PDA

Επιστροφή στο Forum : Fritz box fon 7140 παίζει με Tellas;



africa_twin
11-06-08, 10:49
Γεια χαρά σε όλους! Σκέφτομαι να αφήσω την OTENET και να μεταβώ στο ιδιόκτητο της Tellas. Θέλω να χρησιμοποιήσω όμως το Fritz box fon 7140 ασύρματο router που έχω αγοράσει και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με τις δυνατότητες voip και τη σταθερότητά του! Το ερώτημα είναι αν είναι συμβατό με τα Dslam της Tellas και αν θα λειτουργεί απροβλημάτιστα όπως με τη σύνδεση της Otenet που έχω. Αν γνωρίζει κάποιος ας βοηθήσει παρακαλώ. :)

lx911
11-06-08, 14:31
Γιατι να μην δουλεψει;
Ειναι τουμπανο το routeri αυτο βαλτο επανω μια χαρα θα παιξει...
Αν θυμαμαι καλα μου το ειχε φερει ενας φιλος που ειχε vodafone
και το ειχαμε βαλει πανω στην γραμμη μου και επεζε αψοχα.
Και ενα αλλο fritzbox που ειχα βαλει ποιο παλια που δεν ειχε Wifi
και αυτο τζιτζι ητανε...

africa_twin
11-06-08, 16:02
Ok friend σε ευχαριστώ για την απάντηση! Απλά ρωτάω γιατί στην Ελλαδίτσα ζούμε και ως γνωστό ο ένας φορτώνει τα βάρη στον άλλο ...

yanniscom
11-06-08, 18:16
Φιλε μου δουλεύει μια χαρα!!!

Ax0R7aG0z
11-06-08, 18:30
Τεσταρισμένο σε γραμμή φίλου, παίζει άψογα.

Ρώτα τους μόνο για το DSLAM αν είναι συμβατό γιατι μπορεί να έχεις μικορπτοβληματάκια αν έχουν TEXAS INSTRUMENTS....

africa_twin
11-06-08, 23:08
ok παιδιά ευχαριστώ! Πιστεύω ότι το VoipDisount και το I-Call που έχω λογαριασμό θα δουλεύει χωρίς πρόβλημα ε;

ermis333
12-06-08, 07:33
ok παιδιά ευχαριστώ! Πιστεύω ότι το VoipDisount και το I-Call που έχω λογαριασμό θα δουλεύει χωρίς πρόβλημα ε;

Ποιο το νόημα του να χρησιμοποιείς VoIP υπηρεσίες, όταν όλα είναι δωρεάν στο Unlimited;;;

Για το Ι-call έχω μια επιφύλαξη για το άν παίζει εκτός δικτύου ΟΤΕ, δεν ξέρω πως δουλεύει, με το VoipDiscount σίγουρα δεν θα έχεις πρόβλημα πάντως.

africa_twin
12-06-08, 14:56
Ποιο το νόημα του να χρησιμοποιείς VoIP υπηρεσίες, όταν όλα είναι δωρεάν στο Unlimited;;;

Τα τηλέφωνα μου δεν είναι πολλά οπότε βολεύομαι με μια υπηρεσία τύπου VoipDiscount και δεν χρειάζεται να πληρώνω 40€ το μήνα για το Unlimited ;)
Το Best Price με 23€ το μήνα μου ταιριάζει γάντι! ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.