PDA

Επιστροφή στο Forum : 3Com ΧΑΜΗΛΟ ΣΗΜΑ ΣΤΟ LAPTOP ΜΕ 3com



nikospel
11-06-08, 20:39
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?
ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ROYTER 3CRWDR101A-75. ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΝΑ LAPTOP ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΑΣΥΡΜΑΤΑ Κ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙΚΡΙΣΑ ΗΤΑΝΕ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ.
ΤΟ ΡΟΥΤΕΡ ΜΕ ΤΟ ΦΟΡΗΤΟ ΑΠΕΧΕΙ ΜΟΛΙΣ 1 ΜΕΤΡΟ Κ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΛΙΓΟΤΕΡΟ. ΜΟΛΙΣ ΕΓΙΝΕ Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΟ ΣΗΜΑ Μ ΗΤΑΝΕ POOR (30-55 % ). ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΝΕΙ Κ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΗ.
ΤΙ ΦΤΑΕΙ? ΤΟ LAPTOP ΣΕ ΑΛΛΟ ROUTER ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5 ΜΕΤΡΑ ΕΧΕΙ 100% ΣΗΜΑ.ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΡΟΥΤΕΡ? ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ Κ UPDATE ΣΤΟ FIRMWARE ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΚΑΝΑ RESET K ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ. ΜΑΛΛΟΝ ΘΕΛΕΙ ΠΕΤΑΜΑ ΟΠΩΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ Κ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ.ΤΣΑΜΠΑ ΛΕΦΤΑ.:down::down::down::down::down::down::down:

SABBATH
12-06-08, 05:56
κοιτα φιλε μου γενικος τα 3COM ειναι για κλαματα, χωρια οτι εχουν χαλια εγγυηση (μονο με αποστολη στη αμερικη). κοιτα στο φορουμ αν πουλαει κανενας κανενα speedtouch και παρτο! ΑΘΑΝΑΤΑ!!! η αν θες καινουργιο σου προτεινω linksys

nikospel
12-06-08, 19:55
To oti einai gia klamata to katalava. Pio montelo einai kalo apo thn speedtouch k linksys?

29gk
12-06-08, 20:01
( Νο greeklish please )

Παρε ή το Speedtouch 585 ή το Linksys Wag200. Εξαιρετικο και το usr 9108.

SABBATH
12-06-08, 20:04
θα σου προτεινα αυτα που εχω και δουλευω χρονια τωρα χωρις να παθουν το παραμικρο...
speedtouch 585 και το 785 ειναι καλο αλλα ειναι ακριβο
και απο linksys wag354g αλλα σε ψιλοαποκρυσμενα σημεια του σπιτιου δεν θα πιανεις καλο σημα... εχει εσωτερικη κεραια. αλλα το μονο που θα σου πω για αυτο ειναι οτι μονο και μονο που γραφει πανω του CISCO νομιζω τα λεει ΟΛΑ... επισεις θελει παραμετροποιηση πριν το χρησιμοποιησεις... CISCO BABY

nikospel
12-06-08, 20:12
Βασικα το 3com σαν ρουτερ καλο ειναι οσο ειναι συνδεδεμενα με εθερνετ καλωδιο.Το εχω σχεδον 1 χρονο. Τωρα που αγορασα το φορητο καταλαβα οτι δεν ητανε κ η τελεια αγορα.
Ο φορητος δεν εχει κεραια. Η μεγαλυτερη αποστση που θα εχω τον φορητο ειναι ενας οροφος. Χωρις κεραια στον φορητο πιο θα ητανε καλυτερο ρουτερ να παρω?

andreas72
12-06-08, 20:18
εγώ έχω το 3CRWDR101A-75, και έπιασα το γείτονα (ένα καλο παιδάκι) πιτσιρικα να μου κλέβει το adsl(εγώ έφταιγα γιατί το είχα χωρίς pass) στην απέναντι πολυκατοικία περίπου 20 μετρα + ντουβάρια k t l.και τον ρώτησα φυσικά, κατέβαζε με 800 ! :)

ΥΓ. τώρα βρε παιδιά, τι να πω,μήπως φταίει κάτι άλλο?????

nikospel
12-06-08, 21:33
Πουλαει καπιος αυτο το ρουτερ speedtouch 585V6 60€.
Ειναι καλο? Η θα την πατησω παλι?

SABBATH
13-06-08, 00:02
ΠΑΡΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
το εχω πανω απο χρονο (το καλυτερο δωρο που μου καναν πΟΤΕ) και παιζει ασταματητα απο τοτε
εκτος βεβαια τις "προγραμματισμενες" διακοπες ρευματος της ΔΕΗ, ε τι να κανουμε σε νησι ζω

ΠΑΡΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

@ ADSLgr.com All rights reserved.