PDA

Επιστροφή στο Forum : Θεμα βραχυκυκλωματος???



gokou
11-06-08, 21:45
ΟΚ ειμαι λιγο απαγοητευμενος με την ολη υπηρεσιες τις.

Βασικα οι ταχυτητες της ολο και μειωνονται και οταν τους περνω τηλεφωνο,που περιμενω 15 λεπτα,
μου λενε γινονται αναβαθμισεις συνεχεια.Καταλαβεται.
εχω 24 και ουτε τα 4 δεν πιανω ενω στη αρχη του χρονου επιανα 15 .τι γινεται μαζι τους.

Μου εχουν πει οτι η μπριζες του τοιχου μου που μπαινει το τηλεφωνικο καλωδιο ειναι βραχυκυκλωμενα για ειναι του OTE(εχουν το σημα του πανω η μια τηλεφωνικη συσκευη).

Μου εχε πει να τις αλλαξω με αμερικανικου τυπου η να βγαλω πυκνοτη απο πανω.

Πωσ το κανω το τελευταιο αν αληθευει αυτο???

Μου εχει πει επισης οτι το κτηριο εχει φορτισμενες γραμμες.δεν ξερω τι εννοει.

Βοηθεια plz


thanks

:respekt: :hmm: :worthy:

gvenos
11-06-08, 21:48
ΟΚ ειμαι λιγο απαγοητευμενος με την ολη υπηρεσιες τις.

Βασικα οι ταχυτητες της ολο και μειωνονται και οταν τους περνω τηλεφωνο,που περιμενω 15 λεπτα,
μου λενε γινονται αναβαθμισεις συνεχεια.Καταλαβεται.
εχω 24 και ουτε τα 4 δεν πιανω ενω στη αρχη του χρονου επιανα 15 .τι γινεται μαζι τους.

Μου εχουν πει οτι η μπριζες του τοιχου μου που μπαινει το τηλεφωνικο καλωδιο ειναι βραχυκυκλωμενα για ειναι του OTE(εχουν το σημα του πανω η μια τηλεφωνικη συσκευη).

Μου εχε πει να τις αλλαξω με αμερικανικου τυπου η να βγαλω πυκνοτη απο πανω.

Πωσ το κανω το τελευταιο αν αληθευει αυτο???

Μου εχει πει επισης οτι το κτηριο εχει φορτισμενες γραμμες.δεν ξερω τι εννοει.

Βοηθεια plz


thanks

:respekt: :hmm: :worthy:

Πως γίνεται να έχεις ταχύτητα στα 24Mpbs και το ADSL Info σου να λέει 2048/256? :whistle:
'Ημουν κι εγώ στην Forthnet, αλλά με το που άρχισε την επέκτασή της -βλέπε ιδιόκτητο- χάλασε σαν εταιρία και την έκανα με ελαφριά... για ΟΤΕ:oneup:

gokou
11-06-08, 22:34
Το διορθωσα αλλα η ερωτηση μου ιδικα ηταν για το πυκνωτη!!!!!αλλα ετσι θα κανουν ολοι τελικα.Επισης τωρα που θελω να αλλαξω σπιτι,μπορει να μην μπορει να το κανει αυτο.για γελια αυτη και γενικα ολα εδω στα θεματα αυτα

hel
11-06-08, 22:36
ΟΚ ειμαι λιγο απαγοητευμενος με την ολη υπηρεσιες τις.

Βασικα οι ταχυτητες της ολο και μειωνονται και οταν τους περνω τηλεφωνο,που περιμενω 15 λεπτα,
μου λενε γινονται αναβαθμισεις συνεχεια.Καταλαβεται.
εχω 24 και ουτε τα 4 δεν πιανω ενω στη αρχη του χρονου επιανα 15 .τι γινεται μαζι τους.

Μου εχουν πει οτι η μπριζες του τοιχου μου που μπαινει το τηλεφωνικο καλωδιο ειναι βραχυκυκλωμενα για ειναι του OTE(εχουν το σημα του πανω η μια τηλεφωνικη συσκευη).

Μου εχε πει να τις αλλαξω με αμερικανικου τυπου η να βγαλω πυκνοτη απο πανω.

Πωσ το κανω το τελευταιο αν αληθευει αυτο???

Μου εχει πει επισης οτι το κτηριο εχει φορτισμενες γραμμες.δεν ξερω τι εννοει.

