PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναβαθμίσεις στην Β.Ελλάδα;



Sectoras
09-06-08, 16:53
Γεια χαρά παιδιά.
Εδώ και 3 μέρες σερνομε κυριολεκτικά, κάνω ping έχω 150-180 ms delay και χάνοντε πακέτα, με αποτέλεσμα μείωση της συνολικής απόδοσης της σύνδεσης μου (Στα παιχνίδια ούτε καν login δεν μπορώ να κάνω..).
Πείρα τηλέφωνο στην γραμμη εξυπηρέτησης πελατών της forthnet και μου είπε ένας οτι κάνουν αναβαθμίσεις στην Β.Ελλάδα και συγκεκριμένα Κομοτηνή (που μένω),Αλεξανδρούπολη και ξάνθη (αν δεν κάνω λάθος..) έως τέλος του μηνός. Και καλά το ιδιώκτιτο τους δεν απέδιδε όπως περίμεναν και τώρα θα το φτιάξουν :whistle::whistle: ..

Έχει ακούσει τίποτα παρόμοιο κανείς; είμαι στο φόβο μήπως και θα είμαι ετσι για πάντα, κάτι που δεν θα το άντεχα, καλύτερα να βάλω 56άρα.

Linus
09-06-08, 17:13
Και Δυτική Ελλάδα τα ίδια τραβάμε. Ή όντως κάνουν αναβαθμίσεις σε μεγάλο μέρος της χώρας η απλά μας δουλεύουν όλους κανονικά :p

chemboy
09-06-08, 18:55
Το ίδιο και εδώ παιδιά μέσω ΑΡΥΣ, στην Ναύπακτο. Έχει 2 μέρες που δεν πάει καλά. Τώρα που ποστάρω δουλεύει κανονικά, αλλά γενικώς όλα τα speedtest αυτές τις 2 μέρες έδειχναν ούτε το μισό από την κανονική ταχύτητα (4096/256). Ping και upload είναι ok. Όλοι οι γνωστοί μου έχουν παρόμια προβλήματα αυτές τις μέρες ! Φίλος με επίσης 4άρα Forthnet έχει ότι και εγώ + αποσυνδέσεις. Άλλος πάλι με Conn-x είναι dead η γραμμή του εδώ και 2 μέρες. Πιστεύω πως τουλάχιστον στην περιοχή μου είναι πρόβλημα από τον ΟΤΕ. Μην ξεχνάτε και τις ατελείωτες ανακοινώσεις εργασιών από πλευράς του ΟΤΕ για σχεδόν όλο τον Ιούνιο.

hel
09-06-08, 22:16
Γεια χαρά παιδιά.
Εδώ και 3 μέρες σερνομε κυριολεκτικά, κάνω ping έχω 150-180 ms delay και χάνοντε πακέτα, με αποτέλεσμα μείωση της συνολικής απόδοσης της σύνδεσης μου (Στα παιχνίδια ούτε καν login δεν μπορώ να κάνω..).
Πείρα τηλέφωνο στην γραμμη εξυπηρέτησης πελατών της forthnet και μου είπε ένας οτι κάνουν αναβαθμίσεις στην Β.Ελλάδα και συγκεκριμένα Κομοτηνή (που μένω),Αλεξανδρούπολη και ξάνθη (αν δεν κάνω λάθος..) έως τέλος του μηνός. Και καλά το ιδιώκτιτο τους δεν απέδιδε όπως περίμεναν και τώρα θα το φτιάξουν :whistle::whistle: ..

Έχει ακούσει τίποτα παρόμοιο κανείς; είμαι στο φόβο μήπως και θα είμαι ετσι για πάντα, κάτι που δεν θα το άντεχα, καλύτερα να βάλω 56άρα.

