PDA

Επιστροφή στο Forum : λογαριασμος ΟΤΕ μετα απο ένα χρόνο στη forthnet?!



CptBill
10-06-08, 16:06
Αυτο και εαν ειναι παράδοξο.
Αν και ειμαι εδω και ενα χρονο στη forthnet (2play) και ειχα λαβει το πιστωτικο λογαριασμο περισυ το καλοκαιρι απο τον ΟΤΕ, σημερα ξαφνικα ελαβα ενα χρεωστικο λογαριασμο απο τον ΟΤΕ για το νουμερο μου και χρεωση 4 ευρω!
Στην ανάλυση βλεπω : τελη Υπηρ. Τηλεπ. Συνδρομ. 214111ΧΧΧ: Δημ. Τ/Φ Δικτυο (pstn)


ps: τελικα παρατηρώντας λιγο καλυτερα το λογαριασμο στα Εφαπαξ και περιοδικα τελη βλεπω: αναδρομικα: ΑΤ34 - Τελη ονομαστικου καταλογου 2007

Τι σκατα ειναι αυτο? Πως στην ευχη μπορω να τους παρω τηλεφωνο απο forthnet? Ειμαι υποχρεωμενος να τους πληρωσω κατι για το οποιο δεν γνωριζω καν τι ειναι?

odisa
10-06-08, 16:12
Αυτο και εαν ειναι παράδοξο.
Αν και ειμαι εδω και ενα χρονο στη forthnet (2play) και ειχα λαβει το πιστωτικο λογαριασμο περισυ το καλοκαιρι απο τον ΟΤΕ, σημερα ξαφνικα ελαβα ενα χρεωστικο λογαριασμο απο τον ΟΤΕ για το νουμερο μου και χρεωση 4 ευρω!
Στην ανάλυση βλεπω : τελη Υπηρ. Τηλεπ. Συνδρομ. 214111ΧΧΧ: Δημ. Τ/Φ Δικτυο (pstn)


ps: τελικα παρατηρώντας λιγο καλυτερα το λογαριασμο στα Εφαπαξ και περιοδικα τελη βλεπω: αναδρομικα: ΑΤ34 - Τελη ονομαστικου καταλογου 2007

Τι σκατα ειναι αυτο? Πως στην ευχη μπορω να τους παρω τηλεφωνο απο forthnet? Ειμαι υποχρεωμενος να τους πληρωσω κατι για το οποιο δεν γνωριζω καν τι ειναι?

πάρε το 134. δν έχει να κάνει με τη γραμμή σου
μάλλον είναι για καταχώρηση τηλεφωνικού καταλόγου.

π.χ Γ.Τ συμβολαιογράφος. αν έχεις ακυρωσέ την
θα φαίνεσαι μόνο σαν Γ.Τ.

hel
10-06-08, 17:23
Αυτο και εαν ειναι παράδοξο.
Αν και ειμαι εδω και ενα χρονο στη forthnet (2play) και ειχα λαβει το πιστωτικο λογαριασμο περισυ το καλοκαιρι απο τον ΟΤΕ, σημερα ξαφνικα ελαβα ενα χρεωστικο λογαριασμο απο τον ΟΤΕ για το νουμερο μου και χρεωση 4 ευρω!
Στην ανάλυση βλεπω : τελη Υπηρ. Τηλεπ. Συνδρομ. 214111ΧΧΧ: Δημ. Τ/Φ Δικτυο (pstn)


ps: τελικα παρατηρώντας λιγο καλυτερα το λογαριασμο στα Εφαπαξ και περιοδικα τελη βλεπω: αναδρομικα: ΑΤ34 - Τελη ονομαστικου καταλογου 2007

Τι σκατα ειναι αυτο? Πως στην ευχη μπορω να τους παρω τηλεφωνο απο forthnet? Ειμαι υποχρεωμενος να τους πληρωσω κατι για το οποιο δεν γνωριζω καν τι ειναι?

Στο 13888 ρώτα τους.