Βοηθεια plz


thanks

:respekt: :hmm: :worthy:

Στοιχεία γραμμής;

gvenos
11-06-08, 22:36
Το διορθωσα αλλα η ερωτηση μου ιδικα ηταν για το πυκνωτη!!!!!αλλα ετσι θα κανουν ολοι τελικα.Επισης τωρα που θελω να αλλαξω σπιτι,μπορει να μην μπορει να το κανει αυτο.για γελια αυτη και γενικα ολα εδω στα θεματα αυτα

Ναι, αλλά γιατί για όλα να φταίει πάντα ο ΟΤΕ και το βραχυκύκλωμα να μην είναι στις γραμμές της Forthnet?:whistle:

gokou
11-06-08, 22:43
πραγματι .αλλα οτι μου εχει πει το λεω σε σασ τουσ πιο ειδικους απο αυτους :)

nnn
11-06-08, 23:31
Θα φωνάξεις ηλεκτρολόγο να σου αλλάξει τις πρίζες για αρχή (αν δεν ξέρεις εσύ).

gokou
11-06-08, 23:33
και θα με κατακλεψει

nnn
11-06-08, 23:38
Δεν είναι δύσκολη η αλλαγή αλλά πρέπει να ξέρεις 2 πράγματα, αλλιώς θα πρέπει να πληρώσεις.

gokou
11-06-08, 23:40
αν τα ξερεις θα ηταν ευκολο να μου τα πεις?επισης με τισ υπαρχουσεσ ,με αφαιρεσει καπιου πυκνοτη ,γινεται?

nnn
11-06-08, 23:44
Γίνεται με τις υπάρχουσες, θα τις ξεβιδώσεις, θα τις τραβήξεις προσεκτικά και θα δεις μέσα ένα κίτρινο(αν θυμάμαι καλά) βαρελάκι.
Αρκεί να το κόψεις με μια πένσα.κόφτη.

gokou
11-06-08, 23:50
καταλαβα.απλωσ ηθελα να ημουν 100% σιγουρος.Ενα πραγμα ομως .Πρεπει να γίνει σε ολες τις πριζες του σπιτιου? δλδ αν το κανω μονο σε μια θα εχει προβλημα παλι?

Ευχαριστω

nnn
11-06-08, 23:55
Καλό είναι να γίνει σε όλες.

Kokostas
16-06-08, 16:17
ΟΚ ειμαι λιγο απαγοητευμενος με την ολη υπηρεσιες τις.

Βασικα οι ταχυτητες της ολο και μειωνονται και οταν τους περνω τηλεφωνο,που περιμενω 15 λεπτα,
μου λενε γινονται αναβαθμισεις συνεχεια.Καταλαβεται.
εχω 24 και ουτε τα 4 δεν πιανω ενω στη αρχη του χρονου επιανα 15 .τι γινεται μαζι τους.

Μου εχουν πει οτι η μπριζες του τοιχου μου που μπαινει το τηλεφωνικο καλωδιο ειναι βραχυκυκλωμενα για ειναι του OTE(εχουν το σημα του πανω η μια τηλεφωνικη συσκευη).

Μου εχε πει να τις αλλαξω με αμερικανικου τυπου η να βγαλω πυκνοτη απο πανω.

Πωσ το κανω το τελευταιο αν αληθευει αυτο???

Μου εχει πει επισης οτι το κτηριο εχει φορτισμενες γραμμες.δεν ξερω τι εννοει.

Βοηθεια plz


thanks



Άλλαξε τις τηλεφωνικές μπρίζες του ΟΤΕ με άλλες του εμπορίου, τα καλώδια είναι δυο δεν γίνεται να κάνεις λάθος, μετα θα σου εξηγήσουνε απο το καταστημα που θα αγοράσεις τις μπρίζες. Μόνο ένα ηλεκτρικό κατσαβίδι χρειάζεσαι, είναι εύκολο.

gokou
16-06-08, 16:23
Εβγαλα τουσ πυκνοτες ,δεν αρκει αυτο?

Δεν ειδα ομως μεγαλη διαφορα. Το ένα ηλεκτρικό κατσαβίδι γιατι το θελω?????
Ξερω να βαζω τα 2 σηρματα ,δεν ειναι δυσκολο.

Kokostas
16-06-08, 17:45
Εβγαλα τουσ πυκνοτες ,δεν αρκει αυτο?

Δεν ειδα ομως μεγαλη διαφορα. Το ένα ηλεκτρικό κατσαβίδι γιατι το θελω?????
Ξερω να βαζω τα 2 σηρματα ,δεν ειναι δυσκολο.

:whistle: Εάν όλα ειναι καλά. Ο.Κ.

bobolas
17-06-08, 14:20
εβγαλα κι εγω το πυκνοτακι αλλα χρησιμοποιω σπλιτερ εχει επιπτωσεισ στην ταχυτητα?
μηπως καλυτερα να βαλω μπριζα με 2 εξωδους?

hel
17-06-08, 15:15
Δεν έχει καμία επίπτωση το σπλίτερ στην ταχύτητα εκτός αν είναι χαλασμένο.

bobolas
17-06-08, 15:18
Δεν έχει καμία επίπτωση το σπλίτερ στην ταχύτητα εκτός αν είναι χαλασμένο.

