PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα μετα απο format



hliasps
11-06-08, 23:26
Αν ξερει καποιος φιλος ας βοηθησει.Μετα το format βαζω τους drivers απο το cd της μητρικης και μολις παω να παιξω ενα κομματι MP3 μου λεει οτι δεν είναι δυνατή η αναπαραγωγή του αρχείου από το Windows Media Player επειδή υπάρχει πρόβλημα με τη συσκευή ήχου που διαθέτετε. Ενδέχεται να μην υπάρχει συσκευή ήχου εγκατεστημένη στον υπολογιστή σας, ενδέχεται να χρησιμοποιείται από άλλο πρόγραμμα ή να μη λειτουργεί σωστά.
Ο τυπος της μητρικης ειναι ASUS P5N-D.Ευχαριστω για τον χρονο σας.

razorblade1100
11-06-08, 23:29
απεγκατεστησε και ξαναεγκατεστησε τους drivers της καρτας ηχου.
επισης πηγαινε start/control panel/ sounds (η κατι τετοιο) και στην καρτελα ηχος επελεξε στο βελακι "προεπιλεγμενη συσκευη αναπαραγωγης" το realtek audio input η οτι αλλη μαρκα εχεις.
επισης τσεκαρε μην εχεις ενεργοποιημενη την σιγαση (αν και δεν νομιζω)

kaster999
12-06-08, 00:12
Αν ξερει καποιος φιλος ας βοηθησει.Μετα το format βαζω τους drivers απο το cd της μητρικης και μολις παω να παιξω ενα κομματι MP3 μου λεει οτι δεν είναι δυνατή η αναπαραγωγή του αρχείου από το Windows Media Player επειδή υπάρχει πρόβλημα με τη συσκευή ήχου που διαθέτετε. Ενδέχεται να μην υπάρχει συσκευή ήχου εγκατεστημένη στον υπολογιστή σας, ενδέχεται να χρησιμοποιείται από άλλο πρόγραμμα ή να μη λειτουργεί σωστά.
Ο τυπος της μητρικης ειναι ASUS P5N-D.Ευχαριστω για τον χρονο σας.


εγκατεστισες σωστα τα Realtek HD AUDIO Driver και επειτα Microsoft UAA Bus driver for High Definition Audio για να εχεις ηχο????:cool: αν δεν τα εκανες δεν γινεται να σου παιξει μουσικη!

pancon
12-06-08, 00:28
Αν ξερει καποιος φιλος ας βοηθησει.Μετα το format βαζω τους drivers απο το cd της μητρικης και μολις παω να παιξω ενα κομματι MP3 μου λεει οτι δεν είναι δυνατή η αναπαραγωγή του αρχείου από το Windows Media Player επειδή υπάρχει πρόβλημα με τη συσκευή ήχου που διαθέτετε. Ενδέχεται να μην υπάρχει συσκευή ήχου εγκατεστημένη στον υπολογιστή σας, ενδέχεται να χρησιμοποιείται από άλλο πρόγραμμα ή να μη λειτουργεί σωστά.
Ο τυπος της μητρικης ειναι ASUS P5N-D.Ευχαριστω για τον χρονο σας.

Βάζοντας τους drivers της κάρτας ήχου και κάνοντας restart θα έπρεπε να δουλέψει...

3lv11985
12-06-08, 17:48
αμα δεν γινει παλι τιποτα.. ξανα κανε φορματ γιατι αυτοι οι drivers αμα δεν κατσου απο την αρχη καλα δεν θα κατσουμε μετα.. το εχω παθει και εγω αυτο με τους realtek, αλλα μακαρι να σου δουλεψει εσενα..

@ ADSLgr.com All rights reserved.