Υπάρχει θέμα με Ξάνθη-Κομμοτηνή-Αλεξανδρούπολη.
Αν έχεις packet loss δικαιούσαι αποζημίωση. Θυμάμαι ότι αυτό έγινε στην περίπτωση ενός φίλου παλαιότερα.

nmavro73
09-06-08, 22:30
Αν το ζητήσεις πάντα σου κάνουν πίστωση στον επόμενο λογαριασμό. Για όσες μέρες έχεις πρόβλημα

chemboy
09-06-08, 22:49
Αν το ζητήσεις πάντα σου κάνουν πίστωση στον επόμενο λογαριασμό. Για όσες μέρες έχεις πρόβλημα

Δυστυχώς πρέπει να το ζητήσεις. Κανονικά έπρεπε το χρονικό διάστημα από τη στιγμή που δηλώνεις βλάβη και μέχρι να σου τη φτιάξουν να στο αφαιρούν αυτόματα από τον λογαριασμό. Όχι να αναγκάζεσαι να το ζητάς. Πάντως αν το ζητήσεις πραγματικά στο αφαιρούν !

brouzos
09-06-08, 23:33
να ειμουν και εγω 3μερες καλα θα ηταν σε εμενα εχει περασει τον μηνα:down:

Sectoras
10-06-08, 00:59
Δυστυχώς πρέπει να το ζητήσεις. Κανονικά έπρεπε το χρονικό διάστημα από τη στιγμή που δηλώνεις βλάβη και μέχρι να σου τη φτιάξουν να στο αφαιρούν αυτόματα από τον λογαριασμό. Όχι να αναγκάζεσαι να το ζητάς. Πάντως αν το ζητήσεις πραγματικά στο αφαιρούν !

Πως και που θα το δηλώσω; Και τι ακριβώς γίνεται; μπορείτε να γίνετε λίγο πιο σαφής;

hel
10-06-08, 08:40
Το ζητάς με mail στην ΤΥ ή από το τηλέφωνο.
Πρέπει να αποδεκτούν την βλάβη και να σου πουν γραπτώς ότι αναγνωρίζουν ότι υπάρχει πρόβλημα, άρα δικαιούσαι αποζημίωση.

chemboy
10-06-08, 13:31
Πως και που θα το δηλώσω; Και τι ακριβώς γίνεται; μπορείτε να γίνετε λίγο πιο σαφής;

Ο Hel απάντησε :oneup:

nmavro73
10-06-08, 23:29
Μιλάς με το 13831. Και με Mail. Αν το στείλεις ως επείγον απαντάνε πολύ γρήγορα. Και πιστώνουν στον επόμενο η μεθεπόμενο λογαριασμό τη διαφορά

Sectoras
11-06-08, 00:45
Κάτι άσχετο, εάν αγοράσω μια netcarta (δεν ξέρω πως λέγοντε ακριβώς) και συνδεθώ με αυτήν (adsl) θα είμαι ΟΚ;

Kokostas
16-06-08, 16:21
Γεια χαρά παιδιά.
Εδώ και 3 μέρες σερνομε κυριολεκτικά, κάνω ping έχω 150-180 ms delay και χάνοντε πακέτα, με αποτέλεσμα μείωση της συνολικής απόδοσης της σύνδεσης μου (Στα παιχνίδια ούτε καν login δεν μπορώ να κάνω..).
Πείρα τηλέφωνο στην γραμμη εξυπηρέτησης πελατών της forthnet και μου είπε ένας οτι κάνουν αναβαθμίσεις στην Β.Ελλάδα και συγκεκριμένα Κομοτηνή (που μένω),Αλεξανδρούπολη και ξάνθη (αν δεν κάνω λάθος..) έως τέλος του μηνός. Και καλά το ιδιώκτιτο τους δεν απέδιδε όπως περίμεναν και τώρα θα το φτιάξουν :whistle::whistle: ..

Έχει ακούσει τίποτα παρόμοιο κανείς; είμαι στο φόβο μήπως και θα είμαι ετσι για πάντα, κάτι που δεν θα το άντεχα, καλύτερα να βάλω 56άρα.

Το πρόβλημα διορθώθηκε;

Sectoras
16-06-08, 16:25
Το πρόβλημα διορθώθηκε;

Οχι....

Linus
16-06-08, 16:26
Από Δυτική Ελλάδα μεριά κάπως πιο νορμάλ τώρα πια πάντως.

@ ADSLgr.com All rights reserved.