CptBill
11-06-08, 08:16
Καλεσα στο 134 απο το σταθερο της δουλειας μου. Εκει μου ειπαν πως πρεπει να τα πληρωσω επειδη ημουν συνδρομητης τους περισυ.
Εξηγησα στη κοπελα πως παρολο οτι δεν ανήκω στον ΟΤΕ φαινομαι ακομα καταχωρημενος στον Χρυσο Οδηγο(κατι το οποιο δεν ζητησα ποτε). Μου ειπε η εκπρόσωπος να καλέσω 11811 (κατι τετοιο)
Καλεσα εκει οπου με κατευθυναν να καλεσω στο 2109204200. Εκει ομως δεν το σηκωνε κανεις.
4ευρω κερατιάτικα. 1 σουβλάκι με πίτα γυρο + 1 καλαμάκι γυρο χοιρινό. ΜΕ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ ΤΑ ΣΤΕΡΟΥΝ?
Οταν βγαλω ακρη θα σας ενημερωσω.

beman
11-06-08, 09:08
εχουν μαθει μια ζωη να μας τα παιρνουν με οποιονδηποτε τροπο....
που να μας ξεχασουν τωρα....

4Χ 100.000 ...200,000 μασ κανουν 200.000 με 400.000 "1 σουβλάκι με πίτα γυρο + 1 καλαμάκι γυρο χοιρινό"

οπως και να εχει μερικες χιλιαδες κοροιδα που θα πληρωσουν για να βγαλουν τις διακοπες τους τα κοπροσκ......:hmm:

CptBill
11-06-08, 09:17
Ξανακαλεσα στο 134 με αιτημα να μην φαινομαι στον τηλεφωνικο καταλογο του ΟΤΕ.
Μου ειπαν πως πρεπει να παω σε καταστημα οπου με τη ταυτοτητα μου για να γινει αυτο.

ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ?? Ακομα και ενα χρονο μετα χωρις να ειμαι συνδρομητης τους πρεπει να με τρεχουν??

hel
11-06-08, 09:56
Είχες κάνει παλιά καταχώρηση;
Τώρα αν τρέξεις από δω κι από κει μάλλον θα πληρώσεις περισσότερα από 4 Ε.
Αν πιστεύεις ότι έχεις δίκιο επικοινώνησε με ΕΕΤΤ.

stellios40
11-06-08, 10:55
1 σουβλάκι με πίτα γυρο + 1 καλαμάκι γυρο χοιρινό.
Οταν βγαλω ακρη θα σας ενημερωσω.

Εκτός θέματος...
Το σουβλάκι τυλιγμένο με πίττα το κατάλαβα.
Το καλαμάκι με γύρο τι είναι?

chronisc
11-06-08, 12:11
Εκτός θέματος...
Το σουβλάκι τυλιγμένο με πίττα το κατάλαβα.
Το καλαμάκι με γύρο τι είναι?

Μην το ψάχνεις φίλε... Είναι Αθηναϊκή διάλεκτος...:p

Εννοεί γύρο σε πίτα... το καλαμάκι με πίτα μεταφράζεται σε σουβλάκι με πίτα...

stellios40
11-06-08, 12:56
Μην το ψάχνεις φίλε... Είναι Αθηναϊκή διάλεκτος...:p

Εννοεί γύρο σε πίτα... το καλαμάκι με πίτα μεταφράζεται σε σουβλάκι με πίτα...

Γύρος με πίτα,η και σουβλάκι μέσα?
Το σουβλάκι εννοείται ότι είναι σε καλαμάκι..
Γιατί ? εάν δεν το πείς με καλαμάκι θα σου το βάλουν χύμα το σουβλάκι στήν πίτα?
Μπερδεύτηκα λίγο..

jim_nut18
11-06-08, 14:28
εγω που ειμαι ειδικος(κρητη) θα σας λυσω το προβλημα.
καλαμακια και μαλ**
λολ
αν θες γυρο λες ενα γυρο με οτι θες μεσα..η πιτα γυρο τελοσπαντων
αν θες καλαμακι σκετο λες καλαμακι
αν θες καλαμακι να ειναι μεσα σε πιτα λες σουβλακοπιτα:p
με κοτοπουλο...κοτοσουβλακι

χαχα

beman
11-06-08, 14:55
εμενα μου λυθηκαν οι αποριες με τα "καλαμακια"

αν θα πληρωσει το παιδι δεν μαθαμε..
μην τουσ πληρωσεις τιποτα !!!!!!! απειλησε τους με αγωγη μυνηση οτι νανε...;)

Papados
11-06-08, 15:10
εμενα μου λυθηκαν οι αποριες με τα "καλαμακια"

αν θα πληρωσει το παιδι δεν μαθαμε..
μην τουσ πληρωσεις τιποτα !!!!!!! απειλησε τους με αγωγη μυνηση οτι νανε...;)

Θα απειλήσει τον ΟΤΕ με μήνυση για 4 ευρώ??:lol::scared::crazy:

guskoik
11-06-08, 21:00
Γύρος με πίτα,η και σουβλάκι μέσα?
Το σουβλάκι εννοείται ότι είναι σε καλαμάκι..
Γιατί ? εάν δεν το πείς με καλαμάκι θα σου το βάλουν χύμα το σουβλάκι στήν πίτα?
Μπερδεύτηκα λίγο..

