PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSL in a box Plus



demian_
19-09-05, 12:02
Γεια και χαρα στα μελη του forum...

Καπου εδω μαλλον αρχιζει και η δικη μου οδυσσεια στο κοσμο του DSL...

Aγορασα την παρασκευη το adsl in a box plus εκανα τισ απαραιτητες αιτησεις και χτες αποφασισα τα κανω και την εγκατασταση του royter(linksys)

Συνδεοντας λοιπον το τηλεφωνικο καλωδιο ειδα οτι στο router δεν αναβοσβηνει το λαμπακι του dsl το οποιο λογικα επρεπε να ανβοσβηνει η τεσπα να εχει καποια ενδειξη οτι το ρουτερ δεν κλειδωνει στο DSLAM...
Δυστηχως το λαμπακι παραμενει νεκρο χωρις να αναβει...

Μηπως υπαρχει προβλημα με την τηλεφωνικη μου γραμμη?Σημειωνω οτι στην ιδια γραμμη δουλευα το απλο dial up μου και συνδεοντας τηλεφωνο υπαρχει κανονικα σημα τηλεφωνικο και η συσκευη λειτουργει κανονικα...

σας ζητω προκαταβολικα συγγνωμη αν αναφερω προβλημα το οποιο ισως να σηζυτηται σε αλλο νημα αλλα δυστηχως πλεον ο ογκος ειναι τεραστιος και οσο και αν εψαξα δεν βρηκα κατι αναλογο.

Ευχαριστω προκαταβολικα για οποιαδηποτε βοηθεια...

demian_

sdikr
19-09-05, 12:08
Σου ειπαν απο την forthnet οτι η γραμμη είναι έτοιμη;
γιατί απο παρασκευή μέχρι σήμερα είναι πολυ μικρός χρόνος

Ducklord
19-09-05, 12:13
Ξέρεις πως είναι ενεργοποιημένη η γραμμή σου;
Ρώτα, καλού - κακού, τον ΟΤΕς να σου πει...

Φιλικά
Παπιάρχοντας

demian_
19-09-05, 12:19
Παιδια μαλλον σας μπερδεψα και συγνωμη γιατι δεν το ξεκαθαρισα...

Στην αναμονη μεχρι την ενεργοποιηση αφου εχω το καλωδιο της τηλεφωνικης γραμμης στο ρουτερ δεν θα επρεπε να αναβοσβηνει η να ειναι πορτοκαλι η τεσπα οτι προσπαθει σε κατι να συνδεθει μεχρι να ενεργοποιηθει...

Το ρουτερ ειναι το linksys και η γραμμη μου pstn...

sdikr
19-09-05, 12:21
Στην αναμονη μεχρι την ενεργοποιηση αφου εχω το καλωδιο της τηλεφωνικης γραμμης στο ρουτερ δεν θα επρεπε να αναβοσβηνει η να ειναι πορτοκαλι η τεσπα οτι προσπαθει σε κατι να συνδεθει μεχρι να ενεργοποιηθει...

Το ρουτερ ειναι το linksys και η γραμμη μου pstn...
οχι δεν κάνει προσπάθεια να συχρονισεί αν δεν ειναι η γραμμη adsl

demian_
19-09-05, 12:23
10x a lot...

Sorry για το ηλιθιο λοιπον την ερωτησης μου...

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση!!!

Προφέσσορας_Χάος
20-09-05, 11:32
οχι δεν κάνει προσπάθεια να συχρονισεί αν δεν ειναι η γραμμη adsl

εμένα αναβόσβηνε μια χαρά..αλλά είναι Modem..υπάρχει διαφορά στο ρουτερ δεν το γνωρίζω..;

dream21
20-09-05, 21:26
10x a lot...

Sorry για το ηλιθιο λοιπον την ερωτησης μου...

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση!!!

Καλημέρα Ζωή:P

demian_
21-09-05, 12:09
@dream21

???Καλημερα ζωη????

FifthBaby
23-09-05, 14:46
Για απαντηστε και σε εμενα μια : forthnet in a box δεν ισχυει πια η δεσμευση με τη forthnet;κατι τετοια ακουω τωρα τελευταια...

@ ADSLgr.com All rights reserved.