως (πρώτα του ξαναπέρασα το 06.04.49). Οπότε ας μη το ψάχνουμε περισσότερο, μια και τώρα έχει telnet το box.fon.

Ας δοκιμάσει και ο @forzageol με το ψευδοimage...

forzageol
15-06-08, 11:44
Sorry που χάθηκα αλλά... δουλειές. Είχατε δίκιο, το δοκίμασα με pseudo image και όλα καλά, έχω πρόσβαση πλέον με telnet.

Ευχαριστώ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.