Καλά ρε φιλαράκι εσύ από που είσαι και δεν γνωρίζεις για το σουβλάκι και το καλαμάκι!!!!!
Πάντως ότι και να είναι το σουβλάκι είναι ένα και νοστιμότατο.-

sfragos
11-06-08, 22:45
Και εμένα μου στείλανε την ίδια χρέωση... πήρα πριν λίγο το 134 και τους είπα οτι δεν είμαι συνδρομητής τους απο τον Αύγουστο.... Με ρώτησαν αν έιχα κάνει κάποια καταχώρηση στον κατάλογο για να φαίνεται κάποια ιδιότητα πχ ιατρός, και όταν τους είπα οτι δεν υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο είπαν να πάω σε ένα κατάστημα του οτε για να αφαιρέσουν την χρέωση...
Πήγαινε μια βόλτα από το κοντινότερο κατάστημα.
Όσο για το σουβλάκι το θέμα είναι η γεύση και όχι πως θα το ζητήσεις!!!!

stellios40
12-06-08, 15:16
Καλά ρε φιλαράκι εσύ από που είσαι και δεν γνωρίζεις για το σουβλάκι και το καλαμάκι!!!!!
Πάντως ότι και να είναι το σουβλάκι είναι ένα και νοστιμότατο.-
Τράβα στα σουβλατζίδικα στον πεζόδρομο του μποέμ και ρίξε μία παραγελία με καλαμάκια.
Να δείς ο σουβλατζής με το τόξο θα σου τα σερβίρει.

manolism3
13-06-08, 13:11
Παιδιά εγώ από τον ΟΤΕ έχω ένα ευρώ πιστωτικό από το καλοκαίρι 2007, και κάθε δίμηνο μου έρχεται ο λογαριασμός να πάω να το εισπράξω, στις αρχές του 2008 πέρασα από το oteshop κορυδαλλού να πάρω ένα φίλτρο και είχα μαζί μου και τον λογαριασμό για να πάρω το ένα ευρώ και για να σταματήσουν να στέλνουν λογαριασμούς για λόγους οικονομίας στο χαρτί που σπαταλάνε, κάθισα στην ουρά για το ταμείο και όταν έφθασε η σειρά μου δίνω το λογαριασμό να πάρω το ένα ευρώ και μου λέει η ταμίας, δεν μπορείτε κύριε να το πάρετε γιατί ο λογαριασμός σας έχει λήξη και να έρθετε το άλλο δίμηνο να το πάρετε, την κοίταξα με ένα βλέμμα απορίας και της απάντησα εάν με ξαναδείτε να μου γράψετε, η απάντηση ήταν εάν δεν έρθετε να το πάρετε, εμείς θα σας στέλνουμε συνέχεια λογαριασμούς, με ένα ύφος αυστηρό εκδικητικό, της χαμογέλασα και της είπα όποιος αντέξει και έφυγα. Ε ρε αθάνατη Ελλάδα ζήτω ο ΟΤΕ, ζήτω η δημόσιες υπηρεσίες.:rtfm::worthy::lol:

theopan
13-06-08, 20:41
Τράβα στα σουβλατζίδικα στον πεζόδρομο του μποέμ και ρίξε μία παραγελία με καλαμάκια.
Να δείς ο σουβλατζής με το τόξο θα σου τα σερβίρει.