πριν δεν ειχα σπλιτερ αλλα κατι σαν τ που εβγαζε σε 2 εξοδους στην μια τηλ και στην αλλη ιντερνετ 8α εχω διαφορα στην ταχυτητα?ρωτω γιατι εδω και 15 μερες η συνδεση σερνετε στην περιοχη μου

tarzan
17-06-08, 17:51
Αιντε μωρε... Αυτοι εκει μεσα μονο δικαιολογιες ειναι...Παραμυθιαζουν τον κοσμακι με τις βλακιες τους!

Τα εχουν κανει σαν τα μουτρα τους ολα...


Και εμενα κατι τετιες φτηνες δικαιολογιες μου λεγαν στο προβλημα μου,που να τονισω ηταν το ιδιο με το δικο σου!Οσο για τον χρονο τηλ.αναμονης... Πανω απο 45 λεπτα.. Ντροπη τους και μακρια απο αυτους τους απατεωνες ..

ΟΤΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΤΕ/Με το που εφυγα απο αυτους,και πηγα παλι οτε,με την μια η γραμμη μου ανεβηκε στα αρχικα της επιπεδα,και δεν ειχα τα προβληματα αυτα που μου λεγαν οτι ειχα αυτοι,απλα για να με ξεφορτοθουν μου τα τζαμπουνουσανε ολα αυτα




ΟΚ ειμαι λιγο απαγοητευμενος με την ολη υπηρεσιες τις.

Βασικα οι ταχυτητες της ολο και μειωνονται και οταν τους περνω τηλεφωνο,που περιμενω 15 λεπτα,
μου λενε γινονται αναβαθμισεις συνεχεια.Καταλαβεται.
εχω 24 και ουτε τα 4 δεν πιανω ενω στη αρχη του χρονου επιανα 15 .τι γινεται μαζι τους.

Μου εχουν πει οτι η μπριζες του τοιχου μου που μπαινει το τηλεφωνικο καλωδιο ειναι βραχυκυκλωμενα για ειναι του OTE(εχουν το σημα του πανω η μια τηλεφωνικη συσκευη).

Μου εχε πει να τις αλλαξω με αμερικανικου τυπου η να βγαλω πυκνοτη απο πανω.

Πωσ το κανω το τελευταιο αν αληθευει αυτο???

Μου εχει πει επισης οτι το κτηριο εχει φορτισμενες γραμμες.δεν ξερω τι εννοει.

Βοηθεια plz


thanks

:respekt: :hmm: :worthy:

hel
18-06-08, 11:12
Αιντε μωρε... Αυτοι εκει μεσα μονο δικαιολογιες ειναι...Παραμυθιαζουν τον κοσμακι με τις βλακιες τους!

Τα εχουν κανει σαν τα μουτρα τους ολα...


Και εμενα κατι τετιες φτηνες δικαιολογιες μου λεγαν στο προβλημα μου,που να τονισω ηταν το ιδιο με το δικο σου!Οσο για τον χρονο τηλ.αναμονης... Πανω απο 45 λεπτα.. Ντροπη τους και μακρια απο αυτους τους απατεωνες ..

ΟΤΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΤΕ/Με το που εφυγα απο αυτους,και πηγα παλι οτε,με την μια η γραμμη μου ανεβηκε στα αρχικα της επιπεδα,και δεν ειχα τα προβληματα αυτα που μου λεγαν οτι ειχα αυτοι,απλα για να με ξεφορτοθουν μου τα τζαμπουνουσανε ολα αυτα

Τι εννοείς;
Τι στοιχεία γραμμής είχε με forthnet και με ΟΤΕ;

gokou
18-06-08, 11:21
Εγω τωρα θα μετακομισω και ατε τρεχα τωρα γιατι η FORTHnet δεν μπορει να κανει μεταφορα γραμμης/αριθμου και πρεπει να γινουν ολα μεσο ΟΤΕ.
Δλδ:
1)ενεργοπιοιση νεου αριθμου με το οτε στο νεο σπιτι με πληρωμη 35 ευρο για ενεργοποιηση κια 15 για το πρωτο παγιο.
2)ακυρωση συνδεσης forthnet και νεα αιτηση (δεν ξερω σιγουρα αν θα πληρωσω το προστιμο των 70 ευρω) που θα κανουν 1 μηνα παλι.
3)και περιμενε τοσοσ καιρο για συνδεσεις οχι σταθερες λογο της υπερφορτωσησ του δικτυου.


κλαματα .ειναι ολοι για κλαματα

@ ADSLgr.com All rights reserved.