PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπή υπηρεσίας.



tasvar
10-06-08, 00:33
Μια ερώτηση. Εφυγα από την hol και πήγα στη netone. Πρέπει να στείλω αίτηση διακοπής στη hol, ή τα κανονίζουν μεταξύ τους?

antriu
10-06-08, 00:44
Καλύτερα να πάς ο ίδιος στα γραφεία τους [ hol ] και να κάνεις εκεί την αίτηση διακοπής για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχοοοοοοοο.

:oneup:

yianemma
10-06-08, 01:03
Λογικά δεν πρέπει να κάνεις τίποτε.

Geminimax
10-06-08, 01:16
Τίποτα δεν κάνεις, συνεννοούνται μεταξύ τους,

LFC
10-06-08, 14:44
δεν νομιζω να χρειαζετε να κανεις τιπτα το ιδιατερο,εγω προσφατα εκανα αιτηση στην on telecoms και μου ειπαν οτι θα κανονισουν αυτοι την διακοπη απο την hol...

BigBlack
10-06-08, 15:05
Στείλε εσύ ένα φαξ για διακοπή, πάρε και ένα τηλέφωνο να επιβεβαιώσεις ότι το έλαβαν και άσε μετά να τα βρούν μεταξύ τους. Η χολέρα είναι ικανή να σου ζητάει να πληρώσεις μήνες μετά που θα έχεις διακόψει οριστικά!

psybases
10-06-08, 15:39
Μια ερώτηση. Εφυγα από την hol και πήγα στη netone. Πρέπει να στείλω αίτηση διακοπής στη hol, ή τα κανονίζουν μεταξύ τους?

Και εγώ έχω κάνει ακριβώς το ίδιο, έφυγα απο ΧΟΛ και πάω νετ1.
Εγώ έστειλα φαξ διακοπής στην ΧΟΛ και μετά πήρα την νετ1 όπου μου είπανε ότι δεν έπρεπε να στείλω φαξ στην ΧΟΛ γιατι μπορεί να έχανα το τηλεφωνικο μου νουμερο.
Οπότε αυτό που έκανα ήταν να ακυρώσω το φαξ στην ΧΟΛ και άφησα την νετ1 να το αναλάβει.
Οπότε μαλλον θα σου έλεγα να μιλήσεις κατευθείαν με Νετ1.

tasvar
10-06-08, 22:41
Ορίστε τι μου απάντησαν από την hol.

Μόλις μίλησα και με netone. Μου είπαν να στείλω αίτηση διακοπής. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

theopan
11-06-08, 17:56
Ορίστε τι μου απάντησαν από την hol.

Μόλις μίλησα και με netone. Μου είπαν να στείλω αίτηση διακοπής. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Στη θέση σου λοιπόν κι εγώ "Με εκτίμηση" θα τους απαντούσα, ότι τιμολόγηση για "κύκλωμα που έχει διακοπεί", είναι ανέκδοτο, για να μην πω τίποτα βαρύτερο για όλους τους.
Να κόψουν το σβέρκος τους επιτέλους και να κάνουν τη δουλειά τους όπως οφείλουν.

yianemma
11-06-08, 18:34
Συμφωνώ με τον theopan απόλυτα.

ΜΗΝ ΣΤΕΛΝΕΤΕ αίτηση διακοπής δεν χρειάζεται. Αφήστε τους να ψάχνονται.

Σας τη ζητάνε μόνο και μόνο για να κόψουν το ιντερνετ και το τηλέφωνό σας με τη λήψη της επιστολής και όχι όταν ολοκληρωθεί η μεταφορά στην άλλη εταιρεία.

BigBlack
11-06-08, 18:45
Παιδιά μπορεί να έχετε δίκιο, αλλά το φαξ διακοπής σε βγάζει από μεγάλους μπελάδες. Ας στείλει φαξ διακοπής αφού έχει διακοπεί η υπηρεσία, αλλά να σταλεί οπωσδήποτε και να κρατηθεί και αντίγραφο και να γίνει και επιβεβαίωση ότι το έλαβαν. Και ο εξοπλισμός πίσω με κούριερ (δικιά τους χρέωση) και σημείωση στην απόδειξη του κούριερ το serial number του router. Φύλαγε τα ρούχα σου να μη σε ξεβρακώσουνε τα σαίνια της HOL:down:

tasvar
11-06-08, 20:23
Με μπλέξατε. Τι να κάνω?

BigBlack
11-06-08, 20:31
Οταν περάσεις με σιγουριά στον επόμενο πάροχο στείλε και φαξ διακοπής για να είσαι σίγουρος.
Και μην ξεχάσεις: Και ο εξοπλισμός πίσω με κούριερ (δικιά τους χρέωση) και σημείωση στην απόδειξη του κούριερ το serial number του router.

tasvar
11-06-08, 20:40
Είμαι ήδη 2 εβδομάδες στη netone.

BigBlack
11-06-08, 21:18
Πέστο βρε άνθρωπε! Τι ρωτάς τότε, και φαξ διακοπής στείλε και ότι θέλεις, για τη δική σου εξασφάλιση από το άθλιο λογιστήριό τους πρόκειται....

tasvar
11-06-08, 22:37
Το είπα στην αρχή. ο.κ θα στείλω τότε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.