Πρέπει επιτέλους να καταλάβετε και οι μεν και οι δε ότι κάνετε λάθος. Όσο μπαρούφα είναι το "σουβλάκι με γύρο" στο οποίο επιμένουν κάποια ανόητα πιτσιρίκια στην Αθήνα -γιατί σοβαροί άνθρωποι δεν τραβάνε τέτοια κολλήματα-, και το ότι ουρλιάζουν ότι "μπουγάτσα υπάρχει μόνο με κρέμα" (γιατί αυτή έχουν δει μόνο στα 15 όλα κι όλα χρόνια της ζωής τους...στην Αθήνα), άλλο τόσο ανόητο είναι να αποκαλείς "σάντουϊτς με γύρο" το πιτόγυρο και ακριβώς λόγω αυτής της χαζομάρας, να αναγκάζεσαι να λες το άλλο "ψωμάκι με γύρο". "Σάντουϊτς" είναι ξενόφερτο έδεσμα και αναφέρεται αποκλειστικά σε ψωμί με υλικά ασφαλώς διάφορα του γύρου.
Ε και καθότι νότιος ας γείρω λίγο τη ζυγαριά: μη θεωρείτε εσείς οι βόρειοι το πλέον φυσιολογικό πράγμα του κόσμου να βάζετε μουστάρδα-κέτσαπ στις πίτες σας κατακρίνοντας το τζατζίκι! Ούτε μουστάρδα, ούτε κέτσαπ έβαζαν οι Μικρασιάτες όταν έφεραν στην Ελλάδα τα σουβλακογυροειδή γιατί απλά δεν είχαν τέτοια πράγματα. :rolleyes:

stellios40
14-06-08, 15:04
Πρέπει επιτέλους να καταλάβετε και οι μεν και οι δε ότι κάνετε λάθος. Όσο μπαρούφα είναι το "σουβλάκι με γύρο" στο οποίο επιμένουν κάποια ανόητα πιτσιρίκια στην Αθήνα -γιατί σοβαροί άνθρωποι δεν τραβάνε τέτοια κολλήματα-, και το ότι ουρλιάζουν ότι "μπουγάτσα υπάρχει μόνο με κρέμα" (γιατί αυτή έχουν δει μόνο στα 15 όλα κι όλα χρόνια της ζωής τους...στην Αθήνα), άλλο τόσο ανόητο είναι να αποκαλείς "σάντουϊτς με γύρο" το πιτόγυρο και ακριβώς λόγω αυτής της χαζομάρας, να αναγκάζεσαι να λες το άλλο "ψωμάκι με γύρο". "Σάντουϊτς" είναι ξενόφερτο έδεσμα και αναφέρεται αποκλειστικά σε ψωμί με υλικά ασφαλώς διάφορα του γύρου.
Ε και καθότι νότιος ας γείρω λίγο τη ζυγαριά: μη θεωρείτε εσείς οι βόρειοι το πλέον φυσιολογικό πράγμα του κόσμου να βάζετε μουστάρδα-κέτσαπ στις πίτες σας κατακρίνοντας το τζατζίκι! Ούτε μουστάρδα, ούτε κέτσαπ έβαζαν οι Μικρασιάτες όταν έφεραν στην Ελλάδα τα σουβλακογυροειδή γιατί απλά δεν είχαν τέτοια πράγματα. :rolleyes:


Το ψωμάκι είναι στρόγγυλο,(μια ιδιαίτερη κατασκευή πασπαλισμένη με αλεύρι)μέσα 2 σουβλάκια,αλατάκι,λιγο μπούκοβο,λεμονάκι.κρεμύδι (μπόλικο για να τρώς σούτ απο το συζυγικό κρεββάτι) και καλή χώνεψη..
Από τον" λογαριασμο του ΟΤΕ μετα απο ένα χρόνο στη forthnet?" στα Σουβλάκια το γυρίσαμε.
Πάντως όντως με παραξένεψε εκείνο το"καλαμάκι" αλλά από συζητήσεις με φίλους το κατάλαβα.

makis123
03-07-08, 15:49
Καλησπερα σας, Μολις μου ηρθε και εμενα ο γνωστος πλεον λογαριαμος των 4 ευρω. Τι κανουμε τελικα με αυτη την περιπτωση. Απο το τηλεφωνο με εστειλαν σε ΟΤΕSHOP αλλα δεν το βλεπω να βγαζω ακρη... Εχει γινει τιποτα με καποιο αλλο μελος εδω μεσα?

hel
03-07-08, 23:57
Είχες κάνει παλιά καταχώρηση;

makis123
04-07-08, 10:01
Δεν θυμαμαι (Δεν ξερω εαν εγινε αυτοματα), στο www.whitepages με εβγαζε παντως αλλα χωρις ειδικοτητα(δεν ειχα δηλωσει αλλωστε) εαν εννοεις αυτο.

CptBill
04-07-08, 11:54
Έχοντας εκνευριστει αρκετα απο την ολη ιστορια εστειλα email στον ΟΤΕ (δεν θυμαμαι καν που βρηκα contact info) εξηγοντας τους πως ουδεποτε ζητησα να ειμαι σε ονομαστικο κατάλογο οτι δεν ανοικω στον ΟΤΕ εδω και ενα χρονο και με πιο δικαιωμα οχι μονο με εχουν καταχωρημενο στον τηλεφωνικο καταλογο αλλα αναγραφουν πως ειμαι στρατιωτικος(?!).

Μου απαντησαν 2 εβδομαδες μετα:

Σε συνέχεια του από 11/06/2008 e-mail σας, σας ενημερώνουμε ότι οι αρμόδιες Υπηρεσίες μας θα προβούν στη λογιστική τακτοποίηση αποχρέωσης του ποσού των 3,17€ (πλέον ΦΠΑ) του λογαριασμού έκδοσης 06/08 της 210-4111*** τηλεφωνικής σας σύνδεσης, που αφορά τέλη του Ενοποιημένου Τηλεφωνικού Καταλόγου ΟΤΕ 2007, η οποία θα απεικονιστεί σε επόμενο λογαριασμό σας.


Δεν περιμενα σε καμια περιπτωση να με πιστωσουν..ευγε τους.

makis123
04-07-08, 12:10
Έχοντας εκνευριστει αρκετα απο την ολη ιστορια εστειλα email στον ΟΤΕ (δεν θυμαμαι καν που βρηκα contact info) εξηγοντας τους πως ουδεποτε ζητησα να ειμαι σε ονομαστικο κατάλογο οτι δεν ανοικω στον ΟΤΕ εδω και ενα χρονο και με πιο δικαιωμα οχι μονο με εχουν καταχωρημενο στον τηλεφωνικο καταλογο αλλα αναγραφουν πως ειμαι στρατιωτικος(?!).

Μου απαντησαν 2 εβδομαδες μετα:

Σε συνέχεια του από 11/06/2008 e-mail σας, σας ενημερώνουμε ότι οι αρμόδιες Υπηρεσίες μας θα προβούν στη λογιστική τακτοποίηση αποχρέωσης του ποσού των 3,17€ (πλέον ΦΠΑ) του λογαριασμού έκδοσης 06/08 της 210-4111*** τηλεφωνικής σας σύνδεσης, που αφορά τέλη του Ενοποιημένου Τηλεφωνικού Καταλόγου ΟΤΕ 2007, η οποία θα απεικονιστεί σε επόμενο λογαριασμό σας.


Δεν περιμενα σε καμια περιπτωση να με πιστωσουν..ευγε τους.

Θα πάω Δευτερα απο τα κεντρικα γραφεια του ΟΤΕ στον Πειραια να δω τι θα γινει... δεν ειμαι αισιοδοξος οτι θα βρω ακρη, αλλα δεν θελω να του ξαναδωσω ουτε ενα cent. Τοσα χρονια μου επερναν τα 180 ετσι :( . Στειλε εαν θες το email Που το εστειλες να στειλω και εγω ενα.

Μακης

Hunter 85
04-07-08, 16:25
Έχοντας εκνευριστει αρκετα απο την ολη ιστορια εστειλα email στον ΟΤΕ (δεν θυμαμαι καν που βρηκα contact info) εξηγοντας τους πως ουδεποτε ζητησα να ειμαι σε ονομαστικο κατάλογο οτι δεν ανοικω στον ΟΤΕ εδω και ενα χρονο και με πιο δικαιωμα οχι μονο με εχουν καταχωρημενο στον τηλεφωνικο καταλογο αλλα αναγραφουν πως ειμαι στρατιωτικος(?!).

Μου απαντησαν 2 εβδομαδες μετα:

Σε συνέχεια του από 11/06/2008 e-mail σας, σας ενημερώνουμε ότι οι αρμόδιες Υπηρεσίες μας θα προβούν στη λογιστική τακτοποίηση αποχρέωσης του ποσού των 3,17€ (πλέον ΦΠΑ) του λογαριασμού έκδοσης 06/08 της 210-4111*** τηλεφωνικής σας σύνδεσης, που αφορά τέλη του Ενοποιημένου Τηλεφωνικού Καταλόγου ΟΤΕ 2007, η οποία θα απεικονιστεί σε επόμενο λογαριασμό σας.


Δεν περιμενα σε καμια περιπτωση να με πιστωσουν..ευγε τους.

Eπιτέλουα απάντησ μετα απο πολυ off-topic. Αλλα τι θα τακτοποι΄ησουν σε επομενο λογ/μο αφου δεν εισαι στο δίκτυο του ΟΤΕ; :cool:

@ ADSLgr.com All rights reserved.